'Die oranjegekte vind ik wel een beetje overdreven' Raymond en Diana voor even terug in Soest www.soest.nl Vragen over effecten van buurtpark aan Koningsweg IfS^ir'rlPohtick is aki ^«MSSS-nieiiwe biistai WOENSDAG 23 JUNI 2004 SOESTER COURANT pagim; W woensdag 23 juni 2004 VOENSDAG 23 JUNI 20C Meningen ^^vanlezersl Yan Weedestraat Van Weedestraat (2) N 6" WEBSITE SOEST Over tien weken naar Nepal Sandra Buijse uit Zweden gaat weer terug Jrt'i jrl'idd -v.vö. w-. AANWIJZING PARKEERPLAATS GEHANDICAPTEN Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratie ve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: Door plaatsing van bord E6 van bijlage I van het RW-90 met onderbord HY-48-XV nabij de woning Simon Stevinlaan 40 te Soesterberg een parkeerplaats voor gehandicapten aan te geven. Door plaatsing van bord E6 van bijlage I van het RW-90 met onderbord XP-DJ-18 nabij de woning Wiardi Beckmanstraat 159 te Soest een parkeerplaats voor gehandicapten aan te geven. Door plaatsing van bord E6 van bijlage I van het RW-90 met onderbor< kenlaan 24 te Soest een parkeerplaats voor gehandicapten aan te gevei Door plaatsing van bord E6 van bijlage I van het RW-90 met onderbord ZH-VG-43 Hooftlaan 11 te Soest een parkeerplaats voor gehandicapten aan te geven. •nïng Beu- 'oning P.C. N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemeester en wet houders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatre gelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 116,- voor een natuurlijk persoon of 232,- voor een rechtsper soon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. DE VOLGENDE BOUWAANVRAGEN ZIJN INGEDIEND OP DE AANGEGEVEN DATUM BOUWPLAATS NR REGNR BETREFT ONTVANGEN Beckeringhstraat 31-57 040263 vernieuwen/veranderen van een terreinafscheiding 3-6-2004 Dokter Rupertlaan 36 040277 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 7-6-2004 Ereprijsstraat 25 040276 plaatsen van een dakopbouw 7-6-2004 Gemini 76 040281 bouwen van een tuinhuis 9-6-2004 Goudwesp 5-7 040166 plaatsen van dakkapellen (voorgeveldakvlak 5 en 7) en plaatsen dakkapel (achtergeveldakvlak 5) 11-6-2004 Haagwinde 23 040282 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 9-6-2004 Het Zeisterspoor 1 040273 plaatsen van een filterunit met ventilator 4-6-2004 Isaacstraat 16 040279 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 8-6-2004 Kerkpad TL 90 040177 aanbouwen van een erker 9-6-2004 Koninginnelaan 138a 040214 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 9-6-2004 Koningsweg 14 040274 bouwen van een parkeergarage 7-6-2004 Korteweg 2 en 2a 040271 aanbouwen van twee erkers 4-6-2004 Valeriaanstraat 169a 040280 verplaatsen van noodlokalen 8-6-2004 De publicatie van de ingediende bouwaanvragen is ter informatie. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. VERGUNNINGEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunningen te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1*. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis, Ant. van Leeuwenhoeklaan 101; (artikel 4 lid 2 sub b voorschriften bestemmingsplan Soesterberg Kom) 2*. het bouwen van een dubbele berging, Christiaan Huygenslaan 46 en 48; (artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3*. het bouwen van een dakopbouw op een woonhuis, Gemini 35; (artikel 19 lid 3 van de wet op de Ruimtelijke Ordening) 4. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis, Julianalaan 48b; (artikel 7 lid 7.4.b. voorschriften bestemmingsplan Soestdijk 1997 en artikel 50 lid 4 Woningwet) 5. het bouwen van een blokhut, Pr. Hendriklaan 42; (artikel 50 lid 4 Woningwet) 6. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis en bergruimte en gebruik ged. bergruimte als verblijfsruimte, Steenhoffstraat 14. (artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, derhalve van donderdag 24 juni tot en met woensdag 21 juli 2004 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. De met een gemerkte bouwplannen liggen tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend donderdag van 9.30 12.30 uur. DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN VERLEEND BETREFT VERZENDDATUM bouwen van een sprinklertank en pompenkelder 7-6-2004 vergroten van een woonhuis 7-6-2004 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis (verdieping) 9-6-2004 uitbreiden van een woonhuis en plaatsen dakkapel 7-6-2004 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. r j, Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezWaar'söhnft moetBfNNEN WEKEN na de VER ZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. MELDING Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van de Wet milieu beheer hebben ontvangen: Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer Food-express bv Amersfoortsestraat 26 Soesterberg Holland Farming Koningsweg 2-31 Soest Besluit inrichting voor motorvoertuigen milieubeheer Ed's wasboxen Verlengde Talmalaan 50a Soest Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend. Genoemde instellingen zullen aan de algemene voorschriften gesteld bij de betreffende algemene maatregel van bestuur moeten voldoen. Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 11 juni tot en met 17 juni BOUWPLAATS NR REGNR Amersfoortsestraat 26 040109 Birkstraat 52a 040209 Gemini 101 040196 Olijkeweg 8 040205 )e organisatoren van het 'evene- lent' in de Van Weedestraat, jl. aterdag, hebben minimaal recht ip een gratis zaterdag-behande- ng in het Pieter Baan-centrum. Ik erheug mij nu al op het volgende venement. Jan Jacobs Vamens mijn drie kinderen wil ik le heer Wortmann, van het gelij knamige concern, van harte be lanken voor de ongelofelijke sof /an afgelopen zaterdag. Wat een riestheid, wat een zieligheid kort- 3m: wat een gemiste kans. _£uke dingen voor de kinderen? rwee muziekgroepen, op zich pri- na, niets mis mee en verder: niets. Een grote lege vlakte! Zelfs niet ;en schamel springkussen. Neen, De volgende aanvragen voor een kapvergunning 2ij'-uets. Slechts de organisator zelf, in ontvangen: ;en gesponsord jack, liep druk neen en weer, ging onvermoeid op de foto, en begreep zijn eigen wan prestatie niet. En hiervoor moest de Van Weedestraat worden afge sloten? Wat een brevet van onvermogen is hier afgegeven door hem cq. de Horganisatie. Diegenen die menen in hun belangen te worden ge^ja, als je de zaken op deze manier schaad door een eventuele vergunning kunnen dit organiseert, komt er inderdaad mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze kgeen klant in de winkel, mijnheer kendmaking kenbaar maken bij de afdeling Wijkbe- Wortmann. u was. l?ch ,z0 tegeii heer, Groeien ,n,rasuurvan de gemeente Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 03^ Dus. |n Uanten en geen 6093674. Binnen deze termijn van 4 weken liggen tauto>s voor de deur. aanvragen voor kapvergunriirigén oók ter inzage ophogen wij een voorstel doen? De afdeling Wijkbeheer, Groen en Infrastructuur in hetj-volgende keer organiseert de meentehuis van Soest. 'Werkgroep Dorpscentrum' geheel gratis, een professionele braderie op dezelfde plek als waar u nu deze sof heeft georganiseerd. Een braderie die u en uw clubje aldoor tegenhouden, onder het mom 'want dat kost klanten'. Wedden van niet? Wedden dat het dan bomvol is? Wedden dat het dan wél gezellig is. Wortmann blijf bij uw leest, zou ik haast zeggen (dat wil zeggen in de winkel). Ik vrees dat het hoog tijd wordt dat de winkeliersvereniging op zoek gaat naar een actieve, voor nieuwe ontwikkelingen openstaande voor zitter. Dit kan echt niet meer in de 21e eeuw. Een excuus richting kinderen is zeker op zijn plaats (en ga nou niet Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit beginnen over het feit dat er af en kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluitoe een Ultje vie ^'j L Gen-etsen schriftelijk worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders van de gemeente Soest, Post r \\r~nA&c<tr<***t Tl bus 2000. 