Drukke wijkavond Smitsveen Inspirerende Open Dag Idea 'Mensen die je fotografeert, laat je in hun waarde' arage ^fiuud OVAG ~=Huttenberg Lbv SOEST Bericht uit Finland (2) 4500 voor nieuwe milieu-investeringen Provincie zoekt bedrijven voor Milieuprijs 2004 Bewoners nemen kijkje in De Plantage kankerbestrijding 6 t/m 11 september In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Soest 2002 voorstander van referendum over ecoduct Cursus Sacred Dance Artishock-exposanten Anjo Fasten en Die de Metz: wuvi meum. www.rabobankonline.com Meningen van lezers I Buitenbad gStiiS lII ii,wwïiï Van Breukelen, vast goed! PAGINA 4 sdag I september 2004 e gemeente Soest ig Communicatie .lisplein I V Soest tn: (035) 609 34 55 postbus2000@soest.nl www.soest.nl ister en wethouders van Soest maken in ver- het bepaalde in artikel 26 van het Besluit ad- eve bepalingen inzake het wegverkeer •ekend, dat zij besloten hebben: r I genoemde van ons besluit van 7 juli 1999: net de plaatsing van bord Cl 2 -gesloten voor rtuigen- met het onderbord "ma t/m vrij 3.00 en 16.00 - 18.00 h" op de Den Blieklaan ri van de inrit van perceel Den Blieklaan 1, op seweg ten oosten van de Wieksloterweg o.z. Foekenlaan ten westen van de aansluiting ;ntiaanlaan en de tussenliggende weggedeel- s de spitsuren op werkdagen te sluiten voor motoren", in te trekken, zie hieronder. GELEN I.V.M. SKATETOCHT 10 SEPTEM- STERBERG ;ster en wethouders van Soest maken in ver- de skatetocht op vrijdag 10 september 2004 berg en gelet op het bepaalde in artikel 26 esluit administratieve bepalingen inzake het er (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: 10 september 2004 van 13.30 tot 15.30 uur; middel van het plaatsen van bord C2 -een ig ver keer- en C3 -verboden in deze richting ille bestuurders- van het RW-90 in zuid-oos- richting voor bestuurders verboden te ver- Mercury tussen de oostelijke aansluiting 0 en huisnummer 249; middel van fysieke maatregelen de rijstrook e oneven zijde van Mercury over dezelfde af te scheiden van het overige verkeer; middel van het plaatsen van bord Cl 2 -ge- voor alle motorvoertuigen- van het RW-90 sluiten voor motorvoertuigen de Plesman- tussen de aansluiting Simon Stevinlaan en ithonie van Leeuwenhoeklaan, De Anthonie eeuwenhoeklaan tussen de Simon Stevinlaan aansluiting met de Christiaan Huygenslaan; middel van fysieke maatregelen de rijstrook e oneven zijde van de Christiaan Huygens- if te scheiden van het overige verkeer, zie hieronder. BRADERIE IN WINKELCENTRUM SOEST- ister en wethouders van Soest maken in ver- het bepaalde in artikel 26 van het Besluit ad- ive bepalingen inzake het wegverkeer ekend, dat zij besloten hebben: 1 met de Najaars braderie in winkelcentrum I op vrijdag 10 september 2004 van 9.00 tot irichtingverkeer opheffen op het Plein van iddel van bord Cl van bijlage I van het RW- oten te verklaren voor verkeer de Soestér- itraat vanaf de ingang van het parkeerterrein ansluiting met de Korte Ossendam en de amp Pelsweg. ighebbenden kunnen tegen dit besluit be- cen bij het college van burgemeester en wet- innen zes weken na de datum van de be- ig. Het bezwaar dient te worden gericht aan i van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en jen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over ran de Algemene wet bestuursrecht zijn van waar is gemaakt kan ook om een voorlopige g worden gevraagd, als er tijdelijke maatre- g zijn waarmee niet tot de beslissing op het hrift kan worden gewacht. Het verzoek moet daan bij de president van de rechtbank te istbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is echt verschuldigd van 136, voor een na- soon of 273, voor een rechtspersoon. Ti- de