ik! S erf Muts: 'Ach, eigenlijk is het jewoon lopen en verder niks...' in op J len deze ingen ^oestSOjaargeledenj Verdwenen Soest 1 OP SOEST an Extra activiteiten bij Soester tenniskampioenschappen Titel Den Oude en Arkema Galeri^leHLainpioene^ Twee titels voor Koelewijn en Huizinga bij Soestdijk Uniformen voor P.V.O. Museum Oud Soest iTElilMÏÏS Historische Vereniging Soest Editie 25 start op 18 september TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN TENNIS lwww.rabobankonline.com Soester pelgrim terug uit Santiago de Compostela 0800 - 0432 Clubkampioenen bij de Schieter TRIATLON Duivenberichten| ■dii.idMkiuji.uawgw Tijdens Henk Ebben Open Toernooi TENNIS BELGEN)COMPETITIE 2004 PAGINA infOFNSnAO 18 AUGUSTUS 2004 SOESTER COURANT PAGINA 11 Joor je heen en in gesprek komen met je- je diepste kern. kan lachen, kan verwonde- kken is een rijke en intensie- ir 2 cursussen. D - TOUCHE - AUPING r O nfo@middelmanwonen.nl PANASONIC D-DVD-RECORDER Films en tv-programma's opnemen op DVD. Tot 80Gb opname op interne Hard Disk. mponent Video aansluiting (Progressive Scan) en Time Slip functie. Met GRATIS ProfigoW Scartkabelen 2 DVD-RAM-schijties t.w.v. 44f -i 0 n f MUSIC movie usic Movie Jit de Soester Courant van Dinsdag 17 Augustus 1954 ILLABRAND TE DESTDUINEN. ijdagmiddag tegen 3 uur ont- kten buren, dat de villa, staande i de Middenlaan 3 en bewoond de familie H. Welcker, in ind stond. brandweer trof een felle vuur- aan, welke woedde op het bo- igedeelte van deze met riet ge- cte woning. Met twee stralen de nevelspuit werd het vuur itreden, doch spoedig daarna rden de motorbrandspuiten van brandweer en van de militaire ndweer te Soestduinen inge- akeld. t acht stralen werd de vuurzee Iwongen, doch men kon niet hinderen, dat de bovenwoning irandde en het rieten dak ver en ging. Hat benedenhuis kreeg grote wa- telchade, doch daaruit had men lujf meubilair kunnen redden, bewoners waren tijdens de d afwezig en waarschijnlijk is (sluiting oorzaak van de brand. |st te 6 uur kon de brandweer ikken. Verzekering dekt de ide. Dit is de tweede maal, dat deze villa door brand werd ver nield. In 1938 werd dit huis, even- al^ belendende percelen, door brand in de as gelegd. GÊEN SPREEKUUR. D<| Burgemeester is verhinderd nSrgcn zijn gewone wekelijkse jjgreekuur te houden. DiÖOR HOND GEBETEN. Emi bewoner van de Korte Hart- w©> deed bij de politie aangifte, hij was aangevallen op de :uweweg. Een bouvier had deze istenaar zó toegetakeld, dat hij onder medische behandeling •est stellen. de Birktstraat werd een ande- oestenaar eveneens door een vier aangevallen. Een grote ikelhaak in de pantalon van het :htoffer was het resultaat. 'NIJNEN GEDOOD, hond heeft op de Schouten- pweg enkele konijnen gedood, een tweetal bewoners heeft hij van de respectievelijke konijnen hokken de ruiven vernield en daar na de langoren doodgebeten. Eén konijn werd zo goed als verslon den. De hond werd opgespoord, alsme de de eigenaar, die het „etentje" mag betalen. Vrijdag 20 Augustus Reeds heeft de Soester Courant herhaalde malen plaatsruimte af gestaan om de Soester burgerij er van op de hoogte te brengen, dat wij samen op een eenvoudige ma nier nu ook iets voor P.V.O. kun nen doen. P.V.O. staat voor ons klaar om onze feesten en plechtigheden met muziek op te luisteren. Dit vereist van de leden, naast een ernstige en toegewijde studie en oefening, of fers van tijd en geld. Wij zijn maar al te bereid om het resultaat erken telijkheid te aanvaarden, zonder er veel over te denken