.SOESTERBERGSE«»COURANT agen zijn geteld van gildekoning [n november tentoonstelling '200 jaar Kamp van Zeist' Helm niet stoer, wel veilig sa The Oriëntal Swan' zet zich n voor SOS Kinderdorpen ERPÉ Kom eten bij The Oriëntal Swan en maak kans op een gratis 'diner voor twee'... Aanwijzing spitsstrook A28 ten zuiden van Soesterberg rij dag afscheidshulde John van Kempen aan de Gemini KERKDIENSTEN Makelaardij o.g. MEDISCHE DIENST speciale actie in Soesterberg aï entiv Tot medio december avondvliegoefeningen HULPVERLENING Feestelijkheden jubilerende IJsvereniging Soesterberg Soester Courant in Soesterberg the oriëntal sTSWart Skate Safe Clinics schooljeugd Soesterberg PAGINA 1? kyWmr WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 ParklaanJ aan de voet vrijstaand 560m2 ntree, gang r, dichte ïer. Vliering e worden WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Braamwëtpj Op loopafstand van winkels, openbaar vervoer, scholen en vooral de bossen en duinen ligt deze helft van een dubbel woonhuis uit de dertiger jaren. Naast de woning staat een grote stenen garage met verwarming, water en elektra. De vrije diepe tuin (ca 20 meter) ligt op het zuidoosten. Indeling: entree, hal, toilet, trapkast, woonkamer met parketvloer, open haard, erker en openslaande deuren naar de tuin, woonkeuken (ca 12 m2) i CV-opstelling. Verdieping: overloop, badkamer en vaste wastafel, slaapkamer met vaste kast en was- aapkamer met vaste kast (ca 14 m2) en ruime waska- le wasmachine opstelling (ca 6 m2), vaste trap naar mte en een slaapkamer met dakkapel. Voorzien van afonds en gedeeltelijk thermopane beglazing. Vraagprijs 345.000,- k.k. Eikenlaan-] >e scholen rijstaande irijlaan voor stenen van op deur van is ca 350 m Jerkast, er met par- ird, halfopen keuken v.v. diverse inbouwapparatuur. :ing wasmachine. Vanuit de woonkamer en keuken as en achtertuin. Eerste verdieping: overloop, n, ouderslaapkamer, voorslaapkamer met wastafel, wastafel en tweede toilet. Alle slaapkamers zijn Tweede verdieping: vaste trap naar ruime over- 5C slaapkamer) met veel bergruimte en een dak- ït dakkapel. De woning wordt verwarmd d.m.v. luxe is gedeeltelijk voorzien van dubbele beglazing. De en en is ca 20 meter diep. Kortom een ideale gezins- ïtie in het mooie Soest-zuid. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 395.000,- k.k. Versteeghlaan Vooroorlogs vrijstaand woonhuis met bedrijfsruimte van ca. 200 m2 met een grondoppervlakte van 810 m2. Bedrijfsruimte geschikt voor opslag en auto en/of caravanstalling. Indeling: entree, gang, toilet, woon kamer met open haard, dichte keu ken, bijkeuken. Verdieping: overloop, drie slaapkamers, douche en zolder. Voorzien van gas c.v. en optimaal (geluid) geïsoleerd. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 395.000,- k.k. Dokterde Voslaan n.k., L- i2) met open euken ge apparatuur, bijkeuken (9 m2) met toegang tot met elektra, verwarming en water. 1e Verdieping: met vaste wastafel, slaapkamer (12 m2) met bal- badkamer met ligbad, douche, toilet en 2 vaste loop, bergkast, waskamer met CV opstelling, vier- le slaapkamer (12 m2) met een vliering. De wo- ziet er van binnen keurig uit! Kortom deze wo- lan waard! Vraagprijs 397.000,- k.k. Nassaulaan Deze vrijstaande woning uit 1960 met garage, ca 350 m3 inhoud en 389 m2 grond ligt aan de mooie Nassaulaan in Soestdijk. Openbaar vervoer, scholen en winkels zijn op loopafstand te vinden. Door de speelse indeling biedt de woning meer mogelijkheden dan de buitenkant doet vermoeden! Indeling: entree, hal, trapkast, toilet, lichte woonkamer met parketvloer en open haard, tuingerichte woonkeuken met allerlei e tweede hal (met aparte ingang), badkamer op )ilet, wastafel, wasmachine en