en 'Niet langer dwalen en dralen, maar houwen en bouwen' Ondanks ijsberen warm onthaal vierdaagselopers I 3 °*üirni^j 41 I I K3ER t, keet de :adeau Peuters 'De Pruttelpot' blij met nieuwe speeltoestellen VAKANTIEBEZORGERS I I I I I L scherp Inspreker, na vijfjaar plannen toekomst Soesterberg: KERKDIENSTEN e te Soest Busvervoer Luchtmacht herdenking vliegbasis MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Nog veel onduidelijkheid over scholen Soesterberg Nieuw muziektalent bij Odeon in Soesterberg PAGINA 14 n nu 1,59 01 41 52 761 CD Soest 9estart! A WOENSDAG 23 JUNI 2004 340 Opbrengst veiling 3.830 voor Mensen in Nood Soest in beroep tegen besluit geluidszones Hoofdkantoor Steps weg uit Soesterberg MR De Haanschool wil school 'sec' Wedstrijden voor zweefvliegtuigen Gevraagd: 6 juli 2004 N nera's I CD SOEST, 3917 .'E WEBSITE: WWW.FOTOPtUS.NL SOESTERBERGSE COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 tole camera en macro functie srde motiefprogramma's politiek is een moeilijk (bij)vak. Burgers vragen en ver nachten van politici, of dat nu hun plaatselijke of landelijke iertegenwoordigers zijn, dui delijkheid en besluitvaardig heid. Wat dat betreft moeten degenen die de in Soesterberg jehouden vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu IRVM) bezochten, in een aan- lal raadsleden teleurgesteld rijn geweest, omdat zij na alles «at er aan de discussie in de commissie vooraf was gegaan nog steeds geen beslissing na men over de toekomstige be bouwing van het Dorpsplein, a met name over de locatie wor de Wethouder De Haan- fchool. Een enkel commissielid (Wim Roest, D66) wilde (nog) meer in- formatie, en anderen (Cees Ver kerk, PvdA, en Margreet van Roomen, CDA) wilden vooraf nog de fractie overleggen. Niette min tekende zich een meerderheid af voor de door het schoolteam, ouders en medezeggenschapsraad gewenste locatie Wostok. R. Cor- beij (GGS) ('Ik wil wegnemen dat vanuit Soest van alles over Soester berg heen geregeerd wordt') was de duidelijkste tegenstander van 'een uitgeruilde steenklomp' op die locatie, 'misschien wel het eni gestukje groen dat daar in Soester berg overblijft.' Het enige punt van het voorstel waar de commissie mee instemde, was het tekenen van een raamovereenkomst met projectontwikkelaar Dura Vermeer voor sloop en nieuwbouw op het Dorpsplein. Aan de discussie in de commissie ging een rondje inspreken vooraf. Namens de medezeggenschaps raad van de Wethouder De Haan- school en ouders werd, vooral ook met het oog op de verkeersveilig heid, de voorkeur voor een nieu we school in Wostok bepleit. San- der Brunekreef pleitte voor een Ontwerp van de nieuwe bibliotheek waardoor in de toekomst, met de groei van Soesterberg door de ge projecteerde woningbouw, uitbrei ding mogelijk is, of dat nu is op het evenemententerrein of als aan bouw aan de Banninghal. Hij wees in dit verband op de nieuw voor ziene functie van de bibliotheek: als gemeenteloket ter vervanging van de dependance in het dorps huis. C. Scheurkogel had in de Toe komstvisie Soesterberg 2020 wei nig visie ontdekt, alleen losse mo gelijkheden. Hij vreesde voor ver snippering, terwijl juist een inte grale aanpak nodig is, en pleitte daarom voor 'een fatsoenlijke ste denbouwkundige studie van het centrum. We gaan de Rademaker- straat 'oplengen' door het centrum a-centrisch aan te leggen, terwijl er op de Rademakerstraat een enor me potentie ligt om er een fatsoen lijke dorpskern te maken. We moe ten een kwaliteitsslag maken en dat moeten we nü doen." Arie Treur stelde vast dat de aan leiding voor het Dorpsplein-pro ject de wens was om op de plaats van de twee verouderde apparte mentengebouwen nieuwe wonin gen te bouwen. 