moiL 'Brug voor de hele samenleving' Soest beconcurreert theaters 'Bestel Mar' en 'Dikke Nel' KLEINTJES Feest voor man en paard WKÊÊÊÊÊÊ^Ê IVESTRA Uitslagen schieten van gilde Koning Jan Smeeing (58) gaat op herhaling dag 5 sept. GROTE )IENMARKT Gildefeesten allang geen 'katholiek onderonsje' meer Spierpijn Kunt u ook iets doen oor de Uitslagen Gildeloop van AV Pijnenburg Vlekkeloze organisatie van WPE punten. DRRUIMTE op b.g. rheaddeur. 275 m2, oplevering, 1300,- btw. Info: E&B vast- tel. 035-6026972/ 9178. 9KCURSUS. Bijlesssen. ing bij het schoolwerk ilproblemen. Bel Tra- •6017089. jzellige mensen vin- euk om deze winter IYONG-SPEL onder te krijgen? Ook leuk at al onder de knie 6026175. 5ACRED DANCE 1 x amid. 13.30-15.15 in Viilaertstr. Aanvang Proefles mogelijk. 750. esteinweg 60 Soest oon 601 32 88 koopt 1PEN, IJZER, R en METALEN Wasiel Steitner= WONING STOFFEREN op z'n best. Wonen in stijl. De winkel met Service waar u altijd slaagt. Lange Brinkweg 38. Van Breukelen, vast goed! Makelaardij, hypotheken en assurantiën. Ook voor ver koop van uw woning, gega randeerd bespaard u op de vaste kosten (soms wel dui zenden euro's). Bel, mail of maakt u een afspraak, voor een vrijbl. gesprek 6017962, info@vanbreukelenvastgoed.nl, www.vbo.nl (om alvast een idee te krijgen). Voor TAPIJT (op voorraad), gordijnen, etc. Michel Rietveld Woninginrichting, Steenhoff- straat 50, Soest. Tel. 035- 5238324. Openingstijden: ma. 13.00-18.00; vrijd. 10.00- 18.00 en 19.00-21,00; zat. 10.00-17.00 of op afspraak. Nieuwe computer nodig? Problemen met uw oude? Computer upgraden? WH- COMPUTERS tel. 6090443. Van de Groep PIANO'S, vleugels. Mooie collectie piano's, stemmen, transport, huur met recht van koop. Bel voor bezoek showroom: 06- 51244964/033-2984376 Bunschoten. www.piano-groep.nl. lag na 12.00 uur iESLOTEN. ROMEKAMEUBEL altijd de goedkoopste. Weteringpad 60 t.o. Karwei. 06-53784257. adere woensdag geplaatst in de Soester Courant toop gevraagd 7. Woningruil tuur aangeboden 8. Diversen ïuur gevraagd 9. Handel Koningsschieten Nieuwe gildekoning: Jan Smeeing. Oud-koningen kampen; Peter Kuijer. Kop: Henk van Dorresteijn (vogel A), Henk Hagen (vogel B). Vleugel 1: Jacco de Bruin (A), Wim Hilhorst (B). Vleugel 2: Cees de Bruin (A), Rijk van Doorn (B). Staart: Bertus Hilhorst (A), Henk Hagen (B). Kampioenschap Soest Gildeleden: 1. Frank Spijker, 2. André van den Breemer, 3. Ro- bert van Asch. Anderen: 1. Marco Engberink, 2. Dick Pronk, 3. Frans de Boer. Dames: 1. Germa van Steen, 2. Corry van den Heuvel, 3. Jo- landa van den Heuvel. Dames klos drietallen: 1. Mar- ja de Boer, Truus Engberink en Gosja Jabslonska. Jan Smeeing gaat op herha ling bij het Groot Gaesbeek- er Gilde. Zondag werd hij op De Blaak gehuldigd als de nieuwe koning van de groot ste vereniging van Soest. Op zondag 31 augustus 1986 gebeurde hetzelfde. Toen was hij 40, had hij 120 concurrenten en waren er 336 kogels nodig om de beslissing te forceren. Dat deed hij rond de klok van half vijf. Ditmaal was de 58-jarige Soes ter voor de vierde keer aan de beurt in het deelnemersveld van 118 gildebrocders en trof hij, om ongeveer kwart over vier, op het 424u schot het laatste stukje hout van de vogel, dat in tweeën naar beneden stortte. Destijds was Smeeing de ne gentiende koning sinds de mo derne gildefcestcn die in 1960 een aanvang kregen. Achttien jaar later mag de projectontwik kelaar zich rekenen tot het se lecte gezelschap van zeven gil- debroeders die meer dan één keer koning waren. In 1986 volgde hij Harry van der Zou- wen op, die met drie titels (1974, '80 en '85) nog steeds de kroon spant. Smeeing had toen de eer om een jaar daarna als koning het Landjuweel in te gaan. Nu loste Smeeing met zijn wel gemikte schot John van Kem pen af, de eerste Soestcrbergse gildekoning. Smeeing zal de komende twaalf maanden vaak met het gildekorps op stap