WEEK UJSJES! ergsïX Visser AKANTIE- UNTJES iRATIS! ESJE CALVE •AUS RAUS! 'KROP RATIS! El 'ks°i5"% Onbeperkt rijden met Regiotaxi Zusterhuis Noorderweg staat er nog steeds 'deplorabel' bij Het regent projecten in de Eng Driesprong krijgt al gestalte Landschapontwikkelingsplan voor Eemland in de maak i ACTUEEL PERFEKT SINAS, COLA IFCHEER-UP PAGE PLUS 9ILETRAPIER IDERS WIJN NKOOP VAN iERBRODEN 2.30 PVANKÏpT SUEPAKKET 4.99 Fotowedstrijd Eemland eningen van lezers I Regiotaxi Leningen van lezers per pak 2.85 soester£courant Wijzigingen in verordening Wet Voorzieningen gehandicapten Overlast bossen Welkomstavond nieuwe Soesters op 16 november Vertraging dwangsomprocedure door bezwaarschrift yjw ik. 2K 11 Aandacht voor grote en kleine zaken in wijk T Soest werkt samen met Baarn, Bunschoten en Eemnes Te veel alcohol, te weinig rijbewijs Inzenden t/m 15 september Kantoor mag van college woning worden soesterScourant J 2V0ENSDAG 7 JULI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 3 te boterham: div. soorten, 100 gramq ?s F100 gram3 100 gram S Juli t/m ia. 10 Juli 2004 fles 1,5 liter per fles 0.69 let bericht van de ouderenbon- O.5» len in de Soester Courant van 10 juni jl. vind ik niet reëel. Ik reis /aak met de Regiotaxi, en ook iet ik op een vaste tijd ergens |n, daar moet men bij het be treken rekening mee houden! ran roken, onbeschaafd gedrag in niet behulpzaam zijn, heb ik looit iets ondervonden. Er zijn Jtijd mensen die wat te klagen eten hebben! Er kan inder- lad nog iets veranderen, maar brekende kritiek vind ik goed- lop. van Zanten pak 8 rollen uit Zuid-Afrika: rood, wit of rosé ÏTTI Per fles J.ZU per zak t.w.v. 0.89 per flesje t.w.v. 0.89 per krop 0.79 GEVRAAGD VAKANTIEBEZORGERS op woensdagmiddag voor de maand juni EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 601 41 52 N.a.v. het artikel over de Soester Duinen en o.m. de hondenpoep, waaruit moet blijken dat het bij zonder is dat honden mogen los lopen in een bosgebied, kan ik u zeggen dat er wel belangrijker za ken zijn waar niemand op lijkt te kunnen of wenst te letten. Gedu rende de zomermaanden is het duingebied 's avonds en 's nachts doorgaans vol met jongeren. Er is jaardoor altijd veel geluidsover- ist in de omliggende buurt, en [et is gevaarlijk. Tientallen vuur- :stanten kan men hier met ge- lak aantreffen met daarbij veel fal, meestal in de vorm van bier- [likjes en flesjes. De parkeerplaats ian de Foekenlaan is een gemak- lelijke plek om het duingebied 's ■onds in te gaan en daar is het lan ook doorgaans druk met jon geren, auto's en scooters. Als we de politie bellen i.v.m. ge- uidsoverlast of brandlucht, dan is steevast het eerste antwoord dat nen niet weet waar dit duinge- )ied ligt (altijd mooi, die regiona- isatie die door managers is be lacht) en als de politie eenmaal begrijpt dat er overlast aldaar is, dan zegt men meestal dat het geen prioriteit heeft. Soms zegt men er heen te gaan, echter door gaans wordt de politie niet gezien en blijft de overlast lang voortdu ren (het met ramen open slapen s zomers is dan weer voorbij). In lit natuurgebied is het verboden te komen na zonsondergang (doorgaans lijkt het er ook op dat [de politie dit helemaal niet weet) en daar wordt door de politie •een aandacht aan besteed. Zou [een geregeld toezicht niet logi- ;cher zijn in dit kwetsbare en m.n. •randbare gebied? itraks, als het echt wat beter weer [wordt, zal er zelfs gekampeerd worden, net als vorig jaar met alle overlast en achterlating van rom mel als dank voor het aangenaam