'Nu blijkt het niet meer te gaan over sloop maar handhaving en opknappen van de twee gebouwen. Het is wel heel bijzonder als de aanleiding voor dit project een andere wending zou krijgen. Herontwikkeling Dorps plein betekent voor Soesterberg sloop en nieuwbouw rond het Dorpsplein in drie hoofdstukken: school, appartementengebouwen; en dorpshuis. Ook hier geldt: waar een wil is is een weg, en die hoeft niet duurder te zijn dan wel eens wordt gesuggereerd.' Gebleken is dat Soesterberg het combineren van dorpshuisfunctie met de Ban ninghal een goede optie vindt, al dus Treur, die daarom adviseerde: 'Niet langer dwalen en dralen, maar houwen en bouwen.' Hij besloot: 'Beknibbel niet op de kwaliteit van Soesterberg, Kies voor een kwaliteitsimpuls, kies voor de toekomst van Soester berg!' Elja Bouwmeester zei namens het dorpshuisbestuur dat er geen over leg is geweest met het bestuur van Burgstede over een mogelijke ver huizing naar de Banninghal. Ove rigens heeft het dorpshuis geen enkele reden om te verhuizen. Zij adviseerde: 'Kies geen andere lo catie voor het dorpshuis. Kies voor minder woningen op het Dorps plein en laat het dorpshuis staan!' Overigens is de kwestie 'nog steeds bespreekbaar.' Respectvol Wim Roest zei dat D66 verder wil kijken dan het moment van nu. Hij wilde eerst het totaalplan zien al vorens te oordelen over deelplan- nen zoals die nu voorliggen. Hij stelde dat niet alle gewenste cijfers beschikbaar zijn. 'We gaan af op volledig foute informatie-basis.' Ans Mann (Groen Links) zei 'dat het nu echt tijd wordt voor goed overleg met het dorpshuis-bestuur. Zij drong verder aan op een 'res pectvolle behandeling van de bo men' als de school inderdaad in Wostok wordt gerealiseerd. Kees Verkerk (PvdA) zei dat 'de keuze voor de school op het evenemen tenterrein moeilijk wordt door de slechte procesmatige aanpak van het college.' De fractie is voorstan der van oprichting van een brede school. 'De locatie Wostok lijkt daarvoor minder geschikt.' G. Nij- hof (Soest 2002) betreurde dat de uitbreiding van de prot.-chr. school De Postiljon niet is meegenomen. Margreet van Roomen (CDA) vond het jammer dat er tumult is ontstaan over de vestigingsplaats van de school. Zij informeerde naar een eventueel meeverhuizen van De Postiljon. Over het dorps huis zei ze, 'dat het voor het CDA geen optie is om het te laten staan op de plek waar het nu staat.' R. Corbeij (GGS) wil graag het groe ne stuk bij Wostok behouden zien en kiest dus voor de school op het evenemententerrein. De fractie is bovendien voorstander van een brede school. A.J. van Schaik (Chr. Unie-SGP) is daar juist te gen. Ook Ans Mann zei huiverig te zijn 'als bestuurders willen dat er een brede school ontstaat.' R. Bordewijk (WD) zei 'dat het dorpshuis in deze vorm niet kan blijven bestaan'. Hij is voorstander van het onderbrengen van een aantal functies in de Banninghal. Niks overhaast Wethouder Bart Krol constateerde een breed draagvlak voor de her ontwikkeling van het Dorpsplein. Hij stelde dat de plannen er in de afgelopen vijf jaar (dus niks over haast, niks onnadenkend) zijn ge concretiseerd en dat er nu een ge dragen keus gemaakt kan worden. Hij hoopte 'dat de plannen aan het eind van de rit uiteindelijk tot een keuze leiden.' Hij waarschuwde Tel:035-601 34 03 www.prontosoest.nl e-mail: info@prontosoest.nl elweg Al .Vrijdag