Lopende regenboog geeft Soest kleur Stacaravans of bungalows? »Q OPEN AVOND 1 69 9.98 4.99 1.49 1.39 1 99 Soest niet meer tegen permanente gevangenis Illegale Thaise dames in massagesalon opgepakt Soesterbergsestraat vier avonden en nachten dicht NIJHOf Van de Graaf VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 83e JAARGANG NO. 1 DEZE WEEK Alleen in ruil voor bedrijventerrein NU NAAR NIJHOf 25% korting op alle bureaus* 20% korting op alle badkamerkranen* Succesvolle Vrije Gildedag aaneenschakeling van traditie Rechter scheidsrechter bij gemeente Soest - King's Home SOESTER KALENDER MEGAPOOL NU EP:Kragtwijk VOLKSUNIVERSITEIT SOEST Plannen om een cursus te volgen? donderdag 2 september Kopij s.v.p. zo vroeg mogelijk aanleveren OPEL 10- UW WONING VERKOPEN? BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 Hol Molenbeek Moselland Riesling Amstel pils Magere Redstar runderlappen aardappelen 5 kilo 1 Gerookte zalm Filet Americain BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SOESTE COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 9,00 - Buiten Soest 18,00 - Losse nummers 0,60 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Dalstaete bang voor buitenbad. Spelen dankzij wijkbudget. "TH Oma Swennen is 100 jaar! Op 't Hoogt Actueel 4 Gilde Impressie van eerste gilde- weekeinde. Familieberichten 6 Op Soest 9 Van heidehut tot residence. Soest 50 jaar geleden. Bericht uit Finland (1). Cultuur Open dag bij Idea. 11 De gemeentebesturen van Soest en Zeist zijn overstag: na aanvankelijke bewaren en uiteindelijk toestemming voor een maximale periode, hebben ze er nu mee inge stemd dat de voormalige ac commodatie van het Ameri kaanse leger op Kamp van Zeist gevangenis mag blij ven. Maar dan moet elders in Zeist en Soest een bedrij venterrein komen. Dat hebben de gemeenten Zeist en Soest aan het rijk laten we ten. Ze hadden van een deel van het gebied aanvankelijk een bedrijventerrein willen maken. Het rijk heeft evenwel gevraagd om Kamp Zeist, aanvankelijk bedoeld als tijdelijke oplossing voor het grote tekort aan cellen in Nederland, een permanent karakter te geven om het tekort te verkleinen. En omdat Kamp van Zeist toch al geschikt is om mensen in op te sluiten, wil het rijk er voorgoed een gevangenis van maken. Momenteel zitten er met name veel bolletjesslik kers, maar ook een aantal 'ge wone' gevangenen uit Amster dam en Utrecht. Zeist en Soest hebben het ter rein als toekomstig bedrijven terrein aangemerkt. Daarvoor zou het na de ontruiming van het detentiecentrum, in 2006, ingericht moeten worden. Het voorstel van het rijk druist dus in tegen de plannen van beide gemeenten. Ze lijken nu echter toch van gedachten te zijn ver anderd. Onder voorwaarden willen ze alsnog meewerken om het detentiecentrum die defini tieve bestemming te geven. Burgemeester en wethouders van Soest en Zeist stellen wel voorwaarden. Eén daarvan is dat het rijk toestemming geeft elders een vervangend gebied als bedrijventerrein in te rich ten. Daar kunnen dan de be drijven gevestigd worden waar aanvankelijk plaats voor was gevonden op de plek waar nu (en bij definitieve aanwijzing) de gevangenis staat. Alleen als er inderdaad een alternatieve locatie kan worden aangewe zen, stemmen ze in met het per manente karakter van de ge vangenis. Voor de inwoners die vanaf het begin hun bedenkingen hadden, komt het besluit van de beide gemeenten absoluut niet als een verrassing. 'Het was van het begin af duidelijk dat het hier op zou uitdraaien,' zegt een bewoner van Apollo. 