droger opstelling erdieping: overloop, ouderslaapkamer met gang tot balkon, badkamer met douche en vaste t vaste kast. De zolder is nu te bereiken d.m.v. lijk om hier een vaste trap voor te maken en dan <en. De vrije tuin is sfeervol aangelegd De sn gedeeltelijk thermopane beglazing en is door hikt voor een praktijk aan huis. Aanvaarding in Vraagprijs 437.500,- k.k. M ,3761 CK Soest, Tel. 035 - 6030025 3il: info@verrips.nl nvm iesterberg raakt deze week 'koninklijke' inwoner ijt. Niet door verhuizing, iar doordat hij zijn titel moet itaan. Op het oog wereld- lokkend nieuws, maar bin- |n het Groot Gaesbeeker Gil de normaalste zaak van de :reld: de schutterskoning ig de titel een jaar voeren, at geldt dus ook voor John n Kempen, de eerste Soester- rgse koning ooit van het ester gilde. c koning van over de bult'. Dat men in Soest vaak gezegd heb- n, veronderstelt Van Kempen, font wie zou ooit gedacht hebben t een lid uit Soesterberg koning u worden van het Groot Gaes- ieker Gilde?' ij kijkt met plezier terug op de xiode dat hij de koningstitel lerde. 'Het was een prachtig jaar [et veel optredens. Er waren voor veel hoogtepunten, maar het :est bijzonder was toch wel de ;atha-vicring in Soesterberg. Het inentreden van je eigen kerk die jeciaal voor die gelegenheid met iemen in de kleuren van het Gil- was versierd en de muziek door !t gildckorps waar je normaal zelf speelt bezorgden me echt kip- jnvel. De reacties van de parochi- jcn en de aanwezigheid van veel :nsen uit Soest maakten het feest compleet,' zegt Van Kempen. Ook zijn deelname met het gilde aan de historische optocht in Soest ter gelegenheid van het 975-jarig bestaan van de gemeente was in drukwekkend. Vooral de perfecte voorbereiding voor de optocht, sa men met de oud-koningen, was indrukwekkend. 'Als je dan ook nog te horen krijgt dat je als ko ningspaar samen met de hofdames in een koets in de optocht mee rijdt, voel je je écht een koning.' De .opmerking 'dat het gilde niet leeft' in Soesterberg, zoals wel eens beweerd wordt, is volgens Van Kempen duidelijk niet waar geble ken: 'Als je zag hoeveel mensen er vorig jaar bij de huldiging waren, bewees dat toch wel het tegendeel. Het voelde in ieder geval erg goed. Ik denk dat alleen de oud-konin gen dat gevoel onder woorden kunnen brengen. Het was gewel dig.' Hoog in het vaandel Van Kempen verwacht vrijdag avond weer een drukte van belang als hij om 18:15 uur thuis aan de Gemini wordt afgehaald en waar hij zijn eerste atscheidshuldiging ondergaat. Het feest luidt de af sluiting in van wat hij als een mooi koningsjaar heeft ervaren. 'Het zou leuk zijn als er vrijdagavond weer veel Soesterbergers komen kijken, zodat we kunnen laten zien dat wij het gilde hoog in het vaandel heb- Zaterdag 28 augustus zondag 29 augustus Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 aalm. R. v.d. Vring; eucharistieviering; dameskoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 pastores Joke Litjens en Paul Janssen; 'Mixture'; tv-uit- zending Samen op Weg (PKN), Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. R. Zandstra; doopdienst Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 D. Muurling World Outreach Church (info locatie: £80346-350458) 10:30 H.D. Gosseth ben staan.' Lachend: 'Ik heb gehoord dat en kele leden in Soest al bezig zijn hun tuin netjes te maken voor het geval één van hen de nieuwe ko ning wordt. Maar of dat zal hel pen, weet ik niet. Het is gewoon een kwestie van geluk. En met dat beetje geluk heb ik een prachtig jaar gehad, samen met mijn vrouw Joke en de hofdames Hannie van de Bie en Toos Engberink, die mij als Soesterbergse koning met ad vies en daadkracht hebben bijge staan.' Nog even en het zit erop voor John