selt t De Nederlandse Cantorij viert haar 45-jarig bestaan in bakermat Soest E i' S CD seizoen af in Cabrio C.J. H0EBÉE b.v ppers is er uto Isselt. aruóhocK Te Koop Midden-Nederland ciale actie Mazda2! 1 mazoa Serie jubileumconcerten start op 12 september 1 CULTUUR WELZIJN )e muzikale vaderliefde ran Tjalling Roosjen Amersfoortse synagoge open Europese Dag van Joods Erfgoed op 5 september Expo en veiling voor Toon Hermans Huis i/of H.G. dijkman en zonen Jazzclub Perron 5B en expositie Open Huis zaterdag 4 september Cursusaanbod volwassenen Maandas e september Scholen in de Kunst 'Spring, Surnmer, Fall, Winter... and Spring' Alphacursus in Soest: schuif gerust Workshop over black-gospel aan! Ruud Bartlema over Edvard Munch SCHRAVEMADE B.V. Country linedance Brassband Gelderland sluit Romantische tocht met paardentram Sport en spel inVeenweide PAGINA 12 igstijden: dinsdag-vrijdag 10.00-17.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur TE KOOP 5 m2 BOUWTERREIN bestemd voor de bouw van een dubbel woonhuis, c. Alb. Hahnweg hoek Zwaluwenweg. vraagpr. 610 eur. per m2k.k. Tel. 035-60 12512 Soest-Zuid: Hildebrandlaan 17 itterend gelegen in bosrijke omgeving, ft van dubbele villa in perfecte staat. Unieke tuin met uitzicht op bomen. Totaal ca. 565 m2 Vraagprijs 598.000,- k.k. Tel. 035 - 6029078 Loodgieters- en dakdekkersbedrijf Brinkwcg 40 D SOEST. - 035 - 6032516 - 06.53.717.905 idrcs - Idhp2hf2wxs.nl Gas- en waterleiding Lood- en zinkwerk Keuken- en badsanitair Dakbedekking Rioleringswerkzaamheden i installateur, voor meuwunkg en reparaties aan technische installaties. Ook voor rioolonlstoppingen De Mazda2 is voorzien van o.a.: 6 airbags ABS afstonds- bediening op centrole deur- J vergrendeling elektrisch bedienbare romen voor en achter bosisunit I I I Mozdo Modulair fludio c dakrelingen airconditioning verwormde buitenspiegels in kleur lederen stuurwiel I Er is al een Mazda2 vanaf 14.325,- i iderlond stellen we u groog voor aon twee veelzij- ombineert de sportiviteit van een hotchbock met aangevend zijn de toegeposte techniek, het weg- enkt u von de dynamische Premacy? Deze volbloed Izijdigheid, flexibele interieur en representotieve >r niets tot een succesnummer. Ziet u wel wot in on gewoon longs voor een verhelderende proefrit, do bedoelt met het Zoom-Zoom gevoel. elt, vak fl) -Tel. 033-4670599 30-18.00 uur, dag 9.00-17.00 uur. 0274@mazdonet.nl A/OENSDAG 1 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 13 n het najaar van 2004 zal aan ,tt 45-jarig bestaan van De Nederlandse Cantorij in Soest haar bakermat - onder lei- ling van Maarten Kooij op westelijke wijze gestalte wor- len gegeven met een reeks ju- )j|eumconcerten in de maan- |en september tot en met de- :eniber. Aan de bijzondere jrogramma's verlenen interna- ionaal bekende vocale en in- trumentale solisten - o.a. Ja- Jansen, Kees Hülsmann, •eter Kooij - hun medewer king- lei openingsconcert van deze ju- «]|eumrceks '45 Jaar Muzickkring )e Nederlandse Cantorij' is op 12 eptembcr om half vier in de mo- mmentale kerk van de H. Familie an de St Willibrordusstraat in ;oest-Zuid. Het programma be taal uit werken van Felix Men- elssohn-Bartholdy. Twee strij- erssymfonieën en de cantates Wer nur den lieben Gott laszt 'alten' en 'Jesu meine Freude' vorden uitgevoerd door het koor n orkest van de Nederlandse 'antorij o.l.v. Maarten Kooij. De oliste is Susanne Weide, sopraan, •lkc bezoeker is uitgenodigd op le receptie na afloop. Ook de toe- ang is als vanouds 'naar draag- racht'. d in 1953 verzamelden zich enke- enthousiastelingcn om muziek te naken onder leiding van de toen- alige cantor-organist van de Oude Kerk te Soest, Maarten Kooij. Bespelers van