FTTTTal Danscentrum Gerla Waarschuwing! 1 LEINTJES II L roga-Tai Chi Informatie naar burgers over afsluiting zeer druk kruispunt SPETTERENDE FINALE 'De Nijl' heeft nu óók een Italiaanse keuken! Keuken en ziekenhuisbedden naar zwaar besmette Mogilv Accepteer geen hypotheekofferte voordat u met ons heeft gesproken. Bel (035) 609 63 19 z - Scest Ir ULIK UIS KOPEN? BMet'nNVM- makelaar koop je zonderzorgen. Reconstructie, herinrichting en asfalteren Richting Hospice Bij aanrijding op fietspad gewond Gehele zomercollectie voor de van de SOEST ANBO roept op tot steun aan referendum ecoduct Nieuwe chr. geref. predikant Soest www.rabobankonline.com Alle pizza's een maand voordeliger Stichting Kinderhulp Tsjernobyl blijft spullen sturen Raad van State stelt Casema in gelijk Programmaraad moet advies basispakket tv aanpassen Het is tijd voor de Rabobank. PAGINA 6 WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 IN G WONING- PROJtCISTOMIRING pljt Marmoleum nyl PVC vloeren jalisaties Spec. projectprijzen nnenzonwerlng en gordijnen or Informatie en vrijblijvende offerte belt u: 035 - 628 10 73 Fax: 035 - 628 11 73 vraag naar de voorwaarden. andag 13 september a.s. starten wij weer een nieuw seizoen. Antoniëtta van Manen iardi Beckmanstraat 523 - Soest Telefoon035-6014519 \PIJT (op voorraad), en, etc. Michel Riet- Woninginrichting, offstraat 50, Soest. 15-5238324. Open en: ma. 13.00-18.00; 1.00-18.00 en 19.00- :at. 10.00-17.00 of op ik. Steitner= WONING EREN op z'n best. in stijl. De winkel met i waar u altijd slaagt. Brinkweg 38. 3 computer nodig? men met uw oude? iter upgraden? WH- JTERS tel. 6090443. E KLOKKENREPA- Gegarandeerd goed! rk-makerij Westen en Blieklaan 48, tel 111766. ROMEKA MEUBELEN ALTIJD DE HOOGSTE KORTINGEN Open: di mi. v a 13.30- t/m za. 18.00 uur Weteringpad 60 (t.o. Karwei) Tel. 06 - 53 78 42 57 orgzorgverleners voor regio Soest! szorg? Eén op Eén Particuliere Thuiszorg en AWBZ Thuiszorg liiecc zorgverleners thoven en Zeist. Gewenste leeftijd vanaf 20 jaar. taf 3 uur per week. tot 24 uur per etmaal. :n neem contact op onder nummer 035-541 20 16. én op Eén Thuiszorg: Co, Monica, Marijke en Karin staan u ijven tijdens het Eén op Eén inloopuurtje,' lens het Eén op Eén inloopuurtje! •n 10.00 en 11.00 uur. Locatie: eet- en drinkgelegenheid in iogt. Een kopje koflie staat al voor u klaar. RE THUISZORG AWBZ THUISZORG 62 EC Soest Tel. 035-541 20 16 www.lopl.com m.LLL& hAodiri ische Tapijten objects n en antieke tapijten g van 50% op de hele collectie (4,3764 BMSoest, tel. 035-6030752 18, din t/m vrijdag 10-18, zat.10-17 5dag geplaatst in de Soester Courant igd 7. Woningruil )oden 8. Diversen gd 9. Handel 6,96 8,62 10,29 11,95 13,62 15,29 16,95 18,62 20,28 21,95 23,62 25,28 26,95 van de Soester Courant, Jrag dient contant te worden betaald. worden op woensdag ag te voldoen incl. BTW Gebruikte FIETSEN van de vakman met Bovag-garanlie. Ben de Bruin Rijwielspecia- list, Gallenkamp Pelsweg 1 (t.o. Winkelcentrum Soest-Z). Tel. 035-6012857. SOESTER COURANT- REKLAMEKRANT Een groot aantal inwoners van Soest krijgt een dezer dagen een kaart van de gemeente Soest en de provincie Utrecht. Daarop staat informatie over de reconstructie van kruispunt Trier. De kruising zal vanaf maandag 13 september drie tot vier weken zijn afgesloten. Omdat afsluiting van dc zeer druk ke kruising veel gevolgen zal heb ben voor het verkeer, maar ook tot overlast zal kunnen leiden voor mensen die langs dc omlcidingrou- tes wonen, hebben gemeente en provincie een communicatieplan opgesteld. Dc kaart is een van de manieren waarop de bevolking