w iTIS rasass»®! Is innnr jDansafdeling van Idea bloeit opendagen Vijfde 'Vocal Jazz Days' in Kontakt der Kontinenten \SsgSsgl ELFS WIJ MOETEN ONZE BEZOEKERS WEL EENS TELEURSTELLEN 'Menskijken' op De Grachten CULTUUR WELZIJNI Derde Cultureel Café in 'The Cardinal' Winterse buÜ Fotowedstrijd landschap Eemland nog vier weken Peter Pan komt met zijn vrienden naar Cabrio toe €1,50 korting PAGINA 8 WOENSDAG 18 AUGUSTUS 2004 SOESTER COURANT PAGINA 9 'Dansen is alles' ietsen langs de >renzen van de ioester historie i mg, litf Dinsdag 7 september, 20:00 uur Vakantiebingo Groep 'Van onmacht naar kracht' Slotconcert op vrijdag 27 augustus l/IONTAGEl IMACHINE O O HOOIJER Deelnemers gezocht voor 'levend kunstwerk' Geen 'volumineuze detailhandel' in pand Laanstraat Nieuwe cursussen in de Bereklauw DataDidact dWnkel jcwQWtzsiir - Beelden met een boodschap SOGSTER@GOURANT abrio VOORDEELBON: 'Peter Pan' op zondag 22 augustus 2004 (14:30 uur) en bijzondere voorwaarden, l van enkele woningen met rakter. In die gevallen zijn orwaarden voor die geven. Het betreft hier en, jongerenwoningen, ngen en woningen voor )ldoet u niet aan de in de ïlde voorwaarden, dan n op de betreffende woning verzoek wordt dan niet met uw woonbon? n juist ingevulde woon- )ehandeld. Bovendien wordt u aan alle voorwaarden lingzoekende doen nooit lacties mee. Indien er meer ?zonden worden alleen de genomen in de verdeling, 'bij alles klopt worden door e gezet. Als u bovenaan de taat wordt de woning door luurder aan u aangeboden, woning dan krijgt u via de ïuisvestingsvergunning van ;st, waarvoor u leges ad ;t betalen. laat erd voor een woning, dan 3 werkdagen na het le reactietermijn benaderd der. Zonder een is het niet mogelijk de en te bekijken. Het heeft ijds te informeren naar uw NIET IN AANMERKING EN VOOR EEN WONING 3EEN BERICHT!!! lingtoewijzing n de woningtoewijzingen even in een overzicht, angegeven hoeveel reacties g zijn ontvangen en of de 3 of aan een voorrangs gewezen. "Op internet ergegeven op welke plaats nen is geëindigd." gzoekenden Men is het mogelijk om op ale gronden een ng te verkrijgen. Slechts in aantal gevallen zal een iring, die slechts van or een flatwoning, worden natie hierover kunt u VS of op de internetsite: everdeling.nl. )opt een serieuze klacht /er de woningtoewijzing, chriftelijk indienen bij !76, 3760 AG Soest, ter dachtencommissie. gen heeft over het sm dan kunt u daarvoor of op de internetsite: everdelina.nl. Reactienummer 3 ig: n niet in behandeling genomen. Aantal toewijzing reacties via 12 Loting 27 Loting 31 Voorrang De dartsafdeling van Idea, kun stencentrum, theater en biblio theek bouwt aan haar toe komst. Dat is wat haar dansdo- centen uitstralen. De kersverse Daniëlle Halsema heeft reuze freel zin om daar iets moois van [te maken en een bijdrage te le deren aan een veelzijdig en Kwalitatief goed aanbod. 'aniëlle gaat in het nieuwe sei- ien lessen peuterdans, kleuter- ins, Dansante Vorming en jazz- ins geven. Net afgestudeerd aan Hogeschool voor de Kunsten in sterdam, spreekt haar de opzet in de danslessen bij Idea enorm In. 'Mijn ideeën komen overeen let die van mijn aanstaande col- ;a's', aldus Daniëlle. 'Het plezier het dansen, de vrijheid van stij- h die een brede basis geeft en de ssieke danstechniek als rode :aad. Dat vind ik goed en leuk!'. R)lgens Ingrid Krabbe, al enige wen docent bij Idea, leren kinde- n door een klassieke basis veel eller èn mooier dansen. 