UMIa Odeon schittert in Cabrio Zaterdag 'open dag' in en om kerkentuin Oude Kerk Feest Van Lenneplaan geeft 30-km. zone extra dimensie SCHOEMAKER kortingen tot 70% weg weg MODE Open dag bij ROC Soest 'Kom kijken en genieten op het platteland' Zomerconcert drie orkesten Scholen in de Kunst Diploma's bij OpStap en Spel aan Huis in tot e dinsdag crant. WOENSDAG 23 JUNI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 9 Concert voor jarig Soest en Stam Dinsdag 29 juni, 17:00-19:00 uur Bezichtiging, boekenmarkt, torenbeklimming, concert Week van het Landschap: 24-27 juni 603 11 19 Zaterdag in Amersfoort VRIJWILLIGERSHULP NODIG? DEMONSTRATIE BIJ expert (igp SCH SCHOEMAKEB KOM A.S. ZATERDAG 26 JUNI VAN 11.00 TOT 17.00 UUR LX VI HL De Speelvrouw rndere voorwaarden ikele woningen met' In die gevallen zijn den voor die Het betreft hier lerenwoningen, i woningen voor j niet aan de in de zwaarden, dan - betreffende woning wordt dan niet w woonbon? ingevulde woon- eld. Bovendien wordt alle voorwaarden kende doen nooit mee. Indien er meer n worden alleen de en in de verdeling, es klopt worden door t. Als u bovenaan de ordt de woning door aan u aangeboden. 3 dan krijgt u via de itingsvergunning van arvoor u leges ad len. or een woning, dan dagen na het :tietermijn benaderd )nder een niet mogelijk de oekijken. Het heeft informeren naar uw IN AANMERKING )OR EEN WONING BERICHT!!! lewijzing voningtoewijzingen n een overzicht, even hoeveel reacties ontvangen en of de an een voorrangs- :en. uOp internet even op welke plaats geëindigd." (enden 5 het mogelijk om op ronden een verkrijgen. Slechts in .al gevallen zal een die slechts van i flatwoning, worden hierover kunt u f op de internetsite: lelina.nl. een serieuze klacht e woningtoewijzing, lelijk indienen bij 3760 AG Soest, ter tencommissie. heeft over het an kunt u daarvoor ep de internetsite: delina.nl. Aantal Wijze van reacties toewijzing 8 Loting 112 Loting 78 Loting 105 Loting 133 Voorrang 146 Loting 15 Loting 1 Loting 1 Loting 3 Loting 8 Loting 3 Loting 55 Loting 5 Loting 45 Voorrang 34 Loting 25 Loting 34 Loting 39 Loting 44 Loting 35 Loting 217 Loting 41 Loting 21 Loting üctienummer 3 liet in behandeling genomen. Openluchttheater Cabrio was I het weekend tot tweemaal toe geheel gevuld met publiek. Het 1 symfonisch harmonieorkest I van muziekvereniging Odeon uit Soesterberg verzorgde op deze locatie zowel vrijdag avond als zondagmiddag een openluchtconcert. En zoals het (jen toporkest betaamt, waren I beide concerten ook dit keer I van een kwalitatief hoogwaar- j dig niveau. Het midzomernachtconcert stond in het teken van het 975-jarig be staan van de gemeente Soest. Vele bestuurders, medewerkers, relaties en introducés van de gemeente Soest waren vrijdagavond aanwe zig bij dit bijzondere openlucht- concert dat rond 23:00 uur aan ving. Zondagmiddag vierde de Stam Groep haar 90-jarig bestaan in het openluchttheater, waarbij vele medewerkers en relaties, maar ook inwoners uit de regio aanwe zig waren. Beide concerten werden geopend met de openingsfanfare 2000 van componist Kees Vlak, waarin de aankondiging van het nieuwe mil lennium muzikaal vertolkt werd. De gedrevenheid naar vernieuwing werd uitstekend neergezet door het orkest, met een bijzondere waarde ring voor de kopersectie. Daarna bracht de 24-jarige trompetsoliste Vivian Eurlings het eerste deel 'Al legro' uit het trompetconcert van Joseph Haydn uitstekend ten ge hore. Haar uitvoering van dit werk was grandioos. Met haar artistieke prestatie bewees ze een groot ta lent te zijn. Gedurende het midzomernacht concert vertelde Aad Post, op tekst van Hans