Algemene wet bestuursrecht is van toe- nderhoud en Reparatie alle merken P.K. station v Suzuki Specialist en verkoop auto's Verl. Talmalaan 50 - Soest Telefoon 035-6023608 sbedrijf tallaties lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven nstallaties Isafdeling SOEST TEL. 035-6019954 WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 5 Onze plaatsgenoot Jan Postema doet, zoals de laatste jaren tradi tie is geworden, ook deze zomer in de Soester Courant verslag van zijn belevenissen op reis. Dit jaar is hij afgereisd naar Finland De Finnen houden er ook wel van om af en toe met een 'leeg orkest' te zingen, oftewel karao- ke. In een restaurant in Rovanie- mi had ik het genoegen dat mee te mogen maken. Sommigen de den het wel aardig. Alles in het Fins, dus ook Sinatra's I did it myway. Eén van hen had de smaak zo te pakken dat-ie wel drie keer op trad. Hij ging voor het scherm staan alsof hij voor Carré stond, maar hij zong zó vals dat het eten in je mond verzuurde. Blijkbaar lidorde hij dat zelf niet; je vraagt "e af of hij andere muziek hoort jan iemand die wel toon kan löuden. Ik heb een man gekend die duizenden klassieke cd's had [ongetrouwd en eigenlijk een ver wend kind dat nog nagels bijt), die log geen drie maten kon zingen. Daar zit wel ironie in. De laatste caraokeman deed het in zijn pit- jullkostuum helemaal niet gek, naar toen hij na afloop lallend angs de tafel ging, werkte de or debewaker hem snel de deur uit. Alcohol in Finland. Men zegt dat van de Scandinavicrs de Finnen de zuipschuiten zijn. Ik heb nogal wat drinkebroeders op marktplei nen bijeen zien zitten. The alco- iolic league in congregation. In de krant komt geregeld het woord rattijuoppous (letterlijk 'stuurge- ruip') voor, rijden onder invloed. Tet land is rijk aan meren dus is er ook ruorijuoppous (ruori oer), varen onder invloed. Op 23 augustus wilde de politie van Rauma een dronken bootsman lanhouden, maar hij sprong over )oord om ervandoor te zwem- nen. Dronken ligt dicht bij ver dronken en de politie hoefde naar te wachten tot de man in zijn eigen filmische scène weer aan and kwam. De dag daarop haal de een piloot van Finnair het nieuws. Hij had van Manchester wel erg zwierig de lucht in gewild, maar na een blaastest nam de po- itié hem mee en de vlieger ging niet op. En dan hebben we ook oé die andere hoogvlieger, de 'arend' van de Finse skischansen, Matti Nykanen. Al die edelmeta len plakken die hij bij elkaar had gesprongen waren te zwaar voor hem. Alcohol en agressie werden zijn deel. Hij was al eens wegens mishandeling veroordeeld en nu was het weer raak. Zijn vrouw Mervi laat de boulevardbladen bv de blauwe plekken op haar dikke buik zien. De dader op een foto ernaast heeft nagelschrammen op zijn wang. Het is dus smullen. In Kuhmo, Lieksa, Juva en elders zie ik 's morgens de kinderen op hun fiets naar school gaan. Helm op. Dat is wettelijk verplicht, voor alle Fietsers trouwens. De helft van alle Setsongevallen in Finland gaat gepaard met hoofdletsel en de helm kan dat tot een kwart te- ugbrengen. Niet dragen wordt liet beboet. Basisscholen eisen bij le toelating dat de kinderen met ïelm op naar school komen. Veel >ubers vinden die helm maar kin- ierachtig en lullig. Zij malen niet Durf aan milieu te verdienen!'