TJES Opnieuw Photonic Festival in openluchttheater Cabrio 1 UUR nen? Brandweer bevrijdt verstrikte duif k ÜV Toy Gallery in Drummen, een bijzonder speelgoedmuseum RS 7 VARIA T 'Nest', bijzonder kunstproject Ca"'""spark liaar" op landgoed Groeneveld FOTO SWAGER Quiz en medailleduiken in laatste week zomerspelen SWOS-cursus 'Als botten en spieren protesteren... Berry Merlin: meer dan goochelaar en clown 1,50 korting PAGINA 6 GasaKlerfioud 035-6019954 PONTAGEI \SMACHINE Great middag informatie 6,96 8,62 10,29 11,95 13,62 15,29 16,95 18,62 20,28 21,95 23,62 25,28 26,95 WOENSDAG 4 AUGUSTUS 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 Vrijdag 6 en zaterdag 7 augustus Tevens GasOMderfoyd. Fietsendieven actief in zuid Rommelmarkt in Klaarwater vof H.G. *=3ijkman en zonen M-c&i S Avondrondleiding DIGITALE FOTOSERVICE Wij printen direct van cd of geheugenkaart, in de formaten 10x15, 13x18, 20x25 en 20x30 op Kodak royal papier DIGITAAL CENTER Volgende week in Spleasure Centrum Voor mannen en vrouw 50+ WPROF!L=(?oed HOOGPOLIGE TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN Soester Courant elke woensdag een belevenis! Textiel uit India AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! 11 AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST Woensdag 11 augustus in Cabrio SOÖTERÉ5COURANT abrio VOORDEELBON: 'clown Berry Merlin' op woensdag 11 augustus 2004 (14:30 uur) lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven een complete keuken: irwaarden m onze showroom showroom reat deze m, achter MacDonalds) in de hoofdwinkelstraat) de Soester Courant toningruil iversen andel Courant, "it te worden betaald. isdag incl. BTW Vorig jaar was tle eerste editie van het Photonic Festival voor veel bezoekers een bijzondere ervaring en een welkome aan vulling op het festivalaanbod in Nederland. De vele positieve reacties en de snelheid waar mee het festival vorig jaar uit verkocht was gaven aanleiding tot uitbreiding van het festival naar twee dagen; vrijdag 6 en zaterdag 7 augustus. Het wordt een weekend waarin vi suele technologie, kunst, muziek en natuur samensmelten. In een ontspannen sfeer kan worden ge noten van een combinatie van am- bient, triphop, abstracte soundsca pes en 1DM. Tegelijkertijd is men omringd door visuele kunst in de ruimste zin van het woord; video projecties, dia-art, installaties en een vleugje theater. De locatie blijft ongewijzigd, ook dit jaar zai het festival plaats vin den in openluchttheater Cabrio in Soest. Dit te meer omdat Photonic afgelopen jaar een gouden kabou ter ontving in de categorie 'meest bijzondere feest op bijzondere lo catie' De omliggende bossen en zandvlakten vormen de ideale ach tergrond voor dit audiovisuele sprookje. In de line up is extra aandacht voor live-elementen. Naast dj's zal er dan ook vooral een gevarieerd aanbod zijn van live acts, bands, jamsessies en geluidsimprovisaties. Muzikale line up: - Mixmaster Morris - big chili uk; DJ ease - nightmares on wax uk; Digitonal - live - uk; Digitalvercin - live - de; Artefact - live - nl; Alucidna- tion - live - uk; Clique II - live - nl; Ambient Daan gasten - nl; The Well - live - nl; Moos - nl; DJ Obi (Dubkapital Entertain ment); James Healy; Krill.Minima. Visuele line up: Photonic -video - nl; Syncon-D - video - de; Vide- otroopers -video - nl; Judocus - dia-art - nl; Lenard DIV - dia-art - nl; Ottograph -art- nl; Deef - video-installatie - nl; Vistazo - theater - nl; - Willoos Werktuig - theater - nl. Op vijf minuten rijden van het fes tival terein ligt de camping voor de vrijdagnacht. Pendelbusjes zijn be schikbaar. Voorverkoopadressen: www.voorverkoop.net Twist and Shout (Utrecht), TVipIe Vision (Rotterdam), Conscious Dreams Kokopeli (Amsterdam), Dadadan- ce (Amersfoort Zie voor uitgebreide informatie de website: www.photonic-festival.nl, of neem contact op met photonic: info@photonicvisuals.nl. 