Kruiswijk, over de ontwikkelingen van de gemeente Soest vanaf 1900 tot heden. Tij dens het zondagmiddagconcert verhaalde deze verteller over de geschiedenis van het vervoer en de ontwikkelingen die het familiebe drijf Stam in de afgelopen 90 jaar heeft doorgemaakt. Verschillende decennia passeerden daarbij de re vue met uiteraard de bijbehorende muziekstukken, zoals het virtuoze 'Armenian Dances' en het meester werk 'Romeo en Julia' van de Rus sische componist Prokofiev. Het liefdesdrama waarin liefde en haat elkaar snel afwisselen werd door het orkest met veel gevoel voor verfijning en dynamische accenten neergezet. Vooral het derde deel, Morning Dance, werd mede door de hand van de meester tot een wervelend einde gebracht. Warme klanken Ondanks de enigszins tegenvallen de temperatuur steeg deze een paar graden bij het horen van de warme klanken van Tango Argen- tina. De geboren Soester accor deonsolist Gert Wantenaar wist op zeer professionele wijze de sfeer uitstekend te treffen met zijn schit terende accordeonspel. Een bij zonder samenspel tussen deze so list, dit keer op bandoneon, en het orkest was ook te beluisteren tij dens 'Milonga del Angel' van Piaz- zolla. Het publiek applaudisseerde eveneens enthousiast na het horen ..-Mei.'.-.-„jiüfjft'a In het openluchttheater Cabrio verzorgde muziekvereniging Odeon uit Soesterberg twee concerten; za terdag ter gelegenheid van 975jaar Soest, zondagmiddag (foto) ter ge legenheid van de 901 verjaardag van de Stam Groep. van het swingende 'Slaughter on lOth Avenue', waarin solist Thorn- wald Jörgensen liet horen het me lodisch slagwerk feilloos te beheer sen. Bijzonder voor het midzomer nachtconcert was de uitvoering van Kurt Weill's 'Dreigröschen Oper' door een ensemble van Odeon, waarin Gerrit de Weerd in staat bleek zijn musici tot grote hoogte te brengen. Een verade ming om in zo'n sfeervolle ambi ance te luisteren naar dit prachti ge dynamische samenspel. Bijzon der voor het zondagmiddagconcert bij de Stam Groep was de Kinder symfonie van Haydn, waarin kin deren mochten meespelen. Ruim vijftig kinderen deden enthousiast mee en bespeelden op aanwijzing van een aantal musici speciale in strumentjes zoals waterfluitjes, tamboerijnen, rateltjes, nachtegaal tjes. Beide concerten werden bijzonder afgesloten met het muziekstuk Memory uit de musical Cats, waar in de fenomenale sopraanstem van Maria den Hertog excelleerde. Enthousiaste reacties vanuit zowel de gemeente Soest als vanuit de Stam Groep volgden, waaruit de waardering werd uitgesproken voor twee bijzondere openlucht concerten van Odeon. In het nieuwe cursusjaar star ten weer diverse cursussen bij ROC de Amerlanden in Soest. Hieronder een overzicht. Basiscursus Nederlands Voor Nederlandstalige volwasse nen die moeite hebben met lezen en/of schrijven. Tijd: maandagavond 19:00-21:45 uur. Duur: 38 weken. Start: in de week van 6 september; instroom gedurende het hele jaar mogelijk. Kosten: 40,00 excl. lesmateriaal. Inschrijfgeld: 20,00. Nederlands/computer Een cursus Nederlands met behulp van computerprogramma's: werk woordspelling, (nieuwe) spelling, leestekens, zinsbouw, brieven schrijven, enz. Kennis van de com puter is niet nodig. Tijd: maandag middag 13:00-15:45 uur. Duur: 15 weken. Start: 6 september. Kosten: 26,00 excl. lesmateriaal. In schrijfgeld: 20,00. Kennismaken met de computer Een praktische cursus voor begin ners. De cursusgroepen bestaan uit 12 deelnemers die in de les de be schikking hebben over een eigen computer. Diverse toepassing smogelijkheden van de computer komen aan de orde: tekstverwer ken, internet, e-mail, grafische