Gildefeesten vol hoogtepunten: Kindermiddag, Dansfestival, Rowwen Hèze, [usical Highlights, Hollandse Nieuwe, Ouderencontactmiddag feugdoverlast in Smitsveen wdt verder ingedamd Waterschap kiest voor Eneco Energie Radio Soest zendt 'marathon interview' met Nel Koster uit rking rond ing nodig Erik v/d Kraats sterkste bij HSV de Snoekbaars 7ACTUEEL I Nieuw cultuurfonds Utrecht moet monumenten redden foorverkoop activiteiten start maandag PAGINA 4 WOENSDAG 28 JULI 2004 SOESTER COURANT College antwoordt Soest 2002 i 2004 $4* 'ü'y'r iaMH WL. ..Mig® Bij inning waterschapsbelastingen RIAGG-groepen voor familie van patiënten VISSEN Novum voor lokale omroep op 7 augustus PAGINA 5 Richting Hospice VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 603 11 19 55 soest.nl GUNNINGEN juli een kapvergunning zijn 2 kastanjes, 8 beuken, 1 walnoot lifeer iken ngevraagde kapvergunnin- belangen te worden ge- 'ergunning kunnen dit ten 4 weken na deze be- i bij de afdeling Wijkbe- r van de gemeente Soest, st, telefoonnummer 035- ijn van 4 weken liggen de ngen ook ter inzage op 'de =n Infrastructuur in het ge- MINGEN 12 juli 104 Deuken, 9 dennen, den, 3 eiken cedrus atlantica erken, 1 naaldboom rk ;en het genomen besluit verzending van het besluit d bij het college van burge de gemeente Soest, Post- 3EN VOOR HET MAKEN N UITWEG (INRIT). is vergunning verleend voor een uitweg (inrit): Het College van Burgemeester en Wethouders heeft vorige week formeel geantwoord op de schriftelijke vragen die de actie van Soest 2002 onlangs eeft ingediend over de proble- aen met de jeugd op diverse plaatsen in het Smitsveen. B. en W. melden dat de overlast an de Weegbreestraat inmiddels Dorbij is, zoals is vastgesteld door bntacten met bewoners, Stichting galans en politie. De groepen die ebruikmaken van het buurtpark |j de Koningsweg zijn de school en jongeren vanaf een jaar of vaalf. Dat is vastgesteld door be- loners, politie, Stichting Balans en pedewerkers van de gemeente. pe speelweide bij de Van der Kuchtschool, waarvan volgens goest 2002 slechts ongeveer een Iwart is Overgebleven, voldoet aan de wettelijke eisen. Daarnaast kan de school gebruikmaken van de peelweide. Aan het schoolplein is Jïets veranderd en voor sporten |uiten kunnen de scholieren ge- ruik maken van het basketbal/ Voetbalveld. Dat gebeurt ook, zeg gen B. en W. Tijdens de recente raadsvergade ring werd o.a. gesteld dat de |jeugd)overlast zich zou verplaat sen van de Weegbreestraat naar de Koningsweg. Om dat te voorko- ncn had wethouder Witte aange geven dat er regels opgesteld zou- len worden en dat op naleving daarvan zou worden toegezien. Joest 2002 heeft daar nog eens naar gevraagd en krijgt nu een eactie. Zo antwoorden B. en W. lat er inderdaad regels zijn opge steld, maar die moeten nog met de loelgroepen worden doorgespro ken. Verder is er een beheergroep jpgericht waarin de wijkcoördina- or, de wijkagent, de opbouwerker n de jongerenwerker van Stichting lalans, een vertegenwoordiger van iet WBT en omwonenden zitting lebben. De bedoeling is dat ook Dngeren zitting nemen in de be- eergroep. Daar wordt nog aan ewerkt. ichade ir zijn vanaf 1 januari tot en met B juli bij de politie zes meldingen leweest van overlast en ongewenst jedrag. Daarnaast zijn politiesur- illanten 43 keer onaangekondigd ings geweest en hebben gespro- n met de jongeren die daar aan- rezig waren. Van schade als ge- •Ig van vandalisme in het buurt park (aan begroeiing, afrastering, lantaarnpalen etc.) is in de eerste weken na de oplevering van het park wel sprake geweest. Er waren meldingen van overlast en er zijn ook vernielingen geweest. De con crete omvang van de schade daar van is op dit moment nog niet be kend. Ook voordat het buurtpark was gerealiseerd, was er met enige re gelmaat sprake van vandalisme bij de Van der Huchtschool en MAVO Soest, aldus B. en W. 