D! 14 89 99 99 Cl 99 SSCHIPPER G [dea-programmaboekje is uit! aruy-ocK Masquerade speelt stuk 'Icarus' in Idea-theater Jeugdtheater Antares en Idea stralen voortaan samen verder Valse Vogels zetten bos op z'n kop >2 KER ANS lA'S NTJE 'PEL- SAP l/IONY IILET- ?FEKT CHIPS CULTUUR r Benefietconcert van SMG voor het hospice VAKANTIE BEZORGERS 1,50 korting ie ioest Volksuniversiteit Soest Nieuw programma Zaterdagavond, Gildehuis: Gevraagd Open Dag Poëziewandeling (9) (Landgoed Pijnenburg, 16 juni 2004) Op 26, 27 en 28 juni Bloemschikclub en ecokids bij de Veenweide Zaterdag 26 juni Bluesnight: 'Blue Steps The Horns' SötSTËIïSaJURAWT Inloopmiddag kinderboerderij Vakantiesluiting Idea/bibliotheek v.a.€2&S©tS- €26.450,- éSjh Naadloos Cursussen Maandag 28 juni Film: 'Zatöichi' Vrolijk muziekprogramma in Cabrio soestekScourant abrio VOORDEELBON: 'Valse Vogels' jalNA 1 2 e soorten per stuk tak 1 liter 0.63/IHer sr erse smaken ak 200 gram 2.48/Wlo I WOENSDAG 23 JUNI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 13 Het nieuwe programmaboekje tan Idea, kunstencentrum, Uieater en bibliotheek is uit. Hit is het eerste seizoen met de nieuwe naam en een nieuwe vormgeving. Idea biedt dit jaar ten uitgebreid cultureel aan bod voor iedereen. Idea (de Latijnse benaming voor idee') biedt de inwoners van Soest een breed scala aan informatie en cultuur. Bij Idea kunnen ze hun kunstzinnig talent ontwikkelen. Het programma 2004/2005 biedt volop keuze voor kinderen, jon ge en en volwassenen. Naast het ver- irouwde aanbod op het gebied van dans, beeldende kunsten en thea- ier biedt Idea tal van vernieuwin gen. Ervaren schildercursisten kunnen zich bijvoorbeeld inschrijven voor liet schilderatelier. Deze cursus is speciaal voor cursisten die zelf standiger aan de slag willen. Van de twaalf atelierlessen kan zes les sen zelfstandig gewerkt worden. De cursus Expressief schilderen staat dit jaar ook nieuw op het programma. Tijdens deze cursus leren de cursisten de vrijheid van het Fauvisme omzetten in kleurrij ke, met smeuïge verf gemaakte werken. De docent reikt onderwer pen en materiaaltechnische oefe ningen aan, waarmee ieders inspi ratie en creativiteit in vuur en vlam zal komen te staan. Op het Digi- Eiland worden cursussen Beeldbewerking met Photoshop, Webdesign met Dreamweaver en Digitale fotografie gegeven. En er slaan weer diverse workshops op het programma, zoals Model schil- Di Lassostaat 65a, tel. 6022195 Het cursusprogramma van Volks universiteit Soest voor het nieuwe seizoen is verschenen. Geïnteres seerden kunnen het programma afhalen bij de Volksuniversiteit en bij meerdere adressen die onder aan dit bericht worden vermeld. Acrylschilderen Een cursus die geschikt is voor mensen die niet eerder met acryl verf geschilderd hebben, maar graag in een ontspannen omgeving verschillende schildertechnieken willen ontplooien, is de cursus Acrylschilderen'. Kleuren mengen, de opbouw van een schilderij, compositie en het creëren van diepte komen aan de orde. Er wordt gewerkt aan de hand van diverse opdrachten, bijvoorbeeld landschap, stilleven of portret. Een vrije en experimentele benadering wordt aangemoedigd, samen met een ontdekking van de diversiteit van acryl. Bij inschrijving ontvangt elke cursist een materiaallijst. De kosten daarvan zijn 35,00. De cursus van tien lessen start op dinsdag 28 september, 19:00- 21:30 uur. De cursusprijs is 115,00. Klassieke muziek U luistert graag naar klassieke muziek, maar heeft geen idee uit welke tijd de muziek stamt? Dan is dit de cursus voor u. In slechts drie lessen neemt de docent, musico loog drs. A.B. Brongers, u mee langs de hoogtepunten van de muziekgeschiedenis, te beginnen bij het Gregoriaans en eindigend bij moderne muziek. Om deze cur sus succesvol en met plezier te kunnen volgen, hoeft u niets af te weten van muziek. Wel moet u veel willen leren. Er