'o 'OED Puzzeltocht langs open tuinen WV Soest promoot met tien andere kantoren de Heuvelrug Fierljeppen bij Grote Melm IVN: vleermuizen en slootvissen tVAWAj P Vader en broers Sevink lopen voor goede doel Galerij der kampioenen Bouwbedrijf Rob de Jong winnaar Vitesse-vluchten 'Bach aan de speeltafel' Turnploegen Springbokken: abonnement op tweede plek Feestavond gilde binnen twee dagen uitverkocht Amsterdamsestraatweg in twee weekeinden afgesloten Zomerdrives en cursus ONI 'AGINA 10 •ster Courant t met spoed 0R6ERS ivaibezorgers n welkom. WOENSDAG 23 JUNI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 11 Jarig Groei en Bloei participeert ook in Soest 975 Geslaagden Twee projecten van zieke kinderen Duivenberichten Zondagmiddagconcert Open Hof dWinkel Proam Prinsen blazen polsstokspringen nieuw leven in Twee activiteiten in het kader van 'Soest-975 iitiiHiitf 1U TURNEN BRIDGE Elke dinsdag gratis bridgen SOESTER&ÖURIWT Openingstijden kantoor SOESTERCOURAMT V- >oest. in deze tijd', zegt 'je krijgt er geen or. Maar voor één het vaandel wel uit halen.' over Hannes Staal, e hoek van Lange e F.C. Kuyperstraat, uwe lid van PVO 56 jaar muzikant in r indertijd voor ge ien bijzonder mens lij was bij een klant in de kelder en de zes dacht dat zij met bezig waren. Zij wil- (i koffie brengen en in met hoeveel zijn s riep terug: 'even s en Staal en ik. 'Zo >uw met drie koffie :n andere anekdote: 1 een tijdje niet goed, een bij PVO. Hannes der geweest en bij de :titie vroegen ze Han- uitslag. 'De dokter je moet matig zout ik ben van de week nkels in Soest af ge- n geen enkele winkel ut krijgen.' n paar herinneringen springlevende Soester iging Patientia Vincit vel: Geduld overwint s kunt u altijd bellen, obankonline.com I 035-6014152 eer informatie. 5rgsestraat 49a Soest 60235 84- Z Zaterdag zijn zeventien tuinen in Soest opengesteld voor pu bliek. Dat heeft de 45-jarige vereniging Groei en Bloei voor elkaar gekregen. Ze heeft er een fietspiizzeltocht aan vast geknoopt en dat allemaal in het teken van het 975-jarig bestaan van Soest. Tussen 9:00 en 10:30 uur kunnen belangstellenden zaterdag 26 juni op de fiets stappen. Het startpunt is 't Soester Stekkie, het clubge bouw van Groei en Bloei op de ac commodatie van LTC Soestdijk aan de Schrikslaan 1-3. Daar is de route verkrijgbaar, alsmede de lijst met tuinen. In elke tuin is een puzzelopgave te vinden. Wie alle zeventien tuinen bezoekt, kan meedoen en meedin gen naar een van de prijzen. De uitreiking daarvan is rond 17:30 uur in 't Soester Stekkie. Wie fietsen bezwaarlijk vindt, kan ook per auto langs de tuinen. De lijst met adressen kan dan ook worden opgehaald bij Groei en Bloei. De deelnemers kunnen ook zelf bepalen hoeveel en welke tui- Een van de Soester tuinen die op zaterdag 26 juni kan worden be zichtigd. nen ze daadwerkelijk bezoeken. Voor de fietspuzzeltocht moet men echter een kijkje nemen in alle tui nen. Groei en Bloei vindt het prettig wanneer men zich vooraf aan meldt. Dat kan bij Ank Maertens (tel. 6023010), Margreet Pausma (tel. 6014765) of Betty Vos (tel. 6021008), maar wie op het laatste moment besluit om mee te. doen, is net zo goed welkom. Met kantoren uit tien andere gemeenten gaat de WV Soest een omvangrijk marketing- en promotieplan maken voor de Utrechtse Heuvelrug. Op twin tig onderdelen gaan ze toeris ten en recreanten, maar ook de eigen inwoners uitgebreider kennis laten maken met de na tuur en vooral ook de