IRFUR ingen Tegen geldverslindende ecoducten luchtvaartmuseum even radiostudio Verbeteringen gemeentelijke begraafplaats Soesterberg Uitstel van beslissing 20 zomerwoningen 't Jongenskoor in Caroluskerk over plan Jachthuis ap van blik ERPÉ KERKDIENSTEN Tweede lustrum van Kunstbus Soesterberg MEDISCHE DIENST ]j HULPVERLENING geeft antwoord Doe de Afvalrace! Ton van Keulen: 'Ik kan dit niet in m'n eentje' Hulp gevraagd bij verzamelen handtekeningen )nderzoeker: 'Hier gaat men goed om met Nederlandse geschiedenis' Soesterberg 12 dagen in teken van internationale muziekfestival 9 i fe - j 0 r ij u ACTIE! 1 artikel 20% 2 artikelen 30% 3 artikelen 40% 4 artikelen of meer 50 A.Mohazzab Afwezig Weer heeft niet veel invloed op tennistoernooi loet een leeg potje pindakaas zijn takte kunnen gooien? Iresten maken het recyclen van glas glas is beter opnieuw te gebruiken, j is om in het laatste afwaswater het lunt u zonder extra warm water uw al, verpakkingen en het milieu? itafval mag? Bel dan met de Milieu (15 cpm) of surf naar www.milieu- informatie over de vele mogelijk- lening te houden met het milieu. maar geen blikbak? Kunnen blik- twoord is helder: blik is uitstekend r alleen niet mee naar een specia- ;t werk. Het resultaat is eenzelfde •nelijk bijna 80 procent. ovens. Het verbranden van afval levert energie op voor elektriciteit of voor stadsverwarming. In 2001 pro duceerden de afvalverbrandingsin stallaties in ons land 1951 miljoen kilowattuur elektriciteit. Dit is vol doende voor de elektriciteitsbehoef- :e van ruim 600.000 huishoudens. De esten (slakken) die overblijven na /erbranding worden deels weer her gebruikt in onze wegen. Het storten /an afval is in Nederland bijna vede len tijd. Slechts in enkele gemeenten gebeurt dat nog. Het lijkt zo simpel: glas in de glasbak, fruitschillen bij het GFT. Maar bent u echt op de hoogte van alle afvalschei- dingsregels? In welke afvalbak hoort bijvoorbeeld een oude videoband? Test uw kennis op een speelse manier in "De Afvalrace'.' Het spel vindt u op www.miiieucentraal.nl. STICHTING VLUCHTELING SOESTERBERGSE doesterberger Ton van Keulen, nitiatiefnemer van het ret'eren- luni over de bouw van een na- uurbrug (ecoduct, vooral be- loeld als wildoversteekplaats) ,ver de Aniersi'oortsestraat, is evreden over het verloop van Ie inleidende actie: 'We heb- ien voldoende handtekenin- bij elkaar gekregen. Ik weet liet of deze al geiden voor de ,250 die we straks nodig heb- >en om het referendum inder- laad te laten doorgaan. Het ou tien procent in de moeite chelen.' /at dat betreft wacht hem een te- urstelling: degenen die het inlei- ende verzoek hebben gesteund, noeten voor de tweede keer hun andtekening zetten, fan Keulen geeft toe dat het niet emakkelijk zal zijn om het aantal ■an 2.250 handtekeningen te ha- :n, te meer omdat die uitgerekend de vakantieperiode, de maan- !en juli en augustus, verzameld noeten worden. Toch heeft hij ,oede hoop dat het lukt, want hij an zich niet voorstellen dat de neerderheid van de Soester bevol ing voorstander is van het uitge- cn van miljoenen euro's voor de anleg van een ecoduct, een wild- versteek. Het kost verschrikkelijk veel geld. ■liet alleen in Soesterberg, want et ecoduct over de Amersfoort- estraat maakt deel uit van een ele serie. Dit kan toch eigenlijk iet in deze tijd waarin iedereen loet bezuinigen.' Als direct be- okkene ('en gedupeerde') zegt ij: 'stel het een jaar of twintig uit, an is er misschien wat meer geld t beschikking.' )at er reacties zouden komen uit •csterberg zelf, waar hij nu twaalf lar woont, zijn boodschappen oet en daardoor heel wat mensen eeft leren kennen, had hij ver acht. Maar daarnaast zijn er ook :eunbetuigingen gekomen uit oest, waardoor het aantal van 240 bereikt.' Wiet zielig' 'an Keulen legt er de nadruk op, at het niet de intentie van de ac- is om te voorkomen dat die zie- ge meneer Van Keulen weg moet an de plek waar hij nu woont, deneer Van Keulen is helemaal iet zielig en als 'ie weg moet, toet 'ie weg. Maar dan zal ik toch roberen het zolang mogelijk te irtragen, zo lang dat ik er ver- oedelijk wel kan blijven zitten als |k zou willen. Daar hoef ik het niet ior te doen.' 