u7 i. Hl Vrijwilligers organiseren dag voor terminaal zieke mensen Cffl Soest2002 wacht op antwoord Senic Klanten over regi Een publicatie van de Soester NVM-makelaars. Woningen, bedrijfspanden, taxaties, hypotheken, verzekeringen. munt Rabo Global Titans Obligatie 2004-2012 Vakantie, nooit te www.vanwijkmakelaars.nl www.vanwijkmakelaans.nl Antwoorden van college Van Wijk Van Wijk Van Wijk Van Wijk Van Wijk 'Het gaat erom wat jij kan doen voor een ander' Verhuizen? Haal de erkende vakman in huis! ISO 9002 Het is tijd voor Rabobank online. R. WESTRA t Fractie wil 'update' van ontwikkelingen project Spoordal Seniorenbus na WOENSDAG 16 JUNI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 20 NVM makelaars Acacialaan makelaars Dokter Ruperülaan makelaars Hildebrandlaan makelaars makelaars Braamweg Nieuweweg €33S.OOO,- k.k. Uitgeb. hoekwoning met garage Gelegen aan kindvriendelijk laantje 4 Slaapkamers en 1 studeerkamer Woning is bijz. sfeervol afgewerkt 289.5DQ,-k.k. 1 Luxe moderne woning (1 9S7] Nieuwe keuken [2003] Zonnige achtertuin [1 4 m diep] 3 Slaapkamers en grote zolder B49.00G,- k.k. Roy. halfvrijst. villa met dubb. garage Woning is geh. gemoderniseerd Perc.opp. BB4 ms en inh. 550 m3 Heerlijk leefhuis op toplocatie! ;-a Telefoon: jj Ml Telefoon: moracni r=.t~ €<4<40.OOO- k.k. Halfvrijstaande villa met garage Woning geheel v.v. dubbel glas Garage v.v. wasm.-/drogeraansl. en douche Bijz. smaakvol en luxe afgewerkt Telefoon: 430.0D0,-v,o.n. Nieuwbouw halfvrijst, villa [740 m3] Woning is volledig ondenkelderd Ruime aangebouwde garage Bouw is reeds gestart Telefoon: l-é Telefoon: Kfl ka- Telefoon: [UJ ïx> Telefoon: PÜJ I ,kp- Telefoon: fü] T'\ 1 eie di [035)601 50 50 S" I ±!d (035]B01 50 50 SÏI5 I [035)601 50 50 BR! [035]B01 50 50 S" [035)601 5D&U SOESTERBERG, Van de Griendtlaan 26 Dit charmante, vrijstaand woonhuis met grote garage dateert oorspronke lijk uit 1926. In de loop der jaren is het woonhuis vergroot. De omliggen de tuin is zonnig, biedt privacy en is aangel. met gevarieerde beplanting. Vrijst. en verlengde garage en een aangeb. (hobbyjschuur. Lichte doorzon- woonkmr met open haard, erker en div. zijramen. Halfopen keuken met diverse inbouwapp., aansl. praktische bijkeuken. Aangeb. serre met study en een ap. toegang, kanfoor aan huis ev. mogelijk. Verd voorslaapkmr met vaste trap naar de zolderverd. (geen stahoogte), momenteel in gebruik als logeer/speelzolder. Zijslaapkmr met vandaar uit doorgang naar ouder- slaapkmr. Badk. is bereikbaar vanaf de overloop en vanuit de ouderslaap kamer. Wanden zijn afgewerkt met spachtelputz en plafonds met strak stucwerk. Mod. badk. met ligbad, dubb. wastafel, sep. douche en 2e foil. Het geheel is zeer goed onderhouden en beslist een bezichtiging waard! Vraagprijs 459.000,- k.k. REGIOMAKELAARS REGIOMAKELAARS Burg. Grothestraat 13 3761 O SOEST Tel. 035 603 27 37 Fax 035 603 27 38 BuijsRegiomakelaars.nl Soest@Buijsregiomakelaars.nl Arnhemseweg 13 3811 NN AMERSFOORT Tel. 033 422 80 50 Fax 033 422 80 51 BuijsRegiomakelaars.nl Amersfoort@Buijsregiomakelaars.nl Hl Koningsweg 24B, Postbus 558, 3760 AN Soest Tel.: 035 - 601 50 63, Fax: 035 - 602 56 67 E-maii: info@v-buuren.nJ, Website: www.v-buuren.nl HERKENDE VERHUIZERS Kompleet verzorgde verhuizingen Nationaal en internationaal Tijdelijke opslag Overzeeverhuizingen Projectverh uizingen fjO8OO.022.3f.9f Perzische tapijten sinds 1965 Inkoop, verkoop, reparatie, reinigen Mahmoud Harzandi (vakman uit Perzië) Nieuwstr. 