roep 8 Carolus zwaait af in musical Haantje de Voorste uitgekraaid fSIR' I Pleidooi voor defensiemuseum Seen verbouwing in Apollo ran carport naar garage Juf Emanuelle en haar Jack ERPÉ KERKDIENSTEN mg Sterke bezetting van open toernooi LTV Soesterberg MEDISCHE DIENST Expositie oud-rugbyspeler bij Mondileder Soesterberg HULPVERLENING VAKANTIEBEZORGERS Niet voldaan aan eisen kwaliteitswaarborg itaat voorop, n must. angs-nivo. ;iotherapeutische leiding. |-up en cooling-down. groepen (max. 10 pers.), ;n in groepsverband, itwoord trainen, annen sfeer. sid fitheid doe je bij: 5 SOESTDIJK leningen van lezers ostok Bevelhebber: 'Bakermat voor verleden, heden en toekomst' Tros Kamerbreed Ive vanuit het uchtvaartmuseum VRIJWILLIGERSHULP NODIG? KORTINGEN TOT 50% Openingstijden kantoor SOESTERCÖURANT -3762 DA Soest 035 - 601 38 14 OESTERBERGSE COURANT WOENSDAG 11 FEBRUARI 2004 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld. Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 at ze eerder als try-out met succes de musical De wgomgangsters hadden op- icrd, deden de leerlingen van ?p 8 van de Carolusschool, gevuld met kinderen uit p 7, het nog eens dunnetjes op de traditionele af- idsavond van de schoolver- rs. Het succes was niet min- ze kregen na afloop een nde ovatie van het publiek. 1 april begonnen de leerlingen het instuderen van de musi- ecn productie van oud-Soes- Benny Vreden. Onder regie meester Guus Ketzer deden ïun uiterste best om er iets >is van te maken en dat is ge- Dat de uitvoeringen van de olusschool een zekere faam icn in Soesterberg, bleek wel de belangstelling. Meer dan derd ouders, broertjes en zus- opa's en oma's en andere fami- den waren er op afgekomen, musical speelt zich af in een cstation met age en weg- aurant D"~ -«ap langs de snel- H<>' -dm van De Klap is erg als het op kleine repara- aankomt. Om materialen te iaren, gebruiken de monteurs rvloedig kauwgom. Ze plak- er banden mee en kapotte en en gebruiken het om lekke stgoed ipad 73 te Soest ïitectuur gebouwde VRIJSTAANDE 'EL SEMI-BUNGALOW. gelegen aai 4 m2 grond. UIS Vraagprijs 439.500,- k.k. a.s. zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur. STAAND WOONHUIS (1948) op e in Soest-Zuid. Gelegen op 438 m2 fraai aangelegde zonnige tuin. Vraagprijs 394.500,- k.k. MS a.s. zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur. laan 71 te Soest •LFTVAN een dubbel WOON- ijstaande stenen berging en garage. 21 m2 grond. Vraagprijs 310.000,- k.k. IS a.s. zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur. t 55 te Soest VILLA met garage en bijgebouwen, urnen op ca. 650 m2 grond. Fijne >og vakantiegevoel gehalte! Vraagprijs 495.000, a.s. zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur. 7 te Soest 'AMD WOONHUIS met vrij- ïrkkamer. Fraaie en diepe zonnige geheel is gelegen op 314 m2 grond. Vraagprijs 269.500,- k.k. a.s. zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. 19 te Soest Overhees gelegen MIDDEN- optimale privacy. Ideale woning voor net 2 of 3 personen. Zeer nabij openbaar vervoer en park. Vraagprijs 179.500,- k.k. s. zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. ierslaan 81-28 te Amersfoort RECREATIEBUNCA- 04 m met zonnige tuin.Woon- -'randa ca. 190 m2. Vraagprijs 142.500,- k.k. zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur. VONING aan de rand van Soest. 