vedel, gamba, blokfluit en klavecimbel - die ook vocaal musiceerden - vormden de kern van de latere 'Muziekkring De Nederlandse Cantorij', waarvan de activiteiten in 1959 in een stich ting werden ondergebracht. In de volgende 45 jaar hebben koor, or kest, vocale en instrumentale solis ten onder leiding van Maarten Kooij talloze concerten verzorgd, waarbij het repertoire zich uitstrek te van muziek uit de late Middel eeuwen tot de twintigste eeuw en, waar dat paste, op authentieke in strumenten. Sedert een jaar con certeert de Nederlandse Cantorij ook weer maandelijks in Soest in de kerk van de H. Familie, St. Wil librordusstraat, nog steeds onder leiding van Maarten Kooij. Het negende lustrum zal gevierd worden met een serie jubileum concerten in de maanden septem ber tot en met december 2004, in Dordrecht, Zwolle en natuurlijk in Soest. Aan deze bijzondere pro gramma's wordt tevens medewer king verleend door enkele interna tionaal bekende, vocale en instru mentale solisten, waaronder de in Soest geboren zoon (Peter Kooij, bas) en de kleindochter (Janine Jansen, viool, Edisonwinnaar 2004) van Maarten Kooij. Programma Het jubileumconcertprogramma in de H. Familiekerk, St. Willibror dusstraat in Soest-Zuid, ziet er als volgt uit. Zondag 12 september, 15:30 uur: Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847), twee symfonieën voor strijkorkest; koraalcantates 'Wer nur den lieben Gott laszt wallen' en 'Jesu, meine Freude', door vocale groep en orkest van de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maar ten Kooij, m.m.v. Susanne Weide, sopraan. Toegang naar draag kracht. Na afloop van het concert feestelijke herdenking van het ju bileum. Zaterdagdag 30 oktober, 19:30 uur: de vioolconcerten van Johann Sebastian Bach (1685-1750); Con cert voor viool en orkest in a moll BWV 1041; Concert voor viool en orkest in e Dur BWV 1042; Con cert voor twee violen en orkest in d moll BWV 1043, door het orkest van de Muziekkring Nederlandse Maarten Kooij aan het cembalo. Vader en zoon' was het thema an een bijzonder concert, zon- agmiddag in De Open Hof. )e Soester Tjalling Roosjen peelde op het kerkorgel van KN-wijkgemeente Soest-west es orgelwerken van Bach, weelinck, Walther en Van )ortmerssen als hommage aan ijn vader Tjeerd Roosjen 1923-1997). oon Tjalling is muzikaal erfelijk ïlast door zijn gedreven vader jeerd, die 33 jaar lang organist as in Heerlen. Zelf is hij nu ook 30 jaar cantororganist in ons orp. Het goed bezochte orgelcon- :rt op deze zonnige augustusdag erd afgewisseld met verzen van ikende Nederlandse poëten uit verzamelbundel 'O wie was ijn vader wie was ik', een dicht- gel van Lizzy Sara May. e een houdt principieel van mu- ck, de ander (een minderheid) n poëzie. In zijn beroemde ro- an 'Vaders en Zonen' (1861) :wecrt de Russische schrijver 'an Toergenjef, dat er geen prin- ies bestaan: 'Er bestaan alleen voelens en daarvan hangt alles De psychotherapeut Tjalling )osjen heeft begrepen dat mu- :k en poëzie dezelfde gevoelens nnen oproepen, welk principe je ik aanhangt. hann Sebastian Bach ('het begin het einde van alle muziek') erde de boventoon in dit con- rt, waarbij zijn krachtig uitge- erde Preludium en Fuga heftig ntrasteerden met zijn licht ge- eelde Kleine Preludiums. De- fde tegenstelling vond men te- in de voorgedragen poëzie, waarbij de mineure vaders van Eva Gerlach en Neeltje Maria Min heel andere woordklanken en gevoelens nalaten dan de majeure vaders van Jean Pierre Rawie en Willem Wil mink. Het lijkt wel of sommige vaders beginnen te leven als ze dood zijn. De gedichten werden helaas op een en dezelfde, afstandelijke toonhoogte 'voorgelezen' door Lucie Vermij uit Amsterdam. In het gedicht 'Bij wijze