koopavond. Op de eerste avond was het nog lekker warm maar de laatste wandelavond door het dorp was de temperatuur kennelijk zover gedaald, dat twee ijsbe ren werden gesignaleerd onder de 444 deelnemers! Niets was echter minder waar. Ook op de vierde avond bleef het prima wandelweer en de twee ijsbe ren bleken mascottes te zijn van de wandelgroep van de IJs vereniging Soesterberg. De 50ste editie van de avondvier daagse in Soesterberg was een feest voor jong en oud. Mooie rou tes door de bossen en over militai re terreinen, waar de natuur ook hoogtij viert. De vliegbasis vorm de voor menig jonge deelnemer een lange maar unieke tocht. Niet alleen de Koninklijke Luchtmacht verleende medewerking. De Ko ninklijke Landmacht had op de Vlasakkers een heuse static show Ingericht van tanks, kraanwagens ®n ander rollend materieel. Het personeel beantwoordde vragen van de wandelaars en iedereen kon de zwaargewichten van dichtbij bewonderen. De 5 km-routes voer den- ondei^ andere langs de Kozakkenput en Wallenburg, bei de overblijfselen uii de tijd van Napoleon. Niet iedereen kwam ongeschonden uit de strijd. Zo behandelden de EHBO-medewerkers vakkundig blaren, schaafwonden en ander li chamelijk ongemak. En een aantal wandelaarsters raakte op de Vlas akkers de weg kwijt. Zij werden snel door de medewerkers van de avondvierdaagse weer op het juiste pad gezet. Daarnaast zorgden de medewerkers ook voor een veilige oversteek op diverse plek ken. Snoep en bloemen De laatste avond liepen alle wan delaars gezamenlijk over het ter rein van Abrona, langs de nieuw bouw van diverse paviljoens. Op de gezellige Soesterbergse ijsbaan verzamelden zich ondertussen vele ouders, oma's en opa's en andere belangstellenden om de wande laars met snoep en bloemen bin nen te halen. Voorafgegaan door de klassieke brandweerwagen van de vrijwillige brandweer en majo rettes, werd onder begeleiding van de klanken van drumfanfare Jona than uit Zeist de intocht door het Vliegdorp gelopen. Na afloop ont ving de oud-voorzitter van de Plaatselijke Regelings Commissie Soesterberg, Frits Hagmeijsr, een gouden speld van de wandelbond omdat hij voor de 50ste maal de avondvierdaagse in Soesterberg had georganiseerd. Na de zomer gaat de organisatie van de 51ste avondvierdaagse weer van start. Alvast de data: 6 tot en met 9 juni 2005! Het monumentale klooster Cena- kel te Soesterberg heeft vrijdag de opening van de onlangs aange bouwde serre gevierd. Met de uit breiding van de serre biedt kloos ter Cenakel/Kontakt der Kontin enten nog meer gelegenheid voor alle mogelijke bijeenkomsten. Tij dens de feestelijke opening was er onder leiding van veilingmeester wethouder Bert Krijger een vei ling, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan Mensen in Nood. Deze organisatie helpt slachtoffers van armoede, oorlogen en rampen en viert dit jaar haar 90-jarig be staan. De veiling heeft 3830,00 opgeleverd. voor een te optimistische kijk op de groei van Soesterberg. Door vergrijzing en de steeds kleinere gezinnen zal volgens hem over tien jaar het aantal inwoners van Soesterberg nauwelijks zijn toege nomen. Over het opknappen in plaats van slopen van de apparte mentengebouwen op het Dorps plein zei hij dat door een kwalita tieve verbetering ervan 'wordt voorkomen dat je in het eindeloze traject van verwerving komt. Ont- eigening is niet aan de orde als je de bestemming niet wijzigt.' Daar om is de keus op renoveren geval len, al sluit Krol nieuwbouw toch niet uit. Verhuizing van dorpshuisfuncties naar