KORTING Internationaal temperament op folkloristisch dansfestival Radiofeestje voor Piet Ekel Verdwenen Soestjien^oiiden^ Puzzeltc Soest 50 jaar geleden SPOED Brandweervereniging heeft pronkstuk WVSoi andere k; Fierljep IYN: vle 10PS0EST Videofilm van verschillende activiteiten Soest 975 jaar WOENSDAG 23 JUNI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 10 ILIGEN Onderdak gezocht voor dansgroepen Bijzonder programma bij 40e opname De bekroonde limericks PROVAKCEELEN WOENSDAG 23 JL Jarig Groei en Uit de Soester Courant van Dinsdag 22 Juni 1954 De Soester Courant zoekt met spoed BEZORGERS www.firstlady.nl Proam Prinsen Twee activiteit Het Spaanse Alcalali heeft zijn medewerking reeds toegezegd, met dansgroepen uit Letland, Oezbekistan, Wit-Rusland, Duitsland én het Afrikaanse Burundi worden de laatste be sprekingen gevoerd. Twee daarvan zullen te zien zijn op het folkloristisch dansfestival dat op dinsdag 24 augustus in de gildetent zal plaatsvinden. Internationaal temperament is gegarandeerd. Voor de plaatselijke inbreng op het mondiale podium zorgen de Soes- ter Boerendansgroep en de volks dansgroep Radost. Uit Twente komt Markelo dat in kleding uit de negentiende eeuw dansen uit haar streek uitvoert. Ook 't Aol Volk uit Hmmen steekt zich in authentieke kleding die boeren en boerinnen rond 1850 aantrokken op hoogtij dagen. Speciaal voor dit spektakel is de Stichting Internationaal Folkloris tisch Dansfestival opgericht. Voor zitter Wim Hilhorst, secretaris Jeannette Lemmens, penning meester Ad van den Breemer en de bestuursleden Wim van Roomen en Toon van Doorn (bei den van de Soester Boerendans- groep) werken nauw samen met het Groot Gaesbeeker Gilde dat op 24 augustus zijn tent beschik baar stelt. Met drie buitenlandse en vier Ne derlandse dansgroepen krijgt het publiek over twee maanden een internationale mix van cultuur en folklore voorgeschoteld. Kaarten voor dit festival zijn vanaf 1 augus tus te verkrijgen. De voorverkoop is bij de VVV aan de Steenhoff- straat en het Groot Gaesbeeker Gilde. Op 24 augustus kan een plaatsbewijs worden bemachtigd aan de kassa. Een kaart kost 7,50. Zonder financiële steun was het niet mogelijk geweest een interna tionaal folkloristisch dansfestival te organiseren. Daarom waren de subsidies van het Comité Soest 975, het Prins Bernhardfonds en het VSB-fonds onontbeerlijk, net als de bijdragen van hoofdsponsor de Rabobank en de andere geld schieters en medewerkenden: E.A. van den Hengel Beheer, Hagen Elektrotechniek, Ton Uyland Ge luid, Bouwbedrijf Putten, Eemland Diervoeders, A.P. van Doorn, Van 't Net Verhuizingen, Gebr. Beijer, Wonnink Zonwering, Brouwer Systeem Plafonds, Apparaten- De dansers van het Spaanse Al calali krijgen tijdens hun bezoek aan Soest gratis onderdak in boerderij De Witte Burcht van de familie Smeeing aan de Soester Engweg. Voor de twee andere buitenlandse dansgroe pen zoeken de organisatoren nog gastgezinnen. Het gaat om de periode rond 24 augustus, de dag dat het folkloristisch dansfestival wordt gehouden. Soesters die een of meer bed den in hun woning beschikbaar willen stellen, kunnen contact opnemen met Ans ven Roomen, tel. 6015273. Nee, uitgepraat is-ie nog lang niet. Piet Ekel, de bekende Soester oud-acteur ('Malle Pietje')-en-nog-veel-meer, is en blijft een onuitputtelijke bron van informatie over de historie van de omroep en de wereld van de 'showbusiness', en wat hij niet weet is de moeite om te onthouden niet waard. Piet schreef een paar jaar geleden het boek 'Luisterrijk verleden', waarin hij zijn talrijke herinnerin gen aan het show- en omroepwe- reldje boekstaafde, met veel aan dacht voor kleurrijke details en heerlijke anekdotes. Ook op Radio Soest, de plaatselijke radiozender, is Piet Ekel al jarenlang een ge