erpozen. ",en andere vorm van overlast is lier het luidsprekerlawaai, afkom stig van de sportvelden. Altijd als er weer een of andere manifesta tie is, wordt door de gemeente toestemming gegeven om luid sprekers te gebruiken. Maar weet de gemeenteambtenaar wel dat 'dit geluid tot honderden meters en soms verder in de omtrek en dus in het hele duingebied hoor baar is? Nooit blijkt iemand dit eens te controleren en maatrege len te nemen om de overlastbe- zorgers aan te pakken of om bij voorbeeld de mate van geluid te beperken in de vergunning. Ook dit is milieuvervuiling, natuurlijke gemeente! Het toch altijd in de gemeentes tukken als zo prachtige, rustige en fraaie (wereld) natuurmonument beschreven gebied, is gewoon een hangplek en een puinhoop, waar de gemeente verder geen last van wil hebben. Dat hebben de om wonenden wel. R.J.P. Hazewinkel De jaarlijkse welkomstavond voor nieuwe inwoners van Soest zal worden gehouden op dinsdag 16 november. Te zijner tijd zullen deze ingezetenen worden uitge nodigd voor de bijeenkomst. Die zal plaatsvinden in de raad zaal van het gemeentehuis. Bur gemeester en wethouders en de gemeentesecretaris stellen zich dan voor en van verschillende af delingen zijn er ambtenaren aan wezig om informatie te verstrek ken. Ook de webmaster van de gemeente is van de partij om eventuele vragen te beantwoor den en desgewenst een toelich ting te geven. Het college zal de komende maanden nog meer ideeën verza melen en de inhoud van de wel komstavond verder uitwerken. In verband met de planning is de datum echter reeds vastgesteld. Mensen met een handicap kun nen voortaan onbeperkt tegen een gereduceerd tarief gebruik maken van de Regiotaxi. Tot nu toe was daar een limiet aan verbonden. De vervoerskosten- vergoeding die cliënten momen teel nog hiernaast ontvangen, geldt echter alleen nog in uit zonderingsgevallen. De bestaande aanvullende ver voerskostenvergoeding zal niet in één keer helemaal stoppen. Er is een afbouwregeling van een half jaar. Op een aantal punten wordt de verstrekking verruimd. Dit geldt met name voor mensen die op medische gronden niet met de Regiotaxi kunnen reizen. Hier voor wordt de financiële tege moetkoming voor (rolstoel)taxivervoer verhoogd. Dat is de belangrijkste verande ring in de verordening in het ka der van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). De ge meenteraad van Soest heeft be sloten om deze te wijzigen. Ont wikkelingen in de afgelopen jaren, zoals blijvende stijging van de vraag naar voorzieningen en van de gemiddelde kosten per voor ziening, vragen om een aanpas sing van het verstrekkingenbeleid, aldus het gemeentebestuur. Uitgangspunt blijft dat mensen met een handicap zo veel moge lijk op een vergelijkbare manier kunnen deelnemen aan het maat schappelijke leven als niet-gehan- dicapten. Mensen die momenteel gebruik maken van de Wet Voor zieningen Gehandicapten wor den per brief worden geïnfor meerd. Zelfstandig De WVG heeft als uitgangspunt dat ouderen en gehandicapten zo lang mogelijk zelfstandig blijven en kunnen deelnemen aan het sociale en maatschappelijke leven. De wet biedt hiervoor voorzienin gen op het gebied van wonen en vervoer. Tussen gemeenten in het gewest Eemland bestonden te veel ver schillen in de uitvoering van de WVG. Daardoor was het mogelijk dat men in de ene gemeente wel een voorziening in het kader van de WVG kon ontvangen, en in een andere gemeente niet. Nu is er meer gelijkheid tussen gemeen ten. Daarnaast waren er uitspraken van de rechter over de