Aftrap sportverkiezing verricht ferrassing bij De Gemshoorn Drie finales Saskia Huizinga Lokale golfkampioenschappen Ceulen TENNISVERENIGING SOEST-ZUID Duif van André Rookhuizen vaart wel in lange vluchten Versterking in breedte BDC BDC naar NK beachhandbal Drie regiokampioenen bij turners van Springbokken Gaïëri^dë^ampïöënë^| PAGINA WOENSDAG 16 JUNI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 25 Aanmelden t/m september; finale op 29 oktober in circustent i/onderhoud en >-specialist ille merken SIEMENS PORSCHE ilbert en Wies Wuring clubkampioen doublette Voor Tsjechië JEU DE BOULES g ATLETIEK DUIVENSPORT Wie vergelijkt leest de Soester Courant Open Toernooi 2004 werd mede mogelijk gemaakt door: Andrew Hastie HANDBAL Dragan Radojevic komt naar Soest Toetje (zandgebakje) voor handballers Pijnenburgers naar NK voor B-junioren soestekScöurawt Openingstijden kantoor S0ESTERC0URAIUT Toernooi TV Soest-Zuid verloopt prima met 315 partijen TENNIS TURNEN Start inschrijving; nieuwe verdeling van plaatsen GOLF SOESTER GOLFKAMPIOENSCHAPPEN *bij aankoop van een complete keuken Hoofdsponsor: 135 - 601 29 98 koffiezetapparaat met thermoskan 400m2 showronm De ontknoping is weliswaar tóop vrijdag 29 oktober in de Jnt van Circus Renz, maar de voor de sportverkiezing JSoest is verricht. In de afge- open week hebben de clubs t ennoniinatieforniuliertoege- niurd gekregen met het ver- oek deze in hun clubblad af te iiukken. Na de zomervakantie 4l«t een tweede actie. L de speciale bon kunnen inwo- Kj van de gemeente de sport- L de sportvrouw, de sportploeg U het sporttalent invullen, die Carhun smaak de beste prestaties Eben geleverd in het seizoen l3-'04. jr de sportman en -vrouw Jdt dat ze in Soest moeten wo- inen per 1 januari tenminste 16 waren. Het maakt niet uit of individueel of in teamverband sporten en of ze amateur of prof zijn. F Hetzelfde geldt voor de kandida ten voor de titel 'sporttalent van net jaar. Een afwijkende bepaling is de leeftijd: per 31 december vo rig jaar mochten ze niet ouder dan 15 jaar zijn. Voorwaarde voor de sportploegen is dat ze het standaardteam vor men van een Soester vereniging. Er wordt niet gekeken naar de leeftijd en het doet er niet toe waar de teamleden wonen. Aanleiding De organisatie van de sportverkie zing is in handen van de Sportfe deratie Soest en de gemeente Soest. Zij vonden het 975-jarig bestaan van de gemeente een mooie aanleiding om de verkiezing weer te organiseren. De echte no minatieronde begint in september, maar het staat natuurlijk iedereen vrij om al eerder sporters, talenten en/of ploegen aan te melden. Op het formulier moet, behalve de naam, leeftijd en tak van sport, ook een motivatie worden geschre ven. De sluitingsdag voor de aan meldingen is 1 oktober. De jury wordt gevormd door Jan Paauw, Mini Schneider en Leo Verver van de Sportfederatie en Rachel Wouters, Marlon van Zal en Piet Hoogcndoorn van de ge meente. Zij zullen in de loop van oktober per categorie drie genomi neerde kandidaten bekendmaken. Er kan daarna niet worden ge stemd, want de jury bepaalt uitein delijk ook de winnaar. Daarmee wil ze voorkomen dat (sporters van) grote clubs voordeel zouden kunnen halen uit het feit dat ze een bredere achterban hebben. De verkiezing krijgt haar finale op 29 oktober tijdens een feestelijke bij- De clubkampioenschappen doublette van De Gemshoorn ien verrassende winnaars Opgeleverd. Niet de torenhoge favorieten Thomas en Michael Deelen, maar Albert en Mies Wuring grepen de macht aan ;deHenriëtte Blaekweg. Dertig jeu de boulers in vijftien koppels bonden zondag de strijd aan. Zij moesten even wennen aan de nieuwe opzet van drie poules, maar naar gelang de dag verstreek, werden de eerste twee doublettes van