. Met deze slogan werft de pro vincie Utrecht kandidaten voor de provinciale Milieuprijs 2004. Deze prijs is bedoeld voor bedrijven en instellingen die in hun bedrijfsvoering mi lieuwinst boeken en daarmee een positieve bijdrage leveren aan het milieu. Drie kandidaten ontvangen een jeldprijs. De winnaar krijgt 4500,00, de tweede en derde irijswinnaars ontvangen 700,00. De prijzen moeten worden besteed aan nieuwe milieu-investeringen linnen de bedrijfsvoering. Aan melden kan tot 22 oktober, de prijsuitreiking is op 9 december door de milieugedeputeerde, de iecr Binnekamp. Kandidaten kun nen zich zelf aanmelden voor de provinciale Milieuprijs, maar ook door anderen worden voorgedra gen. Criteria Er zijn verschillende criteria waar aan kandidaten voor de Milieuprijs 2004 moeten voldoen. Zo moet de kandidaat onafhankelijk en zelf standig in de provincie Utrecht zijn gevestigd. Daarnaast moet de kan didaat zich hebben ingespannen op ïiet gebied van milieu door bijvoor beeld: Energiebesparing; Duurzame vervoersmaatregelen (kilometer- en brandstofbesparing, alternatieve manieren van ver voer); Recycling/afvalvermindering; Milieuvriendelijke methodes in de landbouw; Maatschappelijk verantwoord ondernemen; Waterbesparing. Natuur- en Milieuprijs De feestelijke uitreiking van de Provinciale Milieuprijs vindt plaats om aansprakelijkheid, de verzeke ringsmaatschappijen wel. In Kuhmo heb ik op een van de weinige zonnige dagen een fiets tocht gemaakt. Het maakte eigen lijk niet uit in welke richting ik ging, het is overal even mooi (of saai). Om toch een doel te heb ben koos ik een monument van de Winteroorlog die op 30 november 1939 begon met de inval van de Russen en drie en een halve maand zou duren. De Finnen sloegen de Russen terug, maar moesten later in de 'vervolgoor- log' eieren voor hun geld kiezen voor behoud van hun onafhanke lijkheid. Het was, zegt de schrijver Vainö Linna, de beste oorlog tot dan toe. Beide partijen kwamen als overwinnaar uit de strijd, de Finnen wat minder omdat ze land moest afstaan. Door Kainuu, de streek waarin Kuhmo ligt, loopt het Finse Pieter pad, het UKK-pad (UKK vaellus reitti) van 240 km dat ongeveer parallel aan de Russische grens loopt en waarlangs de trekker kan genieten van de Finse wildernis. UKK staat voor Urho Kalevi Kekkonen, president van 1956- 1981. De vernoeming is geen loos gebaar. Kek kwam daar vaak in de winter en tot op hoge leeftijd maakte hij fikse skitochten. Kek junior liep de 100 m in elf secon den en was eens Fins kampioen hoogspringen. Een vrouw herin nerde zich als meisje in 1929 bij een atletiekwedstrijd geweest te zijn in Kajaani waar in de finale van de 100 m uitkwamen Kekko nen, Kokkonen en Kukkonen. Word je tweede, dan heet dat 'kak- konen'... Na Kuhmo ben ik verder naar het zuiden afgezakt: Joensuu, Savon- linna, Mikkeli, Kouvola en Por- voo. De laatste vind ik het mooi ste plaatsje van Finland. Het oude deel ligt tegen een helling en omhoog gaande passeer je over hobbelkeien houten huizen naar de kerk en het stadhuis. In die kerk heeft in 1809 tsaar Alexander I gezeten (de stoel staat in het na tionaal museum in Helsinki) toen zijn land nog in strijd was met Zweden en de facto Finland al had overgenomen. De tsaar zegde tegenover de bijeengeroepen Landdag Finland als Groother togdom zekere rechten toe. Rech ten die de Finnen later telkens hebben moeten bevechten tot hun onafhankelijkheid in 1917. Met een grote boog om Helsinki ben ik aangekomen in Naantali in het zuidwesten, waar de veerbo ten naar Zweden vertrekken. Een dikke 6000 km is er op de teller bijgekomen. Op veel wegen reed ik vaak alleen. Hier en daar ver spreide huizen. Af en toe drong een vluchtige geur van houtvuur mijn auto binnen, die vage niet te verwoorden gevoelens losmaakte uit de oudere lagen van mijn ge heugen. The road that leads to nowhere, the road that leads to you (Enya). Jan Postema Turku, Finland 28 augustus 2004 Maandagavond werd in De Plantage - het nieuwe (school)gebouw aan de Smits- weg - voor de tweede keer een wijkavond voor bewoners van Smitsveen gehouden. De orga nisatie had