'Het rijk mag dan hier en daar in de ogen van de belastingbetaler geld over de balk gooien, als het om gevangenissen gaat, lijkt er ineens overal geld vandaan te kunnen komen. En er zijn zoveel kostbare aanpassingen aan de gebouwen aangebracht, dat het weer een stuk kapitaal vernietiging zou zijn geweest als de gevangenis al na een paar jaar gesloten zou worden.' De Gulle Glimlach in De Schoof. Instuif bij PVO. Soesterberg 13 Helm niet stoer, wel veilig. Aanwijzing spitsstrook A28. '200 jaar Kamp van Zeist'. Bij een inval in een woning aan de Akkeren zijn vorige week drie Thaise vrouwen aangehouden. Ze verblijven illegaal in ons land en waren werkzaam in de massagesa lon die in de woning was ingericht. Deze salon werd commercieel geëxploiteerd. Bij de politie be stond al het vermoeden, dat er sprake was van een bedrijfsmatige salon. Ook die was illegaal, want er is nooit een vergunning voor afgegeven. Mede daarom werd besloten vori ge week dinsdag een inval te doen. Dat gebeurde in samenwerking met het Commercieel Zedenteam en de Vreemdelingendienst. Rond half elf 's avonds arriveer de de politie met medewerkers van de twee andere diensten bij de wo ning, waar zich op dat moment drie dames bevonden. Zij probeer den via een ladder aan de achter zijde van de woning te vluchten. Toen ze beneden aan de ladder ook politiemensen ontdekten, za gen ze in dat hun poging geen zin had. De dames van 31, 39 en 42 jaar werden aangehouden en over gedragen aan de Vreemdelingen dienst. De uitbater van de salon was tij dens de inval niet aanwezig. Het Commercieel Zedenteam stelde een onderzoek naar hem in. Voorbeschouwing op de voet balcompetities met o.a. Jaap ten Haaf en Patrick Dorrestein. Prikbord Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. Bijzonder concert staat in teken van 'vader en zoon' 17 Gedurende vier avonden en nachten zal de Soesterberg sestraat grotendeels zijn afge sloten. Dat komt omdat de rij baan tussen de bebouwde kom grens en de spoorwegovergang in Soestduinen een nieuwe as- faltlaag krijgt. bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 m, www.nijhofbaarn.nl Deze werkzaamheden worden uit gevoerd tussen maandag 6 sep tember en vrijdag 10 september, telkens tussen 19:00 en 06:00 uur. Om de overlast zoveel mogelijk te beperken, heeft de provincie -die opdrachtgever is- besloten de as faltering in de avond- en nachtelij ke uren te laten uitvoeren. Het verkeer zal worden omgeleid aan de hand van borden, maar be woners van het afgesloten gedeel te kunnen hun woning wel berei ken. De provincie wijst erop dat het werk aan de weg geluidsover last kan veroorzaken, maar zegt alles in het werk te stellen om deze hinder tot een minimum te beper ken. Bij slecht weer kan het zijn dat het aanbrengen van de nieuwe asfalt- laag wordt uitgesteld of vertraging oploopt. Hellebaarden, sabels, be- stuursstaven, vlaggen met de kleuren van de heilige van het korps, af- en uitbeeldingen van de patronen, koninginnen - de een nog mooier dan de ander en met zilver behangen konin gen, hofdames, trommelaars, hoornblazers, schutters en vendeliers. Een lopende regen boog gaf Soest zondag extra kleur. Mêt vijftienhonderd korpsleden van 35 gilden was Soest niet alleen in geografische zin het centrum van ons land, maar ook het mid delpunt van de Nederlandse gilde- traditie. Als gastheer kan het Groot Gaesbeeker Gilde met trots terugkijken op een meer dan ge slaagd festijn. Er was op De Blaak meer zilver te behalen dan in Athene waar de Olympische Spelen 2004 komend weekeinde