E Idea: dé inspiratiebron in Soest waar kunst en informatie samenkomen opendag m De Gulle Glimlach speelt: Addie, hou je nog van me?' tïTlmi; ardij Muziekvereniging PVO nstuif op 4 september Orkest Colenso Consort krijgt zijn eigen koor Cabrio sluit seizoen af Jazz Garden Party 2004 met 85 artiesten Soest nodigt Baarn voor creatieve ontmoeting met Gelderland Brass ExP° L'hoëst in Duitsland t i CULTUUR WELZIJN! Van Wijk s Makelaardij! ïzone Zaterdag Open Dag, 11:00-15:00 uur IxsllKnnMJJ vrijdag 10 september Concert Bennewitz- strijkkwartet uitgesteld Zondag 5 september DataDidact Wandeling in de Hooge Vuursche Derde 'inloopborrel' Foxboro bij Fusions Zaterdag 11 september in De Schoof Met o.a. Rita Reys en Greetje Kauffeld Creatief? Maak dan kennis met de CVS! Gratis bus naar contactmiddag Soester gilde Hoe het ook kan Cultureel Café in The Cardinal H CABRIO SOEST R PAGINAJQ WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 SOESTER COURANT PAGINA 11 <459.000,- k.k. leschakelde semi-bungalow slaapkamers en 2 badkamers xtra grote garage v.v, elektr. anteldeur ere.opp. 463mrf, inhoud ^175 m3 nen met de gratis kleurenbrochure die huis extra in de schijnwerpers zet, biedt ers Makelaardij alle ingrediënten voor succesvolle verkoop! Bel voor een )lijvende verkooptaxatie 035-6016251 laan 26 te Soestdijk urn van Soestdijk gelegen modern :-kamer appartement op de eerste verdieping en berging. U kijkt vrij uit over groen en zit toch iet centrum met alle voorzieningen zoals winkels jr vervoer op loopafstand Het complex beschikt t en een parkeerdek. Indeling: hal, mk, stookruimte mbiketel. Zonnige woonkamer met sfeervolle erker ar het balkon. Open keuken v.v. inbouwapparatuur. r met elektrisch rolluik, badkamer met toilet, vaste auche en a.s. wasmachine/droger. Het gehele it is v,v. houten vloerdelen en glad gestuukte 'e servicekosten bedragen 114,= per maand, jden: Het appartement is geheel v.v. dubbele Het dak van het complex en alle kozijnen zijn ieuwd; Schilderwerk aan de buitenzijde is recent 137.500,= k.k. 5 te Soest EHSISF tieke halfvrijstaande woning met zeer ,B ge en fraai aangelegde tuin waarin u diverse jen vijver en een automatische sproei-installatie lit eigen bron aantreft1 is gelegen in een rustige omgeving, winkels en ervoer zijn op loopafstand te bereiken. Indeling: Zij- en toilet, open keuken v.v. inbouwapparatuur. ervolle en lichte woonkamer met erker, parketvloer ang naar de eerste verdieping. 1° verdieping: eer grote slaapkamer aan de voorzijde met i inbouwkast. badkamer v.v. douchecabine, ubel en 2" toilet, 2° slaapkamer aan de achterzijde iar het balkon. 2'-' verdieping: Royale bergvliering via een vlizotrap. De woning is deels v v. dubbel lande royale garage v.v. elektra, ideaal ingericht i-het-zelver! 274.000,- k.k. Schreuderlaan 102 te Soest kamer hoekappartement, gelegen op 'ens bovenste verdieping, heeft de allure van jse! Uniek is dat het geheel vrij ligt van de artementen, een terras heeft'op het oosten en dakterras op het westen (30 m2) met privacy, schitterend uitzicht en de hele dag zon. lime hal met toilet, royale living met toegang naar apkamer en terras. Luxe open keuken, berging, mer met douche, wastafelmeubel en 2" toilet, e 2° slaapkamer met toegang naar het dakterras, ment is gelegen in het voor 55-plussers /oonzorgcomplex Residence Souverraine, met erplaats en berging in het souterrain. Zorg wordt a carte. Ook eventueel verstrekking van Basiszorgpakket 225,=, de servicekosten 118,60 per maand. 345.000, k.k. 221 te Soest tterende locatie in Soest gelegen woning met garage. Aan de /an de woning treft u een onder architectuur tuin aan, grenzend aan water en bos, optimale jrandeerd! U krijgt hierdoor het gevoel echt buiten aar heeft ook alle voorzieningen, zoals winkels en irvoer binnen handbereik. De woning is gebouwd eheel geïsoleerd. Indeling: Hal. garderobe en kamer met houten schuifpuien aan de voor- en /an de woning, halfopen keuken v.v. ratuur. 