P nan J i Visser Boerenstreek heeft 'Veenpark' 4e woongroep ouderen in Soest nu van start Vijf generaties Grift op een rij Politie onderzoekt 2 branden 7ACTUEELI :e. 175.000.-k.k. S2E±_ 135.000.-k.k. S±_ 249.000.-k.k. Meningen f van lezers! Fietsboot 1 en 2 Bep Kok in Seattle op bezoek bij zoon en andere nazaten Pijnenburg wordt weer Hees (Laag en Hoog) 's Avonds en 's nachts afgesloten Soesterbergsestraat krijgt volgende week nieuw asfalt Letsel bij aanrijding Meningen "h Auto's en kelderbox vernield; bewoners geëvacueerd Ecoduct Referendum Tweede helft van viering 975e verjaardag van Soest In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Radardetector Nieuwe politiek Bejaarde vrouw levert rijbewijs na aanrijding in Partij legt oor te luister bij burgers PvdA-team gaat de wijk in cSofdaaé (jan (Qia/2/£ PAGINA 2 AG 8.00 TOT 14.00 UUR. aas 100 gram len gehakt 100 gram spek 100 gram I Zeeuws spek 100 gramO. 0.59 O.75 0.69 n een zieke collega met ciërge nden bestaat uitzicht op een :onciërge: erantwoordelijkheid nemen, kan reid zich te ontwikkelen, ratief vaardig, praktisch emen herkennen, analyseren en icht, technisch vaardig en 1 3 of4 BBRA (€1379 - €1969 anstelling). ok een aantal avonden per n Baarn, Soest of directe len zijn in overleg. it u op uw verzoek irnschlvceum.nl en de daaraan dt u veel informatie over de ■an een c.v. kunt u tot zaterdag 11 drs. K. de Boer. Inlichtingen kunt u 1. school: 035-541 60 41. Adres irtement op de 6e verdieping met balkon op het onderbouw. galerij met voordeur, gang en bergkasL Dichte :te kasten huurboiler Woonkamer met bopdeur mer. 2e gang met vaste kastenwand, 2 vastafel en wasmachine-aansluiting. Het bel beglaasd. Rustige ligging en fraai uitzicht is een woonvorm voor senioren die u in staat stelt ook leven te Wijven voeren, om te wonen in een ömfbrt en veiligheid biedt In Residence Souveraine peen zorgcentrum metvaste medewetkers en tal reide, ten dele facultatieve serviceverlening is er op leid te laten behouden. grenzend aan balkon z/w over de gehele breedte v/h v.v. veel kastruimte, bijkeuken met aansl. was-/ me slaapkamer grenzend aan badkamer v.v. 275.000.-k.k. moveerde Serviceflatgebouw "HOOG SOESTDUK" on laag gelegen3 ka mer SERVICEAPPARTEMENT, it zowel aan de voorzijde als de zijkanteen schitterend, rij uitzichtoverde Utrechtse Heuvelrug. Ind, Entree, net zwevend toilet wastafel met moderne ombouw artsl. wasmachine/droger. Woonkamer met 1 groot en 1 im en vaste kastenwand, slaapkamer uitkijkend op tegels en schuiframen. Hetappartement is recentelijk jlatieglas en beschikt over een elektrisch xiderbouw van het complex. Servicekosten: 611,50 estoffeerd) lentencomplex "Visserstaete" gel. 3-kamerapp. met et souterrain en is v.v.een volledige isolatie, nstallatie. De berging is tevens toegankelijk mer, keuken v.v. div. inbouwapp. Bijkeuken. 3t, mod. badkamerv.v. ligbad, 2° toilet, k e l a a r s choeman.nl WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 3 'Veenpark' is de naam van het park in Soests nieuwste woon wijk, de Boerenstreek. Afgelo pen zaterdag maakte wethou der Harry Witte deze naam be kend tijdens een feestelijke hij- eenkomst in het park, waarmee het min of meer officieel geo pend werd. Het was prachtig weer en een paar honderd wijkbewoners - jong en oud - kwamen een kijkje nemen bij de feestelijkheden op het ter rein, dat is ingericht met allerlei in teressante (speel)objecten. Het ba sisontwerp is gemaakt door ge meenteambtenaar Debby van den Herik, die van de wethouder dan ook alle lof kreeg toegezwaaid, maar de bewoners hebben alle ge legenheid gekregen hun wensen kenbaar te maken en daarvan ook volop gebruik gemaakt. Tot zaterdag mocht het park geen naam hebben, maar sindsdien heet het officieel 'Veenpark'. Die naam was uit de prijsvraag als mooiste - vond Witte - naar voren gekomen. Toevallig hadden twee wijkbewo ners, Bert van den Brink en Guus Massop, deze naam bedacht, en ze werden dan ook allebei gehuldigd. Massop