Jeugdovei wordt ven Gildefe* Musical HlVHIifflil ■P' Voorverkoo Wekelijkse activiteiten in Toon Hermans Huis Ruige Route: avontuur om de hoek Betere samenwerking rond asbestverwijdering nodig WOENSDAG 28 JULI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 4 woensdag 28 juli 2004 WOENSDAG 28 JULI 2 College antwoord Wandelen, fietsen en varen door Nederland ELKE WEEK EEN tllll Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl DE VOLGENDE BOUWAANVRAGEN ZIJN INGEDIEND OP DE AANGEGEVEN DATUM BOUWPLAATS Amersfoortsestraat Apollo Beetzlaan Birkstraat Bosstraat Dokter Rupertlaan Dorresteinweg Gemini Hofstedering J.H. Isingserf Soesterbergsestraat Van Lenneplaan NR REGNR 33 040340 208 040326 120 040344 54 040345 64 040343 34 040327 72b 040335 156 040342 48 040301 61 040090 125a 040224 63 040338 BETREFT bouwen van een dakopbouw bouwen van een dakopbouw uitbreiden van een woonhuis vervangen van bestaande garage voor een garage met een kelder verbouwen/uitbreiden van een woonhuis verbouwen/uitbreiden van de woning bouwen van een stekruimte voor sierteelt verbouwen/uitbreiden van de woning verbouwen/veranderen van de achterpui verbouwen/uitbreiden van de woning verbouwen/uitbreiden van een woonhuis verbouwen/uitbreiden van een woning ONTVANGEN 14-7-2004 12-7-2004 16-7-2004 16-7-2004 16-7-2004 12-7-2004 12-7-2004 15-7-2004 15-7-2004 15-7-2004 16-7-2004 13-7-2004 De publicatie van ingediende bouwaanvragen is ter informatie. De stukken kunt u inzien in het gemeente huis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. VERGUNNING De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vrijstelling/ver gunning te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1het vernieuwen van de kap van een woonhuisde Zoom la. (artikel 50 lid 4 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, derhalve van donderdag 29 juli tot en met woensdag 25 augustus 2004 eventuele zienswijzen schrif telijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN VERLEEND BOUWPLAATS Den Blieklaan Dolderseweg Goudwesp Soesterbergsestraat NR 50 11 5-7 REGNR BETREFT 040134 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 040283 plaatsen van een blokhut 040166 plaatsen van dakkapellen (voorgeveldakvlak 5 en 7) en plaatsen dakkapel (achtergeveldakvlak 5) 040060 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis VERZEN DDATUM 16-7-2004 14-7-2004 16-7-2004 15-7-2004 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VER- ZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. MELDING Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van de Wet milieube heer hebben ontvangen: Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer - Pompstation Soesterduinen Van Weerden Poelmanweg 7 Besluit inrichting voor motorvoertuigen milieubeheer - Mannessen Engines Sterrenbergweg 38 Besluit Woon- en verblijfsgebouwen milieubeheer - Stichting Marienburg Burgemeester Grothestraat 80 SOESTERDUINEN SOESTERBERG SOEST Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend. Genoemde instellingen zullen aan de algemene voorschriften gesteld bij de betreffende algemene maatregel van bestuur moeten voldoen. MELDING ARTIKEL 8.19 WET MILIEUBHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij van - Keune Haircosmetics Koningsweg 15 3762 EA SOEST een verklaring hebben ontvangen betreffende het veranderen van het bedrijf. De verandering bestaat uit: - het verwijderen van een geautomatiseerd opslagsysteem De verandering heeft geen nadelige gevolge voor het milieu. Het is daarom niet noodzakelijk om aanvullende voorschriften aan de huidige vergunning op grond van de Wet milieubeheer te verbinden. Van 29 juli t/m 12 augustus 2004 kan door belanghebbenden bezwaar worden gemaakt tegen deze verkla ring. Het bezwaarschrift moet worden ingediend bij het college van Burgemeester en wethouders van de ge meente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Als u bezwaar maakt dan kunt u tevens verzoeken om een voorlopige voorziening, bijvoorbeeld het schorsen van deze verklaring. Het verzoek richt u aan: Raad van State De voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak Postbus 20019 2500 EA 's-Gravenhage Voor de behandeling van uw verzoek wordt door de Raad van State griffierecht geheven. Een verklaring wordt pas van kracht nadat op het verzoek is beslist. Tijdens werkdagen van 8:00 uur tot 12:00 uur kunt u de melding inzien op kamer 1.30 van het gemeente huis. U kunt ook telefonisch een afspraak maken 035-6093512. ONTWERP-BESCHIKKING I Bij de afdeling Algemene Zaken van de gemeente Soest, Raadhuisplein 1kamer 1.30, ligt vanaf 29 juli a.s. op werkdagen van 8.00 tot 12.00 uur,ter inzage de ontwerp-beschikking en de aanvraag van: - Voskuilen vleeswaren Zuidergracht 16-22 3763 LV SOEST De ontwerp-beschikking en de aanvraag zijn gedaan in verband met het veranderen van het vleesverwerkend bedrijf (art 8.4). De strekking van de ontwerp-beschikking is de gevraagde vergunning, onder voorschriften ter bescherming van het milieu, te verlenen. Gedurende vier weken na dagtekening van deze kennisgeving kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN tegen het ontwerp van de beschikking inbrengen bij het gemeentebestuur. