19 mm 39 mm 99 ERS 49 ■Ti» Busmy: 'Band met reiziger scheppen' Visser RMH Zorgpalet versus Zorgpalet Overlast in bossen moeilijk in te dammen zonder toezicht Historisch pakket nieuwbouw PAUL A-OF HNITT OFFIE OGHO! BEI OF >ERZIK IY KING IUITSAP m Zes buslijnen in Soest Burgers kunnen straks zelf raadsvoorstellen indienen AGINA 2 per stuk f cafeïnevrij >00 gram of f cafeïnevrij ak 24 stuks pak 1 liter jlti fruit, orange of tropical juice 2 litercan WOENSDAG 30 JUNI 2004 SOESTER COURANT Eemland Express ging tot op de bodem Globale, nieuwe dienstregeling W- v PAGINA 3 Uitgebreide Werveling speelt nu al in op Soest 1000 jaar Regiotaxi moet verbeteringen doorvoeren Reclamezuil moet weg 't Maandelijkse nieuws van uw reinigingsbedrijf reinigingsbedrijf\ MIDDEN NEDERLAND O.59 t> Vervolg van pagina 1 De medewerkers van Stadsver voer Nederland hebben op hun knieën op de straat gezeten, met hun handen in de grond gewroet en boomtakken en struiken opzij geschoven, op zoek naar oude, vergeten hal tes. Ze gingen soms letterlijk tot op de bodem, maar de in spanningen hebben vruchten afgeworpen, want vanaf 12 de cember mag de onderneming het busvervoer in Oost-Utrecht exploiteren. Maandenlang werd de bestaande dienstregeling bestudeerd, lagen de knelpunten onder de loep, werden routes, hokjes en stations langs de meetlat van (sociale) veiligheid gelegd en bracht het bedrijf in het kader van de openbare aanbeste ding een offerte uit aan de provin cie. Vorige week dinsdag hakte die de knoop door. Stadsvervoer liet BBA en de huidige vervoerder Connexxion achter zich. In september of oktober start de maatschappij een grootschalige promotiecampagne om naamsbe kendheid op te bouwen. In het ge west zal ze zich als Eemland Ex press gaan presenteren. Dat klinkt, in deze regio vertrouwder dan Vol- ker Wessels, HTM (Den Haag) of Novio (Nijmegen) die met z'n drieën participeren in Stadsvervoer Nederland. Eemland Express schaft nieuwe voertuigen aan voor de dienstrege ling in Oost-Utrecht en zal die in de roodwitte kleuren van de pro vincie laten spuiten. Alle bussen zijn dankzij de lage vloer honderd procent rolstoeltoegankelijk, verze kert Piet van den Bosch die zich intens met het project en de m YOOt' ■isrx, IwvVy TE KOOP Nieuwstraat 26 te Soest Op zoek naar een woning met atelier/ werkruimte? Deze vrijstaande woning heeft het! Aan de rechterzijde van dit karakte ristieke vrijstaande woonhuis staat het onder architectuur aangebouwde atelier. Het is voor meerdere doeleinden geschikt en heeft bovendien een eigen entree. Gelegen op een centrale gezellige locatie, nabij winkels, scholen, busstation en uitvalswegen. Achter de woning is een zonnige besloten tuin met tuinhuisje. Belangrijkste kenmerken bouwjaar circa 1928 sfeervolle woonkamer met parket vloer, erker en open haard knusse keuken bijkeuken nieuw modern toilet atelier/werkkamer met pantry, vaste kastenwand en lichtstraten 3 slaapkamers op le verdieping eenvoudige badkamer via vlizotrap naar bergzolder CV-gas combiketel (1996) perceelsgrootte 264 m2 inhoud circa 400 m3 vraagprijs 359.000,- k.k. Zie ook: .www.nieuwstraat26.nl VVüV ■tri' IviMfr De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 AB Soest ||||j RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 dienstregeling bezighoudt. De taxi busjes die op de minder drukke lij nen worden ingezet, zijn voorzien van een rolstoellift. Zelfs de auto's die hier en daar als openbaar ver voer