'Maar e stijlen komen aan bod en kin- iren dansen op allerlei soorten uziek, niet alleen op pianomu- k'. De loopbaan van cursisten rschilt. Bij Idea kun je als peu- of kleuter beginnen. Bij deze rsussen staat het plezier en de itasie voorop. 'Je kunt het net zo ik maken als je zelf wilt en het nsplezier dat weer terugkomt via gezichten van de kinderen, dat takt het lesgeven zo leuk en eiend,' aldus Ingrid. Vanaf 6 jaar gint de Dansante Vorming. De druk gaat bij deze cursussen wat :er liggen op de klassieke dans- :hniek, maar ook hier blijven de ideren proeven van allerlei stij- zoals jazz, modern en caractè- Vanaf 10 jaar kunnen de kinde- kiezen tussen Dansante Vor- Ing, nog steeds breed van opzet ar met een verdieping van de issieke ballettechniek of jazz- Ins. Kinderen stoppen wel eens isendoor, maar komen ook vaak er terug omdat het dansen blijft ikken. Verlengd jfict ingang van het nieuwe seizoen jajilen de danscursussen van 4 t/m l| jaar worden verlengd van 30 tot B lesweken en min of meer paral- gaan lopen aan het schooisei- z«en. Zo zal er meer tijd zijn om, naast de voorbereidingen voor de Kmrlijkse presentaties, te werken de verschillende aspecten van hit dansen, zoals dansgevoel, erva- van de ruimte, dansexpressie, feativiteit en muzikaliteit. Boven- fen zal er meer aandacht kunnen prden besteed aan de klassieke nstechniek, de basis voor alle Idere vormen van theaterdans, Tals jazz en moderne dans. De plenging van de cursusduur zal ■dragen aan verdieping en uit- piding van techniek en daarmee Iker ook de dansbeleving en het fezier in het dansen vergroten. Set plezier beleven, je vrij voelen ti je überhaupt te bewegen en de ftdaging om je eigen grenzen te Jrleggen, dat is uiteindelijk waar |t om draait,' aldus Daniëlle. Joor Coleta Lustenhouwer is dan- jen alles. 'Dansen is lekker, kijk par een baby... die reageert fysiek muziek'. Coleta geeft lessen :-show-musical-dans vanaf 13 |ar op de maandagavond. De fcchniek is in deze lessen hetzelf- Be als bij jazz, maar de danscom- )p vrijdag 20 augustus om 09:30 rnr organiseert VWSoest een ietstocht onder begeleiding van :en gids. Fietsend door de mooi- ;te plekjes van Soest zien de deel- lemers 975 jaar historie voorbij tomen. Gids Hans Kruiswijk ver- elt daarbij van alles over de ge schiedenis. Leuk om eens te zien hoe goed men Soest eigenlijk kent! De fietstocht duurt ongeveer 2lA uur. Men kan zelf iets te eten en te drinken meenemen. Deelname kost 4,00. Aanmelding: VW Soest: ffi 035-601.20.75. 123139 zaterdag 21 augustus van 14:00 uur tot 17:00 uur vrijdag ÏO september van 19:00 uur tot 23:00 uur bel voor informatie: 035-6017954 Weegbreestraat 205-207 3765 XE Soest WWW.SEPP.NL binaties zijn gebaseerd op musical en het theatrale aspect van het pre senteren. Naast het vertrouwen in hun eigen kunnen en het plezier in de combinatie van muziek beleven en je uiten via dans, probeert Co leta de liefde voor theater mee te geven. Dansen is véél meer en an ders dan sport. 'Als je naar een dansvoorstelling gaat, ga je dan naar de sporthal of naar het thea ter?'. Zowel Coleta (maandag avond) als Daniëlle (dinsdag avond) zullen in het nieuwe sei zoen jazzdans voor volwassenen geven. 'Je bent nooit te oud om te beginnen en van een heerlijk uur intensief ontspannen bewegen op muziek knap je enorm op!'