wordt ingelicht. Dat zal ook ge beuren via de internetsite en 'Op 't Hoogt Actueel', het gemeentelijk informaticmagazine dat op 8 sep tember als bijlage in de Soester Courant huis aan huis zal worden verspreid. Op het kruispunt laat de provincie een plateau met drempels aanleg gen, met als doel de snelheid van het verkeer te temperen. Verder wordt de bestaande verkeersregel- installatie vervangen en aangepast aan de nieuwe situatie. Die brengt namelijk nogal wat ver anderingen met zich mee. Op de Amstcrdamscstraat (vanuit de richting Hilversum) komen twee opstelstroken voor gemotoriseerd verkeer naar de Biltseweg. Op die Biltseweg worden twee soortgelij ke stroken aangelegd voor het ver keer dat links af richting Hilver sum wil rijden. Daarnaast komt er een aparte rij baan voor de bussen van Con- nexxion (vanaf 12 december Eem- land Express). Dat gaat op de Amsterdamsestraat ten koste van een van de twee rijst roken richting Soest. Doel hiervan is dat het doorgaand verkeer via de Biltseweg en de Koningsweg Soest passeert. Wie toch rechtdoor Soest wil inrijden, moet rekening houden met langere wachttijden voor het rode verkeerslicht. De provincie zal verder de Am sterdamsestraatweg (tot de krui sing Oranjeboom) voorzien van een nieuwe asfaltlaag, terwijl de gemeente Soest tegelijkertijd de Vredehofstraat laat reconstrueren. De fietspaden worden met behulp van groen gescheiden van de hoofdweg en vanaf Colenso mag na voltooiing zowel links- als rechtsaf de Vredehofstraat worden ingereden. Voor voetgangers en (brom)fietsers komt er een goede oversteekvoorziening. Alle werkzaamheden zijn op el kaar afgestemd, zodat de overlast voor het verkeer en omwonenden van zo kort mogelijke duur is. Als de weersomstandigheden meewer ken, kunnen de afsluitingen mis schien al na drie weken worden opgeheven. De afsluiting vanaf 13 september behelst het kruispunt, maar ook de Vrcdchofstraat (tot aan de Regen- tesselaan), dc Biltseweg (tot aan de Koningsweg) en de Amster- damscstraatweg (tot aan kruispunt Oranjeboom). Bussen, hulpverle ningsdiensten en (brom)fietsers kunnen er wel door. Soester huishoudens in de postco- degebieden 3761 tot en met 3766 en 3768 krijgen een kaart met alle informatie over de werkzaamhe den en de gevolgen daarvan. Op deze kaart staan ook de omlei dingroutes getekend. De bewoners van de Vredehofstraat krijgen een aparte brief. Gemeente en provin cie informeren ook bedrijven, in stellingen en organisaties. Voor meer informatie over de werkzaamheden op de Vredehof- straat kan contact worden gezocht met de heer Jansen van de ge meente Soest, tel. 6093603. Voor informatie over alle andere werkzaamheden kan men zich wenden tot de heer Kil van de pro vincie, tel. 030-2583348. door Maijan Haak Het is al meer dan achttien jaar ge leden dat wij voor het laatst naar een ander huis zochten. Dat komt natuurlijk omdat we zo enorm naar onze zin wonen. Maar toch is dat wel jammer Ik vind het name lijk heerlijk om huizen te kijken. Toen wij indertijd op huizenjacht gingen betekende het eindeloos ad vertenties kijken en je inschrijven bij makelaars zodat je van die briefjes met foto's en beschrijvin gen thuis kreeg. Die foto's waren meestal vanuit de voordeligste hoek genomen, zodat je dacht dat het om een uiterst riant huis ging. De be schrijvingen zetten je dan meestal weer met beide benen op de grond. Het lastige was dat je van tevoren toch behoorlijk goed moest weten wat en waar je iets zocht. Tegen woordig is dat allemaal veel een voudiger. Je zoekt op je computer een bekende site op internet op en je krijgt vervolgens