'Deze problematiek is niet speci- De Speelplek in het buurtpark langs de Koningsweg. Foto: Soester Courant. fiek voor dit gebied. Ook bij ande re scholen in de gemeente komt vandalisme voor. Een relatie tus sen het buurtpark en schade aan de Van der Huchtschool zien wij niet,' schrijft het College. Het be drag dat op heden aan het buurt park is besteed bedraagt in totaal 291.930,00. Daar komen nog kosten bij ter hoogte van 378.155,00. ezwaarschrift wilt indienen, t worden gericht aan bur- an Soest, Postbus 2000, rschrift moet BINNEN 6 WE- bekendmaking worden in- het gemeentehuis, Raad- heer, Groen en Infrastruc- van 8.30-12.30 uur. idheidsrisico's. De milieupo- loudt zich bezig met de straf- ïlijke handhaving van milieu- beving. /olgproject ns gezamenlijke controlebe- 'n aan slooplocaties en afval- rkende of -verwerkende be ft is gebleken dat er soms ;r sloopvergunning werd ge- dat gemeenten betere vergunningen af kunnen ge- n dat ook het toezicht beter kunnen de milieuvoorschrif- n provinciale vergunningen sn aangescherpt. Betere af- en tussen betrokken partijen, 'oorschriftenpakket voor ge- ten en een checklist voor het haven van vergunningen en resulteren in een veilige jdering van asbest. Ie kennis van dit project in de rzak, zal in 2005 een vervolg- ct uitgevoerd worden in de enten die onder het BRIJ val- (Prov. Utrecht) Waterschap Vallei Eem blijft tot 2008 samenwerken met Eneco Energie voor het innen van twee waterschapsbelastin gen. Het gaat om de zuiverings heffing voor woningen en de in- gezetenenomslag in het Utrechtse deel van het water schap. Alle huishoudens beta len deze belastingen. De water schapsomslag (voor eigenaren van gronden en gebouwen) blijft het waterschap zelf opleg gen en innen. Waterschap Vallei Eem is ver antwoordelijk voor veilige dijken, optimale waterstanden en schoon water in sloten, kanalen en plassen in de Gelderse Vallei en het Eem- land. Om deze taken goed te kun nen uitvoeren heft het waterschap vier soorten belastingen. Twee er van blijf het waterschap zelf innen. Het waterschap is tevreden over de samenwerking in de afgelopen ja ren. Eneco Energie beschikt over een adressenbestand, dat goed aansluit op de administratie van het waterschap. Omdat het innen van deze belastingen door het wa terschap zelf ongeveer twee keer zo duur is, blijft het waterschap 'meeliften' op de nota van het energiebedrijf. Dat voordeel komt ten goede aan de burgers. De hoogte van de belastingen is name lijk gebaseerd op de te maken kos ten. Daarnaast kan een klant in maandelijkse termijnen betalen. Het waterschap doet al vanaf 1997 zaken met Eneco Energie (en voorganger Remu). Eneco Energie int jaarlijks onge veer 140.000 belastingaanslagen in opdracht van het waterschap. De liberalisering van de energiemarkt staat het voortzetten van de sa menwerking niet in de weg. Ook is het samenvoegen van