Haal Meer Uit Uw Verbouwing! i mm Wil Houthakkersfeest evenement voor het hele gezin 'Schrijvers in Groeneveld' over Poolse poëzie Toon Tieland (85 jaar) exposeert in Flehite Uitwisselingsstudenten op zoek naar gastgezinnen Meer comfort, lagere woonlasten en een beter milieu 'Pareltjes, pareltjes en nog eens pareltjes!' 'Ik heb een hekel aan verspilling' 'Mijn keuken leeft door in mijn nieuwe huis!' WÊmm WOENSDAG 18 AUGUSTUS 2004 SOESTER COURANT PAGINA l4|uwnÉNSPAG 18 Al Zaterdag 21 augustus: Lage Vuursche SPULLENHULP Volksuniversiteit Soest Fotografie De Muziekschol heeft nog plaats! Tips voor een milieubewuste verbouwing milieu centraal geeft antwoord Zomer op Soest M!Hs*?T£ •SlffU kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl Op zaterdag 21 augustus wordt in Lage Vuursche voor de ne gentiende keer het traditionele Houthakkersfeest gehouden. Het evenement vindt plaats in de recreatiekuil van Staatsbos beheer, vlakbij het dorp. Het Houthakkersfeest is een feest van en voor 'houthakkers', bosbou wers en iedereen die het bos en de natuur een warm hart toedraagt. Zo zullen er diverse (infor matiestands aanwezig zijn over o.a. bos- en natuurbeheer, bosex ploitatie, houtproducten, wildbe- heer, opvang van dieren uit het bos en nog vele andere. Daarnaast zal een 'houthakkersmarkt' georgani seerd worden. Op deze hobby- en kunstmarkt zullen meer dan 100 kramen staan, waar vooral produc ten van 'grondstoffen' uit de natuur worden aangeboden. Tijdens de spannende houthak- wedstrijden die gedurende de dag gehouden worden zullen professio nele 'houthakkers' laten zien hoe bedreven ze zijn in hun vak. Er is een spannend wedstrijdparcours dat diverse onderdelen van de werkzaamheden in het bos weer geeft. Zo worden bomen geveld met de motorzaag en zal men zo snel mogelijk deze boom 'uit snoeien', die vervolgens op tradi tionele wijze middels sleeppaarden uit de wedstrijdring zullen worden gesleept. Natuurlijk zal ook het echte 'houthakken' met de bijl niet ontbreken in het parcours. Zal het iemand lukken om de kampioen van 2003, Rik van Drielen, te ver slaan? Het bedrijf Andreas Stihl, wereld wijd bekend om de Stihl-motorza- gen, bosmaaiers en andere motor gereedschappen voor bos- tuin en landschaponderhoud, zal demon straties geven met zeer geoefende deelnemers van de nieuwe specta culaire sport Timbersports. Deze sport is ruim 15 jaar geleden in Amerika gestart en heeft zich in middels ontwikkeld tot een profes sioneel beoefende wedstrijdsport, met verschillende zeer spectaculai re disciplines. De achterliggende gedachte hierbij is de technieken, gebruikt in de bosbouw, middels sportjeve krachtmetingen op een zo veilig mogelijk manier met pro fessioneel materiaal tot in de per fectie te beheersen, waarbij deze tevens een spectaculair vermaak voor de toeschouwers zijn. Ook kunnen de bezoekers de Stihl- en Viking-producten bekijken, met veel machines voor onderhoud aan bos en landschap en aan grote en kleine tuinen. Jack Russell-races Verder worden er klimdemonstra- ties gegeven, waarbij professione le boomverzorgers hoog in de boom diverse opdrachten uitvoe ren, en kunnen kinderen onder deskundige leiding dit ook probe ren. De Jack Russell-races zijn een vast onderdeel van het Houthak kersfeest. Deze kleine maar felle hondjes staan bekend om hun jachtinstinct en zullen tijdens de race tegen elkaar uitkomen achter 'de vos', een door een lier voortge trokken doek. De brandweer van de gemeente Baam zal ook dit jaar weer zorgen voor een spectaculai re, bijna niet van realiteit te onder scheiden, demonstratie waarin de bezoeker kennis kan maken