en dub a 535 m De rus- I uitvals- ossen) en aken het Het Militaire Luchtvaart Mu- eum opent begin november de xpositie 200 jaar Kamp van 'eist'. Om het materiaal dat 'oor deze expositie nodig is te ompleteren, doet het museum en oproep aan iedereen die lieraan een bijdrage kan leve- en, interessant materiaal (ob- ecten of fotomateriaal) over iet Kamp van Zeist beschik bar te stellen. )e expositie 200 jaar Kamp van Leist' belicht de geschiedenis van ct Kamp van Zeist. Hoewel deze ;ruggaat tot de zeventiende eeuw, eeft men als aanleiding gekozen e legering van Franse troepen van generaal Marmont in 1804 en de oprichting van de Piramide van Austerlitz in datzelfde jaar als aan leiding te nemen. In de negentiende en het begin van de twintigste eeuw was het Kamp van Zeist een oefenterrein van het Nederlandse leger. Na de Tweede Wereldoorlog nam de Koninklijke Luchtmacht bezit van het terrein. Anno 2004 is het Militaire Lucht vaart Museum er gevestigd. Voorts wordt een deel van het kamp ge bruikt als detentiecentrum. Medewerkers van het Militaire Luchtvaart Museum zijn op dit moment hard bezig de expositie 200 jaar Kamp van Zeist voor te bereiden. Om het expositiemateri aal zo compleet mogelijk te maken 'e organisatie van Fine Eas- xn Restaurants (FER), waar- ij ook The Oriëntal Swan in oesterberg is aangesloten, eeft een passende manier be- acht om het twintigjarig be- aan te vieren: met een bene- etdiner. De opbrengst ervan, linimaal 27.000 euro, komt n goede aan de 55-jarige, we- ddwijde organisatie SOS inderdorpen, speciaal voor Ie weeskinderen in negen dor- len in China. In de twintig jaar dat dc FER nu jestaat, is deze uitgegroeid tot een Organisatie waarbij 27 Chinese res- feurants in de 'eredivisie' van oos ters culinair Nederland zijn aange sloten. Voor het jubileumfeest op Woensdag 15 september is een bij- Eondere locatie gekozen: het RAI- gebouw in Amsterdam. Onder de (genodigden voor het bcnefietdiner is de beschermvrouwe van SOS kinderdorpen in Nederland, prin ses Margriet. Ook minister Bot fvan Buitenlandse Zaken heeft een [uitnodiging gekregen. IGratis diner I Het echtpaar Mok van The Oriën- I tal Swan in Soesterberg heeft geen I moment geaarzeld om een steen- I tje aan het jubileumfeest bij te dra- I gen. Niet alleen heeft het één van I de 27 tafels van tien couverts a t 100 euro oer couvert voor 7.'n re kening genomen, het heeft boven dien in het eigen restaurant een actie georganiseerd om een zo groot mogelijk bedrag bij elkaar te krijgen. Wie er in de periode tot 15 oktober komt eten, een SOS-kans- kaart koopt a 10 euro en daarop een slagzin invult, maakt kans op één van de vijf diners voor twee. De slagzinnen worden beoordeeld door een deskundige jury. De win naars krijgen bericht thuis. Ieder een die een kanskaart koopt, krijgt als dank hiervoor in ieder geval het dessert gratis. 'Om een zo groot mogelijk bedrag voor de weeskinderen in China bij elkaar te krijgen, zou het fantas tisch zijn als elke gast aan de actie meedoet', zegt het echtpaar Mok. Voor wie niet sterk is in het maken van slagzinnen en toch een bijdra ge wil leveren, staat in het restau rant naast de bus voor de kans- kaarten een speciale SOS-collecte- bus. Voor het diner op 15 september in de RAI is een bijzondere opzet gekozen. De 27 deelnemende res taurants staan financieel garant voor de couverts. Er zijn 27 tafels van elk tien stoelen 100 euro per couvert. Elk restaurant neemt een tafel voor zijn rekening. Dit komt dus neer op minimale opbrengst van 27.000 euro. Benefietveiling Nu al staat vast dat dit niet het eindbedrag is. Tijdens het bene fietdiner is er nameliik een veiline Het koningspaar van het Soester Groot Gaesbeeker Gilde, John en Joke van Kempen, dat vrijdag avond in Soesterberg een afscheids- huldiging te wachten staat. van Kempen. 