lawraimlUiHin-^ 4.99 0.79 0.99 3.69 0.99 4.98 Soest bundelt krachten voor behoud van treinverbinding Meest indrukwekkende gildefeesten GROTE BELANGRIJKE KUNST-EN ANTIEKVEILING OPEL© NIJHOf Kipfilet Wit en bruin rond brood Griekse witte druiven Leffe bier dubbel of blond Den Eelder vruchten yoghurt Zuid-Afrikaanse Ruby Cabernet Van de Graaf VERKOOPPLANNEN? UW WONING VERKOPEN? Dronken man rijdt lichtmast uit de grond DEZE WEEK Soesterberger krijgt 4 jaar voor moord op echtgenote Spitsafsluiting blijft minstens nog 6 weken gehandhaafd Politieman trekt pistool na bedreiging door man Te veel alcohol SOESTER KALENDER Onder invloed tegen boom aan gereden Jan Smeeing nieuwe koning; bezoekersrecord; vlekkeloos verloop NU NAAR NIJHOf NVM.WONEN Kijkdagen: Vrijdag 3 september 19.00-22.00 uur Zaterdag 4 september 11.00-17.00 uur Zondag 5 september 11.00-17.00 uur Veiling: Maandag 6 september t/m Vrijdag 10 september aanv. 19.00 uur In het openbaar zullen ca. 2800 kavels aan antiek meubilair. Kleingoed, tapijten, klokken, goud en zilver verkocht worden en 500 kavels aan schilderijen etc. v V Van Breukelen, vast goed! ■yt M.ikcljürdij, hypotheken en assurantiën Wtl jij Hydrospinnen? Kom naar de laatste inschrijfavond 3P 3 SEPEMBER TUSSEN 1930-21.30 UUR IN Spleasure Centrum Soest, Daiweg 181 Soest. Start lessen: maandag 6 september. sixpack beker 0,5 liter C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden- BEL VOOR EEN GRATIS EN^f DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 Burg. GrolVteslrool 13, SOEST BuijsRegiomokelaars.nl R REGIOMAKELAARS Soesl@Buiisregiomakelaors.nl m UW MAKELAAR IN DE REGIO! {KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT) WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2004 83e JAARGANG Na 2 soesrEislcotnuwr Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 9,00 - Buiten Soest 18,00 - Losse nummers 0,60 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG UTRECHT B1LTHOVEN DE MEERN SOEST VIANEN ZEIST Burgemeester Grothestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl SÖjaar Ro' Molenbeek actiefmdcregto Woning- en Assurantiemakelaars De gemeente gaat zich inzetten om het treinverkeer tussen Utrecht en Baarn voor de toe komst te garanderen. Daar voor bundelt ze haar krachten met de gemeente Baarn en de projectorganisatie RegioU- trecht/Randstadspoor en mo gelijke andere betrokken in stanties. De verliesgevende spoorlijn kan dankzij rijkssubsidie tot nu toe in stand worden gehouden, maar omdat Den Haag die steun op ter mijn zal intrekken, zijn maatrege len volgens de Nederlandse Spoor wegen (NS) en het ministerie on ontkoombaar. De zwaarste ingreep is dat de verbinding tussen Soest- dijk en Baarn wordt verbroken. De treinen rijden dan alleen nog maar tussen Utrecht en Soestdijk en bo vendien in een lagere frequentie. De halte van station Soest lijkt zijn langste tijd te hebben gehad. Ook hebben NS en het ministerie de serieuze mogelijkheid van duurde re kaartjes (Soest-Den Dolder) ge opperd. Evenals de treinreizigers baren de kostenbesparende maatregelen de gemeente grote zorgen. Min of meer klampt ze zich vast aan de projectorganisatie RegioUtrecht/ Randstadspoor. Die streeft ernaar dat het railvervoer in de provincie op het huidige niveau gehandhaafd blijft. Steun Het college van burgemeester en wethouders kan rekenen op de steun van in ieder geval de Soes- ter PvdA. De fractie heeft meteen schriftelijk gereageerd. 