de Banninghal noemde hij min of meer logisch. Voor een school is daar onvoldoende ruim te. Bovendien is in Wostok de grond nu beschikbaar, in tegenstel ling tot die bij de Banninghal en van het evenemententerrein. Hier is bouwen in feite pas mogelijk als de geluidsnormen niet langer wor den gehanteerd. Dat zal dus pas' in 2008 zijn bij sluiting van de vlieg basis. De school bouwen in Wo stok betekent bovendien dat er meer huizen op het evenementen terrein kunnen komen. Over het totale project Dorpsplein zei de wethouder 'dat dit geen geld kost als je het clean bekijkt. De kosten zitten in de verplaatsing van de school en het dorpshuis.' Verplaat sing van de school De Postiljon is in financiële zin onmogelijk. Voor de kinderen uit de nieuwbouw Abrona moet een verkeersveilige oplossing worden gevonden voor de route naar school. Ten slotte liet wethouder Krol des gevraagd weten dat de ijsbaan 'en alles wat daarbij hoort, gehand haafd blijft, op de huidige plek of in ieder geval in dit gebied.' Over het officiershotel bij het Casino aan de Kampweg zei hij dat het interessant is dit aan te kopen, maar dat dit nog niet aan de orde is omdat eigenaar defensie nog geen bceid heeft van hoe de mili taire toekomst in Soesterberg er uit gaat zien. Zaterdag 26 juni zondag 27 juni Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 communieviering (parochianen); dameskoor Samen op Weg (PKN), Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. R. Zandstra; slotzondag Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 voorganger niet bekend World Outreach Church (info locatie: §80346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, §80900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ©030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 185352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §8033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: §8033-2994669; dag en nacht bereikbaar. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: §80900-8844; alarmnummer:® 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, §8035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, ©06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, §8351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, ©352391. Grof vuil, ©0800-7662000. Ruim negentig jaar geleden werd op de vliegheide nabij het dorp Soesterberg de Koninklij ke Luchtmacht opgericht. Daarmee ontstond het oudste militaire vliegveld van Neder land: vliegbasis Soesterberg. Het is traditie om jaarlijks, op 'de Bakermat', het overleden luchtmachtpersoneel te her denken. Dit jaar gebeurt dat op donderdag! juli. De herdenkingsplechtigheid vindt plaats bij het uit 1923 daterende monument, ten overstaan van het Vaandel van de Koninklijke Lucht macht, een gewapende troep, de putaties van de Luchtmachtonder delen, het Hoofdkwartier Konink lijke Luchtmacht, autoriteiten, ge nodigden en nabestaanden. Tij- De gemeente Soest heeft bij de Raad van State een beroepschrift ingediend tegen het besluit van de staatssecretaris van Defensie om de geluidszone rond de vliegbasis niet te verkleinen. Eerder had Soest daar al bezwaar tegen ge maakt maar dat werd niet gegrond verklaard. Volgens de gemeente heeft het rijk niet goed gekeken naar het belang Soest De planolo gische voorbereidingen voor de nieuwe bouwlocaties, zoals het evenemententerrein en woning bouwlocatie Apollo Noord, wor den op deze manier gehinderd. Soest vindt dat het bestreden be sluit geen enkel gewicht aan het belang van de gemeente toekent