0.99 1.79 2.25 0.49 10.00 2.99 Trein Utrecht-Baarn onder vuur m NEFKENS SOEST! Brandweer redt verwarde man en vrouw uit flatwoning Uitstel rechtszaak vader Tuchtmaatregelen tegen Soester internisten Van de Graaf VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 4 AUGUSTUS 2004 82e JAARGANG NO. 51 OPEL6 Door wachtlijst Pieter Baan Centrum Galia meloen Witte druiven Appelgebak Diverse soorten biscuits Bordeaux Superieur Gepaneerde var' paneerde ■Kensschnitzels BEL VOOR EEN GRATIS EN i DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 UW WONING VERKOPEN? BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 DEZE WEEK Radio 227 in plaats van Radio 192 Dronken jongen maakt brokken 'Opheffen station Soest; geen verbinding meer met Baarn' Twee inbrekers vlot aangehouden Bewoners verdacht van nalatigheid SOESTER KALENDER Veelpleger uit Soest na kraak aangehouden Verkeerscontrole A. van der Lee r- SOCSTEBaeOURAHiT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 9,00 - Buiten Soest 18,00 - Losse nummers 0,60 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Wie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF www.rabobankonline.com Vorige week heeft het Regio naal Medisch Tuchtcollege in Amsterdam de uitspraak gepubliceerd in de zaak te gen twee internisten uit Soest, .tegen wie al geruime tijd geleden een klacht was ingediend wegens 'onacht zaamheid'. Een van de art sen kreeg een waarschu wing, de tweede werd zelfs voor twee maanden ge schorst. De klacht was ingediend door een inwoner van Soest, wiens echtgenote in september 2000 op haar 58e verjaardag over leed aan een slagaderlijke bloe ding in de buik (aneurysma). De vrouw was in juli van dat jaar met klachten over o.a. ril lerigheid en koorts opgenomen in Molendael-Baarn, zoals het ziekenhuis destijds nog heette. Aanvankelijk verminderden de klachten, maar een dag later kreeg ze hevige pijn in haar buik. De behandelende internist liet foto's en een echo maken, waarop geen uitgesproken af wijkingen werden gevonden. De diagnose was onduidelijk. De vrouw bleef overigens in het ziekenhuis. De arts ging op 18 augustus met vakantie en droeg de pa tiënte over aan zijn collega-in ternist. Op 22 augustus - ze was die dag nog met een taxi naar een ander ziekenhuis ge bracht voor een aanvullend on derzoek - besprak de collega de uitslag met de vrouw. Die avond werd de vrouw plotseling onwel. Ze meldde ook dat ze in haar rug iets had voelen 'knap pen', leed hevige pijn en was in paniek. De arts schreef pijnstil lers voor en sprak haar volgens het verslag 'ongehoord ferm toe', waarbij hij ook dreigde haar niet verder te behandelen. Hij vond dat de vrouw niet voor verder onderzoek toegankelijk was en verliet het ziekenhuis. Later die avond werd ze met spoed opgenomen in het UMC, waar ze werd geopereerd aan het (inmiddels wel geconsta teerde) aneurysma. Ze overleed daar begin september. Diagnose Het Medisch Tuchtcollege heeft de uitspraak in beide klachten vorige week vrijgegeven, zij het in 'geanonimiseerde' vorm. Alle betrokkenen worden aangeduid met een (opeenvolgende) letter en de uitspraken bevatten veel medisch en juridisch jargon. Het Tuchtcollege heeft de kla ger (de echtgenoot) overigens niet op alle punten in het gelijk gesteld. Wel wordt het de inter nist ernstig aangerekend dat hij op 22 augustus niet onmiddel lijk nader onderzoek heeft laten verrichten, waardoor hij wel licht bijtijds wel de juiste dia gnose had kunnen stellen. Op dat punt heeft de arts de klach ten van de patiënte niet serieus genomen, stelt het Hichtcolle- 