gerekend op 60 be woners, maar er kwamen er drie keer zoveel! Iedereen die een rol speelt in de wijk - ambtenaren, wijkbeheer- teams en andere betrokkenen - werd aan het publiek voorgesteld. Er was een powerpoint-presenta- tie en een informele markt, die geopend werd door wethouder Harry Witte. Er waren diverse kra men in het nieuwe school ncerge zet, waar iedere organisatie uit de wijk folders en informatiemateriaal had klaar liggen en die gretig in een tasje werden gestopt. De avond kreeg een waardig besluit, waarbij het feestprogramma van 18 september, de officiële opening van het Breed Educatief Centrum de Plantage (zoals het gebouw of ficieel heet) bekend werd gemaakt door Frans Bos. Die dag staan er tussen 12:00 en 16:00 uur allerhande activiteiten op het programma, compleet met reclamevliegtuigen, parachutisten, een clown en veel muziek: een sal saband, een dixielandband, een orgelman, een kinderkoor en de Veel wijkbewoners kwamen al vast een kijkje nemen in het inwen dige van De Plantage. Foto: Frans Bos. op 9 december 2004. Tijdens deze uitreiking zal ook de Natuur- en Milieuprijs voor vrijwilligersorga nisaties worden uitgereikt. Deze prijs wordt beschikbaar gesteld door de Natuur en Milieufederatie Utrecht en het IVN Consulent schap Utrecht. Aanmelden voor de provinciale Milieuprijs 2004 kan tot 22 ok tober 2004, uitsluitend via www.provincie-utrecht.nl/milieu- prijs. Er is een middel tegen kanker, en dat middel heet geld. Dat is het thema van de KWF-collecteweek 2004. Met het geld dat de collec tanten ieder jaar ophalen, kan het KWF meer onderzoek mogelijk maken. Onderzoek waarmee bete re en minder ingrijpende behande lingen ontwikkeld kunnen worden. Waardoor kankerpatiënten en hun dierbaren veel leed bespaard kan worden, en waardoor kanker voor steeds minder mensen het einde betekent. De collectant van KWF Kankerbe strijding komt in de week van 6 t/ m 11 september weer met zijn bus aan de deur. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. Elke collectant kan zich legitimeren. KWF Kankerbe strijding is te herkennen aan het rood-wit-blauwe logo met de krab en aan het keurmerk van het Cen traal Bureau Fondsenwerving. Wie vragen heeft over kanker en kankerbestrijding kan bellen met de KWF Hulp- en informatielijn (gratis): 88 0800-0226622 (maan dag-vrijdag 10:00-12:30/13:30- 16:00 uur) of surfen naar www. kwfkankerbestrij ding.nl. Het was druk tijdens de Open Dag van Idea, kunstencen trum, theater en bibliotheek in Soest, afgelopen zaterdag. Overal in het gebouw heerste een inspirerende bedrijvig heid. Iedereen kon volop ge nieten, zich informeren en ple zier beleven. Het CultuurPunt presenteerde het duo Aartje Knol en Evelinc Hil- horst van accordeonvereniging Animato. Zij verwelkomden de belangstellenden op de brug. De eerste cursisten waren buiten ook al aan het werk te zien. Binnenge komen konden de kinderen zich uitleven op het maken van een groot schilderij. In de vaklokalen kon men kennis maken met de docenten van het kunstencentrum. Hier waren ook cursisten druk aan de slag met schilderen en beeld houwen. Kinderen konden meedoen met de proeflessen dans en er was een presentatie breakdance. De markt- kraampjes van de boekenmarkt stonden vol afgeschreven, maar vaak nog erg interessante en mooie boeken die veelvuldig van eigenaar wisselden. In de bibliotheek wer den de eerste dvd's uitgeleend, ter wijl de jeugd ontdekte hoe het is om op een eenwielfiets te rijden als een echte circusartiest. Bij het digitaal eiland werd uitge breid informatie gegeven over de grafische computercursussen en de cursussen voor de beginnende computergebruikers en internet ters. Tussen al deze activiteiten door