Senioren en thuiszorg ord Vakantie, daar bent u nooit te oud voor! Klanten oordelen negatief over regiotaxi voor ouderen Geld terug voor ziektekosten? Reünie 40 jaar Alouette III Koninklijke Luchtmacht 3llege JSENIOREN I Geachte dames en heren van de gemeenteraad Een tekenbeet Uw goud is geld waard Zorgpalet Baarn-Soest zoekt vrijwilligers voor Daelhoven Onze samenleving is niet altijd doemdenken! Wethouder Krijger kan mij nog meer vertellen ipoordal Seniorenbus naar poliklinieken? led&ze UMten&day- ut de wm ouzo* Seniorenbus Klachten bezorging Soesterberg Bingo Bewegend Beeld Huiswerk? Gevraagd VAKANTIEBEZORGERS EXTRA BELONING! IA 20 I lm3] treft voor de ieuwe winkel met e dierenspeciaal- ft enkele jaren te- lald voor dit deel- het financieel niet )mdat de winkel iteren wordt ver- it er wel ruimte van een rotonde met de Dalweg n. n verder de perce- igsma, Klomp en do Ryu, alle aan de aringsma heeft op d aan de Industrie- >or nieuwbouw, ter- u naar de Soester isd. :ssorischool, de Fa- over de toegangs- >oms-katholieke be- nog geen overeen- eikt met de eigena- eindbod van de ge- ccepteren, zal Soest ingsprocedure star- WOENSDAG 16 JUNi 2004 SOESTER COURANT PAGINA 21 SeNIORENVaRIA suios stichting welzijn ouderen soest De eigen bijdrage van 4,90 per uur voor thuiszorg is per ja nuari verdubbeld. Het totaal bedrag is weliswaar gemaxima liseerd, maar de berekening is flink ingewikkeld. Men moet kennis hebben van begrippen als 'forfaitair bedrag', 'drem pelbedrag', 'periodebedrag', 'verzamelinkomen' en ook nog vreten wat het belastbare inko men was over het afgelopen jaar. Gelukkig zijn de thuiszorgin stellingen bereid om te helpen bij de berekening en zijn ook de seniorenvoorlichters van de SWOS volledig op de hoogte. Door de belabberde bekend making van de nieuwe maatre gel was iedereen erg geschrok ken. Hoeveel senioren bedank ten van schrik voor verdere thuishulp? Het merendeel van de senioren krijgt gemiddeld 15 tot 20 uren in de week eni ge vorm van hulp (huishoude lijke, verpleegkundige of per soonlijke zorg of een combina tie daarvan). Zijn mensen met een 'verzamelinkomen' (het to taal van het belastbare inko men van een huishouden) van niet meer dan 40.000 de dupe geworden van de nieuwe maatregel? Wat bleek in januari? Volgens de berekening betaalt iemand met een 'verzamelinkomen' van 40.000 per jaar, die 15 tot 20 uren per week thuiszorg ontvangt, minder dan voor heen! Dat was een goed bericht. Kij ken in april/mei of dit klopt in de praktijk. Dan zijn de nieuwe rekeningen verstuurd voor de eigen bijdragen door het Cen trale Administratie Kantoor (CAK). Dat is de instantie die bij de belastingdienst en de ge meente de gegevens opvraagt om de eigen bijdrage vast te stellen. Thuiszorg Eemland laat weten dat van de ongeveer 1000 klanten in Soest zich in de maand april/mei niemand heeft afgemeld vanwege de eerste rekeningen van het CAK. Men heeft het zelfs druk. Normaal melden zich 10 tot 15 nieuwe klanten per week. Dat zijn er nu af en toe 20. Vragen over de rekeningen van het CAK konden, naar te vredenheid, worden beant woord. Opzeggingen worden lokaal bepaald. In Amersfoort hebben wel enkele jonge gezin nen naar andere vormen van thuishulp gezocht. Bijzondere Bijstand De afdeling bijzondere bijstand van de gemeente meldt dat men bezig is de nieuwe nota 'bijzondere bijstand' aan de politiek aan te bieden. Dat vraagt onder meer het ontwer pen van nieuwe verordeningen Vooralsnog lijkt