1e verdieping: Ruime overloop met studiehoek, slaapkamer aan de voorzijde met en luik naar 2'J verdieping (bergruimte), 2 aan de achterzijde. Badkamer v.v, ligbad, 5t en wastafel. Grondopp. 330 m2, inhoud ca. 375 Jtaris, Schippers Netwerk notarissen te Soest. E 395.000,= k.k. enburglaan 13-15 te Soestdijk IjWJjW fde woonwijk in Soestdijk. rustig staande woning (inh 780m3) met e en 2 garages op een perceel van 674m2. De gebruik geweest als woonhuis met praktijkruimte rain. Voor degene die wonen en werken willen is dit dé mogelijkheid! en toilet.Woon-/eetkamer met open haard en ar de tuin. Dichte keuken en bijkeuken. /anuit de hal te bereiken souterrain van 90m2. Jbruik geweest als dierenartsenpraktijk v.v. chtruimte, behandelkamer en 3 kleinere kamers, in heeft een aparte ingang. Via het souterrain is i garage te bereiken. rloop, 4 slaapkamers, badkamer en separaat i_Vaste trap naar zolder met voorzolder en met dakkapel en stookruimte, 2° garage met deur naar de tuin. 724.000,= k.k. e www.petersmakeiaardij.nl Idea, kunstencentrum, theater en bibliotheek zet haar deuren wijd open en biedt ook dit jaar weer een uitgebreide voorproef van het nieuwe seizoen. Ieder een kan zich informeren over het cursusaanbod van het kun stencentrum en de bibliotheek. Voor de jeugd van 6 t/m 14 jaar zijn er diverse activiteiten. De familievoorstelling Tam Tam mer Tamst is gratis te bezoeken en het nieuwe theaterprogram ma ligt klaar. Er is een boeken markt en de kunstuitleen opent de tentoonstelling met kunst werken van Hans Wap en Wini onkman. laast het vertrouwde aanbod op jet gebied van dans, beeldende unsten en theater biedt Idea tal an vernieuwingen. Zoals De loge Hoed, een oriëntatiecursus oor kleuters, het aanbod van eugd theaterschool Antares voor inderen vanaf 6 jaar en de cursus 3reakdance (vanaf 10 jaar). Op et Digitaal Eiland biedt Idea een eheel nieuw aanbod op het ge- ied van Webdesign (voor jonge- :n en volwassenen), Digitale Iceldbewerking en Digitale Foto- rafie. Ervaren schildercursisten unnen zich inschrijven voor het childeratelier en ook de cursus ixpressief Schilderen staat nieuw >p het programma, n de diverse vaklokalen, op het ligitaal Eiland en op diverse an- ere plaatsen in Idea kan men ken- ismaken met de docenten, ziet len cursisten aan het werk en kan ïen informatie krijgen over de di- erse cursussen. En er is een pre- :ntatie Cabaret en Theater ma- en. Doorlopend zijn er allerlei unstzinnige activiteiten voor de :ugd van 6 t/m 14 jaar. Zo is er e mogelijkheid voor kinderen van /6 jaar en van 7/8 jaar om een atis proefles Dansante Vorming )ij te wonen (zie programma). rheatervoorstellingen let Idea theater biedt een nieuw, errassend programma! In het veekend kan men maandelijks ge- ieten van familievoorstellingen, 'oor peuters en kleuters staan peciale leuke en mooie voorstel- ngen op het programma. Iedere aatste woensdag van de maand iraait er een jeugdfilm. Het thea- r biedt tijdens de Open Dag een indleiding achter de schermen, 'e voorstelling Tam Tammer ist luidt het nieuwe theatersei- len in. Een fantastisch interactief [eluidenspektakel voor de jeugd, "oegang is gratis, reserveren ge- 'enst. ibliotheek lij de Boekenmarkt kan men voor !en klein bedrag afgeschreven boe- en aanschaffen. Niet-leden kun- en tijdens de open dag voordelig ennismaken met de bibliotheek iet een proefabonnement van 3 taanden voor 5,00 (legitimatie verplicht). De bibliotheek introdu ceert op de Open Dag ook dvd's met muziek, informatie of jeugd films. De prijs voor het lenen van een dvd is 1,25 per week. Wie wegwijs wil worden op de compu ter kan