T 19 wzinnig!\ 'Soest zal echt geen buitenbeentje zijn' Zaterdag voetbal, zondag met gezin Lokale derby's SEC en 't Vliegdorp Sfeer belangrijk voor doelman Allesregelaar bij SEC-zondag kuikenbouten innig voordelis! LEKKERBEKKEN Sr3 ECHTE HOLLANDSE NIEUWE 6,- VOLKORENBROOD 3SVICEE MULTIVIT CROMA YOGHO!YOGHO! PAKKEN 1?° 500 gram 1.19 SROEN OF GOLD ISPORTr IEL WASMIDDELEN 13T/14T Rechtsachter Jaap ten Haaf (26) optimistisch over nieuwe seizoen Patrick Dorrestein zet loopbaan twee klassen lager verder bij WZ'49 Van den Bosch gaat voor gezelligheid bij Hees Jonge club en nieuwe ploeg weten niets of weinig van elkaar Elftalleider Van den Deijssel ook adviseur PAGINA 1 Arie's Vishandel Vrijdag bij de Boni ENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 SOESTER COURANT 2 grote warme ledingen geldig van ma. 23 aug. t/m za. 28 aug. fijn, grof of gelders diverse smaken pak 1,5 liter 0.G6/Irter voor bakken en braden pak 500 gram Maardbei of perzik pak 1 liter u.49/iner 500 gram 1.78/kiio |Veel inkt en papier gingen er de afgelopen twaalf maanden niet verloren aan de verslaglegging van suc cessen van de Soester voetbalverenigingen. Zou er na afloop alleen getoost zijn op overwinningen van het 'eerste', dan waren de baromzetten bij de meeste clubs dieper gekelderd dan de economie in het algemeen. Afgemeten aan de resultaten van de standaardelftal- jlen was 2003-'04 onmiskenbaar het magerste seizoen van het laatste decennium. WZ'49 bleek weliswaar nog steeds te groot voor het servet, maar te klein voor het tafellaken, en ze nam voor de vierde maal in suc cessie plaats in de 'heen en weer' die haar terugzette in de tweede klasse. Ook de twee vlaggenschepen van SEC en de hoofd macht van zowel 't Vliegdorp als Hees dobberden van september tot mei in de onderste regionen. Omdat de degradatieregeling in deze lagere klassen minder zwaar is, handhaafden deze clubs zich desalniettemin. PAGINA 15 De vijf genoemde ploegen behaalden gezamenlijk in 108 duels niet meer dan 86 punten (20 zeges, 29 pun- tendelingen en 59 nederlagen). Positieve uitschieter was S.O. Soest dat niet alleen de in de hoofdklasse ingezette vrije val stopte. Waar vrij wel iedereen hoopte op een voetbaljaar van stabilisa tie, lukte het de blauwwitten in een soms grillig en vaak stormachtig seizoen via de nacompetitie zelfs hun rentree in de eerste klasse te bewerkstelligen. Vergeten zijn de negatieve balansen, in elk geval tellen ze nu niet meer. Nieuwe ronden, nieuwe kansen, een schone lei, een nulmeting. Hier en daar een andere trainer en versterkingen. Met frisse moed, uitgepakte ambities en vol hoop gaan de ploegen er opnieuw te genaan. Gedroomd wordt reeds over een stevige posi tie in de middenmoot, het linker rijtje, als het meezit een periodetitel of misschien wel meer. Het woord is weer aan de heren voetballers en hun begeleiders. ïpact of compact color, pak 1350 gram lar of vloeibaar color, flacon 1,5 liter of tabiets of I tabiets color I pak 30 stuks WZ'49 lYaincr: Ronald Hei-rschop. Elft»Hcider: Clement Machelesen. Selectie: Gerard Becker, Ahmet Camci. Bas van Doorn, Patrick Dorrotijn, Pau' Hilhorst, Pascal ^^^lerbeek, Eloy Kok, Michael Saddy de Koning, Alembar t, Zeki Kurt, Hidde Reitsma. fcbc-Jan Reitsma, Achmed Sah- kini. Gijs Schaap, Ferry de |aelen, Jnlian Walen, Peter Wolf- j, Stefan Tonnen, Mark van de Ton Wolfsen, Daniël