alle waterno ta's - zoals het kabinet voorstaat - in de komende drie jaar nog niet aan de orde. ELKE WEEK EEN .SOESTERËCOURANrj IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per halt jaar! tel. (035) 6014152 Familieleden en directbetrokkenen van mensen met psychiatrische problematiek lopen volgens het RIAGG een groot risico ook zelf psychische en lichamelijke proble men te ontwikkelen. Door het be roep wat op hen gedaan wordt, zowel op praktisch als op emotio neel gebied, liggen overbelasting en zelfs burnout op de loer, aldus de instelling. De afdeling Preventie van RIAGG Amersfoort Omstreken organi seert speciaal voor familieleden en directbetrokkenen van mensen met uiteenlopende psychiatrische ziek tebeelden verschillende vormen van ondersteuning. In het najaar starten verschillende ondersteuningsgroepen voor naas ten van mensen met een depressie, schizofrenie, borderline en jonge mensen met een eerste psychose. Binnen deze groepen staat familie lid of directbetrokkene centraal. De groepen hebben als gemeen schappelijk element dat zij allen gericht zijn op het versterken van de draagkracht van familieleden. De rode draad bij iedere groep is het zorgdragen voor het eigen le ven naast de zorg om de zieke ver want. Binnen de afzonderlijke groepen wordt de inhoud toege spitst op problematiek die kenmer kend is voor het specifieke ziekte beeld. Naast het verstrekken van infor matie omtrent het specifieke ziek tebeeld en het aanleren van vaar digheden gericht op het omgaan met de zieke verwant, is er veel ruimte voor het uitwisselen van ervaringen. Hierdoor ontstaat veel herkenning en erkenning bij de deelnemers onderling. De ondersteuningsgroepen komen over het algemeen bijeen in de avonduren op doordeweekse da gen en bestaan uit zes a acht bij eenkomsten. De groep voor fami lieleden van jonge mensen met een eerste psychose is echter een door lopende groep, die iedere maand bij elkaar komt. Voor meer informatie en aanmel ding: Rianne Kasander van de af deling Preventie van RIAGG Amersfoort Omstreken, tel. 033-4603500. Nel Koster. Zaterdag jl. werd de 7e wed strijd gevist, vanuit de bootjes op de Vuntusplas te Loosd- recht. Het weer was fantastisch en de vis liet zich goed vangen. De 27 vissers gaven na het meten 647 vissen de vrijheid. Beste visser was Erik v.d. Kraats met 56 stuks; tweede was Sjouk Rijksen met 42 en de derde plaats was voor Peter van Weegen. Al met al was het een prima visdag. A-divisie 1. E. v/d Kraats 56 12,73 2. S. Rijksen 42 10,97 3.J. Lievestro 34 8,72 4.P.J. de Harder 31 8,34 5. G. Kasius 31 8,09 6.K. v/d Hoef 31 7. M. v. Twillert 28 8. N. Luyer 15 9. N. Fischer 21 10. W. v/d Kaats 26 11. J. Hibbel 19 12. P. de Rond 15 13. A. Dekker 12 B-divisie 1. P.v Wegen 39 2.T. Bosman 35 3. C. Laseur 33 4. J. v Eeden 18 5.E. Bos 18 6.S. v/d Bliek 20 7. W. v Zoeren 19 8. A. de Harder 20 9. M. v Loenen 17 10. L. Meidam 18 11. B. v Keulen 17 12. W. Koenen 15 13. C. Looyser 10 14. K. Bruining 7 7,44 7,21 4,77 4,62 4,44 3,81 2,81 2,21 9.79 8.80 7,54 6,83 5,13 5,08 5,05 4,92 4,16 3,94 3,73 3,38 2,33 1,92 Op zaterdag 7 augustus beleeft Radio Soest een novum. De lo kale omroep zendt dan voor het eerst in haar geschiedenis een 'marathon-interview' uit. In het middelpunt van de aan dacht staat Nel Koster, de Soes- terse die een paar jaar geleden naar Zambia vertrok om daar ontwikkelingswerk te gaan doen. 