liet zich daarbij vertegen woordigen door zijn kleinzonen Anthony, Mitchell en Rick. Witte verrichtte de officiële ope ning door tijdens de afdaling van het glijbaantje van het centrale 'schip' (dat als podium dienst Wethouder Harry Witte glijdt het Veenpark officieel open. Foto: Foto Bell. deed) het bord te onthullen waar op de nieuwe naam was vastge legd. Dat gebeurde overigens niet dan nadat Anthony, Mitchell, Rick en Valentin van den Brink eerst een glijvluchtje hadden gemaakt, om de glijbaan alvast schoon te maken 'voor de billen van de wet houder', zoals het heette. Vervol gens liet de verzamelde Boeren- streck-jeugd een flink aantal bal lonnen los, waarvan over drie we ken bekend wordt gemaakt welke het verste gekomen is. v.rabobankoniine.com Tijdens de tweede bijeenkomsi van belangstellenden voor groepswonen van ouderen, ge houden in het project 'Ko- ningsdael' Soest op woensdag 26 augustus, is besloten een vereniging op te richten die zich gaat inzetten voor het vor men van een woongroep. Als locaties werden genoemd het gebied bij de Jachthuislaan, in het Spoordal of in Soesterberg, waar in Initiatiefneemster Greet Broerze bekijkt de presentielijst tijdens de bijeenkomst van vorige week. de nabije toekomst 4 a 500 wonin gen gebouwd zullen worden. Aan alle locaties zijn de nodige moei lijkheden verbonden. Op 28 sep tember om 14:00 uur is een vol gende vergadering gepland. Be langstellenden kunnen zich melden bij mevr. G. Broerze, SS 035- 602.22.24. Een goede column is dienstbaar voor een courant. Dit wordt ge waardeerd door de lezers. Dan wordt er ook naar een vervolg uit gekeken. Het is ruim vier geleden dat wij in Soest zijn komen wonen en de toen al vaak kwetsende stukjes van dhr Visser lazen in de Soester. Het is nu nog steeds niet beter gewor den met zijn schrijverij. Daarom wil ik reageren op met name wat hij schrijft over de fietsboot. Nu echter gaat hij te ver, want hij as socieert mensen die naar de kerk gaan met drugsverslaafden en die te veel drank gebruiken. Hij gene raliseert wel sterk, dit is iets wat de columnist zelf bedenkt en bezijden de waarheid is en niet relevant voor de fietsboot. Het lijkt er op dat de heer Visser, die zelf een degelijke christelijke opvoeding heeft genoten, een frus tratie heeft omdat hij die God niet meer wil dienen en belijden van zijn voorgeslacht. Als hij over de politiek schrijft dan gaat dit op een manier waarvan je zou denken dat hij is gepasseerd of dat hij een minderwaardigheidcomplex zou hebben en op dat soort columns zitten wij echt niet te wachten. A.J. van Schaik Tijdens haar tiende bezoek aan de Verenigde Staten kon Bep Kok uit Soest onlangs met vier jongere generaties op de foto. Zoon Wim Grift, kleindochter Maureen, achterkleindochter Felicia en betachterkleindoch ter Jennifer poseerden maar wat graag met haar. De 84-jarige Soesterse keert een dezer dagen in Honsbergen terug van het bezoek aan haar zoon Wim die in 1967 op 21-jarige leeftijd met zijn vrouw Astrid Smooren burg en zoon Sid naar de Verenig de Staten emigreerde. In Louisia- na kreeg het echtpaar er een doch ter bij: Maureen die op haar twin tigste in Santa Rosa, California, geboorte gaf aan Felicia. Maureen verhuisde in 1992 naar Oregon, waar Felicia trouwde en inmiddels moeder is van Jennifer. Ter ere van het bezoek van Bep Kok kwamen de generaties on langs bijeen in Seattle, waar Wim Grift woont. De voormalige Soes ter van 58 jaar dacht dat het een goed idee was om het thuisfront op de hoogte te stellen via de Soester Courant. Immers, evenals zijn moeder wo nen zijn broers John, Arie-Jan en Richard nog in Soest. Zus Riny Grift is getrouwd met Jan Stam en woonachtig in Blaricum. 