roe- Komende zaterdag (26 juni) staan er in en om de Oude Kerk aan de Torenstraat voor zowel ouderen als kinderen allerlei activiteiten op het programma, die georganiseerd worden door de kerkentuingroep 'De Hof van Lof'. Zo zijn niet alleen de kerkentuin en het kerkgebouw van De Oude Kerk van 9:30 tot 16:00 uur voor belangstellen den te bezichtigen, maar is er ook een kleine boekenmarkt. Tegelijkertijd sluit men aan bij de fietspuzzeltocht, die 'Groei en Bloei 'op deze dag in het kader van 975 jaar Soest en haar eigen 45-jarig bestaan organiseert. Deel nemers aan deze puzzeltocht kun nen, behalve een bezoek aan de kerkentuin, ook de toren onder be geleiding beklimmen. Tevens zal de cantororganist van de Oude Kerk, Klaas Vellinga, tussen 15:00 en 16:00 uur het orgel bespelen, waarbij ook dan de toegang gratis is. De werkgroep 'Hof van Lof' zet zich in om de kerkentuin in te rich ten als stilte- en symbolentuin. In ons jachtige leven is vaak weinig tijd voor inkeer en rust. Een stilte- tuin rond de kerk kan mensen in spireren om weer tot zichzelf te komen. Zo kunnen zij in de stilte ontdekken waar het leven om draait. De inrichting van de tuin kan daarbij helpen door gebruik te maken van een concentratieobject, zoals bijvoorbeeld een waterzuil. Historisch gezien hebben bloemen en planten vaak een symbolische betekenis gekregen. Zo zijn klaver en aardbei vanwege hun bladvorm drieëenheidsymbolen. Maar ook zijn er planten met bijbelse per soonsnamen te vinden. Voorbeel den zijn de Judaspenning en Sint Janskruid (Hypericum perfora- tum; naar Johannes de Doper ge noemd). Een voorbeeld van een volksnaam is Jezusgras voor Per- zikkruid (Persicaria vulgaris). De kerkentuin heeft geen vaste bronnen van inkomsten. De werk groep 'Hof van Lof' is financieel afhankelijk van giften en donaties. passingen, enz. Tijd: dinsdagmid dag 13:00-15:45 uur. Duur: 15 weken. Start: week van 6 septem ber. Kosten: 40,00 excl. lesma teriaal. Inschrijfgeld: 20,00. Engels voor beginners en gevorderden Een cursus voor volwassenen die (bijna) geen Engels hebben ge leerd. De nadruk ligt op spreek vaardigheid. Voor de liefhebbers wordt jaarlijks een excursie naar Engeland georganiseerd. Tijd: resp. donderdagochtend, donder dagmiddag en woensdagavond. Duur: 30 weken. Start: de week van 6 september. Kosten: 40,00 excl. lesmateriaal. Inschrijfgeld: 20,00. Tevens verzorgt ROC de Amer landen cursussen Nederlands voor anderstaligen. Voor alle cursussen geldt dat de vooropleiding niet hoger mag zijn dan enkele jaren voortgezet onder wijs. Tijdens de lessen overdag is kinderopvang mogelijk tegen een geringe vergoeding voor kinderen van 0 tot 4 jaar. Informatie: ROC De Amerlanden, gebouw Orlando, di Lassostraat 65, Soest, tijdens kantooruren van maandag t/m donderdag:-§8 035- 6038090. Inschrijven: tijdens de open dag: dinsdag 29 juni 17:00- 19:00 uur. Op veel locaties in het land dreigt het unieke Nederlandse landschap in rap tempo te ver dwijnen. Het wordt opgeslokt door wegen, bedrijfsterreinen en Vinex-wijken. Nog even en we kunnen het karakteristieke Nederlandse landschap alleen nog op schilderijen en foto's bewonderen. In Soest is er nog heel veel groen. Bij de ontwikkeling en het behoud van het platteland spelen boeren en tuinders een wezenlijke rol. Natuur en landschap worden mede door de land- en tuinbouw ge vormd en onderhouden. Maar wat beweegt hen om in voor hun moei lijke tijden te blijven werken in de land- en tuinbouw? De motieven en idealen van boeren en tuinders worden slechts ten dele bepaald door economische aspecten. Heel -•dere waarden, zoals verantwoor- Gerda Tupker met een