Hulpdienst helpt ouderen met retour-vervoer begraafplaats De oliekachel was geen stembus... e.com Vierdaagse start met huldiging 'EN HUIS I RHOD ERPE Kees Verheus 40 jaar voorzitter stembureau KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Nu al veel belangstelling voor huttenbouwdorp VAKANTIEBEZORGERS EXTRA BELONING Overdracht commando KLu Bijzonder openluchtconcert voor 90-jarige Stam Groep WOENSDAG 16 JUNI 2004 eek antiemakelaars 4.00 UUR ST Eemland Motors Soest Commissie praat in Soesterberg over Dorpsplein in Soest voor de maanden juli en augustus Dirk Starink nieuwe bevelhebber FordFocus FUURA ^v.a.€23^451- €18.295,- Meningen van lezers| Brief aan VSB F.P. Prause is afwezig van: KORTINGEN TOT 50% S SOESTERBERGSE HLCOURANT r»., Uiiln/li«nr« n;.. r-> Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 ijk gelegen gemodemi- ande stenen berging oopafstand. rderobenis, m.k., ganq ntje, tuingerichte woon. met moderne keuken in amer aan de achterzijde Je achterzijde met dak- n de voorzijde. Moderne toilet en wastafelmeu- .rzolder met opstelling ar met dakvenster, v.v. 0e Stichting Hulpdienst Soesterberg heeft, in samen werking niet de ouderenbon den, haar taakstelling uitge breid met een dienstverlening aan niet name ouderen door vervoer aan te bieden naar de Algemene Begraafplaats aan het eind van de Kampweg. Het is namelijk gebleken dat een aantal van hen uit een gevoel van onveiligheid en door de af gelegen locatie niet meer al leen naar de begraafplaats durft en kan komen. De dienst verlening is uitsluitend be stemd voor inwoners van Soesterberg. I Tijdens bezoeken aan de Algeme- I ne Begraafplaats in het bos aan I het eind van de Kampweg en ge- Isprekkcn in het dorp, vooral met I alleenstaande vrouwen, werd het Piet Pieren duidelijk dat er mensen zijn die er niet naar toe durven. Dat is voor hem in eerste instan tie aanleiding geweest om aan te bieden met hem mee te rijden als hij er naartoe ging. Later heeft hij het probleem aan de ouderenbon den voorgelegd. Die hadden niet direct een oplossing. 'Toen heb ik Theo Sluis, coördina tor van de vrijwilligers van de Hulpdienst Soesterberg, het pro bleem voorgelegd; en ere wie ere toekomt: hij heeft, uiteindelijk toch samen met de ouderenbonden, de oplossing gevonden. De bonden hebben de handen ineen geslagen en een aantal autobezitters bereid gevonden dc helpende hand te bieden voor vervoer naar de alge mene begraafplaats, of het R.K. kerkhof dat ook moeilijk bereik baar is als de mobiliteit slechter wordt.' De Hulpdienst Soesterberg coördi neert de aanvragen. Sluis: 'We proberen tussen 9 en 10 thuis te zijn. Voor dc aanvragen die telefo nisch binnenkomen, zoeken we een oplossing door het inschakelen van de vrijwilligers die dankzij de ouderenbonden oproepbaar zijn. Het is dus niet direct werk van de Hulpdienst, maitr het past wel in de taakstelling van de dienst: het geven van burenhulp. Tachtig pro cent van ons werk is vervoer per auto en begeleiding van ouderen naar polikliniek of ziekenhuis, naast bijvoorbeeld noodopvang voor kinderen, boodschappen doen en kleine hand- en spandien sten in huis of tuin.' Wie van de service van de Hulp dienst gebruik wil maken, betaalt een kleine eigen bijdrage. De stan- daardbijdragc is 1,50. Voor au tovervoer is dat 0,35 per kilo meter. Het minimum bedrag hier voor is 2,30. Daar komt even tueel parkecrgcld bij. Van de auto- rede laan gelegen, sfeervol jaren hoekwoning met gara- onnige achtertuin (zuidwes- I woonkeuken (ca. 12 m'j met n inrichting met diverse gte. Woonkamer met erker achel en parketvloer. De toegang tot de garage; imers van respectievelijk ca met ruime doucheruime, 2e :otrap bereikbare bergzolder. I oei gias. :e verbouwd top-apparte- jen (totaal ca. 150 m2) met de woonetage. De voorzij- agen aan een levendige in het rustige Kerkpad ig uitzicht heeft over