ongetwijfeld tot de bes te ooit zullen worden uitgeroepen. Grote kans dat de Kring van Schuttersgilden Land van Cuijk hetzelfde doet met de Vrije Gilde- dag van afgelopen zondag. Dat het kringbestuur maandag meteen al een brief verzond naar Soest, wordt hier als een teken aan de wand gezien. Ook de mailbox van het gilde liep vol met complimen ten, bedankjes en verrukte reac ties. Meer dan honderd zilveren schil den werden uitgereikt. Elk gilde, of het nu uit Huisseling, Groenin gen of Holthees kwam, kreeg er één ter herinnering aan de dag. Daarnaast werden ruim zestig schilden overhandigd aan de di verse prijswinnaars. Het gilde met de langste naam (St. Antonius, Se- bastianus en H. Sacrament), uit Beugen, werd uitgeroepen tot de beste van allemaal. Een impressie van het eerste gilde- weekeinde op pagina Gewapend met sabels, hellebaar den, geweren, geweren ne nog meer verzamelen 34 gildekorpsen zich voor de bijzonder kleurrijke optocht Foto: Soester Courant De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 26 augustus Gildefeesten (zie programma elders in deze krant). Vrijdag 27 augustus Gildefeesten (zie programma elders in deze krant). 15:00 Slotconcert Vocal Jazz Days, Cenakel, Amersfoort- sestraat 18, Soesterberg. Zaterdag 28 augustus Gildefeesten (zie programma elders in deze krant). 11:00 Open Dag Idea, Willaertstraat 49. 11:30 Fietsexcursie 'Betrap Eemland' (Hoogland e.o.); start: Eemlust, Baarn. Zondag 29 augustus Gildefeesten (zie programma elders in deze krant). 11:30 Fietsexcursie 'Betrap Eemland' (Lage Vuursche e.o.); start: Eemlust, Baarn. 16.00 Concert 'vader en zoon', Tjalling Roosjen, De Open Hof, Veenbesstraat 2. Maandag 30 augustus Gildefeesten (zie programma elders in deze krant). Dinsdag 31 augustus Geen opgaven Woensdag 1 september 10:00 Wandeling Hooge Vuursche, Soester Kring; start: SBB-terrein Hilversumse- straatweg, 3,00. 11:30 Fietsexcursie 'Betrap Eemland' (Soestdijk, Paarden kamp); start: Eemlust, Baarn. 14:00 Kinderbingo 'Overhees', De Klarinet, Klarinet 39, 1,50/3,00. 14:00 VVV-wandeling land goed de Paltz, Van Weerden Poelmanweg, 4,00. Waren de nieuwe chalets op Pare King's Home aan de Birkstraat nu stacaravans of bungalows? Dat was woensdag tijdens een zitting van de Utrechtse bestuursrechter de centrale vraag in het conflict tussen de gemeente Soest en het campingterrein. King's Home veranderde afgelo pen april van eigenaar. Volgens D. Melchers, die donderdag namens King's Home het woord voerde, was die begonnen om oude cara vans op het terrein aan de Birk straat te vervangen door moderne re exemplaren. In juli verordonneerde de gemeen te Soest de campingeigenaar ech ter om de nieuwe wagens binnen drie dagen van het terrein te ver wijderen. Volgens de gemeente waren de nieuwe chalets geen ca ravans, maar was er sprake van het aanleggen van 'recreatiewonin gen'. K. Haagen stelde woensdag na mens de gemeente dat de nieuwe wagens te groot waren om achter een auto te hangen. Bovendien za gen de chalets er volgens de ge meente helemaal niet uit als cara vans, en waren zij 'ingegraven', waardoor zij nauwelijks meer 'mobiel' te noemen waren. 