H Moeder en dochter geterroriseerd Van der Hucht-'verkeersouders' gaan letten op (on)veiligheid Visser 'Klantinformatiepiint' Portaal in voormalige Retourette 1 ACTUEEL D wil opheldering over eisen voor archiefruimte PAGINA 2 WOENSDAG 18 AUGUSTUS 2004 SOESTER COURANT ademaker 3 s. ih clinic bij harskamp sh clinic (gratis) www.serva-soest.nl PAGINA 3 In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden SOECTERCOURANT Scheldkanonnades, pesterijen en bekogeld met stenen en eieren Eerste succes: fietspad wordt verlegd Letsel fietser bij aanrijding Meningen 1 van lezers! Begraafplaats (2) Soester scheurt met 170 km/u op motorfiets Alcohollimiet overschreden Woningbouwcorporatie naar Smitsveen ëfi Auto in brand, eigenaar blust vlammen zelf Kruispunt Trier week of drie, vier afgesloten voor verkeer Gevraagd: VASTE/en INVALBEZORGERS voor de Soester Courant teuIfckxn1035/6014152. Fietsboot (2) Meningen j van lezers I Visser in de Eemboot Geen rijbewijs rham: alf-om ter en 3S O.79 100 gram im 1 -3o O.69 3 Weskaap rosé van de Kaapse Ierse impressies van ?ugje kruiden maken drink- en maaltijdwijn. STRAAT 44 OEST (5 6012957 R GARANTIE vag en 6 maanden extra gsbak er aandrijfassen. 3 07-97 )46.000km C 14.900 W-'99 IQO.OOOkm €15.900 03-99 I55000km €16.900 03-97 242.000bn 7.950 tnlie 09-89 1 lO.OOOmijl 6.950 ratsl. 07-'0l 53.000km €23.900 ivoor OI-OI I59.000km 18.900 03-% 205.000kai 5.900 iretii. 05-95 26lOOOIun 6,900 05-96 I29000km 9.950 02-96 272000km 6.950 e 10-92 245-OOOkm 3.500 02-04 24.000km W-03 22.000km €21.900 03-00 llOOOOkm €11.900 01-97 I32000km 6.900 02-97 WOQOkm 4.900 11-03 33000km €38.900 09-00 172000km €22.900 05-0) JW.OOOkm €11900 05-00 114.000 km 19.500 beise 01-99 214.000km 14.500 09-99 225.0öflkm €14.900 W-03 22500km €22.900 05-03 34000km €21900 08-% 116.000 km 9.900 01-00 98000km 14.750 6 114106, Fax 6023503 r.deharskamp.nl ieuwe overdekte tennishal, e hal en niet te vergeten de tennisbaan in de winter 7,- owel jeugd als senioren de nieuwe tennisleraar. Info: skamp.nl ash cJinic in oktober en :r volgen nog peel-ervaring naar over bedrijfstoernooien 6014106 >35 6029735 mer ,'ezeJligheid - kwaliteit" DEST, 035-603 70 47 eis en 5 x 30 minuten Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het alge meen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als los se bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders me dewerking. Redactie Openingstijden kantoor ma 9.™ - 17.00 uur di. 9.15 -16.°° uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.°° - 16.00 uur vr. 10.°° -15.°° uur Scheldkanonnades en bombar dementen met eieren en kiezel stenen. Eenmaal, afgelopen winter, vloog er zelfs een grote brok baksteen door de ruit. Een moeder en dochter aan de Smitsweg zeggen al enkele ja ren het slachtoffer te zijn van terreur van jongeren. Ze durven amper nog de was op het balkon te drogen hangen. Gro te kans dat er van een hogere ver dieping water of iets anders naar beneden wordt gegooid. Door de open balkondeur werd een keer een fles water naar binnen gewor pen, rond de jaarwisseling gebeur de hetzelfde, toen met rotjes. Als bewijsvoering van zoveel ellende hebben moeder en dochter de laat ste projectielen nog niet verwij derd. Aan de ramen plakken dik ke, lange witte strepen van eiwit. 