de lan- :udie-/eetkamer, royale living De living is v.v. een moder- ten, brede wenteltrap naar zeer luxe uitgevoerd in ker- i aanrechtblad. x bergruimte, 3 riante slaap- 24 m2) toegang heeft tot een n dubbele wastafel, 2e toilet "3EL- 40FFSTRAAT 30 te Soest lats in de onderbouw, edige isolatie, lift en m2 en variëren in prijs I Als je veertig jaar voorzitter I bent van een stembureau, zoals I Kees Verheus in Soesterberg, I kun je natuurlijk wel wat anek- I dotes vertellen. Over de men- Isen bijvoorbeeld die in het I stemlokaal met hun zojuist in- I gevulde stembiljet naar de ci- lindervormige oliekachel lie- I pen omdat ze die voor de stem- I bus aanzagen j Verheus vertelt die verhalen met smaak en denkt met plezier terug aan al die keren dat hij in het stem bureau zat. Vorige week al veertig jaar, wat de gemeente niet was ontgaan. Voor Verheus was het een volkomen verrassing dat hij in 'zijn' stembureau, De Drie Eiken aan het Dorpsplein, donderdag tij dens de Europese verkiezingen in het zonnetje werd gezet. Namens het gemeentebestuur kwam Sjaak Pot van de afdeling Publiekszaken hem een bloemetje aanbieden voor zijn veertigjarig voorzitterschap. Verheus begon in 1964, twee jaar na het begin van zijn langjarig raadslidmaatschap, in zijn eerste stembureau, Sint Jan, het huidige Kontakt der Kontinenten. Hij werd direct voorzitter, wat gebruikelijk was als raadslid. Na de grote brand in 1968 waardoor het gebouw langdurig niet gebruikt kon wor den, verhuisde dit stembureau naar het clubgebouw van KVO aan de toenmalige Rademakerstraat, nu de Banningstraat, vervolgens naar het Dorpshuis en ten slotte, op voorstel van Verheus, naar De Drie Eiken. Daar is het nu al sinds midden jaren zeventig gevestigd. Dat is wat hem betreft van alle stembureaus waar hij heeft gezeten het leukste. Als de brand geen roet in het eten had gegooid en de pa ters niet verdwenen waren, zou dat waarschijnlijk Sint Jan zijn ge weest. 'De paters kwamen 's och tends al met koffie en warme har de broodjes. Daar werd je echt ver wend/ herinnert hij zich. Maar hij haast zich eraan toe te voegen dat De Drie Eiken daar eigenlijk niet voor onderdoet: 'iedereen is er ja loers op de mensen die daar zitten', zegt hij. De jubilaris heeft het in al die ja ren goed kunnen vinden met zijn mede-commissieleden. 'Je doet het samen,' zegt hij. Die goede samen werking kwam ook tot uiting in de correctheid van de uitslagen van 'zijn' stembureau en de snelheid waarmee die bekend waren. 'We hebben wel eens een verschil ge had van één of twee stemmen. Dat werd dus overtellen en klaar, ge vonden. Nu er machines zijn, klopt het praktisch altijd. We sluiten om negen uur en ik zit om kwart over negen in de auto met het proces verbaal voor het centraal stembu reau.' De stemmachines zijn wat hem betreft ook om een andere reden een uitkomst. 'Stel je voor dat je met deze verkiezingen een papier als stembiljet voor je neus gehad zou hebben, dan had je een krant gehad van weet ik hoeveel kolommen. In het begin was het soms wel eens moeilijk voor de mensen, maar ze zijn er veel meer aan gewend geraakt.' Verheus heeft leuke herinneringen aan de keren in het stembureau. Aan de oliekachel bijvoorbeeld die opeens vervaarlijk begon te loeien en te trillen. De commissieleden waren bang voor brand. 'Ik heb de oliekraan dichtgedraaid en wij met het hele zaakje naar buiten. Dat was in maart, behoorlijk koud dus. Dokter Splinter die naast het stem lokaal woonde, heeft zich toen over ons ontfermd. Hij kwam met een mand vol broodjes en een fles sherry.' Hij herinnert zich ook nog wijlen Klaas Kwint. 'Voordat hij z'n stem uitbracht, stak hij altijd een feest rede af. Hij eindigde die met een op rijm gezette wens.' Wat Verheus nu frappant vindt, is de hoge op komst in Dc Drie Eiken, hoger dan gemiddeld elders, maar meer nog dat veel ouderen nog de plicht voelen om te gaan stemmen. 