L*J> En dit zijn de knallers van deze week: SKOSS: 'Onteigeningsprocedure gênant' 12.98 2.95 1.39 3.99 2.49 0.59 Soest gaat illegale praktijken op recreatieterreinen te lijf Jongen met 'mitrailleur' Bekeuringen in bosgebied Gemeente wijst eigenaren van hond op opruimplicht Fietser gewond bij ongeval VERKOOPPLANNEN? DEZE WEEK Plastic nepwapen levert boete op O.m. geen visakte en ruiterpenning Bestuur Montessorischool voelt zich niet netjes behandeld Hospice krijgt donatie van 30.000 euro Automobilist rijdt door; getuigen gezocht GROTE VASTE PLANTEN 'f IMU voor maar1 ,oo Spoedbesluit: alle aanvragen jaar in de la UW WONING VERKOPEN? BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 A. van der Lee SOESTER KALENDER Verpleeghuis mag 'naam 'Zorgpalet gewoon gebruiken OPEL Mini frituurpan Maranello Rosato Gebraden rosbief Slagroom aardbeien- schnitte Kipkrolcantschnitsels Broccoli VAN DE GRAAF BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 WOENSDAG 7 JULI 2004 82e JAARGANG NO. 47 SOI5TE COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar 9,00 - Buiten Soest 18,00 - Losse nummers 0,60 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Onbeperkt rijden met Regio taxi. Driesprong krijgt al gestalte. Het regent projecten in de Eng. Zusterhuis nog 'deplorabel'. Op 't Hoogt Actueel 4 Actueel Op de Van Weedestraat zwaaide dinsdagavond een jongeman met een vuurwapen in de richting van een andere jongen. Tenminste, dat zag een getuige die meteen de po litie belde. Die nam rond kwart voor tien direct poolshoogte en herkende aan de hand van een signale ment het tweetal. De komst van de politie bracht de verdachte letterlijk in beweging, want hij zette het op een lopen. Hij rende de Oude Raadhuisstraat in en probeerde zich vervolgens in een steeg te verschuilen, maar de achttienjarige Soester werd daar aangehouden. Hij had geen wapen in zijn be zit, maar omdat iemand had ge zien dat hij dat ergens had ver stopt, was dat snel boven water. Het bleek te gaan om een pis toolmitrailleur van plastic die echter grote gelijkenis vertoon de met een echt vuurwapen. De nepuitvoering was geladen met gele balletjes. Volgens de Wet Wapens en Munitie is het verboden om met nepwapens over straat te lopen. Vandaar dat de Soester jonge man werd meegenomen naar het politiebureau. Daar werd proces-verbaal tegen hem opge maakt. 'Kleuters die tekenen hebben geen gum nodig.' Wallylan: walhalla voor lief hebbers computerspelletjes. RTV Utrecht blijft calamitei- tenzender. Familieberichten 6 Op Soest 1 Verdwenen Soest. Smikkelen onder oude foto's. Soest 50 jaar geleden. Aanbod huurwoningen 8 Cultuur 9 Inburgeraars vallen in prijzen. Voorstellingen in Cabrio. SWOS weer op Franse toer. Soesterberg 11 Pleidooi voor defensiemuseum. Sterke bezetting open toernooi LTV Soesterberg.. Onlangs kwam de overlast in de bossen en buitengebieden van Soest ter sprake in de raads commissie milieu. Daarbij werd onder meer de conclusie getrok ken, dat er zeer sporadisch kan worden gecontroleerd op de na leving van de regels. Of het berust op toeval, is niet be kend bij de redactie van deze krant, maar afgelopen week trok ken politie en Koninklijke Mare chaussee in eendrachtige samen werking de natuur in. Dat leverde 32 bekeuringen op. Ze bekeurden vier mensen die een hengel hadden uitgeworpen, maar geen visakte konden tonen. Vijf ruiters wérden op de bon ge slingerd, omdat ze geen penning op zak hadden. Ook vier moun- tainbikers, die van de speciale route waren afgeweken, werden