gaan. Hij Iaat zich daarbij ver gezellen door zijn vrouw Corry en is apetrots dat zijn dochters Marieke en Manon zijn hofda mes zijn. PAGINA 6 \SSERIE KEUZEMENU €19,75 SEPTEMBER 2004 Graved lacks (gemarineerde zalm) Gebakken geitenkaasje met pruimencompote Spinaziesoep met crostini en gedroogde ham van gebakken tongschar en muifilet met basilicumsaus Kalfsossobuco in rode wijnsaus Lasagna met gebraden rundvlees en chorizo Wentelteefjes met geconfijte mango Meringue met warme kersen en roomijs Koffie of thee met bonbon IASSERIESCHOTEL VAN DE WEEK 11,35 raag onze medewerk(st)ers naar de samenstelling Op maandag menu inclusief glas wijn en kopje koffie 2p«m <«°P"»*dagen) Soeslerbergsestraat 188, Soest 035-603 60 10 www.soesterduinen.nl op smententerrein ■ngh te Soest deelnemers ok een kraampje 1343-442962 AJ.W. Bedrijfshygiëne ook particulieren Ongediertebestrijding tevens HOUTWORM/BOKTOR verdelging Bel. 033-2462248 06-53446804 e-mail:inib@ajw.nl 8,62 10,29 11,95 13,62 15,29 20,28 23,62 25,28 26,95 in: an; n iet kantoor van de Soester Courant, luldigde bedrag dient contant te worden betaald. jeplaatst te worden op woensdag Totale bedrag te voldoen incl. BTW WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 Wie nog denkt dat de gildefees ten een 'katholiek onderonsje zijn' komt bedrogen uit. Na tuurlijk heeft het Groot Gae- sbeeker Gilde ook op het ker kelijke vlak zijn voorschriften en tradities, maar tijdens de gildefeesten heeft het maar één loei: een gemeenschapsgevoel reëren. Als geen ander slaagt iet korps daar telkens in. De massale toestroom van mensen n de afgelopen elf dagen heeft dat icwczen. 'Uit de grote belangstel- ing kun je alleen maar opmaken lat het gilde een brug heeft gesla- ;en voor de hele samenleving. Dat cdereen zich hier thuis voelt. Elke jezoekcr die op het terrein komt, ■oelt zich onderdeel ervan', stelde luderman René van Hal dagelijks ast. )e Blaak is dé vaste locatie voor et koningsschieten, maar in de oop der jaren meer nog uitge roeid tot een sociale ontmoetings- »lek voor duizenden Soesters van lle leeftijden en bijna alle pluima- ;cs. Geen evenement in Soest, zonder die te kort te doen, kan zich wat dat betreft meten met de gildefeesten. Het Groot Gaesbccker Gilde boogt op veel ervaring in organise ren, beschikt aan de Ferdinand Huycklaan over een unieke locatie met veel mogelijkheden, heeft de middelen om faciliteiten te schep pen en stelt deze met alle liefde ter beschikking aan andere verenigin gen. Dat biedt veel perspectief voor een gevarieerd programma en heeft ontegenzeggelijk een cumu latief effect op de verbondenheid in het 'Soestse'. Schot in de roos Dat de feesten in de laatste weck van augustus worden gehouden, is ook een schot in de roos. Tussen de zomervakantie en de start van de reguliere seizoensactiviteiten hebben de meeste belangstellen den weinig andere verplichtingen en anders maken ze nog wel tijd voor een bezoek aan De Blaak. Zelfs bij de planning van vakanties wordt er rekening mee gehouden. De meeste onderdelen, waarvoor een toegangsbewijs moest worden aangeschaft, waren uitverkocht. Voor de zaterdagavond was 24 uur na de verkoopstart geen kaart meer verkrijgbaar. Het dansfestival en de musicalavond werden opge voerd voor zevenhonderd mensen, Rowwen Hèze speelde voor 1600 man, Arne Jansen vermaakte vier honderd ouderen, de dj's van Ra dio 538 bedienden 1700 jongeren. Maar ook bijvoorbeeld de kinder spelen (zaterdag 400 en zondag 600 deelnemers) en de fietstochten (175) waren een publiekstrekker. Ook mensen die misschien op zich weinig met het gilde hebben, wis ten toch de weg naar De Blaak te vinden, zo bleek. Dat was in voor gaande jaren niet anders, maar dit keer was de belangstelling over weldigend. Zondagmiddag, toen het koningsschieten nog aan de gang was, stond het grootste deel van het weiland vol en waren ook, beide