'Aanvang vrijdag: 19:00 uur; aan- yang zaterdag: 15:00 uur. Entree: twee dagen camping: 35,00; <één dag: 17,50. Bestellen: www.photonic-festival.nl. Uw totaalinstallateur RA. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Lid v»n Uneto-Vni Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 www.rabobankonline.com ftGmUS LAOOEF Bij NS-station Soest-Zuid zijn on langs fietsendieven actief geweest. Zowel uit de stalling aan de Eiken laan als die aan de Koningsweg werd een onbekend aantal twee- wielers ontvreemd. Bij de politie heerst het vermoeden dat de da ders een vervoermiddel hebben gebruikt, waarin ze de gestolen fietsen hebben ingeladen om ze te transporteren. De diefstallen wer den gepleegd in de laatste week van juli. Tot gisteren heeft de po litie daar geen mededelingen over gedaan, maar nu ze op zoek is naar getuigen, heeft ze de pers ineens wel ingelicht over de fietsendief stallen. Getuigen kunnen bellen naar tel. 0900-8844, of anoniem: 0800-7000. Ltmoetmgscentrum laarwater Wiardi DccLniaiutraat 475 3762 GN Soest Telefoon 0354)010607 Voor de rommelmarkt van zater- - dag 11 september kan OC Klaar water nog wel spullen gebruiken. Deze kunnen worden afgegeven aan het buffet van het ontmoe tingscentrum aan de Wiardi Beck- manstraat. Het gaat daarbij voor al om kleinere spullen, zoals kle ding, speelgoed of boeken. Meu bels en witgoed zijn te groot en worden niet in ontvangst genomen. De opbrengst van de rommelmarkt op 11 september (10:00-14:00 uur) komt ten goede aan activitei ten voor ouderen die in het dien stencentrum wonen. Voor meer informatie, tel. 6010607. De brandweer is er voor red ding van mens en dier. Dus als er een duif in nood is, rukken de vrijwilligers uit om het dier uit z'n benarde positie te bevrij den. Dat gebeurde vorige week op het Saenredamplantsoen. Daar was een duif in een net ge vlogen dat de bewoners hadden gespannen om vogels te weren. Het net deed in zoverre z'n werk dat de duif niet op het balkon kon komen, maar het gevolg was wel dat de vogel in z'n pogingen om los te komen zichzelf steeds verder in de problemen bracht. Uiteinde lijk kon hij geen kant meer op. Buurtbewoners die het spartelen de dier opmerkten, belden de die renambulance. De medewerkers konden echter niets uitrichten om dat de bewoners van de driehoog flat niet thuis waren. Van binnen uit kon de duif dus niet bevrijd worden. Daarom werd de hulp van de brandweer ingeroepen. Met in zet van de ladderwagen kon een vrijwilliger het net rond het uitge putte dier losknippen. De duif werd door medewerkers van de dierenambulance meegenomen en voor onderzoek naar de vogelop vang gebracht. De brandweer haal de vervolgens het net weg. AANNEMINGSBEDRIJF VAN METSELWERKEN GECERTIFICEERD Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 - 60 19666 Een brandweerman met de ge redde duif die door medewerkers van de dierenambulance naar de vogelopvang werd gebracht. Foto: Brandweer Soest. Op het Saenredamplantsoen ko men veel vogels, vooral duiven. Ze komen vermoedelijk op de etens waren af die bewoners op het gras achter de flats gooien. In de loop van de tijd zijn er zoveel vogels gekomen die bovendien de balus trade van de balkons als rustplaats benutten dat een aantal bewoners een net voor het balkon heeft ge spannen om te voorkomen dat dit onder de uitwerpselen komt te zit ten. Het gevolg daarvan kan ech ter zijn dat vogels erin verstrikt raken. Uit oogpunt van het voor komen van dierenleed verdient het dus aanbeveling de netten weg te halen. Als bovendien geen etens waren meer worden uitgestrooid, is te verwachten dat het aantal vogels dat voor overlast zorgt snel af neemt. Van 24 augustus tot 24 septem ber vindt op het landgoed van Kasteel Groeneveld een bijzon der kunstproject plaats. Beel dend kunstenaar Andreas Het- feld bouwt gedurende deze maand aan een reusachtig nest in een weiland. Het