Eén-Op-Eén-Thuiszorg op nieuw adres in Soest Geslaagde taptoe 'Soest-975' SPOED 10% KORTING Het is tijd voor zakendoen zonderzorgen. Voorlichting met kans op gratis huishoudelijke hulp Laat paarden grazen op Eng in dankzij 'Elos methode' en strak de zomer Hartje Zuid gaat zaterdag 20-jarig bestaan vieren WHK0M... OVA Particuliere zorg is beslist niet duurder Donderdag 24 juni in de Rank Meningen I van lezers! Foekenlaan Foekenlaan (2) Het is tijd voor de Rabobank. Foekenlaan (3) Open brief aan gemeentebestuur Rabobank De Soester Courant zoekt met spoed BEZORGERS PAGINA 8 i/OENSDAG 16 JUNI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 9 Nu bij Renata's Beautysalon Gratis concert op parkeerplaats Beter uit in*£' Hartje-Zuid! Zaterdag 19 juni op het hele assortiment ZATERDAG 19 JUNI WINKELCENTRUM HARTJE-ZUID DIVERSE KRAMEN (VANAF 10.00 UUR TOT 17.00 UUR) ORANJE AANBIEDINGEN, OP HET GEHELE WINKELCENTRUM Het kantoor van Eén-Op-Eén- Thuiszorg AWBZ-Thuis- zorg, zoals de naam tegenwoor dig luidt), is sinds kort geves tigd op een nieuw adres in Soest. De commerciële zorgin stelling - een van de eerste in ons land is onlangs verhuisd van de Hartweg naar de Ko ningsweg. Vandaaruit wordt de zorg aan tal van 'afnemers' in de regio gecoördineerd. Eén-Op-Eén-Thuiszorg bestaat al sinds 1987, toen oprichter Hetty Bakker aanvankelijk in Bilthoven, later in Baarn (sinds 1990) startte met deze nieuwe vorm van zorg. Ze droeg de eigendom in 1998 over aan Ria van Boven. Een jaar later werd ook een Doornse vesti ging opgericht, maar die is sinds de ingebruikneming van het nieuwe onderkomen nu ook samenge voegd met die in Soest, waar Eén- Op-Eén overigens sinds 1990 al thuis is. Marieke Remmen is 'operationeel directeur' van Eén-Op-Eén en heeft de dagelijkse leiding van de organisatie, die inmiddels al lang niet meer de enige particuliere thuiszorginstelling is, maar wei een van de grootste. Anders dan de reguliere thuiszorg werkt Eén-Op- Eén met verzorgers die zelfstandig zijn (freelancer), die allemaal be trouwbaar en vakkundig zijn. 'Wij bemiddelen in feite tussen de cliënt enerzijds en de zorgverlener anderzijds. Als de RIO. zorg indi ceert zoeken wij een zorgverlener, die dan ook persoonlijk - één op één dus - steeds dezelfde patiënt begeleidt. Er is dus geen sprake van een wisselende stoet van zorg verleners, zoals elders nog heel vaak het geval is.' Extra zorguren Cliënten kunnen naast de regulie re thuiszorg - die vaak maar tien minuutjes per dag aanwezig is - bij Eén-Op-Eén ook zelf aanvullende particuliere thuiszorg (extra zorg uren) inkopen, zoveel als ze willen. Eén-Op-Eén levert net zo goed huishoudelijke en persoonlijke ver zorging en verpleging, van een paar uur per dag (minstens drie uur aaneengesloten) tot 24 uur per etmaal. Dat kan ook aansluitend aan de nachtdienst, en dan door dezelfde zorgverlener, zodat men niet hoeft te wachten op de wijk verpleging voor wassen en aankle den. Ook de mensen met een PGB (persoonsgebonden budget) biedt Eén-Op-Eén de gewenste zorg uren (waarvan de kosten vaak fis caal aftrekbaar zijn). De Eén-Op- Eén zorgt ook voor 'ziekenhuisver- vangende zorg' (als thuisverpleging mogelijk is) en aanvullend hulp naast die van familie of vrienden. Wie voor langere tijd begeleiding nodig heeft vindt er de juiste pro fessionele hulp, van-mens-tot- mens, met een vriendelijk woord en een