Waarsch uwing! Accepteer geen hypotheekofferte voordat u met ons heeft gesproken r enkele ■es?" TJES Fotoplus Swager haalt veel DANSCENTRUM GERLA meer uit digitale camera's' 'Verlies en nu verder!' Mega-order Auto Vandermeer voor regio-leerlingenvervoer CD Bel (035) 609 63 19 t VAR!Al m 'Nieuwe leefstijl': afvallen én op gewicht blijven PAGINA 6 EMENU €19,75 IS 2004 Iratis Proefles! WOENSDAG 18 AUGUSTUS 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 SOEST www.danscentrumgerla.nl Basisprogramma in Meander MC Geen subsidie voor RO.C en Amnesty Fietsexcursies 'Betrap Eemland' SWOS-cursus voor 60+: Seminarprogramma Kamer van Koophandel voor ondernemers 92 Ford Transit-bussen voor Klomp Groep VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 603 11 19 Informatie over eetstoornissen SCHRAVEMADE B.V. Cursus beeldhouwen bij Ton Willems Lessen van start bij dansstudio Moving Stars Het is tijd voor de Rabobank. W Speenknidstraat 65 f 3765 AB Soest Telefoon 06 53 89 60 90 Fax/Tel. 035 60 137 32 iaasappel en vinaigrette zo en palmhart nkel en witlof en verse kruiden ornaat met bieslookboter ond en rozemarijn tarine met yoghurtijs notenbrood net bonbon andag menu inclusief wijn en kopje koffie niet op feestdagen) lergsestraat 188, Soest 135 - 603 60 10 /w.soesterduinen.nl i entrum ihuis ians en aerobic Studio 4283 of 06-18473008 of tisme of hersenletsel na een art vaak ingrijpend. Niets is arom collecteren in februari i Nationale Collecte Hersen den. Voor wetenschappelijk zorgprojecten voor patiënten S ^8 (cBF; Hersenstichting Nederland 197 ing.nl NFGV CmttGjfe MbirnM 130 - 2971197 de Soester Courant oningruil i/ersen indel 6,96 8,62 10,29 11,95 13,62 15,29 16,95 18,62 20,28 21,95 23,62 25,28 26,95 ourant, t te worden betaald, sdag incl. BTW Het is weer feest bij Fotoplus Swager. De rest van deze inaand gebruikt Pieter Paul Swager voor de introductie van de nieuwste mogelijkheden op het gebied van (digitale) foto grafie. Verder verrast hij zijn klanten met de meest uiteenlo pende aanbiedingen. De zaak aan de Van Weedestraat puilt er bijkans van uit. AI meer dan een halve eeuw staat Swager garant voor het afdrukken van foto's. De laatste jaren heeft de tweede generatie Swager zich te vens ontwikkeld op het gebied van de digitale fotografie. Deze moder ne en voortschrijdende techniek doet in een sterk groeiend aantal huishoudens zijn intrede. Een bron van ergernis bij het op papier afdrukken van digitale fo to's was nog wel eens dat een strook van de boven- en/of de onderkant wegviel. Bij lucht of gras hoeft dat niet altijd een pro bleem te zijn, maar vervelend wordt het echt als er hoofden of voeten ontbreken. Dit wordt ver oorzaakt door de afwijkende ver houdingen van digitale foto's ten opzichte van de analoge. Maar met het speciale papierformaat van 11,4 x 15 centimeter heeft Swager daarvoor de oplossing gevonden. Voortaan wordt het opgeslagen beeld dus volledig op papier afge drukt. Een groot voordeel bij Swager is dat het zogenoemde orderstation, dat in de winkel staat, dankzij het Kodak Kiosk Systeem niet alleen cd's maar ook alle geheugenkaar ten accepteert en kan verwerken. Klanten kunnen dit apparaat zelf bedienen, maar Pieter Paul of een van zijn medewerkers steekt des gewenst graag de helpende hand toe. Overigens kan men met het orderstation ook zijn eigen kerst- of uitnodigingskaart maken, com pleet met privé-foto, zelfbedachte tekst en een motief naar keuze. Computer Pieter Paul Swager signaleert dat er mensen zijn die bang zijn om over te stappen van analoog naar digitaal. 'Ze denken dat ze dan meteen een computer moeten aan schaffen, met alle kosten van dien. Maar dat hoeft helemaal niet. In plaats van met een filmrolletje kun je hier ook met je cd of geheugen kaart komen, eerst bekijken welke foto's je wilt hebben en die vervol gens op papier "laten afdrukken.' Beginners tot vergevorderden voor zowel paren als jeugd Country beginners tot vergevorderden Alleengaanden 50+ Kids Dance De Soester ondernemer is best be reid om mensen die nu filmrolle tjes gebruiken, op weg te helpen naar digitale fotografie. 