Wieksla; van verp Gildeda irnmmiiinsRig Gert Muts, 'bevoegd pelgrim' WOENSDAG 4 AUGUSTUS 2004 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 4 AUGUS1 woensdag 4 augustus 2004 Ëk [<-wr±r±i b m i i »1 VOORZITTER CENTRAAL STEMBUREAU Soester naar Santiago de Compostela (slot) Volksuniversiteit Soest Finland, meer dan 1000 meren Nieuwe dependi Meer dan derti Programma Vrije Gildedag DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN VERLEEND DE VOLGENDE BOUWAANVRAGEN ZIJN INGEDIEND OP DE AANGEGEVEN DATUM BOUWPLAATS NR REGNR Haagwinde 13 040350 Hofstedering 80 040352 Smitsweg 46 040268 Soesterbergsestraat 61 040356 Stadhouderslaan 59 040353 Van Weerden Poelmanweg 7 040347 Weteringpad 2 040349 Weteringpad 7 040348 Wiardi Beckmanstraat 352 040351 BETREFT plaatsen van een dakkapel verbouwen/uitbreiden van een woning verbouwen/uitbreiden van een schoolgebouw bouwen van een winkelruimte en 2 appartementen vervangen van een paardenstal door een paardenstal met opslag verbouwen/veranderen van gevels en ruimte-indeling gedeeltelijk veranderen van een magazijn t.b.v. RWA installatie gedeeltelijk veranderen van een magazijn t.b.v. RWA installatie verbouwen/uitbreiden van een woonhuis ONTVANGEN 21-7-2004 21-7-2004 23-7-2004 21-7-2004 21-7-2004 1-7-2004 BOUWPLAATS Dokter Rupertlaan Duinweg Gemini Kerkpad ZZ Koperwiek Krommeweg Mariastraat Nijverheidsweg Veldweg NR REGNR 36 040277 19 040154 89 040294 39a 040257 102 040298 5a 040155 15 040203 10 040087 18 040171 7-2004 20-7-2004 21-7-2004 BETREFT verbouwen/uitbreiden van een woonhuis verbouwen/uitbreiden van een woonhuis verbouwen/uitbreiden van een woonhuis verbouwen/uitbreiden van een woonhuis bouwen van een dakkapel uitbreiden van een berging vergroten van een bijgebouw in gebruik als kantoor bouwen van een kantoorgebouw aan een bedrijfsgebouw verbouwen/uitbreiden van een personeelsonderkomen op de begraafplaats VERZENDDATUM 22-7-2004 19-7-2004 20-7-2004 19-7-2004 23-7-2004 22-7-2004 22-7-2004 19-7-2004 22-7-2004 De publicatie van ingediende bouwaanvragen is ter informatie. De stukken kunt u inzien in het gemeente huis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. VRIJSTELLING/VERGUNNING I De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vrijstelling/ver gunning te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1het plaatsen van een noodwinkel, Steenhoffstraat 40 (artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, derhalve van donderdag 5 augustus tot en met woensdag 18 augustus 2004 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. VRIJSTELLING/VERGUNNING II De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vrijstelling/ver gunning te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 2. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage, Birkstraat 50. (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. het bouwen van een dakkapel in het achterdakvlak, Hofstedering 94. (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 4. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis, Korte Hartweg 10. (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 4 van de Woningwet) 5. het vernieuwen/veranderen van de kapconstructie van een woonhuis, St. Willibroi (artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 6. het verbouwen/uitbreiden van de woning, Winterkoning 107. (artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, derhalve van donderdag 5 augustus tot en met woensdag 1 september 2004 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. VERGUNNING De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunning te verlenen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1het plaatsen van een open fietsenstalling, Rademakerstraat 22 (artikel 26 van de voorschriften bestemmingsplan Soesterberg-Kom) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, derhalve van donderdag 5 augustus tot en met woensdag 1 september 2004 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter in zage. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VER ZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 23 juli tot en met 29 juli De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: - Pijnenburgerlaan 1 - 2 eiken - Theo Dobbehof 28-2 lijsterbessen - Beukenlaan - 62 - 1 ceder Door de Gemeente Soest aangevraagde kapvergunningen: - Stadhouderslaan 19a - 1 conifeer - Stadhouderslaan 19b - 2 knotwilgen - Stadhouderslaan 21-2 coniferen - Stadhouderslaan 21a - 3 coniferen - Stadhouderslaan 23a - 3 essen Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling Wijkbeheer, Groen en Infrastructuur van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035- 6093674. Binnen deze termijn van 4 weken liggen de aanvragen voor kapvergunningen ook ter inzage op de afdeling Wijkbeheer, Groen en Infrastructuur in het gemeentehuis van Soest. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 23 juli tot en met 29 juli Datum verzending 4 augustus 2004 - Bosstraat 98-2 eiken - Gerrit van der Veenstraat 64 - 1 berk - Dr. Rupertlaan 90 - 1 conifeer, 1 loofboom Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA Soest. Op 29 juni jl. hebben burgemeester en wethouders besloten de vergunning voor het houden van buiten schools kinderverblijf Haantje de Voorste, gevestigd Prof. Lorentzlaan 15 te Soesterberg, per I juli 2004 in te trekken. Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl GESLOTEN VERKLARING IN VERBAND MET STRAATFEESTEN Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratie ve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: 1Op vrijdag 20 augustus 2004 van 18.00 uur tot 24.00 uur door middel van bord Cl van bijlage I van het RW-90 gesloten verklaren voor alle verkeer de Mw. Kuipers Rietberghof in verband met een straatfeest. 'SSfl 2. Op zaterdag 21 augustus 2004 van 14.00 uur tot 24.00 uur door middel van bord Cl van het RW- 90 af te sluiten voor alle verkeer de Hommel vanaf nr. 30 tot en met nr. 48 in verband met een straat feest. 3. Op zaterdag 4 september 2004 vanaf 15.00 uur tot 24.00 uur door middel van bord Cl van bijlage I van het RW-90 af te sluiten voor alle verkeer de Kerkdwarsstraat vanaf de Kerkstraat tot de kruising met de Olijkeweg in verband met een straatfeest. 4. Op zaterdag 4 september 2004 van 10.00 uur tot 24.00 uur door middel van bord Cl van bijlage I van het RW-90 af te sluiten voor alle verkeer de Lamoen in verband met een straatfeest. N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit be zwaar maken bij het college van burgemeester en wet houders binnen zes weken na de datum van de be kendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatre gelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 136, voor een natuurlijk persoon of 273, voor een rechtsper soon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. Als voorzitter van het centraal stembureau maakt de burgemeester van Soest het volgende bekend. Op 30 juli is het besluit inzake de toelating van het in leidend verzoek voor het houden van een referendum over het raadsbesluit tot aanwijzing van gronden ter weerszijden van de Amersfoortsestraat waarop de Wet voorkeursrecht gemeenten van toepassing wordt ver klaard, onherroepelijk geworden. Vanaf 2 augustus tot en met 10 september is het mogelijk ondersteunings verklaringen voor een definitief verzoek af te leggen. Dit kan geschieden in persoon bij de afdeling Publieks- zaken in het gemeentehuis van Soest, Raadhuisplein 1 of schriftelijk. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur en donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. De schriftelijke verklaring (mo del TRW 80) kunt u afhalen of aanvragen bij het ge meentehuis of downloaden van onze website www.soest.nl. Voor het houden van een referendum zijn 2.250 geldige ondersteuningsverklaringen noodza kelijk. Gert Muts, de Soester pelgrim die in de afgelopen weken in de Soester Courant verslag deed van zijn wedervaren op de 'Ca- mino', heeft zijn einddoel be reikt. Hij is inmiddels in Santia go gearriveerd. Dit is de laatste aflevering van zijn relaas 'Vandaag de toegang tot Galicië. Zo hoog dat ik om ca. 10 uur let terlijk in de wolken liep. Bijko mend voordeel is dat Noordwest- Spanje de koelste streek van het land is. De jas moest zelfs even aan...' Gert beschrijft vervolgens het landschap, waarin hij behoorlijk moet klimmen ('De pelgrims moesten wel iets dóen voor hun zieleheiT). 'Donderdag is Jeanette eindelijk hier. Zaterdag of zondag hoop ik in Santiago binnen te ko men.' Verder maakt hij gewag van de ongemakken met zijn 'slaap- apneu-apparaat', wat leidde tot kortsluiting: 'Of Muts aan de luchtdruk, óf geen licht op de slaapzaal! De Spaanse pelgrims waren zo aardig om met hun zak- lampjes te werken. Muts gematst! Overigens: ik red dit geen tweede keer. Vier kilo extra en altijd maar zeuren dat ik een stopcontact no dig heb. Prijs de Heer dat vrijwel iedereen je ter wille is!' Aan het klimaat merkt hij dat de Atlan tische Oceaan zachtjes dichterbij komt. Het lijkt soms 'Spaans Lim burg', stelt hij vast. Nog 130 kilo meter... Hij last op zaterdag een rustdag in, wegens andere ongemakken. 'Er is toch wat pijn aan de linker grote en kleine teen. Komt natuurlijk door de druk op de voet van de rugzak. Het is zaterdagmorgen; de stilte is bijna tastbaar. Alleen na tuurlijke geluiden.' Hij is de dag daarvoor weer met zijn neus op de factor tijd gedrukt, stelt hij vast. 'Een kennis van ons is ongenees lijk ziek. Dit echtpaar is al weer verder dan Jeanette en ik. Deze mensen moeten echt keuzes gaan maken. Wat kan nog, wat willen we nog, wat doen we niet meer, hoe ronden we het af...?' ,PeIgrimsgedoe, In schril contrast daarmee staat het 'pelgrimsgedoe' in Tria Castela. 'Er zijn weer te veel pelgrims en te weinig slaapplaatsen. Dringen. Of hoe de commercie weer mooie dingen verziekt. Veel Noord-Euro peanen moeten zo nodig pelgrim eren. Klagende, kreupele Duitsers. Grimmige Engelsen en Amerika nen. Het toerisme levert wat op voor een streek, maar schiet zijn doel voorbij. 'De Camino in vier weken' (750 km). Zo gauw moge lijk in Santiago, geen enkele aan dacht voor iets anders. Je moet er geweest zijn. Je kunt pelgrimeren per straaljager of TGV. Vlug, vei lig en (waarschijnlijk niet) voorde lig... Je mist echt het mooiste: de prachtige natuur en cultuur van dit land. Zo heeft alles zijn tijd. Wat doe je ermee...?' Het dalen blijkt een marteling voor zijn geblesseerde tenen. Ondanks alle zalfjes, speciale pleisters, plak- rondjes toch pijnscheuten. 'Het af zien der pelgrims.' Hij neemt nu pensions, want de herbergen zijn overvol en hij slaapt er bovendien slecht. Onderweg ontmoet hij op nieuw het Franse echtpaar van het begin van de tocht en hij knoopt een gesprekje aan met een 56-ja- rige Spanjaard. 'We leven in een vrijetijdscultuur. Balkenende c.s. en ook Aznar, de vorige Spaanse minister-president, willen ervan af. En ik dacht nog wel dat zoveel andere Spanjaarden nog werkten. Alleen dus op het platteland. Probleem van alle welvaartslan den: Hoe stuur ik zo gauw moge lijk iemand met pensioen, dankzij uitkeringen? Dan begint dus het grote genieten zo vroeg mogelijk. Is dat nu wel zo? Is werkeloos zijn of niet meer aan het arbeidsproces deelnemen wel altijd vakantie? Ik denk het niet. En is het voor een land betaalbaar? En hoeveel ken nis wordt als het ware bij het huis vuil gezet...?' Hard werken Even verder noteert hij: 'Santiago nadert op 112 kilometer. De stroom pelgrims zwelt nu aan. De route is nu een soort jongerentrek- tocht geworden. Men heeft vakan tie en de ouders ook.' Slapen in herbergen probeert hij maar niet meer. Ais je al plaats krijgt word je ook nog wakker gehouden. Als oudere mannetjes niet goed kun nen slapen kunnen ze niet pelgrim eren. Vandaag liet de Heer zijn dienstknecht weer hard werken. Vooral die rottige afdalingen en ook nog keitjes...' Hij ziet tot zijn verbazing ook hier weer busjes met 'pelgrimkijkers'. 