I: 0) Twee Amerikanen voor Stam/SoVoCo Molly en Andrea zijn 'exciteer Bijzonder co teken van 'va* Molly O'Brien en Andrea Logan versterken volleybalploeg VOLLEYBAL BEKERVOETBAL Alleen Soest en Hees winnen in eerste bekerduel TENNIS Rokende tafeltennissers moeten toch naar buiten Bentinck Fonds slaat slaatje uit golftoernooi Soestduinen Saskia Huizinga wint masters voor zesde keer 'Angel Contact' in de Bereklauw Sprookjesverteller in Kasteel Groeneveld Kopij s.v.p. zo vroeg mogelijk aanleveren Als u niet 5 van do est en 6 oester berg wilt missen Fietsexcursies 'Betrap Eemland' TRIATLON Gijs van Korlaar Workshop black gospel Amersfoort Cursus voor minder depressieve klachten [SPORL Sportprogramma 'De Nederlanders zijn aardig, behulpzaam en ontspannen' VOLLEYBAL Sporten en bewegen op muziek Duivenberichten Galeri^l^ HOCKEY Informatiemarkt bij MHC Soest Nordic walking SOFTBAL Soest (D) doet mee aan toernooi Knickerbockers VISSEN P.J. de Harder expert 0 schoemaker II oëzie en orgelwerken ir Lezing over e: een nieuwe koning Zomer op WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 SOESTER COURANT Molly O'Brien en Andrea Lo gan zijn dit weekeinde toege voegd aan de damesselectie van Stam/SoVoCo. De Ameri kaanse volleybalsters waren vijf dagen op proef in Soest, maar zijn meteen vastgelegd. Trainer/coach Derk de Saegh- er ziet het tweetal als een ver sterking voor zijn ploeg die op 9 oktober met een thuiswed strijd debuteert in de eredivi sie. Vooral O'Brien maakte de afgelo pen week een goede indruk op de technische staf van Stam/SoVoCo. Zoals de zaken er nu voor staan, zal de middenaanvalster kunnen rekenen op een basisplaats. De 23- jarige Amerikaanse kwam de laat ste jaren uit voor de University of Northern Iowa. De overeenkomst verbindt haar tot en met de laatste wedstrijd van komend seizoen aan Stam/SoVoCo. In het geval van Logan wordt in december een tussenbalans opge maakt. Zij kreeg een contract tot Kerst. De 22-jarige loper/ passer, afkomstig van Fort Haycs State in Kansas, heeft dus een maand of vier om zich te bewijzen. Ondanks het voorbehoud dat is gemaakt, lijkt het erop dat ook zij tot de startende zes zal gaan behoren. Dat verwacht althans De Saegher en hij is verantwoordelijk voor on der meer de opstelling. Aanwinsten De aanwinsten van het team zijn aangetrokken door de Stichting Topvolleybal Soest die alle zakelij ke belangen van het team behar tigt. Die kwam op het spoor van het duo door toedoen van Brad Taylor, de Amerikaan die in het eerste heren team van Stam/SoVo- Co speelt. Volgens De Saegher waren nog een Amerikaanse en speelsters uit Rusland, Roemenië en Australië 'in the picture', maar vormden praktische zaken of geld een strui kelblok. O'Brien en Logan konden vorige week direct het vliegtuig pakken, zodat ze zich in de reste rende zeven weken met hun nieu we ploeggenoten op het seizoen kunnen voorbereiden. Met hun komst is de selectie com pleet. Eerder kwamen spelverdeel- ster Sanne Berculo en middenaan valster Albcrtine de Haan naar Soest. De laatste speelde eerder ook al voor de club. De Saegher sluit niet uit dat er nóg een goede speelster wordt aangetrokken, maar acht die kans tegelijkertijd niet groot. Handhaving Hij vermoedt dat Stam/SoVoCo ip de hoogste klasse van Neder land gaat strijden om de plaatsen acht tot en met tien, hooguit voor plek zeven. Handhaving is dan ook de doelstelling. 