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Wanneer de indiener van de bedenkingen daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenkingen bij het gemeentebestuur worden in gediend. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtewisseling, waarbij de vergunning-aanvrager even eens wordt uitgenodigd. U gelieve daartoe desgewenst voor 12 augustus a.s. een afspraak te maken. Beroep tegen de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door de gene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. ONTWERP-BESCHIKKING II Bij de afdeling Algemene Zaken van de gemeente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 1.30, ligt vanaf 29 juli a.s. op werkdagen van 8.00 tot 12.00 uur,ter inzage de ontwerp-beschikking en de aanvraag van: - Hypsos BV Batenburgweg 3-5 en Postweg 62 3769CB en 3769 BX Soesterberg De ontwerp-beschikking en de aanvraag zijn gedaan in verband met het veranderen van de inrichting (art. 8.4). De strekking van de ontwerp-beschikking is de gevraagde vergunning, onder voorschriften ter be scherming van het milieu, te verlenen. Gedurende vier weken na dagtekening van deze kennisgeving kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN tegen het ontwerp van de beschikking inbrengen bij het gemeentebestuur. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Wanneer de indiener van de bedenkingen daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenkingen bij het gemeentebestuur worden in gediend. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtewisseling, waarbij de vergunning-aanvrager even eens wordt uitgenodigd. U gelieve daartoe desgewenst voor 12 augustus a.s. een afspraak te maken. Beroep tegen de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door de gene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 16 juli tot en met ?|jju|i De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: - Lange Brinkweg 70 - 1 berk - Amersfoortsestraat 113-2 kastanjes, 8 beuken, 8 eiken, 15 grove dennen, 1 walnoot - Rembrandtlaan 21 1 conifeer - Steenhoffstraat 40-2 béuken Door de Gemeente Soest a gen: - Hobbemalaan 48 Diegenen die menen in hun belangen te worden ge schaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze be kendmaking kenbaar maken bij de afdeling Wijkbe heer, Groen en Infrastructuur van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035- 6093674. Binnen deze termijn van 4 weken liggen de aanvragen voor kapvergunningen ook ter inzage op de afdeling Wijkbeheer, Groen en Infrastructuur in het ge meentehuis van Soest. jevraagdë kapvergunnin- 1 esdoorn VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 16 juli tot en met 22 juli Datum verzending 28 juli 2004 - Kampweg 5-4 acacia, 2 beuken, 9 dennen, 22 eiken, 1 kastanje - Foekenlaan 11-1 berk, 1 den, 3 eiken - Insp. Schreuderlaan 7 - 1 cedrus atlantica - Molenstraat 28 - 1 berk - Van Straelenlaan 25-2 berken, 1 naaldboom - Bakkeneslaan 21-1 berk - Rademakerstraat 5 - 1 berk - Heideweg 48 - 1 berk Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA Soest. VERLEENDE VERGUNNINGEN VOOR HET MAKEN OF VERANDEREN VAN EEN UITWEG (INRIT). Voor de volgende percelen is vergunning verleend voor het maken/veranderen van een uitweg (inrit): - Van Lenneplaan 63 - Koningsweg 26 Op grond van de Alge mene wet bestuurs recht kunnen belang hebbenden een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan bur gemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WE KEN na de datum van deze bekendmaking worden in gediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raad huisplein 1afdeling Wijkbeheer, Groen en Infrastruc tuur geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. Het College van Burgemeester en Wethouders heeft vorige week formeel geantwoord op de schriftelijke vragen die dc fractie van Soest 2002 onlange heeft ingediend over de proble