Van de Ven •f Jazzpodium Artishock bouwt feestje: New Cool Collective 'Standaardwerk' over locale historie is terug Verrassende expositie bij Galerie Lydie Wind whsper 7 CDL TUUW&WÉLZiJNT Slootlessen voor het hele gezin met IVN Eemland Kinderen op podium De Flint Suzuki-muziekonderwijs: jong beginnen aru6hocK 75.000 ku WOENSDAG 16 JUNI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 22 Voorstellingen Moving Stars op 20 juni Accademia Filarmonica Volksuniversiteit Soest Nieuwe cursussen Soest en Soesterberg in oude ansichten deel 1 Soest en Soesterberg 1 5,00 daarna 16,95. r Kinderboerderij zet project Ecokids voort Knutselmiddag De Magie van energie: cursus in Horusoog êen-' 'Dark Water' v\/qÉNSDAG 16 JUNI Lachen Zondag 20 juni in Cabrio Midzomer-Middagconcert GEVRAAGD VASTE BEZORGERS TIJD VOOR ACTIE!!! -^35- TOT25% KORTING Pelgrimstocht naar Kevelaer Koor Toont Got Cabrio stond op zijn kop Afge lopen zaterdag genoten ruim 700 bezoekers ruim vier uur lang v^n een muziekspektakel rond de 'I-mans formatie New Cool Collective. Organisator Jazzpodium Artishock liet zien een k'eestje te kunnen bouwen. Al lang werd uitgekeken naar het optreden van New Cool Collecti ve, de band met het spetterende geluid, de swing, de sfeer waarbij je niet stil kunt blijven zitten. Het werd allemaal weer helemaal waar. Het podium werd volgedanst door iedereen die er nog een plek wist re vinden. De overigen moesten toezien vanaf de tribunes, maar het plezier was er niet minder om. Nt een meer dan uitstekend voor- prigramma van DJ Groefmeestcr K, die de sfeer perfect aanvoelde en een prima muz.ckkeuze presen teerde, was het om tien uur de beurt aan Few Cool Collective. De opening Big Mondays) bracht de menigte onmiddellijk in bewe ging, en in bev/eging bleef het tot de pauze een uur later. Groef- meester K vulde deze tijd perfect in, waarna een weergaloze Roos Faas iedereen op haar hand kreeg bij de pogingen om de bestuurder van een ontzettend fout gepar keerd automobiel te bewegen tot het verplaatsen van zijn vervoer middel. Het maakte allemaal niet uit, de sfeer was perfect. Na de pauze wist New Cool Col lective het hoge niveau van de eer ste helft prima vol te houden. Toen het doek na de toegiften dan ein delijk viel, speelde DJ Groefmees tcr K nog lekker een uurtje door, zodat iedereen nog even uit zijn dak kon gaan. Het eindresultaat was een zeer uitgebalanceerd pro gramma met een sfeer die in dit schitterende openluchttheater niet snel geëvenaard zal worden. Het weer werkte mee, de geluids kwaliteit was perfect, en de orga nisatie liep op rolletjes. De ge meente maakte het financieel mo gelijk in het kader van 975 jaar Soest, maar bij Artishock vraagt men zich nu al af: 'Wat doen wc volgend jaar?' En dan heeft Soest weer iets om naar uit te kijken. De scholenwerkgroep van IVN Eemland trekt er jaarlijks re gelmatig met leerlingen op uit om slootlessen te geven. Op za terdag 19 juni doet de vereni ging hetzelfde, maar dan voor het hele gezin. Met emmers, bakken, loeppotjes en schepnetten zoeken de deelne mers in de sloot naar rugzwem- mertjes, bootsmannetjes, dikkopjes en andere vissen, maar ook naar bloedzuigers en watcrschorpioe- nen. Volgens IVN Eemland gaat het niet alleen om het zien en vangen van de diertjes en vissen, maar ook om de benoeming ervan. Onder begeleiding van de IVN-medewer- kers wordt op de zockkaarten naar de juiste namen gezocht van de oogst. IVN doet dit het hele jaar door als schoolproject in groepjes van zes tot acht kinderen. Toen de vereni ging werd gevraagd iets te organi seren in het kader van Soest 975 jaar, kwam ze op het idee om met gezinnen de polder in te trekken. Iedereen kan zaterdag 19 juni mee, vooraf aanmelden is niet nodig. Belangstellenden kunnen zich om 14:00 uur verzamelen op de hoek van de A.R Hilhorstweg en de Spickcrwcg. Daar staan dan IVN- mensen klaar om met de deelne mers naar de sloten te gaan. Wie vooraf meer informatie wil, kan contact opnemen met Max Kruijt- zer, tel. 6010488. Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Na een jaar hard werken mo gen de kinderen van Dansstu dio Moving Stars optreden in Theater De Flint in Amers foort. De Soester dansers en danseressen betreden met an dere leden op zondag 20 juni het podium. Er zijn shows 0111 11:30 en 15:30 uur. Moving Stars bestaat al langer, maar geeft sinds een jaar ook les in Soest. In de theaterzaal, die spe ciaal voor de gelegenheid is aange kleed door het NOB uit Hilver sum, kunnen de kinderen zondag hun kunsten vertonen voor een groot publiek. Het programma varieert van Dts- ney-dance (voor de allerkleinsten vanaf 3 jaar) tot Chipz (kid dance) en streetdance (jongeren). De~ monstraties van de selectie, de showkids en de showgroep, die het afgelopen seizoen vele optredens verzorgde, komen ook aan bod. Van Hallowecn tot Doornroosje en een spetterende Idols-finale, kort om het publiek kan veel verwach ten. De entree bedraagt 8,00 6,00 voor kinderen tot en met 12 jaar). Het cursusprogramma van Volks universiteit Soest voor het nieuwe seizoen is verschenen. Geïnteres seerden kunnen het programma afhalen bij de Volksuniversiteit en bij meerdere adressen die onder aan dit bericht worden vermeld. Ook kan het programma wor den bekeken op de website: www.volksuniversiteit.nl/soest. De Volksuniversiteit zal de lezers re gelmatig berichten over de cursus sen die in het najaar starten. Opruimen: talent of vaardigheid Een van de vele nieuwe cursussen is de cursus 'Opruimen: talent of vaardigheid'. Goed georganiseerd zijn, is een (stille) wens van velen. Een omgeving waar alles zijn plaats heeft en gemakkelijk gevon den kan worden. Mensen nemen zich voor om nu eens met het op ruimen te beginnen, maar het lijkt wel of zich nooit een goede gele genheid voordoet. Of is er een die perliggende reden waarom het niet gebeurt? En als er dan eenmaal een begin is gemaakt, leidt het soms alleen tot het verplaatsen van spullen. Is opruimen dan een ta lent en kun je het niet leren? We gaan er vanuit dat opruimen een vaardigheid is. De cursus bestaat uit vier tweewe kelijkse bijeenkomsten en een te- rugkombijeenkomst na vijf weken. Tijdens de cursus wordt geïnventa riseerd wat er in de woonomgeving moet gebeuren en daarbij wordt gesproken over de achtergronden van het opruimen (wat houdt je tegen?). Vervolgens wordt een op- ruimmodel behandeld, dat als lei draad kan dienen bij de projecten in huis. Er wordt ook in groepjes gewerkt zodat iedereen optimaal aan bod komt. En er worden op drachten meegegeven. De cursus eindigt met een persoonlijk op- ruimplan. Na deze cursus wordt het moeilijk excuses te vinden om de situatie thuis niet aan te pak ken! De cursus start op dinsdag 28 sep tember, overige cursusdata zijn: 12 en 26-13, 09-11 en 14-12 Tijd: 19:00-20:30 uur. Cursusprijs: 36,00; kosten van lesmateriaal: 4,00. Ambachtelijk meubelstofferen Een cursus die wordt herhaald omdat er steeds belangstelling voor is, is de cursus 'Ambachtelijk meubelstofferen'. Deze cursus is bedoeld om de basistechnieken te leren van het bekleden van meu bels. In de cursus wordt een een voudige stoel van de cursist zelf (geen bank!): een antieke stoel of gewoon een oude stoel waaraan u gehecht bent, opnieuw gestoffeerd met traditionele materialen: jute singels, conische veren, vulling van erin of paardenhaar. Materiaal (te koop bij de docente) en gereed schap zijn aanwezig. Deze cursus start op donderdag 30 september. Tijd: 19:00-22:00 uur. Cursusprijs: 180,00. Aantal les sen: 10. Aanmelden voor cursussen en aanvra gen van het programma: Volksuniver siteit Soest, Di Lassostraat 65, 3765 EB Soest. 