1.250,- excl. nutsvoorzieningen ANDE VILLA aan het water! uitlaten te dichten. Kortom, kauwgom is overal voor te gebrui ken. Plezierige bijkomstigheid is dat het nog lekker is ook. In de garage staat dan ook altijd een volle pot kauwgom. Totdat op een dag plotseling de bodem in zicht is en er nergens meer kauw gom te koop blijkt te zijn. De ver denking valt op twee duistere fi guren, Baas en Bram, die met een koffer met een gouden handvat het restaurant binnenkomen. Zij vertellen dat een kauwgombende alle kauwgom opkoopt. Hierdoor wordt kauwgom schaars. De Met veel enthousiasme brachten leerlingen van de Carolusschool als afsluiting van het schooljaar de musical De Kauwgombende. Foto Eemland Pers gangsters verdienen er dus dik aan als ze wel kauwgom te koop aanbieden. Het team van De Klap is er al gauw van overtuigd dat Baas en Bram zelf de kauwgom gangsters zijn en proberen hen weg te krijgen. Plotseling ver dwijnt hun koffer op mysterieuze wijze. Baas en Bram willen hem terug en stellen een ultimatum, anders... Dan verschijnt er een keurig echt paar in het restaurant met precies zo'n zelfde koffer. Het personeel hoeft de koffer maar even te le nen om Baas en Bram weg te krij gen. Zij krijgen uiteindelijk 'hun' koffer terug. Grote opluchting dus, maar dan komt de recher cheur die bij het onderzoek be trokken is met de mededeling dat één van de leden van de bende een vrouw is. Het blijkt dus dat niet Baas en Bram de gangsters zijn, maar het zogenaamd keurige echtpaar. Mede door de prestaties van de kinderen op het toneel werd het niet alleen een vermakelijke, maar ook een spannende uitvoering. Zonder iemand tekort te doen, verdient Daan Borman als mon teur Jim een extra compliment voor de wijze waarop hij zijn rol speelde. Het was duidelijk dat de anderen zich aan zijn ongedwon gen en spontane optreden op trokken. Na afloop van de musi cal en de staande ovatie van de toehoorders, werd met de leerlin gen van groep acht en hun ouders het schooljaar afgesloten. Alle kinderen die de Carolus school verlieten voor een vervolg opleiding kregen een presentje van de ouderraad. Zaterdag 10 juli zondag 11 juli Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 P. van Hooijdonk, eucharistieviering met gemengd koor Samen op Weg (PKN), Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. W.È. Steenbeek, Amersfoort Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 mw. drs. Z. Hageman-Vos World Outreach Church (info locatie: #0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Soesterbergse Courant van juni stond te lezen dat de thouder de Haanschool na getouwtrek naar Wostok gaat huizen. De raadsmeerderheid nog groter dan in het verhaal d vermeld. Ook de PvdA heeft pc raad, dit in tegenstelling tot berichtgeving, wel degelijk ge ien voor de locatie aan Wostok. ivankelijk hadden de sociaal- locraten een lichte voorkeur het evenemententerrein, dat de school daar als een ltifunctioneel gebouw samen :t de bibliotheek, de kinderop- g en het welzijnswerk een ster steunpilaar zou kunnen zijn een nieuw kloppend hart het vliegdorp. Nu die andere orzieningen losgekoppeld wor- van de school valt dit argu- nt weg. Dit gaf samen met de eiende steun van Soesterber- •s voor de locatie Wostok de lorslag: ook de PvdA-fractie mt in met de verplaatsing naar 'Stok. Paul Lemmen, fractievoorzitter PvdA Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, SS 0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, 88 030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, SS 352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, SS 033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: SS 033-2994669dag en nacht bereikbaar. Een op een Thuiszorg 24 Uur per dag huishoudelijke hulp, verzorging en verpleging (bui ten kantoortijden voor spoedeisende gevallen), tel.. 035-5412016. Van zaterdag 10 tot en niet zondag 18 juli wordt het jaar lijkse open tennistoernooi van LTV Soesterberg gehouden op het tennispark aan de Kerk- laan. Hoewel het evenement ook dit jaar midden in de va kantie valt, is er een enorme be