het er op dat de ongeveer 550 maximale mi nima hiervan geen nadelige ge volgen zullen ondervinden. Goed bericht! Maar ook hier is het steeds moeilijker om te be palen wie wel en wie niet in aanmerking komt voor enige bijstand. Het lukt blijkbaar niet om regelingen simpel te maken of te houden. Gewerkt wordt in overleg met Baarn en Bun schoten aan de verorde ningen) om de nieuwe wet 'Werk en Bijstand' goed uit te voeren en het extra geld voor chronisch gehandicapten te verdelen. Aan de goede wil van de be trokken personen en diensten in Soest hoeft niet te worden getwijfeld. Iedereen is blijkbaar van mening dat: 'de positie van de burger met een beperking in ere moet worden hersteld en dat de positie van de cliënt dient te worden verstevigd'. De vraag is alleen: hoe? Zeker niet met meer bureaucratie. Giel Wester werkgroep zorg COSBO Bent u een dezer dagen nog op de poli Meander in Soest geweest? Echt een trieste boel nu het bijna geheel is uitgekleed en ontmanteld. Maar de tijd dringt voor de ouderen en gehandicapten. We vragen ons nog steeds af, net als diverse specialis ten van het ziekenhuis: Hoe komen we in de poli van Baarn of Amersfoort? Wat heeft u gedaan om ver voer te regelen en veilig te stellen? Bent u er als politie ke figuren voor de burgers die hulp en daadkracht van u nodig hebben of zit u in het gemeentehuis voor eigen belangen? Jammer dat u niet op de bij eenkomst in De Klarinet was, waar leden van de ouderenbonden vragen kon den stellen aan medewer kers van ziekenhuis Mean der. De vraag was: 'Hoe ko men we bij die goede zorg van u in Baarn of Amers foort?' Louk Nachbahr Senioren Varia t Soest. Soester Courant ïft er het volste le dag goed zal n alles op alles een bijzondere, e dag te bezor- willigers op om i mee te helpen, p gebruiken. We ïveer dertig pa- uitgangspunt is deelnemer een bben staan. Het ?er hebt voor een mthousiaste vrij- terminale patiën- g 4 juli plaats en /erking met de >n mogelijk ge- financiële bijdra ai: 13.82.23.602, in 's Hertogen- ïlding van: LP36/ er informatie bel: indirect betrokken zijn zeer geschrok- schuwing van een lie blijkens een ver- Tgroep Soesterberg le financiële onder lijk gehouden moet jij dacht aan Spoor- ambtenaar daarmee t Op Antwoord. Voor wie niet alleen op vakan tie wil gaan is er een organisa tie die reizen organiseert voor ouderen. Dat is de stichting Se nior Vakantie Plan. De doelstelling is van ideële strekking. Er wordt gewerkt met een groot aantal vrijwilli gers die de reizen begeleiden. Per reis gaan er twee reisbege- leiders mee, van wie één een verpleegkundige bevoegdheid heeft. Men reist in kleine groepen, zodat er meer mogelijkheden voor vriendschappelijk contact ontstaan. Dit wordt door vele alleengaanden belangrijk ge vonden. Bij de opzet van de reis wordt gelet op de bereik baarheid van voorzieningen, excursiemogelijkheden en de accommodatie. Vooral ook of de toegankelijkheid goed is. Bij de binnenlandse reizen wordt onderscheid gemaakt in de mate van mobiliteit van de reiziger. Dat betekent een aan gepast programma. Voor de mobiele senior worden er bui tenlandse reizen georganiseerd met trein, bus of vliegtuig. Ook zijn er 'themareizen': als u belangstelling heeft voor brid ge of tekenen en schilderen kunt u een reis boeken met be trekking tot dit onderwerp. Al met al voor elk wat wils. Informatie krijgt u bij Se nior Vakantie Plan, tel. 035 6933017 of www.seniorvakantie plan.nl. Jacqueline de Feijter