'De foto's zetten we op een cd, voorzien van de software, waarmee ze de foto's thuis op de computer kunnen be werken. Ze kunnen ze dan ook af drukken of mailen naar vrienden en familie. Als je de cd in de com puter stopt, opent het programma zich vanzelf.' Tijdens de feestdagen rekent Swager daar deze maand slechts 3,95 voor. Een andere aanbieding betreft di gitale foto's. Bij Swager kan men tachtig digitale beelden (11,4 x 15 centimeter) op een cd laten zetten, die in een cassettebox wordt ver pakt. Tegen de speciale prijs van 19,95, wat neerkomt op nog geen 25 cent per foto. Volgens Swager is het van groot belang dat digitale foto's niet al leen op de computer worden op geslagen. 'Zet en bewaar ze ook op cd's. Want stel dat de compu ter wordt gestolen of dat de schijf crasht, dan ben je alles kwijt. Ik heb mensen gesproken die dat hebben meegemaakt. Verschrikke lijk is dat.' Tips over digitale foto's geeft Swa ger graag. Daarom ook heeft hij meegewerkt aan een informatie boekje van Fotoplus speciaalzaken, waarbij hij net als 130 collega's is aangesloten. Het bevat 24 pagina's, boordevol tips, adviezen, uitleg, vergelijkingen én voordeelbonnen, en is gratis verkrijgbaar in de win kel aan de Van Weedestraat. Voor volwassenen met een me disch overgewicht biedt de Stichting Gezond Gewicht in samenwerking met het Mean der Medisch Centrum een in tensief basisprogramma van 16 weken met de mogelijkheid van twee verschillende vervolgpro gramma's. De deelnemers wor den begeleid door een diëtist, psycholoog, coördinator en be wegingstherapeut en staan on der medische supervisie. Gezondheid, lichaamsbeweging en een verandering van leefstijl staan hierbij centraal. Het programma, waarbij alle aspecten van overge wicht aan bod komen, heeft tot nu toe een zeer goed resultaat gege ven in gewichtsvermindering, wel bevinden en gewichtshandhaving. Vandaar dat de deelnemers uit héél Nederland komen! Voor de nieuwe training, die in oktober weer van start gaat, wordt een in formatiebijeenkomst gehouden. Op deze avond gaat het begelei dingsteam (arts, diëtist, psycho loog en bewegingstherapeut) uit gebreid in op het gevaar van te zwaar, het stellen van reële doelen, de inhoud van het programma en hun aandeel daarin. Daarnaast is er ruimschoots gelegenheid voor het stellen van vragen. Informatie en aanmelding: Stich ting Gezond Gewicht, Postbus 483, 3800 AL, Amersfoort, 88 033-463.80.14 (maandag-don derdag); e-mail: info@gezond- gewicht.nl. Zie ook: www.gezond-gewicht.nl en www.dikkekinderen.nl. Team De Stichting Gezond Gewicht be geleidt sinds 1996 in samenwer king met het Meander Medisch Centrum op unieke wijze mensen met overgewicht. De visie van de stichting is dat de behandeling van overgewicht alleen resultaat op de langere termijn geeft als deze mul tidisciplinair gegeven wordt. Van daar dat de deelnemers aan de trainingen altijd begeleid worden door een team: een arts, een dië tist, een psycholoog, een coördina tor en een bewegingstherapeut. Tevens speelt het groepsproces een grote rol. De inhoud van het pro gramma is ontwikkeld in samen werking met professionele hulp verleners en ervaringsdeskundigen en wordt voortdurend bijgesteld. Van de deelnemer wordt veel mo tivatie en inzet verwacht. De com binatie van doorzettingsvermogen en begeleiding zorgt ervoor dat het eet- en leefpatroon zodanig kan worden veranderd dat ook in de toekomst de controle over het ge wicht kan worden behouden. Behandeltraject In het programma voor volwasse nen worden de deelnemers in groepsverband begeleid door een team van deskundigen. Deze the rapeuten hebben ervaring met de begeleiding van patiënten met overgewicht. Alle trainingen wor den