3760 CA Soest. Van eeiH»ira<U \y J Perceel: - Foekenlaan 11-1 berk, 1 den, 3 eiken - Birkstraat 136 - 1 kastanje -1e Heeserlaantje 6-2 eiken 'Hi cië no vai ge< me no spi we tin tra do Dc sta on ko de VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 11 juni tot en met 17 juni Datum verzending 23 juni 2004 - Amersfoortsestraat 33 - 1 conifeer, 1 berk - Foekenlaan 13-2 douglassparren - Kerkpad NZ 1 - 1 berk - Laanstraat 24 - 1 beuk Niet helemaal zoals gepland zijn Raymond en Diana Bran- des uit Soest na iets meer dan een jaar gedwongen terug uit Kameroen. Maar ze geven het ontwikkelingswerk niet op, want over tien weken vertrek ken ze naar Nepal om daar op nieuw aan de slag te gaan. Eigenlijk wilden ze niet weg uit Kameroen. Maar het contract dat ze met de internationale Niet Gou vernementele Organisatie (NGO) CARE hadden gesloten werd on verwacht opgezegd. Overheids- partners van het project waar ze mee bezig waren vonden dat er geen buitenlanders mochten deel nemen. Daarnaast beweerde CARE dat er geen budget meer was voor Raymond en Diana, ter wijl zij een normaal lokaal maand loon (250 euro per maand!) kre gen. Voordat ze weg moesten bij CARE, hadden ze al problemen gehad met twee andere lokale NGO's. Raymond en Diana ont dekten, naast alle problemen van een slecht management en geen ondersteuning, dat beide instellin gen corrupte activiteiten verricht ten en alleen maar twee blanke managers wilden hebben om geld binnen te halen. Ze hebben beslo ten om niet meer te werken voor deze organisaties en konden al vrij snel aan de slag voor CARE. Hier is nu dus ook een vroegtijdig ein de aan gekomen. Dit betekent niet dat ze geen leu ke tijd hebben gehad in Kameroen. Naar eigen zeggen hebben ze veel geleerd en meegemaakt. Het is natuurlijk ook niet niks om in een huisje te wonen en vaak zonder water en elektriciteit te moeten le ven. Dan moesten ook zij naar de waterput lopen om water te halen. Toen ze voor CARE werkten, woonden Raymond en Diana op Raymond en Diana Brandes moesten noodgedwongen hun werkzaamheden in Kameroen stop zetten. een savanne, daarvoor in het tro pisch regenwoud. Naar Nepal Eigenlijk wilden Raymond en Dia na in Kameroen blijven. Ze vinden het toch een schitterend land en het is belangrijk dat de natuurlijke rijkdommen eerlijk worden ver deeld. VSO Kameroen had nog wel een alternatief, maar dit was eigenlijk alleen voor Diana een goede oplossing. Toen kwam VSO Nederland met het aanbod om in Nepal ontwikkelingswerk te doen. In dit geval konden Raymond en Diana beiden in dezelfde plaats aan het werk. Ook wilden zij van af het begin eigenlijk liever in Azië ontwikkelingswerk doen. Uiteindelijk is het Nepal geworden en zullen ze eind augustus naar Kathmandu vertrekken. Raymond gaat bij een federatie van meer dan 100 NGO's werken die voor de rechten van de laagste kaste in Nepal op komt, de Dalit-groepe- ring. Diana gaat voor een vrou wenorganisatie werken die speciaal voor de rechten van de Dalit-vrou- wen opkomt. Weer zullen zij op basis van lokale voorwaarden (sa laris in Nepal slechts 112 euro per maand!) wonen en werken. De tien weken in Soest zullen ze gebruiken om zich voor te berei den op de banen in Nepal. In die tijd gaan ze nog naar Birmingham in Engeland voor een VSO-trai- ning. Die is gericht op specifieke zaken die met