Tragedie in Soesterbergse woonkamer Kruising bij paleis 4 weken afgesloten 1 *2 5 1 99 2SO 0.79 1 09 0.79 Stellwagen (17) jongste schaakgrootmeester Uitbater Tapasbar moet drie jaar gevangenis in Hennepkwekerij opgerold NIJHOf Van de Graaf Digitale Vakantiefoto's^ VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 18 AUGUSTUS 2004 82e JAARGANG NO. 53 DEZE WEEK Justitie eist zes jaar tegen man die zijn vrouw ombracht Reconstructie en herinrichting; omleidingen; veel hinder In loods aan Koninginnelaan NU NAAR NIJHOf 15% korting op alle bureaus* 20% korting op alle badkamerkranen* Soesters delen buit uit aan voorbijgangers UW WONING VERKOPEN? BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 JURISTEN Delbare handappels nieuwe oogst Rundergehakt Duc de Termes Cótes de Saint-Mont Wijn Volkorenbrood Gerookte Noorse zalmfilet Elzasser cervelaat- worst SOESTER KALENDER Geen woningen op agrarisch perceel aan Noorderweg OPEL-©- BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SOESTE COURANT Actueel Moeder en dochter geterro riseerd. Verkeersouders bij Van der Huchtschool. Portaal gaat verhuizen. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Actueel Tiendaagse van Groot Gaes- beeker Gilde kan beginnen. Familieberichten Huurwoningen I Cultuur Dansafdeling van Idea bloeit. 'Menskijken' op De Grachten. Op Soest 11 Verdwenen Soest. Gert Muts terug van voettocht. Soesterberg 13 Scholieren leren veilig skaten. Huttenbouwdorp blijft een topper. Prikbord Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. 15 Autobedrijf A. van der Lee Exclusief-Dcaler voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 yy^Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Voorpagina Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 9,00 - Buiten Soest 18,00 - Losse nummers 0,60 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG De jongste schaakgroot meester van Nederland ooit heet Daniël Stellwagen. De zeventienjarige Soester ver diende afgelopen week in Vlissingen de derde en laat ste norm die hij nodig had voor zijn nieuwe titel. De twee andere normen had hij vorig jaar reeds binnengesleept in achtereenvolgens Wijk aan Zee en Leeuwarden. Dat Stell wagen in Zeeland grootmeester zou worden, was min of meer onverwacht. Omdat er zich on der de deelnemers ook een gro te groep veel lager gerangschikte schakers bevond, zou het lastig worden om voldoende punten voor de noodzakelijke norm te pakken. Na drie zeges op onbekende schakers volgden overwinningen op twee meesters. Als Stell-wa- gen daarna vier grootmeesters zou treffen en tegen hen mini maal twee punten zou scoren, zou hij verzekerd zijn van de laatste norm. Het lukte de jon ge Soester dankzij een remise tegen topper Sasikiran uit India, een overwinning op de Georgiër Gagunashvili en een remise te gen de Deen Schandorff. In de laatste partij moest Stell wagen het met zwart opnemen tegen Tiviakov met wie hij op dat moment de ranglijst aan voerde. De twee speelden remi se en wonnen het toernooi, met Sasikiran. Grootmeester Daniël Stellwa gen. Bij de Soester SchaakClub, waar de succesvolle denksporter begon, zijn ze apetrots. 'Dit mag een unieke prestatie ge noemd worden. Slechts een tiental Nederlanders, onder wie Max Euwe en Jan Timman, gin gen hem voor', aldus een woordvoerder. 'In vijf minuten gaat het mis, en daarna is alles voorgoed veranderd.' Dat zei de officier van justitie mr J. ten Hoope woensdag tijdens de rechts zaak tegen dë 54-jarige Soes- terberger die op 9 februari van dit jaar zijn echtgenote van het leven beroofde. Tijdens een ru zie in de woning had hij zo lang en hard in haar keel geknepen, dat ze overleed. Ten Hoope eiste zes jaar cel tegen de Soesterbergse man, maar meen de tegelijkertijd dat deze straf in het niet viel 'bij het leed dat de man zichzelf berokkende'. De verdachte, die volledig toereke ningsvatbaar is, bleek het met de officier eens te zijn, dat geen enkele straf het haalt bij het levenslange besef dat hij zijn dochters hun moe der, zijn schoonouders hun dochter en zijn schoonzussen hun zus had ontnomen. Hoewel ook de dochters van de man, die contact houden met hun vader, hadden aangegeven te weten dat geen enkele straf het drama ongedaan zou maken, vond de of ficier van justitie een straf op zijn plaats. 