elke groep zichtbaar. Duidelijk was dat de B-groep de poule des doods was. Hierin waren louter favorieten voor het club kampioenschap ingedeeld en zij bestreden elkaar op het scherpst van de snede. De titelverdedigers Foto: Foto Bell Thomas en Michael Deelen gooi den de hoogste ogen. Zonder ne derlaag en met een fors saldo wer den de broers onbedreigd eerste in de poule. Des te opmerkelijker was de eind zege van Albert en Wies Wuring die de broertjes Deelen tot 'zilver' veroordeelden. De derde plaats werd ingenomen door Sylvia Dee len en Bas Velthuijsen. Het een tweede plaats in het internationale klassement van Ie meerdaagse fondvlucht van- i W Brive heeft André Rookhui- (en zich opnieuw in de kijker jespeeld. Het lid van postdui venvereniging De Zwaluw was eerder succesvol in lange luchten. -orig jaar won hij de wedvlucht iergcrac (890 kilometer) en he ette hij de achtste plaats in de ationaal St. Vincent (meer dan iOOO kilometer). In de fondvlucht irive deden vorige week ook dui- mhouders uit het oosten en luitsland mee. Rookhuizen was iterdag al om vijf uur opgestaan, imdat steeds meer duiven 's nachts doorvliegen en vroeg bij •un hok terugkeren. Vanwege de lechte weersomstandigheden loest de Soester uiteindelijk tot •gen elf uur wachten, alvorens hij ïijn eerste duif weer kon begroe- :n. Later op de dag zag hij op feletekst dat hij als tweede was jeëindigd in de internationale •'lucht. Een uitslag van formaat, tinden ook zijn clubgenoten van le Zwaluw. Uiteraard was hij daar- iee meteen eerste in de interne ;ompetitie van zijn club. André Rookhuizen met zijn suc cesvolle duif. Rookhuizen heeft al 43 jaar dui ven. Hij werkte er eerst mee in Amersfoort en werd vervolgens lid van PV Soest. Die vereniging ging in 1997 op in de Zwaluw en Rook huizen 'verhuisde' mee. De laatste vier jaar specialiseert hij zich op de lange vluchten en sinds vorig sei zoen boekt hij met regelmaat goe de resultaten. Rabobank Soest-Baarn-Eemnes Cocoon Linnen en Woonaccessoires Van Foeken Schilderwerken Soest Dekker van den Berg c Fischer Bevestigingssystemen Boutique des Fleurs Ski Centrum Soesterberg Procar Auto Niehof Van Dam Sports Eetcafe Centraal Bouwbedrijf van den Hengel Eetvilla van den Brink Prinktkado relatiegeschenken promotieartikelen Exchange Logistics Hooijer Ijzerwaren en Gereedschappen Peter en Inge van 'f Klooster Horeca T. V. Soest Zuid Smurfit FotoAstra The GolfShop Amersfoort Practicum Grafische Bedrijven United Cardealers /Auto Smeeing Stalenhoef Belettering Reclame eenkomst in de circustent van Renz die plaats biedt aan meer dan duizend mensen. Onder de inzenders van de formu lieren worden 25 keer twee toe gangskaarten voor deze avond ver loot. Het is de bedoeling dat er te gelijkertijd een cultureel program ma plaatsvindt, dat door de sport activiteiten zal worden geweven. De exacte invulling moet nog ge schieden. Bestaande ideeën zijn er in ieder geval over optredens van (sport)verenigingen, terwijl er naar verluidt ook een of twee circusacts de revue zullen passeren. De organisatoren hopen dat de verkiezing aanslaat en ze opteren reeds voor een tweede editie. Die zal dan echter pas in januari of fe bruari 2006 plaatsvinden. Tegen die tijd worden de sportman, sportvrouw, sportploeg en het sporttalent van 2005 gekozen. Met een hole in one tijdens de Golf Dutch Open in Noordwijk heeft Andrew Hastie internatio naal opzien gebaard. De Australiër won er in het weekeinde een auto mee. De pro is in Soester golfkrin- gen een grote bekende, want sinds de opening van de golfbaan in Soestduinen werkt hij daar als pro. In de afgelopen zes jaar wees hij honderden Soesters de weg naar een golf vaardigheidsbewijs (GVB). Naast het lesgeven speelt hij zelf ook