8e- Dat verwijt hem ook dat hij 'buitengewoon onzorgvuldig' heeft gehandeld door de vrouw in haar ernstig zieke toestand 'op onfatsoenlijk heftige wijze' toe te spreken. Juist in zo'n si tuatie had hij de kalmte moeten bewaren en de patiënte rustig moeten toespreken. Zijn optre den getuigt van 'een groot ge brek aan professionaliteit,' aldus het Tuchtcollege. Dat geldt met name ook voor zijn opmerking dat de vrouw eerst maar eens tien kilo moest afvallen en het roken moest verminderen. Het Tuchtcollege vindt ook dat het op de weg van de arts had ge legen om contact te zoeken met de echtgenoot om zijn veront schuldigingen aan te bieden. Dat heeft bij de familie van de vrouw grote emotionele schade aangericht. Tekortgeschoten 'Gelet op het levensbedreigen de karakter van de situatie van patiënte is hij ernstig tekortge schoten in de zorg die hij tegen over patiënte en haar naasten behoorde te betrachten, zowel in het medisch handelen als wat betreft de bejegening,' aldus het Tuchtcollege. De beslissing van het college is dat de arts voor twee maanden wordt geschorst en gedurende die tijd zijn vak dus niet mag uitoefenen. De arts kan tegen de uitspraak ove rigens nog in beroep gaan. Ook de eerste internist - de fei telijke behandelaar van de vrouw - is volgens het Tucht college in gebreke gebleven. Ook hij heeft haar klachten niet serieus genoeg genomen, en al valt hem niet te verwijten dat hij de diagnose 'aneurysma' heeft gemist, hij had in de tijd dat zij in het ziekenhuis verbleef beter onderzoek moeten laten doen. Het Tuchtcollege beperkt zich in dit geval tot een officiële waarschuwing. De zaak tegen een 48-jarige man uit Soest die ervan wordt beschuldigd dat hij op 26 april in Soest zijn tweejarige doch tertje met een mes te lijf is ge gaan, is dinsdag door de recht bank in Utrecht aangehouden. Dat gebeurde op verzoek van de officier van justitie. Het Openbaar Ministerie beschul digt de verdachte van poging tot moord. Maar de officier van justi tie verzocht de rechtbank om uit stel, om de verdachte in het Pieter Baan Centrum in Utrecht te laten onderzoeken. Vapwege de wachtlijst voor dit centrum kan het nog wel enige maanden duren, voordat begonnen kan worden aan dit onderzoek. De inhoudelijke behandeling van de zaak zal waarschijnlijk begin vol gend jaar plaatsvinden. De verde diging maakte geen bezwaar. De Soester trachtte eind april in zijn woning aan Colenso zijn doch tertje om het leven te brengen. De man zou toen in verwarde toestand hebben verkeerd. Het jonge meis je raakte gewond, de man zelf ook, maar beiden overleefden het. Kort na zijn daad werd de man aangehouden en opgenomen in een gevangenisziekenhuis. per stuk 2 stuks per pak Chateau Cazalis 3 flessen 500 gram C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden- REGIOMAKELAARS Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl Soesl@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT) UTRECHT BILTHOVEN DEMEERN SOEST VIANEN ZEIST Burgemeester Grothestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl GRATIS WAARDEBEPALING Hol Molenbeek Woning- en Assurantiemakelaars Actueel 3 Bouwplan voor 44 starters- woningen. Loket van NS in zuid dicht. Uitbater tapasbar hoort vier jaar cel eisen. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Familieberichten 6 Huurwoningen8 Prikbord 11 Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. Eerste bekerronde in laatste week augustus. Sinds vorige week is in Soest Ra dio 227 te beluisteren. De nieuwe zender is in de plaats gekomen van Radio 192, waarvan de doorgifte onlangs werd stopgezet. Radio 227 is te vinden op 99,5 MHz (mono). Ze richt zich op personen van 40 jaar en ouder. De programmering bestaat uit easy listening en middle of the road-muziek. Negentig pro cent van de gedraaide muziek da teert van (ver) vóór 1990. De na druk ligt op country, lichte jazz, Nederlandse, Duitse en Franse ar tiesten en muziek uit de jaren der tig, veertig en vijftig. Hij had bijna driemaal zoveel alco hol in zijn bloed als is toegestaan, maar was toch achter het stuur ge kropen. Even later botste de ne gentienjarige Soester op het Gareel tegen een aantal vuilcontainers aan, waarbij ook een schutting werd beschadigd. Dat gebeurde gisternacht, iets voor één uur. Ge tuigen informeerden de politie die even later de dader wist te achter halen. Hij werd aangehouden en moest mee naar het bureau, waar eèn ademanalyse werd uitgevoerd. De Soester legde een bekentenis af. Met een proces-verbaal en een rijverbod van zes uur werd de jon geman vervolgens naar huis ge stuurd. De spoorverbinding Utrecht- Baarn ligt weer eens onder vuur. Ze wordt genoemd als een van de negentien verliesge vende trajecten, waar maatre gelen niet kunnen uitblijven. Dat blijkt uit een geheim rap port van de Nederlandse Spoorwegen (NS) en het Minis terie van Verkeer, waarop het Algemeen Dagblad de hand heeft weten te leggen. Het is vooralsnog niet helemaal duidelijk welke ingrepen de NS en minister Peijs straks gaan doen. In de notitie worden verschillende mogelijkheden geopperd. Zo zou de trein te zijner tijd niet verder dan station Soestdijk rijden, waar mee de treinverbinding met Baarn zou komen te vervallen. Daarnaast zou de trein niet langer een halt maken op station Soest. Nu nog passeren de treinen uit Utrecht en Baarn elkaar op dit sta tion. Het is de enige plek waar twee sporen liggen op de verbin ding die tussen de grenzen met Baarn en Den Dolder verder en kelvoudig is. Minder treinen en duurdere kaart jes (Soest Zuid-Den Dolder) zijn andere maatregelen waarmee NS de verbinding Utrecht-Baarn uiL de rode cijfers hopen te halen. Dadendrang Het is geen nieuws dat dit traject onrendabel is. In het verleden is wel vaker geopperd dat de trein niet meer zou rijden tussen Twee jongens van zeventien jaar zijn vorige week aangehouden en voor verhoor ingesloten op het politiebureau. Het Soester duo wordt ervan verdacht te hebben ingebroken in een woning aan de Smitsweg. Na een telefonische tip over de in braak nam de politie dinsdagavond laat poolshoogte. Buiten, vlakbij de woning, troffen ze stereoappa ratuur aan, die de daders vermoe delijk hadden achtergelaten. Een getuige voorzag de politie van sig nalementen van de verdachten en even later werd een van hen op de Weegbreestraat aangehouden. Korte daarna mocht op de Smits- weg ook de andere verdachte in de politiewagen stappen. Utrecht en Baarn. Zo ver kwam het evenwel nooit. Nu lijkt de da dendrang van de NS en het minis terie om bezuinigingen door te voeren groter. Samen zoeken ze al ruim een halfjaar naar maatregelen die kostenbesparend zijn, met name op de negentien lijnen in ons land waar geld bij moet. Het blijft afwachten welke maatre gelen inderdaad worden doorge voerd. De NS en het ministerie hopen dat de regionale overheden 'verantwoordelijkheid' nemen en willen bijspringen in de exploitatie van de onrendabele verbindingen. De reacties op de uitgelekte, ver trouwelijke plannen zijn bijna alle maal negatief. Het hoeft geen be toog dat de reizigers de dupe drei gen te worden, vooral de Soesters die met de trein van en naar Baarn reizen en zij die op station Soest in- of uitstappen. De laatste groep zal naar Soest-Zuid moeten om de trein te pakken, de eerste groep moet op een alternatieve wijze naar Baarn reizen. Vooral het plan om de trein uit Utrecht niet verder dan Soestdijk te laten rijden, stuit op een muur van onbegrip. 