'Het is voot Stam/ SoVoCo van groot belang dat we in de eredivisie blijven, anders is het werk van de afgelopen jaren al lemaal voor niets geweest.' Tot de openingswedstrijd op zater dag 9 oktober (om 20:00 uur in Spleasure Centrum tegen Pollux) is de agenda van speelsters en be geleidsters volgeboekt. Zaterdag reizen ze naar België voor een trai- ningsweekeinde en oefenduels. Verder staan er vijf tot zes drie kampen en grote toernooien op het programma, waarvan mogelijk één in Duitsland. Op 12 september presenteert Stam/SoVoCo zich vanaf 12:00 uur in Spleasure Centrum voor ei gen publiek in een driekamp met AMVJ en Volco. In de loop van september in deze krant een voor beschouwing op de volleybalcom petitie van de debutant in de ere divisie. Alleen Soest en Hees zijn erin ge slaagd de eerste officiële voetbal wedstrijd van dit seizoen in winst om te zetten. De blauwwitten klopten in de ouverture van het bekertoernooi 's Graveland met 1- 3. Hees klopte op vreemde bodem SVP met 2-3. SEC-zaterdag kwam op de Bos straat-West te kort tegen Ma- greb'90. Het werd 2-4 voor de gas ten. De zondagformatie van SEC liep bij WA'71 een gevoelige tik op: 5-1. VVZ'49 kwam evenmin tot een overwinning. Het duel met Baarn werd twintig minuten voor tijd ge staakt, nadat Ton Wolfsen een ge compliceerde armbreuk opliep. De Baarnaars leiddden op dat mo ment met 2-1. Vanavond en komend weekeinde is er weer bekervoetbal (zie sport programma). Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: verslaving sexualiteit geslagen worden alleen zijn iemand verliezen Tafeltennissers die voor of na hun sportbeoefening in het Or- landogebouw een rokertje wil len opsteken, zullen toch naar buiten moeten. De gemeente wil niet meewerken aan een aparte rokersruimte in het ge bouw aan de Di Lassostraat. Dat laatste is inmiddels meege deeld aan tafeltennisvereniging Shot die het verzoek had neerge legd op het gemeentehuis. De ro kende leden vinden het onprettig dat ze 's winters buiten moeten staan om te kunnen roken. De club heeft gemerkt dat de kantineomzet sindsdien is teruggelopen, omdat rokers eerder naar huis gaan. Instemmen met de aanvraag zou betekenen dat de nieuwe Tabaks wet van het rijk (o.m. een alge meen rookverbod in overheidsge bouwen) aan de laars wordt gelapt. Dat de sportsector rookvrij moet zijn, komt voort uit de gedachte dat roken en sport niet samengaan, aldus de gemeente. Ze wil verder geen precedentwer king creëren door Shot wel een aparte rookruimte te geven. Uit praktisch oogpunt is het evenmin mogelijk. De ruimte die Shot voor haar rokers op het oog had, dient nu als opslag voor materialen van overdekte sportaccommodaties. Saskia Huizinga woont tegenwoor dig in Heemstede, speelt competi tie in Lelystad, maar was afgelo pen week weer op vertrouwde on dergrond te zien. De 26-jarige ten nisster won in Soest voor de zes de maal in tien jaar de masters, wat haar tevens de regiotitel opleverde. In de finale klopte ze Monique van Bracht met 6-2 en 6-0. Deze kam pioenschappen (vanaf categorie 3) won de oud-speelster van LTC Soestdijk voor het eerst in 1994. De titel leverde haar bovendien 340 euro op. Angel Contact: Geraakt door En gelen. In de Bereklauw, Steenhoff- straat 63, wordt een workshop van twee donderdagmiddagen gehou den waarin de deelnemers zich openen voor contact en samenwer king met de engelen. Mensen heb ben altijd engelen om zich heen gehad. Onze werelden zijn in feite één. Voorlopig echter zijn de enge len nog onzichtbaar. Maar door de bereidheid hun bewustzijn te ope nen mogen mensen nu al contact met hen maken. Dit brengt een diepe verrijking van het eigen le ven teweeg. Gevoelens van on macht en eenzaamheid lossen op in de vriendschap van deze liefde volle krachten. Mensen leren te vertrouwen en zich over te geven aan hun steun en leiding. Het is een proces van verwondering, ver rassing en... vreugde! En het blijkt dat engelen ook contact met men sen zoeken! De zorgelijke toestand van de wereld heeft scharen enge len naar de aarde geroepen om de mensen bij te staan. Juist nu is er grote behoefte aan samenwerking tussen mens en engel. De contactmiddagen worden ge houden op 9 en 16 september, aanvang 14:00 uur (met een her haling op 14 en 21 oktober). De kosten voor beide dagen samen zijn 30,00. In de workshop