nog. In de ranking is hij mo menteel terug te vinden op de ze ventiende plaats. hebben zich zelf aangeboden. Ze ker in de breedte betekent hun komst een versterking en een wel kome aanvulling.' Of Bas de Pijper zijn rentree maakt bij Smeeing/BDC is twijfel achtig zo lijkt het. Daarnaast is Patrick Kersten evenmin gestrikt. Voor hem moet nog steeds een passende baan worden gevonden. Volgens de handbaltrainer heeft Kersten tot dusver nog niet elders getekend. Koen Smeeing, het afgelopen sei zoen topscorer met ongeveer 250 doelpunten in 34 wedstrijden, is geschorst voor vier duels, waarvan twee voorwaardelijk. Hij zou in de laatste wedstrijd van de nacompe- titie zijn middelvinger hebben op gestoken tegen een van de scheids rechters. Niettemin zal de rechter opbouwer bij de seizoenstart in de zaal gewoon kunnen spelen. Hij mag zijn schorsing uitzitten in de veldcompetitie die eerder begint en overigens een veel lager priori teit heeft dan de 'overdekte wed strijden'. Na de 36-jarige Michel van der Horst komt ook Dragan Rado jevic (33) de selectie van Smeeing/BDC in de breedte versterken. Trainer Paul van den Deijssel kent beide spelers van zijn periode bij Fidelitas. Waar Van der Horst, afgelopen seizoen actief voor het uit de re gioklasse gedegradeerde HVBS. aanvulling moet zijn voor de cir kelpositie, zal Radojevic als linker opbouwer kunnen worden benut. Of de handballer, die over een goed schot beschikt, Robert Wij nen uit de basisopstelling kan ke gelen, moet worden bezien. Van den Deijssel beseft dat de twee nieuwkomers niet de type spelers zijn die de formatie het laatste duwtje naar de eredivisie kunnen geven. 'Maar we hebben een smalle selectie en deze spelers Tim Mout en Geert Geijtenbeek van AV Pijnenburg doen van 25 tot en met 27 juni mee aan de Ne derlandse kampioenschappen atle tiek voor B-junioren. Geijtenbeek is op de 400 meter horden een van de kanshebbers op een podium plek. Recentelijk verbeterde hij zijn persoonlijk record van 1.02.05 tot 57.27 en daarmee behoort hij tot de favorieten. Waarschijnlijk zal hij zijn oud-clubgenoot Daniël Franken tegenkomen. Deze naar Apeldoorn verhuisde atleet heeft van de B-junioren de beste jaar prestatie op zijn naam staan. Mout mag meedoen bij het hoog springen. De zestienjarige Soester sprong zondag tijdens een .compe titiewedstrijd in Heiloo met speels gemak over de lat die op 1.75 me ter lag. Bij de tweede poging op 1.80 toucheerde hij de lat maar net, zodat aangenomen mag wor den dat er nog meer in het vat zit. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Voor het derde achtereenvol gende jaar heeft Smeeing/ BDC zich gekwalificeerd voor de finale van het Nederlands kampioenschap beachhand bal. De Soesters schoven zon dag aan voor de eerste ronde van het vier tegen vier toer nooi, waarin doelpunten van de keepers, strafworpen en spectaculaire treffers dubbel tellen. Smeeing/BDC trof drie tegenstan ders tweemaal tien minuten, waar bij na elke tien minuten de eind stand werd opgemaakt en een zege één punt opleverde. Na overwinningen op Shot (10-5 en 17-13) en Fortissimo (15-14 en 16-12) was er sprake van een heu se finale toen LHV de volgende opponent was. Deze ploeg had drie punten bij elkaar gesprokkeld en kwam op gelijke hoogte met Smeeing/BDC door de eerste tien minuten met 14-13 winnend af te ma. 9.00 - 17™ uur di. 9.15 - 16.™ uur woe. 10.™ -17.™ uur do. 10.™ - 16.™ uur vr. 10.™ - 15.