dienst gaan doen, zijn bere kend op minder valide passagiers. De grote bussen zijn tien meter lang. Dat is twee meter minder dan de doorsnee lijnbus en dat maakt ze wendbaarder. Andere Lijn 70 Amersfoort-Hilversum Lijn 70 blijft intact en wordt zelfs uitgebreid. Op werkdagen zal de bus tussen 7:00-9:15 en 15:30-18:15 uur ieder kwartier rijden tus sen Soestdijk Noord en Amersfoort. Naar Hilversum blijft lijn 70 een half uurdienst, met uitzondering van de dagdelen waarop nu al één keer per uur wordt gereden. Lijn 71 Soest/Zuid-Soesterberg Nieuwe lijn tussen Soest-Zuid en Soesterberg ('t Zwaantje) met aan sluitingen op bussen naar Zeist en Utrecht. Óp werkdagen zal lijn 71 overdag elk half uur rijden. Lijn 72 Soestdijk-Eemnes Gaat op werkdagen overdag elk uur pendelen tussen Soestdijk en Eemnes (via Baarn). Lijn 73 Soestdijk-Bunschoten Gaat op werkdagen overdag elk uur pendelen tussen Soestdijk en Bunschoten (via Baarn). In Soestdijk vertrekt het ene half uur lijn 72 en het andere half uur lijn 73. Lijn 1 Soest/Zuid-Soestdijk (Was lijn 71). Zal elk half uur tussen beide busoverstappunten in Soest rijden, via onder meer het industrie- en bedrijventerrein. Aan sluitingen op lijn 70, lijn 71, lijn 72, lijn 73 en de treinen in Soest- Zuid. Op zondag geen ritten. Lijn 2 Soestdijk-Soest/Zuid (Was lijn 73). Zal elk half uur tussen beide overstappunten in Soest rijden. Aansluitingen op lijn 70, lijn 71, lijn 72, lijn 73 en de trei nen in Soest-Zuid. voordelen van het nieuwe materi eel: meer comfort en minder uit stoot van uitlaatgassen. De ver voersonderneming heeft daarnaast beloofd zorg te dragen voor bete re informatievoorziening, zowel voor, tijdens als na de rit. Er ko men acties om mensen beter op de hoogte te brengen van de moge lijkheden van het openbaar ver voer. Volgens Van den Bosch zal er al les aan worden gedaan om een band te scheppen met de reizigers. Het blijft dus niet bij de naam die met het gebied associeert. Alles wordt in een regionaal kader ge plaatst. 'We gaan sterk werken aan een binding tussen bedrijf en passa giers. Dat willen we onder meer bereiken door een beperkte groep chauffeurs in te zetten. Zo leren de reizigers de chauffeurs kennen. In Nijmegen hebben we dat ook ge daan, en gebleken is dat het werkt. De mensen moeten straks denken: dit is mijn bus', zegt Van den Bosch. Ziekenhuis Uiteindelijk gaat het er om dat de reiziger op zijn bestemming kan komen. Voor bezoekers van Meander Medisch Centrum, loca tie Baarn, die afhankelijk zijn van openbaar vervoer, is er goed nieuws. Op werkdagen zal vanaf 12 december overdag elk half uur een bus naar Baarn rijden en de bus zal dus ook bij het ziekenhuis stoppen. Van den Bosch bekijkt nog of het mogelijk is dat de (taxi)bus voor groepsvervoer vlak bij de hoofdingang van Meander in Baarn kan stoppen. De dienstregeling is zo goed als rond, alleen een aantal details moet nog worden ingevuld. In het najaar zal het definitieve schema bekend zijn en dan kan ook wor den bekeken welke ritten even tueel komen te vervallen. Het gaat dan hooguit om enkele ritten in de onrendabele uren. 'Want we gaan niet met een lege bus rijden', aldus Van den Bosch. 