cultuur van dit landschappelijk veelzij dig gebied. De Utrechtse Heuvelrug loopt van Baarn in het noorden tot Rhenen in het zuiden van de provincie. Met een knipoog naar de vele kas telen, landgoederen en buiten plaatsen kozen de VW's voor de slogan 'Utrechtse Heuvelrug, een vorstelijk gebied'. Nieuwe fiets- en wandelroutes worden ontworpen, culinaire kas telentochten georganiseerd en bro chures over de activiteiten samen gesteld. Dat alles moet gezinnen, 55-plussers en groepen trekken, evenals de struinroutes met over levingspakketten en het voorlees boek 'sprookjes kijken'. Daarin worden routes langs kastelen, ri vieroevers, monumentale boerde rijen en donkere bossen gecombi neerd met het voorlezen van bijbe horende verhalen op de plaats van bestemming. De WV Soest en de kantoren van onder meer Baarn, Zeist, Wou denberg en Maarn richtten enkele jaren geleden reeds de regionale WV Utrechtse Heuvelrug op met als doel gezamenlijk promotie en productontwikkeling te bevorde ren. De samenwerking kwam moeizaam op gang, hetgeen met name werd veroorzaakt door de hoge eisen die de landelijke koe pelorganisatie ANW er aan stel de. Op het gebied van manage ment en directie moest aan zoveel voorwaarden worden voldaan, dat de veelal kleine VW's de finan ciële lasten daarvan niet konden dragen. Zeker niet in de periode van economische teruggang, waar in verschillende plaatselijke VW's minder subsidie van de gemeente lijke overheid kregen. Nu de ANW de eisen heeft ver soepeld kan het vorig jaar opge steld promotieplan de fase van uit voering in. Dat werk is uitbesteed aan de marketingafdeling van Utrecht Toerisme en Recreatie (UTR) dat ook de opdracht heeft om een imagocampagne voor de provincie Utrecht te ontwikkelen, en het promotieplan van de VW's daarin zal inpassen. Uit onderzoeken is gebleken dat het merendeel van de bezoekers op de Heuvelrug afkomstig is uit omliggende provincies en voorna melijk bestaat uit jonge gezinnen, tweeverdieners tussen de 30 en 40 jaar en 50-plussers. De jongeren kiezen eerder voor het avontuur in het buitenland. Vandaar dat het promotieplan van de elf VW's zich richt op de bestaande groep bezoekers. Door hen meer uitge breide en betere informatie te ver strekken, hopen de kantoren dat de toeristen langer in dit gebied zullen verblijven. Bij de uitwerking wordt de samen werking gezocht met het bedrijfs leven dat zich op toerisme richt. Uit kringen van Staatsbosbeheer, Utrechts Landschap en Nationaal Park is inmiddels instemmend ge reageerd op de plannen en is me dewerking toegezegd, aldus de woordvoerder van de VW's. Ook enkele gemeentebestuurders zijn bij de ontwikkeling van het promo tieplan betrokken geweest. Waldheim Mavo Fatma Akay, Luc Boulonois, Dene de Bree, Flip van Brienen, Niels Crop, Jeffirey van Dalen, Maaike Dogterom, Kay van Dolderen, Jeroen Driessen, Caro Dutry Van Haeften, Renko van Foeken, Loui- sa Groenveld, Tinka Hoving, Es- ther Kartodikromo, Esmée van Kooy, Amber Kraaijenbrink, An- ouska van Leeuwen, Mitchel Lcn- sink, Timothy Loos, Renske Mar tin, Arthur van Oosterhout, Tiffa- ny Pais, Dennis Pickhard, Alianne van der Post, David Postma, Josien Schut, Matthijs Smakman, Sean Stallings, Myrthe Steenhuis, Su- zanne Taal, Ruchama van Tricht, Tony van Veen, Veronique van Velzen, Mariëlle Visser, Jeffrey Vos, Jamie Waddell, Merette War- naar, Sander Zeyseink, Imee van Zuilen, Martijn Zwart. Het Baarnsch Lyceum Havo Davy van Asch; Anne Bakker; Jolien