met de precisie en deskundigheid van een brandweerteam. En geduren de de dag kan de bezoeker diver se optredens verwachten van Country Line Dancers 'Bom Country' uit Maartensdijk. Kortom: het Houthakkersfeest is een dag uit voor het hele gezin. Er is een ruime parkeergelegenheid (tegen betaling) vlak naast het feestterrein. De toegang tot het evenemententerrein is evenals voorgaande jaren gratis. Roofvogels De opening is om 10:00 uur en zal traditioneel getrouw verricht wor den met begeleiding van de Jacht hoornblazers. De wedstrijden en demonstraties zullen omstreeks 17:15 uur worden afgesloten. Na het Houthakkersfeest, omstreeks 18:30 uur, zal er door de gezamen lijke horecaondernemers van Lage Vuursche, in het dorp een spectaculaire roofvogelshow ge houden worden met valken, uilen en haviken (informatie op www.roofvogels.nl). 's Avonds zal er live-muziek bij de plaatselijke horeca aanwezig zijn. Op zondag 29 augustus wordt in de kasteeltuin van Kasteel Groeneveld in Baarn een bij zondere literaire middag ge houden onder de titel 'Schrij vers in Groeneveld'. Dichter/ presentator Erik Menkveld gaat in gesprek met de Poolse dichter Tadeusz Pioro over de Poolse poëzie. Tadeusz Pioro is in 1960 in War schau geboren en heeft in Polen, Tanzania en de Verenigde Staten gestudeerd. Hij heeft zes gedich tenbundels gepubliceerd. Tevens heeft hij Poolse gedichten in het Engels vertaald. Zijn meest recen te werk is 'Altered State: The new Polish Poetry' (Are Publications, 2003). Op het moment werkt hij aan een boek over Warschau met de Britse fotograaf Mare Atkins. Hij woont in Warschau waar hij aan de Universiteit Amerikaanse literatuur doceert. De middag wordt muzikaal opge luisterd door het internationale Ensemble Ziggurat onder leiding van Theo Loevendi. Het ensemble speelt o.a. twee geheel nieuwe composities van Loevendi: Corne- muse voor stem en sopraansaxo foon uitgevoerd door Kristina Fuchs (ja22 zangeres) en Theo Loevendi en Sopra uitgevoerd door het hele ensemble. Het en semble combineert instrumenten uit alle windstreken met westerse instrumenten uit de barok. Ineke Holzhaus en Erik Menkveld presenteren gedichten uit landen die dit jaar zijn toegetreden tot de Europese Unie waaronder gedich ten van Doris Kareva uit Estland en Zsofia Balla uit Hongarije. En natuurlijk draagt de dichter Tadeusz Pioro gedichten voor uit eigen werk. Hij laat zijn gedichten zowel in het Pools als in de Engel se vertaling horen. Deze literaire middag sluit aan op de tentoonstelling 'De prijs van het paradijs' over de uitbreiding van de Europese Unie. De expositie is tot en met 9 januari te zien in Kasteel Groeneveld. Aanvang: 15:00 uur. Toegang: 9,00. Reserveren noodzakelijk, 88 035 5480 994, of per e-mail: reserveringsbureau@minlnv.nl. Het Grand Café Groeneveld heeft ter gelegenheid van deze bijeenkomst speciale Poolse barbecuespiezen met sla en brood op de kaart staan. Bij slecht weer wordt de bijeen komst binnen gehouden. Deze middag komt mede tot stand dankzij de Poolse Ambassade. Di Lassostaat 65*, tel. 6022195 AFS Nederland is een interna tionale non-profit organisatie die al ruim 50 jaar uitwisselin gen verzorgt met in totaal 58 landen, verspreid over alle we relddelen. AFS Nederland zendt niet alleen scholieren uit, maar ontvangt ook elk jaar ca. 120 buitenlandse scholieren uit 25 verschillende landen. Deze jongeren verblijven geduren de het uitwisselingsjaar in een Ne derlandse familie en gaan gewoon naar school. Ze leren Nederlands en proberen de Nederlandse cul tuur en leefgewoonten te leren kennen. Voor zowel deelnemer als gastgezin betekent dit een