waardeerde gast. Al sinds meer dan een jaar is hij op vaste tijstip pen voor de radio in gesprek met Thari Schröder, die hem honderd uit laat vertellen over dat roem ruchte verleden. Ekel geeft daarin - naar verluidt - nog meer 'gehei men' prijs dan hij in het boek al heeft vastgelegd, en zo vergast hij zijn trouwe luisteraars elke keer weer op allerlei gezellige, vaak heel herkenbare verhalen. Al veertig keer hebben Piet en Thari met elkaar om de microfoon gezeten, en die veertigste opname kreeg afgelopen zaterdagmorgen een bijzonder tintje in de zaal van de NPB aan de Rembrandtlaan, waar 'vriend en vijand' van Piet - maar vijanden heeft-ie écht niet - waren uitgenodigd. Het werd een knus radiofeestje voor de Soester, die inmiddels de acht kruisjes heeft bereikt, maar nog zo fit is als een Springbok. In het programma was alle ruimte voor de vriendschappelijke 'rela ties' van Piet, zoals pianist Joop Reynolds en zanger Herman Em- mink ('Tulpen uit Amsterdam'), maar ook voor Soester historie kenners Hans Kruiswijk (die her inneringen ophaalde aan het gere nommeerde hotel Eemland, des tijds het 'cultureel centrum' van Soest) en Henk Gerth (over de Van Weedestraat, waarover ook VVD-voorzitter Hans Gerretsen nog even zijn licht liet schijnen met de plannen om de winkelstraat 'op te leuken'). Een van de hoogte punten was de 'hersengymnastiek' tussen driemansteams van zowel Honsbergen als de Vijverhof, waarbij ook veel 'oud Soest' de re vue passeerde. Verder was het Soester mannenkoor Apollo met een delegatie present, die zich wel luidend liet horen, evenals zijn ja renlange Rado Soest-maatje An- ton van den Deijssel en de Soester poëet Dick Koblens, die tevens .voorzitter was van de jury voor de door Radio Soest uitgeschreven li merickwedstrijd, waarvan tijdens Een dame uit het oude Zoystse sprak met haar stem, een zoetgevooisde: Mag ik nog een kwarteeuw gaan tot wij duizend jaar bestaan? Dat is voor mij het allermooiste! (Mevr. E. van Hessem) Een oude dame in Braamhage wou best nog een heertje behagen. Wat blijkt hieruit zeer?....: in Soest heerst een sfeer, die ouderen niet doet versagen! (C.A.M. Goes) Er rijdt door ons Soest, da's geen geintje, van Utrecht naar Baarn een leuk treintje. Dat treintje van ons, stopt op drie stations...: Is dat even chic voor zo'n lijntje!?! (W. Schröder) bouw Van Hengstum, Schildersbe drijf Voortjes, BMU Groep, P.A. v.d. Deijssel Loodgietersbedrijf, Nico Strumpel aannemingsbedrijf, Cultuurtechniek H.G. van Dorres- teijn, Slijterij Ben van der Linden, Drukkerij* Smit, Campina Melk unie, Amersfoortse Courant, Stal houderij Klein Middelwijck, de heren j. Smeeing en J. Zoetelief en de families C.W. van den Breemer en P.A.M. Kuyer. Het Politiekeurmerk Veilig Wonen® is er ""voor iedereen. Of u nu eigenaar of huurder bent van een bestaande woning of een nieuw te bouwen huis of flat. U kunt inbrekers vóór zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen®. Advies hierover kunt u bij ons in de winkel maar ook bij u thuis krijgen Montage verzorgen wij, maar kunt u ook zelf doen Meer weten? Kijk dan eens op www.politiekeurmerk.nl of maak een afspraak met Joop van Slooten of Ivar Lambert, de preventieadviseurs van PROVAK SOEST. provak-pkvw@planet.nl of 035-6026900 Soesterbergsestraat 4 Soest Piet Ekel en Thari Schröder: 40x 'Luister Verleden' op de locale ra diozender. deze feestelijke bijeenkomst de prijsuitreiking plaatsvond (zie het kader). De inzenders van de drie bekroonde limericks werden be loond met een wijnpakket (rood- wit-rosé) Het werd al met al een gezellig, echt Soester ochtendje. De uitzen ding van het programma op Radio Soest staat gepland voor vrijdag 25 juni 13:00-15:00 uur, met een her haling op dinsdag 29 juni 14:00- 16:00 uur. CIRCUS MULLENS KOMT. Vrijdag 