luisterend oor. Het in groten getale toege stroomde publiek heeft kun nen genieten vrijdagavond. Niet alleen vanwege het mooie weer, maar ook vanwege het zeer gevarieerde programma. De avond werd geopend met een 'Openingsfanfare', gespeeld door een aantal muzikanten van PVO. Hierna trad de Beatrix Pipe Band uit Hilversum op met originele Schotse doedelzakmuziek, met be kende klanken als 'Muil of Kinty- re' en 'Schotland the Brave'. Vijos Showband uit Bussum volgde met een wervelende show vol verras sende wendingen, herkenbare me lodieën en op elkaar volgende tempowisselingen. De Drum en Showfanfare van de Koninklijke Luchtmacht was als derde aan de beurt met een vlekkeloze afwisse ling van pittige regimentsmarsen en zeer swingende muziek. Als laatste maar zeker niet als minste kon men muziekvereniging PVO uit Soest zien en horen. Tij dens het optreden stal de slag werkgroep de show met verrassen de muziek en bewegingen. Dans paren van dansschool Gerla dans ten vervolgens op 'Copacabana', gespeeld door het orkest van PVO. Hoogtepunt van de avond was wel de finale waarbij alle mu zikanten, 150 in totaal, gezamen lijk het zeer indrukwekkende stuk 'Highland Cathcdral' speelden. Kortom, de organisatie - van PVO en 975 jaar Soest - kan terugkij ken op een zeer geslaagde taptoe, die zeker voor herhaling vatbaar is. Geen wachtlijsten Voor de cliënt maakt het geen en kel verschil of hij/zij de zorg van de reguliere thuiszorg krijgt of van een particuliere thuiszorginstelling als Eén-Op-Eén. Marieke Rem men: 'De RIO stuurt de mensen vrijwel automatisch door naar de reguliere thuiszorg, maar de kosten zijn absoluut gelijk. Het grote voordeel is bovendien dat wij geen wachtlijsten hebben. Wij werken met freelancers en zijn daardoor veel flexibeler.' Vaak denken men sen dat particuliere zorg juist heel duur is, maar dat is beslist niet waar. 'In sommige gevallen is het nu zelfs goedkoper geworden dan AWBZ-zorg, door de verhoging van de eigen bijdrage AWBZ. Onze account-manager heeft daar van de nodige rekenvoorbeelden uitgewerkt, nadat hij deze vraag hier en daar opving.' Eén-Op-Eén-Thuiszorg biedt ouderen de hele scala van zorg die zij nodig hebben. Eén-Op-Eén heeft inmiddels een paar honderd cliënten in deze re gio. De twaalf medewerkers op het kantoor aan de Koningsweg zijn allemaal uitstekend ingevoerd op het terrein van de zorg en verstrek ken graag telefonische informatie over alle mogelijkheden die er zijn, ook via de AWBZ. Voordat de zorg wordt toegewezen wordt er dikwijls bij de mensen thuis een kijkje genomen, om vast te stellen welke zorg men precies nodig heeft. Dat gebeurt zeker als de si tuatie wat ingewikkelder is. Vaak is een telefonische 'intake' overigens al voldoende. Voor alle informatie kan men te recht bij Eén-Op-Eén-Thuiszorg AWBZ-thuiszorg, Koningsweg 20-3 in Soest, 88 0900-2025501. Op donderdag 24 juni organi seert Eén-Op-Eén-Thuiszorg een voorlichtingsbijeenkomst in De Rank, Soesterbergsestraat 18, speciaal voor alle ouderen en mantelzorgers van Soest. Het adviesteam geeft dan uitleg en informatie over huishoude lijke hulp, verzorging en verple ging zonder wachtlijsten, die afgestemd is op de persoonlij ke zorgwensen, vrije keuze, en de eigen bijdrage AWBZ, die hoger kan zijn dan het inkopen van eigen thuiszorg. Het is een uitstekende gelegenheid om kennis te maken met Eén-Op- Eén. Bovendien is