'Ik heb een enorme bewondering voor Nel,' zegt Jan Visser, de Soes ter journalist/dichter/columnist en programmamaker die haar, samen met Jan Postema - taalkenner en globetrotter, die Nel zelf in Zam bia bezocht - het interview af neemt. De heren hebben er samen drie uur voor uitgetrokken om Nel 'door te zagen', zoals dat heet, over haar werk in het Afrikaanse land en de omstandigheden waarmee ze daar te maken heeft. Het interview wordt 'live' uitgezonden vanuit de studio in het souterrain van het gemeentehuis aan het Raadhuis plein. Het 'grote interview' wordt afgewisseld met en/of gevolgd door korte gesprekjes met vrien den, familie en bekenden van Nel, die haar in de afgelopen jaren niet uit het oog verloren hebben. Ook Visser heeft haar lotgevallen op de voet gevolgd, o.a. aan de hand van de in totaal 14 rondzend brieven die ze vanaf februari 2001 naar haar Hollandse 'achterban' heeft verstuurd. Hij kende haar trouwens al vanuit de plaatselijke politiek, waarin Nel jarenlang op de achtergrond een rol in Progres sief Soest (later GroenLinks) speelde en voor haar vertrek naar Zambia nog enige tijd samen met Visser als raadslid heeft samenge werkt. 'Gek genoeg waren we in die tijd heus niet zo dol op elkaar. Ze was veel linkser en radicaler dan ik, en ze was echt verbaasd dat ik haar in m'n columns in de Soes ter Courant zoveel aandacht gaf. Zoveel belangstelling had ze van mij niet verwacht, geloof ik, maar we konden altijd wel met elkaar opschieten.' Diep respect Visser vindt het geweldig wat Nel heeft gedaan, de stap die ze uitein delijk - uit onvrede met de over trokken welvaartsverschijnselen waarmee Nederland werd over spoeld en alle luxe-problemen die ze hier tegenkwam - zette om in Afrika werkelijk iets aan het lot van de armsten van de armen te gaan doen. 'Dat ze zomaar haar goeie baan bij het Eemland-zie- kenhuis (nu Meander) opzegde en verruilde voor een baantje met een minimum-inkomen in zo'n cen trum voor Zambiaanse weesmeis jes, dat verdient diep respect. Dat heb ik altijd gevonden.' Hij vindt het dan ook prachtig dat Nel in augustus een paar dagen in Soest bivakkeert, zodat hij haar de hoofdrol kan laten spelen in het marathon-interview. 'Ze heeft vast een heleboel te vertellen.' Inmiddels is haar contract bij City of Hope afgelopen, maar omdat Nel nog lang niet aan pensioen toe is heeft ze een andere baan gevon den, dicht bij City of Hope. Ze is nu 'matrone' op een internationa le school, waar ze overigens ook gezondheidsvoorlichting geeft en allerlei andere, soortgelijke activi teiten onderneemt als bij het meis jesinternaat. 'Achterban' Het programma wordt zaterdag 7 augustus opgenomen en recht streeks uitgezonden tussen 12:00 en 15:00 uur. Het wordt een week later, zondag 14 augustus, op de zelfde tijdstippen herhaald. Aan het woord komen naast Nel Kos ter zelf een aantal personen uit haar 'achterban', zoals haar zus, Joke Akkerman uit Barneveld - die al die jaren al als het 'thuis front' functioneert en allerlei zake lijke beslommeringen voor Nel in Nederland voor haar rekening neemt. Ook haar zoon Matthias, die in Den Haag woont, zal pre sent zijn. Haar andere zoon Peter is net vader geworden en zal daar om waarschijnlijk wel in Engeland blijven, waar Nel haar eerste klein kind dezer dagen aan het bewon deren is. Verder zal o.a. Ina Stoppelberg aanwezig zijn, vertegenwoordigster van de Soroptimistenclub uit Apeldoorn, die Nel destijds een aanzienlijk bedrag aanboden voor haar actie 'Melk voor Nel', waar voor ze de zgn. 