liet het Cabaret van zich ho ren. Kinderen werkten bij het kinderatelier druk aan een groot mozaïek, ze konden kleien, spek steen snijden en kennismaken met toneelspelen. Het theater startte het seizoen met de jeugdvoorstel ling Tam Tammer Tamst. Al op de toegangsbrug naar Idea maakten de bezoekers kennis met de schilder- en tekencursus. Wie meer belangstelling heeft voor de cursussen kan van dinsdag t/m vrijdag (11:00-20:00 uur) en zater dag (11:00-15:00 uur) gratis een programmaboekje afhalen bij Idea of bellen met (035) 609.58.29. Veel informatie is ook te vinden op www.ideasoest.nl. Het theater heeft een kleurrijke jeugdtheater- ladder klaar liggen. Zo heeft men een compleet overzicht van alle voorstellingen die dit seizoen in het theater te zien zijn. De jeugd theaterladder is verkrijgbaar in de bibliotheek en bij het CultuurPunt- Soest. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Van tijd tot tijd bereiken ons via de c-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmo gelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leve ranciers' is dan ook om foto's/ plaatjes (bij voorkeur in jpg- formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders medewerking. Redactie 'Sacred dance' is een vorm van meditatief dansen waarvan een helende werking kan uitgaan. In een kring worden eenvoudige dan sen aangeleerd. Levendige dansen worden afgewisseld met meer verstilde bewegingen op klassieke, religieuze, eigentijdse en folklore- muziek. De cursus is geschikt voor alle leeftijden. Danservaring is niet no dig. Een kennismakingsles is altijd mogelijk. De cursus wordt gegeven door Fien Olthof in 'Idea', Willae- rtstraat 49, om de veertien dagen op maandagmiddag van 13:30 tot 15:15 uur, inclusief pauze. De cur sus begint op maandag 20 septem ber. Informatie en opgave: Si 602.57.50. Een adviserend referendum over de vraag of het beoogde ecoduct in Soesterberg er moet komen, krijgt de volledige steun van Soest 2002. En de gemeenteraad mag de uitslag ervan zeker niet naast zich neer leggen, aldus de oppositiepar tij die in de raad vier van de 27 zetels heeft. Het nut en de noodzaak van een brug voor dieren over de Amers- foortsestraat staat bij deze partij nog niet vast. 'Als het er toch dient te komen, dienen we nog eens goed te bezien of de voorziene plek juist is', laat de partij in een persbericht weten. Hoewel er officieel nog geen be dragen bekend zijn, wordt gesteld dat de kosten op 22 miljoen euro uitkomen. De kosten vallen onder meer zo hoog uit, doordat wonin gen en bedrijven moeten wijken voor het ecoduct. Berekeningen van derden voor een alternatieve locatie aan de Amersfoortsestraat vallen zes miljoen euro lager uit. Soest 2002 vindt het met het oog op die besparing de moeite waard een serieus onderzoek naar deze mogelijkheid in te stellen. Het ecoduct maakt onderdeel uit van het veelomvattende plan Hart voor Heuvelrug. Het is de bedoe ling dat dit gebied ecologisch wordt ingedeeld. Als er op de ene plek groen (bijvoorbeeld een eco duct) wordt gerealiseerd, ontstaat er elders ruimte voor woningbouw. Als het ecoduct er niet komt, be tekent dat tevens dat er in Soester berg geen nieuwbouw kan worden gepleegd. Krol is namens de ge meente nauw betrokken bij het project, waarin verschillende ge meenten, enkele ministeries, de provincies en een aantal organisa ties samenwerken. Schakel De financiering van het ecoduct komt uit de grondverkoop elders in de Heuvelrug. Zo vormt elk plan een schakel in de ketting die de betrokken partijen momenteel rijgen. Valt er centje uit, dan valt min of meer alles in duigen, is het standpunt van het college van bur gemeester en wethouders. Soest 2002 vindt de