DEZE WEEK OP RADIO SOEST nu jaar) tite ijn nieuwe huis!' PRIKBORD r VERDIEN EEN PLUIM BIJ WILDSCHUT Wildschut Optiek pagina^ ft antwoord WOENSDAG 18 AUGUSTUS 2004 SOESTER COURANT PAGINA 15 Training in omgaan met spanningen -Burgerlijke stand' MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN Dierenlief Dierenleed AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! De Muziekschool heeft nog plaats! AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST Creatieve workshop 'Hee, ik ben in beeld' Toon Hermans Huis 'Praten met je partner, kan dat?' Muziek in Domkerk De loper van de week Zomer op Soest Zomer op Soest, iedere werkdag Evgeny Kissi een virtuoos pianist De Tripleconcerteii van Georg Friedrich Telemann Zomer op Soest, iedere werkdag, van acht tot één uur jiiV MM RA Jrens en poorten. Talrijk die verloren gingen 0f te verdwijnen heeft hij ;d op doek. Tieland is een de stad, actief in het ver even en strijder voor dol belangen. Hij is een 0n. verschijning met een ante levensstijl. Zijn |e' to: 'Leef vrolijk, dan is de y naar de hemel niet 20 leren houdt van Amersfoon eft zijn hart verpand aan ren. Hij reist regelmati, t zuiden om vrienden en n die daar is gaan wonen ;ken. Hij laat zich graat :n door de historische sfee amse steden en dorpjes or teland. Van jongs af aar land in de ban van alle; Vlaanderen, de Vlaamse en het Vlaamse leven tt aeeft. Tieland vindt het le r gemoedelijk, de mensei lijk en het leven ontspan. lderij vertelt een verhaal er :n eigen sfeer. Soms is da ;n of vroom, soms speels o iig. Tieland wil ons deelge aken van zijn fantasiewe j verlangt naar een harmo vereld, met veel warmte ei jkheid. Maar ook eenvoud ;n hang naar een voorbi n en een diepe geloofsover spreken uit zijn werk. Uni- symbolen zoals de zon er n zijn belangrijk voor hem im, die wortelt in water ei is voor hem het symboo bron van eeuwige vernieu- komt in zijn werk veelvul- Jg- h Tieland' duurt van 1} ber tot 9 januari. en deze na te maken. Nz /an de docent over verlich- belichting worden foto'i rt met uw flitsinstallatie. ursus is op zaterdag 13 no-, r en ook hier wordt na vier op maandagavond 13 de- r, een nabespreking gehou- aarbij elke deelnemer in een tatie zijn eigen creativiteit laten zien. Cursusprijs; 'O (inclusief 3,00 lesmate- lksuniversiteit Soest is in ver net de zomervakantie geslotei indag 23 augustus. Aanmelder irsussen, lezingen of workshop or een ingevuld en onderteken! jfformulier uit het cursuspro ia op te sturen. in een laagje water zetten, t vele dagen later meteen vikt, kunt u de kwast in een n. ^n plan binnen afzienbare, lieuoogpunt het beste de •oien bij het gewone afval, h afval, verf resten wel. ïn of materialen? De mede- •00-1719,15 cpm) staan op op www.milieucentraal.nl tner dit huis gekocht. Het huis weest, maar uiteindelijk heb- rwaarden was dat mijn oude rgebruik, maar die oude keu- emaakt door een franse meu- tionele waarde, omdat ik hem heb uitgezocht. ONZE VAKANTIE ZIT ER OP. DE VERBOUWING K KLAAR. HEBBEN EEN VERRAMENDE AKTIE VOOR U I Nu eens geen korting in geld, geen tweede bril gratis, maar een origineel kado dat u zélf mag bepalen. Een pluim, die afhankelijk van het bedrag dat u besteedt, kan variëren van een luxe doos bonbons tot en met een dag naar Bobbejaanland in België of een dag 'Eiland hopping' op de Waddenzee... Kom, kijk en kies uw eigen pluim. Bij de vernieuwde Wildschut in Hartje-Zuid. Van 10 t/m 28 augustus 2004 Zuidpromenade 14, 3768 EM Hartje Zuid, Soest Tel. 035-602 22 12 's Maandags gesloten Amant Maatschappelijk Werk (voorheen maatschappelijk werk Eemland) biedt in samenwerking met fysiotherapie een "Iïaining in het omgaan met spanningen' aan. Deze training is bedoeld voor mannen en vrouwen die merken dat ze lichamelijk en/of