betrapt en voorzien van een boe te. Het grootste aantal overtredingen viel in de categorie loslopende honden. Voor de dertig euro die ze daarvoor moeten betalen, had den de baasjes wellicht beter een nieuwe riem kunnen aanschaffen. En dan was er ook nog een wan delaar die het in zijn hoofd had gehaald om buiten de paden te lopen. Hij zal moeten dokken, net als een automobilist die er en pas sant op werd betrapt, dat hij niet handenvrij belde. Het was eergisteren twee weken geleden dat de raadsfracties door de gemeentelijk bosbeheerder J. Tupker werden bijgepraat over de overlast buiten de bebouwde kom. Of de overlast van honden, vuilstort en vernielingen groot is te noemen, Iaat zich moeilijk zeg gen, meende Tupker. De druk op de bossen en de buitengebieden is groot. Er zijn veel recreatievoor zieningen getroffen en dienten gevolge maken veel mensen er gebruik van. Volgens Tupker wordt er gemid deld eenmaal in de drie maanden gelet of de bezoekers zich aan de regels houden. Het komt wel eens voor, dat zo'n vooraf inge plande controle vervalt, omdat het slecht weer is. Er zijn dan weinig recreanten in het bos en controle ren heeft in zo'n geval weinig zin. Sommige fracties waren nogal ge schrokken van de 'magere fre quentie' van de controles. Drie Soesters jagen op goud. Uitputtingsslag in de bergen. Clubrecord Nadine de Goede op 7-kamp. Prikbord Medische dienst Kerkdiensten. Radio Soest. 15 Veel hondenbezitters weten vol gens de gemeente niet dat ze een opruimplicht hebben voor de uitwerpselen van hun huisdier. D?t geldt eigenlijk overal, be halve op de speciale uitlaatstro- ken en in de gebieden waar honden los mogen lopen. Daar draagt de gemeente zorg voor het verwijderen van de uit werpselen. Na een inventarisatie van het uitlaatbeleid werd een half jaar geleden een aantal voor stellen tot verbetering op papier gezet. Het gaat om vaker schoon maken, het verbeteren van de in richting van de uitlaatstroken en de losloopgebieden en het infor meren van hondenbezitters over de regels. Bij de begrotingsbehan deling in het najaar zal de ge- www.rabobankonline.com meenteraad bepalen of voor deze projecten geld beschikbaar wordt De gemeente krijgt regelmatig verzoeken van burgers om het bordje 'verboden voor honden' te plaatsen op plekken, waar inwo ners (vaak) last hebben van honden(poep). Deze ronde bor den met een rode rand worden echter alleen geplaatst bij winkel centra, speelterreinen en scholen. Dat zijn de enige gebieden waar honden niet mogen komen. Meer bordjes neerzetten wil de ge meente niet, dit om te voorko men dat er straks overal borden zouden staan. Wel is ze van plan om op plekken, waar veel overlast is, tweemaal per jaar gedurende twee weken een bordje neer te zetten, waarop wordt aangegeven dat de hon denbezitters de plicht hebben om de uitwerpselen van hun dier op te ruimen. 'Het is gênant datje als gemeen te een onteigeningsprocedure in gang zet tegen een organisatie die heel erg bereid is om mee te werken.' Paul Hilhorst, be stuurslid van de Stichting Ka tholiek Onderwijs Soest Soesterberg, heeft geen goed woord over voor de strategie die Soest voert tegen de Montesso rischool. Voor de ontwikkeling van Spoor- dal moet de school plaatsmaken voor woningbouw. Aan de over zijde van de Dalweg, op de huidi ge plek van sportschool Budo Ryu aan de Parallelweg, krijgt ze daar nieuwbouw voor terug. Reeds toen het grootschalige pro ject ter realisering van circa 160 woningen enkele jaren geleden voor het eerst ter sprake kwam, stak de schoolleiding haar en thousiasme niet onder stoelen of banken. Direct werd alle mede werking toegezegd en er leek geen vuiltje aan de lucht. Totdat er een kink in de kabel kwam. Spoordal wordt ontwikkeld door Heilijgers Projectontwikkeling dat daarover een overeenkomst met de gemeente heeft gesloten. Over de bouw van een nieuwe school zijn de SKOSS en Heilijgers het samen niet eens geworden. 