'Op voor hand zijn wij van oordeel dat de gemeente niet alleen onderzoek moet doen, maar alle middelen moet aanwenden om dit heilloze voornemen te keren', schrijft frac tievoorzitter Paul Lemmen in de brief aan het college. De bereikbaarheid per openbaar vervoer is voor grote delen van Soest in het geding, vindt de PvdA. Ze vreest dat het doorsnij den van de verbinding naar Baarn gevolgen zal hebben voor de ver bindingen naar 't Gooi, Flevoland en de Amsterdamse regio. Op ter mijn dreigt, volgens Lemmen, daardoor een algehele opheffing van de Soester lijn. De PvdA wil van het college te horen krijgen wat precies de in houd en de status zijn van het NS- rapport over de maatregelen en per welke datum de NS deze wil laten ingaan. Ze vraagt zich af of Soest reeds contact heeft gezocht met de ge meenten Zeist en Bilthoven om ook hen actief te betrekken bij het verzet tegen de plannen van de NS. Tot slot is de fractie van de sociaal-democraten benieuwd naar de acties die het college gaat on dernemen. Net zo min als dat IOC-voor- zitter Jacques Rogge de Olym pische Spelen van Athene wil de kwalificeren als de beste ooit, zo waagde René van Hal het niet om de gildefeesten te betitelen als de meest succes volle. bouwen woonwaren. baarn minervaweg3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 GRATIS WAARDEBEPALING Jan Smeeing legt aan voor het 424' schot. Een seconde later: de vogel valt, gejuich stijgt op. Even als in 1986 is de 58-jarige Soester koning van het Groot Gaesbeeker Gilde. Foto: Foto Bell Met bijna drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed was een inwoner van Amersfoort zondagmiddag toch gaan autorij den. Rond vijf uur botste hij bij de oprit naar de A28 tegen een licht mast die daardoor uit de grond werd geduwd. De politie werd door getuigen gewaarschuwd en kon bij de afrit Den Dolder de au tomobilist aanhouden. Hij werd meegenomen naar het bureau, waar werd vastgesteld dat hij te veel had gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal en moest zijn rijbe wijs afstaan. Op 't Hoogt Actueel 4 Actueel 5 Inspirerende open dag Idea. Soest 2002 voorstander van referendum. Familieberichten 6 Gildefeesten 7 Huurwoningen 8 en 10 Op Soest 11 Koninklijke poppen in Soesterberg 15 Steun voor referendum is (nog) geen stem tegen eco duct. Omdat hij zijn vrouw om het leven bracht, is een 54-jari- ge Soesterberger veroor deeld tot vier jaar celstraf. Er was zes jaar gevangenis straf tegen hem geëist, maar de Utrechtse rechtbank hield woensdag in haar von nis rekening met de omstan digheden. De 44-jarige echtgenote van de man had in januari te kennen gegeven dat zij een eind wilde maken aan hun 24-jarige huwe lijk. Volgens de verdachte wil de hij daar in eerste instantie niet aan meewerken, maar had hij zijn verzet opgegeven toen bleek dat dit vergeefs was. Op 9 februari zouden hij en zijn vrouw over enkele praktische kwesties praten. Het gesprek zou al snel zijn uitgelopen op ruzie. Volgens de man was zijn vrouw hem aangevlogen. Er volgde een worsteling, waarbij de man hard en lang in de keel van zijn vrouw had geknepen. Daaraan was zij overleden. De rechtbank wees er op dat doodslag het ernstigste feit is in het wetboek van strafrecht. Maar, voegde zij daar aan toe, zij hield er rekening mee dat niet alleen de twee dochters van het echtpaar en de schoonfami lie van de verdachte, maar ook de verdachte zelf was geraakt door het verlies. Zij wees er op dat de man, die volledig toerekeningsvatbaar was, volgens zijn dochters en anderen in zijn omgeving een 'normaal en goed' gezinsleven met zijn vrouw had. Zij woog bovendien mee dat het in het belang van de dochters was dat zij een nieuwe vorm aan het ge zinsleven