WEEK OP RADIO SOEST JË, ri9 op van blik il geeft antwoord Doe de Afvalrace! tie De lopers van de week Natuurzuivere choonheid in Ie Bereklauw edenvergadering itode Kruis Informatieavond over epilepsie Mariënburg start weer met computercursus voor 55-plussers Medium PASO [PRIKBORD F Dierenlief Dierenleed Cursus voor familie over depressie ^Burgerlijk^tand^ MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN Nieuwe cursussen bi] ROC de Amerlanden Soest Muziek in Domkerk Bootreis KBO voorjaar 2005 NNerh-pIMnkel mernz zaax 'Nieuw' uit Afrika De winter- programmering Pianomuziek van Robert Schumann De 3e symfonie van Sergey Rachmaninov moet een leeg potje pindakaas zijn >bak te kunnen gooien? ielresten maken het recyclen van glas glas is beter opnieuw te gebruiken, tip is om in het laatste afwaswater het i kunt u zonder extra warm water uw Fval, verpakkingen en het milieu? estafval mag? Bel dan met de Milieu 9 (15 cpm) of surf naar www.milieu- le informatie over de vele mogelijk- ekening te houden met het milieu. ak maar geen blikbak? Kunnen blik- antwoord is helder: blik is uitstekend t er alleen niet mee naar een specia- het werk. Het resultaat is eenzelfde lamelijk bijna 80 procent. ovens. Het verbranden van afval levert energie op voor elektriciteit of voor stadsverwarming. In 2001 pro duceerden de afvalverbrandingsin stallaties in ons land 1951 miljoen kilowattuur elektriciteit. Dit is vol doende voor de elektriciteitsbehoef te van ruim 600,000 huishoudens. De resten (slakken) die overblijven na verbranding worden deels weer her gebruikt in onze wegen. Het storten van afval is in Nederland bijna verle den tijd. Slechts in enkele gemeenten gebeurt dat nog. Het lijkt zo simpel: glas in de glasbak, fruitschillen bij het GFT. Maar bent u echt op de hoogte van alle afvalschei- dingsregels? In welke afvalbak hoort bijvoorbeeld een oude videoband? Test uw kennis op een speelse manier in "De Afvalrace'.' Het spel vindt u op www.milieucentraal.nl. en ook lopend of fietsend naar school. n van de Week van de Vooruitgang? Of samenwerkende organisaties? Vul dan /Veek van de Vooruitgang. »ie, t.a.v. Week van de Vooruitgang, sterdam 2446 WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bonus: Thijs Koster Tim Suzan van Stralen Michael Huisman Mark Verwoerd )p zaterdag 4 september is :hoonheidsspecialiste en Dr. lauschka-therapeute Sophie van 0:00 tot 17:00 uur aanwezig in de lereklauw, Stecnhoffstraat 63. Zij eeft een schoonheidssalon en eeft de bezoeksters een gratis widanalyse, waarbij ze iets over Ic achtergrond en de producten an de Dr. Hauschka-cosmetica al vertellen. De producten bevat- al kostbare plantaardige oliën, xtracten van planten uit gecontro- :rde biologische teelt en echte therische oliën, dus geen synthe- sche geur-, kleur- en conserve- ngsmiddèlen. Ze zijn ook dier- roefvrij. De resultaten, vooral bij cn probleemhuid, zijn geweldig n de geuren heerlijk! Informatie: e Bereklauw, SS 035-601.91.76. )e tweede algemene ledenverga- [ering van dit jaar van de afdeling oest-Soesterberg van het Ncder- indse Rode Kruis zal plaatsvinden p dinsdag 7 september. De bij enkomst wordt gehouden in het ebouw van de afdeling, Valeri- instraat 2-b in Soest en begint m 16:00 uur. Op de agenda staan i a. de notulen van de ledenverga- jering van 6 april 2004, de begro- ng voor het jaar 2005 en het crkplan voor 2005. www.afslankhulp.nl Op woensdag 8 september organi seert de Epilepsie Vereniging Ne derland (EVN) gewest Noord West, een voorlichtingsbijeen komst over epilepsie in Meander Medisch Centrum, locatie St. Eli- sabeth, Amersfoort. Aanvang 20:00 uur. De toegang is vrij. Bij epilepsie is er sprake van kort durende storingen in het functio neren van de hersenen waardoor aanvallen ontstaan. Gelukkig kun nen de meeste mensen met medi cijnen goed behandeld worden, maar dan moet wel de juiste dia gnose gesteld worden. Aanvalsvrij is niet probleemvrij. Een juiste dia gnose is daarom van groot belang, allereerst om te weten of er spra ke is van epilepsie maar ook om te weten wat de gevolgen