koppeling ecoduct-woningbouw onaccepta bel. Nieuwbouw in Soesterberg is hard nodig om het voorzieningen niveau in het dorp te handhaven en op peil te brengen en daarmee Soesterberg leefbaar te houden. Nieuwbouw mag niet afhankelijk worden gemaakt van de aanleg van een ecoduct, meent de partij. Ze stelt verder dat het geld dat nodig is voor het ecoduct sowieso gemeenschapsgeld is en blijft. Van daar dat Soest 2022 een warm voorstander is van een adviserend referendum. muziekschool. Verder is er een postcodeloterijshow (met Gaston), een kinderkunstwerk, een live-uit zending van Radio Soest en zijn er volop poffertjes, appelflappen en Turkse pizza's verkrijgbaar. In de komende weken volgt nadere in formatie over het openingsfeest. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Artishock-exposanten in sep tember zijn de Soester ama teur-fotografen Anjo Fasten (56) en Die de Metz (63). Wat beide mannen verbindt is hun passie voor de (analoge) zwart- witfotografie. Ze komen elkaar wekelijks tegen in de open doka in het Amersfoortse ste delijk gymnasium. De uit hun liefhebberij voortkomende ontmoeting begon tien jaar ge leden in de doka van C-drie (thans 'Idea') op een cursus bij docent Nol Visser. In de keuze van hun onderwerp hadden zij geen groter contrast kunnen bedenken. Toch is er één onmiskenbare overeenkomst: bei den portretteren mensen of groe pen van mensen. Anjo Fasten ging daarvoor anderhalf jaar geleden een maand naar Ethiopië, terwijl we via de lens van Die de Metz ge tuige zijn van de jaarlijkse Gay Pa rade in de Amsterdamse grachten. Die de Metz begon rond zijn twaalfde te fotograferen met een klapcamera met doorzichtzoeker. Daarna werd het een Ikoflex 6x6. Zijn vader stimuleerde hem zelf te ontwikkelen en af te drukken in de doka thuis. Af en toe gebruikt hij de onverwoestbare Rolleiflex nog, die hij in 1960 kocht. Nu werkt hij met een Canon EOS 3. Die: 'Mijn fotografische interesse is breed. Ik houd van landschapfotografie, maar ik fotografeer het liefst men sen, zowel in de werkomgeving als in portretvorm. Voor de serie die hangt bezocht ik enkele jaren ach tereen de 'Canal Parade' in Am sterdam. Handicap daar is dat je meestal staat 'vastgepind' tussen de mensen. Belangrijk vind ik dat je de mensen die je fotografeert - sommigen weten het, anderen niet - altijd in hun waarde laat. Ik hoop dat ik laat zien dat ze met overtuiging en plezier uitdragen waar ze voor staan.' Anjo Fasten herinnert zich nog het Agfa-boxje van zijn ouders. Door slag voor zijn liefhebberij gaf ech ter de spiegelreflexcamera die hij rond zijn dertigste van een vriend in bruikleen kreeg. Zelf schafte hij daarna een Asahi Pentax aan en later de Nikon-spiegelreflex, waar hij nu nog werkt. Anjo: 'Ik heb een passie voor analoge fotografie.' Het ambachtelijke proces waarmee wij ons in de donkere kamer bezig houden, zoals het ontwikkelen van de films en het afdrukken van de negatieven spreekt mij enorm aan. In de doka houden we ons uitslui tend bezig met zwart-wit afdruk ken. De uitdaging van dit werk zit in het maken van de perfecte ver groting. Het hoeft geen betoog dat dit tijd en geduld vergt. Van mijn reis naar Ethiopië toon ik 12 foto's op 30 x 40 cm. formaat. Mijn in teresse voor Ethiopië kwam o.a. door vrienden die met de stichting Meskerem (www.meskcrem.org) Ethiopische projecten ondersteu nen. Ik heb van deze reis ook kleu ren dia's gemaakt waarvan tijdens de opening in de filmzaal een doorlopende serie is te zien.' De feestelijke opening van de ex positie is op zaterdagavond 4 sep tember om 20:00 uur in Artis- hock, Steenhoffstraat 46a. De ope ning wordt zoals altijd gecombi neerd met Artishocks JazzClub, waarin het