de ■tg, Gert van de Munt, Jan van de Sy, Wilfred Engberink, Marcel |i Essen, Paul van Alfen, Samin io, Willem de Bruin, Rodcrick n de Veer, Anvin Lergner. [eede klasse B: CJW, CSW, Ar- Roda'46, Lelystad'67, De fcrinos, Montfoort, Benschop, Bndia'66, Valleivogcls, ASC iemvland, WZ'49. lees lainer: Jan Bos Iftalleider: Dennis Vrolijk, Ray- Jond Schimmel, Arie Kamerbeek, ■lectie: Rick Altena, Bas Altena, pek van den Bosch, Bas van de roek, Ruiger Luytelaar, Erik van Bourik, Robert Schadee, Olaf leterse, Ronald Kemp, Jetje Ger- Mare Tooncn, Roy Spek, lim Baars, Sander van den Berg, Bennis Dorrestein, Erwin de Gier, Hutthijs Koole, Cor van Meeleren, Vier Ruizendaal, Jalil Sarhin, Ruud Steur, Peter Tcunis, Cjesko Buik, Wouter Leeflang, Koen van 't Tlooster, Jeroen van Dijk, Dirk Krul, Jeroen Wammes, Nicky van i Bilt, Patrick Lisman, Michael jan Bekkum, Dominic van den Bosch, Peter van den Deijssel. Vierde klasse F: Gold Star/NA, VIOD, Nita, Eeinboys, Muiden, CSV Vitesse, TOV, Sloterpark/ kGS, AH'78, TABA, Buitenboys, SEC/zaterdag rainer: Kees Kuipers üftalleider: Ed van Grinsven leleclie: M. Altuntas, K. Bayzan, J. Acosta, R. Boekema, A. Bons, D. iruchem, M. Caglayan, G. Cor- teille. Y. Dinler, P. van Es, H. van )ssen, B. Groenestein, H. v.d. Hei jden, P. Heins, D. v.d. Heijden, E. "ooijer, E. Parinaksiz, R. v.d. Pol, Posthuma, D. Sahingoz, M. Sme- dema, R. Spoor, W. Turksma, C. Ugilipuhwe, H. Veltmeijer, B. Ver- heijen, J.W. Verwoerd, M. van Wijnbergen, I Yilmmaz, Y. Yilmaz, U. Yilmaz, H. Zaman Kundi, Za- man Kundi. Vijfde klasse C: Sterrennijk, Cobu Boys, SVP, VVOO, SEC, VOP, CDN, VSC, Eminent Boys, FC Delta Sports'95, Voorwaarts, 't Vliegdorp. 't Vliegdorp Trainer: Chris van den Hoek. Eiftalleider: Pim Wieldcrs. Selectie: Chris van den Hoek, Ar jen Kentie, Jacco Kcntie, Sander Jaarsma, Marcel Jansen, Robert Scott, Annik Timmerman, Jelle Timmerman, Arjen Timmerman, Victor Roose, Gerard Gerrits, Bart van der Kamp, Olaf van Amstel, Sander Waare, Guido de Klerk, Rachid Yatim, Arjan Fieret, Joey Knaapen, Ralph Wielders, Richard van Velzen, Rachid Azzouzi, Niels Wielders. Vijfde klasse C: Sterrenwijk, Cobu Boys, SVP, VVOO, SEC, VOP, CDN, VSC, Eminent Boys, FC Delta Sports'95, Voorwaarts, 't Vliegdorp. S.O. Soest Trainer: Jan Boes. Elftalleider: Rob van Heeren. Selectie: Mark van Beek, Jos van den Brakel, Cederic van Brienien, Michiel Broodkoorn, Jordie Brou wer, Erik Butzelaar, Mo Chait, Jeroen Dorrestein, Mark Dreef, Ton Edelbroek, Michel van Essen, Sander van Geem, Olaf van der Grift, Jaap ten Haaf, Jasper Hagen, Martijn van Haagen, Jaap Hanse, Jörgen van Hattem, Dennie Hol- werda, Menno Huisman, Jeroen Kleijwcgt, Alain Knopperts, Ali Kocyigit, Gerdo Kuenen, Mark van der Lee, Richard van Logtenstein, Neal Mountney, Olaf van der Peijl, Richard Pietersen, Reijer Ran, Vincent Schokker, Alwin van Stee nis, Nick Timmerman, Robin van Tricht, Huscyin Turksever, Wessel tan Veen, Nico Verburg, Michel Vlaswinkel, Clu-istiaan de Vos, Ri chard Werkhoven, Rob Werkhoven. Eerste klasse A: Hoofddorp, S.O. Soest, Nijenrodes, Velsen, Hollan- dia. DWS, FC Hilversum, De Ken- nemers, EDO, Stormvogels/Tel star, DCG, ZAP. SEC/zondag Trainer: René Ribberink. Elftalleider: Willem van den Deijs sel. Selectie: Ahmet Suna, Antek Wojt- kowski, Benaissa Albay, Cihan Sag, Danny van Oostrom, Dave Koffrie, Dennis van de Broek, Faruk