IPR/KBOROr MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN www.rabobankonline.com nia 16 Woensdag 23 juni 2004 SOESTER COURANT t: ig! d ik! De lopers van de week Luikse markt jpde Eng op wndag 27 juni )Iedium PASO Zomerworkshops in de Bereklauw Jehovah's Getuigen op Radio Soest PAGINA 17 Dierenlief Dierenleed Dansvoorstellingen Scholen in de Kunst 'Burgerlijke stand' Broer Omroep-jongenskoor zoekt nieuwe leden 'Te Deum' van Maarten Kooy in Domkerk L-/ SCHRAVEMADE B.V. Erop uit! Kleurige muziek Concerti Grossi opus 6 nr. 1 tot en met 4 van George Friedrich Haendel De opera Carmen van George Bizet Zomer op Soest Raad waar dit staat! Zomer op Soest Raad waar dit staat! Zomer op Soest Raad waar dit staat! spanning isaal over g jaar de De bood- het mooi- <et kapot! is gehoor door na Ie hekken rganisatie ïze WK-li- Laten we )or zorgen TT behou- nieten van spectacu- ler publiek fhanks for TT-winnaar ernau zegt p de foto. ssen meld- toelatings- Superbike iepeld naar jitstekende arts tijdens g jaar. De awaardeerd iuperbike in -sport door 3 racefans. Je SBK van 1 aangehou- e Gauloises tsvinden en toegestaan. t ook bier in brengen van fsprekend is ar dat wordt gen dezelfde aor 2,50). middels zijn de 'lopers van h weck' een begrip in Soest. Om bezorgers maken er een jezaak van. Op school zijn ze tv trots op. En het is ook niet aks: acht weken helemaal Jonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht jots op deze jongens en meis im die daarom een extraatje ierdienen. Deze week krijgen je volgende bezorgers een bo- 3us: ♦Bonnie Spoelder f Christine Groenveld Het evenemententerrein de Eng is stidag 27 juni gereserveerd voor sn Luikse markt. Ongeveer 150 ieelnemers uit het hele land bie- jendan curiosa, boeken en antiek 2 koop aan. Handelaren, maar jok verzamelaars en hobbyisten jouwen hun kraam vol met hun >pullen, waaronder ook meubels, >peelgoed en gereedschap. Kinderen kunnen gratis een kleed- je op het terrein uitvouwen en laarop spulletjes voor de verkoop itstallen, zodat ze extra zakgeld voor de vakantie kunnen verdie- oen. Zij dienen zich wel vooraf aan n melden bij de organisatie, tel. 1343-442962, Op dit nummer is levens meer informatie over de tóen- en antiekmarkt te verkrij- jen. p Deentree bedraagt 2,00 (1,90 roor 65-plussers). Bezoekers uit Soest wordt gevraagd met de fiets komen. Op de laatste PASO-bijeenkomst ■oor de zomervakantie maakt llly iüimmert haar opwachting. Het nedium uit Enkhuizen verricht aaandag 28 juni waarnemingen an de liand van bloemen die de hoekers van huis meenemen. Er wordt om 20:00 uur begonnen in iet Vriendschapgebouw aan de Mezenhof. De entree bedraagt 2,00 voor leden en 4,50 voor aderen In september start een ieuwe reeks bijeenkomsten van 1ASO, Deze zomer wordt in de Bere klauw weer een aantal driedaagse zomerworkshops gegeven. Zowel binnen als buiten in de tuin kan men zich volledig overgeven aan ae workshops onder deskundige leiding. Zo is er de cursus intuïtief schilderen en uiten in beweging o.U Mary Zitman. Als thema heeft zij gekozen: 'Onthaasten - los van alles wat moet en genieten in het hier en nu'. Mary is spiri tueel kunstzinnig therapeute en gespecialiseerd in het lezen van kleuren en vormen. Zij weet de werken op boeiende wijze te inter preteren. Deze cursus vindt plaats op 18, 19 en 20 augustus, 10:00- 15:00 uur. Info: Mary Zitman, 88 6032716. Kunstzinnig therapeute Marianne Kluit begeleidt de cursus in beeld houwen in speksteen, serpentijn en albast en geeft ieder persoonlijke aandacht. Zij is er op 29 en 30 juni en 1 juli en op 24, 25 en 26 augus tus. De mogelijkheid bestaat om bij