of er nu van onze kant ook niet eens wat extra's (iedereen is natuurlijk donateur) gedaan moet worden. En nu moet het: P.V.O. heeft uni formen nodig. Natuurlijk. Maar daar hadden we eigenlijk al lang voor moeten zorgen. Maar het kan nu nog. Er wordt geen gift van ons gevraagd. Alleen of we een of meer tientjes willen uitlenen. Als we kinderen of kleinkinderen hebben kopen we, als het maar even kan, voor hen obligaties. We doen hen, P.V.O. en ons zelf er genoegen mede. En de kinderen leren, dat de liefde niet altijd van een kant kan komen. Hebben we geen kinderen dan ko pen we zo mogelijk er nog een extra. We kunnen P.V.O. natuurlijk aan uniformen helpen. Het gaat er maar om of we het werkelijk wil len. De Burgemeester van Soest, S. P. BENTINCK. iedere cvoeKidoy i*t de du-i (Mxar pruutr €.9,-frex t. ^LICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl HOOGPOLIGE Slndi I9S6 li Alsmede zuiver scheerwol en - projecttapijttegels Kom naar ome toonzalen bi| de tapijtlabnek van Dt ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGEITAPUT Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Ook bij niet oonschof von Kelo lopijttepek in onze 1000 m' (apijflegelshmwoom, wowen binnen Nederland uw benzinekosten vergoed. www.vanheugten.nl Bel 0318-571225 voor gratis capijtkleureninfo! Kom naar onze afdeling speciale aanbiedingen TAPIJTTEGELS. Altijd 1 200.000 topljttegels In voorraad1. reeds v.o. 1,95 p.t. so*so cm De omstandigheden waarin de bewoners van Soest vroeger leefden, waren totaal anders dan nu. Rond 1904 telde Soest nog geen vierduizend inwoners en dat waren voornamelijk kleine boertjes en ambachtslie den. De Soesters waren ruim een eeuw geleden nog zeer door hun arbeid gebonden aan de grond waarop zij werkten en leefden met hun gezin. De zandgrond was arm en schraal en vereiste langdurige en harde ar beid en de oogst van die noeste ar beid was doorgaans te weinig om met een gezin van te eten. De Soesters waren net zo arm als hun grond, wordt wel gezegd. Zo ver namen we dat er toentertijd in Soest nog enkele echte schaapher ders waren, die met hun kudden de heidegronden tot voorbij Soesterberg en Den Dolder af- Een van die schaapherders was Wilhelmus Overeem, geboren in 1829 in Soest. De naam doet ver moeden dat de familie Overeem in de tijd van Napoleon deze naam heeft aangenomen, omdat zij van over de Eem waren gekomen. Wilhelmus Overeem woonde in het boerderijtje dat we deze keer als foto plaatsen. Het heeft aan de zuidkant van Soest gestaan in de omgeving van de plas waar de Plasweg naar is genoemd. Over eem was in Soest bekend onder de naam 'Helmus uut de Plas'. Van Helmus weten Wie verder niet zoveel meer, maar wel dat hij kin deren had, o.a. een zoon, ene Cor- nelis Overeem die een boerderijtje moet hebben gehad op de Bunt. Zoon Cornelis ging er niet met de kudde op pad, maar hij handelde meer in schapen. Hij had het ook niet breed want, zo gaat het ver haal, naast wat kleinvee had hij voor eigen gebruik maar één koe. Die liet hij grazen op de verloren stukjes gras langs wat nu de Kolo- nieweg is. Hij kreeg dan ook al spoedig de bijnaam 'Kees de Koe'. Schaapskooi We spraken verder met een klein zoon van Cornelis Overeem, Teu- nis Overeem. Hij woont in Hons- We beloofden de lezers nog een krvolg op de serie 'reisverhalen' hn Gert Muts, die als pelgrim jaar Santiago de Compostela is Jewandeld. Hij is inmiddels weer in Soest en blikt nog even tnig. lor wie dacht dat Gert Muts tij- lis zijn voettocht door Frankrijk 9 