op een vaste dag en een vast tijdstip gegeven en in groepsver band gevolgd. De groepsgrootte is maximaal 11 personen. Tijdens het programma worden de partners ook tweemaal uitgeno digd. Informatie Tijdens de informatieavonden wordt er door het begeleidend team uitgebreid ingegaan op de visie en kunnen de aanwezigen vragen stellen en met ieder team lid apart spreken. Maar er kan ook schriftelijk informatie worden inge wonnen. Als de aanpak aanspreekt kan men zich aanmelden. Er wordt dan een afspraak gemaakt voor een intakegesprek in september. De intake zal worden afgenomen door het multidisciplinair team, bestaande uit een arts, diëtist en een psycholoog. Na de intake eva lueert het team en krijgt men een advies, aangepast aan de persoon lijke situatie. Persoonlijk dagmenu Het dagmenu wordt naar de spe cifieke omstandigheden van de patiënt samengesteld door de dië tist. Begeleiding en educatie op het gebied van gezonde voeding ko men aan de orde tijdens de indivi duele en plenaire sessies. Psychologische begeleiding De deelnemers krijgen groepsbij eenkomsten onder leiding van een psycholoog. Deze interventies zijn gericht op het beïnvloeden van het eetgedrag, het uitwisselen van er varingen, het leren omgaan met overgewicht (acceptatie) en het werken aan een positief zelfbeeld. Belangrijk aspect daarbij vormt de eigen verantwoordelijkheid, vanuit het idee dat mensen zelf hun pro blemen moeten kunnen oplossen. Voor eventuele achterliggende problemen kan informatie over andere vormen van gespecialiseer de hulpverlening worden verstrekt. Locatie: Meander Medisch Cen trum, aula St. Elisabeth-zieken- huis, Amersfoort. Datum: Don derdag 26 augustus. Aanvang: 19:30 uur. Pieter Paul Swager. Foto: Soester Courant Mobiel Tot slot introduceert Pieter Paul ook de mogelijkheid om foto's vanaf een mobiele telefoon af te drukken. Onlangs had hij al een kersverse vader in de zaak, die in alle opwinding zijn camera was vergeten mee te nemen naar de bevalling in het ziekenhuis, maar met zijn telefoon toch memorabe le plaatjes kon schieten van de pas geboren baby. Op steeds meer mobiele telefoons zit Blue Tooth en de kwaliteit verbetert voortdu rend. Swager: 'Nokia komt deze zomer met apparaten met 2 en 3 megapixels. Wij zijn er helemaal al op ingesteld.' Het College van B. en W. heeft vorige week besloten geen subsidie toe te kennen aan ROC de Amer- landen, dat om een bedrag van 5000 had gevraagd uit het pot je voor 'maatschappelijk-culturele activiteiten'. Het ROC had een aantal activiteiten gepland ter ver betering van het culturele klimaat, zoals theaterbezoeken met forse kortingen; toneelvoorstellingen op de locatie van het ROC, korte cur sussen beeldhouwen, tekenen en muziek; een workshop oorspron kelijke cultuur van anderstalige leerlingen, een reizende tentoon stelling; het maken van voorstellin gen met cursisten en culturele ac tiviteiten rondom lesprogramma's, samen met o.a. erfgoedorganisa ties. B. en W. wijzen het subsidiever zoek af omdat het niet past binnen de doelstelling van het fonds; dat is niet bedoeld voor structurele subsidiëring. Periodieke toeken ning is ook niet aan de orde, want de aanvraag is niet voor 1 april in gediend. Het fonds 'Kleine cultu rele voorzieningen' biedt ook geen soelaas, want dat is voor activitei ten waarin samenwerking voorop staat. Ook de werkgroep Soest van Am nesty International krijgt niet wat ze wilde: 500,00 voor de Dag van de Rechten van de Mens; les pakketten voor scholieren; een le denwerfcampagne en de campag ne Stop Geweld tegen Vrouwen. Het College hanteert daarvoor de zelfde argumenten als bij de aan vraag van het ROC. Ook in de komende week biedt 'Betrap Eemland', een onderdeel van de bekende fietsboot van de Eemlijn, weer aantrekkelijke bege leide fietsexcursies aan. Op zaterdag 21 augustus gaan de gidsen met u op bezoek bij een hertog. Op deze dag ligt het ge maal hertog Reynout n.1. 