paar van haar 'zoogkoeien'. delijkheidsgevoel voor natuur en landschap en verantwoorde voed selproductie, vormen de stuwende kracht. Mede daarom wordt in de week van 24 t/m 27 juni de Week van het Landschap georganiseerd. Daarin wordt iedereen uitgenodigd om op het platteland te gaan kij ken en genieten. Wie op de fiets door het buitengebied trekt komt op diverse locaties in en om Soest de 'zoogkoeien' van Gerda Tupker tegen. Zij houdt deze Belgische blauwe koeien op een natuurlijke manier. Dit om op een zeer ver antwoorde manier vlees te produ ceren dat kwalitatief zeer goed is en in het landschap voor een bij zonder 'plaatje' zorgt. Verdere in formatie over dit product is te vin den op www.schoonnatuurvlees.nl. De kerkentuinwerkgroep 'De Hof van Lof'. Er zijn verschillende geldwervings acties geweest en dit zal ook in de toekomst nodig blijven. Door de open dag op 26 juni hoopt men de tuin (opnieuw) onder de aandacht te brengen bij de vele gulle gevers. Centraal Meldpunt Vrijwilligershufp Soest - Soesterberg Op zaterdag 26 juni vindt het zomerconcert van drie van de vier orkesten van Scholen in de Kunst plaats in de St. Francis- cus Xaveriuskerk ('t Zand 31) in Amersfoort. Onlangs vierde het kamerorkest Flehite Sinfoniëtta zijn 10-jarig be staan in deze kerk met een spette rend Concerto Giocoso, nu is de beurt aan de andere orkesten. Za terdagmiddag om 16:00 uur treden de jongste leerlingen op: het Ju niorenorkest, bestaande uit 65 kin deren in de leeftijd van 6 t/m 11 jaar o.l.v. Peter Vinken en de bla- zersgroep o.l.v. Irma Vos. Ook de Vesuvius Kinderkoren uit Soest, Hoogland en Amersfoort, bij el kaar 60 kinderen o.l.v. Anneke Langeraar, zullen een belangrijk aandeel in het concert leveren. Het concert zal ongeveer een uur du ren. 's Avonds geven het Jeugdorkest en het Symfonieorkest, wederom onder leiding van Peter Vinken, acte de présence. Het jeugdorkest heeft een complete symfonische bezetting (zelfs de plekken voor fagotten, contrabassen, hoorns en trombones zijn bezet) en bestaat uit 70 kinderen in de leeftijd 8 t/ m 14 jaar. Op het programma staan werken van Handel (de be roemde muziek uit de 'Fircworks'), Bizet ('Carmen') en de mysterieu ze en spannende muziek van 'The Lord of the Rings'. Het symfonieorkest heeft eveneens een bezetting van 70 orkestleden. De leeftijd van deze orkestleden varieert van 12 tot 17 jaar. Op het repertoire van het symfonieorkest eerst een symfonie van Haydn en daarna is de filmmuziek volop in de belangstelling: muziek van 'Grease', 'Lord of the Dance' en 'The Pirates of the Caribbean'. SCHOEMAKER ALTIJD IETS BIJZONDERS BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST - TELEFOON 035-6010344 100 volwassenen en 46 kinde ren van de Van Lenneplaan hebben onlangs met elkaar voor de derde keer een zeer ge slaagd 'laanfeest' gevierd. De jeugd kon zich deze middag en avond prima vermaken met spelletjes, een springkussen, een heuse pony met kar, disco en een echte kleurwedstrijd. Voor de minder jeugdigen was er een spelcircuit uitgezet, gebaseerd op teambuilding, waarbij met el kaar werd gesport, gekletst en ge wedijverd. Hippe discomuziek werd tijdens de barbecue afgewis seld met gezellige accordeonklan ken. Het feest kreeg een extra di mensie door de speciale kleurwed strijd. Een aantal bewoners van de Van Lenneplaan is al weken met de gemeente bezig om de straat te laten voorzien van verkeersrem- mende middelen, maar dat zal nog wel enige tijd op zich moeten laten wachten. Daarom moest er nu maar extra aandacht gegeven wor den aan de 30-km. zone. Met veel ijver hebben de kinderen 30-km. kleurplaten, voorzien