geestelijk gespannen zijn. Voorbeelden hier van zijn: een opgejaagd gevoel hebben, zich vermoeid en lusteloos voelen, zich niet kunnen concen treren, regelmatig hoofd- en/of spierpijn hebben, over de eigen grens gaan, zich erg verantwoorde lijk voelen. Het doel is om te leren spannin gen beter te herkennen, te hante ren en inzicht te ontwikkelen in de achtergrond van het ontstaan van spanningsklachten. Onder leiding van een fysiotherapeute wordt ge werkt aan lichamelijke ontspan ning en ademhaling. In een groeps gesprek, onder leiding van een maatschappelijk werker, worden ervaringen uitgewisseld. Verschil lende thema's worden behandeld, waardoor meer duidelijkheid wordt verkregen over de oorzaak van spanningsklachten en hoe hier mee om te gaan. Aan ieder thema zijn huiswerkopdrachten verbon den en wordt schriftelijk materiaal meegegeven. Er zijn 10 bijeenkomsten van twee uur op vrijdagmorgen met 8 deel nemers. De training vindt plaats bij Amant, Burg. Grothestraat 74 in Soest. Van tevoren zijn er kennis makingsgesprekken. Een verwij zing van de huisarts is nodig en men dient aanvullend verzekerd te zijn voor fysiotherapie. Er zijn geen kosten aan verbonden. Informatie en aanmelding; maat schappelijk werk in Soest; SS (035) 603.68.00, of bij; Maatschap voor Fysiotherapie, Prins Bern- hardlaan 43, Soest, 88 (035) 601.92.22. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 5 t/m 11 augustus 2004. GEBOREN: Bryan, zoon van RJ. van Zeijl en L. van Dijk. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: M.W.T. de Coo en C. van der Spiegel. - J.G.G. van den Hengel en M.A.G. van 't Klooster. - R.D. van der Weij en C. van Essen. - F.C. Foks en N.T. Kusmit. HUWELIJK EN GEREG. PARTNERSCHAP: H.R.B. Oppermann en M.M.A. Biemans. - P. Kramer en M.J.M. Kaats. - T.A. Ottevanger en M.I.M. Visser. OVERLEDEN: Cornelia Kok, wed. van D. Hoeks- Amivedi, S8035-6015493 Zaterdag 21 augustus zondag 22 augustus Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 88 0900- 3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen): Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, (ingang Hugo de Grootlaan): 88 033- 4328500. Tandarts, vrijdag 13:00 - maandag 08:00 uur: S. Loos, 88 0900-1515. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Christelijke Thuiszorg: Voor alle aanvragen: 88 033-2994669; dag en nacht bereikbaar. Een op Een Thuiszorg: AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huis houdelijke hulp, verzorging en verpleging, 88 035-5412016; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: 88 0900-2025501. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur: Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, 88 6019633; drs. E. Klein-Benes: 88 6014211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 88 6015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 8806-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl VERMIST Kater, rood, stevig, 'Abel', Den Blieklaan. Kater, zwart, witte voetjes, witte bef naar buik, Kees, Den Bliek laan. Poes, zwart, wit befje, witte onder kant, twee witte voorpoten, linker achterpoot wit, Van Goyenlaan. Poes, zwart, 'Boefje', Turfstraat, Baarn. Poes, cypers grijs/bruin, beige hangbuik, beige bef, Julianalaan. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035)6014152 GEVONDEN Geen. stalenhoef als één aanspreekpunt voor alle verzekeringen en schade-afwikkelingen. vervangende auto direkt inzetbaar. Eind augustus beginnen de lessen weer bij de Muziekschool van Scholen in de Kunst in Soest en Amersfoort. Er is nog ruimte bij diverse instrumenten, bijvoorbeeld accordeon, dwarsfluit, piano en trombone. Aanmelding is mogelijk voor alle leeftijden. Men kan ook aan de slag met het meest persoonlijke instrument van de mens, de stem. Dat kan in in dividuele zanglessen zowel in Soest als in Amersfoort. De cur sussen Koorscholing (kort of lang), de cursus Close Harmony (korte cursus) of Popkoor (jaarcursus) worden in Amersfoort verzorgd. Speciaal voor kinderen zijn er oriëntatiecursussen zoals Muziek en Beweging (vanaf 3 jaar) en de Basiscursus (vanaf groep 3). Kijk voor meer informatie op wwtv.scholenindekunst.nl, haal het cursusboekje bij de bibliotheek bij u in de buurt of bel 88 033- 467.34.73. GARANT1EBEDRIJF Y veilig en vakkundig autoschadeherstel, met 4 volle jaren schriftelijke Focwa top/iherstel garantie. Irr-Yrr. Y nieuwste technieken spotrepair/ uitdeuken zonder spuiten. REPARATEUR erkende 3ilt0S.-.tl3(le hersteller Ind. terr. Nieuwegracht 29 3763 LP Soest Tel. (035) 602 27 44 Fax (035) 602 74 56 Op dinsdagmiddag 24 augustus. wordt van 13:30 tot 16:00 uur de creatieve workshop 'Hee, ik ben in beeld....' gehouden in het Toon Hermans Huis, inloophuis voor mensen met kanker en hun naas ten, Regentesselaan 39, Amers foort. In de workshop maakt men kennis met creatieve expressie en therapie en gaat men aan het werk met eenvoudige en speelse teken en schilderopdrachten. Creatief werken kan helpen meer vat te krijgen op het leven. Bovendien werkt het ontspannend en geeft het samenwerken met lotgenoten vaak veel steun. De workshop is bedoeld voor mensen met kanker, hun partners en naasten. Ervaring met tekenen of schilderen is niet nodig. De ei gen bijdrage voor de workshop is 5,00 per persoon. Aanmelding: 88 033-465.52.27 of per e-mail: info@thha.nl. Meer in formatie over het Toon Hermans Huis en de activiteiten die er plaatsvinden: www.thha.nl. Amant maatschappelijk werk (voorheen Maatschappelijk Werk Eemland) biedt, bij voldoende be langstelling, in september de vol gende groep aan: 'Praten met je partner.... kan dat dan?' Een com municatiegroep voor paren. Het doel van de groep is om mensen een plek te bieden waar ze kunnen en willen werken aan het verbete ren van de communicatie in hun relatie. Hoe ga je met elkaar om en hoe kun je dat veranderen? De groep is bedoeld voor paren die vastlopen in hun gesprekken en elkaar niet meer begrijpen. Kort om paren die zo niet verder willen, maar op zoek willen naar hoe dan wel. In de groep vindt men her kenning en ondersteuning. Er wordt gewerkt met theorie, situa ties inbrengen en oefenen, spel en huiswerk. Onderwerpen die aan de orde komen zijn bijv.: Welke terugkerende patronen zijn te herkennen in een relatie en wat heeft dat te maken met ieders eigen ontwikkeling? Hoe zeg ik wat ik denk en voel en hoe vraag ik wat ik nodig heb. aan mijn partner? Omgaan met conflicten. Wie is de baas? Er zijn 10 bijeenkomsten op woensdagavond op de Bekenstein- selaan 18 in Amersfoort. Van te voren zijn er kennis makingsgesprekken. Er zijn geen kosten aan verbonden. Informatie en/of aanmelding: Maatschappelijk Werk Soest: 88 (035)603.68.00. Zaterdag 21 augustus Rooms-katholiek, Petrus en Fauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor R. Bouwman; communieviering; samenzang Zondag 22 augustus Rooms-katholiek, Petrus en Fauluskerk, Kerkplein 2 geen viering; zie Gildefeesten Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor R. Bouwman; communieviering; 'Toont Goed' Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; cantores Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 communieviering (parochianen); samenzang Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbeigsestraat 18 10:00 drs. M. Koole Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 ds. M. Limburg-Klokke, Den Haag Hersteld Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. J. Meuleman, Utrecht; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. PJ. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. K.S. Dwarshuis, Eemdijk; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:15 ds. C.J. Meeuse Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 ds. J.F. Klijnsma, Schiedam Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 H. Dijkhuizen Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnessenveg 63B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld (in NPB-kerk Baarn) Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. K. Holwerda, Amsterdam Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 dr. Mr. P. Estié Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. D. Soeteman; 'Zang en Vriendschap' Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. M. van de Pol Zaterdag 21 augustus: orgelcon cert Gert Oost op het Batzorgel; thema 'Van leermeesters en leer lingen'. Programma: o.a. 'Premier Choral' van Hendrik Andriessen; 'Chaconne in d-moll' van Herman Strategier; 'Variazioni sopra La Sinfonia della Cantata Christ lag in Todesbanden' (Joh. Seb. Bach) van Anthon van der Horst; uit de 'Quattro Studi per Organo': pe daalsolo voor Albert de Klerk van Hendrik Andriessen en Intermez zo (voor Gert Oost) van Albert de Klerk. Aanvang: 15:30 uur. Toe gang vrij, na afloop graag een bij drage van minimaal 2,00. Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winte.f en.zom.er. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgt de volgende bezorger een bonus: •Remco Visser -r 'enger f63 jaar), onderzoeker 'houdingen (Amsterdam). Gedurende de zomermaanden heelt Radio Soest op alle werkda gen tussen 8 en 1 uur een magazi- oeprogramma uitgezonden. lil de veJe reacties blijkt dat er opvallend veel naar dit program ma is geluisterd. En het gaat nog «ven door, die uitzendingen en het i luisteren. Was dat nou wel te doen zo mid den in vakantietijd een recht sreeks programma maken? Nou, kijk er waren een aantal men sen die het wel wilden proberen en ze zijn vol goede moed aan de klus begonnen. Een beste klus lijkt me? Ia, dat kun je wel zeggen. Er is natuurlijk niet zoveel nieuws in de zomer, maar ze trokken er op uit. Hoe bedoel je? Nou, verschillende medewerkers van Radio Soest maakten kleine reportages in en om Soest. Waarover moet je nou in Soest re portages niaken? Kom, kom. Er zijn heel veel men sen die van alles organiseren in de zomer. Wat dacht je van de fiets- boot, de huttenbouwactiviteiten in Soester berg en... Ia, als je het zo bekijkt! Ia, en er komt nog heel wat aan. Zaterdag beginnen de Gildefees ten en zaterdag is ook de jaarlijk se Houthakkersdag in de Lage Vuursche. Radio Soest daar ook heen dan? Ongetwijfeld zullen we een ver slaggever naar dat Houthakkers- feest sturen of we vragen iemand in de studio, maar aan de Gilde- feesten besteden we de hele week yolop aandacht. Dat is toch een uniek feest? Er komt zelfs een hulpstudio op het terrein van het Gilde zodat we heet van de naald tonnenmeedelen wat er aan de hand is. Zou daar belangstelling voor be slaan? Nou, reken maar. Niet iedereen kan naar die feesten toe. Denk uiaar eens aan de oudere inwoners. En dit jaar wordt het extra druk, want gelijk met dat Gildefeest wordt ook 975 jaar Soest gevierd. Blijft dat aan de gang? •Ia, het hele jaar zijn er nog aller lei activiteiten. Ik zou je aanraden goed deze krant te lezen en ook te luisteren naar Zomer op Soest. Dat kan nog tot en met 27 augus tus. Oké, ga ik doen, bedankt. DONDERDAG 19 AUGUSTUS VRIJDAG 20 AUGUSTUS 08.00 Wakker worden met Elèna en Mark! Muziekprogramma, samengesteld door Elèna de Hollander en Mark Beijen, waarbij je niet meer in slaap valt. 09.00 Nieuws Nu Actualiteiten uit Soest, de krant van gisteren en vandaag, berichten uit het gemeentehuis. Goedemorgen burgemeester. 