zouden kunnen ge ven. De spitsafsluiting bij de Foe- kenlaan zal niet eerder dan 15 oktober worden opgeheven. Als er bij de gemeente bezwa ren binnenkomen tegen het verkeersbesluit, zal het zelfs nog langer duren. In juli besloot de gemeenteraad de spitsafsluiting tussen de Den Blieklaan en de Foekenlaan op te heffen. Dat gebeurde na diverse discussies met onder anderen wijk bewoners. De afsluiting werd in 1999 ingevoerd om sluipverkeer in Soest-Zuid de weg te versperren. Sindsdien zijn er vanuit de bevol king ook veel klachten geuit tegen deze maatregelen, onder meer doordat 's morgens en 's middags de hoofdroute Koningsweg-Os- sendamweg de verkeersstroom amper nog aankon. Het college gaat nu het raadsbe sluit uitvoeren, maar moet daar voor eerst dit verkeersbesluit pu bliceren en de wettelijke inspraak- termijn in acht nemen. Na bekend making van het verkeersbesluit hebben burgers zes weken de tijd om eventueel bezwaar aan'te teke nen. Gebeurt dit niet, dan kunnen na 14 oktober de borden op de Den Blieklaan en de Foekenlaan worden verwijderd. Komen er daarentegen wel bezwaren binnen, dan moet eerst de daarvoor uitge stippelde procedure worden ge volgd. Een politieman heeft zaterdag avond zijn pistool getrokken om een verdachte onder con trole te krijgen. Deze verdach te bedreigde de agent met een kapotgeslagen bierflesje. Het voorval gebeurde op de Smits- weg, waar de politie eerder die avond ook al verscheen. Ze had een melding gekregen, dat een be woner bij zijn woning was be dreigd. Er zouden twee mannen bij hem aan de deur zijn geweest, maar toen de politie arriveerde waren zij nergens te bekennen. Even later kreeg de politie weer een melding over hetzelfde adres. Ditmaal zou er ook worden ge vochten. Ter plekke wilde de po litie drie mannen uit Groningen en Emmen aanhouden. Een van hen liet zich niet zomaar pakken en bedreigde een agent met het hal ve bierflesje. Toen de agent zijn pistool trok, bedaarde de man en werd het drietal ingerekend. Vol gens de politie is de onenigheid aan de Smitsweg het gevolg van problemen in de relationele sfeer. Hoewel hij de alcohollimiet ruim tweemaal had overschreden, was een 46-jarige Soester toch gaan rij den. Hij werd aangehouden op de Amsterdamsestraatweg om te bla zen. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod. De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 2 september 14:00 Open Dag Creatieve Vereniging Soest, Orlando- gebouw, Di Lassostraat 65. 19:00 Open Avond Volksuni versiteit Soest, Orlando- gebouw, Di Lassostraat 65. Vrijdag 3 september Geen opgaven Zaterdag 4 september 10:00 Instuif voor de jeugd, PVO, PVO-gebouw, Rem- brandtlaan 9. 11:30 Fietsexcursie 'Betrap Eemland' (Hoogland, Katten broek), start: Eemlust, Baam. 13:30 Romantische tocht met paardentram, VWSoest, Steenhoffstraat 9B, 7,50. 20:00 Jazz Garden Party, Bo- mencentrum Baarn, 32,50. 20:00 Bingo w.v. 'Overhees', De Klarinet, Klarinet 39, 3,50/7,00. 20:00 Fotoexpositie en jazz club, Artishock, Steenhoff straat 46. Zondag 5 september Fietsexcursie 'Betrap Eemland' (Lage Vuursche, Groeneveld), start: Eemlust, Baarn. 12:00 Vlooienmarkt, Soester Engh, Verlengde Talmalaan, 1,80/2,00. 14:30 Concert Gelderland Brass, Cabrio-openlucht- theater, Soesterbergsestraat 134, 6,00. Maandag 6 september 14:00 Informatie KBO-boot- reis 2005, De Drie Eiken, Dorpsplein 18, Soesterberg. 19:30 Raadscommissie Be stuur Middelen, gemeente huis, Raadhuisplein 1. 20:30 Film 'Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring', Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,50/5,00. Dinsdag 7 september 10:00 Informatie KBO- bootreis 2005, De Klarinet, Klarinet 39. 