tenten nagenoeg gevuld. Daarbij kwam nog eens dat de weergoden de gildefeesten gunstig waren gezind. De optocht met ol dtimers tractors was nat, maar ging onverstoord verder. En vrijdag avond moest de huldiging bij de woning van koning John van Kem pen worden afgelast, maar verder was het buiten aangenaam vertoe ven. Saamhorigheid Het plezier dat wordt beleefd, brengt niet alleen duizenden men sen op de been, maar houdt ook honderden vrijwilligers óp de been. Zij leverden de afgelopen weken een topprestatie. Van Hal: 'De medewerkers hebben allemaal een heel grote inspanning geleverd. Iedereen hielp tot diep in dc nacht mee en de kracht is toch wel dat zowel jong als oud dat doet, tot bij het broodjes smeren aan toe. Ze konden het volhouden, omdat de saamhorigheid groot is en ze zagen dat iedereen aan het genieten was.' 'Het is moeilijk om te zeggen of het dc beste gildefeesten waren, maar het waren in ieder geval hele goeie', zei ouderman Van Hal. 'Heel centraal stond het elkaar ac tief ontmoeten. Dat het zo kan, zonder incident, zonder wanklank, dat is toch geweldig.' Over veertien dagen beginnen de voorbereidingen voor de gildefees ten van 2005. Bundel alle krachten en je kunt alle theaters in Nederland en omgeving beconcurreren. Die gedachte gaf donderdagavond het succes weer van Mu sical Highlights. In de afwisselende, soms bloedstollende show passeer den musicals van de laatste halve eeuw de revue. Van 'Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen' (met kinderen in pyjama) tot het afsluitende 'Thank you for the music (gezongen en uitgebeeld door alle medewerkers) waren zevenhonderd paar ogen en oren onafgebroken op de bühne gericht. Muzikale arrangementen van PVO-dirigent Peter Schrieken, creatief sleu telwerk van regisseur Ab Faas, een professionele lichtshow, beelden van ansichtkaarten van oude Soester plekjes, het kon niet op. De zangers van het Julianakoor, Toont Goed, Chorus Line en het Soester Kinderkoor, de muzikanten van PVO, de accordeonisten van Animato, de solisten, de demo-gymnasten van De Springbokken en de dansers van Gerla waan den zich in het Circus of het Beatrix Theater. Ook Musical Highlights schreeuwt om een herhaling. Foto: Foto Bell ur_i| Kolr Een volle bak, dat was het zowat dagelijks in de grote gildetent. Row- VOIIti U4h wen Hèze, Radio 538, Arne Jansen, dansers, de Eemlander Blaaska pel, Jochem van Gelder, One Two Trio, De Diva's of Dance of Richard Hekkert, alles en iedereen mocht optreden voor een hossende feesttent. Foto: Foto Bell Gildefeesten zonder Volksspelen zijn als een stad zonder sport- en spel voorzieningen. Wie er aan wil meedoen, moet vooraf al snel zijn, want de deelnemerslijst is altijd lang van tevoren vol. Meer dan vijfhonderd sportieve enthousias telingen van 72 teams, die twaalf opdrachten moeten uitvoeren, ne men een nat pak en spierpijn voor lief. Bij de heren scoorde Nico Strumpel het meeste aantal punten (779). Het team van Wijnands In terieur Service ging met 450 pun ten bij de dames met de eer strij ken. Dc Soester Keitjes (400) en Van der Meer (377) deden het ook goed. De Mezenhof kreeg de aanmoedigingsprijs. Deze woon voorziening voor verstandelijk ge handicapten bracht een team op de been van medewerkers en bewo ners en werd 62c met 289 Optreden in het voorprogramma van Rowwen Hèze. Niet veel jonge amateurbands kunnen het Black Tuxedo nazeggen. De Soester formatie mocht een uur lang het publiek voorverwarmen. Dat de meningen ver deeld waren over het concert van de coverband is, gezien de leeftijd van de leden, niet vreemd en evenmin iets om lang bij stil te staan. Opmerke lijker was het dat enkele honderden bezoekers daarna niet of nauwelijks de moeite namen om Rowwen Hèze aan het werk te zien. Ofschoon ook zij 16 eutv entree hadden betaald, vonden ze het bij de bar kennelijk boeiender dan in het zicht van het podium en bestelden ze er nog maar een. Het gaat dan ook te ver om te stellen dat 'Los Limbos' de tent plat speelde. Fans genoeg, dat wel, zelfs hele echte die na afloop hun ongenoe gen uitten over het geroezemoes bij de bar. Hoe dan ook, op Rowwen Hèze zelf viel niets aan te merken. 