WVG die nog niet in het beleid van de ge meenten waren meegenomen. Het nieuwe beleid is hierop aan gepast. Een andere reden voor wijziging is een sterk toegenomen vraag naar voorzieningen. Dit heeft te maken met bevolkingsgroei, ver grijzing, het feit dat mensen met een handicap vaker zelfstandig blijven wonen en het gegeven dat mensen beter dan vroeger weten op welke voorzieningen zij een beroep kunnen doen. De vraag naar zal naar verwachting in de toekomst nog verder toenemen. Om de uitvoering van het beleid op de WVG betaalbaar te houden is het verstrekkingenbeleid aange past. Om de kosten per voorziening te verminderen, zijn al eerder maat regelen genomen door de hulp middelen goedkoper in te kopen. Daarnaast is al jaren een rolstoel depot in gebruik voor het herge bruik van rolstoelen en andere hulpmiddelen. Als Macéka Vastgoed niet bin nen zes weken het voormalig zusterhuis aan de Noorderweg zou slopen of opknappen, moest het een dwangsom van 100.000 euro aan de gemeente betalen. Vier maanden later staat het vervallen gebouw er nog steeds, maar de gemeente heeft de boete niet geïnd. De procedure is vertraagd, door dat Macéka een bezwaarschrift heeft ingediend. Formeel kan dat geen belemmering vormen om de dwangsom te vorderen, maar be sloten is eerst het bezwaarschrift in behandeling te nemen. Op ambtelijk niveau is inmiddels gereageerd op de bezwaren van het Baarnse bedrijf, maar een woordvoerder van de afdeling planologie en bouwen wil daar in houdelijk niets over kwijt. Het ambtelijk advies moet nog door het college worden besproken. Dat kan op zijn vroegst volgende week dinsdag, maar het is niet uit gesloten dat de behandeling wordt uitgesteld tot het moment dat het college weer compleet is. Wethouder Bart Krol van ruimte lijke ordening, die de kwestie in zijn portefeuille heeft, is op vakan tie. Het lijkt aannemelijk dat het bezwaarschrift en de ambtelijke reactie pas op tafel komen, zodra hij terug is. Mocht het college het bezwaar schrift gegrond verklaren, dan be kijkt het wat de volgende stap is. Verwerpt het college het bezwaar schrift, dan wordt een nieuwe ter mijn gesteld, waarbinnen Macéka aan de gestelde voorwaarden moet voldoen. Leegstand In maart stelde de gemeente het bedrijf voor de keuze. Of het zus terhuis in zijn geheel slopen en het terrein egaliseren en inzaaien met gras; of het pand opknap pen. Dat betekent dat er nieuwe ramen (inclusief bekleding) en deuren in moeten worden gezet en dat het bouwhekwerk wordt vervangen door een fatsoenlijke afrastering. Als gevolg van lang durige leegstand en vandalisme verkeert het zusterhuis volgens de gemeente in 'deplorabele staat'. Het 'spookhuis', gedeeltelijk dichtgespijkerd met houten schotten, is ook de buurtbewo- realiseert De Paleistuin ft; li MACÉKA VASTGOED 14 In de Eng is aan de noordzijde van de Dalweg sprake van een tekort aan parkeerplaatsen. De gemeente gaat daarom bekijken of er extra plekken kunnen wor den gerealiseerd, als het even kan in combinatie met andere werkzaamheden. Vrijwel zeker is dat er op de kruising van de Molenstraat en de Molenweg een plateau zal worden aange- legd. Er zijn veel klachten binnengeko men over hoge snelheden van auto's op de Molenstraat. Vooral bij de kruising met de Molenweg en de Soester Engweg, onderdeel van een fietsroute, levert dat ge vaar op. Dat is, net als de parkeerproble- matiek, een van de knelpunten die is opgetekend uit een verkeer senquête onder 1800 bewoners, van wie er overigens vierhonderd reageerden. Volgens verkeerskun