'Picknicken langs de route, of een stukje mee- of tegemoetlopen. De zogenaamde éénkilometerpel- grims. Je hebt er dan toch aan deelgenomen en het sfeertje ge proefd.' Even verderop: 'Nog 89 km op het Jacobusbord.' Op een slecht moment laat de slaap-apneu-machine hem in de steek. Hij blaast niet meer. 'De le verancier in Den Haag deelt me mee dat ze er niets aan kunnen doen. Hij springt op Zelftest OK. Wederom een hindernis dus. Jea nette neemt donderdag een bruik leen-apparaat mee. Dat is gelukkig nog te overzien. Een duf dagje dus. Lopen kan ik wel vergeten met zo'n slaaphoofd.' Hij blijft een dagje in Porto Marin, waar het hem uiteindelijk toch lukt om goed te slapen. Het lopen gaat de volgende dag 'als een speer, 26 kilometer. Hoe kan dit? Het Schriftwoord wordt ook nog ver vuld: "Vrolijk gaan de stammen op." De Spanjaarden hebben geen Vierdaagse, wel de Camino. Enfin: groot feest voor jong en oud. Hier is niets mis mee. Herbergen kom je niet meer in, wel in Hostal Vila- vino. Hier resideren Muts en Co. dus ook. Morgen komt de belang rijkste Nederlandse vrouw naar Spanje: Jeanette.' 'Voor zeven stuivers' Ook hier weer ziet hij 'voor zeven stuivers' pelgrimeren: indrukwek kende mannen, opvallende vrou wen. 'Totdat je in hun pelgrimspas kijkt: een paar stempels. Zoge naamde flaneerpelgrims - bij lek ker weer lopen ze gezellig een stukje mee.' Van sommige flaneer- types denkt hij: ze lijken Jezus zelf wel. En hij bepeinst: 'Hoe zag die man er eigenlijk werkelijk uit? Zoals op de vele afbeeldingen? Was het een mooie vent om te zien of gewoon een miezerig kereltje? Ik weet het niet. Zegt er niet een gebod dat we geen gesneden beeld van God, dus ook van Gods zoon zullen maken? Hoe kun je in iets of iemand geloven waar principieel geen afbeelding van mag bestaan? Het kan natuurlijk wel, maar hoe?' Onderweg komt hem een Vlaam se vrouw tegemoet die hij in Pamplona had gezien. Ze is al op de terugweg maar heeft nog tien dagen over, daarom loopt ze een stukje van de route terug. 'Over echte pelgrims gesproken!', aldus Gert. Dan is daar eindelijk de ontmoe ting met Jeanette, die in een splin ternieuwe huurauto arriveert. De tocht gaat verder; het zijn mooie etappes maar niet meer zo specta culair, vindt hij. 'Dat hebben we gehad.' Het is vrij koud, maar voor een wandelende Nederlander is de temperatuur goed. 'Spaanse ouders laten hun kinderen de Ca mino lopen. Dat is behoorlijk zwaar voor ze, maar ze kunnen het goed. Ik vind dit toch beter dan kinderen die 15 kilo te zwaar zijn, van en naar school gehaald en ge bracht worden en als hobby com puteren en internetten hebben. Geest en lichaam zijn toch een eenheid: werkt het ene niet goed, dan het andere ook niet. Wij den ken dat zo'n afstand lopen - de laatste 100 kilometer - heel goed voor ze is. De sfeer is zeker niet ongezellig. Vrolijk op naar Santia go! Morgen het einde der pel grimstocht. Afkicken van de pel grimsverslaving.' Muts-shirt Ten slotte beschrijft Gert zijn 'glo rieuze intocht' in Santiago de Compostela. 'Met trekkersliedjes van de Spaanse schoolkinderen - prachtige crescendo- en decrescen do-oefeningen. Een drukte van belang rond de kathedraal. Via het pelgrimsburo heb ik nu een offi ciële oorkonde van bevoegd pel grim. Sint Jacob is nu mijn be schermheer. Tevens via het foto toestel van Jeanette mijn belofte aan de kinderen ingelost: met het Muts-shirt voor de kathedraal. Ik ga maar eens voorzichtig denken over een eindconclusie.' wordt - misschien nog - vervolgd, wanneer hij weer thuis is) Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Finland is de noordelijkste uithoek van de Europese Unie aan de an dere kant van de Oostzee. Jaren lang bevreesd 'Big Brother' in het oosten voor het hoofd te stoten, hield het zich