. Cur sisten ervaren dit heerlijke uurtje voor jezelf na (of liever tijdens?) het spitsuur vaak als uitlaadklep. De dansdocenten Daniëlle, In grid en Coleta (van boven naar be neden) in het danslokaal van Idea. Gratis proefles Ben je of bent u enthousiast ge worden, in het programmaboekje (gratis verkrijgbaar bij Idea, Wil- laertstraat 49, SS 6095829) staat alle informatie over het cursusaan bod. Tijdens de Open Dag op za terdag 28 augustus is er de moge lijkheid om gratis een proefles Dansante Vorming van Daniëlle bij te wonen voor kinderen van 6/ 7 jaar (om 11:15 uur) en 8/9 jaar (14:15 uur). Je kunt je hiervoor telefonisch opgeven, SS 035- 6095829. Ook wordt er een aan tal kijklessen Dansante Vorming gegeven, nl. om 12:00 uur (8-10 jaar) en om 13:30 uur (11-13 jaar). Kom gerust een kijkje nemen! 'Grenzenloze samenwer king' is het thema van het derde Cultureel Café, dat wordt gehouden op dinsdag avond 7 september om 20:00 uur in café 'The Car dinal' aan de Stadhouders laan 15, tussen Baarn en Soest. Het wordt een creatieve ont moeting tussen het Cultuurplat form Soest en het Cultuurplat form Baarn in oprichting en tussen Coco Michels, cultuur consulent van Soest, en Wouter Knop, cultuurconsulent in Baarn. Werner Paans uit Soest en Thea Kramer uit Baarn wis selen tijdens een rondetafelge sprek met het publiek ideeën en plannen uit over kunst en cul tuur in beide gemeenten. Verder vinden er interviews plaats met enkele kunstenaars en met Fardad Etemad (Iran), een van de initiatiefnemers van een nieuwe sociaal-culturele vereniging in Smitsveen. Voor de levende muziek zorgen Peter Schmidt (piano) en Wim Velthuis (contrabas), beiden uit Baarn. Na afloop van het offi ciële gedeelte is er nog een ge zellig samenzijn. De zaal is open vanaf half acht en vrij toegankelijk voor cultu reel geïnteresseerden en belang stellenden. Informatie: Coco Michels (88 06-24.14.57.61). ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel.(035)6014152 Klarinet 39, tel. 6023139 De bingoballetjes gaan weer rollen in ontmoetingscentrum De Klari net. Op vrijdag 20 augustus kun nen 55-plussers weer aanschuiven diet hun speelkaart en pen. In de grote zaal aan het woonerf de Kla rinet, die om half twee open gaat, wordt om twee uur begonnen met de eerste van acht ronden. Natuur lijk zijn er prijzen te winnen, ook tijdens de verloting die tussendoor wordt gehouden. Een speelkaart kost 3,00. Voor de deelnemers staat een kopje koffie of thee klaar. Amant maatschappelijk werk (voorheen maatschappelijk werk Eemland) biedt in september de groep 'Van Onmacht naar Kracht' aan. De groep is bedoeld voor vrouwen die kort of lang geleden lichamelijk, geestelijk en of sek sueel zijn mishandeld door hun partner. Het is de bedoeling vrou wen een veilige plek te bieden waar ze kunnen praten met lotge noten, een begin maken met ver werking, inzicht krijgen in het ge beurde en leren voorkomen dat bet opnieuw gebeurt. In de groep wordt gebruik ge maakt van oefeningen, spelvor men, groepsgesprekken, theorie en huiswerkopdrachten. Thema's die aan de orde komen zijn: grenzen voelen en aangeven, verwerken van nare ervaringen, op wat voor partner val je, omgaan met span ningen en voorkomen dat het op nieuw gebeurt. De groep wordt begeleid door twee maatschappelijk werkers. Van tevoren vinden kennismakingsge sprekken plaats. Er zijn 10 bijeen komsten op de Bekensteinselaan 18 in Amersfoort op donderdag morgen van 9:30 tot 11:30 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Informatie en aanmelding: maat schappelijk werk in Soest: 88 (035) 603.68.00. Ook deze zomer heeft bij het Kontakt der Kontinenten weer in het teken van de muziek ge staan. Eerst vond het Soester- berg International Music Festi val in Kontakt der Kontinenten en het