een cursus volgen in het Omgaan met de computer. Inter net gebruik en e-mailen. Tijdens de Open Dag kan men zich hier over informeren. CultuurPuntSoest Het CultuurPuntSoest biedt alle informatie over cultuur en uitgaan in Soest. Deze dag kan men ook eens een kijkje nemen en vragen stellen over het cultuuraanbod in het nieuwe seizoen. Kunstuitleen Iedereen is van harte welkom om bij de kunstuitleen een tentoonstel ling te gaan zien van kunstwerken van Hans Wap en Wim Jonkman. De tentoongestelde kunstwerken zijn na de open dag te bekijken tij dens de openingstijden van de bi bliotheek/kunstuitleen tot en met zaterdag 4 september. Ze kunnen worden gereserveerd en na afloop van de tentoonstelling worden uitgeleend. Voor de jeugd is er een wedstrijd. In een boekje met kunstwerken van Wouter Stips kunnen zij een grappig versje of gedichtje schrij ven bij de schilderijen. De beste inzending wint een halfjaar-abon nement op de kinderkunstuitleen. De Website Idea heeft haar eigen website. Via www.ideasoest.nl blijft men op de hoogte van alles wat er speelt bij Idea. Een extra workshop wordt hier aangekondigd, presentaties en exposities van de cursisten staan hier vermeld en de bezoeker wordt verwezen naar interessante sites over literatuur en kunst. Natuurlijk kan men ook de boeken gemakke lijk verlengen via de site. Het programma Van 11:00 tot 15:00 uur zijn er al lerlei activiteiten. Sommige door lopend, andere op vaste tijden. Doorlopende activiteiten zijn: <tekstvet>? Boekenmarkt Bij de Boekenmarkt kunt u voor een klein bedrag afgeschreven boe ken aanschaffen. Informatie Informatie over het cursusaanbod Dans, Beeldende kunsten en Theater voor kinderen, jongeren en volwassenen door docenten van het kunstencentrum. Informatie over de cursussen Webdesign (ook speciaal voor jongeren!), Beeldbe werking en Digitale fotografie voor volwassenen door de docenten van het kunstencentrum. Een Informa tiespecialist van de Bibliotheek geeft alle informatie over de cur sussen Kennismaken met de com puter, Surfen vanaf het digitaal ei land en e-mailen. De Hoge Hoed Informatiepunt: kennismaking met Beeldende kunst, Dans en Theater voor kleuters. Pitch Junior Infor matiepunt: theaterproject voor iailo, jongens en meiden en udere jongeren van Soest, of laarbuiten. PVO is op zoek laar enthousiaste nieuwe le ien. Daarom houdt de muziek- ereniging op zaterdag 4 sep- ember een instuif aan de Rem- irandtlaan 9. Daar kun je vrij- ilijvend binnenlopen tussen .0:00 en 12:00 uur. J je vragen kun je dan stellen, Dwel over het bespelen van een laasinstrument als een slaginstru- ient. Wie weet vind je het zo Iteuk, dat je over een tijdje ook mee Kunt spelen. Uiteraard kun je ook altijd informatie opvragen bij het Secretariaat, Marjan de Goede, 88 ©35-602.27.72. Er zullen vast jongens en meiden zijn die wel eens in aanraking zijn geweest met het zelf maken van luziek. Misschien speeltje vriend- e wel trompet of je vriendinnetje clarinet, je opa bas of zingt je oma >ij een koor. Misschien drumt je buurman wel de hele buurt bij el kaar of speelt je vader saxofoon en je moeder piano. Allemaal niet, maar lijkt het je wel eens leuk om te zien hoe mensen muziek met elkaar maken? Dat kan. Je kunt namelijk op heel veel ver schillende manieren muziek ma ken. Eén van die manieren is in een orkest. Iedereen speelt dan een instrument of maakt muziek op een trommel. Zo maak je samen muziek. Dat gaat natuurlijk niet vanzelf. Net zoals je ooit fietsen hebt geleerd moetje ook leren om een instrument te bespelen. Dat kan bij PVO, want dat is een muziekvereniging in Soest (ie hebt ze vast wel eens gezien bij een ac tiviteit in Soest), waar je een in strument kunt leren bespelen met behulp van professionele leraren of leraressen. Als je al kunt spelen, kun je