voor het dagelijks leven kunnen zijn. Op deze bijeenkomst zal mevrouw Ada Landman, ervaringsdeskundi ge en voorlichter van de EVN, in gaan op de psychosociale gevolgen in het dagelijks leven vanuit eigen ervaring cn op wat de EVN voor de patiënt zou kunnen betekenen. Er is volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Tevens kan men de uitgebreide informaties tand bezoeken met folders over alles wat met epilepsie te maken heeft: sporten, leerproblemen bij kinderen, autorijden, zwanger schap, etc. In verband met de zaal- ruimte graag aanmelden bij EVN, Gewest Noord West, SS 030- 656.33.36, b.g.g. 036-533.86.87. Wie 55-plus is en interesse heeft voor de computer is vanaf 14 sep tember hartelijk welkom in het In ternetcafé van Mariënburg. Daar gaat opnieuw een computercursus voor beginners van start. In zes weken worden de cursisten ver trouwd gemaakt met alle stan daardfuncties van de computer en introductie tot het Internet. De cursus wordt gegeven voor twee groepen, naar keuze op dins- dag- of woensdagochtend van 10:00 tot 12:00 uur, met maximaal zes cursisten. De lessen starten op 14 en 15 september. Deelname kost 50,00, inclusief cursusma teriaal en koffie/thee. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden bij de receptie van Mariënburg of te lefonisch: SS 602.20.44. Phons de Blok opent het seizoen bij PASO. Het medium gaat aan het werk met bijenwastekeningen. De Blok begint met zijn waarne mingen om 20:00 uur. De bijeen komsten van PASO worden ook dit seizoen gehouden in het club gebouw van De Vriendschap aan de Mezenhof. De zaal gaat een half uur voor aanvang open. De entree bedraagt 2,00 voor leden en 4,50 voor andere belangstel lenden. PAGINA 19 Amivedi, 82035-6015493 VERMIST: Kater, donker cypers, Bosstraat. Konijn, grijs gevlekt, 1 wit en 1 grijs oor, Molenstraat. Parkiet, blauw, Pijper pad. GEVONDEN: Kater, cypers, Beetzlaan. Poes, lapje, veel wit, paleis Soest- dijk. Kitten, grijs, wit befje, wit voetjes, akkeren. Poes, cypers donker, W. Beekman- straat. Kater, cypers, Koninginnelaan. Kater, cypers, 3 mnd. Bosstraat. Voor informatie: Lieze van de Pol, Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Jaarlijks kampen ongeveer 736.000 mensen met een depres sie. Het aantal mensen dat wordt geconfronteerd met een familielid of naaste met een depressie is dus nog vele malen groter. Een depres sie heeft ook voor de omgeving grote gevolgen. Voor ouders, broers/zussen, partners of vrien den kan het een zware belasting zijn. Het doet verdriet iemand zo te zien lijden. Depressie bij iemand uit de directe omgeving roept vra gen op zoals 'Hoe kan ik het bes te met mijn depressieve verwant omgaan?', 'Wat kan ik wel en wat beter niet zeggen?','Hoe kan ik mijn depressieve verwant steunen zonder er zelf aan onderdoor te gaan?'. De afdeling Preventie van het Riagg Amersfoort Omstreken biedt speciaal voor familieleden en andere directbetrokkenen van mensen met een depressie een cur sus aan. In deze cursus staan fami lieleden en naasten centraal en wordt aan genoemde vragen aan dacht besteed. Tevens is er veel ruimte voor het uitwisselen van er varingen. Doordat alle deelnemers in een vergelijkbare situatie zitten vindt er veel herkenning en erken ning plaats bij de deelnemers on derling of, zoals een deelnemer het verwoordt: 'men heeft hier aan een half woord genoeg'. Tijdens een aantal bijeenkomsten wordt voor een specifiek thema een deskundi ge uitgenodigd aan wie ook vragen gesteld kunnen worden. De cursus bestaat uit negen weke lijkse bijeenkomsten van twee uur op donderdagavond, waarvan één terugkombijeenkomst in januari. Aanmelding is verplicht. De eerste bijeenkomst is op 9 september bij Riagg, Westsingel 41, Amersfoort. Kosten voor deelname: 25,00. Informatie en aanmelding: Rianne Kasander, afdeling Preventie van Riagg Amersfoort Omstreken, 88 033-460.35.00. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 19 t/m 25 augustus 2004. GEBOREN: Sophie Helena, dochter van R. Smitsman en C.J. Zijderveld. - Devi Louise Eveline, dochter van E.L. de Gier en J.GJ. Hilhorst. - Eijona, dochter van N. Nurkasa en S. Sadikovski. - Jilles Moira, dochter van N.A. van Woerkom en K. Visser. - Silvia Fianna, dochter van R.C. Muller en C.F. Snel. - Esmee, dochter van J.H.G. van den Broek en P. Melgert. AANGIFTE HUWELIJK/ Thuiszorg, 24 uur per dag: PARTNERSCHAPSREG.: Mare William van den Deijssel en Irma Plasmeijer. HUWELIJK EN GEREG./ PARTNERSCHAP: Zaterdag 4 september zondag 5 september Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 88 0900- 3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen): Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): $8 033- 4328500. Tandarts, vrijdag 13:00 - maandag 08:00 uur: C.J.J. Dorrestein, 886017853. Arie Johannes Schot en Adriana Maria Balfoort. - Remco Ikelaar en Lucinda van den Bosch. - Hu- bert Joseph Peter Veldmeijer en Sandra Lamboo. OVERLEDEN: Johanna Elisabeth van Putten, wed. van W.M. Weide. - Lenie Johanna Smit, echtgen. van S. Ak kerman. Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Christelijke Thuiszorg: Voor alle aanvragen: 88 033-2994669; dag en nacht bereikbaar. Een op Een Thuiszorg: AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huis houdelijke hulp, verzorging en verpleging, 88 035-5412016; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: 0900-2025501. Dierenarts, vrijdag 20:00 maandag 07:30 uur: Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, ffiS 6019633; drs. E. Klein-Bencs: 88 6014211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 6015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ^06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Bij ROC de Amerlanden Soest, Orlando-gebouw, Di Lassostraat 65, starten binnen kort de volgende nieuwe cur sussen. Basiscursus Nederlands Voor Nederlandstalige volwasse nen die moeite hebben met lezen en/of schrijven. Tijd: maandagavond 19:00-21:45 uur; 38 weken; start in de week van 6 september (instroom gedu rende het hele jaar mogelijk); 40,00 excl. lesmateriaal; in schrijfgeld 20,00. Nederlands/ computer Wilt u uw kennis van het Neder lands weer eens opfrissen? Weet u ook niet zo goed hoe het nou zit met die nieuwe spelling? In de cur sus Nederlands leert u met behulp van computerprogramma's werk woordspelling, (nieuwe) spelling, leestekens, zinsbouw, brieven schrijven, enz. Kennis van de com puter is niet nodig. Tijd: maandagmiddag 13:00-15:45 uur; 15 weken; start: 6 september; 26,00 excl. lesmateriaal; in schrijfgeld 20,00. Kennismaken met de computer Een praktische cursus voor begin ners. De cursusgroepen bestaan uit 12 deelnemers die in de les de be schikking hebben over een eigen computer. Diverse toepassing smogelijkheden van de computer komen aan de orde: tekstverwer ken, internet, e-mail, grafische toe passingen, enz. Tijd: dinsdagmiddag 13:00-15:45 uur; 15 weken; start: week van 6 september; 40,00 excl. lesmate riaal; inschrijfgeld 20,00. Engels voor beginners en gevor derden In onze huidige maatschappij wor den steeds meer Engelse termen gebruikt. Mensen gaan ook steeds meer op vakantie naar het buiten land of hebben kinderen die in het buitenland wonen. Vaak wordt dan de Engelse taal gebruikt. Vooral ouderen die nooit Engels hebben gehad voelen dit als een gemis. Deze cursus is juist bedoeld voor diegenen die niets (of weinig) van deze taal afweten. De nadruk bij deze cursus ligt op spreekvaardig heid. Tijd: resp. donderdagochtend, donderdagmiddag en woensdag avond; 30 weken; start: de week van 6 september; 40,00 excl. lesmateriaal; inschrijfgeld 20,00. Tevens verzorgt het ROC cursus sen Nederlands voor anderstali gen. Voor alle cursussen geldt dat de vooropleiding niet hoger mag zijn dan enkele jaren voortgezet onder wijs. Informatie en inschrijven: ROC De Amerlanden, gebouw Orlando, di Lassostraat 65, 035-603.80.90 (maandag t/m donderdag tijdens kantooruren). Zaterdag 4 september: de serie Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht start met vier concerten van Nederlandse muziek. In dit eerste concert werken van Jan Pie-' tersz. Sweelinck en Jacob van Eyck door Heiko ter Schegget (blok fluit) en Jan Jansen (continuo). Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij; na afloop graag een bijdrage in de onkosten van minimaal 2,00. In het voorjaar van 2005 organi seert de KBO-Socst weer een 8- daagse cruise, zoals al tien keer eerder is gebeurd, steeds met ver schillende bestemmingen. Op dinsdag 7 september wordt hier voor een informaticmorgen gehou den in ontmoetingscentrum 'De Klarinet', Klarinet 39. Belangstel lenden komen dan alles te weten over vakantie op de boot. De cruise wordt een Nederland- België-reis: vanaf Roermond via Maastricht, Luik en Namen naar Antwerpen en dan via Willemstad naar Nijmegen en Arnhem. Mevr. H. Korte-Tieland verzorgt deze infomorgen en beantwoordt alle vragen. De inschrijfformulieren lig gen klaar; ook wordt de definitie ve prijs bekend gemaakt. Die zal niet boven de 500,00 liggen, al les inbegrepen, zoals vol pension, busvervoer naar en van de boot, alle verzekeringen etc. Iedere hut heeft eigen douche en toilet. Ver der zijn er nog vele extra's en ver rassingen. Ook niet-leden van de KBO kun nen gebruik maken van dit gewel dige aanbod. Kom op 7 september naar de Klarinet 'om de boot niet te missen'. Aanvang infomorgen 10:00 uur. Zaal open 9:30 uur. Kom tijdig want de belangstelling is altijd erg groot. Iedereen is van harte welkom en de koffie (of thee) staat klaar. Ook wordt er een infomiddag ge houden worden in 'De Drie Eiken' te Soesterberg, op maandag 6 sep tember; aanvang 14:00 uur; zaal open 13:30 uur. Ook hier is ieder een van harte welkom cn ook hier is er koffie of thee). Voor infor matie over alle KBO-reizen kan men contact opnemen met mevr. R. Korte-Tieland, Joh. Poststraat 30, Soest, 88 035-601.39.60. Zaterdag 4 september Rooms-katlioliek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 communieviering (parochianen); cantores Zondag 5 september Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 deken F. Zwarts; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastores H. Goddijn, J. Wouters en F. Overbeek; eucharistie viering jubileum pastor Goddijn; Cantemus Domino Rooms-katlioliek, H. Familie-kerk, Willibrordusstraat 19 10:00 communieviering (parochianen); Coro Mediante Rooms-katholiek, Joanneskerk, VVillaertstraat 51 10:00 communieviering (parochianen); samenzang Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. J. de Vries, Baarn Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 J. ter Beek Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Hersteld Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 dr. P.H. van Harten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 ds. W. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. H. Jagersma, Veenendaal Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 15:00 kand. G. Beens Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. R.H. v.d. Wey-Blommendael, Bilthoven Evangeliegemeente, .lulianakerk, Julianalaan 19A 10:00 M. Rotman; avondmaal Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eeninesserweg 63B 10:30 ds. N. Cuperus, Den Haag Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:30 ds. F. Gcrkema, Amersfoort Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 mevr. drs. I. Ose Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriuniweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. L. van den Berg Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 pastor M. Sweere kruiden); Sundried Tomato Spread; Chakalaka-tapenade; Zulu Fire Sauce; Khoisan Seaweed Salt; kruidenazijn; Piripirisaus, enz. Een kijkje in de kruidenhoek is zeker de moeite waard. Om al deze verrassingen toe te passen is ook een leuk receptenboekje te koop. Het allerbelangrijkste blijft natuurlijk de 'zij' die in de produc tie van al die producten zo'n be langrijke rol speelt. Door haar pro ducten af te nemen kan 'zij' de rol vervullen die iedere 'zij' in de we reld probeert te vervullen en dat is niet alleen Kaapse Happies. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, 886028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Stecnhoffstraat 9\ tel. 602 81 32 Kaapse Happies. In het kader van 'Zij maakt 't' wordt dit seizoen extra aandacht besteed aan culinai re verrassingen uit Zuid-Afrika: Balsamic Union Spread met uien, bruine suiker cn balsamico-azijn; avocado-olie; Chilliberry-tapena- de; Kaapse olijventapenade Zwar te olijven, avocado, olie, zout, div. oor de medewerkers van Radio oest zit de zomer er op. De spe- iale programmering in juli en au- ustus heeft heel wat tongen losge- laakt. Maar nu is alles weer bij iet oude en kennen we weer 'ammer? Ja en nee. Het was natuurlijk best trdig in de zomer zo'n zomerpro- gj ramma, maar vergis je niet hoe- i* pel werk dat was. n wat krijgen we nu dan? r 'ou, dat zal je verbazen. De me- Bewerkers zijn vast van plan de 1' listeraars met goede, informatie- pi je programma's te bedienen. oh? i, daar kun je wel je neus voor fi phalen, maar alle doelgroepen -orden bediend. Op zondagmid- ag prachtige klassieke muziek. 'I lic hoor je niet op Radio 4. :n wie doen dat dan wel? acques van der Griendt en Jaap pankema. Maar ook de sport -ordt niet vergeten en dit seizoen rijgen we er een zeer vakkundige pedewerker bij. Naast Rob Dek- :r gaat Frans van Dusschoten een 'ortprogramma maken. Oh, dat wordt lachen! Nee, niet die Frans, maar de man W ic jarenlang bij NOS-sport heeft .ewerkt. En met een Eredivisie ölleybalploeg en een lslc klasse octbalteam in Soest worden dat ast leuke programma's. vennen jullie je luisteraars? Nou kijk, we kennen ze niet alle maal maar we weten wel welke roepen mensen zo overdag luiste- ro. Ja daar zitten nogal wat oude- mensen bij en daarvoor maken 'e dan ook speciale programma's. Jperetteland is zo'n programma. jHeel vakkundig gemaakt en het athousiasme hoor je aan af. En 55+ ook zo'n programma voor die doelgroep, met tips en adviezen. fn voor de groep jongeren? sty, daar raak je een gevoelige naar. Dat willen we nou ook zo ?aag. Een programma dat hele maal gemaakt wordt door jongc- 'cn, met muziek die zij willen ho- >cn en kleine reportages over za- <cn die voor jongeren van belang rijn. Nou doe dat dan gewoon! /a's gemakkelijk gezegd. Wc nodi gen jongeren uit zich te melden /oor een echt eigen programma. Met wat ze maar willen horen. Nou 't zal mij benieuwen of ie mand reageert. DONDERDAG 2 SEPTEMBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soes terberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 Cultuur in de regio Nieuws uit de theaters en in formatie over kunst en cul tuur. Presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Presentatie Loes Moraal, techniek Henk Enserink 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Oproep tot verzoeken Graag willen wij alle luiste raars van Radio Soest oproe pen tot het insturen van ver zoeken. Operette- of Musi calmelodieën, gewone luis- termuziek, toneel- of film muziek, zomaar een mooie melodie. Aarzel niet en stuur uw aanvraag naar Radio Soest, postbus 3062, 3760 DB Soest t.a.v. Operette- land. In het programma dat u vandaag hoort uit alle ca tegorieën alvast wat voor beelden. In de loop van de volgende maand zal het duo van operetteland dan een programma samenstellen dat volledig zal bestaan uit de door u ingezonden vragen om nog eens een melodie te laten horen. Ben Verschoor voor de techniek en Paul Sparnaaij voor de presentatie zien met veel belangstelling uit naar de postbezorging of de e-mail info@radio soest.nl want op deze manier kunt u ook uw wens kenbaar maken. 15.00 Soesf Actueel -h 16.00 Lunchroom-h 17.00 De Soester en zijn muziek Lonneke Meijer ontvangt vader en zoon Van Steijn. Vader Cees en zoon Jeroen hebben deze zomer een fiets tocht gemaakt naar Rome. In het spoor van de wandel tocht van Bertus Aafjes. In dit programma komt uiter aard ook de muziekkeuze van vader en zoon voorbij. Samenstelling Ad van Wijn gaarden, techniek Lida van Steendelaar 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur ZATERDAG 4 SEPTEMBER ZONDAG 5 SEPTEMBER MAANDAG 6 SEPTEMBER DINSDAG 7 SEPTEMBER 8.