SWOS Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Ruil 't hier voor een nieuw sieraad of we betalen u de dagwaarde kontant uit. Ook oude merkhorloges ruilen of kopen wij van u in (defekt is geen bezwaar). Laanstraat 18, Baarn Telefoon 035 - 541 59 37 In de zoiner gaan we er weer op uit. Wandelen of fietsen door het bos, op de heide of door duinen, met of zonder hond. We genieten van de natuur. Veelal staan we er niet bij stil, dat er ook schaduwkanten kunnen zijn aan zo'n uitje. Tijdens de tocht zien we ze niet, maar zij zien of bemerken ons wel. Met name in bos- en natuurgebieden komen ze voor, maar ook in parken en tuinen. De voorkeur van de te ken gaat uit naar herten of schapen, maar ook mensen- en hondenbloed staat op het menu. Zij houden zich voorna melijk op in hogere heidesoor- ten en heesters. Jaarlijks lopen in ons land zo'n 15.000 men sen een tekenbeet op. Teken zijn spinachtige insecten van slechts enkele millimeters en zijn hoofdzakelijk actief van april tot november. Zij komen in heel Europa voor, dus ook in de vakantieperiode is het van belang hierop attent te zijn. De gevolgen Een tekenbeet is pijnloos en op zich ongevaarlijk. Als de teek binnen enkele uren wordt ver wijderd is de kans op infectie vrij klein. Het gevaar van be smetting zit in een bacterie waarmee de teek besmet kan zijn. Als de teek niet tijdig wordt verwijderd, kan men geïnfecteerd worden, hetgeen de ziekte van Lyme of een her senvliesontsteking (FSME) kan veroorzaken. Ook kan in fectie nare gevolgen hebben voor het zenuwstelsel en de ge- De Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) wil het routege- bied van de Seniorenbus uit breiden zodat de poliklinieken in Baarn en Amersfoort beter bereikbaar zijn. Dit naar aan leiding van een negatief rap port over de regiotaxi, waaruit blijkt dat de taxi niet bruikbaar is voor vervoer naar medische zorg. Bestuurslid van de SWOS, Cees Groen, laat weten dat de gemeente en de provin ciewei moeten meewerken aan de uitbreiding van de busroute. Veel senioren en gehandicapten in Soest zijn aangewezen op de regio taxi of het openbaar vervoer. Vooral het laatste wordt steeds schaarser. Een aantal buslijnen is al uitgevallen, naar Baarn rijdt geen bus meer en de treintaxi van uit Baarn naar Soest en Soester berg is ook gestopt. Aangezien veel medische voorzieningen voor senioren en gehandicapten zich in Amersfoort of Baarn bevinden, is de regiotaxi dc enige mogelijkheid. Maar uit onderzoek van het Cen traal Overleg Samenwerkende Bonden van Ouderen Soest/ Soesterberg (COSBO) blijkt dat uu juist de regiotaxi niet geschikt is voor vervoer naar afspraken bij een medische instelling. Het onderzoek is gedaan in ver band met de komende contractver lenging met het bedrijf dat de re giotaxi verzorgt. Mensen die ge bruik moeten maken van dc taxi konden schriftelijk hun klachten over het vervoer aangeven. Het uiteindelijke rapport van dit onderzoek laat een erg negatief beeld zien van het vervoer waar de ouderen en gehandicapten op zijn aangewezen. De regiotaxi krijgt alleen een positief oordeel als mensen niet aan tijd gebonden zijn. Bijvoorbeeld voor bezoek aan familie of vrienden. Voor diegenen die afspraken hebben met een arts of een ziekenhuis blijkt de taxi ui termate ongeschikt. Het komt vaak voor dat een gebruiker veel te laat op een afspraak komt omdat de chauffeur niet op tijd is. Wanneer de behandeling of consult bij de arts is afgelopen, moet er voor de terugrit