alles op een presenteerblaadje aangeboden. En denk je: 'Laat ik toch maar eens in een andere prijsklasse of desnoods in het naburige dorp kijken', dan is dat geen enkel probleem. Je veran dert de voorwaarden en een nieuwe hoeveelheid huizen ontrolt zich op je scherm. Een heerlijke bezigheid voor de liefhebbers. De laatste tijd kijk ik weer regelma tig op internet naar huizen. Niet voor mijzelf maar voor het hospice. Dat is wel heel anders kijken. Als het voor jezelf is, is het beste crite rium toch altijd: 'zie ik hier mijzelf wonen, past het bij mij?' Nu stel je jezelf voor hoe anderen die zorg nodig hebben maar ook gezellig heid en veiligheid, zich zullen voe len als ze in dit huis een plek gevon den hebben. Je vraagt je af hoe het zomers zal zijn en of de tuin ge schikt is voor die mensen die daar nog van kunnen genieten. Je be denkt hoe het zal zijn als je alleen nog uit het raam kunt kijken. Je ziet in gedachten de vrijwilligers door het huis lopen en hoe zij een goed zicht kunnen hebben op alles wat er gebeurt. Je ziet de familie voor je die in zo'n emotionele tijd toch een plek moet hebben om zich even te ontspannen. En heel prak tisch gezien kijk je ook naar de om geving, of er goed geparkeerd kan worden en of de buren er last van zullen hebben als er even wat meer drukte is dan normaal. Allemaal beelden die op de één of andere ma nier bepalen of je een goed gevoel hebt bij een huis. Op onze vergaderingen hebben we ook altijd het onderwerp 'huizen' op de agenda staan. In het begin had den we sterk het idee dat op de één of andere manier iemand ons een huis cadeau zou doen of desnoods tegen een zacht prijsje zou aanbie den. Die hoop hebben we nog niet helemaal laten varen, maar de nuchterheid gebied ons te gaan zoe ken naar wat er op de markt te vin den is. Vaak heeft één van ons iets te koop zien staan, of een gerucht vernomen dat er iets vrij komt. Dan komt natuurlijk de vraag op tafel of het iets voor het hospice zal zijn. Meestal geeft dat een discussie over al die aspecten die ik net ge noemd heb. Per slot van rekening mankeert er altijd wel iets aan de grootte of de ligging en gaat het er dus net om of je dat een probleem vindt of niet. Joost Strater moet ons als deskundige dan meestal weer naar de werkelijkheid terugbren gen. Een enkele keer gaan we even kijken, maar tot nu toe heeft dat niks concreets opgeleverd. Het blijft dus nog even goed opletten zowel op de fiets als achter de computer. Want als we iets geschikts vinden kan de volgende fase van onze klus beginnen en kan ons streven om volgend jaar te openen gehaald worden! Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het hospice in Soest. Informatie op www.hospicesoest.nl of SS 603.76.54. Bij een aanrijding op de Amers- foortsestraat tussen een auto en een bromfiets liep de bromfietser verwondingen op. Hij werd met knie- en rugletsel per ambulance naar het ziekenhuis in Zeist ver voerd. De aanrijding werd veroor zaakt door de 53-jarige bestuurder van een bestelauto uit Baarn. Hij reed in de richting Amersfoort en wilde een inrit inrijden. Daarbij liet hij de doorgang op het fietspad niet vrij voor een 18-jarige brom fietser uit Utrecht. wvvw.rabobankonline.com Leusderweg 198 3817 KS Amersfoort Tel. 033 - 476 68 93 ELluJ WOMENSWEAR WOMENSWEAR www.firstlady.nl Soesterbergsestraat 49a 3768 EB Soest Tel. 035 - 602 35 84 Beginners tot vergevorderden voor zowel paren als jeugd Country beginners tot vergevorderden Alleengaanden 50+ Kids Dance www.danscentrumgerla.nl INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035-602 28 11. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma. en wo. van 19.00 tot 20.00 uur, t/m woensdag 22 sept. in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. Op vrijdagavond 3 september hoopt de christelijke gereformeer de kerk van Soest weer een eigen herder en leraar te ontvangen in de persoon van ds. W. Kok, voorheen predikant van 's-Gravenzande. Naast zijn werkzaamheden als pre dikant van Soest zal ds. Kok ook deeltijdpastoraat verrichten in de gemeente van Bunschoten. De dienst van bevestiging en intre de zal plaatsvinden in de christelij ke gereformeerde kerk 'De Fon tein' in Bunschoten. Aanvang 19:30 uur. In deze dienst zal ds. R. Kok van Urk voorgaan in de pre diking, waarna de bevestiging zal plaatsvinden door drs. J.C.L. Star- reveld van Bunschoten. Aanslui tend zal ds. W. Kok intrede doen. Collecte KWF 'Er is een middel tegen kanker' Er is een middel tegen kanker, en dat middel heet geld. Dat is het thema van de KWF-collecteweek 2004. Met het geld dat de collec tanten ieder jaar ophalen kan het KWF meer onderzoek mogelijk maken, waarmee betere en minder ingrijpende behandelingen ontwik keld kunnen worden. Waardoor kankerpatiënten en hun dierbaren veel leed bespaard kan worden, en waardoor kanker voor steeds min der mensen het einde betekent. Collecte 6-11/9 De collectant van KWF Kankerbe strijding komt in de week van 6 t/m 11 september weer met zijn bus bij u aan de deur. Wie de col lectant mist kan een gift overma ken op giro 26000. Elke collectant kan zich legitimeren. KWF Kan kerbestrijding is te herkennen aan het rood-wit-blauwe logo met de krab en aan het Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Wie vragen heeft over kanker en kankerbestrijding kan bellen met de KWF Hulp- en informatielijn (gratis): 88 0800-022.66.22 (maandag-vrijdag 10:00-12:30/ 13:30-16:00 uur), of surfen naar www.kwfkankerbestrijding.nl. De Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) afdeling Soesterberg heeft de inwoners van Soest en Soester- berg opgeroepen mee te doen aan de actie tegen de aanleg van het ecoduct over de Amers- foortsestraat. Ze wordt ge vraagd het referendum te on dersteunen. Morgen en volgen de week woensdag bestaat hier toe in Soesterberg de gelegen heid op de weekmarkt. Steunbetuigingen zijn nog mogelijk tot en met vrijdag 10 september. Dan moeten bij de gemeente mi nimaal 2.250 vervolgverklaringen binnen zijn om het referendum definitief door te laten gaan. 'Nu de vakantieperiode achter de rug is dienen we gezamenlijk onze schouders er onder te zetten om dit te doen slagen,' aldus de ANBO aan de leden. 'Natuurlijk zijn we ervoor om de natuur te sparen en het wild niet te verstoren en plannen die vernie tiging van onze natuur tegengaan te ondersteunen. Maar om daar voor bestaande bedrijven en bewo ners te laten wijken, gaat toch wel enigszins te ver. Te meer omdat deze actie maar liefst zo'n 70 per sonen hun baan gaat kosten. Over kosten gesproken. In een tijd van grote bezuinigingen is het onver teerbaar om 22 miljoen euro uit te geven aan een project waarvan nog geenszins bewezen is of het dat doel bereikt dat men voor ogen heeft. Daarnaast moet er ook nog wild worden aangekocht om het eventuele doel te bereiken.' Uit peilingen bij andere ecoducten is volgens de ANBO gebleken dat deze wildoversteken nog steeds niet aan de verwachtingen vol doen. Voor de Soesterbergse inwo ners is er tijdens de weekmarkt op woensdag 1 en 8 september gele genheid om bij de actiestand, bij de PLUS-markt, het referendum formulier in te vullen en met een kopie van geldig rijbewijs of pas poort daar in te leveren. Als extra service bestaat de mogelijkheid om zonder kosten een kopie te laten maken van paspoort of rijbewijs. 