'Richard is vrij bekend in duiven- kringen en mijn jongere broer Arie-Jan is eigenaar van Comag b.v. en woont vlakbij het kantoor van de Soester Courant', schrijft Grift in zijn e-mail. Het College van Burgemees ter en Wethouders heeft vo rige week een 'historische' daad verricht. Het heeft be sloten de (oude) naam van het gebied tussen de Wiek- sloot, de Zoom, de grens met Zeist en de Biltseweg weer 'Hees' te gaan noemen, verdeeld in Laag Hees en Hoog Hees. Tegenwoordig spreekt in Soest iedereen van 'Pijnenburg' als het o/er dat (meest westelijke) stukje van Soest gaat, maar de naam 'Hees' heeft veel oudere rechten. De eerste aanduiding daarvan is terug te vinden in het jaar 838 (nu 1166 jaar geleden), waarmee de naam zelfs ouder is dan die van Soest, dat immers pas in 1028 voor het eerst in de annalen opduikt (reden waarom we in 2004 het 975-jarig be staan vieren, al is er dus ergens een jaar weggesmokkeld). Juist ter gelegenheid van dat ju bileum heeft een werkgroep van de Historische Vereniging de rijke geschiedenis van Hees ge bundeld. Die geschiedenis is terug te vinden in een speciaal themanummer dat in het najaar verschijnt. Volgens de werk groep wordt het gebied Hees op de gemeentelijke plattegrond ten onrechte aangeduid als Pij nenburg. In de loop van de tijd is die naam ontstaan, omdat het deel uitmaakte van het landgoed Pij nenburg, dat zich destijds uit strekte over Soest en Baarn, maar nu alleen nog 'Baaras' gebied is. Volgens de locale his torici is de naam Pijnenburg al leen daarom al onjuist. Dus moet de naam Hees hersteld worden, vinden ze, en het Col lege van B. en W. kan zich daar mee verenigen. Overigens zal de verandering op de stadsplat tegronden pas worden inge voerd als die aan vernieuwing toe zijn. Om kosten te vermij den, aldus B. en W. Volgende week is de rijbaan van de Soesterbergsestraat 's avonds en in de nachtelijke uren grotendeels afgesloten. Tussen de spoorwegovergang in Soestduinen en de grens van de bebouwde kom laat de pro vincie dan nieuw asfalt aangeb- rengen. De werkzaamheden beginnen maandagavond 6 september en duren tot vrijdagmorgen 10 sep tember, telkens van 19:00 uur tot 06:00 uur. Het verkeer wordt om geleid, maar bewoners van dit deel van de Soesterbergsestraat kunnen hun woning gewoon bereiken. Overdag is de Soesterbergsestraat opengesteld. Bij slecht weer of onvoorziene omstandigheden kan het gebeuren dat het asfalteren vertraging op loopt. Om de overlast voor het verkeer op de drukke provinciale weg te beperken, is er voor gekozen de asfaltlaag 's avonds en 's nachts te vervangen. Dat heeft de conse quentie dat er voor bewoners ge luidshinder kan ontstaan. De pro vincie zegt dat alles in het werk zal worden gesteld om deze (eventue le) overlast tot een minimum te beperken. Op de kruising van de Rademaker- straat en de Kampweg is een 33- jarige Amersfoorter vrijdagavond gewond geraakt. De man reed op een bromfiets en verleende geen voorrang aan een automobiliste die vanuit de Kampweg kwam. Bij de aanrijding die ontstond, liep de man letsel op aan zijn been. Hij werd overgebracht naar een zie kenhuis. V.l.n.r. Maureen, Jennifer, Bep Kok, Wim en Jessica. Zelf is hij sinds achttien jaar eige naar van Seattle Home Appliance en het is de bedoeling dat zoon Sid binnen niet al te lange termijn de zaak overneemt. Wellicht dat Wim dan meer tijd heeft om Soest weer eens te bezoeken, net als zijn (klein)kinderen dat regelmatig doen. 'Ik zou best meer contact willen hebben met oudere klasgenoten. In 1962 heb ik de Mulo afgemaakt. Die heette toen nog de Heilig Hartschool en stond aan de Steen- hoffstraat', zegt Wim Grift. Wie Wim nog van vroeger kent en contact wil leggen, kan een e-mail sturen naar hill@ScattleHome AnDliance.com De ANBO riep in de Soester Cou rant van vorige week op om het referendum tegen het ecoduct te steunen. Het persbericht van het 'referendumteam' van afgelopen zaterdag meldde o.a. de stand van de ontvangen ondersteuningsver klaringen. Uit beide berichten blijkt verder, dat de hardnekkige misverstanden blijven bestaan over de financiering van het ecoduct. Men hamert er steeds op, dat dit soort uitgaven niet zouden passen in een tijd van bezuinigingen en dat deze middelen beter kunnen worden gebruikt