opnieuw worden gebeld. Uit het onderzoek blijkt ook dat de klantvriendelijkheid en de hulp vaardigheid van de chauffeurs ook heel veel te wensen over laat. Er zou in sommige gevallen sprake zijn van onbeschoft gedrag tegen over de klant. Wanneer iemand bijvoorbeeld aan de chauffeur INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl vraagt of hij niet wilt roken dan wordt hier negatief of zelfs agres sief op gereageerd. Ook vinden de klanten het niet prettig dat de be stuurder van de taxi niet uit de auto komt en niet aanbelt bij het afgesproken adres. Tevens zijn er veel klachten bin nengekomen over de service aan de telefoon. In sommige gevallen moeten klanten wel tien minuten wachten voordat de boodschap wordt aangenomen. Veel gebrui kers van de taxi vinden het daar bij nog hinderlijk dat er iedere keer opnieuw moet worden gebeld voor de terugrit. In een enkel geval is het voorgekomen dat een heel oud vervoermiddel werd gebruikt. Mensen met pijnlijke heupen moesten in de auto worden gehe sen. Er was dan ook geen plaats voor de rolstoel. De Seniorenbus Het vakantieseizoen breekt aan. Voor sommige senioren is dat een saaie tijd: de kinderen gaan weg, je beste vriendin is weg. Gelukkig gaat de Seniorenbus nooit met va kantie. Er zijn altijd vrijwilligers die de bus laten rijden. Zijn de collega's weg, dan nemen de thuisblijvers wel een extra dagdeel voor hun rekening. Je kunt dus gewoon naar de dok ter, op visite gaan, eens even lek ker winkelen in de Van Weede straat of Soest-Zuid en daarna eventueel koffie drinken in een lunchroom. Voor het reserveren van de bus is een telefoontje genoeg: SS 6019190, tussen 09:00 en 16:00 uur op werkdagen. Wel minimaal een dag van tevoren bellen! Ook een fijne vakantie gewenst. Tot ziens in de Seniorenbus. Voor de abonnees in Soesterberg is het klach tennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woens dag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. [aarwater itraoetingscentrum Wisrdi IkxkrrianSir.tar 47? 3762 ON Soest Te lc loon C3S-Ó1M06C7 In ontmoetingscentrum Klaarwatcr wordt vrijdag 18 juni een bingo gehouden voor 5 5-plussers. Vanaf 19:30 uur worden de balletjes in beweging gebracht in de zaal aan de Wiardi Beckmanstraat. Voor 3,50 krijgen dc deelnemers een speelkaart cn een kopje koffie of thee. zorgpalet Baarn-Soest Verpleeghuis Daelhoven in Soest is een kleinschalig ver pleeghuis, waar huiselijkheid, herkenbaarheid en privacy een belangrijke rol spelen. Bewo ners wonen in woningen van 6 personen. In zo'n woning wordt zo gewoon mogelijk geleefd, er wordt eten ge kookt, gewassen, gestreken, kort om alles vergelijkbaar met een ge woon huishouden. Wie van de be woners nog iets kan en wil doen, helpt mee met aardappelen schil len, afwassen of meedenken met: 'Wat zullen we morgen eens eten? Door de week kunnen de bewo ners naar verenigingen gaan, die aansluiten bij hun interesse en/of hobby. In de woningen of bij de verenigingen wordt de hulp van vrijwilligers bijzonder gewaar deerd. Op het ogenblik is er behoefte aan: Wandelvrijwilligers Op dinsdagmiddag van 14:30 tot 16:15 uur gaan een aantal vrijwil ligers en een activiteitenbegeleider met soms nog mobiele bewoners en soms met bewoners in rolstoe len naar buiten. De dierenweide voor Molenschot is vaak een ple zier voor deze demente bewoners. Een tuinvrouw/man Elk huisje heeft een eigen tuintje en een terras, waar het bij mooi weer goed toeven is voor de bewo- wrichten. Herkenning