'Zorgpalet Baarn-Soest'. On der deze naam ging de Soester zorginstelling Daelhoven vorig jaar na een prijsvraag verder met haar zusterinstelling Sant voorde uit Baarn. De nieuwe naam is sinds woensdag echter de inzet van een kort geding bij de rechtbank in Utrecht. De zorginstelling stichting Zorgpa- Iet Gooi en Vecht uit Huizen wil dat Zorgpalet Baarn-Soest haar naam verandert omdat die voor verwarring zou zorgen onder het publiek. Tot de stichting Zorgpa let Gooi en Vecht behoort onder meer de Christelijke Thuiszorg met vestigingen in Hilversum, Huizen en Bunschoten. Vanuit het kantoor in Bunschoten wordt ook thuiszorg geregeld voor ouderen in Baarn en Soest. Raadsvrouw M. Bosman beschul digde Zorgpalet Baarn-Soest van een 'ongelofelijk starre houding'. Hoewel haar cliënte onmiddellijk na het bekend worden tegen de nieuwe naam protesteerde, weigert Zorgpalet Baarn-Soest haar naam te veranderen. Dat een nieuwe naamswijziging veel geld kost, valt haar cliënte niet aan te rekenen, aldus Bosman. Dan hadden ze in Baarn en Soest hun huiswerk voor af beter moeten doen. De zorg groep uit Huizen voert al sinds 2000 de naam Stichting Zorgpalet Gooi en Vecht. De vertegenwoordigers van Zorg palet Baarn-Soest (onderdeel van Stichting De Opbouw) bestreden in de rechtszaal dat de concurrent in de regio haar diensten aanbood met gebruik van het voorvoegsel 'zorgpalet'. In advertenties en op het briefpapier van de Christelijke Thuiszorg zou dat niet het geval zijn. De gedaagden hadden daar om ook geen probleem gezien in het gebruik van de naam Zorgpa- let Baarn-Soest. Die was eind vo- Rien Flinterman hoopt dat er over 25 jaar nog cd-roms beke ken kunnen worden. Dan be staat Soest 1000 jaar en mag de laatste steen worden verwij derd, die eergisteren is gemet seld in een muur van De Wer veling. Daarachter bevindt zich een cd-rom met foto's van de huidige leerkrachten en leer lingen. Een mooie gelegenheid dus om over een kwart eeuw nog eens te bekijken hoe het er vandaag de dag aan toe ging in Soest, te meer daar er ook eigentijdse verhalen en tekeningen van de kinderen in het 'historisch pakkef zijn gestopt. 'De start voor het duizendjarig feest van Soest ligt wat ons betreft in het gebouw van De Werveling, zegt de directeur van de protestants-chris telijke basisschool aan de Oude Utrechtseweg. Al het materiaal is ingeseald en maandag in de spouw achter de laatste steen opgeborgen. Op een plaquette staat vermeld dat deze steen pas in 2029 mag worden ver wijderd. De organisatoren van Soest 1000 jaar hebben straks dus alvast een aanknopingspunt. Verbouwing De laatste steen van De Werveling heeft alles te maken met de ver bouwing die de school achter de rug heeft. Er is onder meer een leslokaal bijgekomen en een reme dial teaching kamer gerealiseerd, terwijl het vertrek van het school team is uitgebreid. Architect Ver- weij Messnig Partners en Bouw bedrijf BMU zorgden daarvoor. De uitbreiding was hoognodig, maar kon enkele jaren geleden aanvankelijk niet rekenen op de medewerking van de gemeente die voor de financiering moest zorg dragen. Het bestuur van het Pro testants Christelijk Basis Onder wijs (PCBO) bleef knokken, om dat de school uit haar jasje groei de, en uiteindelijk stemde de ge meenteraad toch in met de plan nen. Met meer dan driehonderd leerlin gen zit de school overigens alweer aan het plafond. Nog steeds moet een groot aantal kinderen worden doorverwezen naar andere scholen en er is zelfs een wachtlijst. In ok tober is echter iedereen van harte welkom en kunnen de bezoekers Het bordje bij de ingang van het HMG-terrein is veelzeggend. Foto: Soester Courant rig jaar na een prijsvraag als win naar uit de bus gekomen. Bovendien had het woord zorg- pakket 