langstelling. Het speelschema zit bomvol met 315 partijen. Gedurende de toernooiweek wordt de website www.ltvsoesterherg.nh elke dag bijgewerkt met foto's en verslagen van de wedstrijden. Op de site staan verder de sheets en de dag planning. Het sterke deelnemersveld in de categorie 3 staat garant voor aan trekkelijke wedstrijden. Alleen voor de categorie Dames Enkel 3 waren onvoldoende inschrijvin gen, waardoor deze categorie dit jaar afwezig is. In de categorie heren enkel 3 is de winnaar van vorig jaar, Hans Adama van Scheltema van ZTC Shot uit Zeist, als nummer 1 ge plaatst. De jongere spelers zullen hun uiterste best moeten doen om deze veteraan, behorend tot de Nederlandse top in zijn leef tijdscategorie, te kunnen verslaan. Danny Egter, trainer van Soest- Zuid en oud-winnaar van de Soesterberg Open, is als tweede geplaatst. De plaatsingslijst bij de heren dubbel 3 wordt aangevoerd door het koppel Lcx Meijer en Bert van Wede van BLTC uit Baarn. Zij zullen geduchte concurrentie heb ben van Raymond Rog en Dimi- try Wijnen, de als nummer 2 ge plaatste Amersfoorters van LTV Randenbroek. In de categorie gemengd dubbel 3 zijn Marsha Holwarda en Jordy Blankers van LTC Soestdijk de favorieten. Jordy Blankers, club trainer bij LTV Soesterberg, zal ongetwijfeld weer een aantal spectaculaire acties laten zien. De finalepartijcn worden gespeeld op zondagmiddag 18 juli. Op vrijdagavond 16 juli is het tijd voor de traditionele feestavond, dat dit keer Italië als thema heeft. Het clubhuis zal de gehele week een Italiaanse sfeer uitstralen. radioprogramma Tros Ka- rbreed wordt zaterdag live uit enden vanuit het Militaire ichtvaart Museum te Soester- jrg. Speciale gast in deze uitzen- g is minister van Defensie :nk Kamp. Hij wordt geïnter- swd over actuele defensieonder- :rpen. :t Militaire Luchtvaart Museum lin verband met deze Tros-uit- iding bij wijze van uitzondering rerdag van 10:00 tot 16:30 uur bezoekers geopend. Het 'e-interview vindt plaats in de lijdershal die tijdens de uitzen- ^ig voor bezoekers toegankelijk Ijft. Dit biedt hun de unieke kans eens een radio-uitzending van [chtbij mee te maken. Ook de eeburghal en het Flying Center n de hele dag open. os Kamerbreed is te beluisteren Radio 1 (98.9 FM) en internet Avw.troskamerbreed.nl") en Drdt gepresenteerd door Gerrit n der Kooy en Caspar Becx. De :zending begint om 11:00 uur en ndigt een uur later. De herdenking van de verjaardag van de Koninklijke Luchtmacht Tijdens de jaarlijkse viering van de verjaardag van de op 1 juli 1913 opgerichte Luchtvaart Afdeling (LVA), de voorloper van de Koninklijke Lucht macht, heeft de nieuwe bevel hebber der luchtstrijdkrachten, luitenant-generaal Dirk Sta rink, een pleidooi gehouden voor het op Soesterberg levend houden van de luchtmachthisto rie. Na sluiting van de vliegbasis zou hier volgens Starink een Defensiemuseum gevestigd kun nen worden. Zoals gebruikelijk vierde de Ko ninklijke Luchtmacht op 1 juli haar verjaardag. Bij het monu ment voor de gevallenen, dat uit 1923 dateert, werd een herden king gehouden. Door het uitlo pen van de kerkdienst begon de plechtigheid een kwartier later dan gepland. In zijn toespraak noemde de kersverse bevelhebber Starink de namen van de ontval len militairen en burgers van het afgelopen jaar. 'Bij het werken aan de toekomst speelt het verleden een belangrij ke rol. De mensen die mij een beetje kennen, weten dat ik geïn teresseerd ben in de militaire ge schiedenis. De geschiedenis is een bijna onuitputtelijke bron van in spiratie en leren van wat er in het verleden is gebeurd, leren van wat onze collega's van weleer hebben meegemaakt. Dat doe ik in het besef dat velen een hoge prijs be taalden, sommigen zelfs de aller- was een sfeervolle gebeurtenis bij het uit 1923 daterende monument hoogste prijs, want zij gaven hun leven. Ook daarom is het zo be langrijk om een plechtigheid als deze te organiseren.' Aan het einde van zijn toespraak wees Starink op de unieke locatie Soesterberg. 