Marianne een dag te volgen, maar de voorkeur gaat uit naar een volledige driedaagse workshop. Info: op werkdagen 19:00-20:00, 6216607. In de workshop schilderen bij Mie- ke Fielmich wordt gewerkt met mineralen en plantenverf naar aan leiding van het thema: 'Leer me de taal der kleuren kennen'. De data zijn: 7,8 en 9 juli, 9:30-15:30 uur. Op 20, 21 en 22 juli, 10:00-16:00 uur, is er een driedaagse schilder workshop o.l.v. Mijntje de Jong. Het thema is: 'Kleurenpracht'. Op de eerste dag gaat zij in op de wer king van de kleuren op de ziel, de tweede dag het ervaren van groei kracht en de derde dag het uitbeel den van een getrokken kaart. Dit wordt allemaal weergegeven op aquarelpapier. Op 14 juli geeft Mijntje de Jong een schildercursus van één dag met hetzelfde thema. Al deze workshops staan garant voor drie dagen bezig zijn in een prettige ambiance, alles incl. kof fie/thee en een lichte lunch. Opga ve en verdere informatie: de Bere klauw, mevr. W. Hakvoort. Steen- hoffstraat 63, SS 6019176; ope ningstijden: dinsdag t/m vrijdag 10:00-12:00 en 14:00-17:00 uur; zaterdag de hele dag. Op zondag 27 juni (18:00 uur) zendt Radio Soest weer een bijbel lezing uit met als gastspreker Peter van der Zouwen uit de gemeente Alphen a/d Rijn. Het thema van zijn toespraak is: 'Behoud tot het einde toe een krachtig vertrouwen.' De lezing omvat een vers-voor- vers bespreking uit het bijbelboek Hebreeën (hoofdstuk 3 en een ge deelte uit hoofdstuk 4). Inlichtingen: 88 035-6011310 (antwoordapparaat); e-mail: m.hardorff@zonnet.nl. Amivedi, 88035-6015493 VERMIST Kater, zwart/grijs/wit, rechter oor zwart, Dommel, Van Goyenlaan. Kater, lichtrood, bruine ogen, Hooiweg. Schildpadpoes, klein wit befje, Hooiweg. Kater, zwart, witte voetjes, witte bef doorlopend buik, Den Bliek laan. Poes, grijs/wit, witte band om nek, Johannes Poststraat. Agapornis, geringd, Albert Cuy- plaan. GEVONDEN Kater, gec. zwart, Laanstraat. Kater, cypers rood, witte sokjes en bef, Albert Cuyplaan. Rat, wit, tam, Denneweg. Kater, blauw/grijs, Antonie van Leeuwenhoeklaan. Kat, cypers wit, Beukenlaan. Voor meer informatie: Lieze van de Pol, Amivedi, tel. 6015493, e- mail: Lyj De Dansschool van Scholen in de Kunst pakt aan het eind van het cursusjaar groots uit met drie voor stellingen in theater De Flint op 26 en 27 juni. De uitvoering van 'De Kleine Prins' op zaterdagavond is tevens de afscheidsvoorstelling van dansdocent Joyce Miranda. Alle ruim 300 danscursisten: kin deren, jongeren en volwassenen doen mee aan 'De Kleine Prins', 'Alice in Wonderland' (zondag middag) of 'De Jarige Heks' (zon dagavond). Dansdocent Joyce Mi randa heeft vele honderden kinde ren in Amersfoort en omstreken de liefde en de passie voor ballet bijgebracht, in haar jaren bij Die Danserije en de laatste tijd bij de Dansschool van Scholen in de Kunst. Zij neemt afscheid van haar docentschap met een prachtige verbeelding van 'De Kleine Prins', naar het vermaarde boek van An- toine de St. Exupéry, daarin bijge staan door haar dochter (ook dansdocent) Pascale de la Fuente. Alle andere docenten van de Dansschool tekenen voor de cho reografie, het instuderen en alles wat er nog meer komt kijken bij de voorstellingen Alice in Wonder land' en 'de Jarige Heks'. Voor ie dereen (van alle leeftijden) een uit stekende gelegenheid om te erva ren wat les in klassiek ballet, jazz of streetdance je kan brengen. 'De Kleine Prins': zaterdag 26 juni, aanvang 19:30 uur. 'Alice in Won derland': zondag 27 juni, aanvang 16:00 uur. 'De Jarige Heks': zon dag 27 juni 19:00 uur. Kaartjes a 9,00 zijn verkrijgbaar bij Scho len in de Kunst, Coninckstraat 58 (tijdens kantooruren) en vlak vóór de voorstelling aan de zaal. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 3 juni t/m 16 juni 2004 GEBOREN: Megan Dionne, dochter van A.M.R. Schilham en T.H. Griede. - Laura Johanna Maria, dochter van M.S.P. Orban en J. Apperlo - Leonie Hannah, dochter van T.W.J. Benschop en B.J. van der Bos. - Elisha Claire, dochter van H.E. Lagerweij en C.M. Govaarts. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Kornelis Ram en Claudia Fransis- ka Frank. - Rene Pierre Somers en Patricia Danielle Vïsser. - Paul Maurice Haringsma en Carolien van der Veek. - David Sebastiaan Drinkenburg en Pavla Hruba. - Mathijs van Ravenzwaaij en Chan- tal Maria Johanna Dorresteijn. HUWELIJK EN GEREG. PARTNERSCHAP: Cornelis Roskam en Maria Johan- na Andriessen. - Itse Henri Au gust Timmermans en Maria Hen- drika Hagen. - Cornelis van Oos ten en Mariëlle Germaine Gerrit sen. - Tycho Vermeulen en Ga- brielle Elizabeth Howl, - Marcel Schrijvers en Suzanne Cornelia Karoline van der Klip. OVERLEDEN: Wilhelm Johan Spreij, wed. van L.M. Trommel. - Johannes Wil helmus Ising, wed. van W.M.G. van Roozendaal. - Jean Pierre Bodeving, echtgen. van C.A. Me- nick. - Cornelis Johannes Idén- burg, echtgen. van A. van Veldhui zen. - Louise Petronella Gerarda van Tiggelen, echtgen. van M.H.C. Pas. - Anna Johanna van Bek- kum, echtgen. van B.W.G. Gijten- beek. - Wilhelmus Johannes van Fulpen, echtgen. van A.C. Dijk huis. - Petrus Vink, wed. van B.H. Vermeulen. - Franciscus Antonius Roest, echtgen. A.M. Huigen. Jezus noemt de christenen zijn broers en zussen. Immers, omdat Hij het wilde werd Zijn hemelse Vader ook weer de Vader van ie der die gelooft. Voor een christen is dat heel rijk. Maar kun je Jezus ook omgekeerd jouw broer noe men? En wat is het effect daarvan? Op deze vragen geeft ds. K.S. Dwarshuis zondagmiddag ant woord in de dienst van de gerefor meerde kerk (vrijgemaakt). Deze dienst begint om 17:00 uur in ge bouw 'Schuilplaats' aan de Paral lelweg 1. 's Morgens is er ook een dienst, om 10.00 uur. De eigen predikant, ds. R. ter Beek, gaat daarin voor. Gasten zijn in beide diensten wel kom. Tijdens de ochtenddienst is er een crèche. Info: 88 6025234. Zaterdag 26 juni zondag 27 juni Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 88 0900- 3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 88 033- 4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: H. Oosterveen, Dalplein 11-13, 88 6014148. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 88 033-2994669; dag en nacht bereikbaar. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur: Ma het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, 6019633; drs. E. Klein-Benes: 88 6014211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 38 6015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 2806-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Op zaterdag 26 juni is er in de Henricuskerk in Amersfoort een workshop voor jongens vanaf 6 jaar, waar zij kennis kunnen maken met het Omroep-jongenskoor (OJK). Het OJK is een koor voor jongens tussen de 6 en 13 jaar die het leuk vinden om op professio neel niveau te zingen. Zangers van het OJK mogen in de mooiste concertzalen van Nederland zin gen: het Concertgebouw in Am sterdam, Muziekcentrum Vreden- burg in Utrecht en De Doelen in Rotterdam. Daarnaast blijft het koor ook dichter bij huis en ver zorgt voorstellingen in de regio's Hilversum en Amersfoort. Jongens vanaf zes jaar kunnen lid worden van het OJK. Vanaf het begin krijgen ze een basisoplei ding, zoals het leren lezen van muziek en het volgen van lessen