leren dc deelnemers hoe zij zich open kunnen stellen voor de energie van hun beschermengel cn hem/haar misschien bij naam ontmoeten - een spiritueel avontuur! Opgave: mevr. W. Hakvoort, fS 035- 601.91.76. De golfclub Soestduinen (niet te verwarren met de golfvereniging) heeft 2750 euro bij elkaar geslagen voor het Bentinck Fonds. Dat ge beurde tijdens het jaarlijks toer nooi voor pro's en amateurs (pro- am) dat elke keer aan een goed doel wordt gekoppeld. Ditmaal werd gekozen voor de stichting die zich inzet voor minder valide spor ters. Voorzitter Rietveld van het Bentinck Fonds nam in Socstdui- Op zondag 5 september komt Gottfrid van Eek naar Kasteel Groeneveld in Baarn om bijzonde re sprookjes te vertellen. De verha len worden omlijst door prachtige muziek. Van Eek vertelt joodse sprookjes uit centraal en midden Europa. Rondom de verhalen speelt hij op geheel eigen wijze joodse kletzmermuziek op zijn kla rinet. Daarbij krijgt hij muzikaal tegenspel van een accordeonist en een violist. Verhaal en melodie vullen elkaar aan cn zoeken naar een gewillig oor. Het luisteren naar boeiende verha len en luisteren naar inspirerende muziek spreekt zowel jong als oud aan en maakt deze voorstelling zeer geschikt voor kinderen vanaf 7 jaar. Bij goed weer worden de verhalen verteld bij de bron van Kasteel Groeneveld, wat het ge heel een extra dimensie geeft. Natuurlijk is er gelegenheid om na afloop een drankje en een hapje te nuttigen in het sfeervolle Grand Café. Voor kinderen zijn er kleine pannenkoekjes verkrijgbaar. De eerste voorstelling start om 13:00 uur en de tweede (bij voldoende belangstelling) om 14:30 uur. Deelname kost 1,50 bovenop de toegangsprijs van het kasteel. Reserveren wordt aangeraden: Si 035-548.09.94, of e-mail: reservcringsbureau@minlnv.nl. Nu de zomervakantie achter de rug is, stromen de persberichten weer in toenemende mate bin nen bij de redactie van de Soes- ter Courant. Veel activiteiten zijn ruim van tevoren bekend bij de organisatoren, maar worden pas op het laatste moment aan gekaart bij de redactie van deze krant. De redactie verzoekt alle 'leve ranciers' vriendelijk doch drin gend kopij en andere persbe richten zo vroeg mogelijk aan te leveren, indien mogelijk bij voorkeur minimaal een week voor de gewenste plaatsingsda tum. Op die manier kan worden voorkomen, dat berichten als gevolg van tijdgebrek blijven liggen en de kolommen van de krant niet bereiken. We rekenen op uw begrip en medewerking Redactie Soester Courant www.soestercouranf.nl Van Weedesfraat 227 3761 CD Soest Telefoon (035) 601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.nl nen de cheque in ontvangst. Tien teams van zes spelers kwa men vorige week in actie. Elk deelnemer betaalde 25 euro voor het goede doel, maar maakte zelf ook kans op geldprijzen. De hoofdprijs van het toernooi was een dag golfen op de Hilversum- sche golfbaan. Deze prijs werd door de golfclub Soestduinen be schikbaar gesteld. Op zaterdag 28 augustus rijden de gidsen van Betrap Eemland met belangstellenden terug naar de Middeleeuwen. Om 11:30 uur ver trekken ze vanaf Eemlust in Baarn voor een tocht door het landschap van Hoogland-West. Onderweg is er weer veel te zien, zoals de gei tenboerderij aan de Slaagseweg en de kapel van Coelhorst. Een groot contrast hiermee is de architectuur van Kattenbroek met een rondje om de vijver van Emiclaer, om ver volgens te belanden bij het Cen trum voor Natuur Milieu met z'n middeleeuwse boerderij. De tocht gaat verder naar de Koppel- poort over de Eem en eindigt aan de Kleine Koppel in Amersfoort. Op zondag 29 augustus begelei den de gidsen de fietsers via paleis Soestdijk naar Lage Vuursche door de bossen van Pijnenburg. Na de koffie of de pannenkoeken rij den we door een aantrekkelijk ge bied: kasteel Groeneveld in Baarn. Daar is ruimschoots gelegenheid om te