voor de zorg en het onderwijs. Deze ecoducten worden echter in het geheel niet uit de kas van de verschillende overheden gefinancierd. Het pro ject Hart van de Heuvelrug -waar dit ecoduct deel van uitmaakt- is een samenwerkingsverband van een groot aantal belangengroepen en instanties, die er naar streven wonen, werken en natuur een ge lijkwaardige plaats te geven in dit drukke deel van Nederland. Tot deze groep behoren o.a. gemeen ten (waaronder Soest), Defensie, de Spoorwegen, de Stichting het Utrechts Landschap, Rijkswater staat, de Provincie Utrecht en het ministerie van LNV. Door te bouwen op plaatsen, die minder belangrijk zijn voor de na tuur, wordt er financiële ruimte gecreëerd om op andere plaatsen de natuur voorrang te geven. Het is een soort ruilverhouding, waar bij natuur- en woon/werk-wensen beide kunnen worden vervuld. De gemeente Soest gaf onlangs het terrein van Zonnegloren terug aan de natuur. Van dit stuk natuur kunnen de dieren na de komst van het ecoduct gebruikmaken om ver der te trekken. Zelfs over het eco duct Crailo heen, bij Hilversum. Ongefundeerd is de opmerking van de Anbo, dat uit peilingen zou blijken, dat ecoducten niet aan de verwachtingen zouden voldoen. In het Algemeen Dagblad van 21 au gustus verklaart Edgar van der Grift van het onderzoeksbureau Alterra in Wageningen, dat uit on derzoek is gebleken, dat vele dier soorten van de bestaande ecoduc ten gebruik maken. In hetzelfde artikel verklaren Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten, dat uit pootafdruktellingen blijkt, dat er veel wild de ecoducten passeert. De opmerking van de Anbo over extra kosten voor het aankopen van wild, om de doelstellingen voor het ecoductgebruik te halen, is te gek voor woorden. Hier zal nooit sprake van zijn. In de berichten van de referen dumvragers wordt de nadruk steeds meer gelegd op de verspil ling van overheidsgeld. Nu schrijft men ook: niet tegen de ecologi sche ontwikkeling van de Heuvel rug te zijn. Maar wel tegen de ma nier waarop en het tijdstip. Kan het niet 500 meter verderop? Kan het niet op een moment, dat er minder wordt bezuinigd? De villabewoners en de te ver plaatsen bedrijven spelen in op de bezuinigingspolitiek om hun privé- belangen veilig te stellen. En pro- berén zo de Soester(bergse) inwo ners voor hun referendumkarretje te spannen. Het ecoduct is geen doodlopende weg. A.J. Aan AUTOBEDRIJF Twee auto's zijn in de nacht van zondag op maandag volledig verwoest door brand. Vlak daarvoor hadden getuigen twee knallen gehoord en iemand zien wegrennen. Daarom wordt rekening gehouden met brand stichting. De knallen klonken even na mid dernacht. De twee auto's stonden geparkeerd bij het pand van een autobedrijf aan de Eigendomweg. De vlammen sloegen zelfs over naar het gebouw, waarvan de voor geval fors werd beschadigd. Maar de gewaarschuwde brandweer kon voorkomen dat ook het pand uit brandde. De auto's waren daaren tegen niet meer te redden. De schade loopt in de tienduizenden euro's, is de schatting. Terwijl de brandweer nog bezig was het vuur te blussen, kwam een tweede melding binnen. Rond één uur 's nachts stond een kelderbox aan de nabijgelegen Weegbree straat in lichterlaaie. Er was tevens sprake van hevige rookontwikke ling. Bewoners van zes bovenlig gende woningen in het flatgebouw werden daarom tijdelijk geëvacu eerd. Sommigen van hen hadden ook een explosie gehoord. Ook in dit geval wordt opzet niet De gildefeesten waren tevens de aftrap voor de tweede helft van de festiviteiten die ter gele genheid van het 975-jarig be staan van Soest plaatsvinden. Op de agenda staan nog onge veer vijftien punten. Dat zijn niet allemaal activiteiten die speciaal vanwege de veqaardag van Soest zijn georganiseerd. In de meeste gevallen gaat het om be staande activiteiten die voor de ge legenheid zijn opgehangen aan Soest 975 jaar. Het levert de orga nisatoren meteen een eenmalige bijdrage op uit de pot met geld die is volgestort door de gemeente Soest