Koningspaar: 'Jaar voorbijgevlogen' -d Van Breukelen heeft ze op een rijtje... Kinderen en jeugd komen ook aan hun trekken op gildeterrein l VARIA t ermmnen Driemaal per week een igezond, smakelijk maal Grintbak en crash werpen Pim Hoekzema en co terug PAGINA 4 tus2004 WOENSDAG 11 AUGUSTUS 2004 SOESTER COURANT John en Joke van Kempen hebben met volle teugen genoten PAGINA 5 HOEK 2004' IADE B.V. Gildekoningen sinds 1960 Jochem van Gelder, race, kermis, schminken en veel meer Themamiddag over gezondheid W Thuisbeurten SoVoCo en Duivenbericiïten| BDC driemaal tegelijkertijd uro Hagen Seniorenrestaurant VOS Meningen I van lezers I AUTOSPORT Concertkoor Baarn hervat repetities Meningen j ^^^vanlezersl Begraafplaats Richting Hospice Oproep voor reünie oud-militairen EOD OS tel. 6023681 Verstrikte duif Van Breukelen, vast goed! ;t.nl de Algemene Plaat- verleend aan het ouden van de Gilde- ustus 2004 op en om Huycklaan. e Wet Vereniging en :end om op zaterdag van 12.00 uur tot v schietwedstrijden te and van artikel 35 van ing is verleend voor ilische dranken. i de Algemene Plaat- verleend voor het or- op het terrein de Engh n 12.00 uur tot 17.00 i 5.2.4 van de Algeme- unning is verleend Timelmarkt in en om :iekvereniging Odeon vanaf maandag 6 sep tember t.b.v. de rom- nber lid 1 sub c van de Alge- 'ergunning is verleend imerfeest van zorgcen- rrein aan Boekweitland laken ter voldoening id 1 van de Wet op de lat met ingang van 12 weken in het gemeen- bij de afdeling Planolo- n; geopend iedere jr en op donderdag- in de gemeentelijke neentehuis (gedurende i) en in Idea kunsten- Willaertstraat 49 te i ligt het ontwerp-be- 2004'. el 23, lid 1 sub c van de ig kan een ieder gedu- zijn zienswijze over het kenbaar maken. De ge- hun zienswijze hebben nheid deze nader mon- Op de laatste zondag van au gustus binden de broeders van het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest weer de strijd om het koningsschap aan. Rond 13:00 uur start op 29 augustus de ce remonie rondom het aftreden van de oude koning, gevolgd door het vrijen van de vogel en dan kan de strijd beginnen. Hbngcvcer drie uur later zal de v. houten vogel zich gewonnen geven en is de nieuwe koning bekend. De strijd tussen de naar verwachting 130 gildebroeders is het hoogte punt van het verenigingsjaar. De jvvjpanning is te snijden en vele schutters zullen er weer dichtbij Zijn en wel een houten splinter, of "Misschien wel een groter stuk hout aaar beneden zien komen. Maar ae koning is uiteindelijk degene lie het laatste stukje naar beneden chiet. )e huldiging van de nieuwe ko ning wordt meestal door honder den mensen gevolgd. Daarna is er de openbare presentatie in de tent, ïaar na het gildeweekeinde blijven veel activiteiten van een koning voor de buitenwereld minder dui- jelijk zichtbaar. Wat heeft zo'n koning allemaal te doen, welke laak heeft, hoe vult hij die in. John van Kempen Zondag 31 augustus 2003 was 17 John van Kempen misschien wel zelf het meest verbaasd, dat juist hij de vogel eraf schoot. Voor het eerst in de geschiedenis moest het gildekorps de 'bult' over om 's avonds de nieuwe koning op te halen bij zijn met slingers en vlag gen versierde huis, waar hem eerst nog hulde werd gebracht. En terwijl koning Van Kempen 's avonds met zijn vrouw Joke het Hollandse Hit Festival opluisterde, moest zijn baas nog even worden gebeld om te regelen dat hij maan dag niet hoefde te