26, Baarn Tel. 035-5415577 Alleen achter een goede naam staat NVM. NVM TE KOOP Beckeringhstraat 41-43 te Soest Vraagprijs 395.000,- k.k. (belaste levering) twee bedrijfsunits met kantoorruimte in verzamelgebouw bouwjaar 1996 totaal vloeroppervlak ca. 320 m2, vrije hoogte ca. 6 m. eigen parkeergelegenheid gunstige ligging nabij uitvalswegen Al en A27 1211UEN Hilversum. Telefoon f0351 6*729 850 Kijk voor meer informatie op www.meeus.com NVM VERZEKERINGEN. HYPOTHEKEN. MAKELAARDIJ O.G. U kunt nu op een veilige manier profiteren van de koersstijgingen van de grootste fondsen ter wereld. Met een rendement van 2,75% tot 7% per jaar. Wereldwijd lijkt de economische groei op gang te komen. Dat biedt kansen op aantrekkelijke rendementen. Daarom is er nu de 2,75% Rabo Global Titans Obligatie 2004-2012. Zodat u kunt profiteren van stijgende aandelen koersen. En zodat u, hoe dan ook, een aantrekkelijk rendement kunt behalen. Van de Rabobank krijgt u de garantie dat u aan het einde van de looptijd de hoofdsom terugkrijgt. Een garantie die het nog aantrekkelijker maakt om deel te nemen in deze wereldwijd gespreide belegging. Voor meer informatie kunt u terecht op www.rabobankonline.com of bellen met een van onze beleggingsspecialisten op 035- 609 63 33 De waarde van uw belegging kan fluctueren, in het verleden behaalde rendementen bieden geen garantie voor de toekomst. Rabobank Iedere lokale Rabobank en onderdelen van de Rabobank Groep die als effecteninstelling zijn aan te merken, zijn geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten te Amsterdam. Uw beslissing om te beleggen in de 2,75% Rabo Global Titans Obligatie dient u uitsluitend te baseren op het volledige raamprospectus.de daarvan deeluitmakende beschrijving van risicofactoren en voorwaarden en de prijsbijlage, die vanaf 7 juni kosteloos verkrijgbaar zijn bij uw Rabobank. Goed geregeld dus. Wie van Soest houdt, leest de TELEFOON (035) 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest 'Mooie woorden worden al ge noeg gesproken, wij willen iets goeds doen voor mensen', zegt Vincent Aalbers uit Soest. Hij or ganiseert samen met een dertig tal andere enthousiaste vrijwilli gers een dagje uit voor patiënten met een levensbedreigende of terminale ziekte. Bij deze roept hij mensen, die mogelijk niet lang meer te leven hebben, op om zo'n warme en kleurrijke dag te beleven. Het zal een dag worden waarin de terminaal zieke mens en zijn of baar dierbaren centraal staan. Vrijwilligers zijn van harte welkom om mee te helpen. Een financiële bijdrage is ook wel kom. De zogenaamde 'droomdag' wordt gehouden op zondag 4 juli aanstaan de. Op een fraaie locatie met sfeer en voorzieningen voor jong en oud: Blijdorp in Rotterdam. Aalbers be nadrukt dat het een dag wordt, waar ieder het zijne of hare zal kunnen vinden. 'Als we het maar naar onze zin hebben. De een heeft behoefte om plezier te maken met zijn naas ten, de ander heeft veel liever een goed gesprek. Het is belangrijk dat de dag voor de deelnemers waarde vol is. En wat waardevol is dat bepa len zij. Het moet een dag worden waarbij mensen zich thuis voelen en waar veel kan en mag', aldus Aal bers. Mensen die te horen hebben gekre gen dat ze levensbedreigend of zelfs terminaal ziek zijn, worden soms ge meden door anderen. Andere men sen vinden het moeilijk omgaan met mensen die dood