Eventuele infectie is soms pas na geruime tijd te herkennen aan rode ring rondom de plek waar de teek zich heeft vastge beten. Dit kan gepaard gaan met vermoeidheid en een grie perig gevoel. Het is dan zaak direct naar de huisarts te gaan. De ziekte is in het algemeen vrij goed te behandelen. Voorkomen Men kan de kans op een te kenbeet beperken door niet door de heidestruiken, hoog gras of tussen heesters te lo pen, maar op de paden te blij ven. Ook is het van belang goed sluitende kleding te dra gen en het hoofd te bedekken, zodat de teken niet op de blo te huid kunnen komen. Verwijderen Het verwijderen van de teek moet omzichtig gebeuren. Hiervoor zijn speciale teken pincetten te koop bij drogist of apotheek. Na raadpleging van de handleiding is de teek vrij eenvoudig te verwijderen. Niet eerst de teek proberen te ver doven of met de hand verwij deren. Informatie Nadere informatie is te ver krijgen bij de Vereniging voor Lymepatiënten, Briand- straat 50, 6372 BE Landgraaf, tel. 0900 2100022, www. lymepatver.demon.nl. Teun Duhen SeniorenVaria Op alle mogelijke manieren worden wij gewezen op de ge varen in onze samenleving. We mogen geen deuren openen voor vreemden, op straat mo gen wij niemand vertrouwen. Dus is het ook bijna onmoge lijk iemand in nood te helpen. Het kan immers een truc zijn. Toch moeten wij ons niet door angst laten leiden. Nog niet zo lang geleden reis de ik weer eens met de trein. De trein zat vol. Ons gezel schap kon dus niet bij elkaar blijven. Zelf kwam ik naast een jongeman terecht met tegen over hem een jonge vrouw. Ondanks de generatieverschil- Ien zaten we binnen enige mi nuten gezellig te praten. Wat me altijd interesseert is welke studie er wordt gevolgd en hoe zij hun toekomst zien. Dit bleek heel doordacht te zijn. Eeri vooropleiding, om toegelaten te worden tot de po litieschool en als dit beviel, de studie voor agent. Het blauw op straat. De jonge vrouw zat in het sociale werk met kinde ren die het leven op zeer jonge leeftijd al niet meer zien zitten. Een andere jongen mengde zich ook in ons gesprek en gaf aan dat hij bloemist wilde wor den, waarvoor hij reeds een opleiding volgde. Een goed ge sprek, met leuke frisse jongelui die weten wat ze willen. Niets om bang voor te zijn dus. Het laatste nieuws is dat inbra ken en diefstal van auto's afne men. Daarentegen nemen aan randingen en intimidaties weer toe. Opletten blijft dus belang rijk. Toch pleit ik voor een on bevangen gedrag, met het ge zonde verstand als maatstaf. In de zomermaanden juli en augustus zal er geen Senioren Varia uitkomen. We hebben u over allerlei ontwikkelingen die voor senioren belangrijk zijn zo veel mogelijk geïnformeerd. Dat waren niet altijd prettige berichten, daarom wilde ik deze laatste uitgave voor een positief stukje gebruiken. E.A. Drijver-Pina SeniorenVaria De volgende editie verschijnt op woensdag 8 september 2004. Kopij uiterlijk op 16 augustus 2004 aanleveren bij de werkgroep Seniorennieuws p/a Dalweg 6, 3762 SP Soest, of bij de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) of per e-mail swos@planct.nl 'Bezuinigingen en belasting verhoging', lezen we in de Soester Courant. Soest krijgt 500.000 uit de rijkskas min der dan in de gemeentebegro ting was ingevuld. Die begro ting lijkt dus nattevingerwerk te zijn geweest. En het Rijk gaat paal en perk stellen aan de almaar oplopende kosten van de OZB. Laat de heer Krijger daar ook al niet op gerekend