nest zal be staan uit natuurlijke materia len die op het landgoed zelf worden aangetroffen als tak ken, mos, bladeren, aarde en veren. Wat het project vooral bijzonder maakt is dat Hetfeld het nest niet alleen wil bouwen, maar dat hij voorbijgangers uitnodigt hem te helpen bij de bouw ervan. Met name (school)kinderen worden door hem uitgedaagd om de han den uit de mouwen te steken en hem te helpen bij het zoeken naar materiaal en het bouwen van het nest. (Aanmelden via Si 035- 5420446, er is beperkt plaats). Als het nest klaar is, wordt er op zaterdag 25 september een meta len ei in geplaatst. Uit het ei ko men om af en toe zachte myste rieuze geluiden. De bouw eindigt op 25 september, maar het nest zal nog tot de lente van 2005 te zien zijn. Met het nestproject wil de kunste naar het verlangen naar geborgen heid in een wereld van vervreem ding en vereenzaming symbolise ren. Hetfeld is van mening dat de mensheid de natuur de baas wil zijn en probeert te manipuleren. Daardoor is de mens van de na tuur vervreemd. Een soortgelijke vervreemding wordt nagebootst in de kunstmatige situatie van het nest en het ei. Bezoekers aan het landgoed Groe neveld worden bij het nest gecon fronteerd met een situatie die deels herkenbaar is en deels absurd. As sociaties met gentecnnologie en reageerbuisbevruchting komen op. De geluiden uit het ei hebben iets dierlijks en menselijks tegelijk; een tedere weemoedige klaagzang van ver weg. Voorbijgangers worden verleid om aandachtig te luisteren en zo ook meer geluiden van de natuur op te vangen. Wie nieuws gierig genoeg is om in het nest te klimmen ontdekt daar een plek van verstilling, rust en geborgen heid. Kasteel Groeneveld, Groeneveld 2, Baarn. Openingstijden: dinsdag t/m zondag van 11:00 tot 17:00 uur. Informatie: 88 035-5420446; zie ook: www.kasteelgroeneveld.nl. Op dinsdag 10 augustus verzorgen de Vrienden van het Cantonspark weer een rondleiding in het Baarn - se park. Aanvang aldaar om 19:00 uur. De rondleiding begint bij het tennishuisje, dat ligt aan het eerste pad links vanaf de hoofdingang aan de Faas Eliaslaan. De rondlei ding duurt ongeveer anderhalf uur en is gratis. Gebruikt wordt de route door het park zoals die be schreven is in de Gids voor het Cantonspark, die desgewenst ter plaatse kan worden aangeschaft voor 8,45. Deze wandelgids biedt een uitgebreid overzicht van de in het park aanwezige bomen en struiken en een beschrijving van de cultuurhistorische elementen in het park. De gids is ook te verkrij gen bij boekhandel Den Boer in Baarn en de VW-Baarn. bruidsreportages groeps- en portretfotografie VAN WEEDESTRAAT 85,3761 CD SOEST, TELEFOON 035-6013917 www.fotoswager.nl De Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) organiseert in samenwerking met Amant, wo nen, zorg en dienstverlening (voorheen St. Thuiszorg Eem- land) de bijzondere cursus 'Als botten en spieren proteste ren...' De cursus is bedoeld voor mannen en vrouwen van 50 jaar en ouder die gezond en fit willen blijven. De deelnemers krijgen informatie over artrose, osteoporose en nek/rug- klachten. De verschillende onder werpen worden zowel theoretisch als praktisch behandeld. Er wordt o.a. gewerkt met het bewegings programma 'de gezonde mix'. Dit programma bestaat uit 12 geva rieerde oefeningen die ook thuis gemakkelijk uit te voeren zijn. Het accent ligt op.lenigheid, ontspan ning en coördinatievermogen. Daarnaast doet men de 'actief-le- ven test', waarin een gezonde leef stijl centraal staat. De cursus bestaat uit drie bijeen komsten van twee uur en wordt gegeven door een ervaren fysiothe rapeut. De cursus gaat op woens dag 3 november van start en vindt plaats tussen 10:00 en 12:00 uur. De cursus wordt bij voldoende aanmeldingen gehouden in de Thuiszorgwinkel aan de Nieuwe- weg 14 in Soest. Aanmelden: tijdens kantooruren kan men een informatieset aanvra gen, ffi 033-4600046. De