van groet' van Wilmink kijkt de gestorven vader toe en leeft mee: 'Hij zag dat het goed was'. Zo was het ook in De Open Hof. De helaas te vroeg gestorven dich ter Eddy van Vliet schreef een ge dicht over zijn vader, waarvan de laatste regels de bevlogen hoofd rolspeler van dit concert zullen stp.rHnm pn is in 17*77 int Uw totaalinstallateur ,A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN ■evens QgsonderkMi Uneto-Vni Q Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 601 11 87 'De hamer die je mij gaf zal ik leren hanteren als ook de waterpas en de winkelhaak, er valt nog zoveel te leren er rest zo weinig gelegenheid'. Deze concerten vragen om meer. J.V. Op vrijdag 3 september opent bij Van Munster Kantoor- Projek- tinrichters, Recordweg 2 (Indus trieterrein De Hoef) Amersfoort, de expositie 'Kunst In Oplage' met als thema 'Vitaliteit'. Twintig voor namelijk Amersfoortse kunste naars leveren speciaal voor dit the ma een kunstwerk dat in oplage besteld kan worden. 30% van de opbrengst is bestemd voor het Toon Hermans Huis Amersfoort, inloophuis voor mensen met kan ker en hun naasten. De tentoonstelling is vooral gericht op ondernemers die een exclusief relatiegeschenk zoeken en loopt tot zondag 3 oktober, waarna het werk tentoongesteld zal worden bij Galerie Beeldlijn, Krommestraat 23, Amersfoort. Op dezelfde dag start een veiling waarbij vrije wer ken van alle deelnemende kunste naars geveild worden. 'Kunst in oplage' is een initiatief van Rotary Club Amersfoort. De tentoonstel ling is op werkdagen geopend van 09:00-17:00 uur. De toegang is gratis. Van alle deelnemende kunstenaars zal op zondag 3 oktober een vrij werk en een aantal 'speciale dien sten' geveild worden. De te veilen werken zijn te bezichtigen op de tentoonstelling. De veiling vindt eveneens plaats bij Van Munster en begint om 16:00 uur; voorbe zichtiging vanaf 15:00 uur. Toe gangskaarten a 5,00 bij Van Munster (88 033-463.41.06) of bij L. van Albada CS 033-461.38.911. Onder het motto 'Geen toe komst zonder verleden' wordt op zondag 5 september in 25 Europese landen - waaronder voor het eerst ook Nederland - de Europese Dag van het Jood se Erfgoed dit jaar gehouden. Op deze dag worden zo veel mogelijk (voormalige) synago gen, rituele baden en begraaf plaatsen voor het publiek open gesteld en symposia, work shops, rondleidingen en ten toonstellingen georganiseerd. Hierdoor kan men kennis nemen van het joodse religieuze en cultu rele leven in heden en verleden. B'nai B'rith, opgericht in 1843, is een wereldwijde organisatie van joodse Loges met leden in 58 lan den, die naast humanitaire taken ook het bevorderen van kennis over joods erfgoed tot haar taak rekent. B'nai B'rith Europa ini tieert sinds 1999 in de maand sep tember in vele landen de 'Europe se dag van het joodse erfgoed'. Hiermee wordt beoogd nog aan wezig joods erfgoed en daarmee de historie bij een breed publiek onder de aandacht te brengen. In middels is dit evenement door De Raad van Europa officieel aange duid als de 'Route van Joods Erf goed'. Sinds de komst van joden naar Nederland - meer dan vier eeu wen geleden - hebben zij zich in tal van plaatsen in ons land geves tigd. Zij bundelden hun religieuze krachten en vormden aldaar jood se gemeenschappen. Op deze wij ze zijn in heel Nederland diverse joodse (kerkelijke) gemeenten ont staan met synagogen - vaak ju weeltjes van architectuur - en be graafplaatsen. B'nai B'rith Neder land heeft in samenwerking met de Joodse Kerkgenoot- schappen ge holpen dit evenement in 2004 in Nederland vorm te geven. Op 5 september werden de syna gogen in Amersfoort, Amsterdam, Arnhem, Den Haag, Enschede, Groningen, Leiden, Middelburg, Winterswijk en