Bekkering; Meriam van- Blokland; Sanne Bosman; Michiel Brongers; Dorith Dankaart; Lau ra van Donselaar; Monique Doyer; Floor Dijkgraaf; Maikel Fagel; Mandy van Foeken; Quirine van Gendt; Joost Grasso; Maarten Hink; Mark Hurnenkamp; Nico Jansen; Kiara van Sörnsen de Kos te; Renze Klop; Saskia Kok; Nico de Koning; Aëron van der Looij; Césanne Melis; Charlie Poortvliet; Nikki de la Rambelje; Berbe Rin- ders; Tom Scheffers; Wouter Schoonheijt; Remy Smit; Minouk van Steijn; Lotte Swanink; Man- ouk Ticheler; Michiel-Xander Ver kerk; Lars de Vroege; Richard Zonderland. Vwo Nienke van den Akker; Avigail Baas; Sophie Captijn; Britt Dor- restein; Ruth van Dorresteijn; Jeroen van Duren; Mitchel van Eeden; Francine van Erp; Banafs- heh Etemad; Claudine van Eijden; Kirsten Fagel; Merel van Geffen; Mathilde Hagens; Nina Hanedoes Caroline Higler; Charlotte Jonge- jan; Jorne Kandziora; Tessa Koud- ijs; Niki Lijktogt; Pieter Manden; Willemien Manden; Merel Nie- horster; Maijanneke Otters; San ne Poortman; Annemijn Poort vliet; Karin van Roomen; Nienke Scheltema; Caroline Schneider; Boy Slijp; Maartje Smits; Remco Spelt; Timo Stam; Chantal Sukel; Svend Talma; Rianne Toonen; Sean Toonen; Isabeth Verweijen; Martje Visser; Joey Willard; Mare de Wolf. Van stilzitten worden Eddy en Marco Sevink moe. Lie ver lopen de Soester broers ergens ter wereld een mara thon, waarbij de finish niet hun enige doel is. Iedere keer laten ze goede doelen meeprofiteren van hun trai- ningsarbeid. Op 7 november zijn dat de kinderen van het Wilhelmina Ziekenhuis en het Mappa Mondo Huis van het Rode Kruis. In het najaar doen Eddy en Marco mee aan de 'Moeder der Marathons', in Athene waar twee maanden eerder de Olym pische Spelen worden gehou den. Vader Berry is inmiddels ook in training om zijn zonen en de twee goede doelen van dichtbij te ondersteunen. Het drietal is lid van de sportvere niging Fun Runner dat hiervoor samenwerkt met Run 2 Day uit Zwolle. Eddy steekt zelf een bedrag uit zijn startbegroting in het project en daarnaast hopen de Sevinks dat veel sponsors over.de brug komen. Ze willen namelijk kin deren uit het Wilhelmina Zie kenhuis een onvergetelijke dag bezorgen. Deze kinderen lijden aan een levensbedreigende ziekte en zijn daardoor niet in staat zelf aan sport te doen. Daarom willen de Soesters hen naar een sportevenement bren gen. Of het nu gaat om een voetbalwedstrijd van Ajax of Feyenoord, een schaatsfestijn in Thialf, een volleybalduel van Oranje of wat dan ook, de kin deren mogen zelf kiezen. Fun Runner werkt in dit project sa men met Run 2 Day uit Zwol le. Het tweede doel dat ze willen steunen is het Mappa Mondo Huis in Wezep. Daar wordt ge specialiseerde medische gezins vervangende opvang aan kinde ren met een levensbedreigende ziekte geboden. Hier worden ongeveer tien kinderen van een tot twaalf jaar tijdelijk of per manent opgevangen en bege leid. Het mediscii team wordt bijgestaan door een grote groep vrijwilligers en de voorziening moet zichzelf bedruipen met donaties. Vandaar dat de hard lopende tak van de familie Se vink en Run 2 Day dit project hebben uitgekozen. Hoeveel geld er naar Wezep kan worden doorgesluisd, is af hankelijk van de vrijgevigheid van sponsors en donateurs. De marathon is pas in november, maar behalve met de sportieve voorbereiding zijn Berry, Eddy en Marco Sevink zich nu ook al aan het inspannen om geld schieters te vinden. Bedrijven en particulieren die de twee projecten