genieten van een expositie of een wandeling te maken door de fraaie Engelse landschapstuin. De tocht begint om 11:30 uur bij taveerne Eemlust in Baarn en ein digt daar ook. Op woensdag 1 september staan de gidsen om 11:30 uur klaar bij Eemlust in Baarn. Ooit gehoord van Christoffel Pullmann of gewe ten dat de Soester duinen een 'aardkundig monument' zijn? Zij laten het die dag allemaal zien en horen. De tocht voert door, langs en om Baam en Soest. Ook wordt een bezoek gebracht aan de 'Paar denkamp', een plek waar vierbeni- ge bejaarden liefdevol verzorgd worden. De tocht eindigt of bij de boothalte in Baarn (16:00 uur) of Soest (16:45 uur). Een kilometer zwemmen in de grachten van Weesp, ruim 40 kilo meter fietsen door de omliggende straten en vervolgens zo snel mo gelijk 10 kilometer te voet afleg gen. Gijs van Korlaar en Bert den Breejen deden het zondag tijdens een van de gezelligste triatlons van ons land. Voor de 'kwart' had Van Korlaar twee uur en achttien mi nuten nodig. Acht minuten na hem passeerde ook Den Breejen de fi nish. Het Friendship Gospel Choir or ganiseert in september weer een workshop black gospel in Amers foort. Deze workshop is bedoeld voor iedereen die graag eens in een groot koor moderne en traditionele black-gospelsongs wil zingen. In twee avonden oefenen de deelne mers, vanaf 13 jaar, zo'n twintig songs. Op zaterdagmiddag volgt een generale repetitie, dan een ge zellig buffet voor de deelnemers en daarna het slotconcert. Dit alles onder de strakke en pro fessionele leiding van diligente Edith Casteleyn uit Soest. Zij di rigeert naast het Friendship Go spel Choir nog drie andere koren en geeft door heel Nederland black-gospel workshops. Nog dit jaar trad zij met haar koren op in de Verenigde Staten. Haar ervaren band staat borg voor de spetteren de muzikale begeleiding. De eerste oefenavond (21 septem ber) wordt gehouden in de Ad ventkerk, de tweede oefenavond (23 september) en het concert (25 september) in de Heilige Kruis kerk. De kosten voor de workshop zijn 28,00. Voor solisten is er een speciale auditie. Informatie of inschrijving: www. blackgospeImusic.nl. Bellen kan ook: Carina, 3® 033-455.91.88 (18:00-20:00 uur), of Marieke: 033-432.33.27. Riagg Amersfoort Omstreken en Amant Maatschappelijk Werk (voorheen M.W. Eemland) organi seren de cursus '(N)ergens zin in'. De cursus is bedoeld voor volwas senen met lichte tot matige depres sieve klachten. Daarbij kan men denken aan: hangerig zijn, somber heid, moe zijn, matheid, malen en piekeren, niet kunnen genieten en het hebben van schuldgevoelens. Dc cursus zal plaatsvinden in Baarn op dinsdagmiddag en start op 21 september. Belangstellenden krijgen eerst een kennismakingsge sprek. Deze kennismakingsge sprekken zullen in principe op 31 augustus en 7 september in Baarn plaatsvinden. In september zal tevens in Amers foort de cursus 'In de put, uit de put' starten. Deze cursus heeft de zelfde strekking, maar is speciaal voor 55-plussers. In de cursussen van 10 bijeenkomsten leren de cur sisten hoe ze zelf de klachten kun nen verminderen of overwinnen. Men krijgt meer greep op eigen gedachten, gevoelens en gedrag en voorkomt daardoor verergering. De 55+ cursus start op woensdag overdag zodra er voldoende aan meldingen zijn. Voor beide cursussen geldt dat men zich rechtstreeks, zonder ver wijzing, kan aanmelden. De kosten zijn 25,00 voor materialen. In formatie of opgave: Coby Langen- kamp, Riagg Amersfoort Om streken, afdeling Preventie, S8 033-460.35.00. PAGINA 16WQENSPAG 25 AUGUSTUS 2C Foto Soester Courant Molly O'Brien (links) en Andrea Logan zien het wel zitten in Holland. 'Ongetwijfeld het meest span nende wat ik tot nu toe heb be leefd', zegt Andrea Logan in een eerste reactie over haar komst naar Nederland. 