'onvoldoende onderschei dend vermogen' om als handels naam bescherming te krijgen, al dus de advocate van Zorgpalet Baarn-Soest. Ook andere zorgin stanties gebruiken combinaties van de woorden 'zorg' en 'palet' in hun naam. Volgens Zorgpalet Gooi en Vecht vormt dat geen probleem omdat die instellingen in een ande re regio actief zijn. Een bestuurs lid ontkende verder dat de Chris telijke Thuiszorg het woord 'zorg palet' niet zou gebruiken. Zorgpalet Baarn-Soest zei zich niet te zullen verzetten als de rechter vindt dat de naam moet worden gewijzigd. De zorginstelling denkt in dat geval vier maanden nodig te hebben om de naamsverandering door te voeren. Zorgpalet Gooi en Vecht vindt vier weken lang zat. De rechter doet dinsdag 6 juli uit- met eigen ogen zien wat er alle maal is veranderd tijdens een open huis. Alleen de spouw, waarin de cd-rom, de verhalen en de tekenin gen zijn verstopt, blijft dan dicht. Directeur Rien Flinterman met selde de glazen stenen in de muur. Over 25 jaar mogen ze worden ver wijderd en kunnen onder meer de foto's tevoorschijn worden gehaald. Ruiters en menners die de spe ciale paden aan hun laars lap pen, mountainbikers die van de route afwijken, vuilstort, vernielingen en loslopende honden die overal poepen, te gen wandelaars opspringen of in het ergste geval hun tanden in een trimmer zetten. In de bossen en natuurgebieden van Soest is er sprake van overlast, maar in welke mate is moeilijk aan te geven. Dat stelt bosbeheerder J. Tupker van de gemeente Soest. Tijdens controles in de bossen en buiten gebieden regent het soms waar schuwingen en verbalen, maar het gebeurt slechts eenmaal in de drie maanden dat Tupker en de politie samen het bos ingaan. En als het op de geplande dag slecht weer is, heeft het weinig zin op zoek te gaan naar de enkele bezoeker in het bos, aldus de beheerder tijdens een korte inleiding voor de raads commissie milieu. De fracties schrokken nogal van deze 'magere frequentie', zoals WD-er Reinier Bordewijk het omschreef. Voor een strikte nale ving van alle regels ontbreekt het eenvoudigweg aan voldoende mo gelijkheden voor toezicht, gaf wet houder Harry Witte te kennen. Een oplossing heeft hij dan ook niet voorhanden. Over de spelregels in de Soester natuur kan geen misverstand ont staan, meent Tupker. Deze staan vermeld op de borden die op vrij wel alle toegangswegen en -paden staan. 'Je kunt van alles verzinnen, maar zonder toezicht blijven de overtreders in overtreding', aldus Tupker. Klomp Groepsvervoer zal on danks de negatieve beoorde ling van een aantal klanten nog een jaar doorgaan met de Re giotaxi. Burgemeester en wet houders stemden in met een contractverlenging. Hierna zal worden bekeken of er nog een termijn van twaalf maanden aan kan worden vastgeknoopt. Intussen zal het vervoerbedrijf nog wel moeten werken aan een verbe teringsplan. Dit naar aanleiding van het onderzoek van de oude renbonden in Soest. Hieruit blijkt dat de taxi nog al te wensen over laat. Het vervoer voor ouderen is volgens veel klanten niet geschikt om op tijd te komen op afspraken met een arts of ziekenhuis. Ook hebben ouderen veel klachten over klantonvriendelijkheid, zoals roken in de auto, het niet willen helpen van mensen en simpelweg onbe schoft gedrag. Het gemeentebestuur komt na de zomer zelf ook met een rapportage over de Regiotaxi. Het gaat zoeken naar oplossingen voor de proble men met het vervoer. Ook gaat de gemeente kijken naar het voorstel van de Stichting Welzijn Ouderen Soest om het routegebied van de Seniorenbus uit te breiden. Het heeft volgens burgemeester Koos Janssen in elk geval veel aandacht. 