werken. Het is immers gebruikelijk dat de koning dan 's middags de ouderencontact- middag bijwoont. Het koningspaar had toen inmiddels gezelschap ge kregen van de hofdames Toos Engberink en Hannie de Bie. Een dag later schoven ze alle vier aan voor de teermaaltijd en opende het echtpaar Van Kempen het dansen. Middelpunt Daarmee werd tevens het startstein gegeven voor een jaar van activi teiten, waarin de gildekoning en zijn vrouw vaak in het middelpunt staan. Een bezoek aan de receptie van deken Frans Zwart die zijn veertigjarig priesterschap vierde in Hoogland, een medewerkersavond in Soest en een hoofdliedendag in Den Bosch waren de eerste offi ciële taken van de koning. Daarna was hij aanwezig bij onder meer de viering van het pausjubileum in Den Haag in oktober, aansluitend de Nuntiatuur en de korpsdag. Als medewerker van een van de grote leveranciers van Sint Nico- laas, lagen de activiteiten van Van Kempen als gildekoning in de laat ste maanden van vorig jaar op een laag pitje. Maar daarna zat hij al weer aan de bestuurstafel tijdens de Algemene Ledenvergadering van het Groot Gaesbeeker Gilde en op de eerste zondag van januari ontving hij, samen met het bestuur, de gasten op de nieuwjaarsrecep tie. Daar bleef het niet bij, want Van kempen kon niet ontbreken op de jaarvergadering van de Kring van Schuttersgilden Land van Cuijk in Oploo en vierde korte tijd later in Soesterberg het feest van de patro nes van het gilde. Ook waren het koningspaar en de hofdames mee op de twaalfdaag se pelgrimage naar Ierland. Het werd voor hen een bijzondere er varing. Een kringdag in Haps en optre dens van het gildekorps bij onder meer huwelijksfeesten van gildele- den waren andere activiteiten, waarbij John van Kempen officieel van de partij was. Titel Nog achttien dagen mag hij zich koning noemen. Of hij ook het komend jaar die titel draagt, lijkt onwaarschijnlijk. Tijdens het mo derne koningsschieten van het Groot Gaesbeeker Gilde (sinds 1960) kwam het nooit voor dat de koning wederom het laatste stuk je van de vogel naar beneden haal de. In ieder geval zal het koningspaar John en Joke van Kempen zich nog enkele keren presenteren tij dens de komende gildefeesten, met als absoluut hoogtepunt de Vrije Gildedag op zondag 22 au gustus. Op vrijdag 27 augustus volgt er nog een keer een huldiging aan huis, daarna moet Van Kem pen het zilveren schild afgeven, dat herinnert aan zijn koningsjaar en dat zal worden bevestigd op de ko ningsmantel. Daarna mag hij niog enkele prijs uitreikingen verrichten, maar op zondag 29 augustus is het om 13:00 uur voorbij. Het vrijen van de vogel is dan zijn laatste officiële daad als koning. Vanaf dat mo ment is hij weer gewoon gildebroe- der en tamboer van het gildekorps. Het jaar is voorbij gevlogen, vin den John eh Joke. Het is naar hun idee een indrukwekkend jaar ge weest met een keur aan activiteiten en ze hebben er met volle teugen van genoten. Als koningspaar van hei Groot Gaesbeeker Gilde hebben John en Joke van Kempen uit Soesterberg heel wat activiteiten afgelopen. Het is het tweetal overigens uitstekend bevallen. 0 tot 10:45 uur een kijkje bij de open les voor gevor- en daarna vrijblijvend deel- aan de eerste les voor be- De gediplomeerde docen- indrikse geeft dit seizoen 31 n de Klarinet. Er zal wor- danst in twee groepen van tot achttien personen, me daaraan kost 60,00. >pgave voor of informatie - cursussen kan men terecht ontmoetingscentrum, tel. 19. .torium adviezen. 