heel bij zondere ervaring. AFS zoekt in de regio Midden- Nederland nog dringend naar een gastgezin voor een aantal studen ten, zoals: Alessandra - een 17-jarige Ita liaanse die helemaal gek is van zingen en ook nog eens heel sportief is. Judd - een enthousiaste 18-jari- ge uit de V.S. met als hobbies voetbal, basketbal en scouting. Dej - een 16-jarige Thai met badmintontalent, die graag de lokale badmintonclub komt ver sterken. Joana - zij is 17 jaar en komt uit Portugal. Joana is heel muzikaal en wil graag een nieuwe 'wereld' ontdekken! Erika - 17 jaar en afkomstig uit Japan, is gek op viool spelen en ze wil heel graag onze cultuur leren kennen, omdat die zo an ders dan haar eigen cultuur. Karl - een 17-jarige gitaarspe lendejongen uit Duitsland en hij houdt van fietsen! Een gezin dat bereid is huis en hart open te stellen voor een buiten landse zoon of dochter en daarmee de wereld in huis willen halen. Wie belangstelling heeft kan zich opge ven bij AFS Nederland, postbus 59, 3645 ZK Vmkeveen, S 0297- 214076, e-mail: mail@afs.nl. Zie ook: www.afs.nl. Volksuniversiteit Soest heeft in het najaar verschillende cursussen fo tografie in haar programma, zowel voor beginnende als voor gevor derde fotografen. Op dinsdag 28 september (19:30- 22:00 uur) start bijvoorbeeld een cursus 'Fotografie voor beginners'. In deze cursus worden besproken de verschillende soorten camera's en bijbehorende filmformaten, de verschillende films, objectieven, sluitertijden, diafragma, film, flit ser en filters. De zes lesavonden zijn als volgt opgebouwd: het eer ste gedeelte van de lesavond be staat uit theorie, gevolgd door een fotobespreking van de opdrachten die in de voorgaande les zijn mee gegeven. De opdrachten zijn een logisch vervolg op het gedeelte theorie dat die avond is gegeven. Dit alles staat in een boekwerkje dat de cursisten krijgen aan het begin van de cursus. Deelnemers hebben een spiegelreflexcamera (géén compactcamera) of digitale camera met voldoende instelmoge- lijkheden nodig. Cursusprijs is 77,00 (inclusief 4,00 lesmate riaal). Op maandag 25 oktober (19:30- 22:00 uur) staat een introductie avond 'Digitaal fotograferen' op het programma. In één avond wor den de mogelijkheden en onmoge lijkheden van een digitale camera besproken. Deze avond is geschikt voor iedereen die binnenkort zo'n camera wil aanschaffen en voor bezitters van een digitale camera die meer over het gebruiksgemak willen weten. De docent, fotograaf Fred Vermeulen, besteedt aan dacht aan camerakeuze, de ver schillende mogelijkheden, diafrag ma/sluitertijden, opslagmiddelen, simpele fotobewerkingen, printen en de techniek van het fotografe ren binnen en buiten. Uiteraard wordt ingegaan op vragen van de deelnemers. Willen gebruikers van een digitale camera hiermee ge maakte foto's meenemen? Er is deze avond geen computerappa ratuur aanwezig. Cursusprijs is 14,50 (inclusief 2,50 lesmate riaal). De volgende twee cursussen zijn bedoeld voor mensen met vol doende kennis van de basisprinci pes van de fotografie. Toon Tieland exposeert dit na jaar ter ere van zijn 85e verjaar dag in Museum Flehite Amers foort. Het merendeel van de schilderijen, tekeningen en prenten die te zien zijn in de expositie 'Typisch Tieland' heeft hij de afgelopen vijf jaar gemaakt. Ze worden aangevuld met vroegere kunstwerken zo dat de tentoonstelling een over zicht geeft van Tielands oeuvre. Bij de expositie verschijnt een boek met de titel: 'Dichterlijke verbeelding in naïef expressio- Tieland heeft een heel eigen, ka rakteristieke manier van werken. Hij schildert wat hij ziet en geeft dat in sterke, zwarte