Zutphen openge steld van 11:00 tot 16:00 uur. In een aantal van deze plaatsen wor den rondleidingen of een tentoon stelling verzorgd. Informatie over de te bezichtigen synagogen wordt verspreid d.m.v. een kleurenfolder o.a. via VVV's, bibliotheken, ge meentehuizen en kerkelijke organi saties. Amersfoort De synagoge van Amersfoort (Drieringensteeg 2) behoort tot de oudste in Nederland buiten Am- NGSBEDRi|F VAN ME ISEIWERKEN GECERTIFICEERD Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 - 60 19666 Stecnhoffstraat 46, tel. 601 95 77 I Zaterdag 4 september Een goed begin van het 'jazzsei- zoen' met de welluidende klanken van Perron 5B, onder leiding van tenorsaxofonist Semmy Prinsen. De JazzClub is een aanrader voor iedereen die graag geniet van goe de muziek in een ongedwongen sfeer. Bezetting: Mare van den Bosch, trompet; Semmy Prinsen, tenorsax; Arthur Rombout, piano; Marlijn Derrix, bas; Mathijs Arts, drums. Om 20:00 uur vindt de opening plaats van de foto-expo sitie van Anjo Fasten en Die de Metz in de grote zaal. Aanvang: 20:30 uur. Entree gratis. Cantorij: Hans Rijkmans, viool; Maarten Kooij, viool; Monique Sijtsma, altviool; Maarten Jansen, cello; Peter Klopstra, violone, Jan Jansen, continuo; en de solisten Janine Jansen en Kees Hülsmann, viool. De Soester violiste Janine Jansen won onlangs nog de pres tigieuze Edison voor klassieke muziek en verovert de wereld met haar prachtige spel. Voor Soesters een eenmalige kans om haar in Soest te zien en te horen optreden! Toegang naar draagkracht. Zondag 14 november, 15:30 uur: Cantate 'Der Friede sei mit dir' BWV 158 - Johann Sebastian Bach, door Peter Kooij, bas, en het Barokorkest van de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooij. Toe gang naar draagkracht. Zondag 12 december, 15:30 uur: 'Kerstfeest aan het Engelse hof omstreeks 1620', door het gambaconsort van De Nederland se Cantorij: Picta Gardien, viola da gamba; Jan Kaldeway, viola da, gamba; Maarten Kooij, viola da gamba; Hanneke Waardenburg, viola da gamba; Peter Klopstra, violone; Gert Muts, orgel; vocale groep en solisten van de Neder landse Cantorij o.l.v. Maarten Kooij. Toegang naar draagkracht. Het orkest van de Nederlandse Cantorij. Het cursusseizoen bij Scholen in de Kunst gaat beginnen. Op gave is nog steeds mogelijk. Voor iedereen die Scholen in de Kunst nog niet kent is het Open Huis op zaterdag 4 sep tember een aanrader. Daar kunnen de bezoekers de cur susruimtes bekijken, de sfeer proe ven en persoonlijk kennis maken met de docenten. Scholen in de Kunst is een inspirerend kunstcen trum, waar veel verschillende acti viteiten plaatsvinden en waar ook ruimte is voor exposities van ge maakt werk, presentaties, excursies en lezingen. Tijdens het Open Huis staat het aanbod voor volwassen cursisten centraal, en dan vooral Theater-, Dans- en Beeldende cursussen.. Maar natuurlijk is het ook moge lijk om informatie te krijgen over het cursusaanbod voor kinderen en jongeren en niet te vergeten de andere disciplines: Muziek en Pop. Scholen in de Kunst biedt goed opgebouwde jaarcursussen voor alle niveaus en daarnaast allerlei korte cursussen en workshops. Naast klassieke richtingen als teke nen/schilderen zijn er cursussen Computervormgeving, Fotografie (ook digitaal) en Digitale beeldbe werking. Bij Dans is het aanbod net zo goed gevarieerd. Van klas siek ballet (ook voor beginners) en Jazzdans tot Moderne Dans en Latin. Binnen de Theaterafdeling kan men terecht als volkomen be ginner, maar ook als ervaren spe ler die wil leren hoe je een eigen productie op poten zet. Het kort lopende aanbod bevat onder meer een multi-disciplinairc cursus Afri- can Art en twee Creatieve Ver- wendagen. Scholen in