aan een strenge neu traliteitspolitiek. Het ontwikkelde zich tot een moderne geïndustria liseerde staat met papier, ijsbrekers en mobiele telefoons als bekende exportproducten. Tot 1809 was Finland deel van Zweden en het hield het oog ook als deel van het Russisch rijk naar het Westen ge richt. Finlands afzondering komt in de ogen van toeristen ook door de taal met 'van die woorden die je niet kunt uitspreken'. Suomi (Fin land) is meer dan alleen maar 'het land van de duizend meren'. De heer Jan Postema, bekende Soes ter wereldfietser, laat u dit alles zien en horen in de cursus van drie avonden over landschap, geschie denis, cultuur, taal en eigenaardig heden van het land daar onder de poolster. Start van de cursus: woensdag 29 september. Tijd: 19:30-21:30 uur. Het 'paradepaardje' van de plaatselijke verpleeghuiszorg in Soest, zo omschrijft direc teur Ad Witlox van Zorgpalet Soest-Baarn (o.a. Daelhoven) de nieuwe dependance van het Soester verpleeghuis, tot dus ver bekend als 'Wiekslag II'. Als alles volgens plan verloopt zal het in de loop van het ko mende jaar op de hoek van de Koningsweg en de Clemens- straat verrijzen. Er is lang gezocht naar een ge schikte locatie voor deze nieuwe vestiging, die plaats moet gaan bic den aan 18 volwassen, lichamelijk gehandicapte bewoners. Het ter rein tussen de Boerenstreek - die langzaam zijn voltooiing nadert - en Klaarwatcr is volgens Witlox een ideale locatie. 'Het is heel be langrijk dat je zo'n huis niet ergens achteraf neerzet, maar midden in de bewoonde wereld, tussen het leven van alledag. Voor de toe komstige bewoners valt er in elk geval wat te zien en te beleven.' Ook het gebouw zelf, ontworper door architect Ernst Havermans wordt heel bijzonder. Het bied ruimte aan twaalf eenpersoons- ei drie tweepersoonskamers. Di< eenpersoonskamer krijgen een op pervlakte van maar liefst 40 vier De cursusprijs is 25,00. Wijncursus: de nieuwe wijnlanden Wanneer u iets meer over wijnen wilt weten kunt u terecht bij de Volksuniversiteit Soest waar me vrouw S.M. Gerrits-Navest weer een wijncursus verzorgt. Dit jaar staan de wijnen uit Zuid-Afrika, Chili en Argentinië, Australië, Nieuw-Zeeiand en Amerika op de proeftafel. Andere smaken en nieuwe productie- en vinificatie- methoden tonen een beeld van de nieuwe generatie wijnmakers. Per avond worden zes tot acht wijnen geproefd, besproken en geanaly seerd. Ook zonder basiscursus wijnkennis kan aan deze cursus worden deelgenomen. De cursus start op maandag 4 ok tober. Tijd: 19:30-21:30 uur. Aan tal lessen: 4. De cursusprijs is 41,00. Kosten voor wijn en na slagwerk: 40,00. De Volksuniversiteit Soest is in ver band met de zomervakantie gesloten van 5 juli tot 23 augustus. Aanmelden voor cursussen, lezingen of workshops kan door een ingevuld en ondertekend inschrijfformulier uit het cursuspro gramma op te sturen. Het programma is af te halen bij VW-kantoren en bibliotheken in Soest, Baarn en Bilthoven, het gemeentehuis en boekhandels in Soest en bij ver schillende supermarkten. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/soest. SOESTER COURANT- RECLAMEKRANT Kleurrijk, indrukwekke spectaculair, variatie, fee: lijk. Dat zijn de sleutehvoon tijdens de Vrije Gildedag op zondag 22 augustus wc gehouden in Soest. De orgt satie van dit schouwspel ii handen van het Groot Gs beeker Gilde dat ter geleg heid van het 975-jarig best van Soest in augustus e: groots uitpakt. 08:30 Ontvangst delegaties, 09:30 Eucharistieviering in feesttent met gilde-e< 10:45 Broodmaaltijd voor legaties gilden. 11:30 Aanbieding erewijn. 13:00 Optocht omgeving gil terrein en presentatie de Blaak. 14:15 Massale opmars, c ning van gildedag, i sentatic en slangendc 15:00 Muzikale en vende monstraties. 14:45 Wedslrijden schie boogschieten, tromr bazuinblazen en vei Ien. 18:00 Muzikaal entertainr in feesttent. 19:00 Prijsuitreiking. 21:00 Afsluiting.

Soester Courant | 2004 | | pagina 4