Raad stelt kaders voor begroting m Raadsagenda open voor inbreng van inwoners m Contact met de raad Klanten tev Result; lee Soes O MEER ZEGGENSCHAP DOOR BURGERINITIATIEF VERG woensdag 8 september 2004 Pagina 2 in. HOORZITTING OVER PROGRAMMABEGROTING 2005-2008 Inwoners van Soest die hun mening willen geven over de programmabegroting 2005-2008 kunnen op donderdag 7 oktober hun zegje doen tijdens een hoorzitting in het gemeentehuis. Leden van de gemeenteraad luisteren dan naar opmerkingen, vragen en bezwaren en betrekken die later bij hun beschouwingen in commissie en raad over de programmabegroting. PvdA hebben hun kanttekeningen geplaatst en zijn niet met alle onderdelen akkoord gegaan. GEEN INFLATIECORRECTIE Burgemeester en wethouders zullen de door de meerderheid van de raad aangegeven kaders Degenen die op de hoorzitting iets te berde willen brengen, kunnen zich tot en met vrijdag 1 oktober aanmelden bij raadsgriffier Rien van Vliet. "Het is echt een bijeenkomst waarbij de raadsleden luisteren en eventueel vragen stellen. Het is niet de bedoeling dat er discussies plaatsvinden. Dat gebeurt later in de commissies en in de raad", aldus Rien. De programmabegroting 2005-2008 is vanaf 17 september beschikbaar. In het voorjaar werd bekend dat door tegen vallende inkomsten van het Rijk een begrotings tekort voor de gemeente dreigde. In de afgelopen maanden heeft de raad daarom uitgebreid gesproken binnen welke kaders burgemeester en wethouders bezuinigingsvoorstellen moeten doen. Dat is nodig om de begroting van de gemeente voor de jaren 2005 -2008 sluitend te krijgen. PIJN VERDELEN Het uitgangspunt is dat de pijn over alle betrokkenen wordt verdeeld: de gemeente als organisatie, de instellingen en de inwoners. WD, CDA, D66, Gemeentebelangen Groen Soest en ChristenUnie- SGP hebben eind juni inge stemd met de zogeheten kaderstelling, die Als het in Den Haag regent...' als titel heeft. Met deze titel wordt verwezen naar de oorzaak van de ombuigingen: minder inkomsten vanuit de rijks overheid. Soest 2002 is niet akkoord gegaan met de kaderstelling. Groenlinks en INGRID KOOMEN-BEERMAN (GEMEENTEBELANGEN GROEN SOEST) De zomer is weer voorbij. De vakantie was heerlijk. Kamperen in Frankrijk, wat een ruimte en rust. Toch als ik Soest weer binnenrij denk ik: "Wat wonen we toch in een fantastische plaats." Bossen, polders, zandverstuivingen. Zijn we er wel trots genoeg op? Is het niet belangrijk om er voor te zorgen dat dit zo blijft? Kwaliteit van Soest, dat vindt Gemeentebelangen Groen Soest zeer belangrijk. Een mooie en prettige leefomgeving behouden en versterken. Ik vind het zelf zeer fijn wonen in Soest. Wij wonen in één van de mooiste plaatsen van Nederland. De Soesterduinen, de polders, de bossen. Een unieke plaats, waar het ook voor vele niet-Soesters fijn recreëren is. In het verleden namen we het in Nederland niet zo nauw met de natuur. Wegen, bedrijfsterreinen en woningen werden lukraak neergezet. Dat zorgt voor versnippering van de ruimte, van de natuur. Nu gaan we daar beter mee om. Het plan 'Hart van de Heuvelrug' is daar een goed voorbeeld van. Soest maakt onderdeel uit van een groter geheel en dan moet je over de gren zen heen kijken. Als er gebouwd wordt zal er op een andere plek natuur voor terug moeten komen. Zo zorg je ervoor dat ook voor de vol gende generaties natuur behouden en gemaakt wordt. Soms moeten hiervoor grote maatregelen getroffen worden, zoals het ecoduct. Dit ecoduct zal er voor zorgen dat de diversiteit in de natuur versterkt wordt. Het biedt ruimte voor planten en dieren zich verder te verspreiden. Er ontstaan verbindingszones naar andere natuurgebieden. Daar geniet niet alleen Soest van. Dat is van belang voor heel Nederland. Gemeentebelangen Groen Soest zet ook bij de behandeling van de begroting in op het duurzaam ontwikkelen van Soest, waarbij de kosten voor de burgers beheerst worden. Wij zetten hierbij in op 4 pijlers: Natuur en Milieu, Jongeren, Ondernemend