zuÜen gaan. Aal bers: 'Terminaal zieke mensen krij gen wel begeleiding van verschillen de instellingen, maar dat kan soms zo technisch zijn. Wij willen deze men sen iets bieden waar ze emotioneel wat aan hebben. Zij hebben behoef te aan een waardevolle dag of erva ring waarbij misschien wel het nade rende einde even wordt vergeten. Wij hebben nog duizenden dagen voor de boeg, maar voor iemand die mo gelijk terminaal, is telt iedere dag.' Hij begrijpt dat er terminaal zieke mensen zijn die op dit moment totaal geen behoefte hebben aan een dag als deze. Dat kan bijvoorbeeld omdat ze nog maar net hebben gehoord dat ze niet lang meer zullen leven. 'Ik kan me dan voorstellen dat zij het nog moeten aanvaarden, ze zijn mis schien nog boos en verdrietig.' Het gaat hem dan ook om de mensen die eventueel behoefte hebben om lotge noten te ontmoeten of met iemand anders over hun ervaringen willen praten. Op de dag zal er ruimte zijn voor ie dereen. Als iemand zijn kinderen wil meenemen, dan kan dat. Daarom heeft de groep vrijwilligers ook geko zen voor een locatie die daar moge lijkheden voor biedt. Aalbers: 'Kin deren kunnen daar spelen en gewoon hun zelf zijn. Volwassenen kunnen in het restaurant zitten. Iedereen kan zijn gang gaan'. Voor degene die het wil kan er ook een video van de dag worden ge maakt. Dit kan dan eventueel een herinnering zijn voor de nabestaan den. Aalbers: 'We willen deze men sen echt iets geven. Een goede her innering en een waardevolle dag waarbij ze zich nergens zorgen om hoeven te maken. Ook is er gezorgd voor eventuele hulpverlening: er zul len artsen en geestelijk verzorgers aanwezig zijn. Vincent Aalbers uit Soest. Foto: Soester Courant Vincent Aalbers heeft er het volste vertrouwen in dat de dag goed zal verlopen. 'We zetten alles op alles om deze mensen een bijzondere, warme en liefdevolle dag te bezor gen'. Hij roept vrijwilligers op om zich op te geven om mee te helpen. 'We kunnen alle hulp gebruiken. We willen dit met ongeveer dertig pa tiënten doen en het uitgangspunt is dat we voor iedere deelnemer een vrijwilliger klaar hebben staan. Het gaat er om wat je over hebt voor een ander', aldus deze enthousiaste vrij williger. De droomdag voor terminale patiën ten vindt op zondag 4 juli plaats en wordt in samenwerking met de Dream Foundation mogelijk ge maakt. Eventuele financiële bijdra gen zijn ook welkom: 13.82.23.602, Dream Foundation in 's Hertogen bosch, onder vermelding van: LP36/ Vincent. Voor meer informatie bel: 0653885636. Dorresteinweg 60 Soest Telefoon 601 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 uur GESLOTEN. A.J.W. Bediijfshygiëne ook particulieren Ongediertebestrijding tevens HOUTWORM/BOKTOR verdelging Bel. 033-2462248 06-53446804 e-mail:info@ajw.nl SOEST - EREPRIJSSTRAAT 65 Multifunctionele drive-in woning met dakopbouw en vrij uitzicht aan de achterzijde. Gelegen in kindvrien delijke en rustige woonwijk nabij voorzieningen. Ruime mogelijkheid voor kantoor-praktijk aan huis. Ind.: entree, hal, tuinkamer met douche en wastafel, garage. lc verdieping: woonkamer met balkon, eetkeuken met American latchen (rood), 2° balkon, berging met cv- opstelling en toilet. 2C verdieping: 3 slaapkamers, bad kamer met douche, 2C toilet, wastafel en designradiator. 3C verdieping: 2 royale slaapkamers beide met balkon en inbouwkasten. Perceelopp. 