'Ik heb aangegeven) dat ik het belangrijk vind om van ons verleden te leren en respect te hebben voor onze voorgangers en de ons ontvallen collega's. Dit monument waar wij bijeengeko men zijn, speelt daarbij een heel belangrijke rol.' 'We hebben in het afgelopen jaar moeten besluiten om de op de vliegbasis Soesterberg gestatio neerde helikopters de komende jaren te verplaatsen naar Gilze- Rijen. Daarmee houdt Soester berg op te bestaan als vliegbasis. Het is in mijn ogen echter onge wenst dat de Koninklijke Lucht macht haar bakermat, in moderne taal, de rots van de organisatie, zou verlaten. Het is te hopen dat we er in slagen om op de baker mat een geheel nieuw defensie museum te vestigen. In dat geval blijft Soesterberg de plaats waar verleden, heden en toekomst van de Koninklijke Luchtmacht bij el kaar komen, en waar we met el kaar een passend eerbewijs kun nen brengen aan de ons ontval len collega's, zodat ze eeuwig voortleven.' Vervolgens werden de vlaggen halfstok gehangen en hield de Luchtmachtpredikant een korte preek, gevolgd door een kort ge bed door het hoofd Luchtmacht- aalmoezenier. Hierna volgde een op de vliegbasis Soesterberg. Er kwamen ook vier F-16's over minuut stilte. Daarna speelde de Kapel van de Koninklijke Lucht-, macht het Wilhelmus en werden de vlaggen weer in top gehesen. Met het overvliegen van vier F- 16's afkomstig van de vliegbasis Leeuwarden en een défilé werd de plechtigheid afgesloten. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 88 0900-8844; alarmnummer: 88 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantélzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 88 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, S 351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88 352391. Grof vuil, 88 0800-7662000. Gevraagd: t.b.v. Soester Courant, bezorging in Soesterberg. Tel. 035 - 602 18 41 of 06 - 229 093 90. Vragen naar Dhr. v. Barneveld. mmmBm Hij noemt zichzelf een kleuren- kunstenaar, oud-rugbyspeler Gert van Reenen uit Amers foort. Hij vindt dat een schilde rij de mensen een goed gevoel moet geven. Tiet moetje vrolijk maken.' Of hij daarin is ge slaagd, kan de belangstellende beoordelen in galerie Mondi van Mondileder aan de Amers- foortsestraat 76 in Soesterberg. ien bewoner van Apollo mag an het gemeentebestuur van ijn carport geen garage maken, "et heeft de bouwvergunning jeweigerd omdat het afgeven iiervan in strijd is met het gel lende bestemmingsplan en met het algemene planologische be leid van de gemeente. Bovendien biedt toepassing van de 'Rege ling bouwvergunningvrij bou wen' in dit geval geen soelaas. De woning waarvoor de vergun ning voor de wijziging is aange vraagd, valt binnen het sinds 001 geldende bestemmingsplan 'Soesterberg-Oost 2001'. In de wijk Apollo staan drie typen wo ningen met een carport aan de voorzijde. Er gelden enkele regels die meespelen bij het al dan niet dichtbouwen van een carport, zo als het zicht vanuit de woning op straat, het straatbeeld, de bereik baarheid van de woning en parke ren op eigen terrein. Bij het type woning waar het hier om gaat, is in de toelichting bij het bestemmingsplan onder meer overwogen: 'Bij het geheel dicht bouwen van de carport zal het zicht vanuit de woning op straat verdwijnen. Bij het dichtbouwen van de carport zou de auto gepar keerd kunnen worden op de ver harding buiten de rijbaan, maar dus wel op openbaar gebied. Aangezien er in het