'Dikke Nel', 'Zondag Zuiden', 'Auto, vlieg tuig, trein, boot', 'Limburg' en natuurlijk 'Bestel Mar' werden prima, soms bijna hartstochtelijk ontvangen. Wellicht komen Jack Poels en co. nog een derde keer. Foto: Foto Bell Meisjes t/m 12 jaar 1. Iris van Breukelen 5.45, 2. Nikki Klarenbcek 6.06, 3. Ju- dith Rasch 6.15. Jongens t/m 12 jaar 1. Tim Suijkerbuijk 5.05, 2. Jur- riaan Wouters 5.21, 3. Jasper Smits 5.27. Meisjes 13-16 jaar 1. Chantal de Groot 9.50. Jongens 13-16jaar 1. Niels Kleijwcgt 6.30, 2. Rcné Knoppcr 8.14.1, 3. Xander Ver- wcij 8.14.7. Dames 1. Evelien Broeke 41.19, 2. Wil- Iemijn Broeze 45.41, 3. Tessa Rossenberg 48.55. Veteranen 1. Rahel Bellinga 41.38, 2. Ja- net Wetser 43.16, 3. Martha van Hal 46.39. Heren 1. Wouter Buist 35.06, 2. Erik den Oude 35.19, 3. Ronald op der Heide 35.30. Tientallen ruiters en amazones ver zamelden zich zaterdagmorgen voor het volkspaardenfeest van de Warmbloed Paardenfokvereniging Eemland (WPE). Op pony's, Shetlanders en paarden, met of zonder aanspanningen, werd een urenlange sportieve strijd afgeslo ten met een parade. Ringsteken onder liet /.adel po ny's 1. L.E.M. Post, 2. I. van Bame- veld, 3. A.W. Pieneman. Bestgaande rijpony (kinderen t/m 12 jaar) 1. T. Roskam, 2. J. Barcndsen, 3. S.Y. Vermeer. Schoonste geheel bestgaande rij pony (kinderen t/m 12 jaar) 1. M. van Sligter, 2. J. Barcndsen, 3. G.M. Bon. Bestgaande rijpony (kinderen 13- 16 jaar) 1. L.E.M. Post, 2. L. Houtkamp, 3. C. van Duinkerken. Menwedstrijd aangespannen po ny's (kinderen t/m 16 jaar) 1. C. van Duinkerken, 2. M. Huis man, 3. P. Grootmeijer. Schoonste geheel bestgaande rij pony (kinderen 13-16 jaar) 1. M. Rigtcr, 2. D. van de Wete ring, 3. T.A.W. Kok. Bestgaande Shetlander 1. K. Vos, 2. S. de Koning, 3. E. de Goede. Schoonste geheel bestgaande Shetlander 1. E. Emma, 2. L. van de Kuit, 3. C. Keizer. Bestgaande rijpaard 1. R. van der Heide, 2. J.M. Post, 3. C. de Rijk. Menwedstrijd aangespannen po ny's (17 jaar e.o.) 1. S. Egbers, A.P.A. Hofslot, 3. G.A. Hilhorst. Menwedstrijd aangespannen paarden 1. E.J. van Loenen, 2. B. de Gooijer, 3. E.M. Kolb. R APR Korte Brink- ast. Huurprijs: e 695 o: 035-6025867. weg/Bedrijvenpark Mooie BEDRIJFS/ COMPUTERCURSUSSEN Windows, Word, Exel. Power Point, Access, FrontPage, internet, e-mail, typen, introductiecursussen, foto bewerking,. kindercursussen (vernieuwd). DataDidact Computeropleidingen: 035- 6022826; www.datadidact.nl Met het gildelied Babyloontje werd vorige week dinsdagavond in Soest opgestapt voor een dansende reis rond de wereld In de vrijwel uitverkochte gildetent smolten uiteenlopende culturen ineen. Het Internationaal Folk loristisch Dansfestival nam de 700 toeschouwers mee van de Achterhoekse boerendorpen tot de Afrikaanse binnenlanden, met onderweg Spaans emperament, Oost-Europese tradities en Hollandse klompen. Tijdens de 'ntermezzo's van het Spakenburgs Visserskoor zong de tent uit volle borst mee. De Soester Boerendansgroep, waaruit de organiserende stichting is voortgekomen, zette in alle opzichten haar beste beentje voor. Verrassing en wellicht ook hoogtepunt van de avond was het optreden van de groep uit Burundi die het publiek met haar krijgers en verder onder meer een wervelende percussieshow aangenaam kippenvel bezorgde. Onder mas sale samenzang op 'Rosamunda' blies de. Eemlander Blaaskapel het pro gramma uit, maar als een nachtkaars ging het festival zeker niet uit. Schreeuwt om een vervolg. Foto: Foto Bell Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Doneer uw bijdrage op giro 145.

Soester Courant | 2004 | | pagina 7