van een alarmerende tekst, ingekleurd en geplastificeerd. Sinds vorige week hangen al die prachtige pla ten door de hele Van Lenneplaan. En nu maar hopen dat het (sluip)verkeer zich realiseert hoe veel kinderen er in deze straat wo nen. Ook hier moeten alle kinde ren toch veilig met elkaar op straat en op de stoep kunnen spelen...? Juniorenorkest o.l.v. Peter Vinken en Vesuvius Kinderkoren o.l.v. Anneke Langeraar, aanvang: 16:00 uur (tot 17:00 uur); toe gang: 2,00 (kinderen vrij toe gang). Jeugdorkest en Symfonieor kest o.l.v. Peter Vinken, aanvang: 20:00 uur; toegang: 3,50 (incl. consumptie). Voor 55-pIussers komt vrijdag 25 juni de Speelvrouw naar de Klari net. Deze troubadour treedt 's middags op van twee tot vier uur. Ze zingt nummers van vroeger, uit het cabaret, maar ook volks- en luisterliedjes, waarvan de meeste in de Nederlandse taal. De Speel vrouw begeleidt zichzelf, zoals de lier, de balalaika, de bouzouki en de citer. Voor deze bijzondere zang- en muziekmiddag gaat de zaal van het ontmoetingscentrum aan de Klari net om 13:30 uur open. De toe gang is gratis. De 'Speelvrouw'. In de gemeenten Amersfoort, Soest en Nijkerk nemen moe ders met kinderen deel aan OpStap: een gezinsgericht pro gramma waarbij opvoedings ondersteuning en ontwik kelingsstimulering centraal staan. Doel is het vergroten van onderwijskansen van kinderen van 4 tot 6 jaar die afkomstig zijn uit gezinnen met laag opge leide ouders en/of waar thuis onvoldoende Nederlands ge sproken wordt. Projectmedewerkers van SOVEE (Stichting Onderwijs Voorrang Eemland) leggen eens in de twee weken een huisbezoek af of geven een groepsinstructie om het mate riaal door te spreken. Daarnaast wordt eens in de twee weken een themabijeenkomst voor de deelne mende moeders van OpStap geor ganiseerd. Hier wordt het materi aal uitgelegd en een thema over opvoeding, onderwijs of ontwikke ling behandeld. In de gemeente Amersfoort wordt ook het project Spel aan Huis uit gevoerd. Bij Spel aan Huis is er, gedurende een periode van maxi maal een schooljaar, een speelster wekelijks op huisbezoek geweest om te spelen met de kinderen. Het doel hiervan is het stimuleren van de spelontwikkeling van kinderen van 2 tot 4 jaar, het betrekken van de ouders bij het spel en het infor meren van ouders over het belang van spel en de mogelijkheden in huis en in de wijk. Daarnaast is een belangrijk aspect van het project het bieden van opvoedingsonder steuning. (Bij Spel op Maat wordt er gewerkt volgens dezelfde me thode als bij Spel aan Huis, alleen wordt het groepsgewijs aangebo den aan moeders die verblijven in het AZC.) Bij het project OpStap hebben kin deren twee jaar lang, vijf keer in de week een kwartier per dag, samen met hun moeder spelletjes en oe feningen gedaan. Dat is een hele prestatie. Zeker als er nog meer kinderen rondlopen, het druk is en buiten de zon schijnt. Daarom is het zo bijzonder dat deze deelne mers het samen hebben volgehou den om zo beter mee te kunnen komen op school. Bij Spel aan Huis hebben kinderen een jaar lang elke week 1,5 uur intensief gespeeld met een speelster van SOVEE. Moeders waren actief betrokken en zorgden ervoor dat ze een gedeelte van het spelbezoek ook observeerden wat de speelster deed. Afgelopen zaterdag kregen de kin deren van OpStap en Spel aan Huis een diploma. De wethouder onderwijs van de gemeente Soest, Harry Witte, zou - mits hersteld - de diploma's uitreiken aan de deel nemers uit Soest, die ook naar het wijkcentrum Het Klokhuis in Amersfoort waren gekomen. °353®* KONINGINNELAAN 18-20,3762 DE SOESTDIJK TEL: 035-58807Ö0

Soester Courant | 2004 | | pagina 9