'A once in a lifetime', reageert Molly O'Brien. Molly en Andrea zijn 'excited' over hun volleybaltoe komst in Soest. Voor beiden is het hernieuwde kennismaking met ons land, want Molly was al eens met haar univer siteitsteam te gast in Emmeloord. Ze had net twee try-outs in Duits land achter de rug, toen ze op de hoogte werd gesteld van de be langstelling van Stam/SoVoCo. Andrea deed twee jaar achtereen met haar studententeam mee aan Op woensdag X september start in sporthal Beukeridal aan de Beu kenlaan weer de wekelijkse sport- ochtend. Al bijna twintig jaar wordt er gewerkt volgens een suc cesrijke formule: sporten op mu ziek. Er worden velerlei oefenin gen gedaan, die alle ledematen aan de beurt laten komen. Er wordt gewerkt met een grote verschei denheid aan materialen: ballen, stokken, ringen, banden, gewich ten en touwen, en voor het komen de seizoen komt er nog een nieu we dimensie hij, dank zij een prachtige subsidie van de gemeen te. De ochtend duurt van 9:15 tot 10:45 uur. In die IV2 uur kunnen de deelnemers, voor en na de oe feningen, badminton spelen, tafel tennis, korfbal, volleybal, enz. Tus sendoor wordt er een korte pauze gehouden om gezamenlijk koffie te drinken. Geïnteresseerd? Kom gerust eens vrijblijvend binnenlopen of bel voor meer informatie: 38 035- 602.57.55. een toernooi in Holland. Op grond van hun ervaringen hoefden ze niet lang na te denken om de Grote Oversteek te maken en hun volley- balgeluk hier te beproeven. 'Ik kende al een beetje de mensen en hun gewoontes. De mensen zijn erg aardig, open, ontspannen en zeer behulpzaam', aldus Andrea in haar moedertaal. Een cursus Ne derlands zit er niet in, maar op en rond het volleybalveld verwacht ze wel het een en ander van de Ne derlandse taal mee te pikken. Dat geldt ook voor Molly die spe lenderwijs het Nederlands beetje voor beetje onder de knie hoopt te krijgen, ik krijg woordenboeken, zal goed luisteren naar de girls, ga boeken lezen en zal opletten als ik televisie kijk.' Andrea en Molly zijn blij met hun contract dat inmiddels is onderte kend en voelen zich al thuis op een bungalowpark, waar ze zijn gehuis vest. 'Net een cottage', zegt Andrea over de woning. Ze is er van overtuigd, dat ze niet alleen een schat aan nieuwe ervaringen zal opdoen, maar met een nieuwe trainer en teamgenoten op volley- balgebied meer bagage zal krijgen. Na vier jaar dezelfde trainer bij Fort Hayes State zat ze sporttech- nisch enigszins op een dood spoor. 'Ik weet niet of ik een basisplaats kan afdwingen, want ik heb nog te weinig van de andere meiden ge zien. Maar ik zal hier in ieder ge val beter worden. Dit team heeft veel potentie, ik heb zin in de competitie.' Molly kan zich daar helemaal bij aansluiten, vertelt ze na een korte ronde door Soest. Het brood vindt ze hier heerlijk en ze heeft inmid dels Hollandse snoepjes ontdekt, die in de VS niet te krijgen zijn. 'Lekker hoor, ik weet alleen niet of ze goed voor me zijn.' WOENSDAG 25 AUGUSTUS Voetbal 19:00 WZ'49-FC De Bilt, (Eemweg) 19:00 Soest-Zuidvogels, (Bos straat-Oost) 19:00 SEC/zo-Scherpenzeel, (Bosstraat-West) 19:00 CDW-'t Vliegdorp (Wb- Duurstede) 19:00 Cobu Boys-SEC/za. (Amersfoort) 19:00 Hees-KWA (V.O. Utrechtsewcg) (Bekerwedstrijden) VRIJDAG 27 AUGUSTUS Futsal 21:00 Roda'23-Firtina'93, beker landelijk (Aalsmeer) ZATERDAG 28 AUGUSTUS Voetbal 14:30 Zuidvogels 2-VVZ'49 (Huizen) 18:00 WZA-'t Vliegdorp (Amersfoort) 14:00 SEC/za-Magreb'90 (Bos straat-West) 14:30 Hees-Musketiers (V.O. Utrechtseweg) (Bekerwedstrijden ZONDAG 29 AUGUSTUS Voetbal 14:30 SDO-Soest (Bussum) 14:30 Unitas'48-SEC/zo. (Veenendaal) (Bekerwedstrijden) MAANDAG 30 AUGUSTUS Futsal 20:00 SEC-Nederhorst, beker (Beukendal) 20:55 DVS-GS'76 (Beukendal) Bij postduivenvereniging De Zwaluw zijn de drie kampioenen van de dagfond vluchten gehuldigd. In groep A ging M. Schimmel met de eer strijken, in groep B kwam de eindzege terecht bij S. van der Heiden en in groep