Spanje waarschijnlijk weinig ftige arbeid heeft verricht, is hier i verheugende mededeling. Hij feft - tussen de bedrijven door - lelkaar zo'n tien 'Kyriës' en een of twaalf 'Allelujahs' geschre- in het klad natuurlijk. Hij bft zich daarbij vooral laten in keren door de Spaanse compo- Sebastian Aguilera de Here- Thuisgekomen is hij ze netjes |papier aan het zetten, en het zit iik in dat er in de Wilhelmina- in Soest-Zuid - zijn 'werk- ats' als organist en dirigent van I Wilhelminakerkkoor - binnen penbare tijd melodieën zullen Jinken die ergens op de Spaan- lioogvlakten zijn geboren, grimeren is niks voor doetjes, blijkt wel uit Gerts relaas. 'Het heel inspannend, dat zeker. Je Jaart ook een beetje aan den lij- vö wat honger en dorst betekenen, want je leeft heel sober. Een goe de warme maaltijd kon je overal wèl krijgen, maar het is ook wel gebeurd dat ik zonder ontbijt op weg moest. Meestal stond ik tus sen zes en zeven uur op, om zo vlot mogelijk weg te kunnen. Dat loopt het lekkerst, want overdag is het vaak zo ontzettend heet.' Meegaan in het Spaanse ritme, in clusief de siësta, dat is voor pel grims het verstandigst, vindt hij. 'Óf je gaat er tegenin, dat zie je oók wel, maar dan ben je wel érg eigenwijs.' Pelgrimeren is inder daad lichamelijk zware arbeid, vOoral als je dan ook nog, zoals hij, eJp zuurstofapparaat van zo'n 15 kilo met je meedraagt. 'Klimmen eil dalen, dat is hard werken. Je loopt te zweten, dat wil je niet we ten. Dan zit je buik echt wel in de weg.' Hij is twaalf kilo afgevallen en zijn 'embonpoint' is geheel ver dwenen. Ni aankomst in Santiago heeft hij nóg ruim drie weken als 'gewoon toerist' rondgetrokken door Noord-Spanje, samen met zijn vrouw Jeanette, die hem tegen het einde van pelgrimage tegemoet was gereisd. 'We hebben veel ge- pn, veel genoten.' Vooral de At- itische kust, de gevaarlijke Cosa li Morte, en het uiterste puntje jm Spanje, Coba Fisterra, hebben |cpe indruk op hem gemaakt, jan het landschap en de cultuur ebben ze nauwelijks genoeg kun- en krijgen. ïeen heilige ^at de pelgrimstocht hem gedaan eeft? In elk geval is in hem niet c begeerte ontwaakt om zelf een heilige te worden. 'Dat lijkt me niet zo aantrekkelijk.' En of er in spi ritueel opzicht nu zo veel met hem gebeurd is? Hij zal het zeker niet overdrijven. 'Je verandert niet door zo'n tocht; je bent gewoon wie je bent. Maar je wordt wel met je neus op de feiten gedrukt. Ik heb bijvoorbeeld nooit geweten dat gewoon water zó lekker is...' Een van zijn belangrijkste ervarin gen is het besef dat je, zeker als pelgrim, altijd anderen nodig hebt. 'Voor je slaapplaats, voor eten en drinken ben je afhankelijk van an deren. Service wordt heel belang rijk. Je kunt wel in een ivoren to ren willen leven, maar voor pel grims werkt dat niet. Onderweg, in die hitte, ga je dat wel heel goed beseffen.' Maar 'religieus' gespro ken is er niet echt iets ingrijpends, een wonder of zo, gebeurd. 'Kijk, ik ben natuurlijk ook niet rooms, dus al die wonderlijke gebruiken doen mij weinig. Ik ben gewoon oer-protestant. Religie schuilt voor mij in de natuur, die prachtig is. 'Het ruime hemelrond, psalm 19, verkondigt zijn heil - je kent dat wel... Vooral aan die kust voelde ik me nietig, een wurm, tegenover die Hogere Macht, hoe je die ook in vult.' Hij heeft in elk geval de smaak te pakken gekregen. 