GILDEFEESTEN 2004 iin Kenya Twee emmertjes water halen Meester Jochem van Gelder Wdi Uitslag trekker behendigheid Gildeloop Rowwen Hèze Musicals Gildetocht Feestavonden Ouderen middag Drive-In show Schieten Stuurmanskunst, gevoel en timmermansoog Zonnebloemloten op Gildefeesten Fietstocht trekt 500 deelnemers Paardenfeest Volksspelen Hospice Soest Niet alleen het de ruim dertig 1. Pieter Kuyer 5.45 2. Matthijs Loeben 5.59 3. W. v. Logtenstein 6.58 4. Cees Blom 6.59 5. Alex Sukel 7.25 6. Ernst Kuyper 7.39 7. Ron Voskuilen 7.44 8. G. v. Dorresteijn 8.02 9. Paul Hilhorst 8.06 10. Toon Hilhorst 8.07 25. Edwin Daatselaar 12.37 nsdag 25 augustus 2004 PAGINA 4 WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 SOESTER COURANT PAGINA 5 te gemeente Soest ng Communicatie misplein I \V Soest on: (035) 609 34 55 I: postbus2000@soest.nl ik: www.soest.nl ;epaste Advies Basispakket Televisie 2004 is: ket: Nederland 1, Nederland 2, Nederland 3, cht, Lokale Publieke Omroep, VRT TVl, VRT (etnet, Arte, EuroNews, ARD, ZDF, BBC 1, RAI i en TRT-International. tenders: RTL4, SBS 6, Nfi|5, F x Kids, BBC 2, TVE IntetfJNN, Discf onal Geographic Channèl Animal F (inderprogramma, Nickefodeon, en WDR 3. ;ingen in het "TV-pakket worden in het najaar d. •IDE VERGUNNINGEN VOOR HET MAKEN INDEREN VAN EEN UITWEG (INRIT). perceel Stadhouderslaan 17 is vergunning voor het veranderen van een uitweg (inrit). I van de Algemene wet bestuursrecht kunnen ibbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in- ils u een bezwaarschrift wilt indienen, dan bezwaarschrift worden gericht aan burge en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 Het bezwaarschrift moet binnen zes weken ;um van deze bekendmaking worden inge- stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, plein 1, afdeling Wijkbeheer, Groen en Infra- geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. \K AFVALSTOFFENVERORDENING ester en wethouders maken bekend dat zij ens zijn aan de gemeenteraad van Soest de enverordening gemeente Soest ter besluitvor- r te leggen. ilstoffenverordening is een bepaling (artikel opgenomen op grond waarvan de geschei- neling van groente-, fruit- en tuinafval (gft) bij •ouw wordt stopgezet. Onder hoogbouw wor- lats verstaan die meer dan twee woonlagen Zogenaamde maisonnettes of bovenwonin- i niet onder dit besluit. aster en wethouders hebben bepaald dat Je Inspraakverordening en de wettelijke re- Tntrent inspraak mogelijk is op het voorne- Je gescheiden inzameling van gft bij hoog- p te zetten. Inspraak is mogelijk gedurende de /aarin de Afvalstoffenverordening ter inzage valstoffenverordening ligt ter inzage van 25 2004 tot en met 22 september in het ge- ris van Soest en van 2 september 2004 tot en iptember 2004 in de dependance te Soester- raak is mogelijk voor alle inwoners van de ge- oest en in de gemeente een belang hebben- lijke en rechtspersonen. De inspraakreacties hriftelijk bij burgemeester en wethouders te igediend. De inspraakreacties zullen worden n het definitieve voorstel van burgemeester jders dat aan de gemeenteraad wordt voor- ;n exemplaar van de afvalstoffenverordening ;gen vergoeding van de kosten worden toe- De kosten bedragen per exemplaar 5,-. oezenden van een exemplaar van de afval- ordening kunt u contact opnemen met de Hingh, afdeling Algemene Zaken-Milieu, tele- 609 34 90. Weliswaar nog voorafgegaan door PVO opende het Groot Gaesbeeker Gilde zondagmiddag de bonte op- ocht door de Kerkenbuurt en de directe omgeving. Het korps met koningspaar, hofdames, ouderman, bestuur, trommelaars, hoornblazers en vendeliers presenteerde zich voor het eerst in de nieuwe kostuums aan de Soes- ter bevolking en andere nieuwsgierigen. Foto: Socster Courant De zilverpoetsers maakten overuren in de aanloop naar de Vrije Gil- dedag. De koningsmantels waren zwaar behangen met schilden, gewon nen tijdens de ontmoetingen tussen de korpsen. Er was zelfs een tent neer gezet voor een imposante zilvertentoonstelling. Foto: Soestcr Courant Vanavond kunnen hardlopers