'Te duur. Heilijgers moet goedkoper bouwen. Anders zoeken we een ander bouwbedrijf', zegt Hilhorst die belast is met alle bouwprojec ten van de stichting. De uitvoering van het plan van Heilijgers over stijgt het schoolbudget met 200 tot 250 duizend euro. Koppelverkoop 'De gemeente heeft geëist dat we met Heilijgers in zee gaan, een soort koppelverkoop. Maar wij hebben een ontbindende voor waarde laten opnemen, dus we kunnen zo naar iemand anders stappen', zegt het bestuurslid dat zowel bij de Carolusschool en Op de rekening van de Stichting Hospice is dertigduizend euro bij geschreven. Het betreft een gift, afkomstig van het Oranje Fonds en het Neyenburgfonds. Het geld is vooral bestemd voor de inrich ting van de voorziening, waar mensen met een levensbedreigen de ziekte hun laatste levensfase kunnen doorbrengen. De Stich ting heeft nog ongeveer 400 dui zend euro nodig en hoopt vol gend jaar te kunnen starten met de bouw. Het Oranje Fonds staat pal achter het Soester initiatief. Directeur Ronald van der Giessen: 'het Oranje Fonds vindt het belangrijk dat mensen volwaardig en zelf standig lid van de samenleving kunnen zijn, dat ze erbij blijven horen. Wij zijn blij dat we door deze toekenning in staat zijn dit doel dichterbij te brengen.' Vorig jaar verstrekte het Oranje Fonds meer dan 1650 bijdragen voor een totaalbedrag van 13,5 miljoen euro. Het krijgt dat geld van onder meer de BankGiroLo- terij, de Lotto en uitgiften van particulieren en bedrijven. De politie is op zoek naar getui gen van een ongeval, waar een dertienjarige jongen uit Soest een hersenschudding en verwon dingen in zijn gezicht aan heeft overgehouden. Het ongeval ge beurde donderdagmiddag om een uur of drie op het Kerkpad ZZ. De jongen fietste daar en werd aangereden door een auto, die ter hoogte van perceel 49 achter uit het erf afreed. De jongen kon de wagen niet meer ontwijken, botste er tegenaan en kwam ten val. Hij raakte buiten bewustzijn. De automobilist reed door, maar de politie weet niet of de bestuur der het ongeluk heeft opgemerkt. Niet veel later werd de jongen op straat opgemerkt door een ande re fietser. Hij waarschuwde de be woners van een boerderij in de di recte omgeving en die vingen het slachtoffer op. Hij liep een her senschudding op en moest in het ziekenhuis de wonden in zijn ge zicht laten hechten. Eventuele getuigen van het onge val, maar ook de fietser die de jongen op straat aantrof, wordt verzocht contact op te nemen met de politie, tel. 0900-8844. a!* Jl* aV /p fjv /p /p #4* *4* «-ft #4* yp in 15 cm 0 pot gekweekt (Dan heb je wat!!) j,#, vrouwenmantel, lavendel, geranium, edelweis, duifkruid, 4* nepeta, campanula, heugera, eremurus. geum, salidayo, ^4 hosta, veronica. thijm. he^pp£L jpj HET HOENDERHOK i'4 V" (grote BUXUS 0 35 cm I5.S0!) _>l. ^4. POTGROND OF TUINAARDE grote baai 1,00 BAK LOBELIA 18 stuks, nu3,00 Natuurlijk in de natuur bij Kwekerij Groeneveld V In Baarn bij rotonde Kasteel Groeneveld richting Soest, Na 1500 meter naast het kasteel. Vrije doorgang. Tel.: 035 - 543 11 02 Jc aI» a a A A A «'ft #4* ft #4* 'p #4* *ft #4* *f* #4* 'f* #4* 'p »4* momenteel bij De Driesprong constructies bedacht, waardoor de financiering van nieuwbouw voor een groot deel zonder overheids geld kon worden rondgebreid. Wat betreft Spoordal hebben de gemeente en Heilijgers afspraken gemaakt en Soest stelt dat de Montessorischool recht heeft op negen lokalen. Formeel is dat zo, geeft Hilhorst toe. 