stemvorming. Natuurlijk worden er ook uitvoeringen gegeven. De er varen jongens zingen in het Con certkoor. Deze groep geeft regel matig concerten door heel Neder land. Het OJK staat onder leiding van Arie Hoek; stemvorming wordt gegeven door Bas Ramselaar. De repetities in Amersfoort vinden plaats bij Scholen in de Kunst, lo catie Coninckstraat. Meer info over het OJK: www.omroepjongenskoor.nl. Op zaterdag 26 juni organiseert het OJK een workshop voor alle jongens in de regio die willen we ten wat het inhoudt om in zo'n koor te zingen. Niet alleen luiste ren dus, gewoon lekker meezingen. Locatie: Henricuskerk, Matthias Withoosstraat 34, Amersfoort, 15:00-16:00 uur. Van 18:00 tot 19:00 uur kan iedereen horen hoe een concert van het OJK klinkt: het laat zich horen m.m.v. het RJMK 'de Coolsingers' en met pianobegeleiding van Ton Schreu- ders o.l.v. Arie Hoek. Met een 'Te Deum' in spectaculai re bezetting sluit de Domcantorij op zaterdag 26 juni het concertsei zoen af. Zij eert daarmee de Soes ter componist Maarten Kooy, die 25 jaar geleden als Domcantor de fundamenten legde voor het bloeiende muziekleven in de Dom kerk. Maarten Kooy schreef zijn 'Te Deum' in 1989. Het stuk maakt gebruik van de gregoriaanse Te Deum-melodie en is geschreven voor 8-stemmig dubbelkoor, solis ten, orgel en beiaard. Het concert vindt plaats in het ka der van '750 jaar Domkerk'. De concertbezoekers verzamelen zich in de pandhof naast de Dom kerk als het stuk begint met een lange carillonsolo door Arie Abbe- nes. Het publiek loopt stilaan de kerk in voor het vervolg van het werk. Sopraansoliste is Christine Jansen. Aanvang: 15:30 uur. Vrije toe gang; graag 2,00 na afloop. (Van zaterdag 3 juli tot en met za terdag 28 augustus geven acht be kende organisten concerten op het Batzorgel in de Domkerk.) Zaterdag 26 juni Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor B. Tieman; communieviering; samenzang Zondag 27 juni Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor H. v.d. Schepop en werkgroep; eucharistieviering; ge mengd koor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 communieviering (parochianen); Cantemus Domino Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor B. Tieman; communieviering; samenzang Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J. v.d. Pol Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 ds. M.T. Rcichmann, Maarssen Hersteld Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. J. Brons, Urk Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. K.S. Dwarshuis, Eemdijk Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 15:00 leesdienst Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 geen dienst Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 A. van Slooten Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 15:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. A.A. van Daalen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. K.C. Smouter, Zeist Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 drs. I. Ose, Amsterdam Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorfs Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 pastor M.J. Burger Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. L. v.d. Berg (T~f) tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 602 02 49 ;nemen. Van heuvelrug tot uiterwaarden Van heuvelrug tot uiterwaarden een gezamenlijk programma van Radio Soest en Radio Centraa Ook in dit programma vieren we de zomer, onder andere water sport. Frans van Dusschoten is in gesprek met de heer André Vink, directeur van de Hiswa-vereniging. Is het eens wat minder