contouren en felle kleuren weer. Het heeft hem de bijnaam Antoine Le Contour opgeleverd. Zowel in onderwerpen als techniek is Tieland altijd dezelf de manier van werken trouw ge bleven. Daardoor is zijn werk zeer herkenbaar. Zelf zegt hij door nie mand beïnvloed te zijn, dat hij vooral zichzelf gebleven is. Wil men toch een verwijzing geven naar de kunstgeschiedenis, dan is in zijn werk een verwantschap te herkennen met Vlaamse schilders van de school van Sint Martens Latem, zoals Permeke en De Smet. De vereenvoudigde vormen die zij gebruikten en de bijna naïeve wij ze waarop de ruimtelijkheid bin nen een schilderij werd weergege ven zijn ook typisch voor het werk van Toon Tieland. Tieland is een echte Amersfoorter. Hij is er geboren en altijd blijven wonen. Op tal van zijn schilderijen zijn Amersfoortse monumenten te vinden zoals de Onze-Lieve- Vrouwetoren, Muurhuizen, het Sluisje, torens en poorten. Talrijk» plekken die verloren gingen dreigden te verdwijnen heeft vastgelegd op doek. Tieland is eet begrip in de stad, actief in het ver enigingsleven en strijder voor de culturele belangen. Hij is een op vallende verschijning met eec flamboyante levensstijl. Zijn le-. vensmotto: 'Leef vrolijk, dan is de overgang naar de hemel niet groot'. Vlaanderen Tieland houdt van Amersfoort maar heeft zijn hart verpand aar Vlaanderen. Hij reist regelmatig naar het zuiden om vrienden en zijn zoon die daar is gaan wonen, te bezoeken. Hij laat zich graa; inspireren door de historische sfeer van Vlaamse steden en dorpjes op het platteland. Van jongs af aan was Tieland in de ban van alles wat met Vlaanderen, de Vlaamse cultuur en het Vlaamse leven te maken heeft. Tieland vindt het le ven daar gemoedelijk, de menset vriendelijk en het leven ontspan nen. Elk schilderij vertelt een verhaal er heeft een eigen sfeer. Soms is dai ingetogen of vroom, soms speels o; uitbundig. Tieland wil ons deelge noot maken van zijn fantasiewe reld. Hij verlangt naar een harmo nische wereld, met veel warmte en menselijkheid. Maar ook eenvoud, rust, een hang naar een voorbij verleden en een diepe geloofsover tuiging spreken uit zijn werk. Uni versele symbolen zoals de zon en de maan zijn belangrijk voor hem. De boom, die wortelt in water aarde, is voor hem het symbool van de bron van eeuwige vernieu wing en komt in zijn werk veelvul dig terug. 'Typisch Tieland' duurt van september tot 9 januari. De cursus 'Stads- en landschapsfo tografie': Op zondag 17 oktober wordt een fotoreportage gemaakt in en rond de vestingstad Naarden. Voor de zondagmiddag is gekozen omdat het dan rustig is in het dorp. Na vier weken, op maandag avond 15 november, wordt een nabespreking gehouden, waarbij elke deelnemer in een presentatie van ongeveer tien foto's zijn eigen creativiteit kan laten zien. Cursus prijs is 35,00. En de cursus 'Portret/modelfoto- graferen': Hierbij ligt de nadruk op de compositie van de foto. Elke fotograaf bepaalt zelf hoe het mo del op de foto overkomt. Dat kan door bijvoorbeeld wat foto's uit tijdschriften of fotobladen mee te nemen en deze na te maken. Na uitleg van de docent over verlich ting en belichting worden foto's gemaakt met uw flitsinstallatie. Deze cursus is op zaterdag 13 no vember en ook hier wordt na vier weken, op maandagavond 13 de cember, een nabespreking gehou den, waarbij elke deelnemer in een presentatie zijn eigen creativiteit kan laten zien. Cursusprijs: 38,00 (inclusief 3,00 lesmate riaal). De Volksuniversiteit Soest is in ver band met de zomervakantie geslotei tot maandag 23 augustus. Aanmeldei voor cursussen, lezingen of workshop kan door een ingevuld en ondertekent inschrijfformulier uit het cursuspro i op te sturen. OHIt V DE VERBO WE „EBBEN EENVE Waddenzee eigen plui Zuidprorr Har Tel. 