waardoor er geen zorgvuldige be langenafweging heeft plaatsgevon den. dens de slechtigheid legt de Bevel hebber der Luchtstrijdkrachten, luitenant-generaal Dirk Starink, een krans. Na zijn toespraak wor den de Nederlandse vlag en de luchtmachtvlag halfstok gehesen. Daarna houdt de hccfdlucht- macht-aalmoezenier een toespraak en spreekt de hoofdluchtmacht- predikant een gebed uit. Na het leggen van de krans volgt één mi nuut stilte. Daarna speelt de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht het Wilhelmus en worden de vlag gen in top gehesen, gevolgd door het overvliegen van vier F-16's in 'Missing Man-formatie'. De plech tigheid eindigt met een défilé. De bevolking van Soesterberg en andere belangstellenden zijn wei- kom bij de plechtigheid op de vliegbasis. Voor hen vertrekken om 10:10 uur bussen vanaf het Dorpsplein. Het hoofdkantoor van kledingke- ten Steps aan de Sterrenbergweg in Soesterberg verdwijnt. Het wordt ondergebracht bij de Coltexgroep in Heerhugowaard. Bovendien worden ongeveer twintig werkne mers van het hoofdkantoor ontsla gen. Tenslotte stoot Steps 20 van de 98 eigen filialen af. Deze maat regelen zijn een gevolg van de op heffing van de opschorting van betalingen door de winkelketen. De meeste schuldeisers zijn ak koord gegaan met de regeling die is voorgesteld om het bedrijf te kunnen laten voortbestaan. Be windvoerder Dulack heeft dit mee gedeeld. De schuldenregeling kan worden betaald dankzij extra geld van aan deelhouders. De kledingketen die op 15 maart uitstel van betaling kreeg, stond toen voor 12 miljoen euro in de rode cijfers. ELKE WEEK EEN vSöE5TEKSC0UUANTy JN DE BUS?_, Neem een abonnement: €9,- per half jaar! tel.(035)6014152 Hoewel er in het hele land vol op wordt gewerkt aan de tot standkoming van 'brede' scho len (zoals de Plantage/Egelan tier in Soest) wil de Wethouder de Haanschool in Soesterberg het liefst een school 'sec' zijn. De medezeggenschapsraad ziet weinig in 'toevoegsels' als kinderopvang en een biblio theekfiliaal. Dat maakte MR-lid Emiel Schols vorige week duidelijk in de raads commissie Sport-Onderwijs-Wel- zijn, waar hij enigszins vooruitliep op de discussie die een dag later zou plaatsvinden in de commissie RVM. Daar zou gesproken wor den over de nieuwe locatie van de openbare school (op Wostok, zo als de MR wel ziet zitten). Schols mopperde een beetje over de on duidelijke situatie waarin de MR zich bevindt. Die is namelijk niet om een advies gevraagd, zoals vol gens hem wel zou moeten. Opmerkelijk was in dat verband ook de uitspraak van Schols dat er Rauwelijks of geen contact is met de (christelijke) basisschool De Postiljon, die wél te porren schijnt te zijn voor een school met een 'breed' concept en eventueel ook onder één dak met de De Haan school, en dan op het evenemen tenterrein in Soesterberg. Het ge meentebestuur zou dat wel graag zien, maar volgens Schols hadden ze op de f)e Haanschool verder nooit iets van de Postiljon ge hoord... Ook Bart Sonnenberg uit Soester berg roerde de locatiekwestie even later in de commissie aan. Hij vond juist dat het een gemiste kans was om de Postiljon niet te betrek ken in de locatiekeuze van de wet houder De Haanschool en verweet het gemeentebestuur - wethouder Bert Krijger in dit geval, want on- derwijs-wethouder Harry Witte had zich ziek gemeld - dat het de ontwikkelingen in Soesterberg maar eeri beetje op zich af liet ko men. Hét schoolgebouw van de Postiljon is te krap voor de komen de toevloed van schoolkinderen, meende hij, verwijzend