'Dat gebeurt wekelijks, we blijven schoonmaken.' Op de salontafel ligt een baksteen. Toen die in de cember met veel glasgerinkel de woonkamer binnenkwam, dook de dochter in een schrikreactie ineen. De steen schampte haar hoofd. Volgens het tweetal zijn naderhand enkele jongeren aangehouden en later met een proces-verbaai heen gezonden, maar voor de rest heb ben moeder en dochter het gevoel dat ze machteloos staan. Alleen al de laatste twee jaar hebben we twintig of 25 keer de politie ge beld. Ik begrijp dat ze 's nachts niet voor elk wissewasje kan komen, maar ze blijft vaak weg. Soms komt de politie, maar dan zijn die jongens er al vandoor.' Binnen zitten ze vaak sidderend in hun huis als er weer iets tegen de ramen klapt. Buiten lopen ze het risico water over zich heen te krij gen gegoten of uitgescholden te worden voor zwarte nikker of ver rader. 'Of ze schilderen discrimi nerende leuzen op de muren. Zelfs als ze je in de winkel zien, schelden ze je uit', vertelt de dochter. 'Je schrikt wel, maar je went er bijna aan. Ik zeg niets en probeer ze te negeren. Laatst is er iemand van de vijfde verdieping gesprongen. Het was zelfmoord, ik zag het ge beuren. Zelfs toen riepen ze: wat sta je daar te kijken, vuile nikker.' 'Ik heb ze gevraagd, waarom doen jullie dit, maar dan zeggen ze niets', vult de moeder aan. 'Maar ik heb niets verraden. Ik heb wel een keer de brandweer gebeld, toen er een brandje was gesticht. Wat moet je dan in zo'n geval?' Volgens de moeder gaat het om een groepje van tien tot vijftien al lochtone jongeren, in de leeftijd van 14 tot 24 jaar. Pesterijen, over last in de avond of nacht door het geronk van brommers in de kelder boxen. Belletje trekken is in dit geval geen kattenkwaad, maar pure terreur. 'Ik heb de bel al uit gezet', vertelt de geëmotioneerde moeder. Zij kwam acht jaar geleden met haar dochter van Wageningen na ar Soest om haar inmiddels overleden moeder te verzorgen, die hier in een bejaardentehuis woonde. 'De gemeente heeft ons toen een een gezinswoning beloofd, maar we moesten hier beginnen en zouden dan later ergens anders heen kun- et nieuwe schooljaar is net iegonnen en dat brengt voor teel wat ouders weer de nodige oofdbrekens met zich mee. oe komen de kinderen veilig n huis naar school en anders om? Ook op de scholen zelf jroeit de aandacht voor de vei- igheid. Gestimuleerd door •verheid en veilig-verkeersor- janisaties als 3VO verschijnen tier en daar de eerste 'verkeer souders'. De Van der Huchtschool aan de Valeriaanstraat is, met de in het Smitsveen gelegen Daniëlschool, een van de eerste scholen in Soest waar de verkeersouders - niet te verwarren met 'overzetmoeders' of andere 'klaarovers' - inmiddels ook daadwerkelijk aan de slag zijn gegaan. Mirjam van Barneveld - moeder van twee kinderen op de 'Van der Hucht-Valeriaan' - en Ronald Christiaan - vader van drie spruiten - reageerden dit voorjaar enthousiast op een op roep in de schoolkrant. Ze zagen direct het nut ervan in. Hun eerste 'wapenfeit' hebben ze trouwens ook al op hun naam ge schreven: de geplande verlegging van het fietspad langs de school (tussen de Koningsweg en de Va leriaanstraat). Dat pad komt nu precies uit op de parkeerplaats bij de school en dat kan dus alleen maar leiden tot onveilige situaties. Op advies van Mirjam en Ronald zal de gemeente - zodra de wo ningbouw aan de naastgelegen 'Koningsvaren' is afgerond - het fietspad achter de parkeerplaats- omleggen. Een andere wens die ze graag gehonoreerd willen zien is het doortrekken van de gele streep (verboden te parkeren) van de 'hoofdbaan' van de Valeriaanstraat De WD legt zich niet zomaar neer bij de eis van een provin ciaal inspecteur, dat Soest haar archiefruimte