'Bij schuld hoort nu een maal een boete.' De tragedie speelde zich binnen enkele minuten af op 9 februari. Volgens de officier leidden de Soesterberger en zijn gezin tot die bewuste dag een 'heel gewoon le ven'. Een 21-jarige dochter woon de nog bij haar vader en moeder in, haar 24-jarige zus was niet lang daarvoor op zichzelf gaan wonen. Omdat het gezin een gelukkige in druk maakte, kwam het voor de omgeving als een verrassing dat de 44-jarige vrouw in januari aankon digde dat ze van haar man wilde scheiden. De vrouw zei tegen haar dochters dat vooral de gebrekkige communicatie tussen haar en haar man een reden was om na 24 jaar een eind te maken aan het huwe lijk. De Soesterberg liet weten dat deze mededeling van zijn vrouw als een 'mokerslag' bij hem was aangeko men. Hij wilde niet scheiden, om dat hij naar eigen zeggen nog steeds van zijn vrouw hield. Maar toen verschillende lijmpogingen misluk ten, had hij besloten haar keuze te aanvaarden. Ruzie Hij was tijdelijk bij zijn oudste dochter gaan wonen. Op 9 februari zocht hij zijn vrouw op in hun ge zamenlijke woning om enkele za ken te regelen. Het gesprek liep al snel uit op ruzie, vertelde de man woensdag in de Utrechtse recht bank. Uiteindelijk was er een wor steling ontstaan, volgens de man omdat zijn vrouw hem was aange vlogen. Na afloop waren er krab- sporen in zijn gezicht gevonden, en onder de nagels van de vrouw huidschilfers van hem. Nadat het tweetal op de grond was beland, was de man op de vrouw gaan zitten en had hij zijn handen om haar nek gelegd. Het volgende moment dat hij zich herinnerde, was dat het gezicht van zijn vrouw blauw was. Hij had direct het alarmnummer gebeld. De Koninklijke Mare chaussee was als eerste ter plaatse. De vrouw ademde niet meer, maar door reanimatie kon het hartritme van de vrouw weer op gang worden gebracht. 'Ik hoopte dat ze zou blijven le ven', vertelde de geëmotioneerde man woensdag aan de rechtbank. Dat werd naderhand bevestigd door hulpverleners, die diep onder de indruk waren geraakt van de hoop van de man. De vrouw werd in zeer kritieke toestand overge bracht naar het UMC, waar ze vol gens de politie de volgende dag be zweek. De rechtbank doet uitspraak op woensdag 25 augustus. Vanwege een schietpartij in de Papi Tapasbar is een 42-jarige Baarnaar veroordeeld tot drie jaar celstraf. De rechtbank kwam vorige week woensdag tot deze uitspraak. Justitie wil de dat de man vier jaar zou worden opgesloten. De Baarnaar, die de tapasbar aan de Steenhoffstraat uitbaatte, zou al langer een zakelijk conflict hebben gehad met de verhuurder van het pand. Op 2 april kreeg het twee tal ruzie in de bar. Volgens het slachtoffer haalde de Baarnaar plotseling een vuurwa pen tevoorschijn en schoot hij tot twee keer toe op de benen van zijn tegenstander. Een kogel raakte het slachtoffer in de knie, de ander was door zijn dijbeen gegaan. De Baarnaar zelf had gezegd dat hij schoot uit zelfverdediging, om dat zijn opponent ook op het punt stond een wapen te gebruiken. Maar de rechtbank kwam tot het oordeel dat dit verhaal niet aanne melijk was. Zij achtte echter niet bewezen dat het de bedoeling van de Baarnaar was geweest om zijn tegenstander te doden, zoals de officier van justitie had gesteld. Bij haar vonnis hield de rechtbank rekening met het feit dat de man al eerder voor bezit en gebruik van een wapen was