'Ja, het werkt echt verslavend. Ik wil het beslist nog een keer doen, maar dan een andere route. Er zijn in Spanje en andere landen zo veel pelgrimages. Het land zit er vol mee. Pelgrims routes gaan altijd van het ene hei ligdom naar het andere, en Span je barst ervan. Maar je moet er wel goed op voorbereid zijn en ook je relatie moet er tegen bestand zijn. Ik ben al met al zo'n drie maanden van huis weg geweest; daar moet je wel tegen kunnen. Voor de thuisblijvers is het toch moeilijker. Een pelgrim ziet elke dag wat an ders, een andere plek, een ander landschap, andere niensen, het is allemaal heel kaleidoscopisch, net een film soms. Jij hebt de deur van de kooi open gezet, je bent jezelf geestelijk aan het ontlasten, je bent mooi van alle dagelijkse sores af en je onttrekt je aan alle verantwoor delijkheden. Maar voor degene die thuis zit verandert er niets.' Simpel denken Lichamelijk heeft de tocht hem wel afgemat, maar geestelijk is hij zo fris als een hoentje. 'Ik ben zo spi ritueel als de pest!', lacht hij. 'Wan delen is ook jezelf een beetje ont trekken aan de wereld - even van al het dagelijkse gezeik af zijn. Je leert simpel te denken: als ik van daag maar te eten heb is het best. Ik maakte me bijvoorbeeld hele maal niet druk over geld of over de vraag hoeveel ik had kunnen ver dienen. Nu is het leven weer ge woon en moet je weer een zaak runnen. Maar het blijft wei han gen.' Het is wel weer even wennen om terug in Nederland te zijn, en in Soest. 'Het verkeer hier, alles zo boven op elkaar. In Spanje heb je die bekrompenheid niet. Een beet je heimwee? Ja, zo kun je 't wel noemen. Ik ben er vroeger ook wel eens geweest, maar nu ben ik echt verslingerd geraakt aan dat land. Het heeft zo veel sfeer! En de Spanjaard is geen cultuur-relativist, zoals de meeste Nederlanders. Hij is trots op z'n land, z'n taal, z'n identiteit.' Dat het niet altijd makkelijk was geeft hij grif toe. 'Soms gaat het effe niet. Je ziet onderweg ook veel hospitalen voor pelgrims, die vroe ger kennelijk regelmatig wat man keerden.' Ook Gert heeft wel eens momenten gekend dat hij het ook niet meer zo zag zitten, maar dan hielp de gedachte aan zijn 'uitzen ding' vanuit de Wilhelminakerk - op Palmpasen - hem weer op de been. 'Als ik soms niet zo'n zin had of het gevoel had dat ik 'eraf' moest, dacht ik maar aan de pel grims die erop uittrokken om hun opdracht te volbrengen - de ver geving van hun zonden - en dan ging ik eerst maar eens wat eten cn drinken.' Markeerpunt Een keerpunt in zijn leven, die pel grimstocht naar Santiago? 'Wel nee, dat is overdreven. Ik zou het wel een 'markeerpunt' willen noe men. Ik ben me nu meer bewust wie ik nog ben en wat ik nog kan. Bewustwording is het goeie woord. Ook van de schijnwereld waarin we hier met z'n allen leven.' En zal hij het iedereen aanbevelen? 'Nou... als je niet van klimmen en dalen houdt moet je 't niet doen. Dan kun je beter het Pieterpad gaan lopen, wat natuurlijk ook pri ma is. En je moet onder redelijk primitieve omstandigheden kun nen functioneren. Maar voor de rest? Ach, eigenlijk is het gewoon lopen, en verder is het niks...' Pelgrim Gert Muts voor de ka thedraal van Jacobus in Santiago de Compostela: het eindpunt be reikt. Het huisje van Wilhelmus Over eem dat vroeger in de omgeving van de plas in Soest-Zuid stond. Later werd de Plasweg naar dit water ver noemd. bergen en is zijn leven lang tim merman geweest. Eerst bij een baas en later meer dan dertig jaar' als burger bij de militairen op Soesterberg. Teunis herinnert zich vaag dat zijn grootvader en ook zijn vader schapen brachten voor de schaapskooi bij villa Middel- wijk. Verder weet hij nog dat zijn