C werd de eerste plaats opgeëist door de combinatie Van Ginkel/ Kanters. S ELKE WEEK EEN N vS0ESTERëC0URAWT. DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 De Mixed Hockey Club Soest houdt zaterdag 28 augustus een informatiemarkt over al haar acti viteiten en de accommodatie. Het clubhuis aan de Bosstraat is tussen 10:00 en 12:00 uur bemand door bestuursleden en tal van vrijwilli gers die over alle aspecten van de club inlichtingen kunnen verstrek ken. De markt is bestemd voor spelers van 6 tot en met 66 jaar en ouder/verzorgers. Voor de nieuwe leden is er tevens een hockey-in- structie, dus het wordt aanbevolen om de uitrusting mee tc nemen. Lopen met twee stokken is een sportieve vorm van wandelen, waarbij de armen actief worden gebruikt. Het heet Nordic walking en is overgewaaid uit Finland. Het heeft iets weg van langlaufen, maar dan zonder latten. Frans Jansen geeft zaterdag 28 augustus drie in troductielessen. Die beginnen om 11:30, 13:00 en 14:30 uur vanaf het complex van MHC Soest aan de Bosstraat. Aan de introductie lessen kan vrijblijvend worden meegedaan, maar deelname kost 5,00 inclusief het gebruik van wandelpoles, de stokken. Aanmel den vooraf is gewenst: Frans Jan sen, tel. 6023609, e-mail: info@ nordicwalkinpsoest.nl Exact drie maanden na de sport- uitwisseling Soest-Soest heeft de Knickerbockers weer een ontmoe ting op de agenda staan met de Duitse softballers. Een team van The Gardien doet zondag 5 sep tember mee aan een groot toernooi dat de club op de Bosstraat zal houden. De deelname is zo groot, dat de Knickerbockers ook het honkbalveld zal gebruiken als soft- balveld. De contacten met de Duitse soft ballers bevallen telkens zo goed, dat ze werden uitgenodigd om aan het toernooi deel te nemen. De oosterburen komen al op zaterdag in Soest aan. Een gecombineerd herenteam van Red Stars vertrekt vrijdagavond naar het Wcstfaalse Sqest om daar in het weekeinde deel te nemen aan een basketbal toernooi van BC'70. Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant In de eerste divisie van de Snoek baars heeft P.J. de Harder een dag- zegc geboekt. De negende en voorlaatste wedstrijd van de zo mercompetitie kwam zaterdag op zijn naam te staan. Met 9.31 me ter vis was hij op de Vuntusplas bij Loosdrecht in zijn klasse de meest succesvolle hengelaar. Hij haalde veertig vissen boven water. De kanshebbers .voor de eindzege de den ook goede zaken. Jan Lieve- stro (6.47) werd tweede, Sjouk Rijksen (5.10) derde. Tijdens de bootwedstrijd werden de leden van de Snoekbaars gehin derd door regen en wind. Maar Maarten van Loenen, die in de tweede divisie uitkomt, liet zich niet zomaar uit het veld slaan. Hij had met 9.56 meter de hoogste P.V. De Vriendschap BELGEN)COMPETITIE 2004 De zesdejongeduivenvlucht is weer geweest het ging over 372 km vanaf Pont. St. plaxence. Marco de Wildt Wondverzorging was eerste met de liefhebber T. Altenaar. 1 Ancto 391$ 39 Vd. Wardt Horeca Amusement Totaal 105 2 Huis en Zekerheid 3802 40 Droom City 1032 3 Kareisen Bandenservice 299,4 41 Vishandel IVishoekje 1021 4 Bako Openhaarden 2 291,7 42 Metselbedrijf HJ.vd. Wardt 101$ 5 Installatiebedrijf PA Wd Dijsse) 6 LoodgjetersbedrijfC. Hopman 43 VerdonkTrappen 44 Wv. Doom houthandel 926 869 7 Riesv.Schaiktegelzettersbedr. 