de Kunst houdt Open Huis aan de Coninckstraat 58, Amersfoort, op 4 september van 13:30 tot 16:00 uur. Het cursus- boekje is op diverse plaatsen in de regio verkrijgbaar. Informatie: 88 033-467.34.73 of kijk op www.scholenindekunst.nl. sterdam en is in 1727 ingewijd door joden zowel van Asjkenazi- sche (Hoogduitse) als van Sefardi sche (Spaans-Portugese) oor sprong. Zij is herhaaldelijk geres taureerd en in 1927 gemoderni seerd door de joodse architect Harry Elte (1880-1944). De oos telijke gevel heeft de vorm van een gebogen apsis, waarin de arke is geplaatst. De entree en de galerij voor de vrouwenafdeling bevinden zich aan de tegenoverliggende zij de. Het daglicht treedt binnen door tien grote spitsboogvensters en een klein raam boven de arke. Deze zijn in 1926 van gebrand schilderd glas in Art deco-stijl voorzien, waarin joodse symbolen zijn verwerkt. In de tweede wereldoorlog is de synagoge leeggeroofd. Na proviso risch herstel is het met de hoge feestdagen van 1945 weer in ge bruik genomen. In 1949 is het ge bouw gerestaureerd onder leiding van de joodse architect A. Osno- wicz. De arke is hersteld nadat deze in stukken bij Amersfoortse opkopers was teruggevonden; de rest van het interieur is geheel ver nieuwd. Bij deze restauratie is een herdenkingsplaquette ter nage dachtenis aan de in de tweede we reldoorlog omgekomen gemeente leden in de muur naast de arke opgenomen. Het gebouw is in 1994 voor het laatst gerestaureerd. Het kleine gebouwtje aan de kant van de Kortegracht huisvestte het mikwe. Het Friendship Gospel Choir or ganiseert in september een work shop black-gospel. Deze workshop is voor iedereen die graag eens in een groot koor moderne en tradi tionele black-gospelsongs wil zin gen. In twee avonden oefenen de deelnemers, vanaf 13 jaar, zo'n twintig songs. Zaterdagmiddag volgt een generale repetitie, dan een gezellig buffet voor dc deelne mers en daarna het slotconcert onder leiding van dirigente Edith Casteleyn uit Soest. De eerste oefenavond (21 septem ber) is in de Adventkerk, de twee de oefenavond (23 september) en het concert (25 september) in de H. Kruiskerk, beide te Amers foort. De kosten voor de workshop zijn 28,00. Voor solisten is er een speciale auditie. Informatie of inschrijving: zie www.blackgospelmusic.nl. Bellen kan ook: naar Carina, 88 033- 455.91.88 (18:00-20:00 uur), of Marieke: 88 033-432.33.27. Het christelijk geloof: saai, on waar en achterhaald? Wat is de zin van het leven? Wat heeft Je zus met ons leven vandaag te maken? Binnenkort gaat in Soest op ver schillende locaties voor de vierde keer de Alphacursus van start, waar op bovenstaande vragen wordt ingegaan. De Alphacursus is een laagdrempelige kennisma kingscursus over het christelijk ge loof. De cursus duurt 10 avonden en een weekend. In een gastvrije en open sfeer kunnen belangstel lenden zelf ontdekken wat het be tekent om christen te zijn. Iedere avond begint met een gezellige maaltijd, gevolgd door een inlei ding van ongeveer een half uur. In ^kleine-grOTrpen is er gelegenheid om door te praten over allerlei vra gen die de inleider oproept. Alle vragen mogen gesteld worden. Met elkaar wordt doorgepraat over vragen als: Wie is Jezus? Waarom stierf Jezus aan het kruis? Wat is de Bijbel en waarom zou ik er in lezen? Hoe leidt God ons leven? De Alphacursus is voor iedereen, De Klarinet*!