'zekerden. efoon 035 - 602 02 49 1960 Helmus Kok i 1961 Piet Brouwer I 1962 Piet van den Hengel 1963 Arie Hagen I 1964 Henk van Doorn 1965 Kees van Doorn 1966 Gijs Hilhorst 1967 Dorus Kok 1968 Helmus Kok 1969 Henk van Doorn 1970 Bert van dèn Dijssel 1971 Piet van Schalkwijk 1972 Jan Hartman 1973 Fried van den Breemer 1974 Harry van der Zouwen 1975 Wim Hartman 1976 Toon Hilhorst 1977 Wim van Hoflsot 1978 Johan Grift 1979 Bertus Hagen 1980 Harry van der Zouwen 1981 Ad Hooft 1982 Gert Schimmel 1983 Ben ten Haaf 1984 Jan Grift 1985 Harry van der Zouwen 1986 Jan Smeeing 1987 Nol Hagen 1988 Kees de Bruin 1989 Jan van Steen 1990 Gerard van Roomen 1991 Nol Hagen 1992 Ben van Schalkwijk 1993 Peter Kuyer 1994 Jan van Steen 1995 Ben Schimmel 1996 Theo Vlug 1997 Ernst Kuyper 1998 Leo Valk 1999 Kees Engberink 2000 Ben van Schalkwijk 2001 Wim Hilhorst 2002 René van Hal 2003 John van Kempen inmiddels overleden Dit jaar is ook het voorlaatste weekeinde van augustus inge ruimd voor activiteiten van het Groot Gaesbeeker Gilde. Daarbij zal er voor de kinderen en jeugd veel de revue passe ren. Ongetwijfeld trekt op za terdag 21 augustus Jochem van Gelder met zijn programma 'De Meester is Gek' aan de Fer- dinand Huycklaan een volle tent. Thssen 15:00 en 17:00 uur houdt de televisiepresentator van de NCRV basisscholieren in zijn greep. Het decor is een sfeervol en compleet ingericht schoollokaal. De ervaring leert dat dit een school is waar geen enkele leerling op de bel zit te wachten, maar waar iedereen hoopt dat de les duurt. Tussen de lessen door houdt Van Gelder $en afvalspel, waarin hij op zoek gaat naar de leukste leerling van Soest. Inmiddels zijn honderden toe gangskaarten verkocht en de orga nisatoren verwachten dat de 'De Meester is gekheet het pro gramma waarmee Jochem van Gelder zaterdag 21 augustus naar Soest komt. De klas van de televi siepresentator is de enige, waarin de kinderen niet verveeld zitten te wachten op de bel. De les kan vol gens hen niet lang genoeg duren. Leven en gezondheid' is het the ma van de bijeenkomst die don- Ierdag 26 augustus wordt gehou den in ontmoetingscentrum Klaar- water. Aan de Wiardi Beckman- itraat staan om 13:45 uur gratis coffie en Limburgse vlaai klaar voor de bezoekers. Een bedrijf zal daarna een presentatie geven over diverse gezondheidsartikelen. Als attentie krijgt elke deelnemer een geschenk. De bijeenkomst is geor ganiseerd door de afdeling Soest van de ANBO. Belangstellenden tunnen zich vooraf aanmelden bij loke de Zoete, Koningsweg 35, 3762 EA Soest. n van Nieuwenhuizen, >p Reisburo Hagen gen.nl De Stichting Welzijn Ouderen L stormloop nog niet afneemt. Een entreebewijs kost 3,50 en is in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VW aan de Steenhoffstraat, Pri- mera De Beer aan de Tamboerijn, Primera Zuid aan de Zuidprome nade en Tabakspeciaalzaak R. Bon aan de Laanstraat. Kinderen en jeugd kunnen op 21 augustus vanaf 10:00 uur hun ogen al uitkijken tijdens de Oldtimers Trekkersdag. In dit programma is voor hen een traptrekkersrace op genomen. Inschrijven daarvoor kan op de dag zelf op het terrein De Blaak. Een dag later staat daar tijdens de Vrije Gildedag een springkussen opgesteld. De jonge bezoekers kunnen op woensdag 25 augustus meedoen aan de gildeloop, georganiseerd door AV Pijnenburg. Er zijn van af 18:20 uur wedstrijden