cursusprijs bedraagt 26,00 23,00 voor leden); daarvoor ontvangt men tevens een uitge breid cursusboek met veel infor matie en oefeningen met foto's. Volgende week zijn in Spleasu re Centrum de twee laatste acti viteiten in het kader van de zo mervakantie. Ook die staan volledig in het teken van de Olympische Spelen die deze maand in Athene plaatsvin den. Vijftig vragen heeft exploitant SRO van het zwembad bedacht voor de Olympische kennisquiz die woensdag 11 augustus tussen 13:30 en 15:30 uur wordt gehou den. Afgeleid van het vroegere populaire 'Ren je Rot' kunnen de deelnemers de vragen beantwoor den met ja of nee. Hiervoor dienen ze door het water te rennen naar het betreffende vak. Degenen die het antwoord goed hebben, mogen doorspelen, totdat er één winnaar over blijft. Op vrijdag 13 augustus, eveneens tussen halftwee en halfvier, is aan de Dalweg het medaille-opduik- spel de laatste speciale activiteit van de zomerweken. Kaarten met afbeeldingen worden in het bassin gelegd en het is de bedoeling om deze op te duiken. In enkele kaar ten zit een medaille en wie er zo één boven water haalt, krijgt een prijs. Ter afsluiting wordt 13 augustus de vijftien meter lange hindernisbaan weer van stal gehaald, opgeblazen en op het water gelegd. Tijdens de zomervakantie zijn de open;ngstijden van Spleasure Cen- Of ncTssreciALisT Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 V Openingstijden: W dinsdag t/m vrijdag W van 9.00 uur tot 19.00 uur V zaterdag ven 9.00 uur tot 17.00 uur 9.00 uur tot 17.00 Sinds 1956 T.' Alsmede zuiver jjjs scheerwol en projecttapijttegels Kom naar ome toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUOA TEGELTAPIJT Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Ook bij niet oonscbof von Kelo lopijttepels in onze 1000 m2 tapijttegelshowroom, worden binnen Nederland uw benzinekosten vergoed. www.vanheugten.nl Bel 0318-571225 voor gratis tapijtkleureninfo! Kom naar onze afdeling speciale aanbiedingen TAPIJTTEGELS. Altlld 200.000 tapijttegels In voorraad! reeds v.a. I,95 p.tsoxso trum verruimd, doordeweeks van 12:00 tot 21:00 uur en in het weekeinde van 10:00 tot 17:00 uur. De entreeprijzen zijn 3,25 voor kinderen t/m 14 jaar en 65-plus- sers (tot 2 jaar gratis) en 3,95 voor bezoekers van 15 jaar en ouder. De houders van een Zo- mer-zwem-Paskaart kunnen gratis naar binnen, ook in de andere zwembaden die SRO exploiteert. Een daarvan is het Sportfondsen- bad in Amersfoort, waar op woensdag 11 augustus in verschil lende leeftijdscategorieën het kam pioenschap bommetje duiken wordt gehouden. Deze Splash Best Contest aan de Bisschopsweg vindt plaats tussen 12:00 en 17:00 uur. Tbssendoor geven Nederland se kampioenen synchroonspringen demonstraties van hun sport. Bommetje springen is normaliter niet toegestaan in het zwembad, maar staat woensdag centraal. De deelnemers kunnen kiezen of ze van de 1 of 3 meterplank springen. Voorwaarde is dat ze kunnen zwemmen. Deelname kost 3,65 (t/m 14 jaar) of 4,05. Dinky Toys antieke treinen, porseleinen kinderserviesjes, oeroude legpuzzels en ga zo maar door. Soester Frans Schalkwijk praat met groot en thousiasme over de collecties van speelgoedmuseum Toy Gallery te Brammen, waarvan hij mede-oprichter en be stuurslid is. Het museum was eerder een aan taljaren in Terschuur bij Barneveld gevestigd en bevindt zich sinds tweeënhalf jaar in het riante pand van The Gallery, waar een perma nente verkoopexpositie is van zo'n 180 klassieke auto's en sportwa gens. Het complex beschikt daar naast over een lifestyle shop, een winkel in automodellen en auto- boeken alsmede een lunchroom. De Toy Gallery is dus min of meer de speelgoedafdeling van het com plex, maar staat verder geheel op zichzelf. Het is een stichting met vrijwilligers waarbij verder nog een oud-Soester en oud-Baarnaar be trokken zijn. Het museum biedt o.a. plaats aan prachtige