veroordeeld. Ruim tweeduizend hennep planten zijn maandag in beslag genomen door de politie. Die nam tevens alle apparatuur mee, die werd gebruikt om de hasjplanten te telen. De kwe kerij was gevestigd in een loods aan de Koninginnelaan. Op het moment dat de politie bin nenviel, waren zeven personen (van 22 tot 56 jaar) de planten juist aan het knippen. Het gaat om vijf vrouwen en twee mannen. Van hen komen er drie uit Almere- Buiten. De anderen wonen in Mui- derberg, Amsterdam, Naarden en Hilversum. Zij werden aangehouden en ver voerd naar het politiebureau, waar hen een verhoor wachtte. Inmid dels was de politie erachter geko men, dat de bewuste loods wordt gehuurd door een 52-jarige inwo ner van Almere-Buiten. Hij meld de zich later op de middag aan het politiebureau, waar hij meteen kon blijven. Hij bekende tegenover de politie dat hij de eigenaar van de bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl hennepkwekerij was. Tegen alle verdachten is proces verbaal opgemaakt. Zij zullen zich in een later stadium moeten ver antwoorden voor de rechter. Twintig paar sokken en enkele petjes bedroeg de buit van zes jon gens uit Soest. Ze waren eergiste ren in Baarn uit stelen gegaan, maar de winkeldieven brachten zelf de politie op hun spoor. Hun gedrag viel op toen ze de ont vreemde sokken op de Turfstreek in Baarn uitdeelden aan voorbij gangers. Een getuige besloot de politie te bellen en het signalement door te geven. Op een parkeerplaats bij de Laan- straat trof de politie een van de verdachten aan, maar de vijf ande ren kwamen kort daarna uit een winkel gelopen. Alle zes Soesters werden aangehouden en op het bureau ingesloten. Daar werd het onderzoek voortgezet met onder meer het verhoren van de jongens, in leeftijd variërend van 14 tot en met 17 jaar. Rabobank Het kruispunt bij paleis Soest- dijk is vanaf maandag 13 sep tember tenminste drie en uiter lijk vier weken onbereikbaar voor gemotoriseerd verkeer. Ook de Vredehofstraat en de Amsterdamsestraatweg wor den gedurende die periode ge deeltelijk afgesloten. Alleen bussen van Connexxion, de hulpverleningsvoertuigen en (brom)fietsers kunnen er dan nog door. De omleidingsroutes zullen wor den aangegeven op een ansicht kaart die in de loop van volgende week zal worden verstuurd door de gemeente. De afgesloten weg gedeelten staan daarop met zwart aangegeven, terwijl met rood de alternatieve routes zijn gemar keerd. Vooral de bewoners van de Stadhouderslaan zullen rekening moeten houden met veel extra verkeer langs hun huizen. De afsluitingen zijn nodig vanwe ge de reconstructie van het kruis punt Trier en de herinrichting van de wegen die hierop uitkomen. Al deze werkzaamheden worden te gelijkertijd uitgevoerd om de duur van de hinder zoveel mogelijk te beperken. Berekend is dat de weg werkers drie weken nodig zullen hebben voor de reconstructie en de herinrichtingen. Voor de zeker heid is een week extra gepland, maar uiterlijk op maandag 11 ok tober moet de kruising weer zijn opengesteld. Bij goed weer zal dat mogelijk enkele dagen eerder het geval zijn. De provincie is verantwoordelijk voor de reconstructie van het kruispunt en de herinrichting van de aangrenzende rijbanen van de Biltseweg en de Amsterdamse straatweg. Om het verkeer straks te kunnen temperen, legt ze een plateau aan op de kruising. Vanuit de richting Hilversum worden er voor de kruising twee rijbanen ge realiseerd voor verkeer naar de Biltseweg. De bedoeling daarvan is dat het doorgaande verkeer niet rechtdoor Soest in rijdt, maar via de Biltseweg en de Koningsweg Soest aan de zuidkant weer ver laat. Wie toch rechtdoor wil of eenvoudigweg moet, dient bij het rode verkeerslicht rekening te hou den met langere wachttijden. Dit ter ontmoediging van het niet be stemmingsverkeer. GRATIS WAARDEBEPALING Hol Molenbeek Woning- en