voor on der meer de leeftijdscategorieën tot en met 12 jaar en 13-16 jaar en 16 jaar. Jeugd vanaf 16 jaar kan' 's teiten wordt een kleine bijdrage gevraagd aan de deelnemers. Bei- avonds ook (met een kaartje dat 16,00 kost) naar het concert van Rowwen Hèze dat om 21:00 uur begint met een voorprogramma van Black Tüxedo. Gildeweekeinde In het traditionele gildeweekeinde kunnen kinderen zich zowel op 28 als 29 augustus vermaken op de kinderkennis. Voor 1,40 kunnen ze zich hier de hele middag uitle ven. Op zaterdag staat de Pret Mobiel Show opgesteld, aangevuld met een draaimolen voor de klein tjes. De volgende dag staat Max World er. Jongelui kunnen zich met elkaar meten op de rodeostier en voor hen is er ook een speciale schietwedstrijd. Voor beide activi- de dagen kunnen kinderen zich la ten schminken 2,00). Jeugdige ruiter en amazones zullen deelnemen aan het volkspaarden- feest. Op de agenda staan onder meer ringsteken en behendigheids wedstrijden voor deelnemers tot 16 jaar. Voor de jeugd vanaf ongeveer 12 jaar komt maandag 30 augustus de Drive in Show van Radio 538 naar De Blaak. De entree bedraagt 6,00. De dames van Stam/SoVoCo spelen al hun thuiswedstrijden in de eredivisie in Spleasure Centrum. De duels zijn gepro grammeerd op zaterdagavond en beginnen telkens om acht uur. De heren van Smeeing/ BDC (eerste divisie) beginnen iedere keer om halfnegen in Beukendal. Liefhebbers van de lokale topspor ten volleybal en handbal zullen driemaal moeten kiezen aan welk team ze de voorkeur geven. Voor de rest wisselen de thuiswedstrij den van de twee ploegen elkaar vrijwel wekelijks af. Voor de handballers begint de re guliere competitie op zaterdag 12 september met een thuiswedstrijd tegen White Demons dat net uit de eredivisie is gedegradeerd. Smeeing/BDC mocht als periode kampioen en winnaar van de na- competitie om een plek in de ere divisie spelen, maar de weg daar naartoe werd geblokkeerd door Kolping. De eerste Speeldag in de eredivisie volleybal is zaterdag 9 oktober. Op die dag spelen, net als op 23 ok tober en 6 november, zowel de dames van Stam/SoVoCo als de heren van Smeeing/BDC tegelij kertijd in Soest. Daarna vallen de thuisbeurten niet meer op dezelf de dag samen. Stam/SoVoCo werkt eerst acht tien competitieduels af, waarvan de laatste op 19 februari. Daarna worden er Play Offs voor de bo venste en voor de onderste teams gehouden. De nummer tien degra deert rechtstreeks, terwijl de num mers acht en negen een best-of- five spelen. De winnaar blijft so wieso in de eredivisie, de verliezer krijgt dan nog een kans zich te handhaven in p/d-wedstrijden met de kampioenen uit de eerste divi sie. Dat zal dan begin mei zijn. Smeeing/BDC heeft een regulier programma dat met 24 wedstrij den doorloopt tot en met het eer ste weekeinde van april. De kam pioen plaatst zich direct voor de eredivisie, tenzij dit een tweede team van een eredivisieclub is. Mocht Smeeing/BDC wederom een periodetitel pakken, dan volgt een nacompetitie van zes duels die in drie weken moeten worden af gewerkt. De winnaar maakt dan weer in een uit- en een thuiswed strijd met de nummer negen van de eredivisie uit wie er volgend seizoen op het hoogste niveau mag inkomen. Wedvlucht: Morlincourt; af stand: 330 kilometer; wind: oost-zuidoost. plek. Op zondag sleepte teamge noot Oudshoorn nog een zesde plaats uit de strijd. Hoekzema en Oudshoorn waren toch wel licht teleurgesteld