Augun, Fred Kentie, Gcrtje Willemse, Jean Paul Boulonais, Jeffrie Hoed, Jeroen van Vulpen, Marcel Dorresteijn, Michael van de Laan, Michel Dorresteijn, Mike van de Broek, Peter van de Kamp, Ramon Heijnen, Remon Hoed, Robert Reehorst, Sander Vcenend- aal, Stefan Jasperse, Thijs Volmer, Timo Timmer, Wesley Brons, Wc- sley Ribberink, Yucel Kavas, Umit Tanyildiz, Richard Stecnsma, Au gust Karperien, Peter van Schie, Patrick Fros. Vijfde klasse G: Hooglanderveen, SCH'44, Buitenbovs, 't Goy, WZA, Olympia'25, SEC, HDS, Nederhorst, Achterveld, De Ze bra's, DEV. Jaap ten Haaf knokt weer voor een basisplaats als vleugelverdediger van Soest. 'De trainer die mij het meest is bijgebleven, is toch wel Henk van der Pol. Ik gooide er in die periode met mijn pet naar, maar Van der Pol gaf mij steeds weer een kans en daar ben ik hem nog dankbaar voor.' Foto: Foto Bell 'Als je ziet hoe we vorig seizoen op karakter zijn gepromoveerd, dan moeten we ons zeker kun nen handhaven in de eerste klasse.' Over de kansen van S.O. Soest laat Jaap ten Haaf, de ranke rechtsachter die al vanaf zijn jeugd bij de blauw witten speelt, niets aan duide lijkheid te wensen over. De club van de Bosstraat-Oost zal volgens hem beslist geen slecht figuur slaan na de snelle rent- De bescheiden Ten Haaf, werk voorbereider in de bouw, heeft de hele jeugd doorlopen bij Soest. Jongens van zijn lichting, Gerdo Kuenen, Nick Timmerman en de weer op de Bosstraat neergestre ken Jeroen Dorrestein, zijn met hem in de selectie beland. Van een vertrek naar een andere club wil hij dan ook niet weten. 'Daar heb ik nog nooit over nagedacht. Het zou natuurlijk wel leuk zijn om hoger te spelen, maar dat kan met Soest toch ook? Bovendien is dit een geweldige vereniging met een fan tastische organisatie en veel vrij willigers. Waarom zou ik weggaan, ik voel me hier thuis.' Voorstopper Over zijn spelpositie is hij ver deeld. 'Het liefst zou ik voorstop: per willen zijn, maar de concurren tie voor die plek is bij Soest te groot, dus dan moet ik maar als rechtsback spelen.' Hoewel Ten Haaf in de voetballe rij niet echt een voorbeeldspeler heeft, borrelt desgevraagd toch de naam van de Engelsman Ashley Cole op, de linker vleugelverdedi ger van Arsenal en de Engelse 'squad'. 'Ja, in hem kan ik mij wel vinden, maar ik keek ook altijd op tegen Paul van de Grift', aldus Ten Haaf over de voormalige linksback en voorstopper die jarenlang een van de bepalende spelers was en de gloriejaren van de blauwwitten meemaakte. Basisplaats De promotie in het afgelopen sei zoen en het kampioenschap met het tweede in 2000 vindt Ten Haaf de mooiste resultaten tot nu toe. De verdediger speelde, afgezien van de vier duels dat hij was ge schorst, alle wedstrijden. Of hij weer een basisplaats afdwingt? 'De selectie is met 41 man groot. Ik neem niet zomaar aan dat ik een vaste plek krijg, maar ik ga er wel voor', aldus de voetballer die mo menteel tobt met een gekwetste hamstring. 'Die blessure is verve lend, het vorig seizoen was lang en de zomerstop kort, maar laten we nou eerst maar zien dat we ons handhaven en dan weer verder kij ken. Soest zal echt geen buiten beentje zijn.' Minder plezierige herinneringen in het algemeen bewaart de Soester aan de vrije val van de hoofdklas se naar de tweede klasse. 