collecties van Dinky Toys (vele honderden) en een unieke Meccano-bouwdo- zenverzameling, waarvan de oudste zo'n honderd jaar oud zijn. De droom van elke jongen en nu van elke verzamelaar. Maar ook de dames komen in de Toy Gallery volop aan hun trek ken. Oude winkeltjes van honderd jaar geleden, kinderfornuisjes en naaimachientjes staan in de vitri nes te pronken. Bijzonder is de collectie met zeldzame poppen. Op dit moment loopt in het mu seum daarover een speciale expo sitie, met als attractie een 'Miss Pop'-verkiezing, waarbij bezoekers zelf mogen bepalen welke poppen- dame de mooiste is. Een fraaie antieke pop is als prijs beschikbaar gesteld voor de jurerende bezoe kers. Verder vindt men in het museum een prachtig oud pleintje met di verse speelgoedwinkeltjes uit de tijd van Charles Dickens. Uniek zijn drie glas-in-loodramen met speelgoedafbeeldingen die een kunstenaar speciaal voor dit oude pleintje heeft gemaakt. Feest van herkenning Het museum is in een paar jaar tijd uitgegroeid tot een van de bekend ste attracties in de wijde omtrek. Voor talloze Nederlanders - van jong tot (soms heel) oud - is het daar, als ze oog in oog staan met het speelgoed uit hun jeugd en jonge jaren, een werkelijk feest van herkenning. De bezoekers komen zelfs uit verre buitenlanden. Zo vertelt Frans met smaak dat er on langs nog een gezelschap was van zo'n 130 Amerikaanse miljonairs, allen speelgoedverzamelaars, die soms met hun eigen vliegtuig naar Europa waren gevlogen om met hun club de driejaarlijkse 'conven tion' te houden, waarbij allerlei at tracties op het gebied van antiek speelgioed weren bezocht. Het be zoek aan de Toy Gallery was voor hen een onvergetelijke ervaring. De combinatie van een speelgoed museum met klassieke automobie len was zelfs voor hen een unieke belevenis. Speelgoedroute Inmiddels is er op initiatief van de Toy Gallery een bijzondere samen werking van de grond gekomen met drie andere musea - op onge veer overeenkomend terrein werk zaam - in de regio: TV Toys in het nabijgelegen Dieren, het Speel- Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Vaak worden sjaals, tafelkleden en bedspreien gemaakt door textiel te bestempelen met houten blokken. Deze blokken zijn met de hand uitgesneden. Deze productiewijze is in India ontwikkeld en wordt nog steeds toegepast. Vroeger werd het stempelen in opdracht van koninklijke families gedaan. Nu zijn verschillende klassieke dessins ook in Europese huishou dens populair. Als grondstof wordt in Zuid-India ongebleekte katoen gebruikt. Het stempelen zelf wordt zowel door vrouwen als door mannen gedaan. De grondstoffen zijn afkomstig van lokaal verbouwde planten. Deze natuurlijke grondstoffen vormen geen belasting voor het milieu. Na het stempelen worden de stoffen in kokend water gewassen en later gestoomd om ze 'kleurvast' te ma ken. Daarna vindt de afwerking plaats tot sjaals, tafelkleden en beddenspreien. De stichting 'Just a Business' is o.m. importeur van deze produc ten. In de Wereldwinkel zijn ver schillende textielartikelen uit India te koop. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, 886028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. goedmuseum in Deventer en het Poppenspe(e)Imuseum in Vorch- ten. Alledrie liggen deze plaatsen aan de Llssel en dat is dan ook het verbindende thema van 'De Ne derlandse Speelgoedroute', met als motto: 'Spelend langs de Ussel'. In TV Toys is de wereld van de tele visie en films, maar ook van strip boeken vastgelegd. De bezoeker ontmoet er de Fabeltjeskrant, Pipo de Clown, Paulus de Boskabouter, Sesamstraat, Donald Duck, Barba- papa, de Flintstones en nog veel meer. Het Deventer speelgoedmu seum heeft zalen vol nostalgisch speelgoed, vooral mechanisch, en o.a. een prachtige miniatuurtrein en veel circus-speelgoed. Het Poppenspe(e)Imuseum in Vorch- ten biedt een bonte collectie van poppen, figuren, marionetten, pa pieren theatertjes en nog veel meer uit de wondere wereld van het poppentheater. Kaart De speelgoedroute is fraai afge beeld op een kaart van het Ussel- gebied, waarop niet alleen de vier musea staan aangegeven, maar ook een flink aantal andere 'speel se' attracties die men op een nos talgische reis langs de IJssel en de voormalige hanzesteden daar kan Fraaie voorbeelden van blikken speelgoed in de Toy Gallery. 