hebben. We blijken in Soest volgens de Voorjaarsnota 1.2 miljoen tekort te komen en de volgen de twee jaar elk jaar nog eens 2,2 miljoen. Dan vraag ik me af: 'Wat voor rekenmeesters zitten daar op het gemeente huis?' En nu moeten we gaan bezuinigen en moeten de be lastingen omhoog! Maar meneer Krijger, moet u ru eens horen... In januari kre gen mijn vrouw en ik 7,50 AOW erbij en dat is voor ons beiden 15,00. De zieken fondspremie ging met 9,90 omhoog en de huur van onze flat steeg met 18,00. Opge teld dus 27,90. Geld mee brengen van ons spaargeld 12,90 per maand. Over an dere verhogingen praten we maar niet eens. Kan de heer Krijger mij vertel len hoe hoog de stijging van de AOW het volgend jaar is en hoeveel de heer Krijger dan denkt van ons spaargeld bin nen te kunnen slepen? En zo gaaThet nu al jaren. Ik heb mijn hele leven gespaard om een leuke oude dag te heb ben, maar niet om het in te la ten pikken door een gemeente die niet eens een reële begro ting weet samen te stellen. In het zakenleven was je binnen de kortste keren failliet. Louk Nachbahr SeniorenVaria 'Soest, Lintdorp op 8 mm' is een filmproject van de Stich ting Bewegend Beeld. In 2004 bestaat Soest 975 jaar. Zo'n ju bileum is voor veel mensen een aanleiding om herinneringen aan vroeger op te halen. Oude foto's, films en verhalen komen weer boven. De stichting wil ten eerste een inventarisatie maken van film materiaal met historische waar de over de gemeente Soest. De waarde van het beeld wordt bepaald door de gebeurtenis die zich afspeelt en de aanwe zigheid van een historisch ge bouw of dorpsgezicht. De film beelden zullen worden onder gebracht in een digitaal archief. Ten tweede zal een film wor den samengesteld uit archief materiaal en beelden van de gemeente Soest anno 2004. Doel van de film is het naar boven brengen van het aparte karakter van Soest door de lintbebouwing en het bijzonde re van Soesterberg. Beschikt u over een smalfilm over Soest, dan stelt de Stich ting Bewegend Beeld het zeer op prijs als u dit meldt aan het secretariaat: Mint Faas, Van Lenneplaan 88, tel. 035- 6021113. U kunt ook mailen naar: info@bewegendbeeld.nl. HanneBanki COSBO Als u in de wijk Klaarwater woont, heeft u 'm vast al ont vangen: een enquête met vele vragen over uw wijk. Niet het leukste werkje in de mooie junimaand. Denkt u: het zal mijn tijd wel duren? Dan slaat u de spijker op z'n kop! Die vragenlijst gaat namelijk over wat u nodig hebt in uw wijk als u ouder wordt. Een kans dus om het wonen in Klaarwater prettiger te maken. Een levensloop lang. Huiswerk? Wijkwerk! Ouder worden kan onverwacht veel kosten met zich meebren gen. Kosten die niet altijd ver goed worden door uw zieken fonds of zorgverzekeraar. Kent u de mogelijkheden om, gedu rende het hele jaar, iets van deze noodzakelijke uitgaven terug te krijgen? Via de gemeente Stel, uw huisarts schrijft dieet voeding voor of uw tandarts beslist, dat u een nieuw gebit moet hebben. Zulke besluiten gaan meestal met hoge extra kosten gepaard. Als u die kos ten niet zelf kan betalen en ook niet terugkrijgt van uw zieken fonds of particuliere verzeke ring, dan kunt u een beroep doen op financiële hulpverle ning van de gemeente. De ge meente beoordeelt aan de hand van uw persoonlijke om standigheden of u het volledi ge bedrag of een deel ervan te rugkrijgt. Voor informatie kunt u bellen met de Seniorenvoorlichters van de SWOS, tel. 035- 6023681. Via de Belastingdienst Een nieuwe