16:00 Ledenvergadering Rode Kruis, Valeriaanstraat 2B. 19:30 Raadscommissie Ruim telijke Ordening-Verkeer-Mi- lieu, gemeentehuis, Raadhuis plein 1. 19:30 'Historische' ledenavond Kath. Vrouwengilde Soest, Gil- dehuis, Steenhoffstraat 46B. 20:00 Cultureel Café, The Cardinal, Stadhouderslaan 15. Woensdag 8 september Fietsexcursie 'Betrap Eemland' (Eemnes, Laren), start: Eem lust, Baarn. 14:00 lnloopmiddag kinder boerderij Veenweide, Vedelaar- pad 53, 2,75. 19:30 Raadscommissie Sport- Onderwijs-Welzijn, gemeente huis, Raadhuisplein 1. 20:00 Lezing Ruud Bartlema over Edvard Munch, Artis hock, Steenhoffstraat 46, 7,00. Autobedrijf A. van der Lee Exclusicf-Dealer voor Soest, Baarn c. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Vaartweg 109, Hilversum. Tel: 035-6247-170, Faxt 035-6231623 Internet: www.vanzadeIboff.nl. E-mail: info@vanzadelhoff.nl Een negentienjarige jongeman is dinsdagnacht op de Beatrixlaan met zijn auto tegen een boom ge botst. De aanrijding vond iets na enen plaats. De politie, gewaar schuwd door getuigen, trof de man nog bij de auto aan. Hij verklaar de dat een technisch mankement aan zijn voertuig de oorzaak was van het ongeval, maar daarover heeft de politie zo haar bedenkin gen. De agenten merkten dat de Soester naar alcohol rook en lieten hem de blaasproef doen. Later bleek dat de man 355 ug/l blies, terwijl 220 is toegestaan. De Soes ter kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van drie uur. Actueel Boerenstreek heeft Veenpark. Politie onderzoekt twee bran den. Vijf generaties Grift. Column Visser. Cultuur 13 Nederlandse Cantorij 45 jaar. Afsluiting seizoen Cabrio. Bekertoernooi voor lokale clubs passé. Erica Terpstra reikt prijzen uit. Prikbord 19 Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. 'We hebben natuurlijk ook het Landjuweel gehad, maar als je kijkt naar de laatste jaren waren deze gildefeesten wel de meest in drukwekkende, met een zeer uit gebreid programma en zeer grote belangstelling', zei de ouderman. 'Wat me het meest is bijgebleven, is dat iedereen blij en spontaan was. Ook ouderen heb ik uit hun dak zien gaan. Als je toch ziet wat mensen kunnen. Soest heeft een dorps karakter, maar als je de mensen bij elkaar brengt, krijg je magnifieke activiteiten', aldus Van Hal, gistermorgen vroeg, nog geen zes'uur nadat de 'tiendaag se' was afgesloten. Zonder dat er exacte cijfers be schikbaar zijn, hebben vaste gasten kunnen waarnemen dat De Blaak volstroomde met een recordaantal bezoekers, ook als de extra activi teiten niet worden meegerekend. De gildefeesten stonden ditmaal in het teken van 'Soest 975 jaar' dat het thema 'Elkaar Actief Ont moeten' heeft meegekregen. Dat had niet beter kunnen worden uit gebeeld dan op het terrein aan de Ferdinand Huycklaan. De wissel werking tussen het Groot Gaes beeker Gilde en tal van andere Soester verenigingen was er even eens een van het niveau dat on geëvenaard is. Net als in 1986, een jaar voor het Landjuweel, werd Jan Smeeing koning van het Groot Gaesbeeker Gilde. Hij was een van de 118 gil- deleden die zich zondagmiddag rond één uur verzamelden. De 58-jarige projectontwikkelaar vel de de vogel op het 424e schot en zal het komend jaar worden bijge staan door zijn vrouw Corrie, ter wijl zijn dochters Manon en Ma rieke fungeren als hofdame. Meer over de Gildefeesten op pa gina 7. 15% korting op alle bureaus* 20% korting op alle badkamerkranen* Birkstraat 30 - 3768 HH Telefoon (035) 601 23 6

Soester Courant | 2004 | | pagina 1