voor veel geld verspijkert, dan wel verhuist naar het Regionaal Historisch Centrum in Amersfoort. De aanpassingen die de inspecteur in het veertien jaar jonge ge meentehuis noodzakelijk acht, komen neer op ruim 1,2 mil joen euro. Het gaat daarbij om onder meer het verbeteren van klimatologische verbeteringen. De fractie van de WD Soest vraagt zich af of deze nieuwe eisen' wel in relatie staat tot de wijzigingen in de wet- en re gelgeving, of dat het wordt ingege ven door de wens om de gemeen te Soest min of meer te dwingen tot regionale samenwerking. Fractievoorzitter Karei van Geet van de liberalen wil daarover op heldering van het college van bur gemeester en wethouders. Hij schrijft dat de WD fractie de stel lige indruk heeft, dat de wet- en regelgeving een rijksaangelegen heid is. Dat zou dus ook voor de archiefwet gelden. Hij kan zich voorstellen dat het rijk het toezicht delegeert naar de provincie, maar wil graag weten hoe het zit met de interpretatievrijheid van deze toe zichthouder. Mocht dat het geval zijn, dan is Van Geet benieuwd of er ook een geschillencommissie is, waarbij Soest kan aankloppen als ze moeite heeft met de interpreta tie van de provinciaal archiefin specteur. 'Het is normaal dat de raad de prioriteiten van de uitga ven stelt en zeker in een periode waarin de financiële middelen be perkt zijn. Het is derhalve onge wenst dat 'derden' de prioriteiten mede bepalen', aldus Van Geet in rif. brief aan het rolleoe Hij vraagt burgemeester en wet houders tevens of er een verklaring is, waarin staat dat bij de nieuw bouw in 1989 is voldaan aan de toenmalige bepalingen voor de ar chiefruimte, en of er nog een exemplaar is van de wet- en regel geving van dat jaar. Daarnaast vraagt hij om een overzicht van de veranderingen die de afgelopen vijftien jaar in de wet archiefbeheer zijn opgetreden. Enkele maanden geleden vertelde burgemeester Koos Janssen dat Soest nog wel een poosje de tijd heeft om te besluiten wat er met het archief gaat gebeuren. Mocht het inderdaad zo zijn, dat Soest zich aan de eisen van de inspecteur moet houden, dan lijkt het niet uit gesloten dat de raad kiest voor ver huizing van het archief naar Amersfoort. Dat zou dan gelden voor alle stukken die ouder zijn dan twintig jaar. Om praktische redenen is het, aldus de burge meester, handiger om het jonge archief in eigen huis te bewaren. Ambtenaren duiken daar immers nog regelmaat in. Bij een aanrijding met een auto is een dertienjarige jongen uit Soest gewond geraakt. Met letsel aan mond, tanden en knie werd hij voor behandeling naar locatie De Lichtenberg van Meander in Amersfoort gebracht. De jongen fietste maandagmiddag over de Stadhouderslaan in de richting van Baarn. Op de kruising met de Korte Brinkweg kreeg hij geen voorrang van een automobi list die links af de Korte Brinkweg in reed. Door de botsing kwam de iongen ten val. De verontwaardiging en de schaamte waarover mevrouw Rademaker schrijft, kan ik voor honderd procent met haar delen. Mijn kinderen en ik bezoeken ook regelmatig de begraafplaats aan de Veldweg en zijn ook geschrokken van de schandalig uitziende be- Ook wij kunnen niet geloven dat het personeel hieraan schuldig is. Regelmatig bezoek heeft ons ge leerd dat het zich zeer in het zweet werkende lieden zijn. Het vermoe den, dat de gemeentelijke bezuini gingen volgens sommigen de oor zaak zou kunnen zijn, klinkt ons geloofwaardiger in de oren. Iedereen die het met mevrouw' Rademaker en mij eens is, doet er verstandig