296,4 45 Emoe fokkerij Het Gouden Ei 825 8 MarcodeWildtMondverzorging 266$ 46 Woon City 79 9 John Grift Amusement 249$ 47 DeOudeEnghe 78 10 Gfibr. Helsdingen Aannemersbedrijf 2468 48 Bopans 8 Partners 75 11 Car Comfort fystems 2419 49 MusicShop 60,4 12 B.v/d Linden Wijnhandel 2272 50 Van Alles Wal v.o.f. 566 13 Nijhof Bouw en Woonwaren 225,7 51 DeVnesHaardengroep 55,1 14 Reijerseloodgieterbednjf 2025 52 Kok en Kok 522 15 v.Hengstum apparatenbouw 1 199 53 Batavia Indonesische Gerechten 45 16 Autoschade P. Stalenhoef 198$ 54 Parkieten kwekenj de Bonte Pop 45 17 Foodmaster Nieuweweg t94,1 55 T.0.F.Speaaaldnikkeri)BV. 34 18 Foodmaster Laanstraat 1895 56 Restaurant de Spitsheuvel 26,4 19 Stomerij Pnmeur 188,6 57 Krol Witgoed service 238 20 Expert Schoenmaker 1725 58 Treba Centrale verwarming 233 21 GrilltoomDeDfOom 1629 59 Bar Eetcafé Centraal 23 22 MTOBaam 1618 63 Loodgieterbedrijf v.d. Dijssel 23 23 v Es Rijksen 159 61 Paper Work Soest 0 24 Slijterij T.v/d Linden 155,4 62 Duivenplukbedrijf de laatste veer 0 25 Pefs Place 1502 63 Probin Hooyer 0 26 vHengstum Apparatenbouw 2 148,6 64 Bako Openhaarden 1 0 27 Eetvitlav/d Brink 1462 66 Westra Recycling 0 28 J. Wegerif Restauratie 137 66 Witgoed Specialist 0 29 LagergieterijOJ Wijnands 1349 67 Optiek Zuid 0 30 HJoonen Assurantiën 1335 68 TegeizettersbedrijtGebrV.il Brakel 0 31 Loodgieter/Zink/Sanitair vd-Poe) 1324 69 Willemshoeve privéstallen 0 32 Cadeau Decoratie! Hennetje 1322 70 Davo doe hel zeil centrum 0 33 Bar/Restaurant t Luykje 1285 71 Shell Smitshof 0 34 Vleescentrum 128 72 BigBoss 0 35 Haarmode Rempe Weesp 1213 73 Taxi Eemland 0 36 Koenders Amusement 1181 74 De Tromslager 0 37 Veevoedertiandel Eemland 1142 75 Jan Croon Duivenartkelen 0 38 ComagBV. 1065 76 Hut» Soest 0 Wedvlucht: Strombeek; af stand: 156 kilometer. DE VRIENDSCHAP H. dc Bree 1; D. Krol 3; B.G. Schim mel 5; Altcnaar/Reijerse 6; Mevr. Al- tcnaar Zn. 15; Vaessen/Veenendaal I 16; H.H. v.d. Veen 19; Reiling Atsma 20; B. v. Gardingen 22; R.W. Grift 25; H.C. Rauch 31; Z.K.H. Pr. Bemhard 51; G. Rietveld 53; J. Kortland «Sc Zn. i 69;. Wedvlucht: Hensies; afstand: 223 kilometer. DE VRIENDSCHAP Mevr. Altenaar Zn. 1; R.W. Grift 2; Altenaar/Reijerse 3; D. Krol 4; B.G. Schimmel 7; H.C. Rauch 13; Vaessen/ Veenendaal 14; Reiling Astma 18; H.H. v.d. Veen 20; B. v. Gardingen 27; A. Dijkstra 51. Jubileumvlucht 1. Drankenhandel S. Rademaker; 2. Renovatiewerken A. Teunissen; 3. Dhr. Catsman; 4. T. Verwoerd; 5. H. van Groenestein; 6. Metselbedrijf H. Vos; 7. Tcgelzettersbedrijf Gebr. v.d. Brakel; 8. Foodmaster Cafetaria Laan straat; 9. P. Hogers; 10. Sncaky. Komende zondagmiddag (29 augustus) vindt in De Open Hof aan de Veenbesstraat een bijzonder concert plaats. Tjal- ling Roosjen, sinds dertig jaar cantor-organist van deze kerk, brengt met orgelwerken van Bach, Sweelinck, Walther en Van Oortmerssen een homma ge aan zijn vader, Tjeerd Roos- jen. Het concert staat dan ook in het teken van 'vader en %oo n'. Tjeerd Roosjen (1923-1997) was in meer dan in één opzicht een voorbeeld voor zijn zoon, die zijn muzikale voetsporen drukte. 'Hij was 33 jaar organist in Heerlen en leefde mij voor hoe het is om een gedreven muzikant te zijn,' legt Tjalling uit. Hun onderlinge rela tie in de muziek kenmerkte zich door wederzijds meeleven, zonder competitie of afgunst. Als enige van de vijf kinderen Roosjen, alle maal zeer muzikaal, maakte Tjal ling later de overstap naar een pro fessioneel muzikantenbestaan. Het is mijn tweede beroep gewor den,' zegt de Soester psychothera peut. Dat hij zijn vader met name in muzikaal opzicht veel dank ver schuldigd is besefte Tjalling voor al ook na diens overlijden in 1997. Al jaren speelde hij met de ge dachte een programma aan zijn vader op te dragen. 'Maar de eer ste jaren na zijn dood kon dat nog niet. Het zou te veel emoties heb ben opgeroepen. Nu pas heb ik voldoende afstand kunnen nemen.' Tjallings relatie met zijn vader was zeer gericht op de muziek. Hij be waart er dan ook kostbare herinne ringen aan. 'Ik zie mezelf nog zit ten naast die hoge orgelbank, ver baasd dat hij met écn lichaam zó veel kon doen. En ik was geïmpo neerd door de manier waarop hij zich bijvoorbeeld Bachs Preludium en Fuga in c eigen maakte.' Bach speelde sindsdien een belangrijke rol in Tjallings leven, als een van zijn favoriete B's: Bach, Blues en Beatles... Poëzie Niet minder leerde Tjalling 'van huis uit' poëzie te waarderen. 