misschien al meteen mee doen in het leerlingenorkest, in het harmonieorkest, de Eemlander Blaaskapel, de Big Band Blow of bij de slagwerkgroep van PVO. Tot ziens op zaterdag 4 september! van 19:00 uur tot 23:00 uur r jongeren in samenwerking met de faculteit Theater van de Hoge school voor de Kunsten Utrecht. Breakdance presentatie en hip hop films, zoals You've got serve. Doen! Kinderatelier: kom zelf kunst ma ken, mozaïeken en nog veel meer! Kinderkunstuitleen: verzin een grappig versje bij een kunstwerk van Wouter Stips. Circustechnie ken oefenen, probeer de trapeze en de eenwielers! Theaterhoek met Schminken en Toneel spelen voor kinderen. Bezoek de Kunst- uitleentenioonstelling met kunst werken van Hans Wap en Wim Jonkman. Activiteiten op vaste tijden: Presentatie jazzdans voor 10-12- jarigen. Kijken of meedoen 11:15-11:45 uur: Gratis Proefles Dansante Vorming 5-6 jaar. Doe mee! Graag reserveren. 12:00-12:45 uur: Kijkles Dansan te Vorming 7-8 jaar 13:30-14:15 uur: Kijkles Dansan te Vorming 11-13 jaar 14:15-14:45 uur: Gratis Proefles Dansante Vorming 7-8 jaar Doe mee! Graag reserveren. Theatervoorstelling 13:00 uur: Jeugdtheatervoorstel ling Tam Tammer Tamst. Beperkt aantal plaatsen, reserveer tijdig! Berna Kousemaker. Het Soester barokorkest 'Het Colenso Consort' wordt ver rijkt met een eigen koor. Daar door kan het repertoire verder worden uitgebreid. Jaarlijks zal het koor aan twee producties meewerken. Het koor verleende dit jaar al in voorlopige bezetting medewerking aan een concert in de Emmakerk waarin enkele gedeelten uit Bachs Matthaus Passion werden uitge voerd. 'Chorus master' is de be kende Soester sopraan en zangpe dagoge Berna Kousemaker. In de barok, het tijdperk in de Eu ropese muziek dat ligt tussen de renaissance en de klassieke perio de, speelde de vocale muziek een zeer belangrijke rol. J.S. Bach schreef bijvoorbeeld ruim 200 can tates voor koor en orkest en ook componisten als Handel, Vivaldi en Telemann componeerden vele werken voor koor en orkest. Het Colenso Consort prijst zich gelukkig dat Berna Kousemaker bereid is gevonden om de instude ring van de uit te voeren koorwer ken op zich te nemen. De uitvoe ringen zullen onder leiding staan van de vaste dirigent Jan Hulst. Het koor zal uit ongeveer 20 zan gers en zangeressen bestaan, allen geschoolde amateurs net als de le den van het orkest. De première van het gezamenlijke optreden vindt plaats tijdens het jaarlijkse concert van 'Het Colenso Consort' in de Oude Kerk te Soest op 20 fe bruari 2005. Tijdens dat concert zullen behalve instrumentale wer ken het 'Credo' RV 591 van An- tonio Vivaldi en de cantate 'Nun danket alle Gott' BWV 192 van Johann Sebastian Bach met het koor worden uitgevoerd. Voor belangstellenden bestaat ui teraard gelegenheid mee te zingen. Voorwaarde is wel dat men koor ervaring heeft en dat men 'van blad' kan zingen. Belangstellenden kunnen hiervoor contact opnemen met Berna Kousemaker, 8S 035- 601.59.99 of met Martin Slagt, 88 035-601.76.98. De repetities worden eens in de veertien dagen op zaterdagmorgen gehouden, be ginnend in september. Per produc tie zal worden nagegaan hoeveel repetities nodig zijn. De koorleden zullen net als de orkestleden lid zijn van de vereniging 'Het Colen so Consort', dat Soest als thuisba sis heeft. Het concert van het Bennewitz- strijkkwartet, aangekondigd voor zondagavond 29 augustus (20:130 uur) in het Cabrio-openluchtthea- ter, gaat niet door. Het optreden met klarinetsolist Harry Imre Dijkstra en een programma met werken van Rossini, Mozart en Shostakovitsj, is uitgesteld naar volgend jaar, wegens verplichtin gen in het buitenland van het en semble. computeropleidingen Word, Excel, PowerPoint, Access, FrontPage, Windows, internet, e-mail, fotobewerking, introductiecursussen, typen, kindercursussen (vernieuwd) tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl Stichting De Soester Kring Secretariaat: Krommeweg 5 Tel. 035-6014403 De Soester Kring gaat op woens dagmorgen 1 september wandelen in de 'Hooge Vuursche' tussen Baarn en Hilversum, onder leiding van Jan ter Poorten, IVN-gids uit Soest. Gestart wordt om 10:00 uur op het parkeerterrein van de SBB- boswachtcrij Hooge Vuursche, ge legen aan de Hilversumsestraat- weg, tegenover de zijweg naar Lage Vuursche. Borden wijzen daar verder de weg. Fietsers star ten om 09:15 uur op het parkeer terrein aan de Pieter de Hooghlaan bij de NPB-kerk te Soest. De Hooge Vuursche ligt op de Utrechtse Heuvelrug. Deze heu vels zijn ontstaan tijdens een van de ijstijden, toen een machtige gletsjer vanuit het noorden zand, leem en keien voor zich uitschoof en halverwege ons land tot stil stand kwam. Het gebied de 'Hoo ge Vuursche' is zo genoemd ter onderscheiding van de buurtschap de Lage Vuursche. In de 19e eeuw werd een indruk wekkend kasteel gebouwd, dat aanvankelijk intensief bewoond werd. Later werd het verhuurd als hotel. Daarna brandde het geheel uit en werd in 1946 gerestaureerd. Sindsdien is het weer als hotel in gebruik. De voormalige tuin van het land goed is thans bij Staatsbosbeheer in gebruik als productiebos. Het is een gemengd bos met vijvers, zo als de 'Pannekoek' en de 'Kruisvij- ver', waarlangs een pad loopt, zo dat u de typische vorm ervan goed kunt bekijken. In het bos vinden we fijnsparren van ca. 80 jaar oud en verder lariksen, douglasspanen, grove en zwarte dennen, zilver- sparren, sitkasparren en de wey- mouthden. De 'houthakker'- c.q. zwarte specht laat overal zijn visi tekaartje achter. In de naaldbomen vinden we overal goudhaantjes en mezen. De wandeling duurt ongeveer vijf kwartier. Goede wandelschoenen aanbevolen. Kosten 3,00 per persoon, inclusief koffie of thee na afloop van de wandeling. Als het slecht weer is kan men rond 08:30 uur bellen naar 88 035-601.46.22 om te informeren of de wandeling De derde inloopborrel van het Foxboro Old Boy Netwerk vindt plaats op vrijdag 24 september, vanaf 19:00 uur in restaurant Fu sions, (de vroegere Knollentuin), in de Burgemeester Grothestraat 37 in Soest. De borrel is vrij toe gankelijk voor iedereen, ook niet- leden. De eerste inloopborrel op 27 april was een geweldig succes met meer dan 100 deelnemers. De tweede borrel in juli was ook zeer gezellig, hoewel met wat minder deelne mers i.v.m. de vakantieperiode 25). De ontmoeting van mensen die elkaar in 20 jaar niet meer ge zien hebben geeft een bijzondere sfeer aan de bijeenkomsten. Veel deelnemers brachten ook hun partner mee. Zoals eerder neemt ook nu een van de FoxNet-leden het initiatief en nodigt iedereen uit. Deze keer is de initiatiefnemer Frits Wiegel uit Soest. Gezien de nu bijna 240 leden wordt voor 24 september weer een goede op komst verwacht. Informatie: Ray W. Schlunk, 88 602.05.70. Een bomvolle xaal trok De Gulle Glimlach, de toneel groep van Stichting Balans, vo rig jaar. 'Het was echt meer dan leuk', vertelt Hernia Kamp- horst, die niet alleen een rol speelde, maar ook (net als dit jaar) de regie deed. 'We kregen reacties als: waarom hebben wij nooit eerder geweten dat jullie bestonden? En er waren zelfs mensen die het stuk te kort vonden; ze hadden zich echt ver heugd op net zo'n lang deel na de pauze als ervoor en waren eigen lijk teleurgesteld dat de voorstel ling al zo snel was afgelopen!' In het blijspel dat de toneelgroep dit jaar zal presenteren, zijn Addie en Nathalie pas drie weken ge trouwd. Ze zitten nog midden in hun wittebroodsweken als de ouders van Nathalie slaande ruzie krijgen. Voordat ze het weten, zit het smoorverliefde stel cr midden in. Dan blijkt dat zij het tiendui zendste bruidspaar van Soest zijn en komt er een (fotojournaliste van de Soester Courant langs. Zij blijkt echter niet alleen maar jour naliste te zijn, maar meerdere ge heimen met zich mee te dragen... Krijgen de mannen het voor elkaar deze geheimen voor hun vrouwen verborgen te houden? Kom 11 september kijken hoe dat afloopt! In de pauze worden lootjes ver kocht waarmee prachtige prijzen te winnen zijn. 