's Ma Eind augustus beginnen de 1< weer bij de Muziekschool Scholen in de Kunst in Soe Amersfoort. Er is nog ruim diverse instrumenten, bijvoor accordeon, dwarsfluit, pian trombone. Aanmelding is mo voor alle leeftijden. Men kan ook aan de slag mt meest persoonlijke instrumen de mens, de stem. Dat kan i Iedere huiseigenaar komt er vroeg of laat wel mee in aanraking: verbouwen! De redenen om te verbouwen zijn legio. Het creëren van meer ruimte is er één, het moderniseren van oude ruimtes een ander. Wat de reden ook is, als u het een beetje handig aanpakt kunt u meer uit uw verbouwing halen. Als u uw verbouwing bijvoorbeeld aan grijpt om uw woning goed te isoleren. Isolatie van uw woning is slechts één van de mogelijkheden die u hebt om milieubewust te klussen en verbouwen. Vaak is dit niet eens zoveel duurder. In tegendeel zelfs: het levert u in veel gevallen geld op! Maatregelen als dak isolatie en gevelisolatie blijken jaarlijks veel geld te besparen, omdat de ener gierekening een stuk lager uitvalt. Deze maatregelen verdienen zichzelf in de meeste gevallen tamelijk snel terug. Een ander voorbeeld: hergebruik van mate rialen. Geldbesparend, omdat er geen nieuwe materialen gekocht hoeven te worden én bovendien beter voor het milieu, omdat het grondstoffen en ener gie spaart. Hieronder nog meer tips voor een milieubewuste verbouwing. Laat een Energie Prestatie Advies maken. Natuurlijk wilt u eerst weten welke maatregelen in uw huis de beste resultaten geven. U kunt daarvoor een Energie Prestatie Advies (EPA) laten maken. Een deskundige adviseur komt bij u thuis en kijkt naar de isolatie, verwarming en ventilatie van uw woning. Aan de hand daar van stelt hij een energieadvies op, de EPA. Dit advies laat zien hoe u uw energie verbruik kunt verlagen. Kies voor milieuvriendelijke materialen. Dat betekent bijvoorbeeld dat u hout gebruikt uit verantwoord beheerde bossen en kiest voor oplosmiddelarme verf. *V Gun gebruikte bouwmaterialen een tweede leven. Door zorgvuldig te slopen kunnen materialen worden hergebruikt. Bijvoorbeeld bij een aanbouw kunnen bestaande kozijnen of tuindeuren worden gebruikt. Er is ook handel in tweedehands bouwmaterialen, bijvoorbeeld vloerbalken of houten vloerdelen. Zorg dat het resultaat van een verbouwing een lange levensduur heeft. Het is een enorme besparing van grondstoffen om lang met iets te doen. Kies voor kwaliteit, door de juiste materialen op de juiste manier toe te passen. En let op onderhoud, want onderhoud is behoud. Ga zorgvuldig om met afval. Bouw- en sloopafval bestaat vaak uit diverse afval stoffen: hout, kunststof, steen, keramiek (dakpannen, bakstenen), beton, zand, metaal en chemisch afval. Probeer deze stoffen zoveel mogelijk gescheiden te houden, en breng ze naar de gemeentelijke milieustraat. t Ingrid de Jong (44 jaar) en Peter Groot (47 jaar), beiden verpleegkundige (Almere-Haven). Wij wonen sinds 5 jaar in dit huis. De eerste paar jaar hebben we er niets aan gedaan.Goed, het was niet helemaal onze smaak, maar in zo'n huis moet je toch eerst een tijd leven voordat je weet wat je anders wilt. We zijn nu druk aan het verbouwen, alles komt aan de beurt: de keuken, de badkamer, noem maar op. Doordat we afgelopen zomer met stella- dat het steenwol in de spouw erg aan ges bezig waren en gaten in de muur aan vervanging toe was. Door de ventilaties- het boren waren, kwamen we erachter leuven kon ik met een schroevendraaier Vier jaar geleden kochten we deze boerderij