'Het was een fantas tisch jaar,' herhaalt hij. 'Met dank aan René van Hal en Fred Engbe rink die achter de schermen veel werk hebben verzet. Een natuurlijk ook aan de vele Soesters en Soes terbergers voor het 'gouden rand je' dat zij aan mijn koningsjaar hebben gegeven.' Uwpersoonlijk financieel adviseur Hypotheekrente vanaf: 2,60 (variabel) 3,90 (5 jaar vast) 4,70 (10 jaar vast) 0346-3315 34 Montgomerywcg 23-C, Soesterberg www.attentiv.nl/vanderburgt.bv Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, ©0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ©030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, £8352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: ©033-2994669; dag en nacht bereikbaar. Een op Een Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke hulp. verzorging en verpleging, 035-5412016; buiten kan toortijden voor spoedeisende gevallen: 0900-2025501. Sinds maandag zijn er tot en met 16 december in de omge ving van de vliegbasis Soester berg en het militair luchtvaart terrein Deelen vliegbewegin gen in de avonduren. De vlie gers en bemanningen van Chi nook- en Cougar-transporthe- likopters trainen voor een eventuele uitzending. De mogelijkheid bestaat dat bewo ners van genoemde gebieden ge luidshinder ondervinden van de overvliegende helikopters. Om de geluidshinder tot een minimum te beperken, is het streven de vlieg bewegingen om uiterlijk 23:00 uur te beëindigen. Dit tijdstip kan door de weersomstandigheden even tueel nog wijzigen. Morgen zijn er extra oefenvluchten gepland om boordschutters te trai nen op het boordwapen dat, ter bescherming van personeel en ma terieel, aanwezig is op de uitgezon den helikopters. Deze oefeningen vinden plaats op en in de omge ving van schietrange de Vliehors. In de daaropvolgende weken trai nen helikopterbemanningen in het gebruik van nachtzichtapparatuur. Behalve enige lokale vliegbewegin gen op Soesterberg, zullen de meeste oefeningen worden uitge voerd boven de Vlasakkers, de Lcusderheide en het militair lucht vaartterrein Deelen. Van 6 tot 12 september wordt er op maandag-, dinsdag- en donder dagavond gevlogen. Van 13 tot 19 september wordt er op maandag-, dinsdag- en woensdagavond ge vlogen. Van 20 september tot 24 oktober wordt er op maandag-, dinsdag-, woensdag- en donder dagavond gevlogen. Van 25 okto ber tot 7 november wordt er op maandag-, dinsdag- en donderdag avond gevlogen, en van 8 tot 21 november op maandag-, dinsdag- woensdag- en donderdagavond. Van 22 november tot 19 december ten slotte wordt er op maandag-, dinsdag- en donderdagavond ge vlogen. Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen KORTINGEN TOT 50% www.erpezonwering.nl Tel. 0346-35 11 79 Sterrenbergweg 15-A, Soesterberg- Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: 0900-8844; alarmnummer: 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 352391. Grof vuil, 0800-7662000. De IJsvereniging Soesterberg bestaat veertig jaar. Dit wordt gevierd met onder meer een open dag voor leden, oud-le den en andere belangstellen den op zaterdag 11 september op het ijsbaan/evenementen terrein op de hoek Kampweg- Banningstraat. Het bestuur verwacht op die dag een reünie achtige sfeer, temeer omdat veel oud-leden/Soesterbergers worden verwacht. Omdat het bestuur bezig is met het vastleggen van de geschiedenis van de vereniging, doet het een beroep op iedereen die iets bezit wat met gebeurtenissen in het verleden te maken heeft gehad (foto's of ande re illustraties, krantenknipsels, pro grammablaadjes, prijzen etc.) om dit mee te brengen en (al dan niet tijdelijk) af te staan voor een expo sitie of het archief van de vereni ging- Dat de vereniging haar achtste lus trum viert, zal de bevolking van Soesterberg niet ontgaan, want een dag eerder al, op vrijdag 10 sep tember, is er een skate-evenement (zie ook elders op deze pagina). Op zaterdag 11 september is het dus open dag bij de ijsvereniging. Dan is er op het terrein onder meer een 'snuffelmarkt'. Het is niet de bedoeling dat deze het karakter van een rommelmarkt heeft, zegt bestuurslid Marius van Ginkel. 