en het Prins Bernhard Cul tuur Fonds. Maar er zijn ook een daagse evenementen bij, die an ders niet waren opgezet. Eerder was dat het geval met bijvoorbeeld het ballonnenfestival, de boeren bruiloft, de historische optocht de oldtimerdag en enkele onderdelen van de eergisteren afgesloten gilde- feesten. De eerste zorg van de brandweer was het behoud van het pand aan de Eigendomweg, waar twee van de drie geparkeerde personenauto 's in lichterlaaie stonden. Hoewel rechts is te zien dat de gevel al door het vuur was bereikt, slaagde de brand weer erin overslag naar de show room te voorkomen. Foto: Brandweer Soest uitgesloten. De politie heeft daar om een onderzoek ingesteld naar beide branden. Getuigen die iets gezien of ge hoord hebben, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de po litie. Dat kan via het telefoonnum mer 0900-8844 of anoniem: 0800-7000. Het Comité Soest 975 jaar en het gemeentebestuur zijn blij en dank baar dat zoveel verenigingen, in stellingen, stichtingen, groepen en individuen zich hebben ingezet en nog inzetten voor het omvangrijke programma dat in het teken staat van de slogan 'Elkaar Actief Ont moeten'. Voorzitter Cees Vos van het comi té: 'er is door velen zeer veel werk verzet. Het enthousiasme van de inwoners is groots. We zijn trots op deze mensen.' Het restant van het programma in het kader van Soest 975 jaar ziet er globaal als volgt uit: 10 September: seizoensopening De Klarinet en elfstedentocht ska- tebaan Soesterberg. 11 of 18 September: opening foto tentoonstelling over allochtone ge meenschappen in Soest. 11 September: zeskamp Smeeing/ BDC. 19 September: historisch ringste ken WPE in Kerkenbuurt en kunstroute en start knikkerproject De Grachten. 1 Oktober: Dag van de Ouderen in De Klarinet. 3 Oktober: hardste service bij LTC Soestdijk. 9 Oktober: Korenfestival in Petrus en Pauluskerk. 10 Oktober: Bosmarathon AV Pij nenburg. 29 Oktober: Sport- en Cultuurcir cus in circustent op de Eng en his torische middag in De Klarinet. 5 November: Concert Koninklijke Luchtmacht en PVO in Petrus en Pauluskerk. 31 December: Sylvestercross AV Pijnenburg. Voor meer informatie: www. soest975iaar.nl Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aan kondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voor taan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders mede werking. Redactie Op de Birkstraat is een Amers foorter tijdens het autorijden tegen de lamp gelopen. In zijn wagen had hij een radardetector en dat is verboden. Hij had de pech dat er langs de rijbaan een agent van de verkeersdienst stond, die beschik te over een detector die verklikt of er in auto's een radardetector aan wezig is. De detector van de auto mobilist werd in beslag genomen. Het bijklussen voor honderddui zenden euro's van journalisten en anderen, die communicatie- en organisatieadviezen geven in poli tiek Den Haag zou ook voor poli tiek Soest een goede zaak zijn. Misschien. Hoe aantrekkelijk en succesvol wordt een inspraakavond voor de burgerij als zo'n bijeenkomst wordt voorgezeten door Koos Pos- teina (Uur U). Wat een humor en diepgang levert het op als de wekelijkse column van burgemeester Janssen ge schreven is door Aad Pbst (Soester Courant). Wat een verademing is het voor de toehoorders van cultuurwethou der Witte als Harry een cursus Kunst en Kitsch zou volgen bij Cees van Drongelen. Heel Soest luistert zondags naar 'Van het Raadhuisplein' als Wer- ner Paans (Radio Soest) de redac tie en regie mocht hebben van dit programma. De hele afdeling communicatie, persvoorlichting, 'Op 't Hoogt', 'Signalen', de burgerparticipatie en andere publicaties zouden er wel bij varen als Jan van Steendel- aar (Eemland Pers/Taal Correct) betrokken wordt bij tekst en lay- out. Wat een promotie voor Soest als de historicus Hans Kruiswijk de kans krijgt zijn kennis van 975 jaar Soest te spuien tot over de ge meentegrens. Wat een geld bespaart de gemeen te zich als oud-wethouder Jan