dige Robert Klerks van de ge meente kan de conclusie worden getrokken dat men over het alge meen tevreden is over de ver keerssituatie in de Eng. Zo is ne gentig procent content met de be reikbaarheid. Probleemlocaties zijn de Albert Cuyplaan, de Dalweg en de Mo lenstraat. De een wil minder of la gere drempels, terwijl de ander klaagt dat er toch nog te hard wordt gereden. Omdat het verwij deren van drempels juist te snel rijden in de hand werkt, lijkt het onwaarschijnlijk dat de hobbels worden geëgaliseerd. Wel zal de gemeente bezien of de tamelijk oude drempels in de Albert Cuy plaan opnieuw bestraat kunnen worden. Er ligt ook een verzoek om de drempels op de kruising van de Dalweg en de Albert Cuyplaan te verlagen. Klerks zegt hierover dat deze constructies niet helemaal ideaal zijn, maar dat het in ver band met de hoge kosten lastig zal worden om ze aan te passen. 'Als je ze wilt verlagen, moet je de hele bestrating opnieuw doen, en je zit ook nog met het fietspad dat is geasfalteerd.' Anderen pleitten juist voor meer drempels, ook op de rijbanen van de Dalweg en de Nieuweweg. Maar omdat deze wegen deel uit maken van de hoofdwegenstruc tuur, zullen hier geen verkeers- remmende maatregelen worden getroffen, laat Klerks weten. Deze en kleinere zaken zullen, bij een positief besluit, waarschijnlijk nog dit jaar en in 2005 worden aangepakt. Voor de financiering kan een greep worden gedaan uit het Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing (ISV). 'We gaan kij ken wat we binnen dat bedrag kunnen realiseren, maar we zullen een heel eind komen', aldus een woordvoerder van de gemeente. Uit de ISV, dat de gemeente heeft ontvangen van de provincie, wor den ook betaald de meeste van de acht andere projecten die mo menteel in de Eng lopen. Daarbij gaat het om onder meer het voor komen van illegale stort afval, het speelruimtewerkplan, de renova tie van het groen omgeving Hob- De handafdruk van zowel Lars als Kiki komt in een steen die in een binnenmuur zal worden gemetseld. ners een doorn in het oog. Macéka Vastgoed wil op het ter rein De Paleistuin realiseren. Dat is een project van veertien riante appartementen, met elk een vraagprijs van ongeveer een mil joen euro. De verkoop wil echter niet vlotten. Ruim drie jaar gele den was het Projectontwikkelaar Modulus die er een complex van zestien luxueuze appartementen (Bassecour) wilde bouwen. De belangstelling daarvoor was zo slecht, dat Modulus het project doorverkocht aan Macéka die het plan, met instemming van de ge meente, wijzigde. Ondanks de tegenvallende inte resse van potentiële kopers, zei directeur G. van Barneveld van Macéka Vastgoed dat hij er niet over peinst om het plan in te trek ken. 'De huizenmarkt trekt weer aan, de situatie wordt beter', zei hij vier maanden geleden. Foto: Soester Courant De termijn waarbinnen Macéka iets moet doen aan de huidige situa tie aan de Noorderweg is door een bezwaarschrift vertraagd. Het wachten is nu op een uitspraak van het college. De vraag is welke bouwmaat schappij het hoogste bod doet op de vierjarige Lars Gocbertus en de acht jaar oudere Kiki Vos. Want dat de jongste en oudste leerling van De Driesprong kun nen metselen, bewezen ze vrij dag bij de nieuwbouw van de Daltonschool aan de St. There- siastraat. Met behulp van bestuurslid Wim Jansen van de Stichting Katholiek Onderwijs Soest/Soesterberg (SKOSS) toverden ze met 'kwak- jes cement' en metselden ze de symbolische eerste stenen van het nieuwe schoolgebouw, dat eind dit jaar zal worden