van vrijwel alle leeftijden meedoen aan de Gildeloop van AV Pijnenburg. Om 18:20 uur begint de 1500 me ter voor jeugd tot en met 12 jaar, om 18:40 uur de 1730 meter voor jeugd van 13-16 jaar. Om 19:00 uur klinkt het startschot voor se nioren die kunnen kiezen uit 3250, 6625 of 10.000 meter. Inschrijven kan vanaf 17:30 uur in de schaaps kooi, tegenover de hoofdingang van De Blaak, aan de Ferdinand Huycklaan. Deelname kost 4,00 2,00 t/m 12 jaar). Evenals vier jaar geleden luistert Rowwen Hèze de gildefeesten op. Vanavond rond half elf zal de Lim burgse formatie bezit nemen van het podium. In het voorprogram ma van "Los Limbos' is vanaf ne gen uur Black Tuxedo te zien en te horen. De groepsleden begonnen samen te spelen toen ze op het Griftland College zaten. Met covers van onder anderen Toto, Lenny Kravitz, Krezip en James Brown speelden ze zich tijdens het recente Cultuurfestival 'in the pic ture'. Entree 16,00. Een muzikale parade van hoogte punten uit de meest uiteenlopen de musicals is donderdag 26 au gustus het hoofdgerecht in de feesttent. Vier koren, een accor- deongroep, dansers en jazzgym- nasten, allemaal uit Soest, passeren de revue. 'Bedenker' PVO en so listen van het conservatorium be geleiden het programma dat om 20:00 uur begint. De muziek komt uit onder meer 'The Lion King', 'Grease', 'West Side Story', 'Cats', 'Hair', 'My Fair Lady' en 'Hame ien'. Entree 7,50 2,50). Wie 40, 80, 120 of 150 kilometer wil fietsen, kan zaterdag 28 augus tus naar De Blaak komen voor een van de vier toertochten van Tem po Toer. Ze krijgen dan een be schrijving mee voor de routes die met pijlen zijn gemarkeerd. Ge start kan worden tussen 8-9 uur (150 km), 9-10 uur (120 km), 9- 11 uur (80 km) en 10-12 uur (40 km). Deelname kost 2,50 of 3,00. Korting is er voor kinde ren tot en met 12 jaar en NTFU- leden. Wie prijs stelt op een herin nering, betaalt iets meer. Met het dansfeest op zaterdag (reeds lang uitverkocht!) en de Hollandse Nieuwe op de zondag 10,50) zal de giidetent twee avonden achtereen volstromen. Artiesten en muzikanten wisselen elkaar af op het podium. Topact is Diva's of Dance, bestaande uit Anita Doth (2 Unlimited), Linda Estelle (T-Spoon) en Des'Ray (2 Brothers). Gezamenlijk scoorden zij 45 hits in binnen- en buiten land, waaronder 29 Top 10 noter ingen. O.a. Greenlights Express en Richard Hekkert komen ook. Aan Jan en Zwaan, Arne Jansen en Harmina is het wel toever trouwd om ouderen een middag lang te entertainen. Maandag 30 augustus schallen vanaf 14:00 uur smartlappen, oude hits ('Meisjes met rode haren') en onvervalste meezingers door de tent. In bijzijn van de nieuwe koning krijgen de senioren van Soest tussendoor hapjes en drankjes voorgeschoteld. Dankzij de grote inbreng van de ouderenbonden kon de entree tot 2,75 beperkt worden. Gratis (rolstoel)vervoer is geregeld. Vaste prik is de drive-in show op maandagavond voor de jeugd. Dj's van Radio 538 draaien vanaf 20:00 uur populaire muziek. Een half uur eerder gaat de tent open voor jeugd van 13 jaar en ouder. Een kaartje kan aan de kassa wor den gekocht en kost 6,00. Wie niet aan de hand van een legitima tie kan aantonen dat hij 16 jaar of ouder is, krijgt geen polsbandje. Zonder zo'n bandje kan geen alco holhoudende drank worden ge kocht en gedronken. Ook dat is tegenwoordig vaste prik. Duizenden kogeltjes gaan komend weekeinde de lucht in. Aan de achterzijde van De Blaak gaat het in verschillende rubrieken om de precisie. Hoogtepunt voor het gil de is natuurlijk het koningsschieten op zondagmiddag. Rond 13:00 uur legt John van Kempen zijn koningsmantel af en richten de ruim honderd gildebroeders het vizier op de houten vogels. Het kan wel drie uur duren voordat het laatste stukje hout naar beneden tuimelt en de nieuwe koning in de lucht wordt gehesen. De Nationale Vereniging de Zon nebloem is een landelijke vrijwilli gersorganisatie die zich inzet voor langdurig lichamelijk zieken, licha melijk gehandicapten en hulpbe hoevende ouderen die dreigen te vereenzamen. Om activiteiten