wordt een grote hoeveelheid stof in een rela tief korte tijd behandeld. In de cur sus worden vele relevante luister- voorbeelden besproken. Deze cur sus start op dinsdag 26 oktober, 20:00-22:00 uur. De cursusprijs is 32,00. Aanmelden voor cursussen en aanvragen van het programma kan bij Volksuniversiteit Soest, Di Lasso straat 65, 3765 EB Soest, tel. 035- 6022195 (inspreken kan altijd), e-mail: vusoesl@csnet.nl. Zie ook: wvvw.voIksuniversiteit.nl/soest. Ope ningstijden: maandag t/m donderdag 9:00-12:00 uur. Het programma is ook af te halen bij VW-kantoren en bibli otheken in Soest, Baarn en Biithoven, het gemeentehuis en boekhandels in Soest en bij verschillende supermark ten. deren, Model boetseren en Anti- quing (de techniek van het oud maken). De Hoge Hoed Speciaal voor de kleuters is er de nieuwe oriëntatiecursus De Hoge Hoed, waarin ze kennis maken met beeldende vorming, dans, muziek en theater. Kinderen van af 6 jaar kunnen vanaf dit jaar le ren toneelspelen bij Jeugdtheater- school Antares. Ook voor jongeren biedt Idea nieuwe cursussen. Zij kunnen een eigen website leren bouwen op het Digitaal Eiland, een cursus Breakdance volgen óf hun acteertalent ontwikkelen bij de Antares theaterklas. Kortom: het nieuwe seizoen is vol vernieuwen de verrassingen. Op het gebied van informatie zijn er eveneens volop vernieuwingen. Idea biedt het komende seizoen ook cursussen voor de onervaren computergebruikers op het Digi taal Eiland. Niet iedereen is ten slotte al behendig in het gebruik van de computer of het internet. Communicatie via de computer wordt echter steeds belangrijker in onze maatschappij. Het sturen van een e-mail is al net zo gewoon als telefoneren. Idea biedt daarom een aantal workshops waarin de basis vaardigheden van internetten, in formatie zoeken en e-mailen aan de orde komen. CultuurPunt Bij het CultuurPunt is alle culture le informatie gebundeld op één plek. U vindt hier folders en bro chures van culturele instellingen, amateurverenigingen, cursussen en evenementen in Soest en omge ving. Ook biedt het CultuurPunt een exemplaar van culturele tijd schriften voor jong en oud die de bibliotheek in haar collectie heeft zoals Oor, Kunstbeeld, Skrien (film) en Dada (beeldende kunst voor kinderen). Het theater van Idea biedt nu nog meer mogelijkheden voor jong en oud. In het weekend kunt u maan delijks met het hele gezin genieten van familievoorstellingen van hoge kwaliteit. Idea draait iedere laatste Komende zaterdagavond (26 juni) geeft het Soester Muziek Gezelschap zijn jaarlijkse ben efietconcert. Ditmaal komt de opbrengst ten goede aan een 'Soester doel'; het te stichten hospice in Soest. Onder leiding van dirigent Peter Schoenmakers zullen het leerlin genorkest en het groot orkest beur- WIBefWS3t49 37C0 CF SOEST in Soest voor de maanden juni en juli AANMELDEN: TEL. 601 41 52 Keukens, Maatwerk-kasten, Parketen Lamelplafonds. Voor sfeer, ontwerp, aandacht en kwaliteit Industrieweg 12 Soest 035-6029468 www.schipper-soest.nl Steenhoffslraat 46, lel. 601 95 77 I De cursus portretschilderen ont breekt niet in het nieuwe aanbod. woensdag van de maand een re cente bioscoopfilm voor de jeugd. Voor de kleinsten worden steeds meer leuke, grappige en goede voorstellingen gemaakt. Dit jaar biedt het Idea Theater dan ook speciale voorstellingen voor peu ters en kleuters. Het zijn prachti ge, intieme voorstellingen die aan sluiten bij de belevingswereld van de kind(eren), maar waar u als ouder ook zeker van zult (mee)genieten. Verschillende dis ciplines zoals toneel-, dans-, mu- ziekvoorsteliingen of poppenthea ter passeren de revue, soms aan sluitend bij een bepaald thema, jaargetijde of leesboek. Tijdens de open dag, zaterdag 28 augustus van 11:00 tot 15:00 uur, is het mogelijk om kennis te ma ken met de docenten en alle vra gen te stellen over de cursussen in het nieuwe