ontwikkelingswerk of de banen zelf heeft te maken. Het is gelijk een goede kans om vrijwilligers die al in het land zijn geweest te ontmoeten. Of mensen die net als Raymond en Diana naar Nepal toe gaan. Is de overlast door jeugd op de Weegbreestraat opgelost sinds de ingebruikname van het buurtpark Koningsweg? Die vraag legt Soest 2002 neer op het bordje van het college van burgemeester en wethouders. De gemeente gaf 450 duizend euro uit om het multifunctionele buurt park aan te leggen. Directe aanlei ding waren de problemen die de jeugd op en rond het basketbal veldje aan de Weegbreestraat ver oorzaakten. De buurtbewoners klaagden jarenlang over onder meer geluidshinder. Na lang overleg met de buurt en de jongeren, waarbij het er soms heftig aan toe ging, werd besloten tussen de Koningsweg en de Vale riaanstraat een park aan te leggen met een basketbalveld, een vijver partij, zithoekjes, beplanting en een hondenuitlaatterrein. Uit vrees voor verplaatsing van de overlast verzette een aantal omwo nenden zich daartegen. Zij vochten diverse procedures uit met de ge meente, maar trokken aan het kortste eind. Nu het park gereed is, wil Soest 2002 weten welke doel groepen er gebruik van maken en of de overlast op de Weegbree straat inderdaad tot de verleden tijd behoort en of deze zich heeft verplaatst naar de Valeriaanstraat. Om dat laatste te voorkomen, zou den er voor de jongeren regels worden opgesteld, zo beloofde wethouder Harry Witte destijds bij de besluitvorming in de gemeente raad. Witte wordt nu door Soest 2002 verzocht te vertellen welke regels er zijn opgesteld, wat er wordt gedaan om deze na te leven en te handhaven. Tevens is Soest 2002 benieuwd of er in het buurtpark en omgeving schade is ontstaan die direct dan wel indirect kan worden gerela teerd aan het gebruik van het buurtpark. Het lijstje met vragen houdt daar mee niet op. De naastgelegen Van der Huchtschool heeft het grootste deel van de speelweide moeten opófferen aan het park en de op positiefractie vraagt zich af of de leerlingen nog voldoende ruimte hebben om te spelen en of ze -zo als wethouder Harry Witte had aangegeven- daadwerkelijk wel eens basketballen in de speciale kooi. Tot slot vraagt Soest 2002 om een overzicht van de bedragen die tot nu toe aan het buurtpark zijn be steed. Donderdag is het zover. Dan gaat Sandra Buijse uit Zweden terug naar haar vaderland. Ze heeft dan in totaal elf maanden in Soest gewoond. JSoest is erg klein en Nederland is veel drukker dan Zweden. Die oranjegekte nu met het Euro pees Kampioenschap is wel overdreven.' Begin augustus is ze in het kader van een uitwisselingsproject naar Nederland gekomen. In die elf maanden heeft Sandra bij de fami lie Woertman in Soest gewoond. Ondanks dat het niet meetelt voor haar school in Zweden, heeft ze aardig haar best gedaan in 5 vwo van het Griftland College. 'De middelbare school in Nederland is wel moeilijker. Je krijgt veel meer huiswerk mee, terwijl je in Zweden veel minder werk thuis hoeft te doen en dus ook langer op school zit.' Sandra is naar Nederland gekomen om de taal te leren. Dit is haar heel goed gelukt, ze spreekt, leest en verstaat de taal erg goed. Voordat ze hier naar toe kwam had ze al een cursus gehad. Haar favoriete vak op het Griftland College was dan ook Nederlands. Een bijko mend voordeel is dat ze nu beter met haar familie in Zeeuws Vlaan deren kan communiceren. Eens in de twee jaar gaat ze op bezoek bij haar familie. Het kan haar natuurlijk niet ont gaan zijn. Het Europese kam pioenschap in Portugal en Neder land doet mee. Heel Nederland kleurt oranje: de oranjegekte slaat toe. Natuurlijk volgt ze het EK en is ze voor Zweden. Maar zoals in Nederland, gaat het niet in Zwe den: 'Je zult niet iedereen in het blauw-geel zien rondlopen, nee', aldus Sandra. Er zijn wel meer dingen die haar verbaasden over het koude kikker landje. Vooral de vele fietsen en de bijbehorende fietspaden vond ze wel apart. Dat een auto netjes ach ter je blijft rijden als je op de fiets zit, dat had ze nog nooit meege maakt. Sandra: 'In Zweden scheu ren ze je gewoon voorbij!' En Nederland is natuurlijk een erg klein land. Zelf komt ze uit Stock holm, zelfs Amsterdam is een dorp in vergelijking met die stad. 