'Belachelijk', zegt een reizigster, Een ander: 'Dit snap je toch niet. Wat voor besparing levert het nu op om niet meer tussen Soestdijk en Baarn te rijden? Kijk eens hoe veel mensen met de trein naar Baarn gaan.' Bus Eemland Express, dat vanaf 12 december het busvervoer in deze regio overneemt van Connexxion, gaat de busverbinding met Baarn intensiveren. Doordeweeks komt er dan overdag een halfuurdienst (afwisselend lijn 72 en 73), maar het is duidelijk dat reizigers per bus langer onderweg zullen zijn en bovendien 's avonds en in de weekeinden op eigen gelegenheid moeten reizen. Een gelijkwaardig alternatief voor de trein zal de nieuwe busregeling niet zijn. De belangenvereniging Rover van reizigers, de Consumentenbond en de spoorvakbond zijn evenmin blij Op station Soest kunnen de trei nen elkaar passeren. De vraag is of dat straks nog nodig is, als NS de trein vanuit Utrecht in Soestdijk al weer rechtsomkeert laten maken. Foto: Soester Courant met de uitgelekte plannen. Ze vin den dat niet getornd mag worden aan de dienstenregeling van de NS. Verliezen op de ene lijn kunnen worden opgevangen door winsten op andere, zegt een PvdA-kamer- lid in het AD. De grootste oppo sitiepartijen in Den Haag stellen zich niet achter de bezuinigings plannen op, maar de fracties van de regeringspartijen laten zich mil der uit. Loket Los van de 'geheime' plannen van NS zal het loket van station Soest- Zuid per 1 september voorgoed zijn gesloten. Dat staat vast. De NS hebben dit in een brief aan inwo ners van Soest meegedeeld. (Lees verder op pagina 3) De brandweer heeft zaterdaga vond een 47-jarige man en een vrouw van 41 gered uit een brandende woning aan De Ak keren. Dat kostte de hulpverle ners overigens wel enige moei te, want de bewoners waren he lemaal niet van plan mee naar buiten te gaan. De dienstdoende brandmeester en een collega van het brandweer korps bedachten zich evenwel geen moment en trokken de man en de vrouw uit eigener beweging aan hun benen naar buiten. 'Het had niet veel langer moeten duren, want dan was het gebeurd ge weest,' aldus de brandmeester. Volgens de politie was zowel de man als de vrouw verward, en ver keerden beiden onder invloed van alcohol. Een getuige zei dat de twee een zeer labiele indruk maak ten en dat met name de vrouw ver minderd aanspreekbaar was. Toen de brandweer zaterdagavond rond halfnegen bij de flatwoning arriveerde, stond het binnen stijf van de rook. Niet wetende of er zich mensen bevonden, gingen twee brandweerlieden op onder zoek uit. De rook had zich vanaf het plafond al flink opgestapeld, alleen vlak boven de vloer was er nog enig zicht. De twee leden van het brandweerkorps gingen daar om op de grond liggen en zagen toen in de woonkamer twee paar benen. Ze riepen de mensen toe, van wie alleen de man antwoordde. Hij kon de brandweermensen horen, maar niet zien. Hij weigerde ech ter naar hen toe te lopen, zoals hem werd gevraagd. Op dat mo ment grepen de twee korpsleden direct en kordaat in en sleepten ze de twee in gevaar verkerende Soesters van de bank en zonder pardon naar buiten. Daar kregen de bewoners eerste hulp en vervol gens werden ze afzonderlijk per ambulance voor behandeling en onderzoek naar het ziekenhuis ver voerd. Intussen bluste de brandweer