'Bo vendien was meestal dc uitslag van het stembureau in De Drie Eiken representatief voor het hele land. Dat is echt bijzonder.' Tijdens een verkiezingsdag kwam de burgemeester een kijkje nemen in het stembureau. 'Zo'n dorp is toch wel leuk', zei hij, 'want ik ken natuurlijk vee! mensen in Soester berg en die noem ik gewoon bij de voornaam. Dat is in Soest niet mogelijk, merkte hij op. Maar Zelfs het weer deed maandag avond mee om aan de vijftigste editie van de avondvierdaagse in Soesterberg een extra feeste lijk tintje te geven. Burgemees ter Koos Janssen kon dan ook letterlijk initiatiefnemer F.J. Hagmeyer en diens echtgenote in het zonnetje zetten voor hun organisatorische aandeel in dit sportevenement gedurende vijftig jaar. Daarna gingen voor de 5 en 10 kilometer de 422 deelnemers van start, het hoog ste aantal sinds jaren. Voorzitter Dick Wels van de plaat selijke regelingscommissie wenste de deelnemers, die vertrokken bij het dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein, veel plezier. Burge meester Janssen feliciteerde orga nisatoren en deelnemers met vijf tig jaar avondvierdaagse Soester berg. AI •die jaren is het echtpaar Hag meyer daarin actief geweest. Het heeft daarin zo'n 2Ü.000 wande laars ieder jaar vier plezierige avonden bezorgd. 'Dat is toch wel een applausje en een "Lang zullen ze leven" waard', vond de burge meester. De wandelaars vonden dat kennelijk ook, want op het Dorpsplein zongen zij de Hag- meyer's toe, besloten met een drie werf 'hoera'. 'Het hele dorp is heel erg trots op u,' zei Janssen. Met een 'Nog vele jaren en heel erg bedankt,' sloot hij zijn toespraak af. Hij bood beiden bloemen en ieder een fles wijn aan. Namens de Sportfederatie bedank te Marian van Halen het echtpaar met een attentie. Daarna konden de wandelaars, vooral kinderen, van start, nadat ze eerst hun deel nemerskaart hadden laten afstem pelen door de heer Hagmeyer en de burgemeester. Bloemen voor het echtpaar Hag meyer voor zijn vijftigjarige bijdra ge aan de organisatie van de avond vierdaagse. Foto's: Eemland Pers Sinds 1955, toen de eerste avond vierdaagse in Soesterberg van start ging, hebben de deelnemers mooie parkoersen afgelegd, maar dit jaar was er voor de lopers op de 10 ki lometer een wel heel bijzondere route: over een deel van de vlieg basis. Daarbij zullen de oudsten misschien hebben teruggedacht aan de (dienstplicht)tijd dat er nog veel in Soesterberg gelegerde mi litairen aan het wandelevenement meededen. Dat is allang verleden tijd en sinds de militairen er niet meer bij zijn, is het aantal van toen, ruim 500 deelnemers, nooit meer gehaald. Het schommelde meestal rond de 350, maar dit jaar gaf zich sinds jaren weer een re cordaantal deelnemers op, 422. Degenen die voor de 5 kilometer hadden gekozen, wandelden in de mooie omgeving van de Kozak- kenput. Zoals te verwachten viel, kwamen alle deelnemers aan de finish. Er hoefden op deze eerste avond maar drie blaren te worden ge prikt. Donderdagavond worden de Onder toeziend oog van het echt paar Hagmeyer assisteerde burge meester Koos Janssen bij het stem pelen van de deelnemerskaarten. wandelaars feestelijk ingehaald, muzikaal begeleid door de drum fanfare Jonathan uit Zeist. www.rabobankonIine.com vergoeding komt 0,07 in de kas van de Hulpdienst. Deze kleine bedragen zijn de enige inkomsten van de dienst. Immers, de altijd zeer welkome bijdrage uit de op geheven Kermispot is vervallen. De gemeente is nu om subsidie gevraagd. De Hulpdienst zou niet kunnen blijven bestaan zonder de sponta ne medewerking van vrijwilligers. Voor de serviceverlening aan (oudere) inwoners van Soesterberg heeft een twintigtal inwoners spon taan medewerking toegezegd. Zij zijn tijdens hun activiteiten voor de Hulpdienst verzekerd via de lande lijke overkoepelende organisatie Stichting Samenwerkende Vrijwil lige Hulpdiensten. De Hulpdienst is bereikbaar via de volgende telefoonnummers: 351940 (fam. Th. Sluis) of 351658 (mevrouw A. Koch) of 351346 (mevrouw F. Lensink). Zaterdag 19 juni zondag 20 juni Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor P. van Hooijdonk; eucharistieviering; heren koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 pastores J. Litjens en P. Denncman; tv-uitzending; 'Face to face' Samen op Weg (PKN), Vredekerk, Gen. Winkehiianstraa! 