4.99 0.79 Groene inham achter Koninginnelaan mag van GS bebouwd worden Caravan volledig in de as NU voor maarifoo 2 OO 1 «5P5P 1 OO Jongens(13 en 14)gepakt met nep-vuurwapen Taakstraffen en 'pluk-ze' voor wietkwekers Van de Graaf VERKOOPPLANNEN? DEZE WEEK In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden 'Rode contour' blijft staan waar hij staat Hans de Kruijf stapt op als directeur SKS Soester aangehouden wegens vernieling en bedreiging Y SOESTER KALENDER Auto tegen boom A. van der Lee UW WONING VERKOPEN? OPEL-S Zwitserse kaasfondue Versgebakken Kipfilet appelpunten 2 stuks l •4'^ Navel hand Afbakstokbroden Boerenwit of sinaasappels tarwebrood WOENSDAG 28 JULI 2004 82e JAARGANG NO. 50 OTURAWT Actueel Prikbord Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest.__ Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het alge meen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als los se bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders me dewerking. Redactie ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.15 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar 9,00 - Buiten Soest 18,00 - Losse nummers 0,60 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Staatssecretaris heeft goed nieuws voor Daelhoven. GS handhaven locatie A-l voor windturbines. Soest is coulant voor Iederwijs-school. Zeldzame lelie in Soest? Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Actueel 5 Jeugdoverlast in Smitsveen wordt verder ingedamd. De politie heeft vrijdag avond om 22:10 uur in Soest twee jongens (13 en 14 jaar oud) aangehouden omdat zij in het bezit waren van een nepvuurwapen. Getuigen meldden dat op de Beetzlaan twee jongens op de fiets rondreden en mogelijk een vuurwapen bij zich hadden. De politie ging erop af en fouilleer de de jongens. De agenten troffen geen (nep) vuurwapen aan, maar wel bal letjes die in combinatie met een nepvuurwapen gebruikt kunnen worden. De jongens bekenden dat zij het nepvuurwapen in een tuin hadden weggegooid. De twee werden voor verhoor over gebracht naar het politiebureau waar zij een nacht hebben moe ten doorbrengen. Het nepvuur wapen is in beslag genomen en de ouders van de jongens zijn in kennis gesteld. Nel Koster in Radio Soests eerste marathon-interview. Gildefeesten vol hoogte- punten. Familieberichten 6 Rubrieksadvertenties 6 Varia 7 'Het is een genoegen hier pelgrim te zijn'. Van heidehut tot residence. Verdwenen Soest hervonden. Soest 50 jaar geleden. Soesterberg 9 Catalina na restauratie terug in museum. Nationale duathlontoppers in actie op Vlasakkers. Hulpvaardigheid altijd centraal. Varia 10 Oekraïense folklore in Soest. Rode Kruis organiseert bustocht voor rolstoelers. Neem de fietsboot! Omdat de één een wietkweke- rij had gehad in Soestduinen en de ander een in Soesterberg, moesten twee mannen vrijdag voor de Utrechtse politierech ter verschijnen. De rechter ver oordeelde beide verdachten tot een taakstraf en het betalen van een 'pluk-ze-vordering'. De eerste verdachte was een Amersfoorter die de eigenaar zou zijn geweest van een illegale kwe kerij op de De Beaufortlaan in Soestduinen. Deze verdachte, die vrijdag zijn dertigste verjaardag vierde, maakte vermoedelijk de duurste veijaardag van zijn leven mee. Naast de 160 uur taakstraf die hij kreeg opgelegd, werd hij veroor deeld tot het betalen van ruim 84 duizend euro aan de staat in het kader van de 'pluk-ze-wet'. Daar naast moet hij een schadevergoe ding van ruim 35 duizend euro betalen aan het elektriciteitsbedrijf. De politie trof de kwekerij met bijna drieduizend planten in juli vorig jaar aan na een tip. Volgens deskundigen draaide de zeer pro fessionele kwekerij al ruim drie honderd dagen, en waren er zo'n vier oogsten geweest. De stroom voor de kwekerij was illegaal afgetapt. De verdachte ont kende dat hij iets van de kwekerij af wist. Weliswaar was hij de huur der van het pand, maar hij had het bewuste gedeelte naar eigen zeg gen onderverhuurd aan een ander. Hij kon