'In die jaren ging ook alles mis wat maar mis kon gaan. We hadden geen enkele aanspraak op wat geluk.' In zijn voetballeven heeft Ten Haaf nogal wat trainers meegemaakt: Peter Vïsee, Henk van der Pol, Henk van Asch, Ruud Vork, Hans de Wit en nu Jan Boes. Ten Haaf inventariseert: 'De trainer die mij het meest is bijgebleven, is toch wel Van der Pol. Ik gooide er in die periode echt met mijn pet naar, maar Van der Pol gaf mij toch steeds weer een kans, en daar ben ik hem nog steeds dankbaar voor.' Het was even slikken voor de van zaterdag hoofdklasser Sparta Nijkerk afkomstige Pa trick Dorrestein. In december vorig jaar had de 33-jarige voetballer zijn besluit al geno men om in de zomer naar WZ'49 te verkassen, dat toen nog in de eerste klasse spartel de. In de spelersbus van Sparta Nijkerk volgde hij aandachtig de radio. Toen vanuit de luid spreker bekend werd dat zijn nieuwe club gedegradeerd was, werd hij door de hele bus gefe liciteerd met 'zijn' tweedeklas serschap. 'Ja, dat was wel even slikken, hoe wel ik de club al enige tijd volgde, had ik toch nog hoop. Maar twee de klasse kan nog net. Lager had ik niet gedaan, dan ga ik net zo lief in een vriendenelftal spelen voor mijn plezier.' Dorrestein, gehuwd en de trotse vader van twee dochters, doet be wust een stapje terug. 'Ik heb drukke werkzaamheden als belas tingsadviseur en ben bovendien met een verhuizing bezig van Amersfoort naar Soest. Hoofd klasse spelen en drie keer trainen, dat was steeds slechter te combine ren.' Verkiezing De linksbenige Dorrestein werd in het seizoen 1998/'99 bij Spaken burg onder trainer Simon Kistema- ker 'amateurvoetballer van het jaar'. Hij noemt die verkiezing het hoogtepunt van zijn voetbalactivi teiten, maar er waren meer memo rabele momenten in de sportieve loopbaan. 'Die verkiezing was er één van, maar ik ben ook trots op de interlands met het Nederlands amateur elftal, én op het kam pioenschap met Lunteren.' Het is niet zo vreemd dat de ge dreven middenvelder bankzitten bij Spakenburg als het dieptepunt beschouwt. 'Daar zat ik ineens zonder reden op de bank, ik heb dat nooit begrepen. Ik was het ook niet gewend. Het was volgens mij een politiek spelletje van het be stuur.' Na omzwervingen via SDVB, Lun teren, Spakenburg en Sparta Nij kerk belandt hij dit seizoen aan de Eemweg bij WZ'49. De voorkeur bleef naar het zaterdagvoetbal gaan, zodat een terugkeer naar zijn jeugdclub Soest niet tot de opties behoorde. 'Op de zondag wil ik leuke dingen met mijn gezin doen. Ik ben een serieuze voetballer, als ik zondag zou gaan spelen, heeft mijn familie zaterdags niets aan mij omdat ik dan veel te gespannen voor de wedstrijd zou zijn.' Op de vraag wat hij zijn nieuwe club kan bieden, is hij duidelijk: 'ik wil spelvreugde en plezier brengen, en zo snel mogelijk terug naar de eerste klasse.' Veel spelers van de huidige selectie kent hij niet. 'Maar dat komt wel goed, voetballers onder elkaar kunnen het meestal wel goed vinden.' Reikhalzend kijkt hij in het nieu we seizoen uit naar de derby's te gen CJW, Nieuwland, Roda'46 en Valleivogels, 'Dat zijn vaak geen goede wedstrijden, maar wel duels met veel strijd'. Pluspunt Een groot pluspunt voor de groen- witten is dat Dorrestein nog nooit een degradatie heeft meegemaakt. Over het verschil van ambiance met de hoofdklasse is de Soester nuchter. 