'thobwa' aanschafte - een voedzaam drankje dat de kinderen daar dagelijks werd ver strekt om ze van honger te vrijwa ren. Niet vergeten Ook anderen steunden Nel met diverse acties, zoals mede-raadslid Teun Middelkoop die via de Rota ry zo'n 2500 euro beschikbaar kon stellen, en de Derde Wereldgroep Soest, die het Cobett-schooltje in City of Hope van spullen (vooral leermiddelen) voorzag. Ook van uit diverse andere hoeken - het Eemland-ziekenhuis (waarvan daan tal van medische artikelen naar Zambia werden verstuurd), de Open Hof-kerk en een flink aantal particuliere Soesters, vrien den en bekenden - heeft Nel in de afgelopen jaren veel steun gekre gen. Sommigen zochten haar ook op, zoals Jan Postema en Ammy Langenbach, de coördinator van Vluchtelingenwerk Soest. 'Soest is haar in elk geval niet vergeten, mag je vaststellen,' aldus Jan Vis ser. 'Die drie uur krijgen we heus wel vol,' zegt hij. Ook anderen komen aan het woord, als het even kan, 'zodat we veel over Nel te weten komen.' Tijdens de opname van het interview is iedereen die zich betrokken voelt dan ook welkom in de studio van Radio Soest. Wel graag van tevoren een telefoontje aan Jan Visser, 88 6014283. Met gemeentelijke monumen ten is het vaak zorgelijk gesteld, volgens Pieter van Vollenho ven, voorzitter van het Natio naal Restauratiefonds. Hij zei dit tijdens de oprichtingsbij eenkomst van het Cultuur fonds voor Monumenten Utrecht op 1 juli. Het Cultuurfonds verstrekt lenin gen tegen een lage rente aan eige naren van gemeentelijke monu menten. Het fonds is door de pro vincie Utrecht gelanceerd, in sa menwerking met het Nationaal Restauratiefonds en het Prins Bemhard Cultuurfonds. 'Gemeen telijke monumenten en bescherm de stads- en dorpsgezichten bepa len voor een groot deel het gezicht van Nederland. Geld voor het be houd hiervan is van groot belang maar met dit geld en de monu menten zelf is het vaak zorgelijk gesteld,' aldus Van Vollenhoven. Alle partijen zijn zeer ingenomen met dit nieuwe 'Revolving Fund'. Een fonds dat aan de ene kant ei genaren van gemeentelijke monu menten helpt om deze in stand te houden en aan de andere kant de lokale overheden veel meer finan ciële armslag geeft. Bovendien is het fonds onuitputtelijk: met de afgeloste bedragen kunnen weer nieuwe leningen worden uitgege- door Marjan Haak Na terugkomst van mijn vakantie stond mijn mailbox vol berichtjes. Mailen is een schitterende uitvin ding. Je kunt heel snel en gemak kelijk met mensen over de hele we reld communiceren. Je hoeft geen brieven in tienvoud meer te verstu ren als voorbereiding van een ver gadering. Je kunt je jarige nicht fe liciteren zonder een eindeloos tele foongesprek te riskeren. Maar één ding is rampzalig. Terugkomen van vakantie en zo'n vijftig mailtjes op je computer vinden. Nu ja, op mijn werk waren het er meer dan honderd en veertig. Het vervelende was dat ik vergeten ben er een ant- woordbericht op te zetten dat ik even op vakantie was. Daarom moest ik ook nog snel alles doorlo pen of er niks helemaal misgegaan was met mensen die dachten dat ik gewoon te beroerd ben om mijn mail te beantwoorden. Of belangrij ke data die overschreden zijn zon der dat ik er erg in