035 6022195 (inspreken kan altijd), e-mail: vu-soesl@csnct.nl; openingstijden: maandag t/m donder dag 9:00-12:00 uur. Het programma is ook af te halen bij WV-kantoren en bibliotheken in Soest, Baarn en Biltho- vcn, het gemeentehuis en bockhandels in Soest en bij verschillende super markten. Vanaf deze week is het boekje 'Soest en Soesterberg in oude ansichten' (deel 1) weer ver krijgbaar bij boekhandel Van de Ven (Zuidpromenade). De vierde druk van het fotoboek, dat is samengesteld door de plaatselijke geschiedschrijver E. Heupers, is zojuist versche nen. Heupers maakte het boekje in de jaren zestig; het verscheen bij de Europese Bibliotheek in Zaltbom- mel, die een hele reeks van derge lijke locale fotoboeken uitgaf. De nieuwe druk is een ongewijzigde herdruk van de uitgave van 1968, wat ook wel tot uitdrukking komt in de fotobijschriften, want die zijn bepaald niet geactualiseerd. Zo wordt van het stationskoffiehuis aan de Van Weedestraat gezegd dat het 'nu café Centraal' is, en de foto van de villa ernaast - vroeger bewoond door de arts Batenburg - is nog voorzien van de tekst 'Thans doet het dienst als bureau van po litie'. En dat is ook al jaren niet meer het geval. Mogelijk kan er bij een nieuwe heruitgave nog eens kritisch naar de tekst gekeken wor- d— .^/OEN BOEKJE Op veler verzoek herdrukt: in oude ansichten deel 1 Introductieprijs tot 1 juli 2004 U kunt nu ook al intekenen op deel 2, te verschijnen in september van dit jaar. Ja, ik teken nu in op 1 Soest en Soesterberg in oude ansichten deel 2 De voorintekenprijs is 15,00 Prijs na verschijnen 16,95 i Straat en huisnummer I Postcode en woonplaats I Telefoonnummer j Handtekening Ook voor het komend seizoen heeft kinderboerderij De Vcenwei- de (v/h De Vrije Teugel) het pro ject Ecokids op haar programma geplaatst. De eerste van een nieu we reeks bijeenkomsten is op maandag 6 september, maar in schrijven kan tot vrijdag 2 juli a.s. Ecokids is bedoeld voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar die het leuk vinden om samen dingen te doen en mee te werken aan een betere leefomgeving. Tot de activi teiten behoren knutselen met afval, maar ook buitenlandse gerechten bereiden en leren hoe kinderen uit de Derde Wereldlanden leven. Het project werd het afgelopen seizoen geïntroduceerd op de kin derboerderij aan het Vedelaarpad en krijgt wegens succes een ver volg. Vanaf 6 september zijn er tien sessies op maandagmiddag, van 15:45 tot 17:45 uur. De kos ten bedragen 15,00 per kind. Aanmelden kan telefonisch (tel. 6018136) of per e-mail: veenweide@stichtinpbalans.nl Knutselen en daarbij bloemen en zonnetjes maken. Dat kan woens dag 23 juni op kinderboerderij de Veenweide. Op het terrein aan het Vedelaarpad wordt dan de weke lijkse inloopmiddag gehouden, waarbij ditmaal ook zomerse spel letjes op het programma staan. De activiteit is van 14:00 tot 16:00 uur en deelname kost 2,50. Slecnhoffstraat 46, lel. 601 95 1 Zondag 20 juni Jazzconcert met Saxo Panico Saxo Panico is een jazz-saxofoon- kwartet uit Amsterdam dat opge richt is in de zomer van 1995 en sinds die tijd veel eigen werk heeft geproduceerd, dat inmiddels ook door andere saxofoonkwartetten wordt gespeeld. Het kwartet heeft een jazz achtergrond, maar is qua Kwartet Saxo Panico. stijl uitgegroeid tot een subtiele, zeer eigen mix van jazz met latin, pop en klassiek. In veel stukken speelt improvisatie een belangrijke rol, maar altijd binnen