de (keuken)brand. Op het fornuis werden enkele pannetjes met vet aangetroffen, waarin de vlam was geslagen. Op de pannen was kle ding gelegd, maar dat is kennelijk gebeurd toen het vuur reeds was ontstaan. Een andere man -die tij dens de brand, maar voordat de brandweer ter plaatse was, in de woning is geweest- verklaarde te genover de politie dat hij dat had gedaan in een poging het vuur te blussen. Hij had bij zijn haastige vertrek de voordeur kennelijk niet dichtgedaan, want die stond open toen de brandweer arriveerde. Nalatigheid De twee bewoners mochten later op de avond het ziekenhuis weer verlaten, maar werden meteen daarna aangehouden door de po litie. Zij verdenkt het tweetal van nalatigheid en sluit niet uit dat het vuur in de flatwoning met opzet is veroozaakt, met alle risico's voor henzelf, maar ook voor de andere bewoners van de flat aan De Ak keren. De technische recherche van de politie heeft daarom onderzoek ingesteld naar de toedracht van de brand. De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 5 augustus geen opgaven Vrijdag 6 augustus 13:30 Activiteiten Spleasure Centrum, Dalweg 181, 3,25/3,95. 19:00 Photonic Festival I, Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140, 17,50 (of 35,00 incl. za- terdag) Zaterdag 7 augustus 10:45 Fietsboot Eemlijn, Verlengde Hooiweg, excursie naar gemaal Hertog Reijnout. 11:30 Fietstocht 'Betrap Eem land' (Eemnes, Laren, Baarn), start 'Eemlust', Baarn. 13:30 VW-tocht met paar dentram (Steenhoffstraat), 7,50. 15:00 Photonic Festival II, Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140, 17,50. Zondag 8 augustus 11:30 Fietstocht 'Betrap Eemland' (Soestdijk, Duinen, Paardenkamp), start 'Eemlust', Baarn. 14:00 IVN-wandeling op De Stulp (start dagrecreatieterrein Drakensteyn). Maandag 9 augustus geen opgaven Dinsdag 10 augustus geen opgaven Woensdag 11 augustus 08:45 Excursie Soester Kring naar Domplein Utrecht (ver trek Soest-Zuid NS), 10,00. 11:30 Fietstocht 'Betrap Eem land' (Lage Vuursche, start 'Eemlust', Baarn. 13:30 Activiteiten Spleasure Centrum, Dalweg 181, 3,25/3,95. 14:30 Voorstelling clown Berry Merlin, openluchttheater Ca- brio, Soesterbergsestraat 140, 4,50; kinderen met korting bon Soester Courant 3,00. Een 27-jarige inwoner van Soest die regelmatig inbraken verricht, is in de nacht van donderdag op vrij dag tegen de lamp gelopen. De zogenoemde veelpleger had op de Ploegschaar een autoradio gesto len. Getuigen zagen hem iets voor middernacht wegfietsen en gaven de politie zijn signalement door. Zij ging in de omgeving op onder zoek uit, maar dat leverde aanvan kelijk niets op. Een uurtje later zag de politie de verdachte rijden op de Regentesselaan, waarop hij werd aangehouden. De man was in het bezit van de ontvreemde auto radio Op de Kostverlorenweg en de Peter van de Breemerweg is vrij dagmorgen het verkeer in de gaten gehouden. De politie controleerde of de automobilisten en chauffeurs zich wel aan het eenrichtingsver keer hielden. Vijf van hen deden dat niet en werden prompt be keurd. De politie is van plan om binnenkort opnieuw op beide loca ties te gaan controleren. Autobedrijf C1TROÉN Exclusief-Dealcr voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 Varia Gildedag: kleurrijk en specta culair. Wiekslag II wordt 'parade paardje' van verpleeghuiszorg in Soest. Varia 7 Opnieuw Photonic Festival in Cabrio. Toy Gallery, bijzonder speelgoedmuseum. Soesterberg 9 Advies werkgroep over Soesterberg. Actie voor referendum van start. Vooroorlogse MG's in mu seum.

Soester Courant | 2004 | | pagina 1