had. Dat viel ge lukkig allemaal wel mee. Opvallend is wel dat het overgrote gedeelte van de mails over het hospice gaan. Al leen het mailtje waarin gevraagd werd om een stukje voor het pro grammaboekje voor het gildefeest in te leveren vóór een al verlopen datum bracht me nog even in de spanning. Maar gelukkig had Ab Re voort dat bericht ook gekregen en er al voor gezorgd. Tussen al die berichten en bericht jes zat een verhaal van Rian Zwart dat ik onmiddellijk gelezen heb. Het Soester Muziek Gezelschap heeft een benefietconcert gegeven, waar lootjes verkocht werden ten bate van het hospice. Vóór de va kantie had Rian ons al gevraagd allemaal thuis te kijken of wij wat ongebruikte spullen konden vinden voor de verloting. Er zijn volgens mij vooralflessen wijn voor dit doel aangeleverd, maar er waren ook wat andere leuke prijzen beschik baar. In het persbericht dat Rian na afloop heeft opgesteld wordt ver meld dat het Soester Muziek Gezel schap elk jaar een concert geeft en dan zoekt naar een goed doel. Dit jaar was het hospice gekozen om dat, zoals in het programmaboekje vermeld staat; 'je ook dicht bij huis lichtpuntjes aan kunt brengen in het leven van mensen die dat het meeste nodig hebben'. Bij elkaar was er meer dan 300 gegeven voor dit goede doel. Dat vond ik nou een lichtpuntje in mijn gezwoeg om door mijn mail berichten heen te komen. De hele weg richting het hospice blijft toch één grote ontdekkingstocht. Op die tocht kom je steeds weer verrassen de mensen en organisaties tegen, waarvan je het bestaan niet kende. Mensen die zich op allerlei verschil lende manieren inzetten voor ande ren. Heerlijk is dat! Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het hospice in Soest. Informatie op www.hospicesoest.nl of 88 6037654. De aanvragen zullen uiteindelijk worden beoordeeld door een onaf hankelijke adviescommissie. (ProvincieUtrecht) Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg )ok dit jaar zal de Blaak, het eestterrein aan de Ferdinand luycklaan, van 21 tot en met 0 augustus het feestelijke mid- elpunt van Soest en omgeving ijn. Het Groot Gaesbeeker jilde houdt dan namelijk de ~aditioneje Gildefeesten met illerlei activiteiten voor alle la- ;en van de Soester bevolking. Tijdens deze periode zal er 'oor iedereen wat te beleven ijn, zowel op sportief, cultu- el als muzikaal gebied. 1 het kader van Soest 975 jaar (staat de tent er dit jaar twee week einden. Het eerste weekend staat in het teken van de Oldtimer Trac tordag en de Brabantse Gildedag. In de daaropvolgende week staan folkloristische dans, Limburgse pop en musical-hoogtepunten op het programma. De feestavond op de tweede zaterdagavond was bin nen een week uitverkocht, maar voor de rest van de activiteiten start de voorverkoop maandag 2 augustus. Kindermiddag met Jochem van Gelder Het stond al een tijdje op de wen senlijst van de organisatie, maar in het normale programma is er ei genlijk geen plek voor. Dit jaar zit daar meer ruimte in en lukte het bovendien om voor zaterdag 21 augustus Jochem van Gelder te contracteren, die zijn programma 'De meester is gek' zal brengen. Even dreigden vorige week tv-ver- plichtingen roet in het eten te gooien, maar door het oorspronke lijke tijdstip van 12:00 naar 15:00 uur te verschuiven kon ook daar voor een oplossing gevonden wor den. Vanaf maandag 2 augustus zijn kaarten a 3,50 