het raam werk van een sterke, vaste compo sitie. Het robuuste, eigen geluid van de groep is op cd verschenen (getiteld: SMOVE, uitgebracht op Arsis in 1999). Bezetting: Dirk Hooglandt: sopraan- en tenorsax: Pieter Engels: altsax; Pieter Slijk- oord; alt- en tenorsax; Leon van Mil: baritonsax. Aanvang: 20:00 uur. Entree: 7,00. Toch zal het boekje bij veel Soes- ters die geïnteresseerd zijn in de locale historie weer op een warme ontvangst kunnen rekenen. Het was al een paar jaar niet meer op de markt en volgens Trees Nelis- sen van boekhandel Van de Ven ging er geen week voorbij zonder dat ernaar gevraagd werd. 'Voor mij voldoende reden om er een herdruk van te laten maken, en die rolt deze week van de persen,' zegt ze. Het boekje telt 160 bladzijden met bijna even zoveel afdrukken van oude ansichtkaarten, waarop veel 'vergane glorie' van Soest en Soesterberg te zien is. Wie de plaatjes vergelijkt met de bestaan de situatie valt van de ene verba zing in de andere. 'Oude' Soesters biedt het boekje ongetwijfeld nog veel dierbaars, maar ook 'nieuwe' Soesters geeft het een buitenge woon interessant beeld van hun huidige woonplaats. Nog meer goed nieuws: in september ver schijnt deel 2. 'Soest en Soesterberg in oude an sichten' kost 16,95, maar tot 1 juli geldt een speciale introductie prijs van 15,00. Misschien iets voor Kleine kinderen leren praten door te luisteren, na te doen en te herhalen. Op dezelfde ma nier kunnen ze leren een strijk instrument (viool, cello) te be spelen. De 'moedertaalmetho- de', ontwikkeld door de Japan se vioolpedagoog Shinichi Su zuki (1898-1998), is in korte tijd populair geworden in Ja pan en Noord-Amerika. Ook in midden-Nederland is al enige tijd een school voor Suzuki- muziekonderwijs actief. Het is de Accademia Filarmonica met lessen in Utrecht, Zeist, Amersfoort en Baarn. De AF is aangesloten bij de European Suzuki Association. De oprichter van de AF, vioolleraar Johannes Lievaart in Utrecht, heeft zelf in Japan gestudeerd bij prof. Suzuki. Ieder kind heeft talent, het moet alleen worden ontwikkeld, zo luidt het doel van de Suzuki-methode. Kinderen van drie of vier jaar kun nen er al mee beginnen. De lessen zijn speels en gaan in kleine stap jes. Als vanzelf worden concentra tie, gehoor en uithoudingsvermo gen van het kind ontwikkeld. Eén ouder is steeds bij de les betrokken en studeert dagelijks met het kind, volgens instructies van de docent (de Accademia Filarmonica geeft ook oudercursussen). De lessen zijn individueel, hoewel meestal meer kinderen en ouders aanwezig zijn. Ter aanvulling zijn er groeps lessen. Het is verbluffend waartoe kinde ren op die leeftijd onder deskundi ge begeleiding in staat zijn, terwijl de orders veel plezier beleven aan het muzikaal bezig zijn met hun kind. Rond het zevende jaar, wan neer het kind vertrouwd is met de elementaire techniek en muzikale expressie, wordt begonnen met noten leren. De Suzuki-methode blijkt ook een goede basis te zijn Celloles volgens de Suzuki-me thode wordt gegeven in Utrecht, Amersfoort en Baarn. Docente is de uit Soest afkomstige Nienke van den Dool, 88 (033) 472 66 47. Su- zuki-vioolles is er in Utrecht, Amersfoort en Zeistinfo: 88 (030) 271 97 00. voor een latere muziekvakoplei- ding. Onder verantwoordelijkheid van de Accademia Filarmonica wordt vioolles (en altvioolles) gegeven in Utrecht, Amersfoort en Zeist; voor celloles kan men terecht in Utrecht, Amersfoort en Baarn. De docenten werken volgens dezelfde methode en hebben geregeld over leg. Ze geven naast individuele les ook groepsles, ensemblespel en leesles. Bovendien zijn er uitvoe ringen, workshops en gastdocen ten. De lesgelden zijn afhankelijk van