op deze prachtplek aan de dijk. Een enorm project, want er moest veel aan opgeknapt worden. We doen het in fasen, zodat we tussentijds nog een beetje kunnen sparen. We zijn begonnen met het woongedeelte uiteraard. Daarna was de zolder van het achterhuis aan de beurt, waar ik nu cursussen geef. Het dak was de grootste klus en zo specia listisch dat we dat hebben uitbesteed. De dakpannen en de balken van het dak waren gelukkig nog prima. Gerrit van Meurs (50 jaar), beeldend kunstenaar en docent schildercursussen (Wanne!Gld.). Ik heb een hekel aan verspilling, dus waar we materiaal opnieuw konden gebruiken, hebben we dat zoveel moge lijk gedaan. Dat gold dus ook voor de dakpannen. Er zijn dakplaten gebruikt als isolatiemateriaal. We hebben er bewust voor gekozen, omdat ze goed isolerend zijn, maar ook vanwege het gemak. De platen zijn aan de binnen kant al helemaal afgewerkt, heel gemak kelijk! De platen pasten perfect, omdat ze met hun 10 cm. dikte, net zo dik waren als de regels en panlatten. Van tevoren waren ze ook nog eens hele maal op maat gemaakt, zodat ze vrij snel op het dak konden worden bevestigd. En bij zo'n enorm dak is het natuurlijk wel van belang dat je dat zo snel moge lijk weer dicht hebt zitten. Met een dakoppervlak van 150 m' besparen we jaarlijks zo'n 280 op onze stookkosten! De achtergevel heb ben we niet geïsoleerd. De oude bakste nen muur aan de binnenkant vonden we veel te mooi en wilden we kunnen blijven zien! erin prikken. Het was op sommige plek ken nog minder dan één cm dik! Verder merkten we ook dat het boven erg koud was. We zijn toen op internet gaan kijken, om te zien wat er allemaal mogelijk was aan isolatie. En dat is een hoop! Uiteindelijk zijn we uitgekomen bij parel tjes. We hebben de spouw helemaal laten volspuiten met pareltjes, een totale oppervlakte van zo'n 120 nV. Per m3 kost te ons dit circa 12,50. Hier ging destijds ook nog eens de helft af aan energiepre mie. Dat hebben we dus net op tijd gedaan! In de hele gevel zijn gaatjes geboord tussen de bakstenen in de voeg. Toen ik thuiskwam leek het net een soort gatenkaas. Het zag er niet uit. Maar ze hebben alle gaatjes heel netjes opgevuld in dezelfde kleur als de voeg en je ziet er niets meer van. Boven is het nu een stuk aangenamer geworden. Ook merken we dat de kachel minder snel aanslaat. Binnen hebben we absoluut geen last van vochtige muren, doordat de muur nog voldoende ademt. We hebben dezelfde bolletjes ook in onze kruipruimte laten leggen. Ze zijn daar in zakken verpakt, maar het werkt fan tastisch! De vloer voelt een stuk minder koud aan. Vooral het kostenaspect en het comfort hebben voor ons een rol ge speeld, maar ook het milieu: zoveel gas is er immers niet meer, het gaat een keer op! Vraag: Bij het klussen gebruik ik altijd verf op waterbasis. Na de klus spoel ik de kwasten onder de kraan schoon. Is dat wel verstandig? Antwoord: Het is niet de bedoeling dat er verfstoffen in het riool komen. Spoel dus geen kwasten of rollers schoon onder de kraan. Als u halverwege een verfklus moet stoppen, is het handig om de kwast of roller in een plastic zakje te verpakken en op een koele plaats te bewaren. Als u het schilderen voor langere tijd wilt onderbreken, kunt u de kwasten zoveel mogelijk afstrijken en in een laagje water zetten. Kwasten en rollers zijn op deze manier vaak tot vele dagen later meteen gebruiksklaar. Als u de kwast langere tijd niet gebruikt, kunt u de kwast in een afgesloten potje in een laagje oplosmiddel bewaren. Als u klaar bent met de verfklus en u bent niet van plan binnen afzienbare tijd opnieuw te gaan verven, is