'In de hoofdklasse komt veel publiek en bij WZ'49 maar weinig, heb ik begrepen. Maar er komt in ieder geval één man meer kijken. Dat is mijn vader die mij overal volgt.' Sinds kort woont en voetbalt Pa trick Dorrestein weer in Soest. Foto: Foto Bell Oedeste coeeKódap in- de icte uwt mmuvi 9, - £ex Inlichtingen: tel. 035 - 601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.nl De derby leeft nog niet zoals die tussen Soest en SEC/zon dag eind jaren tachtig, begin ja ren negentig. Of die tussen SEC/zaterdag en Hees enkele jaren later. Er zullen niet dui zend of meer mensen langs de lijn staan, maar langzamer hand wordt er toch al een beet je gesproken over SEC/zat-'t Vliegdorp. Beide teams zijn relatief nieuw. Dankzij de overstap van een groot aantal Baarnse voetballers kon de opgeheven zaterdagselectie van SEC vorig seizoen een doorstart maken. De Soesterbergse voetbal club begint pas aan zijn derde tour nee door de omgeving. Beide kampen weten dan ook wei nig tot niets van elkaar. 'Eerlijk gezegd had ik nog nooit van 't Vliegdorp gehoord', bekent aan voerder Hans Veltmeijer van SEC. Zijn collega banddrager Sander Waare heeft geen idee wat 't Vliegdorp van de groenwitten moet verwachten. Spannender 'Er is geen historie tussen beide clubs. Sinds we het er een paar keer over hebben gehad, is het wel een stuk spannender. Het is toch een lokale derby', zegt hij. Ook Veltmeijer vermoedt dat de onder linge confrontaties iets extra's te- .weeg kunnen brengen, wellicht vooral door de mensen er omheen. In de vijfde klasse, de kelder van het zaterdagvoetbal, hield zowel SEC als 't Vliegdorp afgelopen seizoen twee clubs onder zich. Er werd vaak verloren, zij het meest al met minimaal verschil. Voor 't Vliegdorp was dat laatste al een hele vooruitgang ten opzichte van het debuutjaar, waarin de ballen de doelman om de oren vlogen. Inmiddels is in Soesterberg zowel op het organisatorische vlak als in de selectie iets moois aan het bloeien. De ogen zijn gericht op de centrale middenvelder Gerard Gerrits (van Quick dat uit de eer ste klasse degradeerde), Olaf van Amstel en de spitsen Joey Knaapen en Ralph Wielders (allen DOSC). De versterkingen hebben het besef doen groeien dat 't Vlieg dorp in de middenmoot moet kun nen meedraaien. Bij sommigen gaat het optimisme iets verder, maar Waare waagt zich nog niet aan hoog opgeschroefde progno ses. Feit is dat de voorbereiding onder leiding van speler/trainer Chris van den Hoek uitstekend verloopt. Wat dat betreft heeft 't Vliegdorp al een voorsprong op SEC dat pas vorige week is begonnen; onder leiding van leider Ed van Grins ven, omdat de nieuwe trainer Kees Kuipers uit Baarn nog niet be schikbaar was. De selectie is nau welijks veranderd, maar de komst van Zaman Kundi (ook al ex- Eemboys) is juichend begroet. Hij Hans Velmeijer (voorgrond) be reidt zich met SEC voor op het nieuwe seizoen. De groenwitten kunnen zich opmaken voor twee 'onderonsjes' met 't Vliegdorp. De eerste lokale confrontatie is op za terdag 25 september op het terrein van Sterrenberg in Soesterberg. De twee vijfdeklassers weten weinig tot niets van elkaar. Foto: Foto Bell moet straks de doelpunten gaan maken, want aan een goaltjesdief ontbrak het de groenwitten tot dusver. Dat middenvelder Veltme ijer met acht treffers topscorer werd, zegt genoeg. De 'volksverhuizing' naar Soest is de Baarnse voetballers overigens goed bevallen, maar Veltmeijer voegt daaraan toe dat de ploeg in sportief opzicht een moeilijk sei zoen achter de rug heeft. Met veel oudere spelers is SEC blessurege- voelig, al viel dat in de praktijk reuze mee. 