Cenakel plaats, gevolgd door concerten van het British Columbia Boys Choir. Op dit moment vinden de Zeister Mu ziekdagen plaats, waarvan de studenten en docenten in het Cenakel verblijven en stude ren. Tot slot van deze muzikale zomer vinden van zaterdag 21 augustus Tot en met vrijdag 27 augustus in Kontakt der Kontinenten de Vocal Jazz Days plaats. Het is de vijfde keer dat dit internationale evene ment georganiseerd wordt. Koor zangers uit vijftien landen komen bij elkaar om hun zangkwaliteiten te laten horen en te verbeteren. Zij krijgen stukken in te studeren die zij bij de start van deze werkweek voor het eerst onder ogen krijgen. Onder leiding van de gerenom meerde koordirigenten Hans van de Brand, Harold Lenselink en Mathias Becker zal er iedere dag keihard gewerkt worden. De diri genten worden bijgestaan door Jo- han Rooze en Tijs Krammer. Op vrijdag 27 augustus om 15:00 uur zal in de Ceciliakapel van het Cenakel een afsluitend openbaar concert gegeven worden. De deel nemers zullen dan laten horen waar hun week 'geploeter' toe ge il complete keuken irden in onze showroom i°0m2 ShOMirnnm nnslagnii®1® o, Techniek 1 een rS®n* °ver' li 10-8-ïO^ Nieuwegracht 1-3. 3763 LP Soest Tel. 035 - 601 11 37 info@hooijersoest.nl www.hooijersoest.nl ijzerwaren en gereedschappen 60.000 technische artikelen voor professionals Deelnemers aan een vorige editie van de Vocal Jazz Days in Soester- berg. leid heeft. Het concert is voor ie dereen gratis toegankelijk. Reser veren is niet mogelijk; de kapel is vanaf 14:30 uur open. Burgemeester en Wethouders zien - 'op dit moment', aldus het be sluit - geen mogelijkheid om mee werking te verlenen aan de plan nen voor de eventuele vestiging van detailhandel in volumineuze goederen in het pand Laanstraat 4 (Zonwering Soest). Het pand staat te huur en er zijn bij het gemeen tebestuur twee aanvragen binnen gekomen voor 'volumineuze de tailhandel'. De eerste is van Schipper Bax In terieur (nu aan de Industrieweg), dat o.a. keukens verkoopt; de tweede van de firma De Graaf, een 'slaapcomfortzaak' die zich o.m. bezighoudt met de verkoop van matrassen. Volgens het be stemmingsplan heeft het perceel de bestemming 'gemengde doel einden', met als nadere aanduiding 'kantoor'. Daar past dergelijke de tailhandel niet in en voor vrijstel ling ziet het College ook geen mo gelijkheden, althans niet op dit moment. Wel hebben B. en W. af gesproken dat er binnenkort eens 'integraal' gekeken gaat worden naar de bestemmingsmogelijkhe den van de zone langs de Laan straat. Dat zou kunnen betekenen dat de aanvragen dan ook opnieuw bekeken worden. Op zondag 19 september orga niseert Artishock, in samen werking met het Comité 975 jaar Soest, een kunstroute op het industrieterrein 'De Grach ten', van 11:00 tot 17:00 uur. Tien Soester kunstenaars zul len hun werken tonen in een aantal bedrijven. Die bedrijven houden dan 'open dag'. Schadenet Van Zal autoschadebe- drijf, Van Breukelen Interieur- bouw, ASI-Soest bv, Keune Hair- cosmetics, de Vries Ópen haarden, Van Doorn houthandel, Uitgeverij Ton Paauw, en Voortjes schilder werken adopteren voor één dag de kunstenaars Ilse Blommenstein, Joop Phielix, Imelda Lavaleye, Marlies Terbeek, Mint Faas, Ani- ta Vreugdenhil, Joshua Lindeman, Judi Gor, Karin de Bruin, Rob van den Broeck en Nadjezda van Itter- sum. Dit najaar is er weer een uitgebreid cursusaanbod in de kunstwinkel De Bereklauw aan de Steenhoff- straat 63. Nicole Drontman leidt de workshop transparanten maken op maandagavond. Een