* Klarinet 39, tel. 6023139 23139 B maar speciaal voor mensen die meer willen weten over het chris telijk geloof, die pas christen zijn geworden of die hun geloof nog eens vanaf het begin willen door denken. Belangstellenden zijn har telijk welkom om de introductie avond bij te wonen die aan de cur sus voorafgaat. De avond start met een lekkere maaltijd en biedt de kans om te kijken of de cursus iets voor u is. De Alphacursus in Soest start eind september op dinsdagavond of op donderdagavond. De cursus duurt tien weken en is gratis. Voor de maaltijden wordt een kleine bijdra ge gevraagd. De cursus op dinsdagavond wordt van 19:00 tot 21:45 uur gegeven aan de Prins Bernhardlaan 29. De introductieavond is op dinsdag 21 september vanaf 19:00 uur. Infor matie en/of opgave: Sonja Toor- man, SS 601.32.18. De cursus op donderdagavond wordt van 18:45 tot 21:45 uur ge geven aan de Julianalaan 19a, ge bouw 'Credo' (achter de Juliana- kerk). De introductieavond is op donder dag 23 september vanaf 18:45 uur. Informatie en/of opgave: Marleen Goedhart, 88 601.30.37 (e-mail: hmgoedhart@hetnet.nl), of Stan de Vries, SS 601.53.39 (e-mail: s.de.vries@hccnet.nl Beeld uit de film 'Spring, Surn mer, Fall, Winter... and Spring'. In Zuid-Korea, op een drijvende tempel in het Jusan-meer leeft een boeddhistische monnik (Oh Yeong-Su) met een jongere leer ling (Kim Jung-Ho). Op het ritme van de wisselende seizoenen speelt zich het levensverhaal van de jon ge monnik af. Als kind, in de len te van zijn leven, wordt hij gestraft voor het wreed behandelen van dieren en leert zo een belangrijke levensles. In de zomer wordt de nu 17-jarige monnik (Seo Jae- Gyeong) verliefd, ontdekt seksua liteit en passie. Hij verlaat de oude monnik om de wereld te ontdek ken. De monnik, in dc herfst van het verhaal 30 geworden (Kim Yeong-min), krijgt te maken met de kracht van bezit en jaloezie en raakt op een gruwelijke wijze zijn onschuld kwijt. De oude monnik weet hem te weerhouden van zelf moord, maar verplicht hem wel tot boetedoening. In de winter is de oude monnik heengegaan. De jon ge monnik, nu zelf ouder gewor den (Kim Ki-Duk), keert terug naar zijn tempel en overdenkt zijn leven. Hij heeft verdriet en toont berouw. Dan wordt het lente en start de cyclus opnieuw als een jongetje bij hem te vondeling wordt gelegd. 'Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring' is een poëtische ode aan het Boeddhisme. De symbo liek ligt er dan ook dik bovenop: het leven voltrekt zich in een on eindige cirkel. Toch is er geen mo ment in de film saai of ver moeiend. Het camerawerk is zo rustig dat het kijken naar de beel den van twee monniken in de prachtige Zuid-Koreaansc natuur een meditatie op zich is. De film was publiekslieveling op diverse filmfestivals. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, 88 035-602.93.67. ELKE WEEK EEN SOISTERÊKOURANT Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 Woensdag 8 september 'Grootmeesters van het expressio nisme' is de titel van een serie van vier lezingen over schilderkunst, die worden georganiseerd door Artishock Literair in samenwer king met de Spirituele Kring Soest in de filmzaal van Artishock. Aan de hand van interessante wetens waardigheden en fraaie afbeeldin gen van hun schilderijen worden werk en leven belicht van Edvard Munch (8 september), Gustav Klimt (13 oktober), Egon Schiele (10 november) en Oskar Kokosch- ka (8 december). Aanvang: 20:00 uur. De Soester predikant en beeldend kunstenaar Ruud Bartlema (1944), die zelf in september exposeert in de Oude Kerk, sluit met deze se rie lezingen aan op zijn voordracht in de Boekenweek 2004 over Mare Chagall, een bijeenkomst in de Filmzaal die geheel was uitver kocht. Daarom is het aan te beve len tijdig een plaats in Artishock te reserveren bij Boekhandel Van de Ven (3i 601.24.19). De toegang bedraagt 7,00 (inclusief een drankje na afloop) en 6,00 voor CJP-houders en 65+. Bij vooruit betaling kan men voor de hele se rie van vier lezingen inschrijven voor 24,00 20,00 voor CJP en 65+, ook inclusief