aan zijn mening schrif telijk aan B W te richten. Alleen op die manier zijn B W verplicht de Soester bevolking te antwoor den en verantwoording af te leggen over de jaarlijkse bijdragen in de kosten van het onderhoud van de Mijn reactie is al door B W ont vangen. Laat uw mening ook ho ren. Graag wil ik mijn mening persoon lijk aan mevrouw Rademaker ken baar maken. De juiste mevrouw Rademaker in het telefoonboek zoeken, is ondoenlijk. Vandaar dat ik niet alleen afsluit met mijn naam, maar ook met mijn tele foonnummer. H. ten Hoedt tel. 6020332. nen. We hebben nooit een andere woning toegewezen gekregen. De terreur is al snel begonnen en op een gegeven moment ben ik bij de burgemeester geweest. Hij zou contact met ons opnemen, maar heeft dat niet gedaan. Ook heb ik de wethouder gesproken. Ik heb hem gezegd: ik word geterrori seerd. Hij zei dat er andere men sen in een benauwdere situatie zit ten.' Hun eigen situatie is langzamer hand onhoudbaar geworden, maar gebrek aan vertrouwen in het nieu we lotingsysteem voor de toewij zing van huurwoningen in Soest is de reden dat moeder en dochter tot nu toe niet hebben ingeschre ven op vrije huizen. Ze gaan dat nu toch maar wel doen, zegt de moeder. De dochter probeert een woning te vinden in de stad waar ze studeert. 'Ik kan vaak niet sla pen. Je voelt je gespannen. Je weet niet waar je aan toe bent, wanneer ze toeslaan.' Foto: Soester Courant Dikke, lange strepen eiwit plak ken aan het raam. Ook wordt de woning van twee Soesters regelma tig bekogeld met kiezelstenen, wa ter, rotjes en eenmaal zelfs een bak steen die door de ruit naar binnen vloog. naar de zijstraat waarop het par keerterrein uitkomt. Ook daar is het door de vele auto's soms be hoorlijk onoverzichtelijk, en dus gevaarlijk. Contact De Van der Hucht-verkeersouders hebben inmiddels een plezierig contact opgebouwd met de ge meente en met wijkagent Fred Lei- ve. Ook met de omwonenden van de school willen ze graag contact leggen, maar dat moet nog een beetje groeien. En natuurlijk rich ten ze zich ook op de leerkrachten, de leerlingen en alle ouders. 'De school is regelmatig in het nieuws met initiatieven op het gebied van de veiligheid, maar ook hier doen zich toch regelmatig situaties voor waarvan je denkt: nou - dat gaat maar nét goed! Wij kijken naar wat er dan verbeterd kan worden en brengen dat graag onder de aan dacht van de ouders. We kunnen natuurlijk niet hun verantwoorde lijkheid overnemen.' Mirjam en Ronald zijn hun positie als verkeersouders nog aan het opbouwen. Ze hebben zich voor de zomervakantie al voorgesteld aan de andere ouders. 'Het is alle maal nog in een pril stadium, maar we hebben er veel zin in.' Ze staan open voor alle zinnige ideeën en suggesties, eventueel ook van de omwonenden, en hopen dat ande re scholen in Soest hun voorbeeld zullen volgen. Foto: Soester Courant. Mirjam van Barneveld en Ronald Christiaans bij het fietspad dat nu nog uitmondt op de parkeerplaats bij de Van der Huchtschool- Valeri aanstraat. Een 28-jarige Soester heeft zijn motorrijbewijs moeten inleveren bij de politie. Hij werd zaterdag in Bilthoven betrapt, toen hij met een gangetje van 170 kilometer per uur over een provinciale weg scheurde en daarbij regelmatig de doorge trokken middenstreep negeerde. Kort daarvoor zat hij op dezelfde motor achterop als bijrijder van een 28-jarige Utrechter, de eige naar van de motorfiets. Hij had op de Biltseweg, ter hoogte van Bilt hoven, snelheden van 155 kilome ter per uur