huisensemble Perron 5B optreedt. De expositie is open dinsdag-, woensdag- en vrijdag 10:00-12:00 uur en op de fiJm- huisavonden (zondag en maandag 21:.30-22:30 uur). Iedereen is wel kom; de toegang is gratis. Informa tie: Semmy Prinsen, huismeester SB (035) 601.95.77. "vV* J'«" INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Wat lees ik nu in de krant: wij krij gen een buitenbad, zij het een bad voor kinderen tot 10 jaar. Maar ja, het is een buitenbad en voor mijn kinderen ideaal. Maar het zouden de inwoners van Soest weer eens niet zijn, die er nu al bij voorbaat al last van hebben. Ze hebben last van het water en het gespeel van kinderen. Nou, ik vind het gewel dig. De bewoners van het naastge legen pand kunnen dan niet meer van hun rust genieten. Nu heb ik voor deze mensen een tip. Ver koop nu het nog kan en ga lekker in een hutje op de hei zitten dan heb je van niemand last. Iedereen in Soest loopt met warm weer te zeuren dat het Soester Na tuurbad er niet meer is. Nu komt er waarschijnlijk iets in de vorm van een buitenbad, krijgen we dit weer. Nou beste mensen, volg mijn tip op, nu kan het nog. Met vrien delijke groet. J. Verwoerd 147.500,- k.k. Colenso, Soest In rustige woonomgeving, nabij paleis Soestdijk, 2-kamer parterre appartement (ca. 50 m') met grote tuin op het zuiden. Indeling: hal, bijkeu ken met aansl. wasm. droger, mod. keuken met inb app (koelkvriesk ker. kookplt), woon- eetk., slpk. met deur naar achtertuin en douche cel met toilet. Algemeen: dit appartement verkeert in goede staat van onderh. en is o.a. voorzien van. laminaatvloer, kunstst. kozijnen, dubbelglas en gr. tuin. Servicekosten- 89,- per maand. (incl. o.a, brandverzek glasverzek., voorschot gas c.v., watergebr., onderh. en opbouw reserve). Aanvaarding in overleg. 469.000,- k.k. Kerkpad Noordzijde, Soest In rustige woonomgeving met fraai uitzicht, op loopafstand van centrum ligt deze vrijstaande semi-bungalow met garage, tuinkas en vnje ach tertuin (ca. 541 mJ) Indeling; entree, hal, rn.k., woonk. met openhaard, keuken met inb.app. (vaatw. koelk met vriesv., elektr. kookpl badk en toilet, ouderslpk. met schuifpui naar zonnige achtertuin. Verdieping: overloop, 2 gr. slpks., extra bergruimte, c.v.-opstelling. Algemeen- deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van: ged. dubbel glas, velux dak ramen en uitbreidingsmogelijkheden. Aanvaarding in overleg 229.000,- k.k. Valeriaanstraat, Soest In rustige en gezellige woonomgeving gelegen Indeling: gang. meterkast, inpandige garage, ruime woonkamer met balkon aan achterzi|de. moderne keuken (American Kitchen) met balkon aan voorzijde 2e verdieping: overloop, tweede slaapkamer (voorh 3), en badkamer met ligbad en 2e toilet Algemeen 395.000,- k.k. Van Weedestraat, Soest voning ve dubbel erker (circa 46 m;' Verdieping overloop, grote slaapk met erker en vaste kastenwand, twee slaapk lu-e bad! met 2e toilet, whirtpool, wastalckombaparte douche met massage-unit Algemeen Deze maisonnette is afgewerkt tclputz, "decor wanden, "lu<e sanitair en tegelwerk, "dubbel glas etc Goederen/personen lilt aanwezig. Ml C 75.- per maand €219.000,- k.k. Weteringpad, Soest Op modern bedrijventerrein, nabij uitvals wegen, gelegen bedrijfshal (bj. 1998) van ca 240 rrv' (beg. grond ca 120 m' en ver dieping ca 120 mJ) en 2 parkeerplaatsen. De bedrijfshal is o.a. v.z.v krachtstroom installatie, toiletgroep met keuken, ver- lichtingsapparatuur en alarminstallatie. B.T.W. regeling van toepassing Aanvaarding in overleg "-®* 1Makelaardij, hypotheken en assurantiën www.vbo.nl Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 info@vanbreukelenvastgoed.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 5