seizoen. Deze dag biedt Idea al een voorproefje van het theaterseizoen, met de voor stelling Tam Tammer Tamst om 13:00 uur. De meestertrommelaar Bas gaat op zoek naar Bongobea- ty, het trommelparadijs op aarde. Óm daar te komen moet hij door een woestijn en een jungle waar hij allerlei geluiden hoort en ziet. Een fantastisch interactief geluiden spektakel. Toegang is gratis, reser veren gewenst! Het programmaboekje wordt huis aan huis bezorgd. Het programma boekje is ook verkrijgbaar bij Idea, kunstencentrum, theater en bibli otheek, Willaertstraat 49 in Soest (88 035 609 58 29) en Dorpsplein 17b in Soesterberg en bij de VW Soest en Baarn, het gemeentehuis en het politiebureau Soest, de boekhandels Bruna, Jongerius en van de Ven en bij De Hazelaar Art Supplies in Soest. Jeugdtheater neemt in het nieu we seizoen een belangrijke plaats in bij Idea. Door kruin en kroon kijkende zonnestralen printen in zeefdruk op het wandelpad - voerend door groene lanen en portalen - speelse dessins als in een bubbelbad. Versregels klinken op als madrigalen, in tere tonenreeksen saamgevat. Daar zijn d'onsterfelijke nachtegalen uit J.C. Bloems bloemrijke woordenschat. De ringslang, vleermuis, meikevers en reeën geven niet thuis, wat niet catastrofaal is, want alom bloeit wél rijk de digitalis en vormen rododendrons'bloesemzeeën. Moeder natuur toont alom haar trofeeën....: een schat veel rijker dan des dichters taal is! Kond Ie Bisck 20 juni 2004 In het nieuwe schooljaar start kin derboerderij De Veenweide op nieuw een bloemschikclub voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar. Droogkransjes, sinaas appelmandjes en nog veel meer creaties worden er dan gemaakt door de jonge deelnemers. De bloemschikclub wordt een keer per week na schooltijd gehouden en dat vier weken lang. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Marieke Pothoven. Zij is op werkdagen van 9:00 tot 11:00 uur bereikbaar op nummer 6018136. Voor vragen of aanmelding kan ook een mail worden gestuurd naar 'Blue Steps' is een Rhythm Blues-formatie uit midden-Dren- the, die al meer dan 10 jaar actief is. De band speelt een breed rhy thm blues-repertoire, variërend van razendsnelle rhythm en swing blues tot slepende, hartverscheu rende Texasblucs dat voor meer dan vijftig procent bestaat uit eigen nummers. De muzikale bagage en de creativiteit van de bandleden vormen tezamen een aanstekelijk eigen geluid dat nog eens vetter aangezet wordt door de Horns (sax). Dat dit eigen geluid niet onopgemerkt is gebleven bewijzen hun radio optredens wel. 'Blue Steps the Horns' zijn regelmatig te zien op R B- en bluesfestivals met als toppers, het overbekende Oerolfestival op Terschelling, waarvoor zij maar liefst gedurende zes achtereenvolgende jaren ge vraagd werden, en hun optreden op het bluesfestival van New York (USA). Een betere garantie voor een lekker avondje rhythm blues kun je haast niet krijgen. 'Blue Steps herbergt zes ervaren rasmu zikanten, die door hun muziek en onuitputtelijke geestdrift van elk optreden een feest maken. Wat daarbij vooral opvalt is dat de band blijft boeien, zowel door de opzwepende en ritmisch sterke nummers, als door de uitstraling Jeugdtheaterschool Masquera de speelt op 26, 27 en 28 juni het stuk Tcarus' in het theater Idea in Soest. Het verhaal is af komstig uit de Griekse mytho logie, over de oeroude droom van de mens: kunnen vliegen... Icarus is de zoon van Daedalus en Naukrate. Hij wordt bemind en verguisd om zijn extravagante le vensstijl en non-conformistische ideeën. Zijn grote liefde is Ariad- ne, de dochter van koning Minos. De koning stopt hem echter in het Labyrint. Samen met zijn vader bedenkt hij vleugels van was, waar door ze vliegend kunnen ontsnap pen, maar als Icarus te dicht bij de zon komt smelten zijn vleugels en stort hij bij Samos in zee. Het verhaal van Icarus bevat een