101 09:30 ds. S.J.R. van Rosmalen, Hoogland Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 voorganger niet bekend World Outreach Church (info.locatie: ^0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Voor zijn veertigjarig voorzitter schap van een stembureau in Soesterberg kreeg Kees Verheus namens het gemeentebestuur bloe men als dank. Soesterberg is dan ook een apart dorp, zei ik. Ik heb er geen bewij zen voor, maar ik denk toch dat een groot deel van dc Soesterber- gers onderling anders met elkaar omgaan dan een groot deel van de mensen in Soest. Veel gemoedelij ker. Dat heeft ook z'n charmes. Ook daarom heb ik het altijd met plezier gedaan'. Als het aan hem ligt, zal dat ook bij een volgende gelegenheid zo zijn. Als ik weer gevraagd word en ik ben gezond, dan doe ik het graag.' Nu met €5.250,- voordeel jk, bij de Ford dealer. ABS en airbags Airco met aut. temp. regeling Bosch navigatie systeem met 6 CD-wisselaar 15" 8x2-spaaks lichtmetalen velgen Lederen bekleding (geperforeerd) en nog ongelooflijk veel meer. Beukenlaan 80-82 Soest Telefoon 035 - 750 18 20. www.ford-eemlandmotors.nl Het huttenbouwdorp, georga niseerd door de Stichting Ba lans, is voor veel kinderen uit Soest en Soesterberg al een vaststaand gegeven in de zo mervakantie. De organisatie haakt in op de activiteiten in het kader van het 975-jarig be staan van Soest. Het thema van het timinerfeest in de week van woensdag 11 tot en met zater dag 14 augustus is dan ook 'Soest toen en nu'. Het huttenbouwdorp is bestemd voor kinderen van 6 tot en met 13 jaar uit Soest en Soesterberg. Dit is, net als vorig jaar, in de laatste week van de schoolvakantie. Uit de vragen die nu al bij Stichting Balans binnenkomen, blijkt dat er veel belangstelling is om aan de timmerdagen mee te doen. De locatie is net als voorgaande jaren het terrein van Abrona (De Sterrenberg) aan de Amersfoortse- weg te Soesterberg. Binnenkort worden de informatiefolders ver spreid op scholen, bibliotheek en via Stichting Balans. De inschrijfdata zijn voor Soest maandag 21 en eventueel maandag 28 juni in De Schoof, Molenstraat 142, en in Soesterberg op woens dag 23 en eventueel woensdag 30 juni op op Wethouder De Haan- school. Beide inschrijfavondcn zijn van 19:00 tot 20:00 uur. Of er inderdaad een tweede inschrijf- avond is, hangt af van het aantal aanmeldingen op de eerste avond. Daarom is het van belang zo snel mogelijk in te schrijven. Er kunnen in totaal 120 kinderen meedoen. Als dit aantal al op de eerste in- schrijfavonden is bereikt, vervallen de tweede. Wel is het mogelijk dat kinderen op een wachtlijst worden gezet. Het huttenbouwdorp draait geheel op vrijwilligers. Dit jaar is er nog een tekort aan vrijwilligers. Wie een dag of enkele dagen wil hel pen, is zeer welkom. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden als vrijwilliger tijdens de inschrijvings data of bellen met Judith Loffeld, tel. 6017615. Ter voorbereiding van de besluit vorming over het project Dorps plein en omgeving in de raadsver gadering van 24 juni komt mor genavond, 17 juni, de commissie ruimtelijke ordening, verkeer en milieu (RVM) bij elkaar. Omdat het om een specifiek Soesterbergs onderwerp gaat, hebben de frac ties besloten deze commissieverga dering in Soesterberg te houden. Deze openbare vergadering is vast gesteld voor half acht in Kontakt der Kontinenten. Op donderdag 24 juni komt het onderwerp aan de orde in dc raadsvergadering. Deze wordt zo als gebruikelijk gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein in Soest, aan vang 19:30 uur. U LIautobedrijf y~—'J de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 45,(incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351530 Aanmelden: tel. 601 41 52 Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met dc huisartsenpost Zeist, §80900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ^030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink. Kampweg 50, 352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ^033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: §8033-2994669; dag en nacht bereikbaar. Onder grote belangstelling heeft luitenant-generaal Dick Berlijn vorige week op de vlieg basis Soesterberg tijdens een militaire plechtigheid het vaan del van de Koninklijke Lucht macht uit handen gegeven en overgedragen aan zijn opvolger de luitenant-generaal Dirk Sta rink. De plaats van de ceremonie was een hangar op de vliegbasis. De overdracht vond plaats in het bij zijn van de staatssecretaris van Defensie, Cees van der Knaap, chef Defensiestaf luitenant-admi raal Luuk Kroon, oud-luchtmacht- vlicger en voormalig directeur Martin-Air Martin Schröder, am bassadeurs en oud-bewindslieden. Dick Berlijn sprak zijn waardering uit over het personeel van de Ko ninklijke Luchtmacht. Hij gaf on der meer aan dat tijdens zijn ruim vier jaar durende bevelhebber schap ongeveer 5.000 militairen zijn uitgezonden. Berlijn noemde het afstoten van modern materieel en het ontslag van collega's een dramatisch dieptepunt van de ach terliggende periode. Eerder had Berlijn al gezegd dat het jaar 2004 voor hem een wrang jaar is ge weest. Luitenant-generaal Starink vervul de voorheen de functie van plaats vervangend bevelhebber. Na de overdracht van het vaandel be dankte Starink zijn voorganger voor diens betekenis voor de lucht macht. Op tal van gebieden, zoals De nieuwe chef luchtmachtstaf luitenant-generaal Dirk Starink neemt het vaandel in ontvangst van zijn ranggenoot Dick Berlijn, die chef Defensiestaf is geworden. Foto: Roger Siepman, Grondfotografie vliegbasis Soesterberg inzetgereedheid van F-16's, heli kopters, en financieel en materieel- beheer is de afgelopen jaren grote vooruitgang geboekt. Starink wenste zijn voorganger veel succes in zijn nieuwe betrekking als Chef Defensiestaf. Dc bevelsoverdracht werd afgesloten met een grondde- filé en een zogenoemde fly past van een aantal luchtmachtvliegtui gen. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: ^0900-8844; alarmnummer:^1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, §8035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, §806-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, §8351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr, D. Elie, §8352391. Grof vuil, §80800-7662000. Verbaasd heeft het bestuur van Vereniging Soesterbergs Belang de open brief van Th. Sluis in de Soester(bergse) Courant van 26 mei j.I. gelezen. Wij menen dat de VSB de belangen van het gehele dorp beslist wel behartigt. Waaruit blijkt dat? Bewoners van Soesterberg-Oost hebben zeven dagen per week (en ook 's nachts) heel veel last van de A-28. Een overlast die, als gevolg van de 'spoedwet', de komende ja ren alleen maar zal toenemen. Wanneer aan de Richelleweg - vlakbij Gemini- een bedrijventer rein wordt gerealiseerd, zal dat de bewoners daar nog veel meer over last bezorgen. Uitbreiding van het industrieter rein Soesterberg-Noord is een veel betere ODlossing. Via de geplande rondweg kan aan- en afvoer van het verkeer plaatsvinden. Voor de bewcncjs op het industrieterrein zal de huidige rust in het weekend ook dan niet worden verstoord en na 2007 (sluiting van de vliegbasis) zal