wel een naam noemen, maar had verder geen gegevens van de onderhuurder. De politie had dan ook geen spoor van deze man gevonden. Wel had zij gegevens over het feit dat de Amersfoorter begin vorig jaar dertig plastic zakken naar het afvaldepot bracht, waar plateaus voor stekken van hennepplanten in zaten. De officier van justitie acht te het verhaal van de Amersfoor ter dan ook niet geloofwaardig. Zij wees erop dat het energiebedrijf had berekend dat het voor ruim 35 duizend euro was benadeeld. Bo vendien werd de winst van de kwe kerij geschat op ruim 84 duizend euro. De rechter nam de eis van de officier over, en veroordeelde de man tot terugbetaling van al het geld. Soesterberg De tweede verdachte vrijdag was een 27-jarige inwoner van Den Dolder, die bekende dat hij van oktober 2002 tot februari vorig jaar een wietkwekerij had gehad in Soesterberg. Hij werd door de po litierechter veroordeeld tot 120 uur taakstraf en betaling van een 'pluk- ze-vordering' aan de staat van vijf tienduizend euro. In het pand dat hij huurde werden ruim negenhon derd wietplanten aangetroffen. Ook bleek de stroom te worden afgetapt. Volgens de verdachte wist hij daar niets van, omdat an deren de stroom voor hem hadden aangelegd. Wel bleek tijdens de zitting dat hij ruim negenduizend euro schadevergoeding aan het elektriciteitsbedrijf had betaald. Volgens de verdachte was hij de kwekerij begonnen in de hoop 'snel geld te kunnen verdienen'. De officier nam hem kwalijk dat hij dat zou hebben gedaan ten koste van de gezondheid van anderen. Zij eiste 150 uur taakstraf en een 'pluk-ze-vordering' van ruim 33 duizend euro. Maar volgens raads man mr G. Beckers viel die schat ting veel te hoog uit. De rechter bleek het deels met hem eens, en matigde de eis. 11 De algemeen directeur Hans de Kruijf en de Raad van Toezicht van de Stichting Kindercentra Openingstijden kantoor SOESTERCÖURANT TEL. 035 - 6014152 De politie heeft afgelopen maan dag een 29-jarige Soester aange houden wegens vernieling en be dreiging. In de avond zaten een 46-jarige man uit Soest en zijn vriendin bij een buurman in een caravan aan de Soesterberg- sestraat. Rond 20:20 uur hoorden zij glasgerinkel en gingen pools hoogte nemen. Daarbij zagen zij de 29-jarige man met een bijl bij de caravan van de 46-jarige weg lopen. Vervolgens constateerden ze dat er twee ruiten van die cara van waTen vernield en dat ook een motorfiets lakschade had opgelo pen. De verdachte liep inmiddels terug naar zijn eigen caravan en de 46-jarige Soester belde de politie. Met z'n drieën liepen ze intussen, achter de verdachte aan naar diens caravan. Daar bedreigde de man de 46-jarige met de dood. De ver dachte werd kort daarna aange houden en naar het politiebureau overgebracht. Tegen hem werd proces-verbaal voor vernieling en bedreiging opgemaakt. Wat de aanleiding was is nog niet bekend Soest (SKS) zijn tot het inzicht ge komen, dat het voor de SKS beter is, dat hun wegen scheiden. De Raad van Toezicht acht het in het belang van de Stichting om snel invulling te geven aan de daardoor ontstane vacature. Per 26 juli is Charlotte van Zuylen aangetrok ken als ad interim algemeen direc teur. Charlotte van Zuylen is sinds jaren actief in de kinderopvang en heeft vanuit diverse vorige functies erva ring opgedaan in het besturen van kinderopvangcentra vergelijkbaar met SKS, aldus een persbericht van de Raad van Toezicht SKS. De benoeming van Charlotte van Zuylen heeft de instemming van de ondernemingsraad. Gedeputeerde Staten zien geen aanleiding om de 'groene' in ham achter de Koninginnelaan - globaal tussen de Regentes- selaan en de Meent - buiten de rode contour van het Streek plan te laten. Daarmee wordt in principe woningbouw mogelijk op dit stukje aan de 'grillige' stadsrand van Soest. Dat blijkt uit de reactie van GS op de bedenkingen die van diverse zijden uit Soest zijn ingebracht te gen het ontwerp-streekplan. Daar in is de rode contour - waarbinnen eventueel gebouwd zou kunnen worden - op het