'De Nijl', het bekende shoar- ma-grillrestaurant aan de Soes terbergsestraat 186 in Soest- duinen, heeft sinds vorige week vrijdag een extra interessante menulijst. Naast de gebruikelij ke shoarma-, kebab- en shas- lickschotels zijn er nu ook piz za's in diverse soorten. Ter in troductie zijn ze een maand lang extra voordelig. Met deze actie vestigen Maheh en Farah Salem, al zestien jaar eige naars van 'De Nijl', de aandacht op de Italiaanse keuken die nu aan het restaurant is toegevoegd en waar in de Italiaanse kok Mario - met twintig jaar pizza-ervaring - de pizza's bakt en samenstelt. Ze zijn er dan ook in alle soorten en sma ken: vier soorten kaaspizza's (vanaf 5,00), vier soorten vegetarische pizza's (vanaf 6,50), maar liefst elf soorten vleespizza's (vanaf 10,50) en zes soorten vispizza's (vanaf 6,50). Ze zijn allemaal heerlijk en rijk voorzien van ingre diënten. Verder zijn er nog diver se andere ovengerechten en des serts. Daarnaast blijven alle ge rechten van de 'gewone' kaart, met alle shoarma- en grillgcrechten van het restaurant (en dus ook met de beroemde spareribs van 'De Nijl') volop verkrijgbaar. 'Er gaat dus niets af, er komt alleen maar bij,' aldus de heer Salem. Hij heeft tot de 'uitbreiding' beslo ten om tegemoet te komen aan de In de loop van volgende week vertrekt opnieuw een volgela den vrachtwagen naar Wit- Rusland om hulpgoederen af te leveren. Ditmaal stuurt de Stichting Kinderhulp Tsjer nobyl onder meer een comple te keukeninventaris, zieken huisbedden en -matrassen en - kastjes mee. De bedden en matrassen gaan naar een ziekenhuis in Wit-Rusland. De complete keuken, geschonken door een verzorgingshuis in Bilt- hoven, is bestemd voor de christe lijke humanitaire organisatie Ta- bea. Deze zetelt in Mogilv, een stad in het hoger besmette deel van Wit-Rusland. Ze werkt op een soortgelijke wijze als het Leger des Heils door daklozen een dagelijk se maaltijd voor te schotelen en voorziet mensen die onder de ar moedegrens leven van primaire le vensbehoeften. Verder heeft Tabea een eigen dokterspraktijk, waar mensen met klachten terechtkun nen en is er een kapsalon, waar gratis wordt geknipt. Ook organi seert Tabea zomerkampen voor kinderen uit zeer armoedige gezin nen in het gebied. Het Soester echtpaar Tolsma be zocht in het voorjaar Mogilv en kwam al snel tot de conclusie dat Tabea iedere hulp kan gebruiken. In het ziekenhuis trof het echtpaar kinderen aan, die uit de ouderlij ke macht zijn gezet. 'Ze zaten te wachten op een opvangadres. Veel konden we op dat moment niet voor ze doen, maar we hebben wel speelgoed voor ze achtergelaten. Dat doen we altijd, je ziet dan dat de stemming meteen verandert', aldus Heine Tolsma die in novem ber weer met zijn vrouw naar Wit- Rusland rijdt om erop toe te zien, dat de hulpgoederen op het juiste adres terechtkomen. Dat is tot dus ver nooit een probleem. In de vrachtwagen die zaterdag wordt geladen zullen ook kleding, schoenen, rolstoelen, speelgoed en andere spullen worden meegeno men. Waarschijnlijk arriveert het transport eind volgende week op de plaats van bestemming. Het duurt daarna meestal nog een week of zeven voordat de lading wordt vrijgegeven door de autori teiten. De Tolsma's zien daarna toe op de verdeling van de spullen, stellen zich op de hoogte van de situatie en stellen vast aan welke spullen er dan grote behoefte be staat. Met die wetenschap gaan ze vervolgens in Nederland weer aan de slag. De Soesters waren in de jaren