te bekostigen is de Zonnebloem voornamelijk afhankelijk van do naties/ giften en de opbrengst van de verkoop van loten. Tijdens de Gildefeesten van het komende weekeinde zullen vrijwil ligers van de Zonnebloem afdeling Soest Zonnebloemloten verkopen: op zaterdag 28 augustus van 12:00 tot 15:00 uur en op zondag 29 au gustus van 14:00 tot 17:00 uur. De verkoopprijs per lot bedraagt 2,00. Er mochten dan enkele spatten zijn gevallen, maandagavond was het niettemin optimaal fietsweer. Daarom kon Tempo Toer meer dan vijfhonderd deelnemers regis treren voor de recreatieve tocht over zo'n 25 kilometer. De jongste van twee stapte als passagier op, de oudste tachtig-plusser trapte zelf fier mee. De meeste fietsers kwamen uit Soest, maar opvallend was dat enkele gildebroeders uit Escharen amper 24 uur na de Vrije Gildedag opnieuw naar Soest wa ren gekomen om het dorp en haar omgeving vanaf hun tweewieler beter te leren kennen. De afwisse lende tocht ging ook deels door Den Dolder. Voor de zeventiende keer houdt de Al ruim drie lustra zijn de Volks- Warmblocd Paardenfokvereniging spelen als een van de eerste gilde- Eemland (WPE) op zaterdag 28 activiteiten volgeboekt. Opnieuw augustus het volkspaardenfeest. In zullen zaterdag 28 augustus 72 ge- diversc categorieën verschijnen legenheidsteams voor de ogen van tientallen ruiters, amazones en honderden toeschouwers in het menners in de grote ring op De water vallen, in het stof bijten, naar Blaak voor proeven en rubrieken, lucht happen en uitglijden. In to- Paarden, pony's, Shetlanders en taal zijn er 12 spelen. Het traditio- aanspanningen staan vanaf 9:30 nelc volksvermaak begint om uur garant voor boeiende wedstrij- 11:30 uur en de deelnemers zetten den. Dit jaar is er als klapstuk een zich tot een uur of vier te kijk. bonte show, waarin vrijwel alle Anders dan bij de Olympische deelnemers zich zullen presenteren Spelen is deelnemen belangrijker aan het publiek. dan winnen. Emmertjes water halen, sla lommen, een oplader op de centimeter nauwkeurig parke ren. Een goede eindtijd neer zetten was zaterdag niet alleen een kwestie van gas geven. Stuurmanskunst, handigheid, gevoel en een timmermansoog waren minstens zo belangrijk tijdens de behendigheidswed strijd op de trekker. Het was weer droog toen 25 voor namelijk jongere Soesters het par koers aflegden. Maar o wee als ze een fout maakten, dan kwam het water plotseling letterlijk met bak ken uit de lucht. Een dressuur op een tractor, het is iets anders dan kijken naar Ankie van Grunsven, maar hilarisch bo- Ongeveer honderd oldtimers deden zaterdag mee aan de optocht door Soest en trokken later veel bekijks op De Blaak. Foto: Soester Courant publiek keek zijn ogen uit. Ook de honderden leden van ruim dertig gilden van beneden de rivieren gaven hun ogen de kost tijdens hun rondgang door Soest. Zelden hadden ze zoveel toeschouwers »ezien bij een optocht, waarin zij toch eigenlijk zelf de blikvangers ho ren te zijn. 'Ze vonden de belangstelling gigantisch leuk, dat merkten we wel aan hun reacties', zei René van Hal, de apetrotse ouderman van het Grote Gaesbeeker Gilde. In de Brabantse en Limburgse dorpen loopt de bevolking meestal niet zo massaal uit voor een Vrije Gildedag. In die streken zijn ze het gewend dat er vrijwel ieder jaar in de buurt zo'n groot treffen is. Het Soester gilde mocht de gildedag voor de derde keer in 25 jaar organiseren. Alle korpsen waren 's morgens vroeg in vol ornaat naar Soest gekomen. Na de eucharistieviering was er een broodmaaltijd en vervolgens maakte iedereen zich op voor de presentatie, de optocht, de massale opmars en de wedstrijden. Foto: Soester Courant Een stralende dag werd gevolgd door een regen van complimenten. De inbox van de internet provider van het Groot Gaesbeeker Gilde dreig de eergisteren in de loop van de dag al vol te lopen met digitale bedank jes voor en huldebetuigingen en enthousiaste reacties op de Vrije Gilde dag. In het programmaboek had O.P.M. Boumans, voorzitter van de Kring Land van Cuijk, het