duidelijk en herkenbaar thema: de innerlijke strijd van de mens. Het dilemma is: doen waarin je gelooft en waarvan je droomt binnen de begrenzingen van het leven. Het stuk wordt gespeeld door een groep jongeren in de leeftijd van 14 t/m 18 jaar in een eigentijdse bewerking. De regie is in handen van Irene Jongbloets. Aanvang: 19:30 uur. Kaarten a 6,00 reser veren bij het theater: §2 035- 6095829. bliek. De Artishock blueswerk groep voegt met deze band weer GEVRAAGD VAKANTIEBEZORGERS op woensdagmiddag voor de maand juni EXTRA BELONING! Aanmelden: lei. 6014152 veenweide@stichtingbalans.nl Ook in de club ecokids is nog van de bandleden naar het pu- plaats voor kinderen. Deze club «-»»- komt na de zomervakantie tien maandagmiddagen bijeen. Deelna me hieraan kost 15,00. Voor in formatie, zie bovenstaand nummer en e-mailadres. De Veenweide (v/h de Vrije Teugel) is te vinden aan het Védelaarpad 53. De laatste inloopmiddag van dit seizoen op kinderboerderij de Veenweide (v/h de Vrije Teugel) is woensdag 30 juni. Aan het Ve- delaarpad vindt dan van 14:00 tot 16:00 uur het zomerfestival plaats met een disco en schminken. De kassa gaat een uur voor aanvang open. Deelname kost 2,50 voor leden van De Veenweide en 2,75 voor andere kinderen. Na de zomervakantie wordt de draad opgepakt en zijn er elke woensdag weer inloopmiddagen. een extra dimensie toe aan de im mer gezellige bluesnights... Line-up: Lex Kleyn: gitaar. Laat zijn gevoel tot uiting komen in zijn vingertoppen. Hij werkte onder andere met Kaz Lux en toerde met 'Blues' La Rue van Buddy Guy's Blues Lounge en Carl Johnson van Koko Taylor's Blues Machine. Klaas Overbeek: drums/zang. Een veelzijdig drummer die zich uit in krachtig en creatief drumwerk. Hij speelde in talloze theaterproduc ties en in verschillende bands, waaronder Spoorloos en Cider. Door zijn brede inzetbaarheid is hij een veelgevraagd muzikant. Ro- bert Prins: zang/percussie. Met zijn performance en moerassige stemgeluid komt hij prima tot zijn recht in de rhythm and blues. Hij zong onder meer in La Douche en The Nightband. Rob Timmer: bas gitaar/zang. Hij zet baspartijen neer die muzikale harten sneller doet kloppen en beheerst verschil lende muziekstijlen als geen ander. The Horns: Mark Delobel: tenor sax/toetsen. De internationale fac tor in de band. Hij is een muzika le duizendpoot en speelde in ver schillende aansprekende formaties in binnen- en buitenland. Arend de Vries: alt-, tenor- en bariton saxofoon. De andere helft van The Horns. Hij speelde in allerlei big bands en jazzcombo's. Door zijn inzet en enthousiasme geeft hij een extra dimensie aan de optredens. CD's 1995, 'Blue Steps The Horns' 1999, An Other Day At Sing-Sing' 2002, 'Steps Gonna Do Blue' Aanvang: 22:00 uur. Entree: 10,00. Voorverkoop: 15:00- 16:00 uur aan de bar. Zaal open 21:30 uur, zaal dicht 23:30 uur (of eerder als het vol is). 'Blue Steps The Horns'. telings een muziekstuk ten gehore brengen en in de pauzes zal Rian Zwart, een van de initiatiefneem sters van het Hospice, komen ver tellen wat dit precies inhoudt en hoe de stand van zaken is. Ook is er een loterij, waarbij men leuke prijsjes in de wacht kan slepen. Houdt u van muziek, van licht tot klassiek, en steunt u dit goede doel, komt dan 26 juni om 19:30 uur naar het Gildehuis aan de Steenhoffstraat (achter het mu seum Oud Soest). De entree be draagt 5,00; kinderen 2,00. Op zondag 27 juni treedt het Soes ter Muziekgezelschap op in Die renpark Amersfoort tussen 12:00 en 14:00 uur. Jeugdtheaterschool Antares en Idea gaan in het nieuwe sei zoen samen verder. En dat biedt ongekende mogelijkhe den! Vanaf september 2004 kunnen kinderen en jongeren van 6 t/m 14 jaar zich uitleven in het eigen theater van Idea! Toen Carine Davelaar, docente van Antares, een aantal jaren ge leden begon met toneelles geven, kon zij niet voorzien dat Antares zo zou groeien. Naast haar baan aan basisschool de Bron als groepsleerkracht was zij destijds gestart met de opleiding docent drama aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Het idee om een toneelgroep te starten sloeg aan. Het aantal groepen breidde zich uit. Kinderen kwamen ook van elders. 