over het verloop van de twee evene menten. Op dit moment staat de equipe tiende in het algemeen klassement van 25 deelnemers. Ze hebben één race minder gereden dan de overige coureurs. Pim Hoekzema bewaart niet de beste herinneringen aan de laatste twee races in de Seat Cupra Cup. Zowel in Assen als in Zandvoort liep de enduran- ce race met Rene Oudshoorn niet goed. Op het circuit van Assen bracht de Soester Hoekzema de wagen als zesde binnen. Voor het tweede deel nam Oudshoorn het stuur over, maar reed de eerste ronde meteen de grintbak in. Zo viel het team terug naar de twintigste plaats. Vanaf die positie startte Hoekzema een dag later voor 50.000 toeschouwers. Veel eer viel er niet meer te behalen, verder dan de elfde plek van de 25 gestarte wagens zat er niet in. Afgelopen weekeinde in Zand voort ging het tijdens de Masters ook direct mis. De Soester coureur raakte zaterdag in de endurance betrokken bij een zware crash en moest de pits opzoeken. Weliswaar kon hij zich even later weer in het racegeweld storten, maar hij had toen inmiddels wel twee ronden achterstand. Hoekzema en Ouds hoorn reden in het restant van de wedstrijd tachtig procent van de rondjes het snelst van alle deelne mers, maar de achterstand was dusdanig groot, dat -ze genoegen moesten nemen met de veertiende Het Concertkoor Baarn hervat op maandag 16 augustus na de zo mervakantie de repetities. De koorleden werken onder leiding van Thijs Kramer aan de stukken die ten gehore worden gebracht tij dens het komende concert. Dat concert vindt plaats op vrijdag 10 december in de Paaskerk te Baarn. De repetities vinden elke maan dagavond plaats in de Paaskerk aan de Oude Utrechtseweg te Baarn van 20:00 tot 22:00 uur. Wie geïnteresseerd is om lid te worden of eerst een keer wil ko men luisteren is van harte welkom. Ook kan men voor een bepaald concert tijdelijk lid worden. Voor het voorjaar van 2005 staan het 'Requiem' van John Rutter en 'The Crucifixion' van John Steiner op het programma. Informatie: A. van der Horst, SS 035-542.28.93 of mevrouw A. Kole, 033-299.93.45. DE VRIENDSCHAP B.G. Schimmel 1; B.v. Gardingen 2; Mevr. Altenaar Zn. 3; D. Krol 5; R.W. Grift 6; G. Rietveld 8; H.H. v.d. Veen 9; Altenaar/Reijerse 14; H.C. Rauch 31; J.C. Wijnands 32; C.J. Voerman 33; Vaessen/Veenendaal 35; J. Kortland Zn. 38; DE ZWALUW R. v. Hornsveld 1; H. Vonk 2; Patrick Ingrid 3; v. Es Rijksen 4; Comb. van Egdom 5; E. v.d. Brakel Zon 10; C. Kamphorst 19; H. Vos 22; S. v.d. Heiden 24; Comb. de Bes- de Bree 30; H. Wolfsen 33; M. van Rou wendaal 47; R. v. 't Net 53; H. Wouds tra 57; Th. Post 65; J. de Jong 68; Gebr. de Bruin 81; G.M. Schimmel 85; J. van Dijk 99. Jubileumvluchten Nicrgnes l.Fast Henkie; 2. Ben Fugers Meube len; 3. G. van Drie; 4. RVC B.V.; 5. Metselbedrijf H. Vos; 6. Sponsor Zon der Naam; 7. Eemland Diervoeders; 8. G. Buizer; 9. L. van Hornsveld; 10. Ballotage Commissie SEC 4. Chateauroux 1. Harrie Toonen Assurantiën; 2. Tup- ker Schoon Natuurvlees van eigen fok kerij; 3. Huidverzorging Miranda; 4. Dijkstra Verhuizingen; 5. B. v.d. Dijs sel; 6. Groenbeheer Laar; 7, Fam. Bosman; 8. Eemland Diervoeders; 9. Open brief aan college Geachte burgemeester en wethou ders. Komt u wel eens op de Al gemene Begraafplaats? Bijna zou ik hopen van niet. Wat ziet het er daar dit jaar erbar melijk uit! Zelf ben ik een dage lijkse bezoeker. En ik heb er altijd kunnen genieten van een soort park. Keurig onderhouden. 