organisatietalent en de geweldige inzet van zoveel vrijwilligers al geroemd. De kringvoorzitter en alle andere aan wezigen werden niet teleurgesteld, toen ze zaterdag en of zondag De Blaak bezochten, of langs de route van de optochten een plaatsje inna men. Zoals achter de Oude Kerk, waar vele zich hadden opgesteld om de korpsen aan zich voorbij te kunnen zien trekken. Ter gelegenheid van het 975-jarig bestaan van de gemeente Soest was er flink uitgepakt en alle moeite werd beloond. De Vrije Gildedag gaat in gekleurde en fraai gekrulde letters de geschiedenisboeken in. Het hoog tepunt voor het Soester gilde zelf waren volgens ouderman René van Hal toch wel de massale opmars en het aansluitend slangendefilé. De hulp bisschop van Utrecht, de commissaris van de koningin, de burgemees ter en vele andere genodigden vermaakten zich urenlang op het gildeter- rein. Veel bezoekers en ook de gildekorpsen waren bijna niet weg te slaan, 's Morgens vroeg waren ze van huis vertrokken om op tijd in Soest te kunnen zijn voor de eucharistieviering met gilde-eer. Pas ruim twaalf uur later keerden de meeste gasten weer huiswaarts. Het was duidelijk dat iedereen met volle teugen had genoten. Gisteravond werden de wandeltocht en het Internationale Folkloristisch Dansfestival gehouden. Deze pagina lag toen al bij de drukker, maar volgende week meer over de laatste gildeweek. Foto: Foto Bell Stichting Hospice Soest krijgt tij dens dc gildefeesten een kraam ter beschikking. Vrijwilligers ijveren al ruim een jaar om geld in te zame len voor deze voorziening die waarschijnlijk binnen een jaar zal worden gerealiseerd. In de kraam is informatie te verkrijgen over de speciale woonvorm, waar ernstig zieke mensen hun laatste levensfa se kunnen verblijven. Uiteraard zijn belangstellenden en (nieuwe) donateurs van harte welkom. Voor meer informatie: www. venal. De Van Doorns, de Hil- horsten, de Van Hofslot's, de Van Dorresteijns en vele andere deel nemers met overwegend bekende Socster (boeren)namen deden hun uiterste best om een jerrycan in een liggende band te mikken. Dat snelheid bij lange na niet de belangrijkste factor was, bleek uit de gereden- en de totaaltijden. Edwin van Daatselaar noteerde de tiende tijd, maar liep onderweg zoveel strafininuten op dat hij keu rig 25e en laatste werd. Het zal hem nauwelijks hebben gedeerd. a's.' sponsorloop bijvoorbeeld) en an dere hulporganisaties, zoals servi ceclubs. 'Elke euro is er één,' is haar motto. In oktober of novem ber, zo is het plan, gaat Miriam weer naar Kenya. Hopelijk hebben ze dan 'goed nieuws uit Soest' voor Grace Seneyia. Wie geïnteresseerd is kan contact opnemen met Miriam Winkel, 035-647.87.77 (na 18:00 uur). Mee informatie over SHERP.nl is te vinden op www.sherp.nl. Giften zijn welkom op bankrekening 46.41.91.750 van Stichting Sherp.nl in Maarssen. Ierland in ïn behoe- medische 'oord-Ke- geworden 3u ook in :t project, rt contact voor een de podium. Want telkens betrok hij kinderen actiefin zijn les, waarin het heel anders verliep dan in een nor male schoolklas. Ondertussen zocht Van Gelder de leukste en slimste leerling uit. Na afloop van de gekste les van Nederland deelde Van Gelder handtekeningen uit. Daarmee was de coryfee van de NCR V zeker nog een half uur zoet. Foto: Foto Bell Setina Letepelu (15) is blind, woont in het opvanghuis, waar ze braille leert. Ze leert ook kralen armbanden te maken waarmee ze kan leven. Jochem van Gelder krijgt de handen op elkaar. On geveer 750 kinderen en ouders waren getuige van de uitverkochte show 'De Meester is gek'. Hoewel het pro- I gramma zonder pauze werd gedraaid, waren de negen- 1 tig minuten voor de jongste bezoekers misschien iets te I veel van het goede, maar over het algemeen genoot ie dereen zichtbaar van de interactie die de grote kinder vriend bewerkstelligde op het tot klaslokaal omgetover- Stuurmanskunst en een timmermansoog waren nodig bij de behendig heidswedstrijd. Maar de beste stuurlui.Foto: Soester Courant

Soester Courant | 2004 | | pagina 5