Assurantiemakelaars UTRECHT BILTHOVEN DE MEERN SOEST VIANEN ZEIST Burgemeester Grothestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl nvm-wonen Als er geen weg is leggen wij er een aan In onze sterk expanderende praktijk kun je op verschillende rechtsgebieden werkzaam zijn en krijg je volop de gelegenheid je verder te ontwikkelen. Wij vragen: Ook zij die binnenkort afstuderen kunnen reflecteren mits goede studieresultaten, ook voor deeltijdwerk. Voor informatie zie ook onze website. Vanwege bereikbaarheid en filemij ding is in de buurt wonen een pre (vandaar plaatsing ook in dit medium). Sollicitaties schriftelijk of per e-mail. VAN DER GOEN ADVOCATEN Vredehofstraat 15, Postbus 318, 3760 AH Soest Tel.: 035-6015080 Fax:035-6024345 info@vandergoen.nl www.vandergoen.nl fijn of grof 100 gram m Aw 100 gram C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden- Kruispunt bij Paleis Soest- dijk. Foto: Soester Courant Omdat Soest gebaat is bij deze maatregelen, betaalt ze mee aan de reconstructie. Baarn, op wier grondgebied 'Trier' ligt, doet geen duit in het zakje, omdat ze er geen geld voor heeft. Terwijl de provincie tegelijkertijd een deel van de Amsterdamse straatweg opnieuw laat inrichten, doet Soest hetzelfde op de Vrede hofstraat. Deze wordt vanaf de kruising tot vlak voor de Regen- tesselaan aangepakt. Dat betekent dat de aansluitingen van Colenso en de Noorderweg op de Vrede hofstraat ook tijdelijk 'op slot' gaan voor het gemotoriseerd verkeer. Lees verder op pagina 3 D> De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 19 augustus Geen opgaven Vrijdag 20 augustus 09:30 'Historische' fietstocht So^st (VVV), Steenhoffstraat 9B, 4,00. 14:00 Vakantiebingo, De Kla- rinet, Klarinet 39, 3,00. Zaterdag 21 augustus Gildefeesten t/m zaterdag 30 augustus; zie programma elders in deze krant. 10:00 Houthakkersfeest, Lage Vuursche. 13:30 Fietsexcursie 'Betrap Eemland' (Spakenburg, Amersfoort), start: Eemlust, Baarn. 14:00 Zomerwandeling land goed de Paltz (VVV), Van Weerden Poelmanweg, 4,00. Zondag 22 augustus 11:30 Fietsexcursie 'Betrap Eemland' (Hoogland, Katten broek), start: Eemlust, Baarn. Maandag 23 augustus Geen opgaven Dinsdag 24 augustus Geen opgaven Woensdag 25 augustus 11:30 Fietsexcursie 'Betrap Eemland' (Eemnes, Laren, Hilversum), Start: Eemlust, Baarn. 13:30 'Historische' wandeling (VW), Steenhoffstraat 9B, 4,00. 14:00 Torenbeklimming Oude Kerk (VW), Torenstraat 1, 2,50/4,00. Het College van Burgemeester en Wethouders heeft vorige week een verzoek tot wijziging van de agra rische bestemming op een perceel aan de Noorderweg (naast nr. 75) afgewezen. In het bestemmings plan heeft het stukje grond de aan duiding 'weidebedrijfB. en W. vinden dat het landelijke karakter van het gebied gehandhaafd moet worden en dat een woonfunctie daar dus niet gewenst is. Boven dien vormt het gebiedje een scha kel tussen het park Colenso aan de noordkant en het Slangenbosje aan de zuidkant van de Noorderweg, en dat is een essentieel onderdeel van de openbare en niet-openba- re groenstructuur van Soestdijk- Noord. Het College wijst het bouwplan (voor drie woningen) dan ook van de hand. Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 PRACTICUM DIGIPRINT Maak EIGEN COLLECTIE PRACTICUM Koninginnelaan Tel.: 035 - 602 7017 Fax:035-602 30 12 digiprint@practicum.nl www.practicum.nl Klaar terwijl u wacht! jn Spleasure Centrum Soest nog 3 weken voor de start 5R0 wil jij Hydrospmnen? Kom naar de inschrijfavonden op 27 AUGUSTUS, 30 AUGUSTUS OF 3 SEPEMBER tussen 19.30-21.30 uur in Spleasure Centrum Soest, Dalweg 181 Soest. Start lessen: maandag 6 september. Burg. Grotheslraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl Soest@Buijsregiomokelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT) REGIOMAKELAARS

Soester Courant | 2004 | | pagina 1