er een heel aan trekkelijk extraatje: De bezoe kers maken kans op twee uur gratis huishoudelijke hulp en wie zich binnen twee weken aanmeldt bij Eén-Op-Eén maakt kans op een half uur gra tis huishoudelijke hulp. De bijeenkomst duurt van 14:00 tot 17:00 uur. Wie niet of moeilijk mobiel is kan gebruik maken van Seniorenbus en re giotaxi. Info: 88 0900-2025501. Een laan, rijweg vijf meter breed, de slechtste bestrating van heel Soest, geen fietspad, voetpad aan één kant, afwisselend links en rechts, geen snelheidsremmers, woonstraat, 30 km per uur, nooit controle. Overweg, twee maal twee uur per dag dicht, tientallen over treders per keer, nooit toezicht of controle. Overtreden loont. Tellen van verkeer niet mogelijk, appara tuur vernield. Vandalisme loont. Overweg nu 24 uur per dag open: goed nieuws voor coureurs en in- halers in smalle straten. Nieuw be leid: investeer niet in snelheids remmers, voer verkeer via sluipwe gen naar hoofdwegenstructuur. Suggesties voor toekomstig beleid: hef afsluitingen op van de Peter van de Bremerweg, de Waldeck Pyrmontlaan en het Weteringpad. Daarna kan het eenrichtingverkeer in alle Soester straten weg. Dank u raadsfracties van Gemeentebelan gen Groen Soest, VVD, CDA, Soest 2002, Partij van de Arbeid en D66. Hans van den Berg Oproep aan politici en politie, Het is nog geen week geleden dat de Soester politici besloten dat de spitsafsluiting Den Blieklaan - Foekenlaan opengaat of de eerste asociale weggebruikers en jakke raars zijn al weer gearriveerd. Dit wil ik illustreren met het volgende schrijnende voorval, overigens één van de vele in de afgelopen perio de. Van de week bracht ik om half negen via Den Blieklaan - Insin- gerstraat mijn dochter van vier met de fiets naar school met voor op mijn fiets de jongste van elf maan den. U kent dat tafereel wel: een kind gewapend met helm en sinds kort zonder zijwieltjes trots naast zijn moeder fietsend en een moe der die haar kind aanwijzingen geeft en beschermt. Dat laatste vooral tegen asociale automobilis- ::Waarom Rabobank'Soést Baarn Eemnes de beste bank voor zelfstandig ondernemer s is? Aj byna -ihonderd jaar bainkieren zakeiijke klanten bij ons omdat wij meer doen dan 'alleen'bedrijfskapitaal verschaffen. Wij denken mee, brengen klanten met eikaaf in contact, laten ondernemers zakendoen zonder zorgen. VVat dacht u bijvoorbeeld van. het 8abö OndernemersPakkef? Uw dagelijkse bankzaken gemakkelijk eri överzichte!ijk.Neem contact met ons op voor een adviesgesprek. ten zoals de persoon in de groene auto. Net voor de T-splitsing Insin- gerstraat-Van der Weydcnstraat, waar auto's (terecht) links en rechts geparkeerd staan, kwam deze automobilist ons luid toete rend achterop om vervolgens zon der richting aan te geven ons op enkele centimeters af te snijden en rechtsaf de Van der Weydenstraat in te racen. Blijkbaar had hij haast of dacht hij dat de straat van hem was. Ik moet er niet aan denken wat er met mijn babydochter of mijn kleuterdochter zou zijn ge beurd als deze asociale persoon ons had geraakt. Als moeder houd ik mijn hart vast en doe ik hierbij een oproep aan politici en politie. Welke maatrege len gaan jullie treffen om de veilig heid van mijn en de andere kinde ren in de wijk te garanderen nu de veiligheid in de spitstijden, juist wanneer de kinderen naar of van school komen of buiten willen spe len, sinds de opheffing