'De selectie is klein, dus we moeten geen tegenvallers hebben. Valt een aantal spelers weg, dan heb je gelijk problemen', zegt de aanvoerder. Verwachtingen heeft Veltmeijer niet. 'Of we ons kunnen verbete ren, weet ik niet. We moeten het maar zien. We zijn nu in een Utrechtse klasse ingedeeld en die ploegen spelen doorgaans zeer fy siek. Dat ligt ons niet, maar het kan ook zijn dat ze minder goed voetballen dan de tegenstanders van vorig seizoen.' Extra dimensie Het seizoen krijgt voor SEC en 't Vliegdorp in elk geval een extra dimensie door de onderlinge wed strijden op de Bosstraat-Oost én het noodcomplex met veredelde bouwkeet op het terrein van Ster renberg. Dat laatste steekt 't Vlieg dorp. Meer nog dan een hoge eindklassering streeft de jonge voetbalvereniging een volwassen accommodatie na. De gemeente beraadt zich momenteel over de herinrichting van sportpark Kerk- laan, waar 't Vliegdorp inmiddels traint, maar waar nog geen voet balvelden liggen en een eigentijds clubhuis staan. 'We hebben als club nu wel be staansrecht opgebouwd en komen positief over. We hopen dat het in 2005 allemaal staat', stelt Waare. Wat hem betreft mag de gemeen te die voorzet in koppen. Vreemd genoeg heeft er nog geen andere vereniging aan de bel getrokken bij Hees om het talent Rick van den Bosch in te lijven. Maar de te bescheiden doelman vindt zelf dat hij nog te veel fout doet om in aanmer king te komen voor een opzien barende transfer. 'Hoge ballen en coachen zijn te verbeteren, dus daar werk ik op. En het afgelopen seizoen ging dat ook steeds beter', aldus de 22-ja- rige Van den Bosch die zijn geld verdient als elektricien. Als hij hogerop zou kunnen gaan spelen, dan zal hij die kans niet Ia- ten lopen. 'Maar dan moet het wel minimaal twee klassen hoger zijn. Anders blijf ik gewoon lekker bij Hees. Trouwens er is nog geen club voor mij geweest.' Van de Bosch begon als jeugdspe ler bij SEC waar het regionaal kampioenschap met het C-elftal tot zijn sportieve hoogtepunt mag worden gerekend. In zijn relatief korte voetballeven is er nog geen ruimte geweest voor dieptepunten. 'En ik hoop maar dat het zo blijft ook.' Via vrienden kwam hij bij Hees terecht. 'Ik vond SEC niet meer zo gezellig', vult de boomlange Rick aan. Die gezelligheid heeft hij bij Hees wel gevonden. De vergelij king van Hees en zijn favoriete FC Utrecht, waar hij menige zondag vertoeft, is meteen gemaakt. 'Bei de elftallen zijn werkploegen, en bovendien is de sfeer in de Gal genwaard gewoon fantastisch, die wil ik niet missen.' Druk Met positivisme blikt de keeper vooruit op de competitie die over anderhalve week van start gaat. De druk is groter, want dit seizoen kan Hees weer degraderen, vorig jaar was er al een ploeg teruggetrok ken, zodat de ploeg van trainer Jan Bos zich nergens zorgen om hoef de te maken. 'Toen was het wel relaxt voetbal len, we konden naar hartelust ex perimenteren. Maar dit seizoen gaat het serieus worden, we zijn vijf routiniers kwijt, die lager gaan spelen. Alleen Bas van de Broek en Robert Schadee blijven. Het zal moeilijk worden om deze gaten op te vullen, met onder anderen Olaf Reijerse (afkomstig van sv Baarn- red.) zullen we het toch moeten proberen.' Op de vraag of hij ook nog onder linge concurrentie heeft, zegt Van den Bosch: 'tweede keeper Roy Spek word steeds beter, dus zal ik steeds vol aan de bak moeten, en dat is alleen maar gunstig voor mijn ontwikkeling.' Hees krijgt dit seizoen te maken met een scala aan nieuwe tegen standers. De zaterdag vierdeklasser is in een andere regio ingedeeld. 