'De markt is vooral bedoeld om hob byisten in het dorp de gelegenheid te geven te laten zien wat zij aan creativiteit in huis hebben en waar ze thuis in hun vrije tijd mee bezig zijn.' Overigens staat het iedere deelnemer vrij de resultaten van zijn huisvlijt te verkopen, als hij daar al afstand van wil doen. Voor het weekeinde daarna is het terrein herschapen in een groot pretpark met tal van luchtkussens. C. van Barneveld, tel. (035) 6021841. SsêSiK' 'Vleesch fourageeren en op weg naar het corvee' staat er op deze ansichtkaart, opname in het Kamp van Zeist tijdens het verblijf van Belgische geïnterneerden in de Eer ste Wereldoorlog. Foto: archief Eemland Pers is het museum op zoek naar inte ressante objecten en foto's of ande re illustraties die een relatie heb ben met het Kamp van Zeist. Wie bereid is deze tijdelijk af te staan voor de expositie, kan zich wenden tot: Militaire Luchtvaart Museum, t.a.v. de directie, Postbus 184, 3679 ZK Soesterberg; tel. 0346-356000, e-mail: e-mail: info@mlm.af.dnet.mindef.nl met verschillende bijzondere vei lingstukken. Ook de opbrengst van de verkoop hiervan is bestemd voor het SOS-kinderdorpenproject in China. De organisatie is nog op zoek naar een veilingmeester van naam. Verder worden pogingen gedaan om als onderdeel van het programma de indrukwekkende televisiedocumentaire te vertonen over de SOS Kinderdorpen die onlangs werd uitgezonden. Hierin wordt een beeld geschetst van het werk van SOS-Kinderdorpen, die zich al 55 jaar inzet voor de struc turele opvang van weeskinderen. De kinderhulporganisatie is ver antwoordelijk voor meer dan 54.000 kinderen in 430 dorpen in 132 landen. Ongeacht hun geloof, afkomst of huidskleur vinden de kinderen een blijvend thuis en een nieuwe toekomst in hun eigen land. Ze worden in speciaal voor hen gebouwde kinderdorpen op gevangen. Daar komen ze in een veilig gezinshuis bij hun SOS-moe- der te wonen, samen met hun lot genootjes. Binnen die hechte ge meenschap krijgen ze liefde, res pect, onderwijs en een goede ver zorging. Dankzij deze betrouwba re en unieke aanpak groeien de kinderen op tot kansrijke en zelf standige volwassenen. www.rabobankonline.com De FER (Fine Eastern Restaurants) bestaat 20 jaar. Dat wordt op allerlei manieren feestelijk en vooral culinair gevierd met o.a. een groot benefietdiner in de Amsterdamse Rai. De opbrengst van dit evenement gaat geheel naar SOS-Kinderdorpen, in het bijzonder naar 9 Chinese kinderdorpen. Ook kunt een steentje bijdragen aan dit zo belangrijke doel. Kom bij ons eten... en u maakt kans op een gratis 'diner voor twee'. Welkom Onze verrassingsactie loopt tot en met 15 oktober 2004. Rademakerstraat 2, 3769 BD Soesterberg. Tel.0346 -351423 of 352181. 