bereikt. De politie, die in een onopvallend voertuig rond reed, had dat gemeten en tevens vastgesteld dat hij meer dan eens het inhaalverbod aan zijn laars lap- - te. Op de rotonde bij Den Dolder was het tweetal gestopt en van positie verwisseld. De politie hield hen aan en vorderde de rijbewijzen in. De Utrechter had de motor pas sinds zes dagen. Een 47-jarige inwoner van Soest heeft vorige week zijn rijbewijs moeten inleveren bij de politie. Hij was kort daarvoor betrapt tijdens rijden onder invloed. In zijn bloed zat een alcoholpercentage dat de limiet meer dan driemaal over schreed. De Soester was 's avonds op de Laanstraat aangehouden voor controle. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. De woningbouwcorporatie Por taal heeft haar oog laten vallen op het gebouw van de voorma lige Retourette op de hoek van de Nieuweweg en de Smitsweg. Een van de redenen is dat Por taal daar dichter bij de huur ders met name die in het Smitsveen - zit. Zij wil er een 'klantinformatiepunt' vestigen, tevens voor de Woonruimtever deling Soest/Soesterberg (in formatie over huurwoningen). Het voorste deel van het pand - waarin verder de Thuiszorg Eem- land onderdak heeft - staat al ja ren leeg. Eerder was het ingericht als Retourette, waar men o.a. lege flessen, oud papier, textiel etc. kon deponeren. Later zijn er diverse plannen voor het gebouw inge diend - o.a. een snookerhal, een bloemenzaak, een restaurant, een dance-hal en een kledingwinkel - die echter geen van alle de toets der kritiek konden doorstaan. Zelfs is er ooit sprake van geweest om hier het hospice, een huis waar ernstig zieke mensen hun laatste levensfase doorbrengen - onder te brengen. Het gemeentebestuur voelde er nooit veel voor om de bestemming (nu nog bijzondere doeleinden gezondheidszorg) te veranderen en was vooral gekant tegen eventuele 'uitbreiding' van het winkelcentrum Smitshof naar de overkant van de Smitsweg. Ook nu is de bestemming (dienstverle ning) strijdig met het bestem mingsplan, maar het College van B. en W. ziet daarin toch ook een groot maatschappelijk nut. Het is al blij dat er eindelijk een geschikte 'invulling' gevonden wordt. Grootschalige toegang Bovendien past de nieuwe bestem ming goed bij de wijkperspectief- plannen voor het Smitsveen, waar bij dit deel van de Smitsweg min of meer als grootschalige 'toegang' van de wijk is gedacht, die - in samenhang met de ontwikkelingen rondom het BEC 'De Plantage' etc. - een positieve impuls op de lange termijn moet betekenen. Met name het winkelcentrum Smitshof moet door toevoeging van functies aantrekkelijker worden gemaakt, en daar past het plan van Portaal dan ook prima in. Overigens moet het onderzoek 'naar de mogelijk heden van het gebied en het draagvlak bij eigenaren voor een grootschaliger toegang van het Smitsveen', zoal het omschreven wordt, nog van de grond komen. Het College van Burgemeester en Wethouders wil in elk geval wel meewerken aan het plan van Por taal. Woordvoerster Sylvia Lafourcade van Portaal wijst er overigens op dat het inderdaad nog maar een plan is. 