'onder stoom'. Vanuit Spakenburg ver trekken we om 13:30 uur vanaf de Westpier via de Zeedijk, naar het in werking zijnde gemaal. Door de polder, met zijn vele weidevogels, gaat de tocht verder via Vathorst naar Amersfoort. Op zondag 22 augustus vertrek ken de gidsen om 11:30 uur vanaf Eemlust in Baarn voor een tocht door het mooie landschap van Hoogland-West. Er is een bezoek aan de verstilde kapel van Coel- horst. We rijden langs de architec tuur van Kattenbroek en om de vijver van Emiclaer en bekijken een middeleeuwse boerderij op het landgoed Schothorst. Ook het al daar gevestigde Centrum voor Natuur Milieu is zeker een be zoekje waard. De tocht eindigt via de Koppelpoort bij het Amers- foortse stadstrand aan de Kleine Koppel. Op woensdag 25 augustus gaat de tocht door de polder naar Eem- nes waar de aantrekkelijke theetuin wordt aangedaan. U heeft daar ruimschoots de tijd om de bloe menpracht te bewonderen. Na de thee gaat het verder via Blaricum en Laren over de Hilversumse hei de terug naar Baarn. Daar kunt u om 16:00 uur weer met de boot naar Amersfoort varen. Ook deze tocht start om 11:30 uur bij Eem lust in Baarn. Informatie: www.eemlijn.nl of 88 033-480.20.82 033-480.90.31. INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035-602 28 11. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma. en wo. van 19.00 tot 20.00 uur, .vanaf maandag 23 aug. t/m woensdag 22 sept. in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. De cursus 'Verlies en nu ver der!' wordt georganiseerd door twee beroepskrachten van Amant maatschappelijk werk en de Stichting Welzijn Oude ren Soest, werkgroep VOS. De cursus is bedoeld voor senioren vanaf 60 jaar die verdriet heb ben over het verlies dat hen overkomen is. Dalplein 6, S 035-6023681 Het verlies van een dierbare op la tere leeftijd is een ingrijpende ge beurtenis. Ook langere tijd daarna is het moeilijk om het dagelijkse leven weer op te pakken. Vaak leidt dit tot het wegvallen van de sociale contacten. Juist dan is het zinvol om in contact te komen met leeftijdgenoten die in een soortge lijke levensfase verkeren. Aspecten die tijdens de cursus aan de orde komen zijn o.a.: onderlinge kennismaking; uw persoonlijke ervaringen; uw verdriet; contacten met vrienden, familie of kinderen; Onder nemers willen snel inspelen op nieuwe ontwikkelingen. Se minars bieden ondernemers de mogelijkheid met elkaar snel ken nis te vergaren over actuele onder werpen en collega-ondernemers te ontmoeten. Het najaarsprogramma 2004 van de Kamer van Koophan del heeft nieuwe thema's en nieu we vormen. Ondernemers hebben te maken met veranderingen in de economi sche situatie, nieuwe wetten en re gels en ontwikkelingen in de om geving van het bedrijf. Elke keer weer bepaalt een ondernemer wat een ontwikkeling voor zijn bedrijf betekent, wat hij er mee gaat doen en wie hem daarbij gaat helpen. Seminars geven de ondernemer korte, bondige en praktische infor matie over actuele onderwerpen. Ondernemers kunnen vooraf op geven welke onderwerpen zij wil len behandelen in het seminar. De spreker neemt dat op in zijn pre sentatie. Leren doe je sneller met elkaar. Daarom hebben de seminars een interactieve opzet. De spreker geeft korte stukken informatie, de ondernemers reageren daar op met ervaringen en praktijkvoorbeelden uit hun eigen bedrijf. In de pauze en na afloop van het seminar kun nen ondernemers nader kennis maken met elkaar en tips en erva ringen uitwisselen. Uit de regio De kamer is voor ondernemers de ingang naar het netwerk van advi seurs en organisaties in de regio. Adviseurs uit de regio verzorgen de presentaties tijdens de seminars. In het najaar werkt de kamer o.a. samen met MKB Advies, Marx- man advocaten, Accountants adviesgroep Los BV, Notariskan toor De Jongh Landgraaf Koel- mans, F: van Lanschot Bankiers. Relevante wijzigingen in wetten en regels in één avond overzichtelijk op een rij; in één dag weten wat je moet doen om je bedrijf te verko pen of een ander bedrijf te kopen; Starten vanuit een WW uitkering; Leren omgaan met agressie in de eigen winkel of bedrijf. Dit is een greep uit de nieuwe thema's en de nieuwe seminarvormen. Het najaarsprogramma seminars 2004 is te bestellen via http:// www.gooi-eemland.kvk.nl/najaar. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg het alleen zijn; de vrijetijdsbesteding; het opzetten en onderhouden van netwerken; de toekomst. In totaal zijn er 8 bijeenkomsten gepland, op woensdagmorgen van 10:00 tot 12:00 uur. De cursus groep bestaat uit ongeveer 10 deel nemers en start - bij voldoende belangstelling - op 6 oktober. Het cursusgeld bedraagt 25,00. De cursus wordt gehouden in het ontmoetingscentrum van de SWOS 'Klaarwater', Wiardi Beck- manstraat 475. Nadere informatie en aanmelding: Jelly van Buuren van Amant maatschappelijk werk, 88 035-603.68.00, of Margöt Bul- tink van de SWOS, werkgroep VOS, 88 035-602.36.81. Hebt u te maken met iemand met een eetstoornis, of vermoedt u dat daarvan sprake zou kunnen zijn? Ziet u dat uw dochter de laatste tijd afvalt, weinig eet en het vaak koud heeft? Is uw partner in the rapie gegaan vanwege een eet stoornis? Of hebt u een vriendin, die u heeft toevertrouwd dat zij last heeft van vreetbuien? Voor familieleden, partners en di rect betrokkenen kan het meema ken van een eetstoornis zeer ingrij pend zijn. Men wordt geconfron teerd met vragen, bezorgdheid en onzekerheden: 'Wat is er aan de hand? Wat kunnen wij doen? Waar kunnen wij terecht met onze vragen en zorgen?' Tijdens twee informatiebijeenkomsten, georga niseerd door Altrecht Preventie en HÉ/Helpdesk Eetstoornissen, wordt op dergelijke vragen inge gaan. Het thema van de bijeenkomst op 22 september is: 'Oorzaken, ken merken en gevolgen van eetstoor nissen'. Saskia Boender vertelt vanuit haar eigen ervaring over wat het voor iemand betekent om een eetstoornis te hebben. Daarna zal een ervaren behandelaar van Alt- recht, Jacqueline Cuppen, achter grond informatie geven over de eetstoornissen Anorexia Nervosa, Boulimia Nervosa en Overeet stoornissen (Binge Eating Disor der). De tweede informatiebijeenkomst, op 13 oktober, belicht het thema 'Omgaan met iemand met een eet stoornis' Flor Verheij vertelt hoe zij is omgegaan met haar dochter met een eetstoornis. Daarnaast zal zij ingaan op de (familie)situatie in die tijd. Haar verhaal wordt aange vuld door Erie Hilliger (relatie- en gezinstherapeute Rintveld). Zij zal verder ingaan op de rol van hulp verleners, familie, partners en di- rectbetrokkenen in het genezings proces. Zowel de ervaringsdeskundigen als de hulpverleners geven vanuit verschillende kanten inzicht in de ziekte, wat leidt tot meer begrip en acceptatie. Het kan hulp, steun en handvatten bieden die kunnen bij dragen aan behandeling en herstel. Tijdens beide bijeenkomsten is er ruimte voor het stellen van vragen aan sprekers en het onderling uit wisselen van ervaringen. De boe kentafel en informatiestand wor den verzorgd door de Stichting Anorexia Boulimia Nervosa. Bei de avonden zijn van 19:15 tot 21:30 uur en worden gehouden in Zeist, Oude Arnhemseweg 260. Deelname is gratis, maar aanmel ding is verplicht. Belangstellenden kunnen voor informatie en aan melding bellen met Altrecht Preventie, 88 030-699.91.50. In formatie is ook te vinden op www.altrecht.nl/preventie of www.hezelfhulp.nl. Voor persoon lijke vragen kan contact worden opgenomen met Saskia Boender, HE/Helpdesk Eetstoornissen, 88 06-24811708 030 6999174; e- mail: s.boender@altrecht.nl. Met één sleutel van een gloed nieuwe Ford Transit-bus is vo rige week bij Auto Vandermeer in Amersfoort een mega-deal beklonken. De overdracht sym boliseerde de uitlevering van maar liefst 92 busjes van het zelfde type aan de Klomp Groep, gevestigd in Soestdui- nen. Wouter