SCKSTSÉloCWlAIiT 'Van heidehut tot residence' 'Deuren' paleis Soestdijk niet altijd gesloten SCHIPPER VAKANTIEBEZORGERS 'Biologische' fietstocht op zaterdag 19 juni Uit de historie van Soest(erberg) oncert PAGINA 23 SOESTER COURANT Woensdag 16 juni 2004 Meningen van lezers in Soest op woensdagmiddag. Aanmelden: tel. 601 41 52 Keukens, Maatwerk-kasten, Parketen Lamelplafonds Voor sfeer, ontwerp, aandacht en kwaliteit Industrieweg 12 Soest 035-6029468 www.schipper-soest.nl mannenmode Deze rubriek verschijnt eens per twee weken onder verantwoordelijkheid van de Raad van Kerken Soest. Redactie: Piet van Dijk, Wim van den Dool, Tanneke de Mol Ber- nard Steenhuis. Redactieadres: Gerrit van der Veenstraat 93,3762 XK Soest, tel. 602 06 31, e-mail: w.vd.dool@planet.nl. Nieuws en/ of tips graag insturen naar dit adres. Bam von Bartheld overhandigt de eerste routebeschrijving aan bur gemeester Janssen. Milieudefensie Soest organi seert komende zaterdag (19 juni) een bijzondere fietstocht in Soest en omgeving. De route gaat o.a. door de Eempolder, Pijnenburg en de Soester Dui nen. De fietstocht is bedoeld om de deelnemers kennis te laten maken met de 'biologische boerderijen' in de omgeving. Onderweg kan men het boerenbedrijf van dichtbij mee maken op de Charlottehoeve (Biltseweg) en Het Derde Erf (Birkstraat), waar 'open huis' wordt gehouden. Men kan daar ook rustig genieten van de EKO- producten die er verkrijgbaar zijn, evenals bij de natuurwinkel in de Baarnse Laanstraat. De deelne mers mogen daar gratis een 'knap zak' komen ophalen. De fietstocht wordt georganiseerd in samenwer king met de winkel en met het Platform Biologica. Wie in groepsverband wil meefiet sen is zaterdag om 11:00 uur wel kom bij de Oude Kerk aan de To renstraat, waar de deelnemers zich verzamelen. De routebeschrijving is verder af te halen bij de WV aan de Steenhoffstraat. Burge meester Janssen kreeg vorige week als eerste de routebeschrijving aan geboden uit handen van Bam von Bartheld van Milieudefensie Soest. 0 uur. Entree: 3,50. Reser- de dag van de 00-13:00 uur, 88 artishock-soest.nl. Een beeld uit 1923 van de achter kant van het paleis, de rechtervleu gel, gezien uit het fraaie park. In de inzet prinses Juliana die ter gele genheid van haar veertiende ver jaardag het zogeheten poppenhuisje kreeg. Foto: archief Ecmland Pers nen. Als de koninklijke familie er niet is, kan men het paleis bezich tigen.' Of het ooit nog weer zover komt...? Geïnteresseerden in verhalen en gegevens over oud-Soest ontvan gen door lid te worden van de Historische Vereniging Soest- Soesterberg ieder kwartaal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardigheden over Soest-toen. Informatie: Juul van de Poll, 6017065. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152

Soester Courant | 2004 | | pagina 23