135m2. Woonopp. ca 170 m2. Inhoud ca. 500 m3. gyj NVM Vraagprijs 258.000,- k.k. W. Elsing Makelaardij - Kon. Jtiliannlaan 2 3981 BB Biiimik - 030 6571886 mvw.elsiiig.nl Tot nu toe ving Soest2002 tel kens bot bij de gemeente, maar de grootste oppositiefractie in de raad geeft het niet op. Nu heeft ze schriftelijke vragen gesteld over de voortgang van Plan Spoordal dat voorziet in de bouw van circa 160 woningen en waarvoor Soest en Projectontwikkelaar Heiiij- gers twee jaar geleden een tame lijk complexe samenwerkings contract hebben ondertekend. Soest2002 maakt zich grote zorgen dat over enkele jaren blijkt dat het project de gemeente veel meer dan 5 miljoen euro zal hebben gekost. 'Bij ons bestaat het vermoeden dat er in middels forse overschrijdingen drei gen, die wellicht formeel (nog) niet gemeld hoeven te worden', aldus fractievoorzitter Teun Middelkoop in de brief. Vooral hij en fractiegenoot Tijmen Koelewijn hebben zich de laatste maanden geërgerd aan en boos ge maakt over het feit dat het college niet inhoudelijk ingaat op hun mon delinge en schiiftelijke vragen. Steeds bleef de beantwoording steken in een verwijzing naar de overeenkomst van twee jaar geleden. Deze tamelijk pas sieve reactie kreeg telkenmale bijval van met name CDA en GGS. De laatste partij stelde onlangs dat de vierkoppige fractie van Soest2002 zelf maar moet gaan speurneuzen in het gemeentehuis. Koelewijn stelde toen echter dat zijn fractie recht heeft op antwoorden, en kreeg daarin ondersteuning van ver schillende fracties. In de afgelopen twee jaar zijn er zoveel zaken gedaan, dat Soest2002 het de hoogste tijd vindt voor een tussenrapportage met alle cijfers en feiten. Het liefst nog voor het zomerreces wil de partij een update op haar bureau hebben lig gen. Om het gebied tussen de Parallel weg, de Molenstraat, de woningen aan de Steenhoffstraat en de Dalweg vrij te krijgen heeft de gemeente via de wet voorkeursrecht percelen ver worven van onder meer twee bedrij ven en een sportschool. Soest2002 wil precies weten welke transacties hebben plaatsgevonden en tevens in zicht hebben in de zaken die Heilij- gers heeft gedaan, waarbij de ge meente direct en indirect betrokken is geweest. Middelkoop: 'Wij zijn zeer geschrok ken van de waarschuwing van een hoge ambtenaar die blijkens een ver slag over de Stuurgroep Soesterberg heeft gezegd dat de financiële onder bouwing wel eerlijk gehouden moet worden, en daarbij dacht aan Spoor dal. Wat kan de ambtenaar daarmee bedoeld hebben?' Soest2002 Wacht Op Antwoord. Vlak voor het ter perse gaan van deze krant, kreeg de redac tie de beschikking over de ant woorden die het college heeft gegeven op de vragen van Soest2002. Volgens burgemeester en wethou ders is er geen reden te vrezen voor hogere verwervingskosten en extra financiële claims. Ze stellen dat Heijlijgers in financieel op zicht verantwoordelijk is voor de exploitatie van Spoordal. Twee jaar geleden heeft de raad ruim 2,2 miljoen euro bijgelegd om dat plan financieel sluitend te maken en daar blijft het bij, aldus het col lege. In verband met het project Spoor dal zijn inmiddels verschillende aankopen gedaan. Soest kocht de monumentale boerderij aan de Steenhoffstraat 40 en de wonin gen van 42 en 42a. De percelen zijn doorverkocht en daar staan inmiddels twee nieuwe woningen. Ook de percelen 32 en 34 zijn ge kocht, maar door bouwbedrijf Van de Grift dat inmiddels de voorbereidingen treft voor de bouw van een nieuwe winkel met woning