Terpstra, verkoopmede werker bedrijfswagens ('fieet sa- les') bij Auto Vandermeer, over handigde de sleutel met enig cere monieel vertoon aan directeur R. Bolderman van de Klomp Groep. Het merendeel van de fonkelnieu we 9-persoons busjes wordt inge schakeld voor het regionaal leerlin genvervoer van Klomp Groepsver- voer (70), de rest is bestemd voor Willems en de Koning in Velp, eveneens onderdeel van de Klomp Groep. Alle wagens zijn ook voor zien van het nieuwe IGomp-logo, tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest Telefoon 035 - 602 02 49 In het atelier van de Soester beeld houwer Ton Willems begint op dinsdag 21 september een bijzon dere cursus beeldhouwen voor be ginners en gevorderden. Willems (Nijmegen 1954) studeerde aan de Koninklijke Academie voor Kunst en Vormgeving in 's-Hertogen- bosch bij de beeldhouwer David Vandekop. Hij ontving verschillen de prijzen voor zijn werk dat zich vooral in museumcollecties in bin nen- en buitenland bevindt. Op veler verzoek stelt hij vanaf sep tember op dinsdagen zijn atelier open voor mensen die het leuk vinden om onder de persoonlijke begeleiding van een professionele kunstenaar te leren beeldhouwen. Beginners krijgen een inleiding in de geschiedenis van de beeld houwkunst en uitleg over materi alen en technieken. Zij bewerken zachte steensoorten als mergel en speksteen en leren modelleren met klei. Bij de gevorderden ligt de nadruk meer op ue ontwikkeling van eigen concepten en verdieping van de eigen beeldtaal. Zij hakken in Franse kalksteen, hout en mar mer. Bovendien maken zij een fi guur- en portretstudie in klei en maken ze kennis met diverse giet- technieken. Het jaar wordt beslo ten met een excursie naar een bij zondere tentoonstelling van beeld houwkunst in binnen- of buiten land. De cursus wordt-gegeven in het moderne atelier aan het Wetering pad. Door de kleine groepen van maximaal 10 personen is de bege leiding intensief. In overleg met de deelnemers zal worden bekeken of de cursus 's ochtends, 's middags of 's avonds zal plaatsvinden. De cursus staat open voor iedereen vanaf 18 jaar en bestaat uit 30 les sen van 2xh uur. De cursusprijs van 420,00 (in drie termijnen van 140,00); CJP en Pas65 336,00 (ook in 3 termijnen). Vanwege het beperkte aantal plaatsen gaarne z.s.m. reserveren. Informatie en reservering: Atelier 2, 88 035-6011392, e-mail: info@atelier2.nl. De heer Terpstra van Auto Van dermeer loverhandigt de sleutel aan de heer R. Bolderman van de Klomp Groep. Foto: Soester Courant. de gestyleerde weergave van twee 'wegen' tussen de beide delen van de naam. Volgens Klomp-direc teur Bolderman heeft het vanouds Soester bedrijf bewust gekozen voor Ford vanwege de prijs, de korte levertijd en de capaciteit om een groot aantal wagens in korte tijd volledig bedrijfsklaar op te le- Deze week beginnen in Soest en Soesterberg de lessen Disney-Dan- ce, Kid-Dance, Street-Dance en Show-Dance bij Studio Moving- Stars. Moving Stars verzorgt aller lei vormen van bewegen op mu ziek. Te beginnen met Disney- Dance: kinderen leren spelender wijs kennismaken met ritme en muziek. Op muziek van o.a. Dis ney en K3 wordt de natuurlijke behoefte tot bewegen gestimuleerd en uitgewerkt. Ouders met kinde ren vanaf 3 jaar zijn welkom op de open lessen-deze week. Kid-Dan ce is er vanaf 5 jaar: lekker swin gen op de klanken van K3, Chips en de M-Kids. Nieuw in Soest is de zeer populaire Street en Show-Dance les voor oudere meiden. In Soesterberg be staat deze les al enige tijd. Er zijn diverse groepen en niveaus. De meisjes sluiten elk jaar het seizoen af met schitterende uitvoeringen in Theater De Flint. In Soest worden de lessen gegeven in het Spleasu- re Centrum (zwembad) en in Soesterberg in het Dorpshuis. Informatie over lestijden e.d.: Stu dio Moving Stars, 88 033- 455.42.83/06-18.47.30.08, of kijk op www.movingstars.nl. 1

Soester Courant | 2004 | | pagina 7