25 en Zaterdag 26 Juni zaL het circus Mullens zijn tenten in Soest opstellen en daarmede krijgt Soest voor het eerst sinds haar be staan Europa's grootste 3 manege circus binnen-haar muren. Op het terrein aan het Driftje zal het grote circus-complex geduren de twee dagen grote belangstelling trekken, zowel uit Soest als uit Baarn en Amersfoort, welke plaat sen in het reisplan van het circus niet zijn opgenomen. Er zijn 180 medewerkenden, die in drie pistes een programma brengen van 47 nummers, dat 3 uur tijds vergt en een geweldige variatie vertoont. Paarden, ponies en leeuwen, acro baten, clowns, indianen, cowboys en wat al niet meer vormen onder delen van dit programma, dat in iedere voorstelling 6000 aanwezi gen zal boeien. Alleen al de Kau- kasische, Zweedse en Franse paar den zijn het bezien waard, doch een modem circus is niet meer het paardenspul van vroeger. Luchta crobaten, springplankacrobaten, fietsacrobaten, clowns uit verschil lende landen, leeuwendressuur e.d. completeren het circusbedrijf van Jos Mullens, die de zware slag van enige jaren geleden te boven is, toen een grote brand het bedrijf ten gronde richtte. ONTVLUCHTE PSYCHOPAAT OPGEPAKT. In de nacht van Vrijdag op Zater dag ontdekte een politiepatrouille op de Birkstraat een persoon, die zich op verdachte wijze ophield nabij een bakkerij en een garage. Staande gehouden weigerde hij zijn naam op te geven. Hij werd meegenomen naar het politiebu reau, waar hij z'n weigering vol hield tot de volgende middag. Toen gaf hij zijn naam op en be kende ontvlucht te zijn uit een Rijksgesticht voor psychopaten te Woensel. Hij werd naar dit verblijf op transport gesteld. HEDENAVOND BEGINT DE AVONDVIERDAAGSE. De Amersfoortse Avondvierdaag se start hedenavond. Vele Soesten- aren nemen hieraan deel. Morgen avond trekken de ca. 2000 deelne mers door Soest. Te ongeveer 7.15 uur kan men de deelnemers in Soest verwachten. De route is Amersfoort, Birkhoven, Birk straat, Bartolottilaan, v. Beunin- genlaan, Dennenweg, Braamweg, Soesterbergsestraat, Eikenlaan, Ferd. Huycklaan en verder naar Amersfoort. AUTOBUS VERLOOR 2 WIELEN. Zaterdagmorgen, te 4 uur, verloor een autobus, waarin werklieden werden vervoerd, op de F.C. Kuy- perstraat alhier, zijn beide linker achterwielen. De bus zakte met de achterzijde op straat en stremde geruime tijd het verkeer. Bij onderzoek door de verkeerspo litie alhier bleek, dat bij het verwis selen-van de wielen de moeren niet goed waren aangedraaid. BROMFIETSEN MET ÉÉN REM VERBODEN. Diverse bromfietsers werden be keurd omdat hun voertuig slechts van een achterrem was voorzien en de wettelijk verplichte voorrem ontbrak. Videoclub Relatime heeft in het weekeinde van 11 tot en met 13 juni opnamen gemaakt van alle activiteiten in het ka der van Soest 975 jaar. Tijdens de Taptoe, de Historische Op tocht, de oldtimerrit en de rechtspraak snorden de came ra's. De leden van de club namen te vens interviews af van deelnemers en toeschouwers en zijn nu bezig een en ander op zowel VHS-vi- deobanden als op DVD's te zetten. 'Het is een unieke herinnering aan 975 jaar Soest', aldus Realtime. Een band of DVD is verkrijgbaar tegen betaling van 15 euro. Omdat de duplicatie van de banden en de, DVD's wordt uitbesteed, hoopt Realtime zo snel mogelijk de be stellingen binnen te hebben. Bestellen kan door 15 euro over te maken op rekeningnummer 42.45.06.262 t.n.v. P.J. Dörr inza ke Videoclub Soest o.v.v. naam en adres én: videoband of DVD. De bestelde films zullen naar ver wachting eind juli, begin augustus worden verzonden. Voor meer informatie: info @videoclubrealtime.nl Op 29 oktober vorig jaar druk ten we een groepsfoto af van PVO, de Soester muziekvereni ging, op de trappen van ons voormalige gemeentehuis aan de Steenhoffstraat. Die