openbaar ge bied te weinig parkeerplaatsen zijn, zal het een te grote druk op het parkeren in het openbaar ge bied geven als deze carports dicht gebouwd mogen worden. Er is besloten om dit niet toe te staan.' Overigens zijn op het moment van vaststelling van het bestem mingsplan al twee vergunningen verleend om de carport tot voor bij de voorgevel dicht te bouwen en als garage in gebruik te nemen. Het perceel waarvoor de vergun ning is gevraagd, heeft de bestem ming 'wonen'. Hier mag alleen een garage worden gebouwd als op de plankaart de aanduiding 'g' (garage) voorkomt. Dat is hier niet het geval. Afgezien daarvan voldoet het bouwplan niet aan de algemene gemeentelijke criteria met betrekking tot het oprichten van bijgebouwen. De steden bouwkundige heeft een negatief advies uitgebracht over deze aan vraag. Er zijn volgens de gemeente geen ontsnappingsmogelijkheden in de sfeer van vrijstelling verlenen of vergunningvrij zijn. Wat dit laatste betreft voldoet het bouwwerk hier niet aan. Het besluit dat hierop van toepassing is, geeft onder meer aan dat een bijgebouw ge realiseerd moet worden op het achtererf of 'een niet naar de weg of het openbaar groen gekeerd zij-erf op meer dan een meter van het naburige erf'. Dat is hier niet het geval. De in de hal van de openbare Wethouder De Haanschool ge vestigde buitenschoolse opvang Haantje de Voorste bestaat sinds vorige week niet meer. Het gemeentebestuur heeft besloten de vergunning in te trekken, om dat na een inspectie de GGD tot de conclusie is gekomen dat de accommodatie onder de maat is. Afgezien daarvan was de hal van de openbare basisschool van het begin af een noodoplossing voor de opvang. Inmiddels is voor alle kinderen nieuwe buitenschoolse opvang gevonden bij Abrona. Deze instelling bood al kinderop vang en wilde wel uitbreiden met deze dienstverlening. Het intrekken van de vergunning heeft dus geen maatschappelijke gevolgen, in die zin dat ouders en kinderen niet zonder opvang zit ten. De enige consequentie is dat er geen buitenschoolse opvang meer wordt aangeboden in Soesterberg zelf. Abrona (Sterren- berg) behoort namelijk tot de ge meente Zeist, hoewel deze instel ling in feite de grens tussen beide gemeenten vormt. De mogelijkheid bestaat dat er over een paar jaar opnieuw een buitenschoolse opvang in Soester berg zelf komt. Voor kinderdag verblijf Pompidoe aan de Amers- foortsestraat is namelijk uitbrei ding met een buitenschoolse op vang meegenomen in het nieuwe bestemmingsplan. Dit zal echter op z'n vroegst eind 2006 onher roepelijk zijn. In 2002 nam een particuliere ex ploitant de buitenschoolse op vang van onder meer Haantje de Voorste over van de Stichting Ba lans. Daarbij werd hem duidelijk gemaakt dat de hal van de Wet houder De Haanschool een noodoplossing was van Balans en dat het gebruik tijdelijk zou zijn. De nieuwe exploitant moest dus uitkijken naar een nieuwe locatie. Door bemiddeling van de ge meente kwam contact tot stand tussen de exploitant en de korf balvereniging Oranje (KVO) in Soesterberg met de bedoeling om in het kader van het landelijk pro ject sport en kinderopvang Haan tje de Voorste te verplaatsen naar de op de dag leegstaande clubac commodatie van KVO aan de Kerklaan. Er kwam een samen werkingsovereenkomst tot stand, maar uiteindelijk bleek deze niet te (kunnen) worden geëffec tueerd. Om naar de nieuwe loca tie te kunnen verhuizen, liet de exploitant weten meer personeel nodig te hebben. Voor buiten- schoolse opvang bleek het echter moeilijk gekwalificeerde medewer kers te krijgen. De GGD kwam na een inspectie tot de conclusie dat er nauwelijks gewerkt is aan maatregelen om te voldoen aan eisen die staan voor een zekere kwaliteitswaarborg. De