'oor het raadsbesluit is hij zich loodzakelijkerwijs' gaan verdie- :n in ecoducten. Hij stelt dat we igcnlijk wonen in een land dat n groot park is. 'We hoeven toch iet terug naar de Middeleeuwen £n er alle beesten weer te laten ipcn die er vroeger liepen. Zeker let als dat zo ontzettend veel geld •st. Mijn eerste uitgangspunt is n ook, dat ik tegen alle ecoduc- ten ben die worden aangelegd in de gemeente Soest, want daar pra ten we hier natuurlijk over, al komt er vlakbij Soesterberg nog een: bij Abrona. In Soesterberg zelf zijn het er toch zeker twee of drie: bij de rijksweg A 28, bij de Amers- foortsestraat en bij de spoorlijn Soestduinen-Amersfoort. Dan praten we nog niet over de maat regelen bij de Kolonel Van Royen- weg. Die wil men dan verkeersluw maken, wat degenen die daar ge bruik van maken ook niet zo pret tig zullen vinden. En al die kosten worden gemaakt in tijden dat er allerlei bezuinigingen moeten wor den gedaan. Ik roep de mensen dan ook op om tegen het raadsbe sluit te stemmen en zodoende die geldverslindende ecoducten af te blazen.' Goede hoop Van Keulen heeft goede hoop dat dit inderdaad gebeurt. Hij baseert zich hiervoor op de reacties van degenen'die het inleidende ver zoek hebben gesteund. 'De mees te mensen vinden het te zot voor woorden om zoveel geld uit te ge ven voor een paar dieren die naar Ton van Keulen is blij met de steun die hij uit Soesterberg heeft gekregen in zijn poging een referendum georganiseerd te krijgen over -kort samenge vat- de aanleg van een ecoduct over de Amcrsfoortsestraat in Soesterberg. Er kwamen overi gens ook zo'n vijftig steunbetui gingen uit Soest. De volgende stap is het verzamelen van 2.250 handtekeningen, het aan tal dat minimaal vereist is om het eerste referendum ooit in de gemeente daadwerkelijk te la ten doorgaan. De Soesterberger doet een be roep op vrijwilligers om hem te helpen die handtekeningen bij elkaar te krijgen, want in z'n eentje kan hij dat niet. Wie wil helpen, kan zich opge ven bij Ton van Keulen, Amcrs foortsestraat 114, 3769 AN Soesterberg, of G. Hoffman, Kampweg 78, 3769 DH in Soesterberg. de overkant moeten komen. Dat is voor veel mensen de belangrijkste reden geweest om te tekenen.' Hij gaat nu op zoek naar medestan ders om de actie verder te voeren. 'Want ik kan dit niet in m'n een tje.' Van Keulen doet dan ook een beroep op mensen die zich bij de kwestie betrokken voelen. 'Vooral in Soest. Want als ik alleen in Soesterberg actie voer, betekent het dat zo'n beetje alle inwoners moeten tekenen.' 'Niet onbelangrijk hierbij is, dat het nu wat gemakkelijker wordt gemaakt: de mensen kunnen schriftelijk stemmen. Men kan straks bij de gemeente de stembil jetten opvragen en we zullen ze op plaatsen neerleggen waar veel mensen komen. Het enige wat men moet doen bij inlevering, is een fotokopie bijvoegen van iden titeitskaart, paspoort of rijbewijs. Dat vergemakkelijkt de gang van zaken natuurlijk wel, zeker nu de dependance publiekszaken in Soesterberg in de zomermaanden dicht is. Daar heb ik mijn zorgen over uitgesproken. Zouden de mensen persoonlijk moeten stem men in aanwezigheid van een ge meente-ambtenaar, zoals bij het inleidende verzoek, en dan ook nog in het gemeentehuis van Soest, dan komt er helemaal niets van terecht.' Overigens vindt Van Keulen het belachelijk dat degenen die in de serste fase de moeite hebben ge nomen om hun steun te betuigen, dat in de tweede fase opnieuw moeten doen. Hij beschouwt dat als een extra drempel. Plek heroverwegen Als er alleen sprake was geweest van een raadsbesluit om de Wet voorkeursrecht gemeenten toe te passen (waardoor de gemeente het eerste recht van koop heeft van de percelen waarop het besluit betrek king heeft) en de achterliggende reden had ontbroken om de perce len ook daadwerkelijk te kopen voor de aanleg van een ecoduct, dan zou Van Keulen de actie niet zijn begonnen, zegt hij. 