'Genieten', een gek woord mis schien wanneer je het in verband brengt met de laatste rustplaats van zovele Soesters. Maar het was er mooi en rustgevend. Nu kun je er alleen verdrietig van worden. Dat kan toch nooit de bedoeling zijn? Wat doet de gemeente Soest met onze jaarlijkse bijdrage voor het onderhoud? 57 Euro, dat is toch geen kattenpis? De enkele mensen die er werken, werken zich m.i. in het zweet. Dus daar kan het niet aan liggen. En geloof me, ik ben altijd heel trots geweest op 'onze plek'. Maar nu schaam ik me om er met een familielid of bekende naar toe te gaan. Zoveel onkruid! Schande. Maar één ding is zeker: niet ik, maar degene die hiervoor verant woordelijk is, moet zich doodscha men. Mw. J.S. Rademaker-Schaap P.S.: En nu niet wéér flauw doen en zeggen: we hebben nooit klach ten of post ontvangen. Dus bij deze verzoek ik u om mij schrifte lijk te antwoorden. door Maijan Haak Om eerlijk te zijn heb ik over de maanden juli en augustus altijd een tegenstrijdig gevoel. In het voorjaar lijkt niets zo aantrekkelijk dan de zon die eindelijk warm genoeg wordt voor een beetje buitenleven en de vakantie waarin je helemaal niets te doen hebt. En het is waar; mijn vakantie was precies wat het zijn moest en ik geniet nog dage lijks van heerlijke avonden in de tuin. Maar toch beginnen in de loop van de zomer bepaalde zaken me te irriteren. En dat zit hem vooral in de tijd die je hebt om dingen te be denken en de onmogelijkheid om er iets mee te doen omdat de rest van de wereld op vakantie is. Wat mij betreft mag het weer gauw septem ber zijn. Neem nu het bestuur van de Stich ting Hospice. Ik ben zelf eind juni al op vakantie gegaan en ben dus al sinds half juli weer actief. Dat was net het moment waarop zowel Wil als Rian het land verliet om daar voorlopig niet terug te keren. Joost is net terug en Ronald gaat nog. Alleen Ab is een betrouwbare fac tor, die heeft een boerderij en kan dus niet gemakkelijk gemist wor den. Al met al liggen onze activitei ten twee maanden vrijwel plat. Het zou trouwens weinig helpen als we met het hele bestuur voor de goede zaak thuis zouden blijven. Als de mensen waar je iets mee moet rege len er niet zijn levert het alleen maar ergernis op. Toch is het beeld dat in deze tijd heel Nederland het wat rustiger aan doet verkeerd. Een kennis van mij die in Amersfoort woont is actief als vrij williger in de Döme, het pas geo pende hospice in Amersfoort. Zij doet dit vrijwilligerswerk naast haar gewone job. Ze heeft zich niet aan gemeld omdat ze zo'n behoefte heeft aan een stukje vrijetijdsbeste ding, maar gewoon omdat ze het mooi werk vindt. Toen ze terug kwam van vakantie kon ze direct aan de gang in het hospice. De be hoefte aan hulp staat in de zomer niet stil en de hulpverleners moeten ook op vakantie en dus is de druk om te komen groot. Je moet er toch heel wat voor over hebben om dit soort vrijwilligerswerk te doen. Het lijkt mij op zichzelf al zwaar om steeds weer betrokken te zijn bij het lijden van mensen in de laatste fase van hun leven. Maar je moet ook in staat zijn zonder tegenzin het be lang van een medemens te stellen boven jouw eigen behoefte aan ontspanning. En dat terwijl de rest van je omgeving het er eens even van neemt. Teruglezend bedenk ik dat dit nu typisch bespiegelingen zijn van ie mand die te veel tijd heeft om na te denken en te weinig om te doen. Ik hoop in mijn volgende column weer wat meer te melden te hebben. Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het hospice in Soest. Informatie op svww.hospicesoest.nl of IQ 603.76.54. De reüniecommissie van de Stich ting Geschiedkundige Verzameling EOD roept al het dienstplichtig en beroepspersoneel van de KM, KL en Klu die dienen of gediend heb ben bij de Explosieven Oprui mingsdienst, op voor haar reünie op 5 november a.s. De reünie staat in het teken van het 60-jarig be staan van de Explosieven Oprui mingsdienst, terwijl de EOD van de KLu haar 50e verjaardag viert. Voorafgaande aan de reünie zal een herdenkingsdienst ter nage dachtenis van de gevallen explosie- ven-opruimers worden gehouden in de r.k. St. Barbarakerk te Cu- Icmborg. Wie geen oproep ontvan gen heeft en toch wil deelnemen kan nadere informatie opvragen bij Reüniecommissie EOCKL, S.M. Scheickkazerne, Gutenbergweg 10; 4104 BA Culemborg, SS 0345- 54.33.00. De kosten voor deel name zijn vastgesteld op 10,00 p.p. Opgaven onder ge lijktijdige betaling moeten voor 15 september binnen zijn. Stichting Welzijn Soest biedt de senioren in Soest en Soesterberg een uitgebreid pakket van voorzieningen en activiteiten aan. Eén van die activiteiten is het seniorenres taurant georganiseerd door de werkgroep VOS van de SWOS. Een team van 18 vrijwilligers van de VOS zet zich met veel enthou siasme in voor deze activiteit. Zelf standig wonende senioren (even tueel ook echtparen) zijn van har te welkom in het seniorenrestau rant. Driemaal in de week - op maandag, woensdag en vrijdag van 12:00 tot 14:15 uur - is het restau rant geopend. Het bevindt zich in de moderne recreatiezaal van het verzorgingshuis Molenschot aan het Dalplein. Behalve het feit dat de gasten een gezonde en smaakvolle maaltijd kunnen gebruiken, biedt het res taurant hun ook de mogelijkheid om nieuwe sociale contacten te Project Vereenzaming Ouderen Soest I maken met leeftijdgenoten. De sfeer is altijd ontspannen en gezel lig. Het feit dat het restaurant in augustus vijfjaar bestaat toont wel aan dat het een succes is! De be zoekers bepalen zelf met welke fre quentie per week zij het restaurant willen bezoeken. De deelnemers kunnen kiezen uit een driekeuzenmenu; de prijs be draagt 5,00. Een aperitiefje kost 0,90 of 1,00. Een smaakvolle vegetarische maaltijd behoort ook tot de mogelijkheden. Men kan zich tot een dag van te voren, tot uiterlijk 17:00 uur, op geven bij de SWOS aan het Dal plein, 88 035-602.36.81. Informa tie over de VOS: Margöt Bultink, S8 602.36.81. Geachte redactie, De tekst in de het stuk 'Brandweer bevrijdt duif' (SC 4 augustus) en dat de bewoners etensresten uit strooien is niet juist. Al jaren voert een van de bewoners van de Ru benslaan iedere dag de duiven. Al vele jaren hebben wij deze bewo ner gevraagd hiermee te stoppen, totnogtoe zonder resultaat. Het is begonnen met een paar duiven, maar ondertussen uitgegroeid tot enkele honderden. Er wordt al ge sproken over de duiven dat zij de ratten van de wijk zijn. Ondertussen zitten wij met vuile auto's, dus naar de wasstraat, wat een belasting is voor het milieu cn voor onze portemonnee. En dan moet ook nog de brandweer uit rukken! Ik neem aan dat deze hele operatie betaald wordt uit de ge meentelijke belastingen. Daarbij hebben wij ook nog eens in juli en augustus last van een spreeuwen- plaag, dus dubbel naar de was straat en ook nog eens stankover