'Maar ik wil geen school neerzetten om bij een groei meteen een ruimteprobleem te hebben. Het zou slecht beleid zijn om te krap te bouwen. Boven dien moet je bij nieuwbouw pra ten over vierkante en kubieke meters. Het kan echt goedkoper.' Intussen is er sprake van een im passe en om de voortgang van Spoordal zo min mogelijk te dwarsbomen, heeft de gemeente officieel een onteigeningsproce dure gestart, net als tegen onder meer de moskee waarmee nog geen akkoord is bereikt. Het getuigt volgens Hilhorst niet van fatsoenlijk bedrag dat de ge meente deze stap tegen het schoolbestuur heeft genomen, ook al is dat wellicht louter een formaliteit en verwacht het ge meentebestuur dat deze slepende procedure vanzelf wordt ge tackeld door een nieuw akkoord tussen de betrokken partijen. 'Even los ervan dat de rechter er geen spaan van heel laat, je gaat zo niet met een school om. Wij willen juist heel graag, dat weet de gemeente vanaf het begin', aldus Hilhorst die niettemin verwacht én erop rekent dat eind 2005 de leerlingen van de Montesso rischool het nieuwe gebouw kun nen betrekken. De enige vertraging zou volgens hem kunnen worden veroorzaakt, doordat Budo Ryu niet tijdig naar haar nieuwe locatie aan de Soes ter Engweg kan verhuizen. Daar zijn de voorbereidende werk zaamheden, zoals de sloop van het voormalige LTS-gebouw ech ter al in een gevorderd stadium. Plooien De komende maanden zal de knoop worden doorgehakt, zegt Hilhorst. Er moeten ook nog en kele kleinere plooien worden gladgestreken. De gemeente wil bijvoorbeeld een fietspad aanleg gen tussen de Steenhoffstraat en de Parallelweg. Het pad zal het beoogde schoolplein van de Montessorischool in twee delen snijden. Hilhorst: 'Daar hebben wij geen probleem mee, maar dan moet je wel voorzieningen treffen om te voorkomen dat de kinde ren omver worden gereden. Wie moet dat betalen, de gemeente of wij? Als de gemeente dat fietspad zo graag wil, dan moet zij de kos ten maar voor haar rekening ne men.' mm s King's Home VERKOOP V. Verkoop van kavels op Cam ping King's Home, al dan niet met chalets of stacaravans, heeft de noodklok doen luiden op het raadhuis. Om ongewens te ontwikkelingen, zoals perma nente bewoning, tegen te gaan gooit de gemeente een nieuw be stemmingsplan voor alle recrea tieterreinen in de strijd. Het duurt wel even, voordat zo'n plan alle stations is gepasseerd en daarom heeft de gemeenteraad alvast snel een voorbereidingsbe- sluit genomen. Dat geeft haar een jaar de tijd om alle aanvragen voor vergunningen aan te houden. Verkoop van grond, zoals op King's Home aan de Birkstraat, kan de gemeente niet verhinde ren, maar ze heeft nu wel een wa pen om plaatsing van recreatie verblijven te blokkeren, die langer zijn dan twaalf meter en breder dan 2.55 meter. King's Home werd eerder dit jaar verkocht. Eigenaar Saddy de Ko ning zag er geen brood meer in, omdat hij niet mocht uitbreiden. Noodzakelijke investeringen wa ren daarom economisch niet ver antwoord. De nieuwe eigenaar probeert nu stukken van het ter rein aan de man te brengen, en daar eventueel chalets op te zet ten. Een aantal zou reeds zijn ver kocht. 