van de spitsafsluiting weer in het geding is? Ik hoor het graag van jullie (ik heb overigens wel een paar tips). Maar korrt dan niet aan met non sens verhalen als dat in Soest au tomobilisten (overigens in tegen stelling tot de rest van Nederland) zich houden aan de 30 km of dat het wel mee zal vallen met het spitsverkeer omdat automobilisten toch wel de Koningsweg blijven rij den. Dianne van Berge, een bezorgde moeder Met de opheffing van de spitsaf sluiting Foekenlaan heeft de ge meenteraad een wens van de (zwij gende) meerderheid van de bewo ners van Söest-Zuid gehonoreerd. Van meet af aan was voor de meesten deze spitsafsluiting een doorn in het oog. Gevolg 'was en is, dat tijdens dc ochtend- en avondspits elders in de wijk de verkeersdruk enorm 1 Sc6ao*t cuxtuwwCeeu. I f oatt eü}ett I I Exclusief vlees per pakket van I 12,5-25 kg of meer (voor uw vriezer) I B.S.E.vrij GERDA TUPKER TEL. 035-6016991 I www.schoonnatuurvlees.ril I toenam, met name op de Schou tenkampweg, de Oude Utrechtse- weg en de Willibrordusstraat. Het verkeer werkt nu eenmaal volgens de wet van de communicerende vaten. Sluit je ergens een weg af, dan zoekt men (logisch) elders z'n weg. Het is dan ook te hopen dat (veelal door meer mensen betoogd) de gemeenteraad streeft naar het zo veel mogelijk open houden van wegen en zich niet laat leiden door een kleine minderheid die preten deert een hele wijk te vertegen woordigen. Dezelfde mensen die zich zogenaamd zorgen maken over racende automobilisten over hun Foekenlaan, Heideweg, Barto- lottilaan etc. hebben geen bood schap aan of moeite met dezelfde racende automobilisten (zelfs over stoepen) in het andere en drukker bewoonde deel van de wijk. Daarom is het te hopen dat wan neer het ooit weer komt tot een voor een wijk te nemen ingrijpen de verkeersmaatregel, de2c ook effect sorteert voor een hele wijk. Het moet niet een eenzijdige maatregel zoals een spitsafsluiting zijn in een aan de wijk grenzend buitengebied. Bert Wouterse Rabobank Soest: Kerkplein (hoofdkantoor) - Soesterbergsestraat - Smitsweg (Rabobank online) Rabobank Baarn: Eemnesserweg Rabobank Eemnes: Braadkamp; Openingstijden hoofdkantoor: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Buiten deze officiële openingstijden zijn klanten altijd op afspraak welkom. Geachte burgemeester, wethou ders en leden van de gemeente raad van Soest, Wat schetst mijn verbazing toen ik het artikel in de Soester Courant las over de plaats van de korenmo len De Windhond op de Eng. Heeft de gemeente in de rechts zaak tegen de grondeigenaren op de Eng, die daar paarden houden, niet verklaard tegen de rechter, dat de gemeente niet van plan was het bestemmingsplan binnen afzienba re tijd te veranderen en heeft de rechter toen niet op basis van deze uitspraak de gemeente in het gelijk gesteld? Dit kan toch niet zomaar, wie houden we dan voor de gek. Het is niet zo, dat ik tegen een molen op de Eng ben, zeker niet, maar in een democratisch land be hoort iedereen gelijk behandeld te worden, zo ook de eigenaren van de paarden, die nu ten onrechte, ernstig worden benadeeld. Ze moeten hun paarden verwijderen, hun grond omploegen, een dure rechtszaak bekostigen en dan ook hog iets op hun grond gaan ver bouwen wat ze helemaal niet wil len. Past een molen dan wel in een cultuurhistorisch aanzicht en gra zende paarden niet? De heer Krol verklaart dat