opgeleverd. Voor deze historische gebeurtenis verlieten de leerlingen en leer krachten hun noodlokalen aan de Koninginnelaan om eventjes te rug te keren op hun vertrouwde locatie. Het is amper drie maanden gele den dat daar de slopershamer voor het eerst tegen het verouder de gebouw werd geslingerd en nu al is het geraamte van het nieuwe pand zichtbaar. Er worden tien klaslokalen gerealiseerd, waarin veel ruimte is voor de opstelling van computers. Behalve de ge bruikelijke vertrekken voor bij voorbeeld het schoolteam en ac tiviteiten, komt er ook een lift. Het vijftig jaar oude gebouw was dringend aan vervanging toe. De gemeente droeg bij in de kosten van de nieuwbouw, maar de SKOSS was onder leiding van 'bouwkundig' bestuurslid Paul Hilhorst zelf ook initiatiefrijk om met eigen ideeën de financiering rond te krijgen. Vlakbij de school worden twee villa's gebouwd, waarvan er eentje is verkocht. De ander moet 680 duizend euro op brengen en is in de verkoop bij Peters Makelaardij. Dat er nog geen toekomstige be woners zijn gevonden voor een van de twee woningen, baart de SKOSS geen zorgen. 'Binnen het budget is er voldoende ruimte om het een tijdje uit te zingen. Het wordt een ander verhaal als de villa over drie jaar nog niet is ver kocht, maar het ziet er goed. Hei is een prachtige locatie en de ko pers hebben een groot, extra voor deel. Hun kinderen kunnen on de hoek naar school', aldus Hil horst. De verwachting is dat De Drie sprong in ieder geval na de kerst vakantie haar intrek neemt in de nieuwbouw, misschien zelfs ietsjes eerder, maar wat dat betreft moet het weer ook meewerken. Tot nu toe verlopen de werkzaamheden precies volgens schema. Tot die tijd volgen de 250 leerlin gen les in de noodlokalen achter drogisterij De Pil aan de Konin ginnelaan. Dit overigens tot ieders tevredenheid, vinden directeur Gert-Jan Wijgergang en bestuurs lid Hilhorst. 'Eigenlijk is het de perfecte locatie voor een school.' Maar met veel genoegen en en thousiasme zullen ze over pakweg een halfjaar terugkeren aan de St. Theresiastraat voor de opening van het moderne gebouw. In een van de binnenmuren zal dan een gebakken en geglazuurde steen zijn gemetseld, waarop onder meer de namen en handafdruk ken van Lars en Kiki te zien zijn. Zij hebben immers eigenhandig meegeholpen aan de bouw. bemalaan en het coachen van jongeren. Ze moeten allemaal lei den tot een betere en veilige leef-, omgeving. Omdat er zoveel projecten in gang zijn gezet, werd vorige week een wijkavond belegd om de be woners bij te praten. Ruim veertig belangstellenden luisterden aan dachtig en kwamen tegelijkertijd met op- en aanmerkingen. Bij voorbeeld over de straatjuwelen die gevaarlijk zouden zijn, omdat automobilisten na het passeren flink gas geven, en er dus te hard wordt gereden. Wijkbudget In het kader van het wijkperspec- tiefplan stelt de gemeente jaarlijks dertienduizend euro beschikbaar voor de Eng. De bewoners kun nen zelf bepalen wat er met dat geld wordt gedaan en daarom hoopt wijkcoördinator Benike van der Ploeg dat er zoveel mogelijk ideeën worden ingeleverd. Er is een voorzet gegeven voor een wandelpad tussen de Dalweg en de Molenstraat, langs de spoorlijn, maar ook voor bijvoor beeld een hangplek voor jonge ren. De bewonerscommissie van de Albert Cuyplaan (hoge num mers) heeft ook een wens: een vlaggenmast bij hun flat. Ideeën ter besteding van het wijk budget kunnen tot 1 september worden aangekaart bij Benike van der Ploeg, namens de gemeente wijkcoördinator de Eng, tel. 6093715. De