10.00 In en om het huis Met dagelijks: de groenteman, Wat eten we vandaag? Tips voor de tuin, nieuws over natuur en milieu en natuurlijk de weerman met informatie over het weer. 11.00 Er op uit! Of juist niet! Lekker thuis op het balkon of in de tuin. Genieten van de rubriek Boekennieuws en doe mee met onze dagelijkse prijsvraag: Raad waar dit staat 12.00 Het laatste uur Het uur voor u en van u, tenminste... maakt u zelf muziek, speelt u in een bandje of componeert u en knutselt u de schijfjes zelf in elkaar? Meldt u dan bij Radio Soest. Raad waar dit staat ï-'". t-rv. 1 jan t Nee en» fa©* ZATERDAG 21 AUGUSTUS 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig. Presentatie en samenstel ling Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassieke muziek op de zondagmiddag De 24-jarige Evgeny Kissin wordt wel vergeleken met pianisten als Horowitz en Rubenstein. Het op merkelijkste aan het spel van Kissin is de volstrekte afwezigheid van haast. Zo houterig en verlegen als hij overkomt wanneer hij van de pianokruk opstaat om het applaus in ontvangst te nemen, zo volledig ont spannen en natuurlijk worden zijn gebaren wanneer hij zich achter het klavier zet. Hij speelt vanmiddag van de Russische componist Alexander Scijabin een prelude, een sonate en een etude, van Glinka The Lark, van Verdi/Liszt Rigolet- to Paraprase en tot slot van Korsa- ZONDAG 22 AUGUSTUS 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Eucharistie-Viering met Gilde-eer MAANDAG 23 AUGUSTUS DINSDAG 24 AUGUSTUS WOENSDAG 25 AUGUSTUS De opgave van donderdag, waar staat dit. Bel vandaag staat dit. Radio Soest 035 609 38 51 KB Hl III I——IN» De opgave van vrijdag, waar Bel vandaag Radio Soest 035 609 38 51 13.00 Licht Klassiek Muziekprogramma 14.00 Historische vereniging Programma over leven en werken in Soest in de vori ge eeuw 15.00 Operetteland Boskovsky en Strauss -3 De naam Willy Boskovsky, doet bij vele muzieklief hebbers het hart sneller slaan. Al was het maar om dat deze bijzondere diri gent de Wiener Philhar- moniker verschillende ke ren heeft mogen dirigeren. Vandaag muziek uit o.a. Hofbal! Tanze en natuur lijk de belkende Cachuca galop. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. 16.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur 13.00 Licht Klassiek Muziekprogramma 14.00 975 jaar Soest Gijs v.d. Hoef Geboren aan het Wete ringpad en opgegroeid aan de Nieuweweg. Herinne ringen aan het mollen- kerkhof en aan Bello. Hans Kruiswijk over ont staan en verdwijnen van Zonnegloren en het na tuurbad. Wim de Kam praat met oude Soestena- ren over de oorlog. Muziek uitgezocht door Jacques v.d. Griendt, presentatie Wim de Kam en Hans Kruiswijk. 15.00 De jaren 50 60 Lekkere plaatjes en leuke praatjes, samenstelling Kees Pels. 16.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur kov The'Bumblebee. Veel genoegen zult u kunnen beleven aan het spel van Evgeny Kissin. Vorige week zondag heeft u kunnen genieten van de 'Bratensymfonieën' van Georg Philipp Telemann, een werk voor stads- of straatmuzikan ten. Telemann, de componist die met zijn werken de overgang van rococo naar barok zo treffend illus treerde. Hij was niet alleen een zeer bekwaam componist, maar was ook een zeer verdienstelijk musicus. Zijn werken waren beroemd en geliefd van Frankrijk tot Rusland. Tele- manns muziek was toegankelijker en makkelijker uit te voeren en meer toegesneden op de smaak van het publiek dan de werken van bv Bach. Zondagmiddag hoort u van Tele mann ae zg. Tripleconcerten. Een werk voor orkest en drie solisten. De Tripleconcerten worden uitge voerd met drie hobo's, met fluit, viool en cello, met drie violen en tenslotte met fluit, hobo d'amore en viool d'amore. Zondagmiddag 14.00 uur Rechtstreeks vanuit de Gil- detent op het feestterrein aan de Henriette Blaak- weg, met Hoofdcelebrant Mgr. G.J.N. de Korte, hulpbisschop van het bis dom Utrecht. Presentatie Paul Sparnaaij. 