'Ik startte met een to neelgroep van kinderen van 8-12 jaar. Ze waren enthousiast en wil den door en door...' Inmiddels uitgegroeid tot jeugd theaterschool Antares begon Cari ne toch wel tégen dingen aan te lopen. Na een gesprek met Coco Michels, cultuurconsulent in Soest, kwam Idea in zicht. 'Om te kun nen blijven groeien en om jeugd theaterschool Antares ook écht in Soest op de kaart te zetten, heb ik contact gezocht met Idea', aldus Carine. Voor Akke Wiersma, hoofd edu catie van Idea, kwam dat op het •juiste moment. 'De stukjes vielen in elkaar op dat moment', aldus Akke, die sinds 1 september werk zaam is bij Idea. 'We hebben een prachtig eigen theater in huis, daar moeten we veel meer gebruik van maken! We moeten bouwen aan de afdeling theater, een doorlo pende leerlijn creëren en mogelijk heden bieden tot verdieping'. Ze realiseerde zich maar al te goed dat je dan wel een hele goede docent nodig hebt om die kar te trekken. En dat puzzelstukje ontbrak. 'We hadden wel een hele goede docent, maar die wilde niet uitbreiden en zou Idea misschien verlaten.' Op donderdag 1 juli is Idea kun stencentrum, theater en de hele dag gesloten wegens een perso neelsbijeenkomst. Tijdens de zomervakantie is de bi bliotheek van Soest gesloten op de volgende zaterdagen: 10,17, 24 en 31 juli, 7 en 14 augustus. De bibliotheek van Soesterberg is gedurende het schoolseizoen de eerste zaterdag van de maand ge opend; in verband met de vakan tieperiode is de bibliotheek van Soesterberg op zaterdag 7 augus- tus gesloten. ForclMondeo FU U R A Nu met €2.750,- voordeel bij de Ford dealer. ABS en 6 airbags Airconditioning met autom. temp. regeling Navigatiesysteem met 4" beeldscherm/CD-speler 16" 7-spaaks lichtmetalen velgen Metaallak en nog enorm veel meer. Eemland Motors Soest Beukenlaan 80-82 Soest Telefoon 035 - 750 18 20. www.ford-eemlandmotors.nl Na een verkennend gesprek bleek dat de wensen van Idea en Anta res naadloos op elkaar aansloten. Er was meteen een wederzijdse inspiratie met grote plannen voor de toekomst. In de nieuwe samen werking starten er vijf toneelklas sen (leeftijden 6/7, 8/9 en 10-12 jaar) en één theaterklas (12-14 jaar). Ook kleuters kunnen kennis maken met theater in de oriënta tiecursus De Hoge Hoed, waarin naast theater ook beeldende kunst, dans en muziek aan de orde ko men. 'Bij de jongere kinderen start ik met werken vanuit beweging en jezelf durven presenteren. Ik moe dig ze aan om lekker hun fantasie te gebruiken. In het theater kan namelijk alles!', aldus Carine. Ze maakt veel gebruik van muziek. Antares was afgelopen seizoen al te gast bij Idea met de voorstelling 'Nachtwakers' van de theaterklas (12-14 jaar). 'Ik heb die voorstel ling gezien en was erg onder de indruk,' zegt Akke. De cursussen starten in de week van 13 september. De toneelklas sen bestaan uit 20 lessen van 60 minuten en sluiten af met een pre sentatie in het theater van Idea. De kosten bedragen 85,00. De thea terklas omvat 25 lessen van ander half uur en sluit af met een avond vullende productie in het Idea- theater. De kosten voor de theater klas bedragen 157,50. De lestijden zijn: toneelklas I (6/ 7 jaar) maandag 16:00-17:.00 uur; toneelklas II (8/9 jaar) dinsdag 16:00-17:00 uur en vrijdag 17:00- 18:00 uur; toneelklas III (10-12 jaar) dinsdag 17:00-18:00 uur en donderdag 17:30-18:30 uur. De theaterklas I (12-14 jaar) vindt Akke Wiersma (l.) en Carine Davelaar. plaats op maandag van 17:15 tot 18:45 uur. Leef je uit en kom stralen op het podium! Schrijf je in bij Idea. Het aanmeldingsformulier zit in het