dienst stelt dat de exploitant op korte termijn orde op zaken moet stellen. Dit is echter niet gebeurd, niet na een gesprek met verant woordelijk wethouder Harry Wit te en de beleidsambtenaar kinder opvang en ook niet, nadat de ter mijnen ervoor allang waren ver streken. De oudercommissie van Haantje de Voorste heeft uiteindelijk zelf het initiatief genomen om de ouders een alternatief aan te bie den. Hiervan hebben alle ouders die kinderen op de buitenschool se opvang hadden gebruik ge maakt door over te stappen naar Abrona. Daardoor kwam vorige week een eind aan het bestaan van Haantje de Voorste in de Wethouder De Haanschool in Soesterberg. Een schilderij moetje vrolijk ma ken, vindt oud-rugbyspeler Gert van Reenen. De tentoonstelling wordt op vrij dag 16 juli om 19:00 uur geopend door televisiecoryfee Viola Holt. Tot en met zaterdag 25 septem ber kan men bij Mondileder te recht om de expositie te bekijken, op maandag van 13:00 tot 17:30 uur, van dinsdag tot en met vrij dag van 09:30 tot 17:30 uur en bovendien op vrijdagavond van 19:00 tot 21:00 uur en op zater dag van 09:30 tot 17:00 uur. Van Reenen heeft zich de laatste tien jaar ontplooid als een kleur rijke kunstschilder. Zijn eigenzin nige schilderijen zijn vitaal en met durf en vaart geschilderd. Naast schilderijen van tulpen in primai re kleuren, maakt hij ook grote basale abstracten. Zijn monu mentale composities maakt hij met kwast en mes. Gedurfd van kleur, krachtig van motoriek, tex tuur en vol warmte. Zijn doeken stralen levenslust en energie uit die de kijker verwarmen en be geesteren. Van Reenen heeft in middels een nieuw atelier betrok ken aan de Eem aan de Kleine Koppel te Amersfoort. Meer informatie over zijn kunst werken is te vinden op www.gertvanreenen.nl de zonnige kent van de schaduw Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen www.erpezonwering.nl Tel. 0346 - 35 11 79 Sterrenbergweg 15-A^ Soesterberg Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.15 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur TEL 035 - 6014152 Op het gemeentehuis van Soest >verd vrijdag het huwelijk vol trokken tussen juf Emanuelle van groep 6 van de Wethouder De Haanschool in Soesterberg en haar grote steun en toeverlaat Jack van der Mey. Na een jaar van sparen en voor bereiding was het voor familie, vrienden en genodigden eindelijk zover en kon men aan de denk beeldige reis van de ambtenaar van de burgerlijke stand beginnen. Zij vertelde de gasten waarom ze hen meenam naar Italië en liet de vlinderboom zien waar Emanuel le en Jack zeven jaar geleden hun hart aan elkaar verloren. Na het overtuigende jawoord mochten de leerlingen een eigengemaakt lied ten gehore brengen en werd het bruidspaar verrast met een eerste rijles voor de juf zodat zij, zodra ze de rijlessen achter de rug heeft en voor het examen is ge slaagd, niet meer iedere dag uit Soest op de fiets naar haar werk hoeft te gaan. Daarna verliet het kersverse echt paar onder een haag van bloe- menbogen het gemeentehuis en reden ze per cabrio naar de Wil- helminakerk. Daar ontvingen ze de zegen en gaven ze elkaar de ringen. Na de fotoreportage was er gelegenheid om tijdens een re- Onder een haag van met bloe men versierde erebogen verlaat het kersverse echtpaar Van der Mey het gemeentehuis van Soèst. ceptie de juf en haar man te feli citeren en kregen ze ook even de tijd om met hun gasten een praat je te maken. Er volgde nog een maaltijd voor genodigden en de dag werd besloten met een feest. Over zes weken, na de zomerva kantie, zal het nog even nagenie ten zijn met de kinderen, want juf Emanuelle heeft beloofd ook in het nieuwe schooljaar les te ge ven, aan groep 6 en 7.

Soester Courant | 2004 | | pagina 11