'De gemeente wil absoluut niet dat campings in bungalowparken veranderen', legde Haagen uit. Hij vertelde dat de gemeente beducht is dat King's Home hetzelfde lot is beschoren als camping Boslust in Soest of camping Bokkeduinen in Amersfoort. Een van de redenen daarvoor is dat de gemeente geen problemen wil met mogelijke permanente be woning van recreatiewoningen, legde Haagen uit. Maar ook had den vaste klanten van King's Home bij de gemeente aan de bel getrokken. De nieuwe eigenaar verkoopt stukjes grond van de camping. Sommige vaste gasten waren bang dat zij gedwongen zouden worden van de camping te vertrekken als zij niet tot aankoop over zouden gaan, aldus Haagen. Autobedrijf A. van der Lee Exclusief-Dealer voor Soest, B Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 zie advertentie op pagina 8 HhjDRasrsinrnnG cuua SPLSASURS in Spleasure Centrum nog 2 weken voor de start im Soest li SR0 Wil jij Hydrospinnen? Kom naar de (nschrufavonoen op 27 AUGUSTUS, 30 AUGUSTUS OF 3 SEPEMBER tussen 19.30-21.30 uur in Spleasure Centrum Soest, Dalweg 181 Soest. Start lessen: maandag 6 september. Kom dan tussen 19.00 en 22.00 uur met uw vragen naar de Volksuniversiteit Vöor informatie over het hele cursusprogramma zijn docenten en medewerkers aanwezig. Gebouw Orlando, Di Lassostraat 65 te Soest, tel. 035-6022195, e-mail vu-soesl@csnet.nl www.volksuniversiteit.nl/soest 'Als we niet zo snel hadden opge treden, waren er misschien al nieu we caravans verkocht, en zouden particulieren gedupeerd raken', legde Haagen uit. Toen de wagens er na drie dagen nog stonden, had de gemeente daarom zelf vijf chalets van het terrein verwijderd, en twee ande re verplaatst. Maar volgens Mel chers ging het om een onterechte actie van de gemeente, die haar cliënt veel schade had toegebracht. Zij vroeg de rechter om het besluit van de gemeente te schorsen. Volgens Melchers waren de nieu we chalets caravans met wielen en een trekhaak. Bovendien waren ze naar haar zeggen even groot als de wagens waarvoor zij in de plaats kwamen. Ook voerde zij aan dat de wagens voldeden aan de afme tingen die de gemeente zelf had opgegeven in de gemeentelijke Kampeervergunning. Zij vroeg de rechter om in ieder geval toe te staan dat de wagens door andere worden vervangen. De nieuwe beheerder van de cam ping stelde woensdag nog dat gas ten niet bang hoeven te zijn voor hun vaste plek. 'Niemand hoeft te kopen als hij dat niet wil', aldus de eigenaar. Naar zijn mening was de sfeer op de camping 'nog nooit zo goed geweest'. De rechter doet uitspraak op 1 september. Nu de zomervakantie achter de rug is, stromen de persberichten weer in toenemen de mate bin nen bij de redactie van de Soes ter Courant. Veel activiteiten zijn ruim van tevoren bekend bij de organisatoren, maar wor den pas op het laatste moment aangekaart bij de redactie van deze krant. De redactie verzoekt alle 'leve ranciers' vriendelijk doch drin gend kopij en andere persbe richten zo vroeg mogelijk aan te leveren, indien mogelijk bij voorkeur minimaal een week voor de gewenste plaatsingsda tum. Op die manier kan worden voorkomen, dat berichten als gevolg van tijdgebrek blijven liggen en de kolommen van de krant niet bereiken. We rekenen op uw begrip en medewerking Redactie Soester Courant MMW NEFKENS SOEST y^je anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF jriE N liN EF.KEN SiSQESjT - H V I Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 GRATIS WAARDEBEPALING Woning- en Assurantiemakelaars utrecht bilthoven de meern soest VIANEN ZEIST gyj BurgemeesterGrothestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl nvm-wonen per fles H tray a 24 blikken 0,5 liter k 100 gram m 150 gram 1 C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden- kEGIOMAKELAARS Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars nl jjuj Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT) <3 4

Soester Courant | 2004 | | pagina 1