de lesduur. Voor jongere kinderen ligt het tarief rond 350 per jaar; wekeljjkse groepslessen kosten 150 tot 180 per jaar. De do centen bemiddelen bij het aanko pen, huren of inruilen van een in strument. De kleine viooltjes voor beginnende kinderen kosten tussen de 200 en 400; de kindercel lo's worden meestal bij een viool bouwer gehuurd omdat de aan schafprijs hoger ligt. Nieuwe leerlingen èn hun ouders zijn van harte welkom bij de Acca demia Filarmonica die graag uit voerige inlichtingen verstrekt. Het adres luidt: Van Speykstraat 4, 3572 XC Utrecht, tel. (030) 271 97 00, e-mail: info@acfi.nl. Be langstellenden kunnen hier bro chures aanvragen die een goede indruk geven van de Suzuki-me thode en antwoord geven op de meest gestelde vragen. Ouders kunnen vervolgens met hun kind komen kennismaken in de les. Ook op de website www.acfi.nl is de nodige informatie te vinden. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Energie, vitaliteit en daadkracht staan centraal in de cursus 'De Magie van Energie' die op de don derdagen 17 en 24 juni en 1 juli zal worden gegeven in spiritueel cen trum Het Horusoog aan de Birk- straat 101. Emotionele en sociale aspecten komen ook aan bod in de cursus. De lessen staan open voor ieder een die de betovering van de eigen kracht wil ervaren, aldus de orga nisatoren. 'Op elke dimensie van energie leer je in deze cursus de balans tussen energie uitgeven en ontvangen in evenwicht te bren- Drie ervaren professionals op het gebied van training, coaching, be geleiding en energie geven de les sen die telkens van 19:30 tot 22:00 uur worden gehouden. Voor opgave of meer informa tie kan contact worden op genomen met Diana van Don selaar, tel. 06-15501717 of e-mail: diana@beproud.nl of Ton van Pelt, tel. 06-55198193, e-mail: tonvanpelt@zonnet.nl Maandag 21 juni 'Dark Water' brengt water en treurnis in een horrorfilm op echt griezelig niveau en toont voor het genre opmerkelijk veel menselijke emoties. In een betonnen flat, te midden van een half afgebroken wijk, waar het altijd lijkt te rege nen, heeft een jonge vrouw haar intrek genomen. Op het plafond zit een bruine vochtplek waaruit water drupt. Water is hoe dan ook het horrorelemcnt in deze Japan se spookfilm. De jonge, labiele Yoshimi, gespeeld door Hitomi Kuroki en ten tweede male in de hoofdrol bij regisseur Nakata, heeft onlangs de voogdij over haar vijf jarig dochtertje gekregen. Ze wil hier een nieuw begin maken, maar met haar jeugdtrauma in juist deze flat, komen er meer antwoorden op de opdoemende vragen dan haar lief is. Scène uit 'Dark Water'. in de klassieke Japanse spookfilm speelde het platteland en dc feo dale structuur een grote rol, maar door de industrialisatie heeft het genre zich naar stedelijke gebieden verplaatst. Er spelen twee soorten geesten een rol in de Japanse folk lore: de doden die zijn vermoord en zij die niet met de juiste boed dhistische rituelen ten grave zijn gedragen. Beide groepen zijn niet te benijden, maar ook de levenden niet die het met hen aan dc stok krijgen. Dit is de tweede film van Hideo Nakata en zal, net als zijn debuut 'Ringu' (The Ring), in Hol lywood een remake krijgen, dit maal onder regie van Oscar-laure aat Jennifer Conncly. (Japan 2002, 101 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, 6029367. Info: artishock-socst.nl. Ik ben een fan van Ramses Slw Een man die altijd zoekende 'L naar de Filistijnen ging, ma mch bleef doorzoeken. Metzinge vechten, huilen, bidden, laclie w,erken en bewonderen slaat t ■ich door het leven. Niet bepaald "ideale schoonzoon, maar wel e, man die meer tot mijn verbeeldii j„reekt dan gelikte figuren zoa Lk hem beet, een Marco Borsa ee„ Frans Bauer. En dan dat schitterende lied: Zin vecht, huil, bid, lach, werk en b wonder. Activiteiten die in ha lev en dus ook in de Bijbel aan b komen. Moeders zingen lied voor hun kinderen, Davidzingtz, psalmen. Mensen vechten voortd eend met zichzelf en tegen andere ook in de Bijbel. Zelfs niet-gelo\ een doen wel eens schietgebed Werken moeten we om te eten onze talenten niet teloor te lat taan; ook heeft iedereen wel e idool dat hij bewondert, of het Jezus is of iemand uit Idols. Naar hoe staat het eigenlijk met I lachen? Ik heb de Concordantie r, geslagen op passages in de Bijl waarin het woord lachenvoi komt. In Spreuken 31 vers lacht de 'degelijke' huisvrouw komende dag toe. Wanneer ik datzelfde stuk alle kwaliteiten h waamvereen 'degelijke vrouw'z moeten beschikken, vergaat t echter het lachen. Dat is geen nu van vlees en bloed! Sara, in Gei sis 21 vers 6, lacht ah zij, hoogt jaard, toch nog een zoon baart, moet er niet aan denken! Predil j vers 4 ziet er beter uit: 'Er is t tijd om te wenen en een tijd om lachen.'Dat wordt echter weer ter, gedaan door Prediker 7 vers 3 e. 'Verdriet is beter dan lachen, ivi bij een treurig gelaat is het met hart goed gesteld.' In de Zaligsprekingen, Lucas ars 21 zegt Jezus: 'Zalig gij, die weent, want gij zult lachen.'In 1 cas 6 vers 25 wordt dat lacl weer afgestraft: 'Wee u die nu lat want gij zult smart hebben en nen.' Leedvermaak kent de Bijbel o, In Spreuken 1 vers 26 lacht Wijsheid om het verderf van de s ferd die zijn raadgevingen in wind sloeg. Verder psalm 52 ven de 'rechtvaardigen' zullen lacl wanneer God de 'lasteraar' zw, straft voor zijn kwaadsprekerij. Nee, van het lachen in de Bij moet je het niet hebben. Dan It ik liever met Ramses Shaffy me Olga Dui sociaal diaken P in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Traditiegetrouw organiseert Openluchttheater Cabrio jaar lijks het Midzomernachtcon- cert. Maar aangezien er druk gevoetbald wordt is dit jaar ge kozen voor een Midzomer- Middagconcert op zondag 20 juni, aanvang 14:30 uur. Het concert wordt uitgevoerd door het Symfonisch Harmonieorkest Odeon uit Soesterberg o.l.v. Ger- rit de Wecrd. Het wordt een vro lijk zondagmiddagconcert, waar aan ook tal van solisten deelne men. De zeer getalenteerde Vivian Eurlings speelt een deel uit het Trompetconcert van Joseph Haydn. Zij speelt behalve bij Odeon ook regelmatig mee met het Koninklijk Concertgebouwor kest uit Amsterdam en gaat met TIJDENS DE EK-VOORRONDE DIVERSE SCORINGSKANSEN: Zuidpromenade 1, 3768 EM Soest Telefoon 035-6012419 Fax 035-6020135 e-mail: info.vandeven@libris.nl Vier kunstenaars tonen bij Ga lerie Lydie Wind in Soest hun werk. Het thema van deze groepsexpositie is 'de zee'. De expositie duurt tot en met 10 juli. Te zien is o.m. gezamenlijk werk van Everse Den Boer. Hun se ries objecten, waarvoor zij verschil lende materialen en technieken ge bruiken, hebben namen als 'schel penserie','spelen op het water' of 'strandreliëfs'. Zelf zeggen ze: 'Door middel van strandreliëfs, af gedrukt in handgeschept papier en in combinatie met rubber en kleur, proberen wij in ons werk de sfeer van de zee te benaderen.' Of dat gelukt is? Ga kijken in de galerie. Van Yon Nicolas zijn er acrylschil- derijen met een impressie van een onstuimige Griekse zee en van een rustige middag zeilen op de Hol landse wateren. Thea Figee, Soes- terse van geboorte, toont schilde- Glaswerk van Thea Figee. rijen, grafische technieken en glas werk. In haar schilderijen en glas is een duidelijke relatie tussen lijn en vlak. De graficus verraadt zich in het lijnenspel. Alles draait om kleur, transparantie, lijn en sfeer. Figee schildert met behulp van grafische