lekker weer, dan kruipen we voor de te levisie, met steeds grotere scher men en daarover praat Frans met de heer Deighton. Parkeren wordt steeds duurder en daarvoor moet je veel kleingeld bij je hebben om in de meter te werpen. Rien Schol len heeft een alternatief gevonden, de kosten blijven even hoog, maar je betaalt via de mobiele telefoon. Een korte vakantie in de Eiffel, wet de auto ben je er snel en er zijn veel wandel- en fietsmogelijk- taden en verschillende soorten natuur zijn tfe bewonderen. Ook Willem Sieverink van Radio Cen traal zal weer een bijdrage leveren. Presentatie Inske den Duik en ftans van Dusschoten. Maandagmiddag 14.00 uur In de link in deze alweer vijfde aflevering van 'In de link' staan de kleuren centraal. Alle muziek die gedraaid wordt heeft wel iets kleurrijks in zich. Zo kunt u onder meer luiste ren naar 'Black and white' van de groep Greyhound, 'Brown eyed girl' van Van Morrison, 'Birds of paradise' van Snowy White en naar 'Purple rain' van Prince. Een mu- zikaal palet om eens lekker voor te gaan zitten. Samenstelling en pre sentatie: Ad van Veen. Maandagmiddag 15.00 uur DONDERDAG 24 JUNI Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Inske den Duik 10.00 Cultuur in de regio h Gast is Anneke Drost van Theater De Speeldoos in Baarn Deprogrammering 2004/2005 en de voorgenomen sluiting in 2007. Daar gaat het over. Redactie Ad van Wijngaarden, presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie Loes Moraal, techniek Henk Enserink 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Nederlandse hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Udo Jürgens Udo Jürgen Bockelmann zoals hij werkelijk heet, is een geboren Oostenrijker. Hij begon op te treden toen hij 30 jaar oud was en heeft in die tijd ook de ar tiestennaam Udo Jürgens aangenomen. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17.00 De Soester en zijn muziek Vincent Aalbers Samen met een dertigtal vrijwilligers organiseert Vincent op zondag 4 juli een dagje uit voor patiën ten met een levensbedreig- de of terminale ziekte. U hoort zijn muziekkeuze. Presentatie Lonneke tech niek, Rik van Drie, redac tie Ad van Wijngaarden. Informatie 06/ 53 88 56 36 18.00 Radio Soest Non Stop Muziekprogramma 19.00 De Gemeenteraad Voorbeschouwingen en bespreking van de agenda van de laatste raadsverga dering voor de zomerva kantie. 19.30 De Raadsvergadering Rechtstreeks verslag van de gemeenteraadsvergade ring waarin oa de Voor jaarsnota 2004 aan de orde komt. Belangrijk wordt de discussie over toekomst van Soesterberg. Waar komt de schooi en hoe zit het met de plannen voor het Ecoduct? Verslag Werner Paans 22.30 Radio M tot vrijdagmorgen U8.UU VRIJDAG 25 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Kees Vroon 10.00 Rondje om de kerk Presentatie Eit Algra 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senio ren, presentatie Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Inske den Duik 13.00 'n Luisterrijk Verleden Piet Ekel - gezellig Verslag van een feestelijke bijeenkomst tgv de 40e uitzending van Een Luis terrijk Verleden. Aan het programma wordt meegewerkt door: Riek Schagen (juffrouw Saartje) en Anton van den Deijssel. Gesprekken met: Aad Post over de krant, Hans Kruiswijk over Hotel Eemland, Hans Gerretsen, voorzitter, WD over de Van Weedestraat, Henk Gerth over de Wilhelmina- boom, Dick Koblenz met de uitslag van de limerick wedstrijd. Muziek door een dubbel mannen kwartet van Apol- lo, pianist Joop Reynolds met een medley van Ro- bert Stolz liederen, Her man Emmink. Hersen gymnastiek met een team uit de Vijverhof en een uit Honsbergen. Een sfeer volle en gezellige uitzen ding. Presentatie Piet Ekel en Thari Schröder, tech niek Fredy Timmer Piet Ekel 14.00 'n Luisterrijk Verleden Vervolg 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio Soest Non Stop Muziekprogramma 18.