'Addie hou je nog van me?' door De Gulle Glimlach, zaterdag 11 september in De Schoof, Molen straat 142. Aanvang: 20:00 uur (zaal open vanaf 19:00 uur). Toe gangsprijs: 2,50. Kaarten zijn verkrijgbaar in de voorverkoop aan de balie van De Schoof (werkda gen 9:00-12:00 uur en 13:00- De leden van De Gulle Glim lach, met op de bank van links naar rechts: Sylvia van Katwijk (de jour naliste van de Soester Courant), Michel van Amerom en BiancaAl- tena als het kersverse bruidspaar, Herma Kamphorst, de moeder van de bruid en - staande achter de bank - Rick de Groot, de vader van de bruid. Op de voorgrond souffleuse Elly de Visser. 16:00 uur) en op de avond zelf aan de kassa. Op zaterdag 4 september zul len in het Bomencentrum aan de Zandheuvehveg in Baarn de jazzklanken weer veelvuldig te horen zijn. Voor de vijfde keer in successie wordt daar in in formele sfeer een all-round jazzavond gehouden. De orga nisatie is in handen van de stichting de Jazzparty. De party wordt gehouden in het sfeervolle ideeenpark rondom het Groene Paviljoen, waar een scala van gerenommeerde artiesten - zowel op binnen- als buitenpodia - een bijdrage levert. Speciaal voor deze avond wordt het park volledig groen uitgelicht. Onder de twaalf orkesten be vinden zich o.m. Rita Reys, The Beets Brothers, Trio Frans de Wijs, Trio Greetje Kauffeld en Jump 'n Jive. Daarnaast treden op Time Out (met Conny van Bergen), De Creatieve Vereniging Soest houdt, evenals de Volksuniversi teit, op donderdag 2 september open dag. De CVS opent dan haar deuren van 14:00 tot 20:00 uur in het Orlandogebouw aan de Di Lassostraat 65. De CVS is een ver eniging voor mensen die ervaring willen opdoen in creatieve technie ken. Er wordt gewerkt met de volgen de technieken: craqueleren, decou- page, textiel bewerken, fimoklei, pergamano, irisvouwen, embos- sing, ponsen enz. Ook de bekende handwerkvormen zoals breien, ha ken en borduren komen aan bod. Het bestuur organiseert het hele jaar door diverse leuke acties. De contributie bedraagt 30,00 voor een halfjaar. Daarvoor mag men zo vaak komen als men wil. Ook de acties en een kopje koffie of thee zijn hierbij inbegrepen. Buiten de open dag van 2 septem ber is iedereen ook van harte wel kom op de volgende tijden: maan dagavond 19:30-21:30 uur, dins dagmorgen 9:30-11:30 uur, don derdagmiddag 13:30-15:30 uur en donderdagavond 19:30-21:30 uur in het Orlandogebouw aan de Di Lassostraat 65. Kom eens vrijblijvend kijken, of bel met Rita Roest, 88 601.83.55. Eemjazz, Dixifriends, PVO en Saxoholics, evenals Hot Club de Frank. Goed doel De party begint om 20:00 uur. Kaarten a 32,50 zijn te bestellen via 88 035-646.02.00 en in Soest o.a. verkrijgbaar bij de VW, de Rabobank en tabacconist van Kleef, Van Weedestraat. De op brengst van de avond is als gebrui kelijk voor een goed doel: de Stichting Vrienden van het Can- tonspark, het Natuur- en Milieu centrum en het Hertenkamp in Baarn. Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant Soesterbergers van 55 jaar en ouder die maandag 30 augustus de ouderencontactmiddag in Soest willen bijwonen, kunnen gebruik maken van gratis busvervoer. Om 13:00 uur vertrekt een bus vanaf De Drie Eiken. Die zal daarna ook een halt maken bij De Heybergh en vervolgens naar De Blaak aan de Ferdinand Huycklaan rijden, het terrein van het Groot Gaesbee- ker Gilde. Daar begint om 14:00 uur de ouderencontactmiddag onder anderen Arne Jansen en Jan en Zwaan (zie ook elders in deze krant). Na afloop brengt de bus de Soesterbergse passagiers ook weer terug naar De Heybergh en De Drie Eiken. GOED WERK De stichting Goed Werk, één van de Nederlandse importeurs, heeft contacten met Lydia Trading in Nepal. Deze handelspartner streeft ernaar Nepalese gehandicapten en andere achtergestelde groeperin gen op weg te helpen naar finan ciële zelfstandigheid. Het gaat met name om leprapatiënten. Voor een aantal producenten is een financiële zelfstandigheid ech ter nauwelijks haalbaar. Door hun zware handicap werken ze name lijk langzamer. Hun arbeidsloon per product ligt daardoor behoor- lijk hoger. Het gevolg daarvan is dat hun producten te duur worden en dus moeilijk verkoopbaar zijn. Door een subsidie (in feite gebeurt dat ook in Nederland bij de sociale werkplaatsen) kan Goed Werk weer producten uit Nepal leveren tegen een acceptabele verkoop prijs. Zo blijven de producenten in het arbeidsproces betrokken en zijn ze in staat hun eigen inkomen te verdienen. Wereldwinkel, Stcenhoffstraat 9A, 886028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. PROFIL Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openlngatljd nsdag t/m vrlldag bel voor informatie: 035-6017954 Weegbreestraat 205-207 3765 XE Soest WWW.SEPP.NL Het Soester openluchttheater Cabrio sluit op zondag 5 sep tember een zeer geslaagd sei zoen af met een concert door De Gelderland Brass uit Arn hem. Een toporkest dat al lan ger op het verlanglijstje stond van de programmacommissie. Lid van dat orkest is beeldend kunstenaar Ben Joosten, ooit een van de drijvende krachten achter de oprichting van de Soester kunstenaarsvereniging Artishock. Niet minder dan 29 voorstellingen organiseerde Cabrio tussen mei en september. Op één na konden alle activiteiten doorgaan. Het weer was het theater goed gezind. Veel profijt had de organisatie van de fraaie overkapping, die het moge lijk maakte om bij iets minder goed weer, bij dreiging van nattig heid, de voorstelling toch mogelijk te maken. Best bezochte voorstel lingen waren Herman van Veen en vrienden, Het Midzomcrnachtcon- cert en het Midzomermiddagcon cert. Maar ook de overige voor stellingen werden goed bezocht, zoals Peter Pan, afgelopen zondag, gespeeld dooi een Jeugdtheater- ZONDAG 5 SEPTEMBER 200414.30 U., Het affiche dat Ben Joosten spe ciaal voor het concert van 5 sep tember heeft ontworpen. groep uit het Brabantse Maria- hout. Voor het laatste concert heeft beel dend kunstenaar Ben Joosten een affiche ontworpen en gedrukt in een kleine oplage. Het bestuur van Cabrio wil zijn dank aan het pu bliek graag een extra accent geven. Elke honderdste bezoeker van het concert op 5 september ontvangt een originele affiche van dit con cert. Een echt kunstwerk, oplage 15 exemplaren! Van schilderijen van de Soes terbergse kunstenaar Engel- bert L'l joëst is een tentoonstel ling ingericht in Depot Haus Grafen vald aan de Neustrasse 4 in het Duitse Borken-Ge- men. Het bijzondere aan de ex positie dat alle werken die er hangen uit de periode 1950- 2003 niet eerder zijn getoond. De tentoonstelling met als titel 'Hollandische Himmel' is tot 16 oktober te bezichtigen, op donderdag, vrijdag en zaterdag van 15.00 tot 18.00 uur. Kenners noemen L'hoëst (15 sep tember 1919) 'een on-Hollandse schilder'. Hij heeft altijd in zijn ei gen stijl geschilderd en zich nooit door anderen laten beïnvloeden, ook al had dat in de beginjaren kennelijk tot gevolg dat hij onbe kend bleef en zijn werk geen weer klank vond. Bovendien 'on-Hol- lands' omdat hij een groot deel van zijn leven in het buitenland heeft doorgebracht. Ook daardoor zal hij pas laat de erkenning en waar dering hebben gekregen die hem uiteindelijk naam en faam in de kunstwereld