transpa rant is een lichtdoorlatend tafereel, uitgezaagd uit berkentriplex, ver fijnd m.b.v. bijenwas, vlieger- en zijdevloeipapier. Mogelijke trans parant-taferelen: Nazomer, Sint Maarten, Sinterklaas of Kerst. Ni cole Drontman geeft ook een nieu we cursus: het maken van een houten trekplaat, op donderdag avond. Info: N. Drontman: 88 033-462.04.98. Al jaren is Gemma Anink verbon den aan de Bereklauw en ook dit najaar kan men onder haar bege leiding werken aan een seizoens kleed of een krans, gemaakt van natuurlijk geverfde wol in allerlei kleuren, een hele dag op vrijdag of zaterdag (1 x per maand). Er is ook een cursus zonnekindpoppen maken o.l.v. Kim van Veen op woensdagavond. Er wordt begon nen met een lijsjespop. Op vier dinsdagavonden kan er een bloemenkindje gemaakt wor den o.l.v. Anke Nienhuis. Ria Beltman staat weer garant voor het kinderatelier op de vrijdagmiddag, in twee groepen: 6-8 en 9-11 jaaf, max. 8 kinderen per groep. De kinderen gaan tekenen, schilderen en boetseren en zijn verrast en en thousiast over het resultaat. Erna Lieferink is de begeleidster van de cursus mandala tekenen op donderdagmorgen. Verder zijn er weer de bekende workshops, zoals beeldhouwen in speksteen, serpen- tijn en albast o.l.v. Marianne Kluit 035-621.66.07) op dinsdagmor gen en elke tweede zaterdag van de maand. Er kan ook volop ge schilderd worden. Bij Mijntje de Jong kan men aquarelschilderen op donderdagmiddag, naar aanleiding van een thema, gedicht of verhaal. Intuïtief schilderen is een ontdek kingsreis in de wereld van kleuren en wordt gegeven door Mary Zit man op dinsdagmiddag en dins dagavond, één keer per 14 dagen. Info: M. Zitman, 88 035- 603.27.16. Eén zaterdag per maand is Mieke Fielmich aanwezig in de winkel om de schildercursus te begeleiden waarbij gebruik gemaakt wordt van plantenverf en mineralen. Er zijn ook bijeenkomsten waarbij men elkaar kan ontmoeten en waar elke maand een thema cen traal staat. De bijeenkomsten kun nen zowel 's middags als 's avonds gevolgd worden; de eerste mid dagontmoeting is op woensdag 8 september en de eerste avondont moeting op 15 september. Op 1 en 2 oktober zal Dorothee Helmert een workshop bloemen en bloe- menremedies verzorgen. Een uit gebreide folder hierover is in de winkel te verkrijgen. Van veel cursussen zijn voorbeel den in de winkel te bekijken. Alle cursussen beginnen vanaf septem ber en lopen t/m december. Ver dere informatie en opgave bij mevr. W. Hakvoort, De Bere klauw, 88 035-601.91.76; ope ningstijden: dinsdag t/m vrijdag 10:00-12:00 en 14:00-17:00 uur; zaterdag de hele dag. In het pand van Uitgeverij Ton Paauw zal een Olivier B. Bommel tentoonstelling te zien zijn. Judi Gor geeft een workshop aan alle kinderen van Soest. Ze gaan de knikkertegels maken die aan jarig Soest geschonken worden. Op het CultuurPuntSoest ligt momenteel een proeftegel. 'Menskijken' Ton Paauw en Anita Vreugdenhil hebben elkaar uitgedaagd. Achter de enorme glazen wand van uitge verij Ton Paauw willen zij elk 60 vrouw respectievelijk 60 man plaatsen. Voor dit levende kunst werk 'Menskijken' doen zij nu een Het pand van uitgeverij Ton Paauw, waar het levende kunstwerk te zien zal zijn. oproep. Doe mee aan dit levende kunstwerk en geef u op om 15 mi nuten achter dat glazen raam te staan. Vanaf 12 jaar mag iedereen meedoen, kom in je favoriete kle ding. De mogelijkheid bestaat dat we met dit grootse levende kunst werk een Guinness-record halen. 