'Ik ben opgegroeid met dichters als Reve en Buddingh,' zegt hij, en hij schreef zelf ook gedichten. Een enkele keer leest hij ze nog wel eens door. 'Nee, ze zijn niet ge schikt voor publicatie.' Kort na het overlijden van zijn vader kreeg hij van zijn oudste zus een poëziebun del cadeau: dc bloemlezing 'O wie was mijn vader wie was ik', samen gesteld door Lucie Vermij. De bundel maakte destijds al grote in druk op hem - over moeders is heel veel poëzie geschreven, over vaders juist heel weinig - en het is hem nu dan ook een bijzonder groot genoegen dat de samenstel ster zélf komende zondag in De Open Hof aanwezig zal zijn om gedichten uit de bundel voor te dragen. tegenwoordig I Boekblad, onts programma vai ders', ingedeeld het leven, met zy Sarah May, Ida Gerhardt, E ke Reitsma, N Gerry van der 1 re Rawie, Simo: lem Wilmink. I den afgewisseld van Johann Sel Pieterszoon Sv van Oortmersse tfried Walther. I boekje wordt to< tckenis dc comi het leven van zo' Roosjen. Associaties Tjalling verwach' ma bij heel wat 1 'Grootmeester} sionisme' is de zingen over scl worden georg Artishock Lite werking met Kring Soest in het Artishock); Steenhoffstraat Aan de hand van tenswaardigheden dingen van hun i den werk en lcvei vard Munch (op Gustav Klimt (c Egon Schiele (op Oskar Kokoschk; ber). Aanvang: 2( De Soester predik Deze week eindigen de Gildefees- ten in Soest niet als hoogtepunt het koningsschieten op zondagmid dag. Komt er of slaagt de huidige koning er in zijn regeerperiode te verlengen? Ben jij al geweest op de gildefees- ten? Ja, en ik moet zeggen dat ik best onder de indruk was. Van wat dan? Nou, bijvoorbeeld van de grote aantallen vrijwilligers die zo'n or ganisatie mogelijk maken. Waren dat die mannen in die blau we pakken? Nee, dat zijn de Gildenbroeders. Allemaal mannen, tenminste in Soest want daar mogen de vrou wen geen lid van het Gilde wor den. Echt waar? Ja, terwijl er ook een heleboel gil den zijn, die waren er op bezoek, waar de vrouwen wel lid van mo gen zijn. Dus het zou in 2004 toch voor hen mogelijk moeten rijn ook lid te worden. Als ze dat willen Maar als je nog niet geweest bent dan moet je zondagmiddag even gaan kijken. Hoezo? Dan wordt de vogel geschoten. Alle gildenbroeders mogen om de beurt schieten op een houten vo gel. Om een uur of één doet de huidige koning zijn mantel af en lost het eerste schot en degene die de vogel of wat er van over is ciaf schiet wordt voor 2004 de koning. Nou, klaar ben je Da's een hele eer. Je vrouw of vas te vriendin wordt koningin, je krijgt twee hofdames en je bent zo'n beetje de baas van alle man nenbroeders. En je mag bepalen wat je in het komende jaar voor bijzondere dingen wil gaan doen. Je gaat op bezoek bij allerlei festi viteiten. Een soort Prins Carnaval? Nee, absoluut niet. Trouwens weet je dat ze die vogel papegaai noe men? En dat er zo'n 130 gilden broeders een poging wagen om die papegaai van zijn plek te schieten. Waarom staat dat stukje eigenlijk hier? Nou, dat is snel verteld. Radio Soest is zoals je weet dagelijks in de lucht. Ze doen verslag van alle activiteiten op zaterdag en zondag zodat de thuisblijvers toch kunnen meegenieten. Da's mooi van Radio Soest 08.00 Wakke: Muzickpr cn Mark 1 09.00 Nieuws Actualitci berichten i 10.00 In en o Met dagel Tips voor natuurlijk 11.00 Er op e Of juist ni' Genieten i onze dagel 12.00 Het laa Het uur vc speelt u in schijfjes ze Raad waar d De opgave van dom staat dit. Bel vanda: Radio Soest 035 6(1 13.00 Licht Klassicl Muziekprogrï 14.00 Historische ve C.M. Smits Smit Mevr. S ren in 1916 a waterweg in c< derijtje. Ze h ringen op aai en de vakantii tweede wereld 15.00 Operefleland Boskovsky en Een muzikaal twee fenomen Vandaag hoo Bajarden Wa Scherz-poika. Presentatie Pa techniek Ben 1 16.00 Radio M lot vrijdag 08.

Soester Courant | 2004 | | pagina 16