oog 'gemakshal ve' doorgetrokken. Volgens de be denkingen zijn er volgens de tekst van het ontwerp weliswaar geen uitbreidingsmogelijkheden, maar de streekplankaart zélf is daarmee in tegenspraak. Daarnaast wordt daarmee de openheid en de waar devolle kwaliteit van het gebied (onderdeel van een ecologische verbindingszone) aangetast, vreest men. Het aanpassen van de rode con tour om een fraaiere afronding mogelijk te maken gaat voorbij aan de waarden van het gebied, vinden sommigen. Er zijn ook voldoende mogelijkheden binnen de contour (leegstaande bedrijfspanden bij voorbeeld), en door uitbreiding van de woningbouw zal er sprake zijn van een vermindering van het woonplezier; toename van (verkeers)overlast; waardevermin dering van de woning; verminde ring recreatie-mogelijkheden en het verdwijnen van een waardevol natuurgebied, aldus de bedenkin gen. Grillig GS zijn daarvan niet erg onder de indruk, zo lijkt het. Het provincie bestuur vindt dat het juist heel zorgvuldig met de ruimte omgaat, maar: 'Omdat de stedelijke rand op sommige plaatsen een grillig verloop heeft doen zich situaties voor die zich lenen voor beperkte stedelijke afronding, zonder ten principale afbreuk te doen aan het terughoudende verstedelijkingsbe- leid', aldus GS. De groene inham tussen de stedelijke uitlopers aan de Meent en de Regentesselaan/ Park Vredehof is een situatie, waarbij zowel een 'groene' als een 'rode' invulling had kunnen plaats vinden. 'Wij'hebben in deze situa tie de rode contour ruim aangege ven om de gemeente in de gele genheid te stellen, de afronding van de stedelijke rand nader vorm te geven. Voor deze overweging was voor ons van belang, dat in het gebied tussen de Koninginnelaan en de Jachthuislaan een groene zone in stand blijft.' Volgens de provincie is het gebied tussen de Koninginnelaan en de Jachthuislaan niet begrensd als nieuwe natuur en het maakt ook geen deel uit van een ecologische verbindingszone, noch van de Ecologische Hoofdstructuur. Het gebied ten noorden van de Jacht huislaan (tot de Biltseweg) maakt wél deel uit van een zoekgebied nieuwe natuur en van de Ecologi sche hoofdstructuur. De verrui ming van de contour kan welis waar enige aantasting van de ■aV jIa 7#» 'e V v wv vv V W v w GROTE VASTE PLANTEN in 1 5 cm 0 pot gekweekt (Dan heb je wat!!) vrouwenmantel, lavendel, geranium, edelweis, duifkruid, 'il* nepeta, campanula, heugera, eremurus, geum, salidayo, vji hosta. veronica. thijm ;w H£T H0EN0ERHOK) ~'f {grote BUXUS 0 35 cm 15.50!) X 4'i. POTGROND OF TUINAARDE grote baal 1,00 BAK LOBELIA 18 stuks, nu3,00 openheid veroorzaken, maar dat heeft naar de mening van GS geen negatieve invloed op 'het functio neren'. Flexibiliteit 'De afstand tussen de betreffende contour en de Jachthuislaan be draagt 150 tot 220 meter, waarmee aan de doelstelling om een groene zone in stand te houden, wordt voldaan. Hiermee wordt aan de gemeente Soest enige flexibiliteit geboden in een situatie, waarbij de contour verder behoorlijke beper kingen oplegt. De eigendomsver houdingen van de gronden spelen daarbij een ondergeschikte rol. Terecht wordt gewezen op het ont breken van een duidelijke relatie met de streekplantekst. Er staat: 'De noordelijke rand van Soest heeft een rafelige vorm, waarbij de contour in grote lijnen de huidige bebouwingsgrens volgt.' Een expli cietere vermelding van de moge lijkheid tot enige afronding van de stedelijke rand nabij de Meent en Een blik vanaf de Jachthuislaan op de 'grillige' stadsrand. Foto: Soester Courant. de Regentesselaan zou een consis tenter beeld hebben opgeleverd,' geven GS toe. Zij erkennen dat het wegennet in en rondom Soest vrij zwaar belast is, maar geloven niet op voorhand dat het verleggen van de rode contour tot een verhoging van de auto-intensiteit zal leiden. 'Dat zal sterk afhankelijk zijn van de wijze waarop deze ruimte al dan niet wordt bebouwd.' aHa De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 29 juli Geen opgaven. Vrijdag 30 juli 13:30 Activiteiten Spleasure Centrum, Dalweg 181, 3,25/3,95. 