het vanuit milieuoogpunt het beste de kwasten en rollers te laten drogen en weg te gooien bij het gewone afval. Droge kwasten en rollers zijn geen klein chemisch afval, verfresten wel. Heeft u een andere vraag over klussen, verbouwen of materialen? De mede werkers van de Milieu Centraal informatielijn (0900-1719,15 cpm) staan op kantooruren voor u klaar. U kunt ook zelf op zoek gaan naar een antwoord op www.milieucentraal.nl Een jaar geleden heb ik samen met mijn nieuwe partner dit huis gekocht. Het huis is bijna een eeuw oud! Het is een hele zoektocht geweest, maar uiteindelijk heb ben we dan toch iets gevonden. Eén van mijn voorwaarden was dat mijn oude keuken er in moest passen. Ik ben geen freak in hergebruik, maar die oude keu ken was me heel wat waard! Hij is destijds op maat gemaakt door een franse meu belmaker. De keuken heeft voor mij een grote emotionele waarde, omdat ik hem met mijn vorige partner, die inmiddels overleden is, heb uitgezocht. Toen mijn vorige woning verkocht werd en de nieuwe eigenaars 'onze' mooie keuken eruit wilden slopen, heb ik beslo ten hem mee te nemen! De oude meu belmaker heb ik weer opgezocht en samen hebben we hem eruit gesloopt voor hergebruik. Niet alles kon mee. Het granito aanrechtblad was bijvoorbeeld veel te zwaar om te vervoeren. Dat zal in de nieuwe keuken dus opnieuw gegoten moeten worden. De keuken heeft daarna nog een jaar in een container gestaan, totdat we ons nieuwe huis hadden gevonden. Om hem passend te maken in mijn nieuwe huis, zijn er een paar nieuwe kastjes gemaakt, maar het merendeel is hergebruik! De kosten van het herplaatsen gingen vooral in de arbeid zitten. Uiteindelijk was ik net zoveel kwijt als dat een goed kope keuken me gekost had, maar ik had het er graag voor over. Mijn keuken is met mij meegereisd en leeft nu voort in mijn nieuwe huis, samen met de herinne ringen. Wim Sprenger (63 jaar), onderzoekef arbeidsverhoudingen (Amsterdam). Gedurende de zomerniaa heelt Radio Soest op alle we gen tussen 8 en 1 uur een in: neprogramma uitgezonden. bit de vele reacties blijkt c opvallend veel naar dit pro; ma is geluisterd. En het gaa even door, die uitzendingen luisteren. Was dat nou wel te doen zo den in vakantietijd een i streeks programma maken? Nou, kijk er waren een aantal sen die het wel wilden probei ze zijn vol goede moed aan d begonnen. Een beste klus lijkt me? Ja, dat kun je wel zeggen, natuurlijk niet zoveel nieuws zomer, maar ze trokken er o Hoe bedoel je? Nou, verschillende medewi van Radio Soest maakten reportages in en om Soest. Waarover moet je nou in So> portages maken? Kom, kom. Er zijn heel veel sen die van alles organiseren zomer. Wat dacht je van de boot, de huttenbouwactivitei Soesterberg en... Ja, als je het zo bekijkt! Ja, en er komt nog heel wa Zaterdag beginnen de Gild !en en zaterdag is ook de ja só Houthakkersdag in de Vuursche. Gaat Radio Soest daar ooi dan? Ongetwijfeld zullen we ee: slaggever naar dat Houtha feest sturen of we vragen i( «n de studio, maar aan de reesten besteden we de hele Volop aandacht. Dat is toe uniek feest? Er komt zeil bulpstudio op het terrein v; pilde zodat we heet van de Jmnnenmeedelen wat cr a band is. Zou daar belangstelling vo staan? Nou, reken maar. Niet iei kan naar die feesten toe. ®aar eens aan de oudere inu En dit jaar wordt het extra Want gelijk met dat Gilt wordt ook 975 jaar Soest g< Blijft dat aan de gang? Ja, het hele jaar zijn er noj ,ei activiteiten. Ik zou je aai goed deze krant te lezen en luisteren naar Zomer op So at kan nog tot en met 27 tus. Oké, ga ik doen, bedankt.

Soester Courant | 2004 | | pagina 14