in de voorver koop verkrijgbaar bij onderstaan de voorverkoopadressen. Ouders kunnen tegen betaling mee naar binnen, al vertrouwt de organisa tie er op dat de verhouding kind/ ouder niet 1 op 1 zal zijn. Voor de ouders die niet mee naar binnen gaan: de gehele middag staan er zeker 50 oldtimer tracto ren op de Blaak en zijn er meerde re activiteiten waaronder een trek- kerbehendigheidswedstrijd met 30 deelnemers. Vanaf 13:00 uur heeft de organisatie van de Oldtimer Tractorendag speciaal voor de kin deren een Traptrekkerrace in het programma opgenomen, waarin buitengewoon mooie prijzen zijn te winnen. Internationaal Folkloristisch Dansfestival Een (inter)nationale dansavond met veel temperament en spekta kel op dinsdagavond 24 augustus. Dansgroepen uit Spanje, Burundi en Uzbekistan stelen de show met swingende dansen en prachtige outfits. Kleurrijk en zeer origineel. Natuurlijk ontbreekt ook de eigen Soester Boerendansgroep niet. Zij staan bekend om hun authentieke dansen en kleding uit 1900. De volksdansgroep Radost danst di verse buitenlandse dansen. De folkloristische dansgroepen 't Aol Volk uit Emmen en dansgroep Markelo brengen streekdansen uit hun provincie voor het voetlicht, uitgedost in authentieke kleding van begin 19e eeuw. Kaarten a 7,50 in de voorver koop verkrijgbaar bij onderstaan de voorverkoopadressen. Rowwen Hèze Zoals inmiddels traditioneel mag worden genoemd probeert het gil de om het jaar een popconcert te organiseren met een landelijk be kende band. Na een zeer geslaagd concert op de gildefeesten in 2000 heeft deze band uit de omgeving van America (Limburg), ook wel bekend onder de geuzennaam 'Los Limbos', er meermalen geen ge heim van gemaakt graag nog een keer terug te komen en de organi satie heeft daar niet lang over hoe ven nadenken. Inmiddels heeft Rowwen Hèze ook bewezen inter nationaal mee te tellen met hun unieke mix van Tex-Mex, Irish folk, American rock en brass-band muziek. In het voorprogramma op woens dagavond 25 augustus een Soester band, die zichzelf op het Cultuur- festival op het gemeentehuisplein nadrukkelijk in de kijker speelde. Black Tuxedo is in de loop der ja ren van eigen Nederlandstalige nummers overgegaan op Engelsta lige nummers tot het huidige bre de repertoire aan eigen nummers en covers (Toto, Lenny Kravitz, Bon Jovi, The Rasmus, James Brown, Krezip). Rond 21:00 uur zullen zij starten, een uur later zul len voorman Jack Poels, accordeo nist TYen van Enckevort en de so lide ritme- en blazers-sectie het podium betreden met ongetwijfeld onder andere de strijdkreet: 'Het is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Hol land Limburgs lult'. Kaarten a 16,00 in de voorver koop verkrijgbaar bij onderstaan de voorverkoopadressen. Musical Highlights Inhakend op het motto 'Elkaar actief ontmoeten' van Soest 975 jaar brengt PVO op donderdag avond 26 augustus een avond in het musical-genre, waarbij Chorus Line, Julianakoor, Accordeon ver eniging Animato, Soester Kinder Koor, Toont Goed, Demogroep Springbokken en Dansschool Ger- la hun medewerking verlenen. PVO kent verschillende verschij ningsvormen als de Big Band Blow, Harmonie en kleine ensem bles en die zullen allen bij toer beurt op het podium verschijnen. Pas afgestudeerde solisten van het conservatorium in Utrecht zullen zich bewijzen in fragmenten uit 'The Phantom of the Opera', 'Por- gy