'Als er bijvoorbeeld een weg door heen zou moeten die verkeerstech nisch nodig is, dan is dat -zeker in deze tijd- een economische nood zaak. Dan weet je dat je tegen de bierkaai vecht. Maar in ons geval gaat het om een ideëel ecoduct, waar je best begrip voor kunt heb ben, maar toch zeker niet in deze Het Militaire Luchtvaart Mu- eum in Soesterberg is één van je plekken waar Nederland )ed omgaat niet zijn geschie- enis. In het algemeen echter is ïederland geen land dat uit dunt in tradities. Men maakt einig gebruik van de kennis Ver hoe men in het verleden ^ngen heeft ingericht om er achting aan te geven voor de bekomst. [are Dierikx, als onderzoeker ver inden aan het Instituut Neder- Indse Geschiedenis, was zater- igmorgen met minister Henk imp van Defensie te gast in het LOS-radioprogramma Kamer leed, dat rechtstreeks vanuit het [ilitaire Luchtvaart Museum werd uitgezonden. Kamp werd vooral aan de tand gevoeld over het de fensiebeleid, Dierikx over geschie denis in het algemeen en die van Volgens Mare Dierikx is Neder land erg op ontwikkelingen naar de jekomst toe gericht en dus niet zo- leer in het bewaren van waar we in \et verleden trots op waren. Fokker in het bijzonder. Over de ondergang van de Nederlandse vliegtuigbouwindustrie heeft Die rikx, die tal van boeken en weten schappelijke publicaties op zijn naam heeft staan, zijn jongste boek geschreven, Uit de lucht gegrepen. In het door Gerrit van der Kooy en Caspar Becx vanuit de Snijders hal van het museum ('dit is een plek waar Nederland goed met z'n geschiedenis omgaat') uitgezonden programma zei Dierikx onder meer: 'wij hebben niet zo'n heel sterke traditie. Dat komt ook in het muscabeleid tot uitdrukking. Daarnaast zie je ook in discussies over de inrichting van het onder wijs hoe we met geschiedenis om gaan. De positie van de geschiede nis daarin is al jarenlang onder werp van discussie.' Het lijkt er vaak op dat het te veel van het toeval afhangt of Neder land iets met geschiedenis doet. Hoeveel musea zullen tot stand zijn gekomen doordat een aantal liefhebbers daar heil in zagen, ter wijl het toch veel meer een priori teit moeten zijn voor de overheid om iets te doen aan de geschiede nis, aan het behoud ervan, het conserveren. 'Maar dat gebeurt minder dan je zou willen.' De vraag is ook of er in Nederland niet te veel wordt weggegooid dat te maken heeft met geschiedenis. Bijvoorbeeld de eerste modellen van auto's die hier ooit gemaakt zijn. Of vliegtuigen, Fokkers, die vervolgens weer uit het buitenland gehaald moeten worden om te kunnen laten zien wat wij hier in Nederland hebben gemaakt. Vol gens Dierikx heeft dat een beetje met de Nederlandse cultuur te maken. 'Wij zijn erg óp ontwikke lingen naar de toekomst toe ge richt, dus niet zozeer op het bewa ren van waar we in het verleden trots op waren.' 'Het buitenland is daar veel sterker in. Engeland bijvoorbeeld. Daar heeft men een heel andere omgang met hun nationaal verleden dan wij dat hebben. Wij zijn in het ver leden erg gemakzuchtig omgegaan met dingen die eigenlijk bewaard hadden moeten blijven', aldus Die rikx. Wat dit laatste betreft geldt dit niet zozeer voor het Militaire Lucht vaart Museum. Hier heeft men immers een unieke collectie bij el kaar weten te brengen met als doelf het vliegend verleden van Neder land, van het allereerste begin, te bewaren. Vandaar de vaststelling dat het museum in Soesterberg één van de plekken is waar Nederland goed met z'n verleden omgaat! Van 18 tot en niet 30 juli is Soesterberg even muziekdorp als daar het jaarlijkse Interna tional Music Festival wordt ge houden. In Kontakt der Kont inenten en het naastgelegen