indrukwekkende openheid van de Eemvallei, de besloten heid van de Utrechtse Heuvel rug, de rijke en vaak leesbare ge schiedenis van de strijd tegen het water en de opkomst van de welvaart. Het buitengebied van het Eemland is een rijk land schap. Reden te meer om hier zorgvuldig mee om te springen. Talloze ontwikkelingen die de specifieke kenmerken aantasten vragen al op korte termijn om actie. Dat vinden de gemeenten Soest, Baarn, Bunschoten en Eemnes. In samenwerking met het Gewest Eemland en Brons partners Een 22-jarige Soester kan een fikse boete tegemoet zien. Niet al leen omdat hij onder invloed van alcohol was gaan autorijden, maar tevens omdat hij geen rijbe wijs bezit. De man werd woens dagavond om kwart voor twaalf aangehouden op de Biltseweg en gecontroleerd. Uit de ademanaly se op het bureau bleek dat het al coholpercentage in zijn bloed ruim twee keer meer was dan de limiet. Met een proces-verbaal en een rijverbod van vijf uur op zak, mocht hij te voet zijn weg vervol gen. landschapsarchitecten zijn ze ge start met het opstellen van een landschapsontwikkelingsplan (LOP) voor Eemland. Het plan is geïnitieerd door Landschapbe- heer Utrecht. De laatste jaren is er veel aan dacht besteed aan het ontwikke len van beleid voor het buitenge bied van de gemeenten. Het re sultaat hiervan is een brede verza meling beleidsdocumenten rond om thema's als recreatie, natuur ontwikkeling en cultuurhistorie. Het landschapsontwikkelingsplan zal de brede verzameling beleids documenten verwerken naar één integrale visie die dient als basis voor de vertaling naar concrete uitvoeringsprojecten. Dit is één van de belangrijkste doelen van het landschapsontwikkelingsplan. De vier gemeenten vinden het van belang dat zorgvuldig met het rij ke landschap van Eemland wordt omgegaan. Daarom hebben ze een analyse gemaakt van zowel het bestaande landschap, zijn kwaliteiten en knelpunten, en het bestaande beleid. Aan de hand hiervan wordt in september een aantal toekomstrichtingen opge steld. Deze richtingen geven in zicht in de te maken keuzes. Be langstellenden kunnen tijdens een nog nader aan te kondigen bijeenkomst hun ideeën geven bij de verschillende toekomstrichtin gen. Na deze discussie zal een voorkeursrichting worden gekozen voor het landschapsontwikke lingsplan. In het voorjaar van 2005 wordt het gehele plan, inclusief uitvoe ringsprojecten, in concept voorge legd tijdens een tweede bijeen komst. Hierna wordt het plan de finitief gemaakt en dan worden vastgesteld in de gemeenteraden. Het plan zal vervolgens een toet singskader vormen bij functiewij zigingen en ontwikkelingen in het landschap. Mevrouw Oranje. Ze woonde veertig jaar in Soest, was 22 jaar lang raadslid voor de VVD en toch kon ik goed met haar op schieten. Willem- Blaauw (ook VVD en van dezelfde lichting) maakte mij erop attent dat ze op 24 mei vijfennegentig jaar is ge worden. Een goede reden om haar eens op te zoeken ('dat vind ik enig', zei ze door de telefoon) in Zorgcentrum Noorderkroon te Roden in Drente. Daar woont ze al vijftien jaar. De eerste tien jaar zelfstandig in een bungalow en de laatste vijf jaar in een tweekamerappartement in het hoofdgebouw. 'Ik zie minder, hoor minder, ruik minder, proef minder en loop minder en daarom probeer ik al les binnen handbereik te hou den. Ik was altijd een onafhanke lijke vrouw, maar nu ben ik afhan kelijk.' Dat mag zo zijn, maar ik merk al gauw dat er met haar geheugen en met haar spraakorgaan niets mis is of veranderd is. Ze is nog steeds fel, trots op haar sociale activitei ten in het verleden en zelfbewust. Afstandelijk. Ze zit in een rolstoel, leest Baan- tjer, had hoge verwachtingen van Pim Fortuyn, kijkt televisie, krijgt veel aanloop en leest de Te legraaf. Met als tegenhanger HP De Tijd. 