men met de jeugd op diverst plaatsen in het Smitsveen. B. en W. melden dat de overlas aan de Weegbreestraat inmiddel: voorbij is, zoals is vastgesteld doo contacten met bewoners, Stichtin] Balans en politie. De groepen dii gebruikmaken van het buurtparl bij de Koningsweg zijn de schoc en jongeren vanaf een jaar o twaalf. Dat is vastgesteld door bc woners, politie, Stichting Balans ei medewerkers van de gemeente. De speelweide bij de Van de Huchtschool, waarvan volgen Soest 2002 slechts ongeveer cc kwart is Overgebleven, voldoet aa de wettelijke eisen. Daarnaast ka de school gebruikmaken van d speelweide. Aan het schoolplein niets veranderd en voor sportc buiten kunnen de scholieren g( bruik maken van het basketbal voetbalveld. Dat gebeurt ook, zej gen B. en W. Tijdens de recente raadsvcrgad< ring werd o.a. gesteld dat c (jeugd)overlast zich zou verplaa sen van de Weegbreestraat naar c Koningsweg. Om dat te voork< men had wethouder Witte aangi geven dat er regels opgesteld zoi den worden en dat op nalevir daarvan zou worden toegezie Soest 2002 heeft daar nog eet naar gevraagd en krijgt nu e< reactie. Zo antwoorden B. en dat er inderdaad regels zijn opg steld, maar die moeten nog met doelgroepen worden doorgespr ken. Verder is er een beheergroi opgericht waarin de wijkcoördin tor, de wijkagent, de opbouwerk en de jongerenwerker van Stichtii Balans, een vertegenwoordiger v; het WBT en omwonenden zittii hebben. De bedoeling is dat oi jongeren zitting nemen in de b heergroep. Daar wordt nog a gewerkt. Schade Er zijn vanaf 1 januari tot en n 1 juli bij de politie zes melding geweest van overlast en ongewei gedrag. Daarnaast zijn politiesi veillanten 43 keer onaangekondi langs geweest en hebben gespi ken met de jongeren die daar aa wezig waren. Van schade als f volg van vandalisme in het buu In het Toon Hermans Huis Amersfoort wordt wekelijks een vast aantal activiteiten aan geboden voor mensen met kan ker, hun partners, familie en vrienden uit het Meander Zorggebied (dus ook Soest). Inloop voor gesprek en informa tie: dagelijks 9:30-17:00 uur. Open Atelier: gelegenheid om creatief bezig te zijn met diver se materialen, donderdag, inloop 13:30-17:00 uur. Inloopmeditatie: gelegenheid voor ontspannings- en medita tieoefeningen; dinsdag 13:00- 14:00 uur (vanaf september); donderdag 11:00-12:00 uur. Deelname aan deze activiteiten is kosteloos; van tevoren aanmelden is niet nodig. Individuele begeleiding Er zijn ook mogelijkheden voor individuele professionele onder steuning door een maatschappelijk werker of psycholoog. Dit kan plaatsvinden in het verlengde van een inloopgesprek en geschiedt volgens afspraak. De kosten kun nen, afhankelijk van de wijze waar op iemand verzekerd is, worden vergoed door de ziektekostenver zekering. Indien men hiervoor niet verzekerd is, worden de kosten naar draagkracht in rekening ge bracht. Aanmelding en infor matie: 38 033-465 52 27, of per e-mail: p.haspels@thha.nl, k.rutgers@thha.nl. Bijeenkomsten Naast dit wekelijks vaste aanbod vinden er speciale themabijeen komsten, cursussen, gespreksgroe pen plaats en workshops in het Open Atelier. Daarnaast houden patiëntenverenigingen zoals de Borstkanker Vereniging Nederland en de Longkankervereniging, re gelmatig hun inloop in het Toon Hermans Huis Amersfoort. Meer informatie: www.thha.nl, info@thha.nl of 88 033-465 52 27. Toon Hermans Huis Het Toon Hermans Huis Amers foort is een inloophuis voor psy chosociale zorg aan mensen met kanker en hun naasten. Het is een ontmoetingsplaats en een wegwij zer. Mensen met kanker, hun part ners, familie en vrienden kunnen er zonder verwijzing binnenlopen voor het delen van ervaringen met lotgenoten, het vinden van betrok kenheid en rust, informatie en voorlichting, het bijwonen van the mabijeenkomsten, deelname aan gespreksgroepen, cursussen, in loopmeditaties en creatief werken in het Open Atelier. Getrainde vrijwilligers, gastvrouwen en gast heren, bieden gasten een persoon lijk gesprek, een luisterend oor, betrokkenheid en aandacht. Daar naast is professionele ondersteu ning (individueel of in groepen) mogelijk door een psycholoog en een maatschappelijk werker. Het Toon Hermans Huis Amers foort is tot stand gekomen op ini tiatief van de gezamenlijke Rota- ryclubs en Inner Wheel Amers foort en wordt gefinancierd door donaties en giften. Medisch specia listen, zoals oncologen, huisartsen en verpleegkundigen steunen dit initiatief van harte. Het huis staat open voor gasten uit het gebied, dat ook het Meander Medisch Centrum