foto moet zijn gemaakt, zo werd ons verzekerd, tussen 1955 en 1957, vlak voor het zestigjarig bestaan van de vereniging. We kregen toen veel reacties op de foto. Vandaag plaatsen we weer een oude foto van PVO, kort na het begin van de drumband. Ze droe gen in het begin al wel een unifor me pet, maar verder waren de kle dingvoorschriften nogal vrij. V.l.n.r.: Anton van der Valk; Jan van Doorn; Bertus Hornsveld A.P.Lüschen; Cris Kenter; Arres van Hornsveld; Joop Oversteegen en voor tamboer-maitre Joan Reu- len. De meeste reacties op de foto van oktober jl. waren van mensen die belden om namen door te geven van muzikanten die zij op de foto herkenden. Zo belde ook me vrouw Schuurman-Hornsveld uit Birdaard in Friesland. Zij herken de haar vader Arres Hornsveld. Mevrouw Schuurman had ooit voor haar veijaardag een jaarabon nement gekregen op de Soester Courant en de jaren daarna had zij zelf het abonnement verlengd. Zo lees en hoor je nog eens wat uit Soest. Ook Henk Grootveld uit Baarn belde. Hij woonde vroeger op de Lange Brinkweg. Als jongetje was hij steevast present, iedere keer dat PVO op vrijdag- of zaterdagavond in de muziektent in het Rosarium speelde (nu parkeerplaats naast het postkantoor). Uit zijn verhaal begrijpen we dat hijzelf ook bij PVO heeft gespeeld of getrom meld. Vroeger was PVO bij elk ju bileum en iedere feestelijkheid aanwezig, ook bij het Gilde. Grootveld herinnert zich nog het bloemencorso. 'We liepen van de Waldeck Pyrmontlaan naar Soesterberg.' Grootveld vindt dat PVO-ers nu teveel zitten. 'Ze lo pen minder en marcheren en mu ziek maken zie je nog maar zel den.' Joop Oversteegen belde ook. Bij hem gingen we op bezoek en van hem kregen we een grote map krantenknipsels. We pikken er een paar uit. 'De Zonnebloem' bezorg de de bejaarden van Soest een on vergetelijke dag. Bij terugkomst van de boot in Amersfoort stond de Soester Harmonie PVO op de aanlegsteiger de oudjes onder vro lijke muziek te verwelkomen. De majorettes gaven vooraf aan boord nog een show, zodat ook de bed- legerigen het aantrekkelijke optre den konden zien. Ook oud-lid van PVO, Herman Kinderdijk, werd eens met een se renade verrast toen hij met vrien den en professoren in het Soester Hoogtje zijn promotie aan het vie ren was. Een van de paranimfen bij de promotie was de voorzitter van PVO, Karei Jaarsveld, die dit had bedacht. De heer Oversteegen, voormalig PTT-er, 71 jaar is al 60 jaar lid van PVO. Zijn pleegvader Besselsen, ook een enthousiast muzikant van PVO, liet hem al als jongetje van elf met trommelen meedoen. La ter ging Oversteegen klarinet en saxofoon spelen. Hij kreeg les van Lagemaat. Nog is muziek maken Joops lust en zijn leven. Hij heeft zich voor de vereniging erg ver dienstelijk gemaakt. Een groepje PVO-ers wilde wel eens wat an ders spelen dan marsmuziek. Zo nam Joop Oversteegen het initia tief om een blaaskapel te formeren naar het voorbeeld van de Oosten rijkse Egenlander Kapellen. Het is de inmiddels in Soest bekende Eemlander Blaaskapel geworden. Oversteegen heeft er 23 jaar lei ding aan gegeven. Oversteegen heeft verder aan de wieg gestaan van de drumband, de Big Band Blow, de club die een soort Glenn Miller muziek speelt. Door al die subgroepen weet je soms niet of we wel met een mu ziekgroep van PVO van doen hebben. Dat gaf ook deze maand met de historische optocht nog enige verwarring. In de hoorns van de twee sousafoons stond de naam Jupiter geschreven en men dacht dat de harmonie Jupiter voor de stoet uitging, maar het was wel degelijk PVO. Vroeger was het wat duidelijker, want toen liep er nog een man met het vaandel voorop. Dat is nu opgesteld in het museum Oud Soest. 