'Ik mag graag het gelijk van andersdenkenden lezen.' Toen het UW in Soest onlangs haar vijftigjarig bestaan vierde en werd opgeheven, heeft ze nog als oud-voorzitter een uitvoerig re laas aan het bestuur geschreven over enkele historische wetens waardigheden uit de begintijd van de organisatie. 'Als motto heb ik erboven gezet: oud worden is een gunst, oud zijn is een kunst.' Met plezier denkt ze terug aan de etentjes en uitjes met de gascom- missie van mijnheer Breedeveld. Aan Joop Ebbers die haar toe riep: 'drink die wijn niet als wa ter, Nel, je moet straks nog wat zeggen!' 'En wat hebben wij samen gela chen, mijnheer Visser, in de jury van de kindervoorleeswedstrij- den in de bibliotheek.' Haar zoon werkt bij de Shell in Nigeria en haar dochter (53), een juriste, is fractievoorzitter van de WD in de gemeenteraad van Noorderveld (Roden, Peize en Norg). 'Bij de WD zeggen ze wel eens op een vergadering hier: waar is uw moeder? Niet? Dan gaan we haar halen.' 'Ik heb hier in het Zorgcentrum een actie gevoerd voor een betere broodvoorziening. Nu komt een karretje lang* met verschillende soorten brood en is er vrijheid van keuze.' Van Jan Menne kreeg ze een boekje toegestuurd met zijn Soes ter straatverzen. Leuk, want haar kinderen zijn in Soest opge groeid. 'Ik heb nauwelijks nog contacten met Soest. Wel heimwee. Maar ik lees trouw de Soester Courant al heeft niet alles meer mijn aan dacht.' Door onder meer een fotowed strijd te organiseren, hopen Soest, Baarn, Bunschoten en Eemnes zoveel mogelijk bur gers te betrekken bij de ontwik keling van het landschapsplan voor Eemland. 'Laat een foto spreken' is het thema van de wedstrijd. Iedereen kan maximaal drie fo to's van mooie plekken en maxi maal drie van lelijke plekken in zenden. Duidelijk moet worden aangegeven in welke categorie de foto's vallen. Zowel afge drukte als digitale platen kun nen worden ingeleverd. Ze kunnen worden verstuurd naar het projectsecretariaat Land schapsontwikkelingsplan Eem land: Gewest Eemland, t.a.v. Cora Postema, Postbus 4000, 3800 EA Amersfoort, of ge maild naar: Cpostema@gewesteemland.nl Foto's die vóór 16 september worden ingezonden, dingen mee naar de prijzen. Daarna kunnen nog tot 1 oktober foto's worden aangeleverd, maar die doen buiten mededinging mee. Deelnemen betekent tevens akkoord gaan met eventuele publicatie van de foto('s) in het landschapsontwikkelingsplan en de media. Ook zal er onder de bevolking een enquête worden gehouden over het buitengebied van de gemeente. Deze verschijnt in de loop van de zomer. fi Al een jaar staat de voormalige kantoorruimte aan de Valeriaan- straat van Eras Architecten te huur, maar tot dusver heeft nie mand toegehapt. Vandaar dat de eigenaar de gemeente gevraagd heeft of hij het kantoor mag om bouwen tot woonhuis. Dat is in strijd met het bestemmingsplan, maar het college van burgemees ter en wethouders zijn tot mede werking bereid. Het betreffende kantoor is geves tigd op de Valeriaanstraat 2A. Op de nummers 2B en 2D zijn kanto ren gevestigd. Als het gebruik van 2A als woning voor de twee kan toren geen belemmering vormt, dan ziet het college geen reden het verzoek van Eras af te wijzen. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152

Soester Courant | 2004 | | pagina 3