naar de bouwplannen van een paar hon derd woningen in het Vliegdorp. Dat gaat de gemeente veel geld kosten, waarschuwde hij. Clustering De commissie vond het allemaal een beetje vreemd. Wim Roest (D66) - die de discussie op de agenda had latdn zetten - onder streepte nog eens dat 'clustering' van de scholen (in één gebouw) kostenbesparend zal zijn maar ook goed voor het onderwijs zelf. Dat Soest sinds 2000 al 10 miljoen euro heeft besteed aan uitbreiding van schoolgebouwen gaf volgens hem ook de Postiljon recht op een tegemoetkoming. Roest vond het verbijsterend dat de gemeentelijke afdeling Onderwijs echter geen enkel idee had over de toekomsti- ge groei van het basisonderwijs in Soesterberg (net zo min overigens als de afdeling Sport het aantal be nodigde sportvelden schijnt te we ten). 'Er komt een derde aan in woners bij, en het College heeft totaal geen visie! We weten dus niet waar we het over hebben.' Wat hem betreft zou er dan ook nog geen besluit genomen mogen wor den over de locatie van een nieu we school. Ellen Huberts (WD) vond dat 'niet opeens alles aan elkaar ge breid moest worden' en respecteer de de wens van de De Haanschool op een school 'sec'. 'Dat is hun goed recht.' Wethouder Krijger vond dat dat dan ook moet gelden voor de Postiljon, die wel voelt voor een breed concept. De finan ciering is trouwens ook een pro bleem, want alle nieuwbouwscho- len in Soest zijn gekoppeld aan woningbouw, maar dat lukt helaas niet bij de Postiljon, aldus de wet houder. Volgens Krijger kan er pas in 2007 besloten worden tot nieuwbouw op het evenementen terrein, zodat er tijd genoeg is om rekening te houden met de bevol kingsgroei. Overigens verwachtte hij in de 'zorgwoningen' die ge pland zijn op het terrein van Abro na bepaald geen jonge gezinnen... Nieuwbouw aan het Dorpsplein ('starters') zal daar op termijn wel voor kunnen zorgen. Net als voorgaande jaren houdt de Amsterdamsche Club voor Zweef vliegen ook dit jaar een tweedaag se wedstrijd. Deze 'Amstel Glide' wordt gehouden op zaterdag 26 en zondag 27 juni 2004 op de vlieg basis Soesterberg. Tijdens de wedstrijd wordt zoweL gebruik gemaakt van de lier als het sleepvliegtuig om de zweefvliegtui gen te doen starten. Aan de wed strijd nemen ongeveer tachtig zweefvliegers deel. De vluchten worden op beide dagen gemaakt tussen 12:00 en 1P:00 uur. De peuterspeelzaal De Pruttel- pot aan de Van Angerenstraat in Soesterberg heeft het, dank zij een gift van de Rabobank Zeist en omstreken, de op brengst van acties en de mede werking van ouders, nog leuker kunnen maken voor de kinde ren die er wekelijks komen. Het schoolplein is voorzien van speelattributen zoals een speelhuisje, een fietstunnel, een schommel en een klim- touw. Het betegelde schoolplein ziet er door de plaatsing van de speeltoe stellen veel aangekleder uit, terwijl de zandbak een stuk veiliger is ge worden. De betonnen bak is ver dwenen en daarvoor in de plaats is een rand van autobanden geko men. Ook in de bak zelf zijn enke le banden ingegraven. Verder staat er een wipkip in. Het is de bedoe ling dat er nog een paar bij komen. Nieuw is ook de plaats van de schommel, in een gemeentelijke groenstrook naast het gebouw. De gemeente heeft hiervoor toestem ming gegeven. De peuters zijn er maar wat blij mee: ze noemen het 'ons bos': 'Mogen we in ons bos?' vragen ze als ze buiten willen spe len. Elke groep bestaat uit zeventien kinderen. Tot voor kort konden ze eigenlijk alleen maar in de zandbak spelen, terwijl de rest van het schoolplein enkel