dit al les de wens is van het college, maar moet de wens van het col lege ook niet de wens zijn van de Soester bevolking, of liever anders om, heeft het college vergeten wie zij vertegenwoordigen? Vorig jaar heb ik de moeite geno men om ieder raadslid, leden van het college en de burgemeester persoonlijk (32 stuks), een brief te sturen met daarin mijn mening en die van vele andere bezorgde Soes- ters over de kwestie van de paar den op de Eng. Tot op heden heb ik echter, op een enkeling na, van geen van die personen antwoord gehad. Wel kreeg ik een standaard brief van het college, waarin stond dat mijn brief in behandeling was en ik spoedig antwoord zou krij gen. Tot op heden heb ik niets ge hoord. Ik hoef, denk ik, niet veel uit te weiden waarvoor ik pleit. Ik vind die paarden op de Eng prima. Keurig verzorgde weidegrond met prima verzorgde dieren, die daar al jaren grazen. Iets waarin de eige naren veel geld en tijd hebben geïnvesteerd en waaraan veel mensen, met name kinderen, veel plezier aan beleven en deze ook van de straat houden. Wat is daar mis mee? Ik wil u graag enkele punten ter overweging meegeven: Hoe kan een luchtfoto van 1990 bepalend zijn voor een cultuurhis torisch beleid? Moet dat niet veel verder teruggaan? Is het niet zo dat daar eigenlijk altijd op ver schillende plekken paarden, koeien, schapen e.d. hebben gelo pen? Is een beleid dat 12 jaar geleden werd vastgesteld en nu pas wordt uitgevoerd wel actueel? Waarom krijgt de ene grondeigenaar wel een ontheffing en dc andere niet? Sommige eigenaren hebben ont heffing, terwijl ze niet eens de be hoefte hebben om dieren te hou den. Beseft u wel dat je een eigenaar misschien kunt verbieden dieren op de Eng te laten grazen, maar ze niet kunt verplichten er iets op te verbouwen, zodat je het hele jaar door alleen maar een omgeploeg de akker zult zien, ziet u dan niet liever grazende paarden op een keurig weideland? Had de gemeente dan niet 12 jaar eerder moeten ingrijpen, zodat mensen geen weidegrond hadden gekocht en daar nu pas achter ko men dat het geen weidegrond is? Waarom is men nu wel geneigd het bestemmingsplan aan te passen voor de Windhond, terwijl men vorig jaar verklaarde dat het toch wel heel veel werk was om iets te veranderen aan een bestemmings plan? Als wc dan toch gaan wijzi gen, kunnen we die andere wijzi ging meteen meenemen. Dus dat is geen excuus meer. Gelukkig hoor ik stemmen opgaan in de raad die mijn mening delen, zo niet overnemen. Sommige uit spraken die ik nu hoor, zijn letter lijk de beschrijvingen die ik heb gëdaan in eerdere brieven. Geluk kig, waarschijnlijk zijn mijn brieven wel gelezen. Ik en velen met mij hopen dat er snel een einde komt aan dit hele 'Engverhaal'. Laat dc Eng zoals hij is, laat die paarden er grazen, zet die molen er neer én als jullie dan toch bezig zijn, breek dan die twee afschuwelijke flats af, dat is de enige smet op de Eng en ze stonden cr in 1870 ook niet. In afwachting van uw reactie, met vriendelijke groet, Hoogachtend, Jan Redders Renata's beautysalon heeft inds kort de nieuwste techniek n huis tegen overbeharing, de Elos Methode. Deze techniek bestaat uit 'Intens gePulst Licht' (IPL) gecombineerd met radiofrequente energie. Beide methoden worden al langdurig ,ebruikt in medische en :osmetische behandelingen en lebben bewezen volledig veilig e zijn. )verbeharing is voor veel vrouwen