'aandoen'. Wie de afzonderlijke musea bezoekt krijgt een stempel kaart; als die vol is levert dat een exemplaar van de kaart als poster op. De route - die financieel werd gesteund door o.a. de provincie Gelderland - kwam onlangs in het nieuws toen hij officieel werd ge opend met een stoomtrein, die van Zwolle naar Dieren reed en in elk van de vier plaatsen (Dieren, Brummen, Deventer en Olst) fees telijk werd ontvangen door burge meesters of wethouders. Wie van speelgoed houdt - en wie doet dat niet? - moet beslist eens een tochtje langs de Speclgoedrou- te maken en daarbij uiteraard vooral de Toy Gallery niet over slaan. Het museum is gevestigd aan de Arnhemsestraat 47 in Brummen. De openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag 10:00-17:00 uur; zaterdag 10:00-16:00 uur; elke eerste zondag van de maand 11:00-16:00 uur. Entree: 5,00; groepen (min. 15 personen) 3,00 p.p.; kinderen t/ml2 jaar en Pas 65+: 4,00; kinderen t/m 4 jaar gratis; Musuemjaarkaart 4,00 Zie ook: www.toygallcry.nl. S stalenhoef als één aanspreekpunt voor alle verzekeringen en schade-afwikkelingen. vervangende auto direkt inzetbaar. GARANT1EBËDRIJF ZVCHtf V veilig en vakkundig autoschadeherstel, met 4 volle jaren schriftelijke Focwa topoi garantie. -- nieuwste technieken spotrepair/ uitdeuken zonder spuiten. REPARATEUR 'kcniU' ANWB Ind. terr. Nieuwegracht 29 3763 LP Soest Tel. (035) 602 27 44 Fax (035) 602 74 56 'Eigenlijk wilde ik als jongen al clown worden, maar mijn vader zei: ga eerst eens werken, alsof clowns niet werken. Ik heb kort op een bank gewerkt, maar dat was niks voor mij. Ik wilde clown zijn, goochelen en dat het liefst voor kinderen. Nee, clown kun je niet worden, clowns worden zo geboren...' Op woensdagmiddag 11 augustus kan iedereen kennis maken met deze bijzondere, vrolijke en soms ernstige clown Berry in openlucht theater Cabrio in Soest. Berry Merlin treedt vijf dagen per week op en niet alleen in theaters. Nee, hij gebruikt zijn talent ook om ver standelijk gehandicapte kinderen te vermaken, op te kikkeren. Maar het mooiste, zegt Berry, het mooi ste is om te spelen voor kinderen die doodgaan. 'Er zijn kinderen die ondraaglijk lijden en waarvan vast staat dat ze doodgaan. Ouders bellen me dan op of ik wil komen, dat vraagt dan zo'n kind. En dan ben ik al weg. Soms zit ik uren aan het bed en vertel grapjes, ja, altijd geschminkt als clown. En als je dan ziet wat dat voor zo'n kind betekent, wat dat doet, dat is echt fantastisch. Ik werk twee dagen in een ziekenhuis op een kinderafdeling in de verple ging en daarnaast ben ik de clown en de goochelaar. Ik zou niet zon der kunnen.' In zijn programma komen de kin deren volop aan bod. Bij bijna alle grappen of goocheltrucjes mogen ze meehelpen om de problemen die hij heeft op te lossen. Hij heeft ook kleine dieren bij zich waarmee hij de kinderen leert goochelen, zoals de truc met het konijn. 'En een van mijn leukste nummers, tenminste dat vind ik zelf, is de truc met de ballonnen. Dat vinden de kinderen zo leuk.' Woensdagmiddag 11 augustus, om 14:30 uur, is Berry Merlin te zien in openluchttheater Cabrio. Toe gangsprijs: 4,50. Kinderen t/m 12 jaar met kortingbon uit de Soester Courant: 3,00. OPENLUCHTTHEATER (alleen voor kinderen t/m 12 jaar) op de toegangsprijs voor de familievoorstelling Deze bon is geldig voor één kind (t/m 12 jaar) Inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140

Soester Courant | 2004 | | pagina 7