'Het is in Nederland veel drukker met al die auto's en in Zweden zie je haast geen fietsen. Hier in het bos kom je zelfs nog mensen tegen', aldus Sandra. In vergelijking met haar landgeno ten, zijn de Nederlanders volgens Sandra veel opener. Ze laten men sen makkelijker toe in een groep. Dit merkte ze ook toen ze voor het eerst in de klas van het Griftland College kwam. 'Je wordt niet als een buitenstaande^ behandeld. Wie zaterdag naar de Van Weede straat kwam om te luisteren naar de twee optredende bands, ont dekte dat Big Band Blow van PVO onder een paar partytenten zat te spelen en dat de Charity Band uit de VS onder helemaal niets zat te spelen. Weerbericht van de laatste dagen: 'kans op veel buien!' Zelfs al zou de zon hebben gesche nen, dan nog laat men geen band zonder 'overkapping' spelen. Ge luid verdwijnt voor een deel in het i niets; zon en regen zijn een ramp voor instrumenten en musici. Een behoorlijke blamage tegenover de optredende bands en zeker tegen over de buitenlandse gasten. Ik zou als dirigent een optreden onder deze omstandigheden zeker hebben geweigerd. Tip no. 1: voor de volgende keer: raadpleeg de Gouden Gids en zoek onder de 'T' naar tentenver huur. Door het afwisselend optre den had men met 1 tent kunnen Terwijl het in Zweden een duurt voordat mensen je accept volstaan. ren. Nederl^c^Ze^heeft naüiurüj^ WaarSChUWItlg tegen haar dipjes gehad. Vooral rondo- m Voor de rest heeft ze het heel naar haar zin gehad in Nederig De raadscommissie Sport-On- derwijs-Welzijn (waaronder Sandra is blij dat ze weer tere 00j^ dg sociale dienst valt) heeft gaat naar Zweden, maar ziet vorjge week in grote lijnen in- tegen het afscheid van de vriend' gestemd met een aantal nieuwe die ze hier heeft gemaakt. Het verordeningen op het gebied 1gestemd met een aantal nieuwe everordeningen op het gebied anders dan toen lk*eS|" van d bjj5taIK|. i)a, was nodig Zweden, wantje weet datje® tHaagse' veranderin- maanden weer terug bent. Nu p UUU1. uj 1 5 voor altijd weg', aldus Sandra. I gen in de wet. zal de mensen die ze heeft out moet in Soest zeker nog eensop De discussie bood weinig specta- zoeken culair, ware het met dat aan het begin ervan de heer E Etemad, maatschappelijk werker, een op merkelijke uitspraak deed, gebruik makend van het inspreekrecht. Hij waarschuwde de commissie dat de (strengere) kortingsregeling op de bijstandsuitkering ernstige gevol gen zou kunnen hebben, vooral in gezinnen van oudere allochtonen. Die hebben vaak geen idee van de regeltjes-, voorschriften- en formu lierenwereld waarmee autochtone Nederlanders vaak al zo veel moei te hebben, zoals Husayn Onal (Groenlinks) ook uitlegde. Dan is i er weliswaar vaak geen sprake van opzettelijke fraude, maar gaat het tóch mis. Etemad verbaasde de commissie vooral met zijn betoogje over 'machtsfraude', wat zoveel wil zeg gen als het (al dan niet bewust) tekortschieten van de politiek in de zorg voor de burgers, of anders gezegd: machtsmisbruik. 'Denk dus eerst goed na voordat u beslui ten neemt,' aldus Etemad. De commissie reageerde ietwat geïrri teerd. Zo eiste Els de Waarc (CDA) concrete voorbeelden var 'machtsfraude' e£ onderstreepte Wim Roest (D66) dat de regelin gen er juist zijn vanwege de 'zwak

Soester Courant | 2004 | | pagina 4