voor de dierenspeciaal zaak. Soest heeft enkele jaren te rug zes ton betaald voor dit deel project, omdat het financieel niet rond kwam. Omdat de winkel meer naar achteren wordt ver plaatst, ontstaat er wel ruimte voor de aanleg van een rotonde die de kruising met de Dalweg moet vervangen. Aangekocht zijn verder de perce len van Haringsma, Klomp en sportschool Budo Ryu, alle aan de Parallelweg. Haringsma heeft op zijn beurt grond aan de Industrie weg gekocht voor nieuwbouw, ter wijl Budo Ryu naar de Soester Engweg verhuisd. Met de Montessorischool, de Fa- tih moskee en over de toegangs weg naar de rooms-katholieke be graafplaats is nog geen overeen stemming bereikt met de eigena ren. Als zij het eindbod van de ge meente niet accepteren, zal Soest een onteigeningsprocedure star ten. WOENSDAG 16 JUNI 1 De eigen bijdrage van 4,90 per uur voor thuiszorg is per ja nuari verdubbeld. Het totaal bedrag is weliswaar gemaxima liseerd, maar de berekening is flink ingewikkeld. Men moet kennis hebben van begrippen als 'forfaitair bedrag', 'drem pelbedrag', 'periodebedrag', 'verzamelinkomen' en ook nog weten wat het belastbare inko men was over het afgelopen jaar. Gelukkig zijn de thuiszorgin stellingen bereid om te helper bij de berekening en zijn ook de seniorenvoorlichters van dc SWOS volledig op de hoogte Door de belabberde bekend making van de nieuwe maatre gel was iedereen erg geschrok ken. Hoeveel senioren bedank ten van schrik voor verden thuishulp? Het merendeel vai de senioren krijgt gemiddeh 15 tot 20 uren in de week eni ge vorm van hulp (huishoude lijke, verpleegkundige of per soonlijke zorg of een combina tie daarvan). Zijn mensen me een 'verzamelinkomen' (het to taal van het belastbare inko men van een huishouden) va niet meer dan 40.000 d dupe geworden van de nieuw maatregel? Wat bleek in januari? Volger Voor wie niet alleen op vaka tie wil gaan is er een organis tie die reizen organiseert vo< ouderen. Dat is de stichting S nior Vakantie Plan. De doelstelling is van idee strekking. Er wordt gewer met een groot aantal vrijwil gers die de reizen begeleide Per reis gaan er twee reisbeg leiders mee, van wie één e verpleegkundige bevoegdht heeft. Men reist in kleine groept zodat er meer mogelij khed voor vriendschappelijk cont; ontstaan. Dit wordt door v alleengaanden belangrijk j vonden. Bij de opzet van reis wordt gelet op de bere baarheid van voorziening excursiemogelijkheden en De Stichting Welzijn Oude) Soest (SWOS) wil het route bied van de Seniorenbus i breiden zodat de polikliniel in Baarn en Amersfoort bt bereikbaar zijn. Dit naar a leiding van een negatief r port over de regiotaxi, waai blijkt dat de taxi niet bruikb is voor vervoer naar medis zorg. Bestuurslid van SWOS, Cees Groen, laat wc dat de gemeente en de pro' cie wel moeten meewerken de uitbreiding van de busro Veel senioren en gehandicapt» Soest zijn aangewezen op de r» taxi of het openbaar ver' Vooral het laatste wordt st schaarser. Een aantal buslijn al uitgevallen, naar Baarn geen bus meer en de treintaxi uit Baarn naar Soest en Soc berg is ook gestopt. Aang» veel medische voorzieningen senioren en gehandicapten zi Amersfoort of Baarn bevind» de regiotaxi de enige mogelijk Maar uit onderzoek van het traal Overleg Samenwerk Bonden van Ouderen S> Soesterberg (COSBO) blijk nu juist de regiotaxi niet ges T" INLICHTINGEN: Van Weedestr E-mail: s

Soester Courant | 2004 | | pagina 20