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie Inske den Duik 10.00 Soest in bedrijf Informatie over zaken die van belang zijn voor werkgevers en werknemers. Maar ook voor gepensioneerden. Er gaat nogal wat veranderen in de komende jaren, regels ver dwijnen, regels verschijnen. Henk de Jong houdt u van een en ander op de hoogte. 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senioren. Presentatie Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met Joop van Tellingen Thuis in de leesmap, bij de dokter, je kunt er bijna niet omheen. De tijdschriften waarin wekelijks het wel cn wee van bekende Nederlan ders valt te bewonderen, om lijst door foto's gemaakt door bekende glamourfotografen. De bekendste is in Nederland fotograaf Joop van Tellingen. Hij is de pionier van de foto grafie voor bladen als Pri vé, Weekend, Story e.d. en maakt foto's waar sommige Vip's niet zo blij mee zijn. Maar dat kan Joop niet sche len. Lonneke Meijer in ge sprek met 'paparazzi' Joop van Tellingen. Techniek Lida van Steende-laar 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel - h 16.00 Lunchroom - h 17.00 HetSportcafé Aktuecl sportprogramma, presentatie Frans van Dus- schoten 18.00 Jazz vanuit Artishock Presentatie Rosamint Faas Scmmy Prins 19.00 Blues vanuit Artishock Presentatie Ab van Schaik 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig, pre sentatie Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassiek op de zondagmiddag Robert Schumann is het prototype van de romanticus: Hypergevoelig en gepassioneerd vaak ten prooi aan conflicterende emoties. In 1828 stuurde zijn moeder haar jongste zoon naar Leipzig om daar rechten te studeren. Robert volgde geen enkel college maar speelde piano op avondjes, componeerde en volgde les bij pia nopedagoog Friedrich Wieck, va der van Clara, met wie hij later zou trouwen. De piano, daar ging het om bij Schumann. Wij hebben pianomuziek geselecteerd, die door Maria Joao Pires op uitste kende wijze wordt gespeeld. Rachmaninov's orchestrale piano- werken en de preludes zijn te recht zijn belangrijkste werken. De drie symphonieën zijn een wereld apart. Hij schreef zijn pianoconcer ten in betrekkelijk korte tijd, maar zijn symphonieën heeft hij zo maar niet uit de mouw geschud. Een symphonie is een klankstuk in drie of vier delen. Zijn 3e symp honie is een wonderschoon werk, waarin hij de eerste twee symp honieën verwerkt heeft. De Baroksymphonieën hadden een strak schema. De Romantische symphonieën lieten meer ruimte, vrijheid in de vorm, het ritme en de melodie, maar een symfonie schrijven was een gigantisch werk. De derde Symphonie wordt ge speeld door een Russisch Orkest olv de Russische dirigent Mariss Jansons. Zondagmiddag 14.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Omnietje natuur en milieu Ongedierte bestrijden, kun nen we dit ook zelf? John Bakker beantwoordt deze vraag. Presentatie Ina Aan- geenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeentehuis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de Burgemeester 12.00 De Vrijwilliger Rian en Wil Zwart Twee vrijwilligers die beiden aktief zijn voor Stichting Hospice Soest, Rian en Wil Zwart. Rian, maatschappe lijk werker en Wil, verpleeg kundige, timmeren aan de weg om geld bij elkaar te krijgen om het hospice te realiseren. Om straks de boel draaiende te houden zijn er veel vrijwilligers nodig. Pre sentatie Nel Pelzer. 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, ver zameld en gepresenteerd door Kees Vroon 14.00 Soest Klassiek Vandaag pianowerken van Robert Schumann, gespeeld door Joao Pires en de derde Symfonie van Sergev Rach maninov. Dit stuk wordt uit- fevoerd door het Russisch taatsorkest olv Mariss Jans ons. Samenstelling Jacques v.d. Griendt, presentatie In ske den Duik Zie toelichting hiernaast 16.00 Musica Aeterna Presentatie Liesbcth Gankema 17.00 De straat van Een samenvatting van pro gramma's die in het kader van 'de straat van' in dit jaar zijn uitgezonden. Achtereen volgens passeren de revue bewoners uit de Valeriaanstraat Johannes Poststraat Stadhouderslaan Foekenlaan Turfstreck en de Driehoeksweg Samenstelling en presentatie