'Misschien is dat wel gunstig', mij mert de doelman. 'Je hebt name lijk geen vooroordeel van de te genstander. Je kunt ze onbevangen tegemoet treden. Ik hoop op een gezellig en goed seizoen bij Hees met de nadruk op gezellig.' Willem van den Deijssel wil maar al te graag kwijt dat hij meer doet dan alleen maar huishoudelijke werkzaamhe den bij de zondag vijfdeklasser SEC. 'Mijn taak is alles regelen voor het team, behalve de op stelling en wedstrijdbespre king. Maar trainer René Rib berink, met wie ik goed contact heb, staat open voor mijn ad vies.' 'Tijdens de wissels raadpleegt hij mij ook, en dat vind ik het leuke aan deze functie, anders wilde ik dit werk echt niet doen. Dit sei zoen zal ik het overigens alleen moeten doen, want mijn collega Hans Brons is gestopt.' De Soester beroepsmilitair, ge huwd en vader van twee dochters, begon met voetballen bij de jeugd van Hees. Op zijn twaalfde verwis selde hij het rood en wit voor het groen en wit van SEC. Na enkele jaren in het eerste zondagelftal te hebben gespeeld, vertrok hij voor zijn werk vijf jaar naar Duitsland en staakte hij dientengevolge zijn voetbalactiviteiten in Soest. Na die periode keerde hij weer te rug op de Bosstraat-West. Na een start in het derde stond hij al gauw weer in de hoofdmacht. Maar op 28-jarige leeftijd moest Van den Deijssel noodgedwongen stoppen vanwege een oude blessure, opge daan in zijn juniorentijd. 'Daar baal ik nou nog steeds enorm van', al dus een somber kijkende Van den Deijssel die inmiddels 44 is. Met veel genoegen denkt hij daarente gen terug aan de promotie met SEC naar de derde klasse. Het kampioenschap, halverwege de ja ren tachtig, werd thuis binnenge haald in de legendarische wedstrijd tegen De Vesting. Levensvatbaarheid Van den Deijssel is nog steeds ac tief voor de club, nu dus als leider van het eerste zondagelftal. Over de levensvatbaarheid van de vere niging is hij verdeeld. 'Het is een gezellige vereniging met veel vrij willigers, een werkelijk schitte rende accommodatie, die welis waar oud is, maar sfeer uitstraalt. Er wordt bij ons niet één speler betaald, trouwens daar hebben we de middelen ook niet voor.' 'Maar op de Al na is het niet best gesteld met de jeugd. Hoe dat nou komt, weet ik niet. We hebben ac ties gevoerd op woensdagen. Die hebben maar enkele leden opgele verd, maar geen elftallen. Als ik aan iemand viaag, hoe vind je SEC, dan krijg ik steeds het ant woord: 'dat is niks'. Maar niemand die mij duidelijk kan maken waar om. Ik vind dat moeilijk te verte ren.' Over de kansen van de hoofd macht dit seizoen is de Soester optimistischer. 'We mikken op het linkerrijtje, en misschien een perio detitel. We hebben een jonge groep. Van den Deijssel heeft als militair een periode in Irak gewerkt. 'Het heeft mijn kijk op het voetbal niet veranderd. AJleen als ik iemand zie op het veld, die er een drama van maakt als iets niet lukt, dan denk ik: jongens het is maar een spelle tje, er zijn ergere dingen op de wereld.'

Soester Courant | 2004 | | pagina 15