19:00 Inloopborrel Old Boy Network Foxboro, Fusions, Burg. Grothestraat 37. Zaterdag 31 juli 11:30 Fietstocht 'Betrap Eemland' (Eemnes, Laren Hilversum), start: 'Eemlust', Baarn. 14:00 Zomerwandeling de Paltz, VW, 4,00. Zondag 1 augustus 11:30 Fietstocht 'Betrap Eemland' (Lage Vuursche, Groeneveld, start: 'Eemlust', Baarn. Maandag 2 augustus Start voorverkoop kaarten Gildefeesten. Dinsdag 3 augustus Geen opgaven. Woensdag 4 augustus 11:30 Fietstocht 'Betrap Eemland' (Hoogland, Amers foort, start: 'Eemlust', Baarn. 13:30 Activiteiten Spleasure Centrum, Dalweg 181, 3,25/3,95. Maandagavond raakte een 23-jari- ge automobilist uit Utrecht ge wond bij een ongeval op de Bilt seweg. Rond 21:50 uur kwam hij door een stuurfout in de rechter- berm terecht. Hij corrigeerde dat en kwam vervolgens weer op de rijbaan, maar belandde daarbij op het weggedeelte van het tegemoet komende verkeer. Daar kwam hij bijna in aanrijding met een 51-ja- rige automobilist uit Laren (NH). De Utrechter verloor de macht over het stuur, kwam opnieuw in de berm terecht en botste tegen een boom. Het slachtoffer werd met nek- en rugklachten per ambulance naar het UMC in Utrecht gebracht. De politie zette het weggedeelte tus sen de Koningsweg en Amster damsestraatweg af en de Regionale Verkeersdienst stelde een onder zoek naar de aanrijding in. De Utrechter bleek geen alcohol te hebben gedronken. Zijn auto werd weggesleept en de brandweer maakte het wegdek schoon. www.rabobankonline.com Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg Uit de restanten die vorige week overbleven na een brand achter de woning Molenstraat 85 was met geen mogelijkheid meer de caravan te reconstrue ren die er even tevoren nog had gestaan. De brand brak in de nacht van vrijdag op zaterdag uit door onbekende oorzaak. Doordat hij aan de achterzijde van de woning woedde, moest de brandweer van de Molenweg en een zandpad gebruikmaken om bij de vuurhaard te kunnen komen. De caravan stond toen al in lichter laaie en was niet meer te redden. Met behulp van één straal werd het vuur bestreden. De medede ling van een omwonende dat er iemand in de caravan woonde zorgde voor grote schrik, maar bij onderzoek werd er niemand aan- Bij aankomst van de brandweer was er al niets meer te redden van de caravan. Hij brandde tot de grond toe af. Foto: Brandweer Soest. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Natuurlijk in de natuur bij Kwekerij Groeneveld V In Baarn bij rotonde Kasteel Groeneveld richting Soest. Na 1500 meter naast het kasteel. Vrije doorgang. Tel.: 035 - 543 11 02 aV 2$%> 2$.^ 2^Z» 2?^ VV V WW VV t V VV "i*V BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 GRATIS WAARDEBEPALING -JjHol Molenbeek Woning- en Assurantiemakelaars UTRECHT BILTHOVEN DE MEERN SOEST VIANEN ZEIST Burgemeester Grothestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl nvm-wonen getroffen. Na een halfuurtje blus sen maar vooral ook nablussen en uit elkaar halen van de restanten kon de brandweer terugkeren naar de kazerne. iti NEFKENS SOEST Wie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Anderhalf uur eerder was de brandweer uitgerukt naar een brandje in het portiek van een flat aan de Smitsweg. Een koelbox ge vuld met water was genoeg om de brandende prullenbak te doven. AUTOMOBIELBEDRIJF H E ^riliNLEKE N SiSOESJXBM Birkstraat 30 - 3768 HH Soest] Telefoon (035) 601 23 64 DE TEAKTUINMEUBELSPECIALIST Grootste collectie van Nederland Topkwaliteit Deckchair co Y; V ifc nr - 2 stuks voor 349,- Alles in voorraad HBÉi Goede service Ik 2- Professioneel advies o Ook projectinrichting 1 Stemerdingweg 3 Soesterberg Vlietlaan 54-60 Bussum I WWW.GARDENTEAK.COM 1 pak 400 gram j^ËÊ O set 4 stuks JÊw C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden' BEL VOOR EEN GRATIS EN 0ËSKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl PM Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT) V

Soester Courant | 2004 | | pagina 1