technieken. Zij gebruikt vele vliesdunne kleurlagen. Al haar werken zijn unica. Haar olieverf schilderijen hebben een landschap pelijke (of 'zeeschappelijke'?) uit straling. Voor het glaswerk ge bruikt ze klassieke vormen, maar door wervelende lijnen en vlakken en door de luchtbellen, die als het ware opborrelen, ontstaat een ver rassende levendigheid. Soms lijkt het of de zee in de vaas zit! De expositie is tot 10 juli te zien bij galerie Lydie Wind, Korte Ossen- dam 51; openingstijden: donder dag, vrijdag en zaterdag en eerste zondag van de maand 13:00-17:00 uur en op afspraak. SURVIVALVEST: OVERHEMDEN: Korte mouw: Jac Tissot Melka Lange mouw: Dimaggio T-SHLRTS: Campione BERMUDA 's/SHORTS 2 voor: 2 voor: nu: 2 voor: 2 voor: Tijdens de EK-VOORRONDE op de rest van onze SELECTIE mannenmode man&mode ZUIDPROMENADE 12 - SOEST dat orkest op toernee naar Japan. Maar ook Gert Wantenaar, de in I Soest geboren accordeonist, is net als vorig jaar weer van de partij. Behalve accordeon speelt hij enke-1 le tango's op de bandoneon en be geleidt hij Aad Post bij het prach tige stuk van de Limburgse zanger I Gé Reinders: 'Blaosmuziek' in een enigszins aangepaste versie, daar bij ondersteund door het Socster- bergse orkest. Te zien en te horen is ook Jochem Jörgensen, een vir tuoos op de marimba in een stuk van Richard Rogers. Er zijn nog enkele kaarten ver krijgbaar bij de Soester VVV, het CultuurPuntSoest in de biblio theek en bij drogisterij Sukking in I Soesterberg. Het concert begint zondagmiddag 20 juni om 14:301 uur. Toegangsprijs: 10,00. Wereldkampioen in het bespar van energie is waarschijnlijk muismaki, het kleinste aapje wereld. Dit diertje ziet kans dc het tijdelijke uitschakelen van z stofwisseling tot veertig procc op zijn energieverbruik te besj ren. Zo ver zullen wij mensen het nooit kunnen brengen. Wat ki nen wij eigenlijk nog wel? Onr dig brandende lampen uitschal len, 's avonds de gordijnen sluit- de thermostaat in de gaten hc den, kurken inleveren, de ai wat minder gebruiken, lid worc van een milieubeweging- Maar wat haalt het allemaal i Het milieunieuws is in deze heel erg somber. De temperati op aarde stijgt onmiskenbaar sneller dan in eerder progno was berekend. De gevolgen da van zijn formidabel. Het poe smelt rap, de zeespiegel stijgt, g sjers verdwijnen... Geschat wc De 'Broederschap van Kcvela Amersfoort en omstreken en Gooi' organiseert voor de 25' keer op woensdag 28 en dom I dag 29 juli de pelgrimstocht r de plek waar Maria bijzor wordt vereerd als 'troosteres de bedroefden'. Jan van Burg den, rk-hulpbisschop van H lcm, zal meetrekken. Het th- dit jaar is 'In geloof onderw het leven is als een reis, on I weg beleef je vreugde, vermo heid, pijn en verdriet. Maar g vige mensen weten dat ze nie leen onderweg zijn, velen trek mee en ook God die heeft zegd: 'Ik zal er altijd zijn.' Wi< jaar mee willen gaan naar K laer, kan zich melden bij broe meester Joke van den Breei ter Weijden, Oranjelaan E Soest, 6020206. Het oecumenisch koor T Goed in Soest, opgericht in 1 zingt geregeld rk- en protest* kerkdiensten en werkt ook g mee aan speciale activiteiten, het repertoire behoren N( lands- en Engelstalige licdi Ook worden zelfgeschreven sten en melodieën gezongen gelegenheid van het dertigjari bileum is een cd uitgebracht teld 'Gewoon beginnen'. De: is voor 12,50 verkrijgbaa het koor. 'Toont Goed' bestaat uit zo mensen van allerlei leeftijden fluitiste en pianist. Iedere w< dag wordt gerepeteerd van 21:15 uur in de Maria Burg. Grothestraat 76 te Belangstellenden kunnen een keer komen meezingen. mcer informatie: Ellen var Breemer, 6423988, of 1 Kooiman (dirigent), 6022

Soester Courant | 2004 | | pagina 22