voormalige klooster Cenakel geven internationaal bekende artiesten vijf concerten. Het festival staat onder leiding van muzikaal directeur en oprichter Misha Quint uit Amerika. Samen met Mara Mednik uit Duitsland op de piano verzorgt hij als cellist op zondag 18 juli 's avonds om 20:15 uur het openingsconcert. In het Cenakel speelt het duo werken van Debussy, Schostakovich, Sch- nittkc en Tsjaikovsky. Op donderdag 22 juli staat in Kontakt der Kontinenten 'Festival Showcase 1' op het programma, verzorgd door een aantal prijswin nende muziekstudenten, aanvang 20:15 uur. Een avond kamermu ziek is de titel van de uitvoering op zondag 25 juli in het Cenakel. Daar treden op Arthur Mikhailov. Irina Kogan en Yarua Milano, allen viool; Mara Mednik en lna Mirtcheva, beiden piano, en Dah- na Rudin, cello. Zij spelen werk van Tsjaikovsky en Dvorak. Muziekliefhebbers staat Festival Showcase II te wachten op dinsdag 27 juli in Kontakt der Kontinen ten, aanvang ook 20:15 uur. Het programma wordt verzorgd door prijswinnende studenten, solisten en kamermuziekgezelschappen. Het finale concert onder leiding van dirigent Sidney Harth is op vrijdag 30 juli in het Cenakel met het Soesterberg Festival Orchestra en solist Misha Quint, cello. Voor inlichtingen, tel. 0346- 351755. COURANT WOENSDAG 14 JULI 2004 Redactie-adres: Jan van Steendelaar. tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 17 juli zondag 18 juli Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 aalmoezenier R. van der Vring, eucharistieviering met gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 10:00 Peter Denneman Samen op Weg (PKN), Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 mw. H.J. Geschiere World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Voorbeeld van een natuurbrug (ecoduct) als wildoverstsek over een rijksweg. tijd van bezuinigingen. Bovendien vind ik dat men nog eens goed moet overwegen of de gekozen plek wel de juiste is. Er moeten veel dure percelen worden aange kocht, waaronder de Sauna Soesterberg, een kwestie van vele miljoenen.' 'Een bezwaar is ook dat de ge meente geen inzicht geeft in ach terliggende kosten, ook niet van het alternatief, verplaatsing van het ecoduct naar De Meijerij. Laat in ieder geval de ecologische rappor ten zien, zodat we zelf kunnen le zen wat men van A en wat men van B vindt. En als het A moet zijn, dan kun je hooguit bezwaar maken tegen het feit dat er een ecoduct wordt aangelegd, maar niet meer tegen de plek.' Rapport Enkele direct betrokkenen hebben zelf een ecologisch bureau inge schakeld om onderzoek te doen naar de beste plek. Volgens Van Keulen blijkt uit het rapport van het bureau dat ecologisch gezien de andere variant, De Meijerij, ze ker zo goed is of zelfs iets beter. 'En iedereen, zelfs het domste jon getje van de klas, kan uitrekenen dat dit een veel goedkopere oplos sing is. Je hoeft dan immers Sau na Soesterberg niet uit te kopen. Dan praat je al over een besparing van vele miljoenen.' Van Keulen wijst er ook op dat het ecoduct 'op de grens met Amers foort', waar volgens hem Soester berg niet op zit te wachten, betaald moet worden uit woningbouw, die in Soesterberg wel welkom is, en industrievestiging, waar Soester berg niet op zit te wachten. 'Geef het dorp dan liever een mooi park met een muziektent, waar iedere Soesterberger iets aan heeft. Over groen voor rood gesproken...' Als gekozen zou worden voor de De Meijerij-variant, bespaart de gemeente dus miljoenen doordat Sauna Soesterberg niet uitgekocht hoeft te worden. 'Steek dat geld dan in het dorp, dan heb je de Soesterbergers eindelijk eens een keer de indruk gegeven dat ze er bij horen in plaats van het gevoel te geven dat ze het ecoduct zelf moeten betalen.' Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, ©0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ©030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, ©352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: ©033-2994669; dag en nacht bereikbaar. Een op een Thuiszorg 24 Uur per dag huishoudelijke hulp, verzorging en verpleging (bui ten kantoortijden voor spoedeisende gevallen), tel. 035-5412016. Voor het tiende seizoen gaat de Kunstbus in Soesterberg van start. Het Kunstbusproject is in 1995 opgezet door de beide plaatselijke Ouderenbonden ANBO en PCOB. Het project biedt een comfortabele en vei lige manier om een bezoek te brengen aan een theater in de regio, zoals De Flint in Amers foort, de Stadsschouwburg en Vredenburg in Utrecht en de Lampegiet in Veenendaal. Alle inwoners van de provincie Utrecht van 55 jaar en ouder kun nen er gebruik van maken. De pro vincie Utrecht maakt het project fi nancieel mogelijk. Voor inwoners van Soesterberg die met de kunst bus mee willen, vertrekt de bus op het Dorpsplein (De Drie Eiken). Hij brengt de theaterbezoekers via andere opstapplaatsen naar het theater en na afloop weer naar huis. De werkgroep van de Kunstbus heeft in de afgelopen jaren al hon derden theaterbezoekers een ge zellige avond bezorgd en gaat ook dit nieuwe seizoen weer met en thousiasme aan het werk. De vaste deelnemers hebben in middels het programma voor het seizoen 2004-2005 ontvangen en de eerste inschrijvingen zijn al bin nen. Gezien de grote belangstelling voor het theater en voor dit project wordt wel aangeraden zo snel mo gelijk te reageren. Wie meer informatie wil of in het bezit wil komen van het nieuwe programma, kan contact opnemen met mevrouw M. Jasperse, Blocm- heuvel 15, tel. 353793, en de fami lie G. Duschooten, Plesmanstraat 39, tel. 353338 Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 0900-8844; alarmnummer: 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 352391. Grof vuil, 0800-7662000. /fashion Esprit Vauilia Street One Gerry Welver Corel Sandwieli Ten Catc Rademakerstraat 27 3769 BB Soesterberg Tel. 0346-331463 Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen KORTINGEN TOT 50% www.erpezonwering.nl Tel. 0346 - 35 11 79 Sterren bergweg 15-A, Soesterberg HUISARTS maandag 26 juli t/m zondag 15 aug. Via 0346-351200 verneemt u dan het waarneembericht Het open tennistoernooi van LTV Soesterberg is afgelopen weekeinde van start gegaan en draait inmiddels op volle toe ren. In de hoogste categoneen waren tot dinsdag nog weinig wedstrijden gespeeld. In het gemengd dubbel categorie 3 wonnen Marscha Hol- warda en Jordy Blankers volgens verwachting. De overige favorieten kwamen pas vanaf maandag in ac tie. Het Soesterberg Open 2004 duurt nog tot en met zondag 18 juli. De hele week zullen er iedere avond vanaf 17:30 uur tenniswedstrijden te zien zijn op het tennispark aan de Kerklaan. De finales zullen zon dag vanaf 11:00 uur tot ongeveer 17:00 uur gespeeld worden. Op de gemeentelijke begraaf plaats aan de Kampdwarsweg in Soesterberg zijn vorige week enkele aanpassingen en veran deringen afgerond. Zo zijn er zowel een (invaiiden)toilet ge realiseerd als een nieuwe wacht- en schuilgelegenheid. Ook is er een opbergkast gemaakt waar gereedschap in kan worden opgeborgen. Deze aanpassingen hebben in goed overleg met een aantal rechthebbenden plaatsge vonden. Verder is de omgeving van de par keerplaats opgeruimd, zodat het aanzicht van de begraafplaats een netter karakter heeft gekregen. De gemeenteraad had in rijn vergade ring van november vorig jaar 40.000 beschikbaar gesteld voor diverse aanpassingen op de alge mene begraafplaatsen in Soest en Soesterberg. Met het afronden van de werkzaamheden aan de be graafplaats aan de Kampdwarsweg zijn de aanpassingen in Soester berg een feit. In overleg met een aantal inwo ners van Soesterberg is op de ge meentelijke begraafplaats onder meer een schuilgelegenheid gereali seerd. Omdat de welstandscommissie een negatief advies heeft gege ven over de aanvraag van J.L. Rodenburg voor de bouw van 20 