'Niet meer van deze tijd', zegt Oversteegen, 'je krijgt er geeo mens meer voor. Maar voor één keer hadden ze het vaandel wel un de kast mogen halen.' Nog even iets over Hannes Staal, de smid op de hoek van Lange Brinkweg en de F.C. Kuyperstraai, het meest trouwe lid van PVO ooit. Hij was 66 jaar muzikant in Soest. Hij is er indertijd voor ge ridderd. Hannes was een bijzonder mens vol grappen. Hij was bij een klam aan het werk in de kelder en de vrouw des huizes dacht dat zij mei meer mensen bezig waren. Zij wij de de mannen koffie brengen eo riep de kelder in met hoevee! zijn jullie? Hannes riep terug: 'even tellen, Hannes en Staal en ik. 'Zo kwam de vrouw met drie koffie aanzetten. Een andere anekdote: Hannes was al een tijdje niet goed, dat wist iedereen bij PVO. Hannes was bij de dokter geweest en bij de volgende repetitie vroegen ze Han nes naar de uitslag. 'De dokter heeft u-zeid, je moet matig zout nemen, maar ik ben van de week een hoop winkels in Soest af ge weest, maar in geen enkele winkel was matig zout krijgen.' Dit waren een paar herinneringen aan een nog springlevende Soester Muziekvereniging Patientia Vincit Omnia, oftewel: Geduld overwint alles. Voor reacties kunt u altijd bellen, tel. 6012158. www.rabobankonIine.com Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. ELKE WEEK EEN .SOESTEIïScOURANT, JN DE BUS?^ Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel.(035)6014152 'Hij ziet er geweldig mooi uit', was het welgemeende compli ment van burgemeester Koos Janssen bij de officiële inge bruikstelling van de schitte rend gerestaureerde oude ne velspuit van de Vereniging Vrij willige Brandweer Soest (WBS). De oude nevel is inmiddels met glans geslaagd voor z'n heroptre den in het openbaar na ruim twin tig jaar. De duizenden langs de route van de historische optocht hadden veel applaus over voor de restauratieprestatie van de vrijwil ligers. Voor vroegere korpsleden was het een weerzien met een wa gen waar ze veel profijt van heb ben gehad, voor anderen omdat hij tijdens een inzet voor de deur heeft gestaan... Aan de officiële overdracht en in gebruikstelling van de gerestau reerde nevelspuit, die eigendom is van de vereniging, ging in de brandweerkazerne een ontbijt vooraf voor alle leden van het klusteam die de afgelopen vier maanden alle vrije uurtjes in de restauratie hebben gestoken. Ook dankzij de spontane en belangelo ze medewerking van een aantal bedrijven in en buiten Soest slaag de het klusteam erin de auto juist op tijd klaar te krijgen voor deel name aan de historische optocht. Dharin was (ie oude ncvelspuit één van de pronkstukken. Harrie Tolboom die de werkgroep (het klusteam) opzette, begeleidde en stimuleerde, droeg de gerestau reerde wagen officieel over aan de vereniging. Hij deed dit door een cd met een fotoreportage van be gin tot eind van de restauratie werkzaamheden aan te bieden aan voorzitter Martin Onwezen. Het is de bedoeling dat ieder lid van het klusteam deze cd krijgt als herin nering aan zijn bijdrage. Tolboom verbond wel een voorwaarde aan de overdracht: de oude nevel moet voortaan gekoesterd worden. On wezen, lang geleden initiatiefne mer van de restauratie, nam ver volgens onder dankzegging voor de grote en langdurige inzet van het klusteam de APK-goedgekeur- de en op basis van taxatiewaarde verzekerde auto in ontvangst en liet weten dat men zich over het 'koesteren' geen zorgen hoeft te maken. Symbool Burgemeester Janssen, in histo risch tenue in bet kader van 975 jaar Soest, zei vol waardering en bewondering te zijn voor het werk dat het klusteam heeft gedaan. Hij prees de wilskracht en de team geest van de medewerkers. 'Er is maanden aan gewerkt, en elk on derdeel van de auto hebben ze on derhanden gehad. Technisch, qua onderhoud en timmerwerk. Hij is door zulke vakkundige handen rij klaar gemaakt dat de oude nevel van geen ophouden weet', voor spelde Janssen. 