tachtig de initiators van de Stich ting Kinderhulp Tsjernobyl. Deze werd opgericht naar aanleiding van de kernramp in de stad. De hulp komt inmiddels overal vandaan, zo blijkt alleen al uit de bedden en matrassen die het verzorgingshuis in Bilthoven heeft geschonken. Het depot van de stichting is tegen woordig in Baam en de transpor ten worden sinds een poosje gere- Deze kinderen uit Mogilv zijn uit de ouderlijke macht gezet en wach ten in een ziekenhuis op een op vangadres. Het echtpaar Tolsma trof ze aan en kon op dat moment niets anders doen dan speelgoed achterlaten. In de loop van deze week vertrekt een hulptransport naar de stad die in het hoger be smette deel van Wit-Rusland ligt. Foto: Heine Tolsma geld door het Duitse bedrijf Willy Betz. Tolsma: 'het is geweldig zoveel steun we krijgen van bedrijven en organisaties, maar ook van parti culieren. Zonder hun vrijgevigheid zouden we dit werk niet kunnen doen. De hulp is zo belangrijk. De mensen hebben daar vaak niets. Overal waar je komt, zie je blijde gezichten.' Op last van de Raad van State heeft de Regionale Program maraad Eemland haar advies over het basispakket voor de te levisie moeten aanpassen. Zes zenders moeten daaruit wor den geschrapt. Het gaat om RTL4, SBS-6, Net 5, TMF, Discovery Channel en Nickelodeon. Eerder dit jaar had de programmaraad Casema gead viseerd deze zenders in het basis pakket aan te bieden. De kabel maatschappij weigerde dat, omdat ze geen toestemming kreeg van de aanbieders om deze zenders in het basispakket op te nemen. De Raad van State moest optreden in dit geschil en stelde Casema in het gelijk. De zes genoemde zenders zullen wel in het volledige (standaard)oakket worden aange boden. De Programmaraad heeft haar ad vies inmiddels gewijzigd. Op de opengevallen plaatsen in het ad vies over het basispakket zijn nu Arte, EuroNews, ZDF, RaiUno, TV5 en TRT International opge nomen. De Programmaraad betreurt het dat de invloed van de kijker op deze manier wordt beperkt, maar ziet geen andere mogelijkheid dan zich bij de uitspraak van de Raad van State neer te leggen. In het najaar worden dc wijzigingen in het tv-pakket doorgevoerd. Te zijner tijd informeert Casema de kijkers over het exacte tijdstip en de invoering van het basispakket in de regio. Meer informatie over de programmaraad is te vinden op internet: eemland.nl Maheh en Farah Salem in het in terieur van 'De Nijl' in Soestdui- nen. Foto: Soester Courant. wensen van vele klanten. De vraag naar 'Italiaans' nam de laatste ja ren sterk toe, en hij heeft daarom de knoop doorgehakt. 'Gezel schappen kunnen nu tegelijk Itali aans of Egyptisch bestellen - dat werd hier nog wel eens gemist.' Hij ziet de uitbreiding van de keuken dan ook als een stukje 'service' aan de klanten. Perfecte plek 'De Nijl' zit in Soestduinen op een perfecte plek, onderstreept hij nog eens. 'Er komen hier niet alleen veel Soesters, maar ook mensen uit Soesterberg, Zeist, Hoogland, Amersfoort - uit de hele omtrek, vooral in het weekend. We hebben ook veel 'aanloop' van fietsers en wandelaars, die de bosrijke omge ving verkennen en hun wandeling of fietstocht graag afsluiten met een smakelijke hap bij 'De Nijl', waar het goed toeven is, ook bui ten op het terras. Het restaurant is alle dagen geo pend van 15:00 uur 's middag tot 23:00 uur 's avonds. Een van de voordelen is ook dat 'De Nijl' be schikt over een ruime parkeer plaats. De introductie-actie van de pizza's duurt tot en met 24 septem ber. De prijzen worden in die pe riode speciaal verlaagd met ca. 2,00 per stuk.

Soester Courant | 2004 | | pagina 7