een drankje). tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Op maandag 6 september starten er twee cursussen country linedan ce voor 55-plussers. Docente J. Hendrikse geeft in De Klarinet dan eerst een open les voor gevorder den (9:30-10:45 uur) en vervol gens een voor beginners. Ouderen kunnen vrijblijvend meedoen aan de eerste les. Bij linedance danst men alleen, maar tegelijkertijd in een groep, op een lijn met ande ren. Een partner is daarom niet nodig. In het ontmoetingscentrum aan de Klarinet werd vorig jaar begonnen met een cursus. Deze groep gaat nu verder, maar er start ook een cursus voor beginners. De 31 les sen zijn op maandagmorgen, op de hierboven genoemde tijden. Per. groep is plaats voor vijftien tot achttien dansers. Deelname kost 61;00. Voor meer informatie en/of aanmelding kan contact worden opgenomen met de oude- renwerksters Tosca van Bussel (maandag- en dinsdagmiddag) en Anja van Vliet (woensdag- en vrij dagochtend), tel. 6023139. Op zaterdag 4 september, vanaf 13:30 uur, organiseert WVSoest een romantische tocht met een echte paardentram. Tijdens een rit van ongeveer anderhalf uur ziet men op een originele manier de mooiste plekjes van Soest. De prijs is 7,50 (volwassenen/kinderen). Aanmelding: WVSoest, Steen- hoffstraat 9B, 88 035-601.20.75. Kinderboerderij De Veenweide start weer met de wekelijkse in loopmiddagen voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Op woensdag 8 september wordt afgetrapt met een sport- en spelmiddag. Paaltjes voetbal, estafette en nog veel meer takken staan op het programma dat van 14:00 tot 16:00 uur duurt. Het hek gaat om 13:45 uur open en deelname kost 2.75. Op zondag 5 september sluit openluchttheater Cabrio Soest het succesvoile seizoen af met een concert door de Brassband Gelderland. Dit orkest zal op treden verzorgen met zowel klassieke als moderne, popu laire muziek. Het concert be gint om 14:30 uur. De Brassband Gelderland treedt regelmatig op tijdens festivals en bijzondere gelegenheden en niet alleen in hun 'thuisland' Gelder land. Brassband Gelderland is op gericht in 1965 als regionaal koper- orkest met de bedoeling om met enthousiaste muzikanten brass- bandmuziek te spelen. De repeti ties worden gehouden in Rozen- daal bij Arnhem. De leden van Brassband Gelderland komen uit - tal van plaatsen uit Gelderland en spelen sinds november 2001 onder leiding van Hendry van Loo uit Nunspeet. Op het repertoire van Brassband Gelderland staat mu ziek in allerlei variëteiten maar vooral veel origineel voor brass band geschreven muziek. Uiter aard wordt ook voor brassband gearrangeerde muziek gespeeld waardoor het repertoire van Brass band Gelderland het gehele scala van 'concertmuziek' tot het 'lichte genre' omvat. Mede dankzij dc steun van het Prins Bernard Cul tuurfonds Gelderland heeft Brass band Gelderland het instrumenta rium aan kunnen passen aan dc originele brassbandbezetting. Per seizoen geeft Brassband Gel derland een groot aantal concer ten. Omdat Brassband Gelderland geen eieen SDceifieke achterban Brassband Gelderland sluit zon dagmiddag het seizoen af in het Cabrio-theater. kent, worden deze concerten vaak gegeven in samenwerking met an dere muziekverenigingen, koren of organisaties die zich op enigerlei wijze bezighouden met muzikale activiteiten. De beeldend kunste naar Ben Joosten, tubaspeler in de Brassband Gelderland, maakte speciaal voor dit concert een affi che in drie kleuren, gedrukt op een klassieke handpers en gesigneerd door de kunstenaar. Voor iedere 100ste bezoeker aan dit slotconcert is een origineel affiche beschik baar. Zondagmiddag 5 september. Aan vang: 14:30 uur. Toegangsprijs: 7.00.

Soester Courant | 2004 | | pagina 13