last. Mijn vraag is: Kan de gemeente hieraan iets doen?! Coby Holla 147.500,- k.k. Colenso, Soest In rustige woonomgeving, nabij paleis Soestdijk, 2-kamer parterre appartement (ca 50 m') met grote tuin op het zuiden. Indeling: hal, bijkeu ken met aansl. wasm. droger, mod. keuken met inb app. (koelk., vriesk., ker. kookplt). woon- eetkslpk. met deur naar achtertuin en douche cel met toilet. Algemeen, dit appartement verkeerd in goede staat van onderh. en is o.a. voorzien van: laminaatvloer, kunstsi. kozijnen, dubbelglas en gr. tuin Servicekosten: 89,- per maand. (ind. o.a. brandverzek., glasverzek.. voorschot gas c v., watergebronderh. en opbouw reserve). Aanvaarding in overleg. 499.000,- k.k. Kerkpad Noordzijde, Soest In rustige woonomgeving met (raai uitzicht, op loopafstand van centrum ligt deze vrijstaande semi-bungalow met garage, tuinkas en vrije ach tertuin (ca. 541 mJ). Indeling: entree, hal, m.k., woonk, met openhaard, keuken met inb.app. (vaatw., koelk metvriesv., elektr. kookpl badk. en toilet, ouderslpk met schuifpui naar zonnige achtertuin. Verdieping: overloop, 2 gr slpks., extra bergruimte, c.v.-opstelling. Algemeen: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is o a voorzien van ged. dub bel glas, velux dakramen en uitbreidingsmogelijk heden Aanvaarding in overleg. 239.000,- k.k. Valeriaanstraat, Soest In rustige en gezellige woonomgeving gelegen midden drive-in woning met extra grote achtertuin (ca. 26 m') met berging.Indeling: gang, meterkast., inpandige garage, ruime tuinkamer met vaste kasten. Ie verdie- ptng: hal, cv ruimte, toilet, woonkamer met allesbran- der en schuifpui naar balkon, American Kuchen met schuifpui naar balkon 2e verdieping- overloop, ruime ouderslaapkamer (voorheen 2 slaapkamers) met vaste kasten, tweede slaapkamer, badkamer met ligbad, vaste wastafel en 2e toilet. Deze woning verkeert in nieuwe kozijnen met dubbel glas, plavuizen vloeren, houten vloeren gedeeltelijke stoffering, diepe achter tuin op het zuiden, blokhut en nieuwe garagedeur Aanvaarding in overleg 395.000,- k.k. Van Weedestraat, Soest Pal in het centrum gelegen, op de eerste woonlaag, zeer luie maisonnette met zeer ruim dakterras en berging in de onderbouw (bouwjaar 2002). Indeling hal. mk toilet, luxe keuken met inbouwapp (o.a. combimagm koelk., vriesk., afwasmachafzuigkap, granieten aan- rechtblad) en openslaande deuren naar terras. Grote woonkamer met erker (circa 46 mJ) Verd.: overloop, ruime ouder slaapk. met erker en vaste kastenwand. twee slaapk., zeer luie badkamer met 2e toilet. Whirl pool, wastafelcomb., aparte douche met massage-unit Algemeen: Deze maisonnette is afgewerkt met zeer luxe materialen o.a. plavuizen vloeren, Spachtelputz, decor wanden, luxe sanitair en tegelwerk, dubbel glas etc Goederen/personen lift aanwezig. Service kosten 75,- per maand Aanvaarding in overleg 219.000,- k.k. Weteringpad, Soest Op modern bedrijventerrein, nabij uitvals wegen, gelegen bedrijfshal (bj. 1998) van ca 240 m' (beg. grond ca 120 m' en ver dieping ca 120 m') en 2 parkeerplaatsen. De bedrijfshal is o.a. v.z.v. krachtstroom installatie, toiletgroep met keuken, ver- lichtingsapparatuur en alarminstallatie. B.T.W. regeling van toepassing. Aanvaarding in overleg Makelaardij, hypotheken en assurantiën www.vbo.rtl Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 info@vanbreukelenvastgoed.n]

Soester Courant | 2004 | | pagina 5