'Verkoop recreatieprojecten op ei gendomspercelen' staat er op een groot bord dat aan de weg is ge zet. Dat was niet onopgemerkt gebleven bij de gemeente die ver volgens inspecteurs naar de Birk straat stuurde. Zij stelden vast dat GRATIS WAARDEBEPALING. |||pP®^ -T Hol Molenbeek Woning- en Assurantiemakelaars UTRECHT BILTHOVEN DE MEERN SOEST VIANEN ZEIST WJ Burgemeester Grothestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl imvm»wonen Doordat de nieuwe eigenaar van Kings' Home langs de weg kavels aanbiedt, werd de gemeente alert gemaakt op eventuele illegale prak tijken. FotoSoester Courant er ongewenste ontwikkelingen gaande zijn. Zoals het egaliseren van grond, wat er op wijst dat er mogelijk grote recreatieverblijven komen te staan. Dat past niet in het recreatiebe- leid, vindt het gemeentebestuur. Om te voorkomen dat er straks versnipperde recreatieterreinen ontstaan met illegale permanente bewoning, heeft de raad het voor- bereidingsbesluit genomen. Alle aanvragen kunnen nu een jaar in de la worden gelegd. In de tus sentijd werkt de gemeente aan het nieuwe bestemmingsplan. Het voorbereidingsbesluit is ook van toepassing op bungalowpark 't Eekhoornnest, camping 't Monnickenbosch, naturistenver eniging De Birkt, chaletpark Bos- lust, camping 't Nest, De Eerste Aanleg en de bungalowparken Het Jachthuis (gedeeltelijk) en De Meijerij. Begin deze week zijn inspecteurs van de gemeente opnieuw op pad gegaan om overal een zoge noemde 'nul-meting' te verrich ten. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 8 juli 20:00 Eggars' School Big Band Choir in openluchtthea ter Cabrio, Soesterbergsestraat, 5,00. Vrijdag 9 juli 13:30 Vakantieactiviteiten Spleasure Centrum, Dalweg 181, 3,25/3,95 Zaterdag 10 juli 14:00 Zomerwandeling land goed De Paltz, met gids, Van Weerden Poelmanweg, 4,00. Zondag 11 juli Geen opgave. Maandag 12 juli The Dancer Upstairs, Filmhuis Artishock, Steenhoffstraat 46, 5,00/3,50. Dinsdag 13 juli Geen opgave. Woensdag 14 juli 13:30 Vakantieactiviteiten Spleasure Centrum, Dalweg 181, 3,25/3,95. 14:30 Kindervoorstelling 'Hans en Grietje, maar dan an ders' in openluchttheater Cabrio, Soesterbergsestraat, 4,50/3,00. Het verpleeghuis Daelhoven mag de naam 'Zorgpalet Baarn-Soest' blijven gebruiken. Dat heeft de Utrechtse rechter mr. E. Messer gisteren in een kort geding beslist. Het Soester verpleeghuis ging vo rig jaar onder de naam Zorgpalet Baarn-Soest samen met het ver zorgingshuis Santvoorde uit Baarn. De nieuwe naam was ech ter tegen het zere been van de concurrerende zorginstelling stichting Zorgpalet Gooi en Vecht. De instelling was bang voor verwarring onder het pu bliek. In een kort geding eiste Gooi en Vecht dat Zorgpalet Baarn-Soest haar naam zou ver anderen. De rechter wees deze eis af, om dat de woordcombinatie 'zorgpa let' in zijn ogen 'onvoldoende on derscheidend vermogen' heeft om als handelsnaam bescherming te krijgen. In de zorgsector gebruiken vele instanties combinaties met het woord 'zorg' in hun naam, aldus Messer. En door het ge bruik van de toevoeging 'Baarn- Soest' ten opzichte van 'Gooi en Vecht' zou er bij het publiek geen verwarring zijn te duchten tussen de organisaties. m NEFKENS SOEST YYie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF HENKI NEFKENS SOEST liV Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 1.7 liter Rosé fles 1.5 liter 100 gram 5 stuks 500 gram C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden. REGIOMAKELAARS Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT)

Soester Courant | 2004 | | pagina 1