'We vragen ons inderdaad af of daar geen oplossing in zit.' Voor bezoekers van Meander Me disch Centrum te Baarn, die af hankelijk zijn van het openbaar vervoer, is er goed nieuws. Op werkdagen zal vanaf 12 december overdag elk half uur een bus naar Baarn rijden en de bus zal dus ook bij het ziekenhuis stoppen. Op die datum wordt Eemland Expres de nieuwe streekvervoerder in Oost- Utrecht (zie ook elders in deze krant). Er wordt zelfs onderzocht of het mogelijk is dat de (taxi)bus voor groepsvervoer vlakbij de hoofdingang van Meander in Baarn kan stoppen. Er wordt veel gebruik gemaakt van de bossen, de duinen en buitenge bieden. De gemeente heeft dan ook groot aantal voorzieningen getroffen voor recreatie. Ruiterpa den, routes voor menners en mountainbikers, wandel- en na tuurpaden, een trimcircuit en mo gelijkheden tot langlaufen, het houdt niet op. Bovendien mogen honden in de Lange Duinen loslo pen. Gerelateerd aan de recreatieve druk op het gebied valt de overlast daarom misschien nog wel mee, vindt Hipker. AI is iedere vorm van overlast voor een ander er eentje te veel en is het zonde van het geld dat er vrij veel vernield wordt. Kapotte borden, banken en andere spullen worden altijd zo snel mogelijk gerepareerd of ver vangen. In de buitengebieden komt het voor dat honden achter wild aan gaan. Volgens Tupker krijgen ze bijna nooit een ree te pakken, maar het wild loopt zich wel dood onder de trein of tegen een afras tering. Het aantal dieren dat ver ongelukt, neemt toe. En dan zijn er nog sommige hon den die bezoekers lastig vallen of op de een of andere manier angst inboezemen. Het gaat dan meest al om huisdieren die niet of onvol doende onder appèl staan van hun baasje of vrouwtje. Voor een aan- lijnplicht voelt de raadscommissie in dit stadium echter nog niet. Wel zullen met name de parkeer plaatsen aan de Foekenlaan en de Sparrenlaan extra aandacht krij gen. Honden worden daar uit de auto gelaten en doen in veel geval len meteen ergens hun behoefte. Officieel mogen de riemen en lij nen pas in de zandverstuiving wor- den losgekoppeld. Scouts De Hopman Masselman Groep (HMG) ondervindt veel hinder van honden die op hun terrein of vlakbij de ingang aan de Sparren laan hun uitwerpselen achterlaten. Met regelmaat komt het voor dat i scouts met poep onder de schoen j terugkeren bij het onderkomen. En J dan zijn er nog de honden die te gen de scouts opspringen. 'Ook j eigenaren kunnen agressief zijn als we ze daarop aanspreken', aldus i leider Voute van de HMG die het probleem aankaartte bij de com missie. De scouts hebben niets te gen honden, want regelmatig zet ten ze op verzoek van de honden eigenaren een bak met drinkwater neer. Maar Voute vroeg wel om een aanlijnplicht op de parkeer plaats. Die is er dus al, maar lang niet elke hondenbezitter houdt zich daaraan. Toch komt er in zekere zin een oplossing voor de scouts. Aan de achterzijde van het terrein wordt een smalle corridor gemaakt naar de duinen toe. De HMG-leden hoeven dan niet meer eerst tussen de hondendrollen te manoeuvreren om in het zand activiteiten te kun nen doen. Janklaassen: 'Woedend ben ik over de motie van afkeuring die ik aan mijn broek kreeg, omdat ik verantwoordelijk zou zijn voor het tekort van 712.000 euro in deze