'Menskijken' zal om 14:00 uur in het pand van Ton Paauw Uitgeve rijen gaan gebeuren. Maak ge schiedenis en meld u aan bij Ani ta Vreugdenhil: 88 035 603.73.98 of mail naar info@avkunst.nl. Nog vier weken kan worden meegedaan aan de fotowed strijd landschap Eemland. De makers van de drie beste foto's van de mooiste of de lelijkste plek van dit gebied krijgen een prijs. Het Gewest Eemland heeft de wedstrijd uitgeschreven om het landschapsontwikkelingsplan on der de aandacht van de burgers te brengen. Aan dat plan wordt mo menteel gewerkt en de winnende foto's zullen er in worden gepubli ceerd. Het gaat hierbij om de ge meenten Soest, Baarn, Bunschoten en Eemnes. De bedoeling ervan is om het spe cifieke karakter van het buitenge bied te behouden en waar moge lijk te versterken. Aan de hand van foto's kunnen de inwoners van dit gebied laten zien wat ze ervan vin den. Het gewest heeft al diverse inzen dingen binnen, maar de uiterste in- levertermijn is 15 september. Ie dereen mag foto's opsturen van maximaal drie mooie en drie lelij ke plekjes. Dat kan zowel digitaal als analoog, mits per foto wordt aangegeven of deze in de catego rie mooi of lelijk valt. Er worden drie prijzen uitgereikt, die alle iets met deze streek te maken hebben. De foto's kunnen worden gestuurd naar: Gewest Eemland, t.a.v. Cora Postema, Postbus 4000, 3800 EA Amersfoort, e-mail: Cpostema@ gewesteemland.nl (o.v.v. fotowed strijd). computeropleidingen Word, Excel, PowerPoint, Access, FrontPage, Windows, internet, e-mail, fotobewerking, introductiecursussen, typen, kindercursussen (vernieuwd) tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidactnl Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Het is altijd moeilijk om een pas send cadeau bij een bepaalde ge legenheid te vinden. In de Wereld winkel zult u ze vaak aantreffen. Er zijn heel wat kunstnijverheids- artikelen met een symbolische be tekenis. Twee mensen die elkaar kussen, man en vrouw met één of meer kinderen, het beeld 'samen sterk', moeder en kind. een hart, gelukssymbolen, enz. Soms direct uitgebeeld in hout, zeepsteen of serpentijn, maar ook wel verwerkt in een fraai sieraad, glaswerk e.d. Ook in de molens met wenskaar ten is daar aan gedacht. De artikelen komen uit verschil lende landen van mensen die er dezelfde betekenis in zien. Een fijn idee is het dat degene die het kunstnijverheidsproduct gemaakt heeft er zelf ook profijt van heeft. Bij een bezoek aan de Wereldwin kel zal men u zeker een aantal van deze mogelijkheden kunnen tonen. Dat er heel veel meer producten zijn zonder symbolische betekenis, als geschenk zeker even welkom, kunt u dan ook zien. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, 886028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Opwinding onder Soester kinde ren. Peter Pan komt zondag 22 au gustus met zijn vrienden naar Soest. Hij zal te zien zijn tijdens een voorstelling in Cabrio. Onge twijfeld beleeft onze vliegende vriend allerlei avonturen in het openluchttheater aan de Soester- bergsestraat, dat ligt verscholen in het Soester bos. De voorstelling op zondagmiddag begint om half drie. Voor kinderen kost een plaatsbe wijs 4,50 euro, maar tegen inleve ring van onderstaande bon (alleen aan de kassa) kunnen zij korting krijgen. Voor volwassenen be draagt de entree zes euro. OPENLUCHTTHEATER (alleen voor kinderen t/m 12 jaar) op de toegangsprijs voor de familievoorstelling Deze bon is geldig voor één kind (t/m 12 jaar| Inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140

Soester Courant | 2004 | | pagina 9