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 26 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig. Pre sentatie en samenstelling Ap Kruitbos 12.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Klassiek op zondagmiddag Bach, Telemann, Haendel, Mozart en Corelli e.a. leefden in een tijd die doortrokken was van geloof. Alles wat ze maakten had te ma ken met thema's uit het geloof. En Haendel? Haendel speelde voor het Hof. Dat was andere koek. Concerti Grossi hebben een vier- of vijfdelige vorm. Concerti Grossi zijn eigenlijk achtergrondmuziekjes ook die van Haendel. Een glas wijn in de hand en zachte conver satie. George Haendel komt niet uit een kunstenaarsfamilie. Zijn vader was chirurg aan het Hof en hij wilde dat George medicijnen studeerde. Hij koos voor de muziek. De Con certi Grossi worden gespeeld door het Guildhall String Ensemble. Georges Bizet stierf toen hij nau welijks 36 jaar oud was. Tijdens dit korte leven kent hij heel wat rampen en ontgoochelingen, vernietigde hij zelf talloze partitu ren en liet hij zelf allerlei projecten varen. Hoewel hij met Carmen een van de meeste bewierookte opera's uit de hele geschiedenis van dit genre schreef, heeft hij nooit de impact van het succes ervan mo gen beleven. De eerste opvoering was in Parijs 3 maart 1875. Carmen is geschre ven als een opera comique. De opera kreeg na de eerste op voering heel wat kritiek, maar Tchaikowsky voorspelde dat het binnen 10 jaar de populairste ope ra ter wereld zou zijn. Geniet van het Orquestra Filharmonica de Mexico olv Enrique Batiz. Zondagmiddag 14.00 uur ZONDAG 27 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje Natuur en Milieu Het is zomertijd! Alles bloeit weer volop in de bermen. Gonnie van Wan delen vertelt ons hoe we de "wilde planten" kunnen herkennen. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de Burgemeester 12.00 Soest 975 jaar Een programma van de historische vereniging Soest in samenwerking met Radio Soest. U hoort de verhalen van en over bekende Soesters en hun herinneringen aan soms bewogen en bijzondere momenten. De muziek wordt verzorgd door Jac- ques v.d. Griendt en heeft betrekking op de periode die wordt belicht. Presen tatie Hans Kruiswijk en Wim de Kam 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Kees Vroon, techniek Elèna de Hollan der 14.00 Soest Klassiek Concerti Grossi opus 6, nr. 1 tot en met 4 van Ge orge Friedrich Haendel. Bizet schreef de prachtige en veel uitgevoerde opera Carmen. U hoort de ver korte uitvoering, de Car- men-suite I en II en LArlesienne-suite I en II voor orkest. Samenstelling Jacques v.d. Griendt, pre sentatie Inske den Duik Zie toelichting hiernaast 16.00 Musica Aeterna Presentie en samenstelling Liesbeth Gankema 17.00 Radio Soest Non Stop Muziek programma 18.00 Samenkomst De Jehovah's Getuigen in de Koninkrijkszaal te Soest 19.00 Religieuze Muziek 20.00 Samen de Bijbel lezen Presentatie Joke Almirante 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur MAANDAG 28 JUNI 08.00 Wakker worden! Muziekprogramma waarbij je niet meer in slaap valt 09.00 Nieuws nu met actualiteiten, de krant van gisteren en vandaag, berichten uit het gemeen tehuis, goedemorgen bur gemeester... 10.00 In en om het huis met daarin de dagelijkse: de groenteman, wat eten we vandaag? Tips voor de tuin, natuur en milieu, weer en verkeer en hoe is het weer in de vakantie landen? 