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soest- gevoel, de column van de Burgemeester. 12.00 De straat van... Jolanda Mateman en haar buurman, de musicus Gert Kok, wonen al jarenlang aan de Eikenhorstweg, het rustieke, kromme weggetje aan de rand van Soest. Ze zijn er trots op dat ze hier wonen. Immers, ze zijn de ach terburen van Paleis Soest- dijk! Met de rest van Soest voelen ze maar weinig binding. Jolanda trekt meer op Baarn, terwijl Gert zich tot Laren voelt aangetrok ken en daar, na zijn pen sionering, wel een kleine villa zou willen betrekken. Verder gaat het gesprek over: paarden cultuur politiek ouderen en jongeren Presentatie: Ruud van Zomeren 13.00 Cabaret op zondag Samenstelling: Ad van Wijngaarden 14.00 Soest Klassiek 16.00 Radio M tot maandag 08.00 uur 08.00 Wakker worden met Elèna en Mark! Muziekprogramma, samengesteld door Elèna de Hollander en Mark Beijen, muziek waarbij je niet meer in slaap valt. 09.00 Nieuws Nu Actualiteiten uit Soest, de krant van gisteren en vandaag, berichten uit het gemeentehuis en van de politie en de rubriek: goedemorgen burgemeester. 10.00 In en om het huis met dagelijks: de groenteman en Wat eten we vandaag? Tips voor de tuin, nieuws over natuur en milieu en natuurlijk de weerman met informatie over het weer. 11.00 Er op uit! Of juist niet! Lekker thuis op het balkon of in de tuin. Genieten van de rubriek Boekennieuws. Luister naar vakantiegangers in Soest, vaar mee met de fietsboot en doe mee met onze dagelijkse prijsvraag: Raad waar dit staat 12.00 Het laatste uur Het uur voor u en van u, tenminste... Maakt u zelf muziek, speelt u in een bandje of componeert u en knutselt u de schijljes of bandjes zelf in elkaar? Meldt u dan bij Radio Soest en u krijgt van ons de gelegenheid dat te laten horen. Raad waar dit staat De opgave van maandag, waar staat dit. Bel vandaag staat dit. Radio Soest 035 609 38 51 De opgave van dinsdag, waar Bel vandaag Radio Soest 035 609 38 51 De opgave van woensdag, waar staat dit? Bel vandaag Radio Soest 035 609 38 51 13.00 Licht Klassiek Muziekprogramma 14.00 In de Link Aandacht voor de piano. Sommige artiesten zijn bijna één geworden met de piano, denk maar aan Elton John, Nina Simone, Jules de Corte en John Lennon. We draaien dit uur de mooiste pianomuziek zoals Für Elise van Beethoven, maar ook Honky Tonk Women van de Rolling Stones. We draaien boogie woogie van Rob Hoeke, maar ook The piano man van Billy Joel. Techniek Rik van Drie, samenstelling en presentatie Ad van Veen. 15.00 Even uitblazen Muziekprogramma 16.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur 13.00 Licht Klassiek Muziekprogramma 14.00 Een ontmoeting met Lonneke Meijer ontvangt Wim Hilhorst van de fol kloristische dansgroep. 15.00 Brassbandtime Opnamen van de absolu te topper uit de Engelse brassbandwereld de Black Dyke Band met o.a. mu ziek van Eric Ball en Jacques Offenbach en de Brittannia Building Society Band samen met de Hali- fax Choral Society met mu ziek van Verdi en Elgar en een medley van songs van de Beatles. Samenstelling en presen tatie Kees Vroon en tech niek Jaap Bijl. 16.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur 13.00 Licht Klassiek Muziekprogramma 14.00 Ommetje natuur en milieu Het kruipt, krioelt, vliegt, bijt en steekt. Het wordt ongedierte genoemd. Wat weten we over het leven van de insecten en andere zeer kleine dieren. Luister naar onze gast Gonnie van Wandelen. 15.00 Over het voetlicht Cabaret- en musicalfrag menten. Samenstelling Ad van Wijngaarden 16.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur FM 107.9 stereo

Soester Courant | 2004 | | pagina 15