zomerwoningen met bergin- gen/carports op het terrein van bungalowpark 't Jachthuis aan de Amersfoortsestraat 126 b in Soesterberg, zijn de aanvrager en de gemeente hierover in ge sprek. Onderwerp is de aan passing van het bouwplan aan het advies van de commissie. De termijn waarbinnen de ge meente een beslissing over de bouwaanvraag moet nemen, ein digt op 25 juli. De besprekingen zullen echter naar verwachting pas na die datum afgerond worden. De aanvrager heeft laten weten meer tijd nodig te hebben voor het aan passen van zijn bouwplan. Daarom hebben burgemeester en wethou ders besloten gebruik te maken van de bevoegdheid de termijn met maximaal zes weken te verlen gen. De nieuwe fatale datum is Het British Colombia Boys Choir heeft al vaker opgetre den in Soesterberg. Het trok al tijd volle zalen. Dat zal zonder twijfel ook het geval zijn als het jongenskoor uit Vancouver (Canada) opnieuw het vlieg dorp aandoet in het kader van de Europa Tournee 2004. Gedurende dit zestiende bezoek aan Nederland geeft het koor drie concerten. Eén daarvan in Soester berg, op dinsdag 20 juli in de Ca roluskerk aan de Rademakerstraat, aanvang 20:00 uur. Het British Columbia Boys Choir (BCBC) staat onder leiding van Tony Araujo. Het werd in 1968 opgericht en heeft internationale faam verworven met optredens in Canada, maar ook in onder meer Rusland, de Verenigde Staten, Australië, Nieuw-Zeeland, Tsje chië, Engeland, Schotland en Ne derland. Het koor bestaat uit veer tig zangers in de leeftijd van 14 tot 24 jaar. Ze komen allemaal uit de omgeving van Vancouver. Het BCBC is een vierstemmig, niet-liturgisch koor, één van de weinige in Noord-Amerika. Het heeft gedurende zijn 36-jarige be staan 850 jongens opgeleid, die Canada op ruim twintig internatio nale tournees hebben vertegen woordigd. Het koor heeft in die lange periode een eeuwen om spannend, veeleisend repertoire opgebouwd, van Gregoriaanse ge zangen tot hedendaagse werken. De verschillende programma's omvatten zowel geestelijke als we reldlijke werken, selecties van musicals en opera's en een speciaal voor het koor gecomponeerd ar rangement van Canadese volks liedjes. Het jongenskoor is meer dan eens opgetreden in radio- en televisieprogramma's in Canada. Naast het optreden in Soesterberg geeft het koor nog twee optredens in Middelburg en Zutphen. In Soesterberg is de Caroluskerk op dinsdag 20 juli vanaf 19:15 uur open. De toegangsprijs bedraagt 10 euro, kinderen tot 12 jaar en houders van een 65+ kaart betalen 7,50 euro. Voor informatie kan men terecht bij Wico Bunskoek, Kontakt der Kontinenten, tel. 0346-351755. gesteld op 5 september. Deze ver lenging is een correcte manier om de aanvrager de mogelijkheid te geven de bouwplan aan te passen. De welstandscommissie vindt de situering van de woningen ten op zichte van elkaar en de ligging van de gebouwen in het terrein discu tabel. De bergingen en carports hebben geen eenduidige relatie tot de bijbehorende zomerwoningen; ze lijken willekeurig in het terrein te zijn gesitueerd, aldus de com missie. De schakeling van de woningen, de waarborg van privacy, en de entree van de woningen via terras en/of carports moeten op een an dere wijze worden gerealiseerd. Het verblijf op het terrein, in een aantal gevallen naast de auto van de buren, vindt de commissie niet acceptabel. Verder is het nodig de architectuur van de woningen te heroverwegen. Er is binnen een beperkt aantal vierkante meters gestreefd naar het zoveel mogelijk onderbrengen van functies. Het gevolg hiervan is dat een aantal functies beneden het maaiveld is gesitueerd. Zouden burgemeester en wethou ders hebben besloten geen gebruik te maken van de bevoegdheid om de beslissing uit te stellen, dan zouden ze op grond van het nega tieve advies van de welstandscom missie met aan zekerheid grenzen de waarschijnlijkheid de bouwaan vraag hebben geweigerd.

Soester Courant | 2004 | | pagina 9