vader de paarden verzorgde voor Am sterdamse kooplieden, die op doorreis in Soest waren, op weg naar Zwolle of vaak nog verder naar het noorden. Zij deden met een volle kar met koopwaar Soest aan en bleven hier een nacht in een logement over. Vader gaf de paar den voer en stalde ze in de boer derij aan de Eikenlaan en hij zorg de dat ze de volgende dag vroeg weer waren ingespannen om de tocht voort te zetten. Handel in schapen raakte wat op de achtergrond, daarvoor in de plaats kwam handel in eikels, var kensvoer en beukennootjes voor olie. Teunis Overeem herinnert zich dat zijn vader bij verschillen de buitenplaatsen in Soest de beu kennootjes onder de bomen mocht opvegen. De familie moest helpen het loze en grove hout uit de noot jes te verwijderen en daarna werd er gewand. Men blies met lucht het laatste stof en vuil en loze nootjes weg en zo bleven alleen de volle nootjes over. Met een grote vracht wagen kwamen ze deze vanuit Bel- gie ophalen om er olie uit te per sen. Zo scharrelde vader zijn kostje bij elkaar. Helaas, veel verder met deze foto zijn we niet gekomen, misschien kunt u ons duidelijkheid verschaf fen, daarom roepen wij uw hulp in. Kortom, we houden ons aanbevo len voor meer informatie over de schaapherders van Soest en in het bijzonder over schaapherder Over eem. U kunt ons altijd bellen, tel. 6012158. Op alle tennisparken in Soest liggen inschrijfformulieren klaar voor de Soester tennis kampioenschappen. Die wor den dit j'aar gehouden van za terdag 18 september tot en met zondag 3 oktober. Het is de 25" editie van de plaatselijke titel strijd. Evenals veel andere jaarlijkse ac tiviteiten is het toernooi gekoppeld aan de festiviteiten ter gelegenheid van het 975-jarig bestaan van Soest. Dat levert meteen subsidie op uit de pot met geld die de ge meente beschikbaar stelde. In verband met beide lustra heeft de organisatie extra onderdelen aan het programma toegevoegd. Zo is er op de finaledag een wed strijd wie het hardst kan serveren, verdeeld over zes leeftijdscatego rieën (ook voor jeugd). De laatste speeldag wordt verder omlijst met muziek én een verloting, met als hoofdprijs een vierdaags verblijf in een hotel in Platja de Aro (inclu sief twee tennislessen van twee uur). Alle deelnemers krijgen een aandenken aan de 25° tenniskam pioenschappen van Soest. Aan het toernooi kan worden meegedaan door maximaal 180 dubbels (heren, dames en/of ge mengd). De organisatoren beloven dat de partijen worden gespeeld op vaste dagen en op vaste tijdstip pen, zodat er geen lange wachttij den zullen zijn. De tennissers wor den telefonisch op de hoogte ge steld van de aanvangstijd van hun eerste wedstrijd. Deelname staat open voor inwo ners van Soest vanaf 18 jaar en voor alle senioren leden van de Soester clubs. Zij worden inge deeld op sterkte. Getracht wordt dit jaar ook spelers uit de catego rieën 3 en 5 vast te leggen. De Soester tenniskampioenschap pen beginnen op 18 september bij TV De Harskamp aan de Dorres- teinweg. De finales worden afge werkt bij LTC Soestdijk aan de Schrikslaan. Gezien de ervaringen van voorgaande jaren adviseert de organisatie de tennissers om zich zo vroeg mogelijk in te schrijven. Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Het komend jaar zwemmen, fietsen en stappen Erik den Oude en Annemarie Arkema door het leven als clubkam pioen van de Schieter. Leden van de triatlonvereniging togen zaterdag naar Veenendaal om de onderlinge titels te verdelen. Dat gebeurde op de kwart triat lon. In het deelnemersveld was Den Oude na 1,5 kilometer zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilome ter lopen als 29c de finish gepas seerd, maar hij was de snelster van de Schieter in 2.04.25. Achter hem was Jan Stehouwer (2.11.19) de eerstvolgende, op zijn beurt ge volgd door Dennis Moerman (2.16.07) en Philippe Terheggen (2.35.16). Annemarie Arkema werd eerste in de categorie 40 jaar en ouder in 2.31.48. De andere dames deden op de achtste triatlon mee. Cindy Dierikx had 1.18.55 nodig, Kathy Rider kwam binnen in 1.21.45. Op de recreatieve triatlon (1-40- 10 kilometer) zette Fred ter Horst 2.21.35 op de klokken, Peter Schaafsma 2.33.54 en Arie Hen zen (50-plus) 2.37.33. Machiel Ittmann behaalde eerder succes op de halve triatlon van Leiderdorp. Waar in de hitte veel deelnemers uitvielen, kwam hij als eerste over de streep: 4.16.14. An nemarie Arkema sloot deze wed strijd af in 5.57.52. Zwemloop De zwemloop in Bosbad De Vuur- sche werd woensdag bij de meisjes van 8-10 jaar gewonnen door Vera den Breejen uit Soest. Het jeugd lid van de Duinkikkers had twaalf minuten en twintig seconden nodig voor 200 meter zwemmen en 1,25 kilometer lopen. Wedvlucht: Duffel; afstand: 131 kilometer; wind: noord. D. Krol 1; Mevr. Altenaar Zn. 4; Altenaar/Reijerse 7; B.G. Schimmel 8; R.W. Grift 9; H. de Bree 12; H.H. v.d. Veen 21; B. v. Gardingen 26; Rei- ling Atsma 27; J.C. Wijnands 28; R. Reiling 38; J. Kortland Zn. 74; Vae- ssen/Veenendaal 80; Z.K.H. Pr. Bem- hard 85; G. Rietveld 89; A. Wijnands 99. P.V. DE ZWALUW V. Es Rijksen 1; Comb. van Egdom 3; R. v. 't Net 4; H. Toonen Zn 8; J. de Jong 10; Patrick Ingrid 18; H. Vos 23; G.M. Schimmel 30; R. v. Hornsveld 36; Th. Post 47; 3. van Dijk 50; E. v.d. Brakel Znn 55; H. Vonk 58; S. v.d. Heiden 76; v.d. Brakel-Os- sewcyer 78; C. Kamphorst 82; A. Teu- nissen 96; Comb. de Bes-de Bree 104; M. van Rouwendaal 115; De Bruin v. Arnhem 133; H. Wolfsen 138; J. Benschop 166; Th. Wigtman 193. Jubileumvluchten Morlincourt: 1. Metselbedrijf H. Vos; 2. Fam. Bosman; 3. Sneaky; 4. H. van Groenestein; 5. G. van Drie; 6. A.C. Kok; 7. T. Verwoerd; 8. Huidverzor ging Miranda; 9. C1000 Supermarkt de Graaf; 10. Delavast. Wedvlucht: Pont St. Maxence; afstand: 372 kilometer; wind: noord. P.V. DE VRIENDSCHAP B.G. Schimmel 1; H.C. Rauch 2; J.C. Wijnands 3; Mevr. Altenaar Zn. 4; H.H. v.d. Veen 6; B. v. Gardingen 8; J. Kortland Zn. 12; R.W. Grift 16; A. Dijkstra 21; D. Krol 31; Altenaar/ Reijerse 34; Vaessen/Veenendaal 42; C. Rietveld 58. De Vriendschap heeft weer kampioenen en prijswinnaars gehuldigd. In de dagfond klasse werd R. W. Grift in de A-groep van de postduivenvere niging kampioen. Op de tweede plaats eindigde de combinatie Altenaar/ Reijerse, gevolgd door de combinatie Vaessen /Veenendaal. In de B-groep ging de titel naar H. de Bree, terwijl de combinatie Groenenstein/Wester- veld tweede, en P. Foekens derde werd. P.V. DE ZWALUW Patrick Ingrid 1; R. v. Hornsveld 2; H. Vonk 5; Comb. van Egdom 7; J. de Jong 8; H. Vos 10; Th. Post 11; H. Woudstra 16; E. v.d. Brakel Znn 18; M. van Rouwendaal 22; H. Wolfsen 25; R. v. 