11.00 Er op uit of juist niet, met boeken nieuws, informatie over activiteiten in Soest en de regio, gesprekken op de fietsboot en met gasten op de camping en onze dage lijkse prijsvraag. DINSDAG 29 JUNI 08.00 Wakker worden! Muziekprogramma waarbij je niet meer in slaap valt 09.00 Nieuws nu met actualiteiten, de krant van gisteren en vandaag, berichten uit het gemeen tehuis, goedemorgen bur gemeester... 10.00 In en om het huis met daarin de dagelijkse: de groenteman, wat eten we vandaag? Tips voor de tuin, natuur en milieu, weer en verkeer en hoe is het weer in de vakantie landen? 11.00 Er op uit of juist niet, met boeken nieuws, informatie over activiteiten in Soest en de regio, gesprekken op de fietsboot en met gasten op de camping en onze dage lijkse prijsvraag. WOENSDAG 30 JUNI 08.00 Wakker worden! Muziekprogramma waarbij je niet meer in slaap valt 09.00 Nieuws nu met actualiteiten, de krant van gisteren en vandaag, berichten uit het gemeen tehuis, goedemorgen bur gemeester... 10.00 In en om het huis met daarin de dagelijkse: de groenteman, wat eten we vandaag? Tips voor de tuin, natuur en milieu, weer en verkeer en hoe is het weer in de vakantie landen? 11.00 Er op uit of juist niet, met boeken nieuws, informatie over activiteiten in Soest en de regio, gesprekken op de fietsboot en met gasten op de camping en onze dage lijkse prijsvraag. Bel vandaag tussen 11 en 12 uur met Radio Soest 035 609 38 51 en geef de oplossing door. Een prijs? Nou reken maar! 12.00 Het laatste uur In dit uur aandacht voor sport. En hoe muzikaal is de Soester. Radio Soest biedt een podium voor ie dereen die met zijn muziek wereldberoemd wil worden in Soest. Niet de hele mor gen geluisterd? In dit uur een herhaling van het be langrijkste nieuws. 13.00 Licht Klassiek Muziek programma 14.00 Van heuvelrug tot uiterwaarden Een programma van Radio Soest en Radio Centraal. Presentatie Inske den Duik en Frans van Dusschoten Zie eerste kolom 15.00 In de link - kleur Samenstelling en presenta tie: Ad van Veen, techniek Rik van Drie. Zie toelichting eerste kolom 16.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur Bel vandaag tussen 11 en 12 uur met Radio Soest 035 609 38 51 en geef de oplossing door. Een prijs? Nou reken maar! 12.00 Het laatste uur In dit uur aandacht voor sport. En hoe muzikaal is de Soester. Radio Soest biedt een podium voor ie dereen die met zijn muziek wereldberoemd wil worden in Soest. Niet de hele mor gen geluisterd? In dit uur een herhaling van het be langrijkste nieuws. 13.00 Licht Klassiek Muziekprogramma 14.00 Een luisterrijk verleden Piet Ekel - gezellig 40e uitzending van Een Luisterrijk Verleden. Presentatie: Piet Ekel en Thari Schröder. Zie voor toelichting vrijdag 16.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur Bel vandaag tussen 11 en 12 uur met Radio Soest 035 609 38 51 en geef de oplossing door. Een prijs? Nou reken maar! 12.00 Het laatste uur In dit uur aandacht voor sport. En hoe muzikaal is de Soester. Radio Soest biedt een podium voor ie dereen die met zijn muziek wereldberoemd wil worden in Soest. Niet de hele mor gen geluisterd? In dit uur een herhaling van het be langrijkste nieuws. 13.00 Licht Klassiek Muziekprogramma 14.00 Ommetje in de natuur Een van onze vaste IVN gasten Ad van de Herik, enthousiast vogelaar, ver telt welke vogels we de ko mende zomermaanden kunnen waarnemen. Pre sentatie Ina Aangeenbrug 15.00 Over het voetlicht Nederlandstalig cabaret Samenstelling Ad van Wijngaarden 16.00 Radio M tot donderdag dB.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 17