willen steunen, kun nen contact opnemen met Eddy Sevink, tel. 06-42247644, of e-mail: info@fun-runner.net Het jongensteam t/m 10 jaar van TV Soest-Zuid is districtskampioen geworden. In de finale van de Utrechtse titelstrijd wonnen Tim van den Dijssel, Duncan Brewster, Bob de Bruin en Davin Kuyermet4-2 van TV Tautenberg uit Maartensdijk. Groenliorst College Vmbo Margitte Biljardt, Doorn. Laurens van Wedvlucht: Pont St. Maxence; afstand: 373 kilometer; wind: west-noord. DE VRIENDSCHAP R.W. Grift 1; R. Reiling 2; Mevr. Al tenaar/Zn. 4; D. Krol 10; B.G. Schim mel 15; R. Eimers 18; A. Dijkstra 19; Vaessen/Veenendaal 20; H.C. Rauch 21; J.C. Wijnands 23; Groenenstein/ Westerveld 27; G. Rietveld 31; J. Kortland Zn. 32. DE ZWALUW R. v. 't Net 1; H. Toonen Zn. 2; Corab. van Egdom 3; E. v.d. Brakel Znn 6; V. Es Rijksen 7; G.M. Schimmel 8; Patrick Ingrid 9; S. v.d. Heiden 10; H. Huisman 11; Th. Post 12; H. Woudstra 19; R. v. Hornsveld 24; v. Ginkel Kanters 32; H. Vos 34: De Bruin v. Arnhem 42; J. de Jong 51; J. Benschop 62; C. Kamp horst 64; H. Wolfsen 76; H. Vonk 79. Wedvlucht: St. Vincent; af stand: 1070 kilometer; af stand: west-noord. DE VRIENDSCHAP H. de Bree 1; J.C. Wijnands 4; Alten- aar/Reijerse 5; R. Eimers 7; R.W. Grift 10. In verband met het 85-jarig be staan houdt postduivenvereni ging De Zwaluw dit seizoen een jubileumcompetitie voor sponsors en niet spelende le den. De tachtig deelnemers zijn daarin gekoppeld aan een duif van een van de postduiven die meevliegen. Het eindklassement van de Vites se-vluchten in deze speciale competitie is inmiddels opgemaakt en Bouwbedrijf Rob de Jong kwam als winnaar uit de bus. Hieronder de eindstand. 1. Bouwbedrijf Rob de Jong 2. L. v. Hornsveld 3. De Lasenberg afd. de Schakel 4. Het Vleescentrum 5. Sportvereniging SEC 6. RVC 7. Die renspeciaalzaak de Hoofdstad 8. Bal lotage Commissie SEC 4 9. Stuka- doorsbedrijf de Goudsbloem 10. B. v.d. Deijssel 11. T. Verwoerd 12. On derhoudsbedrijf M. van Rouwendaal 13. R. van Arnhem 14. G.J. van de Burg 15. G. Buizer 16. Jair Godschalk 17. Foodmaster Cafetaria Laanstraat 18. Sponsor zonder naam 19. A.C. Kok ">0 Sjoe Schoenmakerij DE ZWALUW A. Rookhuizen 1; W. van Dorrestein 2; A. Teunissen 3; E. v.d. Brakel Znn 4; Gebr. de Bruin 11; Jubileumvlucht Morlincourt 1. Bouwbedrijf Rob de Jong; 2. G.J. van de Burg; 3. RVC B.V.; 4. Sjoe Schoenmakerij; 5. T. Klomp; 6. Het Vleescentrum; 7. Broodje van Toon- tje/Eetcafe Centraal; 8. Sportvereni ging SEC; 9. Dierenspeciaalzaak de Hoofdstad; 10. B. v.d. Deijssel. Soest heeft weer zijn eigen fier ljeppen. De Proam Prinsen herstelden zondag het pols- I stokspringen in ere door bij de j Grote Melm een wedstrijd te houden. Nabij de barbecue en de biertent op het terrein van de familie Van Roomen waag- i den dertig van de circa 120 aanwezigen een poging. Lang niet iedereen durfde te sprin- Igen, maar de carnavalsvereniging ■vond dat de deelname bij de eer- i ste (nieuwe) editie zeker niet te genviel. Lastig was het voor me- klnigeen om de overkant te halen, :;want velen haalden een nat pak. De polsstokspringers mochten al lemaal twee keer in actie komen, waarna de lengten van beide sprongen bij elkaar werd opgeteld. Met 13.80 meter werd Tim-Bart Foeken de eerste winnaar sinds in het verleden de Rooms Katholie ke Jongeren Soest jaarlijks fierljep- jpen organiseerden. Met 13 meter [rond eindigde Rienk Vegter als pveede. |A1 met al was het een geslaagde [middag die zeker voor