™ uur TEL. 035 - 6014152 Vooral in de eindstrijd van de dubbelpartijen was de lokale tenniswereld goed vertegen woordigd bij het hoofdtoernooi van TV Soest-Zuid. Tien van deze twaalf finalisten wonen of woonden in Soest, of spelen voor de organiserende vereni ging of LTC Soestdijk. In de en kelspelen was Saskia Huizinga de enige plaatselijke favorie.t die de laatste twee bereikte. Nadat ze in de halve finale Nanda Reems van LTC Soestdijk had uit geschakeld, ging de oud-winnares zondag kopje onder tegen Moni que van Bracht uit Blaricum: 6-3, 7-6. Veel eenzijdiger was de he renfinale van de categorie 3. Qui- rijn Bolink (ALTA) staat erom bekend laat op gang te komen, maar was nu te vermoeid om Mark Riebel, die al eens eerder met de eindzege ging strijken, het leven zuur te maken: 0-6, 3-6. Voor het Soester publiek waren de dubbelpartijen mogelijk interessan ter. Xander de Groot en Erwin van Dijk hielden de eer hoog voor Soest-Zuid, maar verloren uitein delijk toch van het als eerste ge plaatste koppel Jorn Donkaart- Arjen de Bruin, van wie de laatste voor LTC Soestdijk uitkomt. Don kaart, die van dit viertal in de com petitie het hoogst speelt, gaf de doorslag: 6-4, 7-6. Zeer aardig was de finale van het damesdubbel. De zusjes Saskia en Sonja Huizinga klopten daarin Nanda Reems en Karen van Ko- ningsbruggen, het tweetal dat dit seizoen in de derde klasse ongesla gen bleef. Het werd 7-6, 1-6, 6-2 voor de zusjes. Saskia Huizinga werd de meest succesvolle speelster van het toer nooi aan de Bosstraat, want ze pakte tevens de titel in het ge mengd dubbel. Zij stond aan de zijde van de zeventienjarige Rosco Muller, die de revalidatie van het toernooi werd. Ze hadden acht wedstrijdpunten nodig om Van Dijk en Van Koningsbruggen de genadeklap toe te dienen: 6-3, 4- 6, 6-4. In de categorie 3 haalden alle top- sluiten. In de allesbeslissende laatste tien minuten liet Smeeing/BDC er in het zand geen gras over groeien wie de beste ploeg heeft. Doelman Mark Roest vuurde kanonskogels af en zorgde met zes scores voor twaalf doelpunten. Toen hij extra bewaking kreeg, nam Bas Tol boom de productie over met een aantal fraaie vliegertjes die ook bonuspunten gaven. Het werd 24- 11 voor Smeeing/BDC dat zich op 27 juni in Lelystad mag melden voor de eindronde. De regiokanipioenschappen turnen voor heren zijn voor de Springbokken zeer succesvol verlopen. Er werden drie titels in de wacht gesleept en nog eens vier andere podiumplaat sen ingenomen. Bij de senioren beschikte Han van Lambalgen over de beste papieren en hij voldeed aan de verwachtin gen. Hij werd eerste, voor clubge noot Eric van Zandwijk. Ook bij de jeugdturners (klasse 3) kwam een eindzege terecht bij de Spring bokken. Hier was het Max van Gent die op alle toestellen de hoogste beoordeling kreeg en goud won. Junior Evert van Dijk pakte in een andere categorie zilver. Zijn achterstand op ae regiokampioen bedroeg slechts veertiende punt. In de hoogste klasse van de regio streden Timon Sloos en Rick Olt- hoff om de eerste plaats. Vorige maand was Olthof nog eerste ge worden tijdens districtswedstrij den, maar ditmaal was het Sloos die door onder andere een prima rek- en brugoefening de winst greep. Olthoff nam genoegen met de tweede stek in de eindrang schikking. Tenslotte was er nog een bronzen plak voor Steven Kupers (Instap pers). In deze klasse eindigde Job Zwaan als vijfde. www.rabobankonline.com Xander de Groot, Nanda van Reems en Erwin van Dijk (v.l.n.r.) behoorden tot de finalisten bij TV Soest-Zuid. Foto: Foto Bell genoteerde tennissers de finale. Na 315 partijen kwam zondagmiddag een einde aan het goed verlopen toernooi van Soest-Zuid. uitslagen: J49) Uitslagen Overige uitslagen: HE4: Wouter Ver hoef-Peter de Jong 6-2 6-2; DE4: Daphne Verhoeff-Marloes Schuyt 6-3 6-2: HE5: Nick Wever-Erik Goris 6- 4 6-0; DE5: Dunya Hagebeuk-Chris- tel Koek 6-3 6-2; HD5: Tim Vcr- hoeff/Martijn van den Hock-Nicky Rijersc/Franklin Stoker 6-4 7-5; GD5: Jorinde de Boer/Peter Schnci- der-Chrissic Smecing/Tom Kareisen 6-2 6-4; HE5 25+: Marty Hendriksen- Willem Gouw 6-0 6-2; HD525+: Jos Dijkman/Roy van der Grift-Yaron Noorman/Immanuel Noorman 2-6 6- 3 6-4; DD525+: Simonc Sars/Ilonka van Slooten-Astrid Schepper/Gisela Putman 6-3 6-2; HE6: Ruben Bos- Dennis Diemers 6-2 6-2; DE6: Suzan- 'nc'van Soest-Babette Jaspers 6-2 2-1 opg.; HE7: Peter Koelewijn-Marco Westra 7-5 6-3; DE7: Anne-Mischa van Schouwenburg-Jitske Boonstra 6- 2 6-4; HD7: Mischa Mikx/dennis Sneldcrs-Ernst Martens/Michel Bou- man 3-6 6-4 6-4; DD7: Poule win naars Babette Jaspers/Chantal van Houten; GD7: Poule winnaars Femke Nelisscn/Michel Everts; HE725+: Mischa Mikx-Maarten Nooitgedacht 6- 3 7-6; DE725+: Yt Brockhoven-Mi- randa Egter 6-0 6-1; HD725+: Leo Venhuizen/Ciske Zaal-Joost van Oostrum/Frans van den Berg 6-4 7-5; DD725+: Ada Jansen/Jolanda van den Hoogenband-Clarine Wecrmeyer- Yt Broekhoven 6-2 2-6 6-4; GD725+: Floortje Brouwer/Leo Venhuizen- Thessa Visser-Andre van den Dijssel 6- 3 6-2. Vanaf morgen kunnen Soesters die in het bezit zijn van een golf vaardigheidsbewijs (GVB) zich inschrijven voor de lokale ama teur golfkampioenschappen. Die vinden plaats op vrijdag 10 september in Wijchen. Bij zowel de dames als de heren wordt er om de strokeplay en de stableford beker gespeeld. Ook wordt de Gijs van Korlaar trofee uitgereikt aan een vrouwelijk ta lent. De organisatoren van de titel strijd hebben dit jaar een bepaald schema aangehouden voor de in deling. Er kunnen maximaal 78 mensen meedoen, verdeeld over verschillende categorieën. Voor de sponsors van het golfkam- pioenschap zijn 22 plaatsen en voor de oud-bestuurders nog eens drie plaatsen gereserveerd. Daar naast is er in de strokeplay plek voor tien dames en zestien heren, en in de stableford voor acht da mes en negentien heren. Van deze laatste categorie worden acht plaatsen verdeeld via loting. Dc sponsors en de oud-bestuurders worden ingedeeld op basis van hun handicap. 'Wc richten ons op een optimaal aantal deelnemers met een lage handicap', zegt Peter Schnetkamp van de organisatie. Inschrijfformu lieren voor de Soester golfkam pioenschappen liggen vanaf mor gen klaar bij de fa. Duetz aan de Soestcrbergscstraaü 51. Aanmel den voor het kampioenschap kan tot dinsdag 20 juli, 18:00 uur. Daarna zal bekend worden ge maakt wie er kunnen deelnemen. Voor de liefhebbers wordt vervoer naar cn van de Burggolfbaan in Wijchen geregeld. Na terugkomst in Soest is er een vier gangendiner in eetvilla Van den Brink aan de Socstcrbergsestraat. Deelname kost 75,00 inclusief greenfee, lunchpakket en diner. Voor meer informatie: Harald de Vries, tel. 06-54911505, e-mail: harald@vriesde.cistron.na of Peter Schnetkamp, tel. 06-51390631, e- mail: pctcr@schnetkamp.nl Vijfpostduivenhouders of combinaties vielen bij De Zwaluw in de prij zen na de Vitesse vluchten. In de A-groep wonnen de combinaties Van Egdom en Zn (onaangewezen) en Evert van den Brakel en Zn. De com binatie Bes/DeBree pakte beide titels in de B-groep. In de C-groep wer den Th. Wigtman onaangewezenen Theo Post aangewezeneerste. VRIJDAG 10 SEPTEMBER 2004 TE WIJCHEN Inschrijfgeld 75,- (incl. Greenfee, lunch, diner, wijn etc.) Inschrijfformulier vanaf 17 juni bij Duetz Soest, Soestcrbergsestraat 51 Met dank aan de sponsors: Rabobank Soest-Baarn-Eemnes Korlaar Recycling bv Van Wijk Makelaars Hooijer Bouw en Techniek Ovile bv Auto-Niehof Expert Schocmaker Smurfït Mercurius Golfkarton bv Atelier Michgelsen Bij De Vriendschap is B. G. Schimmel kampioen geworden van de Vi tesse vluchten. Op de tweede plaats eindigde de combinatie Vaessenf Veen- endaal en derde werd mevrouw Altenaar Zn. In de B-groep werd H. de Bree winnaar, voor onder anderen K. Kortland Zn. en Groenestein/ Westerveld. V

Soester Courant | 2004 | | pagina 25