's Maandags gesloten. Sinds vorige week ligt ter inza ge in het gemeentehuis van Soest het wegaanpassingsbe- sluit Spitsstrook A28 Utrecht - Leusden-Zuid. Het besluit be treft het aanleggen van een spitsstrook langs de A28 tus sen km 1.8 (knooppunt Rijns- weerd) en km 17.8 (afrit Leus den-Zuid), in de richting Amersfoort, dus ten zuiden van Soesterberg. Het wegaanpassingsbesluit bevat een beschrijving van het project, een beschrijving van de gevolgen ervan en geografische kaarten waarop het project is aangeduid. De files op de A28 tussen Utrecht en Amersfoort zijn de aanleiding voor het realiseren van de spits strook. Zo'n strook is een vlucht strook die op drukke momenten (met name in de spits) dienst doet als tijdelijke rijstrook. Het verkeer kan door de spitsstrook beter doorstromen. In het kader van dit project worden ook pechhavens Op dit moment kan nog geen be roep worden ingesteld tegen dit wegaanpassingsbesluit. Binnen zes weken na 18 augustus dienen de uitvoeringsbesluiten te worden ge nomen die voor de uitvoering van dit wegaanpassingsbesluit zijn ver eist. Pas nadat deze uitvoeringsbe sluiten bekend zijn gemaakt, start de beroepstermijn voor zowel het wegaanpassingsbesluit als de uit voeringsbesluiten. Een exemplaar van het wegaan passingsbesluit is verkrijgbaar bij de afdeling Communicatie van Rijkswaterstaat directie Utrecht (030-6009784). Dit telefoonnum mer kan ook worden gebeld voor meer informatie. Het wegaanpas singsbesluit is ook in te zien op www.inspraakvenw.nl Wie twijfelt aan de populariteit bij de jeugd van de skatesport, had vrijdag eens een kijkje moeten nemen op het terrein van de IJsvereniging Soester berg. Van de leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 van de Wet houder De Haanschool, de Postiljon en de Carolusschool, die als alternatieve gymles meededen aan de Skate Safe Clinic's van de Skate Bond Ne derland, waren er maar enkele tientallen die nooit eerder ska- tes onder hadden gehad. Zij kregen 'privé-les' van één van de instructeurs De gymlessen zijn georganiseerd door het breedtesportproject van de gemeente Soest in samenwer king met de IJsvereniging Soester berg. De kinderen leren basistech nieken voor veilig skaten en erva ren hoe zinvol het dragen van be schermingsmiddelen is. Knie- en armbeschermers willen ze nog wel dragen, maar een helm vinden de meesten maar niks. 'Niet stoer,' zeggen ze. Maar ze deden het be schermende hoofddeksel op gezag van de instructeurs toch allemaal op. En als iedereen een helm draagt, is dat weer stoer.... Kelly de Vos (9) is een nieuweling als het om skaten gaat. Ze heeft het nog nooit gedaan. Ze vindt het best leuk om te doen en is dan ook van plan om vaker de rollers onder te binden. Jeffrey Keja (11) is daar entegen een 'oude rot in het vak', en dat is te zien ook. Hij heeft nau welijks moeite met de oefeningen die de instructeurs voordoen. Jef frey begon dan ook al op jonge leeftijd met skaten. Hij is er een tijdje uit geweest, maar heeft de smaak nu weer te pakken gekregen pn k vast van nlan weer vaker naar het ijsbaanterrein te gaan. Volgens Stephan de Boer uit Utrecht, één van de instructeurs, is het van belang om de jeugd al op jonge leeftijd te wijzen op de noodzaak van het nemen van maatregelen ter bevordering van de veiligheid. Er gebeuren nog wel eens, zij het meestal niet ernstige, ongelukken tijdens het skaten. De clinics zijn overigens opgezet na wel een ernstig ongeluk, een paar jaar geleden, in de LJ-tunnel. Tij dens een skate-evcnement kwam één van de rijders te vallen. Het gevolg was een massale valpartij met tientallen gewonden. 'Het gro te probleem daar was dat de ach- teropkomers niet tijdig konden remmen. Daarom is het leren rem men een belangrijk onderdeel van de clinics, naast uitleg hoe men het best een val kan breken en over draaien, bochten nemen, en pi rouette- en achteruit rijden.' De Skate Clinics zijn ccn voorbe reiding voor de Skate 'Elfsteden tocht' op vrijdag 10 september. Deze tocht door het hele dorp is onderdeel van de viering Soest 975 en opgezet in samenwerking met de gemeente. Foto: Eemland Pers Alle begin is moeilijk, maar met een helpende hand van de instruc teurs lukt zelfs een hellinkje 11

Soester Courant | 2004 | | pagina 13