Menne van tevoren geraadpleegd wordt in zake de financiële positie van ons dorp. Wat een ellende kunnen we voor komen als de ambtelijke organisa tie van het duo Bakker/Van Vliet het recht krijgt hun mening te ven tileren in het openhaar hij een on afhankelijke buitenstaander. Klokkenluiders bestaan niet op Soest. Soest geeft een vermogen uit aan externe adviseurs. Er kan nog meer hij. Niet dus. Work first! Aan te raden is dat de gemeente raad aan het begin van dit nieuwe parlementaire jaar op 'Prinsjes dag' dit beleid van big spenders onder de loep neemt en orde op zaken stelt. Helaas zitten raad en college verstrikt in een dramatisch systeem van dualisme dat niet werkt. Door alle acht politieke partijen in de Soester gemeente raad loopt een rode draad van machteloosheid, korte-termijn- denken en gebrek aan kennis en creativiteit. Kenners spreken van 'nieuwe poli tiek'. Dat is het zonder ideologie oplossen van problemen. Of zoals Marcel van Dam in de Volkskrant schreef: 'Nieuwe politiek betekent alleen maar dat politici naar wille keur alle principes aan de kant kunnen zetten om een probleem op te lossen. Bestuurlijk raken we steeds verder van God los.' Openingstijden kantoor SOESTERCOVRANT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.15 -16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.°° -15.00 uur TEL. 035 - 6014152 Een 86-jarige vrouw uit Soest heeft vorige week vrijwillig afstand gedaan van haar rijbewijs. Ze was dinsdagmiddag rond half drie op de Smitsweg de macht over het stuur kwijtgeraakt. De auto knal de daardoor over een betonnen drempel en kwam tegen een win kelpui tot stilstand. Daarbij ont stond veel schade, vooral aan de auto. De vrouw werd naar het zieken huis gebracht om te worden onder zocht. Ze verklaarde dat ze zich niets kon herinneren van het een zijdig ongeval. Gezien haar leeftijd vond ze het verstandiger om voortaan niet meer achter het stuur te gaan zitten en leverde haar rijbewijs bij de politie in. De ANBO in Soest staat niet ach ter de oproep van de ANBO-afde- ling Soesterberg om steun te geven aan het referendum dat zich uit spreekt tegen de aanleg van het ecoduct over de Amersfoort- sestraat. Het bestuur van de ANBO-afde- ling Soest vindt dat een dergelijke oproep niet thuishoort bij de doel stellingen van een ouderenvereni ging. Natuurlijk staat het indivi duele leden vrij tegen een ecoduct te stemmen, maar bij de ANBO staan andere belangen voorop. Hanne Bankf, voorzitter bestuur ANBO, afdeling Soest Wat leeft er onder de bevolking van Soest? Wat moet er volgens de burger veranderen. Hebben de inwoners van Soest sugges ties waarmee de lokale politici aan de slag kunnen gaan? De antwoorden op dit soort vragen hoopt de PvdA de komende we ken te vinden. Raadsleden, maar ook bestuurs- en kaderleden van de afdeling Socst/Soesterberg gaan namelijk de wijk in om hun oor te luister te leggen bij de bur gers. Nu de vakanties voorbij zijn en het nieuwe politieke seizoen van start gaat, is dit volgens de PvdA een goed moment om nieuwe sug gesties op te doen', zegt fractie voorzitter Paul Lemmen. 'We gaan de wijken in om de mening van de voorbijgangers te horen over de vraag wat er hoognodig moet ge beuren in Soest.' Leden van de PvdA zijn zaterdag 4 september van 11:00 tot 12:30 uur in winkelcentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. De week erna spreekt het team bezoe kers van winkelcentrum de Smits hof aan. DE ROYAL PARC BUSINESS CLUB PRESENTEERT: Erik Hazelhoff Roelfzema Erik Hazelhoff Roelfzema zal op donderdag 9 september 2004 om 20.00 uur in Hilton Royal Pare Soestduinen een voordracht houden over zijn autobiografie "In Pursuit of Life". Entree: EUR 35.- p.p ind. aangeklede netwerkborrel. Heeft u interesse om deze voordracht bij te wonen dan kunt u zich aanmelden per E-mail op directie@petersenduboeuff.nl Voor meer informatie: Secretariaat RPBC Ing.A.F.M. Kok Tel: 030 228 39 77 of t.kok@nive.org

Soester Courant | 2004 | | pagina 3