en groot ongemak. Scheren, har en, elektrische epilatie zijn pijnlij- :e, tijdrovende en eindeloos terug- terende methoden om de haartjes e verwijderen. Nu de zomer is be gonnen, wil iedere vrouw er strak in mooi uit zien. Renata's Beauty- jalon helpt hierbij met de Elos lethode. >e Elos behandeling bestaat uit :en lichtflits die op een snelle, vei- ge en zeer effectieve manier hon- lerden haarwortels tegelijk uit- :hakelt. Het haar wordt behan- leld als het in de actieve groeifa- je zit. Er zullen dus meerdere be- landelingen nodig zijn om al het laar te kunnen behandelen. Maar iet niet gewenste haar komt dan >ok niet meer terug, iet unieke van deze methode is lat het naast zwart en bruin ook jlond, grijs en rood haar verwij- lerd, dit zowel voor mannen en vrouwen. De methode tegen over beharing wordt door bijna alle zorgverzekeraars vergoed. Om helemaal mooi en strak op het strand te staan, introduceert De- cleor drie nieuwe bodyproducten die op een unieke manier gericht zijn op een spectaculair afslankre- sultaat. De afslankproducten zijn geba seerd op onder andere basilicum, grapefruit en zwarte peper. Verder is deze lijn uniek vanwege zijn in vloed op het reukorgaan. Door het intensief opnemen van de geur wordt het verbrandingsproces al aangezet. Renata's Beautysalon heeft dan ook een speciale zomer- aanbieding: Bij aankoop van de drie nieuwe producten tezamen hoeft er voor de speciale anti-cel- lulite behandeling in plaats van 55 euro, maar 39,50 euro te worden betaald. Bel voor meer informatie of voor een gratis intakegesprek voor de Elos methode: tel. 6024492. Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Komende zaterdag (19 juni) viert Hartje Zuid het begin van het twintigjarig bestaan van het winkelcentrum. Dat gebeurt tussen 10:00 en 17:00 uur met allerlei fees telijke activiteiten. Diverse winkeliers staan met kraampjes in het winkelcen trum, voorzien van leuke oran je-attributen en andere trendy aanbiedingen die alleen deze dag geldig zijn. Voor de kinde ren is er ook vermaak: een extra groot springkussen en een echte draaimolen, waarvan ze gratis gebruik mogen maken. Op deze 'voetbaldag' - Neder- land-Tsjechië - worden ook veel oranje ballonnen uitge deeld: 'Hartje Zuid staat achter Oranje'. Gratis concert Vanaf 14:00 uur is er een leuk concert te zien en te beluisteren op de parkeerplaats van de Zuidpromenade/Plein van Zuid. De 's-Gravelandse mu ziekvereniging BMOL - hon derd leden! - komt met drie onderdelen een gezellig conert geven, waar de vonken vanaf vliegen. Zowel het harmonieor kest als het koor BMOL-Vocaal en de slagwerkgroep 'World- Percussion' treden voor het voetlicht. Ze zullen ook samen diverse stukken ten gehore brengen, in een programma dat zeer gevarieerd genoemd mag worden: van pop tot klassiek en van Europees tot Afrikaanse muziek.Hartje Zuid rekent op een groot en gezellig publiek. Tot zaterdag! Plein van Zuid 30 - Soest Tel. 035-6400011 CONCERT MUZIEKVERENIGING BMOL m.oouuR) 100 LEDEN GEVEN GEVARIEERD PROGRAMMA, POP TOT KLASSIEK, VAN EUROPEES TOT AFRIKAANS. OP PARKEERPLAATS 2UIDPROMENADE/PLEIN VAN 2UID, CONCERT DUURT CA. 1,5 UUR SPRINGKUSSEN EN DRAAIMOLEN (vanaf 11.00 uurj GRATIS SPRINGEN EN DRAAIEN VOOR KINDEREN ONDER BEGELEIDING GRATIS ORANJE VOETBAL-BALLONNEN HARTJE-2UID STAAT ACHTER ORANJE, GRATIS HELIUM VOETBALBALLONNEN

Soester Courant | 2004 | | pagina 9