regeling! Iedereen die ziektekosten heeft gemaakt die niet op een andere manier vergoed worden, kan bij de Belastingdienst geld terugvra gen. Dit geldt óók voor men sen die normaal gesproken geen aangiftebiljet invullen. Het gaat om ziektekosten voor uzelf of voor een van uw huis genoten. U kunt denken aan: premies voor ziekenfonds of ziektekostenverzekering; eigen bijdrage voor thuiszorg; hulp middelen; medicijnen; dieet of extra vervoer. U moet hiervoor wel alle rekeningen en betaal bewijzen bewaren. De aanvraag doet u via een T- formulier, dat u via telefoon nummer 0800-0043 kunt be stellen. En ook voor deze rege ling geldt dat de Seniorenvoor lichters u graag van dienst zijn met meer informatie en advies, tel. 035-6023681. Stans Gehrels SWOS ners. Zou iemand het op zich wil len nemen om mogelijk samen met een bewoner 1 tuintje af en toe wat bij te houden? Een vrieiitl(in)/begeleider Voor een bewoonster van de so matische afdeling wordt iemand gezocht die haar kan begeleiden terwijl zij op de scootmobiel rijdt, mee kan gaan een boodschap doen of een ander uitje. Mevrouw is ver knocht aan kasteel Groeneveld en omgeving. Ze heeft haar auto (een automaat) beschikbaar voor ie mand die met haar een eindjd wil rijden. Zij wil af en toe graag een oude kennis in Mariënburg opzoe ken. Mevrouw is een hondenlicf- hebber. Ze kan slecht spreken en communiceren gaat vaak via een zogenaamde 'lightwriter'. Dus ie mand met geduld en begrip zou fijn zijn. Verder geeft ze aan de voorkeur te hebben voor iemand vanaf ongeveer 50 jaar, die het niet bezwaarlijk vindt dat zij rookt. Wilt u reageren? Graag! Dat kan bij Erica Stanton (coördinator vrij willigers) op donderdag van 13:00 tot 17:00 uur, 88 6036300. Het is 40 jaar geleden dat de Alouette III, bij de toenmalige Groep Lichte Vliegtuigen, zijn intrede deed. Nu is deze heli kopter nog steeds in actieve dienst bij het 300 squadron van de Tactische Helikopter Groep Koninklijke Luchtmacht op Soesterberg. Ter gelegenheid hiervan is er op donderdag 2 september een reünie op de vliegbasis Soesterberg voor allen die met of aan de Alouet te hebben gewerkt. Naast onder andere een static show van diverse luchtmacht-heli koptertypes, de historische vlucht en een foto expositie zullen ook buitenlandse Alouette-eenheden aanwezig zijn. De reünie vangt aan om 13:00 uur en eindigt na de warme maaltijd rond 20:00 uur. De reünie is toegankelijk voor alle oud-medewerkers die met of aan de Alouette hebben gewerkt. Het is in verband met het grote aantal aanmeldingen niet mogelijk part ner c.q. introducés mee tc nemen. Wie om medische redenen begelei ding nodig heeft, kan dit bij de te lefonische aanmelding aangeven. Telefonische opgave kan tot 1 augustus 2004 bij: Reüniecom missie 40 jaar Alouette KLu op 0346-336803. Opgave via dc mail kan op het adres bicssb@thgssb.af.dnet. mindef.nl onder vermelding van uw naam, adres, telefoonnummer, (voormalige) functie bif Aloucttc- squadron, alsmede de periode. Of via dc website van Omnia Cernens, www.gplv.nl. Opgave via de fax kan op het fax nummer 0346-336820 onder ver melding van uw naam, adres, tele foonnummer, (voormalige) functie bij Alouette-squadron, alsmede de periode. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 per persoon. Meer informatie is beschikbaar op www.luchtmacht.nl onder de vlieg basis Soesterberg. in Soest voor de maanden juni, juli en augustus Aanmelden: tel. 6014152

Soester Courant | 2004 | | pagina 21