Ruud van Zomeren 18.00 Kerkdienst De Open Hof S.O.W. West 19.00 Religieuze Muziek 20.00 Het Boek Open Presentatie Herman Spoor 21.00 Radio M. tot maandag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Kees Vroon 10.00 De Soester en zijn muziek Cees en Jeroen van Steijn Foto Van Steijn Lonneke Meijer ontvangt vader en zoon Van Steijn. Vader Cees en zoon Jeroen hebben deze zomer een fietstocht gemaakt naar Rome. In het spoor van de wandeltocht van Bertus Aafjes. In dit pro gramma komt uiteraard ook de muziekkeuze van vader en zoon voorbij. Sa menstelling Ad van Wijn gaarden, techniek Lida van Steendelaar 11.00 Radio Non-stop Muziekprogramma 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Kees Vroon 13.00 Even uitblazen Presentatie Loes Moraal, techniek Henk Enserink 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel - h 16.00 Lunchroom - h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commen taar, de sport van de afge lopen weekeinde, presen tatie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie Dirk-Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met... Joop van Tellingen Thuis in de leesmap, bij de dokter, je kunt er bijna niet omheen. De tijdschriften waarin wekelijks het wel en wee van bekende Nederlan ders valt te bewonderen, om lijst door foto's gemaakt door bekende glamourfotografen. De meest bekende is in Ne derland de fotograaf Joop van Tellingen. Hij is de pionier van de fotografie voor bladen als Privé, Weekend, Story e.d. en maakt foto's waar sommi ge Vip's niet zo blij mee zijn. Maar dat kan Joop niet sche len. Lonneke Meijer gaat in gesprek met 'paparazzi' Joop van Tellingen. Techniek Lida van Steendelaar 11.00 Senioren vragen Een verzoekplatcnprogram- ma waarin de oudere bewo ners uit Soest en Soesterberg hun keuze kunnen laten ho ren. Stuur een kaartje naar Radio Soest t.a.v de presenta trice van dit programma Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Dirk-Jan Arnold 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland -h Zie ook donderdag, presenta tie Paul Sparnaaij 15.00 Soest Actueel - li 16.00 Lunchroom h 17.00 Soest in bedrijf - h Presentatie Henk de Jong 18.00 Religieus programma met o.a. om 18.00 Van psalm tot pop pres. Joke Almirantc 18.30 Weg met Hobbels pres. Menno Schuit 19.00 De Ver rekijker kinderprogramma pres. Caren Zwartcveen en Marieke Boer 19.30 Het Kompas, jongerenprogr. gast Daniël van de Kamp opgeleid tot zendeling. 20.00 Binnen ste Buiten het Boek verklaard pres. Herman Spoor e.a. 20.30 Bijbelverzen van Johan van Maarlant pres. Herman Spoor 21.00 Zingen maakt blij pres. Elly van Tol 21.30 Avondsluiting pres. Wim Prins 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 8 SEPTEMBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu De maandelijkse IVN wan deling vindt zondag 12 sep tember plaats over de Zoom. Gcra Berends vertelt wat wij tijdens deze wandeling kun nen aantreffen. Presentatie Ina Aangecnbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeentehuis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de Burgemeester 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Ria Hilhorst 13.00 Over'I voetlicht Musical en Cabaret Vandaag aandacht voor één van de grootste artiesten uit de vorige eeuw, Toon Her mans. Toon hermans Van zijn werk verscheen on langs een cd-box met daarin een aantal unieke opnames. U hoort er een aantal. Ver der muziek uit twee musi cals, The Lion King, of ei genlijk De Leeuwenkoning, want we laten de Nederland se uitvoering horen. Wie kent niet The Sound Of Mu- sic. Onlangs waren er in Utrecht en Amsterdam mee- zinguitvocringcn. Vanmid dag kunt u thuis ook uit volle borst met alle bekende melo dieën meezingen. Samenstel ling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55 Nieuws voor senioren, pre sentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel - h 16.00 Lunchroom - h 17.00 Cultuur in de Regio Nieuws uit de theaters en in formatie over tentoonstellin gen, presentatie Lonneke Meijer 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 19