't Net 27; G.M. Schimmel 28; C. Kamphorst 41; V. Es Rijksen 48; Weldink/V. Hengstum 60. Taco Koelewijn en Merel van der Spoel hebben het Henk Ebben Open Toernooi bij LTC Soestdijk op hun naam ge schreven. Voor Koelewijn was het zijn tweede toernooizege. Na winst in de halve finale op Freddy Forger klopte hij in de eindstrijd Quirijn Bolink, die voor de vierde maal in vijf fina les het onderspit delfde. De eindzege van Koelewijn kreeg aan de Schrikslaan een extra di mensie. Hij speelde eerder vier jaar competitie voor Soestdijk en voor het toernooi begon was be kend geworden, dat hij volgend seizoen weer voor de eerste zon dagmix van LTC zal uitkomen. Tegen Bolink had hij steeds het beste van het spel: 6-3, 6-3. Ook de titel in het heren dubbel ging naar Koelewijn. Hij speelde samen met Xander de Groot. Het tweetal was met tweemaal 6-3 te sterk voor Hof/Versteeg. Saskia Huizinga groeide op bij Soestdijk en was daar actief totdat ze een trainersfunctie elders accep teerde. Ze presteerde op haar oude nest zeer goed met een finaleplek in zowel het enkelspel als in de beide dubbels. Tegen Van der Spoel was ze uiteindelijk niet op gewassen. Ze pakte de eerste set en mocht in de tweede op 6-5 voor de partij gaan serveren, maar verloor haar opslag, de daaropvol gende tiebreak en ook de derde set: 6-3. Maar Huizinga ging niet met lege handen naar huis. Met haar oppo- nente in de enkelfinale pakte ze de toernooizege in het dubbelspel en aan de zijde van Brian Reijngoud stapte ze ook als winnaar van de baan in de mix. P.V. De Vriendschap expert (g SCHOEMAKER De vijfde jongeduiven vlucht is weer geweest het ging over 331km vanaf Morlincourt. Huis en Zekerheid was eerste met de liefhebber Mevr. Altenaar Zn. 1 Huis en Zekerheid 3603 39 Verdonk Trappen 926 2 Ancro 3042 40 Lagergieterij 0J. Wijnands 907 3 Kareisen Bandenservice 299,4 41 Emoe fokkerij Het Gouden B 825 4 Bako Openhaarden 2 294,7 42 Pefs Place 812 5 Installatiebedrijf PA v/d Dijssel 2942 43 Slijterij T. v.d. Linden 802 6 Loodgietersbedrijf C. Hopman 2693 44 Woon City 79 7 John Grift Amusement 2493 45 DeOudeEnghe 78 8 Gebr. Helsdingen Aannemersbedrijf 2468 46 DroomCity 778 9 Car Comfort Systems 2419 47 Boymans Partners 75 10 Ries v. Schaik tegelzettersbedr. 219 48 Music Shop 60,4 11 Reijerse loodgietersbedrijf 2028 49 DeVnesHaardengroep 551 12 v. Hengstum apparatenbouw 1 199 50 Kok en Kok 522 13 Autoschade P. Stalenhoef 1988 51 Batavia Indonesische Gerechten 45 14 FoodmasterNieuweweg 194,1 52 Parkieten kwekerij de Bonte Pop 45 15 Foodmaster Laanstraat 1895 53 T.O.F. Speciaaldrukkerij B.V. 34 16 NijhoftBouwenWoonwaren 187,7 54 Restaurant de Spitsheuvel 26,4 17 Expert Schoemaker 180 55 Krol Witgoed service 235 f8 Marco de Wildt Mondverzorging 1663 56 Treba Centrale verwarming 238 19 B.v/d Linden Wijnhandel 164,4 57 Bar Eetcafé Centraal 23 20 Grillroom De Droom 1629 58 Loodgieterbedrijf v.d. Dijssel 23 21 MTOBaam 1618 59 A.P v Doom Houthandel 55 22 v. Es Rijksen 159 60 Paper Work Soest 0 23 V. Hengstum apparatenbouw 2 1488 61 Duivenplukbedrijf de laatste veer 0 24 Eetvilla v/d Brink 1462 62 Probin. Hooyer 0 25 J. Wegerif Restauratie 137 63 Bako openhaarden 1 0 26 H. Toonen Assuratiën 1335 64 Van Alles Wat v.o.f 0 27 Loodgieter/Zink/Sanitair vd. Poel 132,4 65 Westra Recycling 0 28 Bar/Restaurant 't Luykje 1285 66 Witgoed Specialist 0 29 Vleescentrum 128 67 Optiek Zuid 0 30 Haarmode RempeWeesp 1212 68 Tegelzettersbedrijl Gebr. V.d Brakel 0 31 Koenders Amusement 1181 69 Willemshoeve privéstaJIen 0 32 Veevoederhandel Eemland 1142 70 Davo doe het zelf centrum 0 33 vd.Wardt Horeca Amusement Totaal 105 71 Shell Smitshof 0 34 Vishandel "t Vishoekje 1021 72 BigBoss 0 35 Metselbedrijf HJ. v.d. Wardt 1018 73 Taxi Eemland 0 36 Cadeau Decoratie 1 Hennetje 100,4 74 De Tromslager 0 37 Stomerij Primeur 948 75 Jan Croon Du'rvenartikelen 0 38 ComagBV. 938 76 Hubo Soest 0

Soester Courant | 2004 | | pagina 11