bestrijkt. Het Toon Her mans Huis Amersfoort is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9:30 tot 17:00 uur. Naast Amersfoort zijn er Toon Hermans Huizen in Maastricht, Sittard, Ven- lo en Waalwijk. Meer informatie: info@thha.nl, www.thha.nl of www.toonhermanshuis.nl. Voor het tweede jaar op rij is het vanaf nu weer mogelijk om een Ruige Route te maken. Zo'n Route is een bijzondere belevingstocht - soms hele maal niet zo ver van huis - langs plekken in Nederland waar je normaal niet of nauwelijks komt. Het bijzondere van de Ruige Rou tes zit 'm in de variatie, wandelen afgewisseld met fietsen en varen. Actieve tochten, die ook met een gewone conditie goed te doen zijn. De routes zijn dit tweede seizoen deels aangepast of vernieuwd. Zo is de Route Hollandse waterlinie herzien in een tweedaagse tocht. Deze route gaat dwars door het Groene Hart. Varen over de Vïn- keveense plassen, wandelen door het veenweidelandschap en fietsen door het Ankeveense plassenge- bied. De route voert verder langs de Oude en de Nieuwe Hollandse Waterlinie, die onder water werden gezet om ons te beschermen tegen de vijand. Op sommige plaatsen werden forten gebouwd. In één daarvan wordt overnacht. De Route Rivierenland is een drie daagse route met alles wat een 'ty pisch Hollands landschap' te bie den heeft. Groene weilanden met schapen en zwartbonte koeien, dij ken, molens en pittoreske vesting stadjes, dwars door de Alblasser- waard. De Route Dommeldal is een tocht door zuidelijk Nederland met als nieuwtje slapen in tweeper soons bloemenhutten. De Route Hogeland wordt geken merkt door gastvrijheid en per soonlijke, ontmoetingen. Nieuw is de beklimming van de toren van Uithuizermeeden. De deelnemers komen in Bedum ook langs het geboortehuis van EK-penaltyma- ker Aijan Robben. De Route Biesbosch is de meest succesvolle en is dus niet veran derd. De Ruige Routes is een product van Natuurlijk Bijzonder. Het doel is het bevorderen van duurzaam toerisme, gericht op natuur- en cultuurbehoud. In Natuurlijk Bij zonder zijn vertegenwoordigd: Staatsbosbeheer, het Nederlands Bureau voor Toerisme Con gressen, het Brabants Bureau voor Toerisme, Ideëel Organi seren en het Zuid-Hollands Bu reau voor Toerisme. Informatie: www.ruigeroute.nl. ySOESTERgCOURANT/ IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,-per halfjaar! tel. (035) 6014152 Betere afspraken, procedures en samenwerking moeten een einde maken aan het lekken van asbest in de provincie Utrecht. Dat is de belangrijkste conclusie van het project 'As best in de keten', een initiatief van de provincie Utrecht in sa menwerking met de Arbeidsin spectie, het Gewest Eemland, enkele gemeenten en de mi- lieupolitie. In de keten tussen sloop en stort gaat het niet goed niet de asbest verwijdering. Verschillende par tijen zijn betrokken hij het verwij deren, afvoeren en verwerken van asbest. Gemeenten geven sloop vergunningen af en zien toe op de handhaving ervan. De provincie houdt toezicht op afvaltransporten en verleent vergunningen aan af- valbewerkende en -verwerkende bedrijven. Bovendien heeft de provincie een regierol in de samenwerking. Op de werkvloer controleert de Ar beidsinspectie of werkgevers werk nemers goed beschermen tegen gezondheidsrisico's. De milieupo- litie houdt zich bezig met de straf rechtelijke handhaving van milieu regelgeving. Vervolgproject Tijdens gezamenlijke controlebe zoeken aan slooplocaties en afval- bewerkende of -verwerkende be drijven is gebleken dat er soms zonder sloopvergunning werd ge werkt, dat gemeenten betere sloopvergunningen af kunnen ge ven en dat ook het toezicht beter kan. Ook kunnen de milieuvoorschrif ten in provinciale vergunningen worden aangescherpt. Betere af spraken tussen betrokken partijen, een voorschriftenpakket voor ge meenten en een checklist voor het handhaven van vergunningen moeten resulteren in een veilige verwijdering van asbest. Met de kennis van dit project in de achterzak, zal in 2005 een vervolg project uitgevoerd worden in de gemeenten die onder het BRIJ val len. (Prov. Utrecht) Ook dit jaar zal de Blaak, feestterrein aan de Ferdin: Huycklaan, van 21 tot en 30 augustus het feestelijke r delpunt van Soest en omge^ zijn. Het Groot Gaesbet Gilde houdt dan namelijl traditionele Gildefeesten allerlei activiteiten voor all gen van de Soester bevolk Tijdens deze periode za voor iedereen wat te beh zijn, zowel op sportief, ci reel als muzikaal gebied. In het kader van Soest 975 staat de tent er dit jaar twee v

Soester Courant | 2004 | | pagina 4