and Bess', 'Lion King', 'Hame ien', 'West Side Story', 'My Fair Lady', 'Grease', 'Cats', 'Les Mise- rable', 'Cabaret' en 'Hair'. Veel muziekstukken zijn door een aantal leden en de dirigent van PVO, Peter Rieken, uitgeschreven en bewerkt tot medleys. Onder de vakkundige leiding van Ab Faas is hier een geheel van gemaakt. Voeg hier nog professionele belichting en geluid aan toe en de ingrediën ten voor een spectaculaire avond zijn compleet. In de voorverkoop zijn kaarten 7,50 (kinderen t/m 12 jaar 2,50) verkrijgbaar bij onder staande voorverkoopadressen. Hollandse Nieuwe Zondagavond 29 augustus staat in het teken van de Hollandse Hits. De Roofgarden Partyband zal de hele avond optreden als huisor kest. Zij zullen ook de begeleiders zijn van achtereenvolgens Rob Ronalds en Jannes. Met deze ar tiesten, zij staan allen borg voor een hoog meezing- en meedeinge halte, belooft de zondagavond we derom een bijzondere gezellige en sfeervolle avond te worden. Tradi- tionèel is deze avond een prima afsluiter van de dag, waarop mid dels het Koningschieten de nieuwe Gildekoning bekend zal worden. De Koning is met zijn koningin en hofdames bovendien de eregast bij het Hollandse Hitsfestival. Vanaf maandag 2 augustus zijn kaarten a 10,50 in de voorver koop verkrijgbaar bij onderstaan de voorverkoopadressen. Ouderencontactmiddag De Gildefeesten zijn na het week end nog niet afgelopen. Maandag 30 augustus zal op de ouderencon tactmiddag een boeiend program ma verzorgd worden voor een we derom volle feesttent door Jan en Zwaan, Arne Jansen en Harmina. Vele warme herinneringen zullen bij de Soester ouderen opgeroepen worden. Ook voor deze middag zijn kaarten a 2,75 vanaf vrijdag maandag 2 augustus in de voorver koop verkrijgbaar bij onderstaan de voorverkoopadressen. Radio 538 voor de jeugd 's Avonds zal de jeugd vanuit Soest en wijde omgeving naar de Blaak komen om o.a. Lindo Duvall bij de Radio 538 Drive In Show aan het werk te horen. Voor deze avond is er geen voorverkoop anders dan om 19:30 uur, een half uur voor aanvang op de zelfde avond bij de tent. Volksspelen volgeboekt Inmiddels zijn de Volksspelen, het spektakel op de zaterdagmiddag waarop 72 teams de sportieve strijd zullen aanbinden, ook volle dig volgeboekt. Het heeft geen zin meer om u daarvoor op te geven. Voorverkoopadressen Bij onderstaande adressen kan men zolang de voorraad strekt te recht voor entreekaarten voor bo vengenoemde activiteiten. VW Soest (Steenhoffstraat 9a), VW Soesterberg (bij Drogiste rij Parfumerie Sukking, Rade- makerstraat 21), Primera de Beer (Tamboerijn 7), Primera Zuid (Zuidpromenade), Tabak-Gemakswinkel R. Bon (Laanstraat 46). Kaarten Ouderenmiddag Uitsluitend voor de ouderencon tactmiddag zijn kaarten vanaf maandag 2 augustus verkrijgbaar bij: mevr. G.J. Meijerink - Huisman, Cnr. Huygenslaan 108, 3769 XZ Soesterberg, 88 0346- 352041; dhr. A.H.M. Bosboom, Van Ha melstraat 14, 3762 JD Soest, 88 6015350; dhr. G. Dusschooten, Plesman- straat 39,3769 HA Soesterberg, 88 0346-353338; mevr. H. Banki, Hildebrandlaan 29,3768 CV Soest, 88 6015476. Daarnaast beschikken ook de re cepties van de verzorgingscentra Groot Engendaal, de Heyberg, Mariënburg, Molenschot en de VW Soest en Soesterberg over toegangskaartjes voor de ouderen contactmiddag. Voor meer infor matie: zie ook www.gildesoest.nl.

Soester Courant | 2004 | | pagina 5