herhaling Jvatbaar is', aldus een woordvoerder MHÉMÉH De werkgroep zondagmiddag concerten De Open Hof Soest organiseert nog drie concerten, te weten op 27 juni, 25 juli en 29 augustus. Óp zondag 27 juni bespeelt Kees van Houten het orgel. De titel van zijn pro gramma luidt: 'Bach aan de speeltafel'. Zo mogelijk zit het publiek rond de orgelbank en ziet de organist spelen. Per werk wordt uitgebreid uitleg gegeven over de compositie en een thema of koraalmelodie apart voorgespeeld. Bij koraalbe werking wordt de relatie tekst- muziek behandeld. Kees van Houten studeerde orgel en piano bij Paul Niessing en Hub Houet. Voor piano behaalde hij de onderwijsakte B en voor orgel het coursen won hij prijzen in Bols- ward en St. Albans (Engeland). Samen met Marinus Kasbergen maakte hij een studie van'de getal lensymboliek in de muziek van J.S. Bach waarover twee boeken ver schenen. Vervolgens publiceerde hij muziekpsychologische beschou wingen over belangrijke koraalbe werkingen van Bach. Van Houten geeft zowel voor vakmensen als voor amateurs en leken lezingen, workshops en interpretatiecursus sen in Nederland en daarbuiten. Belangstellenden zijn om 16:00 uur van harte welkom in De Open Hof, Veenbesstraai 2. De toegang is vrij. Na afloop van het concert wordt er een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Men kan ook donateur worden; het gi ronummer is 7805836, t.n.v. 'zon- solodiploma. Bij improvisatiècöff Ldagmiddagconcerten DOH'. van de Proam Prinsen. Hij ver wacht dan ook dat volgend jaar fierljeppen opnieuw op de agenda wordt gezet. Een van de dertig deelnemers probeert droog aan de overkant te komenDat lukte lang niet ieder- Vorige week heeft IVN Eem- land twee activiteiten georgani seerd in het kader van '975 jaar Soest'. Daarin stonden vleer muizen en slootvissen centraal. Op maandagavond kwam de ver maarde Amersfoortse uilen- en vleermuiskenner Zomer Bruijn naar de Schaapskooi aan de Kerk straat. Op bevlogen wijze vertelde hij over zijn werk voor en onder zoek naar zijn geliefde diertjes. Aan de hand van dia's liet hij zien hoe ze hun prooien verschalken, waar ze wonen en hun winterslaap houden en wat mensen kunnen doen om hun leefomstandigheden te optimaliseren. Een videopresen tatie toonde fantastische beelden van een holle boom waar de beest jes uitvlogen en na gedane arbeid weer in terugkeerden. Toen hij was uitgepraat schemerde het en ging het gezelschap naar buiten waar met een 'batdetector', een apparaat om de sonar van de vleermuizen hoorbaar te maken, de omgeving werd verkend. Een zeer geslaagde avond en de zaal zat met ca. 50 mensen vol. Zaterdagmiddag was er slootvissen voor het hele gezin. Met schepnet jes, emmers en kijkpotjes stonden leden van het IVN klaar bij de A.P. Hilhorstweg om geïnteres seerde volwassenen en kinderen kennis te laten maken wat er aan kleine beestjes zoal in de sloot leeft. Jaarlijks verzorgt de Scholen werkgroep van het IVN dergelijke lessen voor klassen van de basis scholen in Soest en Soesterberg. Circa 35 mensen kwamen op deze activiteit af. Het enthousiasme was groot en het weer werkte tegen de verwachtingen gelukkig mee. Wie meer wil weten over wat het IVN is, voor u doet en hoe u mee kunt werken kan bellen naar Max Kruijtzer, SS 035-6010488. Gezien de ervaringen in voor gaande jaren, is het niet verras send, maar het blijft toch spec taculair. Binnen twee dagen was de feestavond die het Groot Gaesbeeker Gilde op za terdag 28 