'Het is nog niet definitief; de laatste zaken zijn nog niet he lemaal afgerond,' aldus de commu nicatieadviseur van Portaal. Of het doorgaat staat nog niet vast, maar Portaal - nu nog onderdak in het pand aan de Laanstraat 84, waar feitelijk alleen een 'baliefunctie' is overgebleven - wil wel graag naar het Smitsveen toe. Momenteel werken er twee medewerkers, die de huurders daar informatie ver strekken over de woningen en aan verwante zaken. Het huidige pand is dus in elk geval te groot. Over de toekomstige bestemming van het gebouw aan de Laanstraat kan de woordvoerster nog niets zeg gen. De voormalige Retourette aan de Smitsweg, die volgens B. en IV. een maatschappelijk nuttige bestem ming mag krijgen. Foto: Soester Courant. De auto van een 25-jarige Soester is zwaar beschadigd door brand. Die woedde in de nacht van woensdag op donderdag, om streeks half één, op de Beatrixlaan. De man werd wakker van een vreemd geluid op straat en zag door het raam een oranje gloed. Hij nam poolshoogte en ontdekte dat de voorkant van zijn auto in de vlammen stond. De brandweer werd gebeld, maar de Soester pak te zelf alvast een tuinslang en blus te het vuur. De brandweer hoefde daarom niet meer in actie te ko men. De politie gaat uit van brandstich ting en is daarom op zoek naar getuigen die iets verdachts hebben gezien. Zij kunnen zich melden via 0900-8844. Vervolg van pagina 1 Een van de maatregelen is dat de fietspaden worden gescheiden van de rijbanen voor auto's. Aan bei de zijden van de rijbaan worden groene hagen aangelegd. Ook wordt een fysieke aanpassing ge troffen, die het voor fietsers en voetgangers gemakkelijker maakt om de weg over te steken. Ook komt er een nieuwe deklaag met asfalt dat geluidsreducerend is. Verder wordt onder meer de ver lichting verbeterd en zal het nader hand weer zijn toegestaan om van af Colenso links af de Vredehof straat in te rijden. Nu is dat nog verboden. Ingrijpend Per dag passeren duizenden, zo mogelijk tienduizenden voertuigen de kruising. Daaronder bevinden zich ook veel vrachtwagens die van of naar de bedrijventerreinen in Soest rijden. Zowel de provincie als de gemeente beseft, dat de af- s!üitin«* ineriinend is vnrvr het ver- Eem betekent water. Water staat voor leven. We varen met de tietsboot over de meest confessionele rivier van Ne derland door het CDA-groene landschap van Eemland. Mond riaan had een hekel aan groen en liet in New York zelfs het plant soentje voor zijn atelier omspitten om die kleur te mijden. Ook de politiek in onze regio wil zoveel mogelijk groen op de schop nemen. De loods aan boord van onze fietsboot meldt dat in Vat horst en Hoogland West de natuur bedreigd wordt door bouwplan nen. Rood voor groen. Het stroomgebied van de Eem is rijk aan aalscholvers, futen, rei gers, eenden, ganzen, weidevogels en wat er nog meer fladdert. On der de oever zwemt een rat met ons mee. Aan de kant zitten stille hengelaars en op het water mean deren roeiers, kanovaarders, ple- ziergangers en zonaanbidders. Ie dereen zwaait naar ons. Dat zie je nooit op de Al. Er grazen weinig koeien in de wei landen, wel paarden. Verder veel schapen (religieus symbool voor de afgedwaalde mens) en lamme tjes (altijd geschikt voor een offer blok). Een kudde van 400 Kempi- sche heideschapen en 1 bordercol lie ligt aan elkaar geplakt op het dijkje. Er is een groot gebrek aan herders, meldt de gids. Niet alleen het geloof laat sporen na, ook de geschiedenis eist haar tol. Wie zou niet willen dat het dorpscafé van Zwarte Willem nog floreerde aan de Kleine Melm? In Eemnes fotografeerde vorige maand Albert Verlinde een boven aardse, witte bol in het gras, die daar volgens een krantenbericht ouwe koeien uit de sloot schijnt te halen. Bijgeloof? In Baarn passeren we twee verlei delijke aanlegsteigers: de taveerne 'Eemlust' en aan de jachthaven het dranklokaal 'De Kemphaan': scyl- la en charibdis voor zwakke zo