programmaboekje dat deze week wordt verspreid. Algemene info: 88 035-6095829. Blinde zwaardvechter stelt orde op zaken in een geterroriseerd dorp. De blinde masseur Zatöichi ver dient al rondtrekkend zijn brood met het geven van massages en met dobbelen. Achter die fa?ade gaat een goed getrainde samurai- meester schuil, die zijn zwaard vaardig hanteert op zijn ultrascher- pe gehoor. In het begin van de film loopt Zatöichi een bergdorpje bin nen dat geterroriseerd wordt door de bende van Ginzo. De lijfwacht van Ginzo is een wrede samurai die iedereen die zijn meester een voet dwars zit, vakkundig uit de weg ruimt. Zatöichi, die zich aan vankelijk afzijdig houdt, wordt er bij betrokken en neemt het voor de dorpelingen op tegen de bende. In Japan is de filmfïguur Zatöichi een begrip. Vanaf 1962 verschenen er liefst 26 films over de blinde masseur/samurai die strijdt tegen het onrecht. Steeds met Shintaro Katsu als vertolker van Zatöichi. Na de laatste Zatöichi, uit 1989, is Takeshi Kitano de eerste die zich waagde aan een nieuwe interpreta tie van de Japanse icoon. Zijn 'Zatöichi" ioont vanzelfsprekend veel respect voor de traditie. De travestiet-geisha, zijn traditionele dans en het jongetje dat zich in beeldt een echte samurai te zijn, behoren alle tot het Japanse cultu rele erfgoed. De originaliteit van Kitano zit hem vooral in de uitvoering. Zo wordt de hele film ondersteund door plaatselijke ritmische muziek van bijvoorbeeld de boeren die het land bewerken, of huizenbouwers met hun hamers en zagen. En hoe wel ook 'Zatöichi', keurig volgens de Japanse filmtraditie, eindigt met vrolijke zang en dans, huurt Kita no daar nu eens een groep tapdan- sers voor in. Gekleed in kimono's bewegen ze zich op hiphopmuziek. 'Zatöichi' opende in januari het Internationaal Filmfestival Rotter dam, en won eerder de publieks prijs op de filmfestivals in Venetië en in Toronto. (Japan 2003, 111 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren alleen op de dag van de voor stelling, 10:00-13:00 uur, 6029367. Meer informatie op in ternet: artishock-soest.nl. Scène uit 'Zatöichi'. 8' PROFIL Nieuweweg 97 - Soesl Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden dinsdag t/m vrijdag www.rabobankonline.com In het schitterende openlucht theater Cabrio in Soest, afgelo pen week tweemaal het toneel van een prachtig Midzomer- nachtconcert, is woensdagmid dag 30 juni een spannend spel te zien. Bij het ochtendgloren ontwaken één voor één vier vreemde vogels. Zij zetten achtereenvolgens hun vrolijkste lied in. Dan verschijnt de boswachter, hij is verbaasd en ver rast door het gezang, vooral het gezang van die ene, dat lijkt wel een roerdomp! Daar wil hij wel wat meer van weten. De arme roerdomp wordt gevangen, krijgt een ring om zijn poot en wordt helemaal alleen, zonder zijn vriendjes, in een hokje gezet en daar mag iedereen naar komen kij ken. En die andere vogels? Die horen hier volgens de boswachter helemaal niet thuis en hij probeert ze weg te jagen. Maar de drie vrienden beramen een slim plan. Hoe loopt dat af? Dit muzikale toneelstuk wordt ge speeld door de saxofonisten Cas- per Becx - sopraansaxpfoon, Cu- nera van Lier - altsaxofoon, Rem- ko Majoor - tenorsaxofoon, Rom- bout Stegink - baritonsaxofoon, allemaal lid van Muziektheater Struif uit Utrecht. Dat gezelschap heeft in korte tijd naam gemaakt met jeugdtoneel en een indruk wekkende speellijst opgebouwd. Op woensdagmiddag 30 juni in Openluchttheater Cabrio. Aan vang: 14:30 uur. Toegangsprijs 4,50. Kinderen t/m 12 jaar: 3,00 (met kortingbon uit de Soester Courant). OPENLUCHTTHEATER (alleen voor kinderen t/m 12 jaar) op de toegangsprijs voor de familievoorstelling op woensdag 30 juni 2004 (14:30 uur) Deze bon is geldig voor één kind (t/m 12 jaar) inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140

Soester Courant | 2004 | | pagina 13