augustus zal houden, uitverkocht. Het heeft daarom geen zin meer om alsnog de bon in te sturen, die vorige week in de Soester Courant stond afgedrukt, want alle kaarten zijn reeds vergeven. Volgens het gilde moeten veel mensen worden teleurgesteld, maar mede uit vei ligheidsoverwegingen is het totale aantal toegangsbewijzen beperkt gehouden. Bonnen die binnenkwa men, nadat de limiet was bereikt, worden zo mogelijk geretourneerd. Degenen die wel in aanmerking komen voor kaarten, krijgen begin augustus bericht wanneer en waar ze deze kunnen ophalen. Komen ze op de aangegeven tijd niet op dagen, dan vervalt het recht op de entreebewijzen. De voorverkoop voor de andere activiteiten van het Groot Gae sbeeker Gilde begint medio juli bij de WV en het gilde zelf. De exacte datum zal binnenkort be kend worden gemaakt via de me dium en de site van het gilde. Ter gelegenheid van het 975-jarig bestaan van Soest beginnen de gil- defeesten reeds op zaterdag 21 augustus. Jochem van Gelder ver zorgt dan een kindermiddag in de feesttent. Dezelfde dae is er tevens een oldtimer tractordag. Een van de hoogtepunten voor de organisa tie is ongetwijfeld de gildedag op zondag 22 augustus. Dan komen dertig korpsen naar De Blaak. Naast de gebruikelijke activiteiten, zoals de fiets- en wandeltocht, is er 24 augustus een folkloristisch dansfestival (zie ook elders in deze krant), een concert van Rowwen Hèze op donderdag 29 augustus en een feestavond op zondag 31 augustus met onder anderen als huisorkest de Roofgarden Party band en verder Jannes en Rob Ronalds. Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Binnen het Boeddhisme en het Hindoeïsme speelt licht een be langrijke rol. Bij nagenoeg alle ri tuelen (puja's) wordt licht in de vorm van een olie- of boterlamp- je gebruikt. Bij de Boeddhistische tempels vindt men vooral de kope ren boterlampjes met dierlijk vet. Voor het belangrijkste godenbeeld branden vaak honderden lampjes. Kleine aardewerken kommetjes, worden met olie gevuld. In het kommetje ligt een lont dat aange stoken kan worden. Deze zoge noemde pala's worden vooral in de huizen gebruikt, 's Avonds worden ze aangestoken en in raam en deuropeningen gezet. In onze cultuur gebruiken we geen olielampjes meer met dierlijk vet, daarom zijn de Nepalese pala's aan onze gebruiken aangepast, zodat er een waxinelichtje in past. Bij de Newari, één van de kasten in Ne pal, gebruikt men bij de rituelen de zogenaamde dallu. Dit is een met draken versierde lamp waarop men olie met een lont legt. 's Ochtends, 's middags en 's avonds wordt zo'n ritueel uitgevoerd. Vooral 's avonds gebruikt men dan de dal lu. De oorspronkelijke dallu's zijn van brons. Tegenwoordig worden ze in aardewerk uitgevoerd. Spe ciaal voor onze cultuur is een pala geschikt voor een waxinelichtje, toegevoegd. De pala en de dallu en nog veel meer andere produc ten zijn te vinden en te koop in de Wereldwinkel in Soest. De Wereldwinkel bevindt zich aan de Steenhoffstraat 9a en is maan dag geopend van 13:00 uur tot 17:30 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 09:30 uur tot 17:30 uur; zaterdag: 9:30 uur tot 17:00 uur. Voor de vierde keer in net zo veel edities is de herenploeg van de Springbokken tweede gevvjdin in de SP-Trialmeei, eer. ft» nwedslrijd tussen drie verenigingen. Zaterdag was Spleasure Centrum het strijd toneel. Ieder jaar is het eeu nek aan nek race tussen het Veenendaalse Sparta en de Springbokken en bei de ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe en eindigden cp 154.30 punten. De verrassende winnaar werd evenwel Sport Ver eent met 154.75 punten. Op het individuele vlak presteerden Ed Kramer en Evert van Dijk zeer goed mot over zes toestellen een gemiddelde van 8.6 punten. Het leverde hen respectievelijk de tweede cn derde plaats op. Bij de dames werd Mayke Eicholtz van de Springbokken met gemid deld 8.70 punten eerste in het in dividuele klassement, maar als ploeg moesten de Soesters Sport Vereent laten voorgaan (11.75 ooi 99.75 pi nten). Trainster Linda van Willigen toonde zich een aanwinst voor h£t team door individueel - vijfde: te worden. De Amsterdamsestraatweg (N221) wordt in de weekein den van 2-4 en 9-11 juli voor alle verkeer afgesloten. Het tra ject tussen het kruispunt Rosenboom en de rotonde na bij Kasteel Groeneveld in Baarn krijgt dan nieuw asfalt. Vanaf paleis Soestdijk tot en met de kruising is de weg wel toegan kelijk. Verkeer richting Amster dam moet een omleidingroute via Baarn of eventueel Hilversum vol gen. In beide weekeinden gaat de straat vanaf 20:00 uur dicht en dat blijft zo tot maandagmorgen 6:00 uur. Met behulp van grote machines wordt de bovenlaag van het weg dek afgefreesd en vervolgens op nieuw geasfalteerd Hiervoor is droog weer een voorwaarde. Mochten de weersomstandigheden asfalteren onmogelijk maken, dan wordt uitgeweken naar het week einde van 16-18 juli. De reconstructie van de Amster damsestraatweg wordt uitgevoerd in opdracht van de provincie die eigenaar van de weg is. De werk zaamheden verlopen volgens plan ning, aldus de provincie die ver wacht dat in oktober van dit jaar het project wordt afgerond. hand van geselecteerde spellen. Het cursusmateriaal is gebaseerd op de methode 'Berry Westra'. Spelenderwijs komen daarin de verschillende onderdelen van bridge aan bod. In het voorjaar van 2005 zal een vervolgcursus worden gegeven. Voor meer informatie over of aan melding voor de cursus kan con tact worden opgenomen met G.J. van Driel, tel. 5431492, of bij M. Krol, tel. 5335142. Belangstellen den wordt verzocht zich vóór 1 september op te geven. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 —3 Bij bridgeclub ONI kan elke dinsdag gratis worden meege daan aan de zomerdrives, ook door niet-leden. Thuisbridgers kunnen op deze manier andere tegenstanders en medespelers ontmoeten en meer kennis ma ken met bridge als wedstrijd sport. De drives vinden iedere dinsdag plaats in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat, aanvang 19:30 uur. Iedereen kan aanschuiven bij Ontspanning Na Inspanning. Daar blijft het niet bij, want op 20 september start ONI een bridge- cursus voor beginnende spelers. Twaalf dinsdagavonden (van 19:30 tot 22:00 uur) geeft de ervaren en gediplomeerde bridgedocent G.J. van Driel les aan belangstellenden. Ook deze vinden plaats in De Rank. Wie geïnteresseerd is in de lessen kan zich zowel individueel als met een partner opgeven. Van Driel zal hen de eerste begin selen van bridgen bijbrengen. Naast de behandeling van de theo rie wordt de geleerde stof meteen in de praktijk gebracht aan de TRIATLON De Schieter Achtste triatlon Nederhorst den Berg. Rahel BcIIinga 1.06.34, Joop van Lei- jenhorst 1.17.45, Aric Henzen 1.19.50. ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.15 - 16.™ uur woe. 10.™ - 17.™ uur do. 10.°° -16.°° uur vr. 10.°° -15.°° uur TEL. 035 - 6014152

Soester Courant | 2004 | | pagina 11