benut kon wor den om er te lopen of te fietsen. Nu zijn er dus veel meer speelmo- gelijkheden. Behalve door het ge nereuze gebaar van de Rabobank, zijn er enkele toestellen aange schaft uit de opbrengst ('bijeenge sprokkeld' zegt één van de leid sters) van door ouders gesteunde acties, bijvoorbeeld door statie geldbonnen ter beschikking te stel len. Ze hielpen ook bij de opbouw van de nieuwe hou.ten toestellen. De peuters kregen verder nog een raceauto. Omdat De Pruttelpot, net als de naastgelegen Wethouder de Haan school, in de toekomst moet ver dwijnen als gevolg van de nieuw bouw op het Dorpsplein en omge ving, is de constructie van de toe stellen zo gekozen dat ze gemak- kelijk verplaatst kunnen worden naar de nieuwe locatie, die overi gens nog niet bekend is. Ook het schooltuintje kan zonder moeite worden meegenomen. Het is een, heel bijzonder tuintje. Het bestaat uit geurplanten (waar de Deuters regelmatig met hun neus in zitten) in grote potten. Ondanks de wat onzekere toe komst is De Pruttelpot nog steeds drukbezocht. Er komen wekelijks meer dan honderd kinderen. Er is in het nieuwe schooljaar dat op 16 augustus ingaat nog plaats voor enkele peuters. Belangstellende ouders kunnen hiervoor contact opnemen met De Pruttelpot. Het speelhuisje, geschenk van de Rabobank Zeist en omstreken, heeft een prominente plaats gekre gen op het speelplein van De Prut telpot. Op de voorgrond het 'schooltuintje', geurplanten in pot. Foto: Eemland Pers. Voor kinderen van de basis scholen en andere belangstel lenden was er maandagavond een open repetitie-avond bij muziekvereniging Odeon in Soesterberg. De door Odeon verspreide folder in de groepen 5 tot en met 8 van de basisscho len lokte vele enthousiastelin gen naar het Odeongebouw. De kinderen konden allereerst een kijkje nemen bij de repetitie van het opleidingsorkest om te horen wat de musici hiervan inmiddels in een aantal maanden geleerd had den. Dit orkest, dat onder leiding staat van Odeon-dirigent Gerrit de Weerd, is de jongste kweekvijver van Odeon en bestaat uit muzikan ten die (korter dan) een jaar les www.rabobankonline.com t.b.v. Soester Courant, bezorging in Soesterberg. Tel. 035 - 602 18 41 of 06 - 229 093 90. Vragen naar Dhr. v. Barneveld. hebben. Duidelijk werd dat in principe iedereen vanaf groep 5 een muziekinstrument kan leren bespelen. Het is volgens De Weerd niet nodig om al noten te kunnen lezen. Dit leren de muzikantjes tij dens de muziekles, die wordt gege-: ven door ervaren docenten van de Regionale Muziekschool Amers foort. Uiteraard werden op deze avond diverse instrumenten geïntrodu ceerd en was het mogelijk om het favoriete muziekinstrument uit te proberen. En dat werd maar al te graag gedaan. Menig kind probeer de geluid te krijgen uit een klari net, trompet, dwarsfluit of een an dere instrument. Zelfs een jong talent op bariton werd ontdekt tij dens deze open repetitie-avond. Daarna was het leerlingenorkest van Odeon aan bod om te laten horen welk niveau het inmiddels bereikt heeft. De musici speelden onder andere 'Aladdin' en 'The China Mars' voor de aanwezigen. Het leerlingen orkest is een gevor derde groep muzikanten, die nu al een aantal jaren les hebben en vaak ook al hun A-diploma hebben be haald. Dit orkest is bedoeld om de doorstroming naar het grote orkest mogelijk te maken. Al met al een geslaagde avond, die tevens het startschot heeft gegeven voor de verdere ontwikkeling van muzikaal talent voor een muzika le toekomst bij Odeon. I I I

Soester Courant | 2004 | | pagina 15