mergasten. We varen langs de goudkust van Eemdijk: kapitale villa's, gladge schoren tuinen en luxe terrassen. Een bolwerk van behoudend christendom wil de gids ons doen geloven. Gedoemd geestelijk uit te sterven, want er mag daar van de provincie niet meer gebouwd wor den voor jonge mensen. Langs het jaagpad loopt een een zame Zuiderzeewandelaar. In het met zwavel vergiftigde water zwemmen en spelen kinderen. Bij 't Raboes verlaat de boot het estuarium van de Eem en gooit op het Eemmeer het roer om richting Spakenburg, langs de stilstaande windmolens van Flevoland. Na het debarkement pikken we in het vissersdorp van burgemeester Groen een terrasje waar het riekt naar gebakken schol en koop ik si garen bij 'Tiemen van Mijntje', een speciaalzaak. Voetbal is in deze gemeente topsport, maar de win kelierster in klederdracht is beslist geen hooligan van de 'rooien' of de 'blauwen'. We fietsen terug richting Baarn over een volmaakt fietspad langs de Eem. In Eemdijk, vlakbij twee kerkjes, steken we de Styx over met een veerpont, een drijvend winkeltje dat nooit dienst mag doen op zondag van de Heer. 'Dan is het rustdag', zegt de stichtelijke Charon desgevraagd. Een oase van meditatie is het pittoreske sluisgemaal bij de Eemnesser trekvaart. Waar vind je nog zo'n stiltegebied? In Baarn begint op deze prachtige dagtocht de ellende: een kruip- door sluipdoor doolhof van onbe gaanbare paadjes en straatjes om het Bremeentje te bereiken. Een ecoduct langs de Eem tussen Baarn en Soest voor de met uit sterven bedreigde fietser en wan delaar is best een referendum waard. Heeft u al getekend in Soester- berg? keer. Dat werd duidelijk in maart, toen in verband met het overlijden van prinses Juliana de kruising ook al werd afgesloten. Vooral daarom zijn alle werkzaamheden in overleg tussen de betrokken partijen ge concentreerd. De overlast is dan niet minder heftig, maar wel een malig. Het openhouden van één rijbaan was uit onder meer veiligheidsoog punt geen overweging voor de pro vincie. 'Bovendien', zo zegt een woordvoerder van de gemeente, 'kun je veel sneller werken als je alles afsluit.' In een groot gebied van Soest wor den volgende week ansichtkaarten met informatie verspreid. Daar naast zal de gemeente in samen werking met de provincie ook op andere manieren communiceren naar de burger, onder meer via de pers en in 'Op 't Hoogt', het ge meentelijke informatiemagazine, dat op 8 september huis aan huis als bijlage van de Soester Courant 7al wnrdpn vpr«nrpid Het zou dhr. Visser gesierd hebben als hij zich in zijn commentaar van vorige week over zijn tochtje met de fietsboot over de Eem, zou hebben beperkt tot datgene dat zijn ogen werkelijk hebben gezien. Hij zou dan a) de Ichthuskerk en haar predi kant buiten zijn commentaar heb ben gehouden en zich niet laatdun kend en uitermate onbeschaafd hebben uitgelaten over een per soon, zaak en ontwikkeling waar voor de geestelijke vermogens hem (helaas) ontbreken; b) al varend en kijkend met zijn ogen hebben kunnen waarnemen dat God werkelijk bestaat! J.C.Westeneng Op de Molenstraat is in de nacht van vrijdag op zaterdag een inwo ner van Almere staande gehouden voor controle. Omdat hij geen per soonsgegevens kon tonen, werd hij meegenomen naar het bureau voor een verhoor. Toen bleek dat de man in een asielzoekerscentrum in Almere verblijft en geen rijbewijs heeft. Hij was daarvoor al eens eerder aangehouden. Hij kreeg een proces-verbaal en moest daarna te

Soester Courant | 2004 | | pagina 3