'Wat dat betreft is de auto een symbool voor de brandweer: die weet ook van geen ophouden; die blijft er ook altijd voor gaan.' Complimenten had de burgemees ter voor Yvonne Bakker, echtge note van oud-commandant Tom Bakker, die op beide deuren het gemeentewapen heeft geschilderd. 'Je moet echt lef hebben en kunst zinnige kwaliteiten om dat als af ronding van de restauratie te doen. Ze heeft er wel een paar nachten van wakker gelegen, maar het staat er prachtig op en het klopt hele maal.' Nadat door een druk op de af standsbediening de burgemeester de garagedeur had geopend, werd de in de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg gestalde en op de grille met een bloemstuk versierde auto onder applaus naar buiten gereden en maakte hij ter afslui ting, met onder andere burgemees ter Janssen als bijrijder in de cabi ne, een paar ererondjes. Foto: Eemland Pers. Burgemeester Janssen, in histo risch kostuum, feliciteert Martin Onwezen, voorzitter van de Vereni ging Vrijwillige Brandweer van Soest, met het pronkstuk van de vereniging, de gerestaureerde oude nevel. 20-50% Leusderweg 198 3817 KS Amersfoort Tel. 033,-476 68 93 WOMENSWEAR Soesterbergsestraat 49a 3768 EB Soest Tel. 035-602 35 84 Saterdag zijn zeventien tui in Soest opengesteld voor bliek. Dat heeft de 45-jai vereniging Groei en Bloei elkaar gekregen. Ze heefi een fietspuzzeltocht aan v geknoopt en dat allemaal in teken van het 975-jarig best van Soest. Tussen 9:00 en 10:30 uur kui belangstellenden zaterdag 26 op de fiets stappen. Het start is 't Soester Stekkie, het clu bouw van Groei en Bloei op d Met kantoren uit tien ant gemeenten gaat de VW S< een omvangrijk marketing promotieplan maken vooi Utrechtse Heuvelrug. Op ri tig onderdelen gaan ze tot ten en recreanten, maar ooi eigen inwoners uitgebre kennis laten maken met de tuur en vooral ook de cull van dit landschappelijk vee dig gebied. De Utrechtse Heuvelrug loopt Baarn in het noorden tot Rht in het zuiden van de provii Met een knipoog naar de vele telen, landgoederen en bu plaatsen kozen de VW's voc slogan 'Utrechtse Heuvelrug, vorstelijk gebied'. Nieuwe fiets- en wandelrc worden ontworpen, culinaire telentochten georganiseerd en chures over de activiteiten sai gesteld. Dat alles moet gezir. 5 5-plussers en groepen trek evenals de struinroutes met levingspakketten en het voor boek 'sprookjes kijken'. D; worden routes langs kastelei vieroevers, monumentale bo< Soest heeft weer zijn eigen ljeppen. De Proam Pril herstelden zondag het stokspringen in ere door b Grote Melm een wedstrii houden. Nabij de barbecu de biertent op het terrein de familie Yan Roomen w den dertig van de circa aanwezigen een poging. Lang niet iedereen durfde te s gen, maar de carnavalsveren vond dat de deelname bij de ste (nieuwe) editie zeker ni< genviel. Lastig was het voor nigeen om de overkant te h want velen haalden een nat j De polsstokspringers mochte demaal twee keer in actie ko waarna de lengten van 1 sprongen bij elkaar werd opg< Met 13.80 meter werd Tim Foeken de eerste winnaar sin het verleden de Rooms Kath ke Jongeren Soest jaarlijks fiei pen organiseerden. Met 13 r rond eindigde Rienk Vegte j tweede. 'Al met al was het een geste •middag die zeker voor herh i vatbaar is', aldus een woordvo Vorige week heeft IVN 1 land twee activiteiten geor seerd in het kader van '97f Soest'. Daarin stonden muizen en slootvissen een Op maandagavond kwam d maarde Amersfoortse uile vleermuiskenner Zomer naar de Schaapskooi aan de straat. Op bevlogen wijze ve hij over zijn werk voor en i zoek naar zijn geliefde di Aan de hand van dia's liet 1" hoe ze hun prooien verse! waar ze wonen en hun wint< houden en wat mensen k doen om hun lecfomstandij

Soester Courant | 2004 | | pagina 10