hebben bezorgd. In de beginperiode voelde hij zich aangetn kken door werk van Ap pel en Comeille. Ook hij begon abstract, maar al snel ging hij over op georcende composities. Dieren, fantasiewezens en gebouwen, om lijst dooi strakke contouren en uit gevoerd in diepe kleuren, bepalen het aanricht van het oeuvre van L'hoëst. Hij leverde in 1954 in het Centraal Museum in Utrecht een belangrijke bijdrage aan de eerste serieuze naoorlogse presentatie van hedendaagse kunst. In de loop der jaren zijn de kleuren intenser geworden, de schilderijen groter van formaat. Nu schildert hij feller dan voorheen. Zijn werk wordt door kunstlief hebbers gewaardeerd. Veel van zijn schilderijen hangen dan ook bij particulieren, niet alleen in tal van Europese landen, maar ook in Noord-Amerika. L'hoëst is nu een grote naam in dc kunstwereld. Niet alleen in Nederland, maar ook daarbuiten. Hij exposeerde meer dan eens in het buitenland: Frank rijk, België en Duitsland. Nu dus weer in het Duitse Borken-Ge- men, waar kunstliefhebbers verrast zullen zijn over werk, en dat niet alleen o ndat het om werken gaat die hij niet eerder heeft geëxpo seerd. Grenzeloze samenwerking is het thema van het (alweer der de) Cultureel Café van Soest, dat wordt gehouden op dins dagavond 7 september om 20:00 uur (zaal open vanaf 19:30 uur) in café 'The Cardi nal' tussen Baarn en Soest. Het Cultuurplatform Soest nodigt deze keer ook van harte cultu reel Baarn uit. Wat kunnen cultuurminnaars uit beide gemeenten op deze avond verwachten? Er staat een creatieve ontmoeting gepland tussen Werner Paans, voorzitter van het Cultuurplatform Soest en Lucas Kuijpers, adviseur en een van de wegbereiders van het op te richten Cultuurplatform in Baarn. Ook is er een gesprek met Fardad Etemad, één van de initiatiefnemers van een nieuwe sociaal-culturele vereniging in Soest en Shridath Bohla van de Baarnse stichting Sandesh onder leiding van Jan Visser van het Cul tuurplatform Soest. In de speakerscorner vernemen de bezoekers het laatste culturele nieuws uit Baarn en Soest. Thca Kramer vertelt alles over het Cul tureel Festival dat op 18 september in Baarn plaats vindt en Allard Faas informeert over de activitei ten van de Stichting Bewegend Beeld in Soest. Wie zelf een inte ressant cultureel nieuwsfeit wenst te melden krijgt daar uiteraard alle gelegenheid toe. Voor dc levende muziek zorgen Peter Schmidt (piano) en Wim Velthuizen (bas), beiden uit Baarn. Na afloop is er ruim gelegenheid om elkaar te ontmoeten onder het genot van een drankje en live mu ziek. De zaal is open vanaf half acht en vrij toegankelijk voor alle cultuurliefhebbers uit beide ge meenten. Programma De avond ziet er als volgt uit: 19:30 uur: Café open 20:00 uur: Welkom 20:10 uur: Kleur in cultuur Baarn-Soest; gesprek met Fardad Etemad (initiatiefnemer van een nieuw op te richten sociaal multi culturele vereniging in Soest), Sh ridath Bohla (voorzitter van Stich ting Sandesh en organisator van de multiculturele manifestatie in Baarn) en Wouter Knop (cultuur- consulent) uit Baarn, Jan Visser (bestuurslid Cultuurplatform Soest) en Coco Michels (cultuur consulent) uit Soest. 20:35 uur: Live muziek door Peter Schmidt (piano) en Wim Velthuizen (contrabas) 20:45 uur: Culturele impuls Baam-Soest; uitwisseling van erva ringen en ontwikkelingen met be trekking tot het fenomeen Cultuur platform; gesprek met Werner Paans (voorzitter Cultuurplatform Soest) en Coco Michels uit Soest en Lucas Kuijpers (adviseur) en Wouter Knop uit Baarn. 21:15 uur: Speakerscorner met het Cultureel Festival Baarn en Stichting Bewegend Beeld uit Soest. Dc Speakerscorner is er ook voor u! Heeft u mededelingen, oproepjes of vragen? Laat van u horen! Afsluiting met live muziek, drankje en ontmoeting.

Soester Courant | 2004 | | pagina 11