poppenkast en dat ik jou niet tijdig zou hebben ingelicht over dit schandaal.' (publiek fluit en jouwt hem uit) Katrijn: 'Die kindertjes hebben gelijk. Het zijn hun centjes en jij heb de laatste jaren geen enkel voorstel gedaan om de gaten te dichten.' (gejuich) Janklaassen: 'Onzin, ik heb thuis een gigantische doos vol papieren staan met verslagen, notulen en rapporten over de zorgen in het openbaar onderwijs van deze kin deren.' Katrijn: 'Ja, ik heb ook twee dozen vol met die paperassen, maar in de wandelgangen gonst het van wan beleid.' (boegeroep) Janklaassen: 'Ik eis van jou, dat je me steunt. Je hebt er al die jaren bijgezeten. Je wist ervan en je hebt er niets aan gedaan.' Katrijn: 'Natuurlijk schat, ik houd van je. Ik heb best medelijden met je. Ik zal een motie van onredelijk heid indienen voor je.' (verbijstering) Dood van pierlala: 'We gooien al die openbare scholiertjes er uit per 1 januari 2005 en dumpen ze in de Eemvallei bij de poppenkasten van Baarn, Barneveld, Bunscho ten, Nijkerk, Scherpenzeel en Woudenberg.' Janklaassen: 'Dan zijn we uit de brand, geven ze een bruidsschat mee van een half miljoen euro en heffen de afdeling onderw ijs op.' Katrijn: 'Daar is nog geen sprake van, maar het tekort loopt de ko mende vijf jaar wei op tot 2 mil joen euro. Pijnlijk voor de burger als je geen cent te makken hebt.' Veldwachter: 'Ik dien tegen jullie alle drie een motie van wantrou wen in.' (doek) Inwoners van de gemeente krij gen de mogelijkheid om zelf een onderwerp op de agenda van de raadsvergadering te la ten plaatsen en hun eigen voor stel ter plekke toe te lichten. Het lokaal bestuur hoopt hier mee de burgers nadrukkelijker te betrekken bij het beleid. Het 'burgerinitiatief', zoals het wordt genoemd, komt uit de koker van de werkgroep burgerparticipa tie. De raad heeft donderdagavond ingestemd met het voorstel dat burgemeester en wethouders op basis daarvan hadden gelanceerd. Uiteraard zijn er criteria opgesteld en zijn er ook gevallen, waarin het burgerinitiatief niet kan worden gehanteerd. Burgers kunnen geen voorstel indienen over onderwer pen die niet onder de bevoegdheid van de raad vallen. Vragen over gemeentelijk beleid en klachten over of bezwaren tegen besluiten zijn evenmin uit den boze. Een kwestie waarover de raad net een besluit heeft genomen, mag ook al niet via het burgerinitiatief op nieuw ter discussie worden gesteld. Soester(berger)s die het initiatief voor een voorstel aan de raad wil len nemen, moeten de steun heb ben van tenminste vijftig medebur gers. Het voorstel moet daarnaast zijn voorzien van een omschrijving en een toelichting en zijn onderte kend. Iedereen vanaf 14 jaar heeft het recht op burgerinitiatief, mits hij of zij afgezien van de leeftijd voldoet aan alle vereisten voor het kiesrecht dat geldt voor raadsle den. De gemeenteraad beoordeelt het burgerinitiatief en besluit of het voor zijn eerstvolgende vergade ring op de agenda wordt geplaatst. Wordt een burgerinitiatief afgewe zen, dan kan de indiener bij de rechter aankloppen voor bezwaar of beroep. De gemeente zal binnenkort uitge breid voorlichting over het burger initiatief geven en de inwoners de mogelijkheid bieden ook via inter net (www.soest.nl) te participeren. Het gemeentebestuur heeft een dwangsom opgelegd aan een fysio- therapiepraktijk aan de Den Bliek laan. De reclamezuil in de voortuin moet worden verwijderd. Deze is zonder toestemming van de ge meente geplaatst