het zelfs nog stiller worden. De VSB vindt dat 'overlast' zo eerlijk mogelijk verdeeld moet worden over het dorp. En die 800 woningen? Van de nieuwe bewoners zal maar een deel werkzaam zijn in Soester berg, net zoals dat destijds gebeur de toen de Amerikanen het dorp verlieten. Van de huidige bewoners van Apollo en Gemini werkt een groot deel niet in Soesterberg. Waarom dan die 800 woningen? Omdat een groter aantal inwoners meer perspectief biedt op handha ving van het huidige aantal win kels, andere voorzieningen en ver enigingen! En misschien het aanbod nog kan vergroten. En dat is volgens VSB in het be lang van het gehele dorp! Yvoime Hoekstra voorzitter VSB Op zondag 20 juni verzorgt symfonisch harmonieorkest Odeon uit Soesterberg een bij zonder openluchtconcert ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de Stam Renault Groep. Tijdens dit concert wordt muziek uit verschillende decennia ten gehore gebracht en geven verschillende solisten acte de présence. Het concert vindt plaats in het openlucht theater Cabrio aan de Soester- bergsestraat, aanvang 14:30 uur. Het theater is geopend vanaf 13:30 uur. De Stam Groep bestaat dit jaar 90 jaar. Dit wordt gevierd met een fa milieconcert in het prachtige open luchttheater. Na het grandioze suc ces van het concert in 2003 nodig de de Stam Groep het orkest van Odeon wederom uit voor het ver zorgen van dit openluchtconcert, waarin licht klassieke muziek en populaire muziek elkaar ontmoe ten. Tijdens het concert verhaalt vertel ler Aad Post over de geschiedenis van het vervoer en de ontwikkelin gen die Stam gedurende de laatste 90 jaar heeft doorgemaakt. Het or kest, onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd, brengt bij de ver schillende decennia die de revue zullen passeren een gevarieerd aantal muziekstukken ten gehore. Het concert wordt geopend met de indrukwekkende openingsfanfare 2000, waarin een belangrijke rol is weggelegd voor de koperscctie van het orkest. Daarnaast kan het pu bliek genieten van de uitvoering van het eerste deel uil het trompet concert van Haydn door de talent volle trompetsoliste Vivian Eur- Iings. Bovendien staan meester werken van Prokofiev en Reed op de lessenaars en wordt het publiek een aantal keer meegenomen in Zuid-Amerikaanse sferen tijdens de uitvoering van het gepassio neerde Tango Argentina (Malan- do) en Milonga del Angel (Piaz- zolla). Samen met de zeer profes sionele, geboren Soester, accor deonsolist Gert Wantcnaar brengt Odeon deze stukken ten gehore. Speciaal voor dit familieconcert en het feit dat het die dag vaderdag is, is een muziekstuk uitgekozen waar kinderen actief aan mee kunnen doen. De kinderen kunnen met behulp van allerlei leuke instru mentjes meespelen in de Kinder symfonie. Het geheel zal uitmon den in een bijzonder samenspel. Uiteraard hebben dirigent De Weerd en zijn musici nog meer authentieke en hedendaagse wer ken op het programma staan. Kortom een bijzonder openlucht concert, waarbij grootouders, ouders, kinderen en kleinkinderen van harte zijn uitgenodigd. Kaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar voor 10,= per stuk bij de VVV in Soest (Steenhoffstraat 9B) en Drogisterij Sukking te Soesterberg (Rademakerstraat 21). Op maandagavond 21 juni kunnen belangstellenden en kinderen van de basisscholen een kijkje komen nemen bij de open repetitie van het orkest. Diverse muziekinstru menten zijn dan te zien en te ho ren en kunnen zelfs uitgeprobeerd worden. Aanvangstijd 18:30 uur, locatie Odeongebouw aan de Rademakerstraat in Soesterberg. HUISARTS maandag 28 juni t/m zondag 4 juli De plaatselijke collega's nemen waar voor spoedgevallen de zonnige kant van do schaduw Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen www.erpezonwering.nl Tel. 0346 - 35 11 79 Sterren bergweg 15-A, Soesterberg

Soester Courant | 2004 | | pagina 19