en er kan geen vergunning voor worden verleend. Het bouwwerk tast qua afmetingen de omgeving te veel aan, vindt het college. Als de zuil niet voor au gustus is verwijderd, legt de ge meente een boete op van 2000 euro. www.rabobankonline.com Zomerpret en zomertast Het is zomer en naarmate de tem peratuur buiten stijgt, stijgt ook het aantal telefoontjes bij RMN met vra gen over insecten en ander onge dierte. Gespecialiseerde medewerkers van RMN bestrijden ongedierte en geven adviezen om overlast in te dammen. De top-drie van dit moment is: 1wespen 2. bijen 3. hommels Wespen nestelen zich op beschutte plaatsen zoals onder dakpannen, in spouwmuren, gaten of kieren. Zit er een nest bij uw huis, sluit dan nooit de uitgang af want wespen zoeken dan een andere uitweg en komen soms via kieren binnen in huis. Be ter kunt u een ongediertebestrijder inschakelen die in beschermende kleding het nest vernietigt. Bijen zijn nuttig voor de bestuiving van planten en vanwege de honing- productie. Een bijenvolk met koningin leeft in kolonies en kan zich overal vesti gen. Bijen zijn niet agressief maar verdedigen zich als ze worden aan gevallen. Treft u een zwerm bijen aan op een ongewenste plek, dan kunt u een imker raadplegen. De imker zal trachten het nest in zijn geheel te verplaatsen. Hommels komen in Nederland in meer dan 30 varianten voor. De aardhommel nestelt onder de grond of in muizenholen. De boomhommel zoekt het hoger op. Hommels be horen tot een be schermde dier soort en mogen niet bestreden worden. Hommels komen niet op mensen af. Ze heb ben een angel, kunnen steken en ook bijten maar zullen dat alleen doen als ze in het nauw gedreven worden. Biozak mag niet in gft- contafner Biozakken worden te koop aange boden in o.a. supermarkten en in winkels voor huishoudelijke artike- len. De biozak is ge- maakt van biologisch '~m- afbreekbaar plastic en wordt aangeprezen voor "-"•r4- gebruik in de gft-contai- ner. Een gemeente mag zelf be palen of de biozak in de gft-con- tainer wordt geaccepteerd. Vanwege het risico dat ook ander plastic in de gft-container terecht komt, is besloten dat containers met biozakken niet worden geleegd. Reiniging verzamefcontainers bij hoogbouw De gft-containers in cocons bij hoogbouw worden 4 x per jaar gereinigd en de restafval-contai- ners 2 x per jaar. De eerstvolgende reiniging van gft- containers vindt plaats in de week van 25 t/m 27 augustus. De restafval-containers in de week van 24 t/m 26 november. De stalen verzamelcontainers wor den 4 x per jaar gereinigd. De 3® reiniging vindt plaats op ma 30 en dinsdag 31 augustus. Voor vragen of klachten over de reiniging van verzamelcontainers kunt u bellen met RMN. Verwijderingsbijdrage voor autobanden Zoals eerder gemeld in deze rubriek betaalt u sinds 1 april een verwijderingsbijdrage bij de aan schaf van een nieuwe autoband. De oude band kunt u dan achter laten bij het bedrijf waar u de nieuwe band koopt. Hebt u nog een oude band in uw berging staan, dan kunt u deze t/m augustus 2004 afleveren op het afvalbrengstation. Vanaf 1 september kunt u daar al leen nog autobanden kwijt waarvan de velg is verwijderd. De velg kan apart als oud ijzer ingeleverd worden. Vragen over afval en afval verwerking? Voor vragen, opmerkingen en tips kunt u schrijven, mailen of bellen naar RMN. VTJi-- Postbus 203, 3760 AE Soest Telefoon 035 - 603 92 22 E-mail: info@rmn2000.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 3