Soest en de Gemeentelijke Huishouding. Als samenbindend en overstijgend element voor onze pijlers Natuur en Milieu en Ondernemend Soest zien wij de herontwikke ling van de vliegbasis Soesterberg. Natuur ont wikkelen in samenhang met bedrijvigheid en ondersteunend aan bedrijvigheid. Dan kan er weer een recreatiepias komen, dan krijgt de natuur de nodige ruimte en blijft er ruimte voor ondernemend Soest en Soesterberg. Meer weten over Gemeentebelangen Groen Soest? Kijk op www.gemeentebelangengroensoest.nl. Daar kunt u ook onze internet-enquête invullen. Het estafettestokje geef ik door aan Tijmen Koelewijn, omdat ik graag wil weten hoe hij denkt over het groen in Soest. 8 september: 16 september: 27 september: 28 september: 29 september: 14 oktober: RAADS- EN COMMISSIEVERGADERINGEN commissie Sport, Onderwijs en Welzijn gemeenteraadsvergadering commissie Bestuur en Middelen commissie Sport, Onderwijs en Welzijn. commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu gemeenteraadsvergadering De commissie- en raadsvergaderingen beginnen om 19.30 uur. De vergaderingen vinden plaats in de raadzaal in het gemeentehufs van Soest. De agenda en vergaderstukken liggen ter inzage in de hal van het gemeentehuis. Een compleet overzicht van de data waarop de commissies en de gemeenteraad vergaderen kunt u vinden op www.soest.nl BEGROTINGSBEHANDELING Op onderstaande data behandelt de gemeenteraad de programmabegroting 2005-2008. Onderstaande vergade ringen vinden plaats in de raadzaal en beginnen om 19.30 uur, met uitzondering van dé begrotingsbehandeling door de commissie Sport, Onderwijs en Welzijn. 4 oktober: Algemene beschouwingen 7 oktober: hoorzitting over begroting 2005-2008 II oktober: commissie Bestuur en Middelen 13 oktober 14.00 uur: commissie Sport, Onderwijs en Welzijn 13 oktober: commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu 2 november: gemeenteraadsvergadering LUISTER MEE OF LAAT VAN U HOREN U bent van harte welkom om tijdens de vergadering mee te luisteren vanaf de publieke tribune in de raadzaal. Ook is het mogelijk om aan het begin van de vergadering als inspreker te reageren op zaken die op de agenda staan of iets te zeggen over een onderwerp dat niet op de agenda staat. Wilt u gebruik maken van dit spreek recht voor een punt dat niet op de agenda van die avond staat, dan moet u dat wel uiterlijk op de dag van de vergadering voor 12.00 uur laten weten aan de griffier van de gemeente Soest: (035) 609 34 92. Voor punten die wel op de agenda staan, kunt u zich voor de vergadering melden bij de griffier. Wilt u inspreken tijdens de hoorzitting op 7 oktober, meldt dit dan uiterlijk I oktober bij de griffier. omzetten in concrete voorstellen voor de begroting voor 2005. Zo moet de komende jaren worden bezuinigd op het personeel van de gemeente. Volgens de raad moeten daarbij de gevolgen voor de gemeentelijke dienstverlening zoveel mogelijk worden beperkt. Een ander voorstel is om in 2005 geen inflatiecorrectie voor gemeentelijke budgetten en subsidies door te voeren. Het niet doorberekenen heeft weliswaar betrekking op één jaar, maar is wel structureel van aard. De consequenties van diverse andere voorstellen moeten nog worden onderzocht om duidelijk te krijgen hoeveel geld ermee kan worden bespaard. Het gaat dan bijvoorbeeld om het exploitatiebudget Informatie Auto matisering, de personeels formatie Sociale Dienst BBS, het inkoop- en Gnflier Rien van Vliet (midden):Tijdens hoorzitting luistert raad en stelt vragen' aanbestedingsbeleid, kosten leerlingenvervoer en de politiesurveillanten. Verder zou het uitvoeren van het onderhoud van sport accommodaties door verenigingen zelf kunnen leiden tot kostenvoordelen voor de gemeente en tot aanvulling van de geldmiddelen voor de verenigingen. Een win-winsituatie dus. Ook dit moet nog nader worden bekeken. BEGROTINGSBEHANDELING De gemeenteraad behandelt de programma begroting 2005-2008 in oktober en stelt de begroting vast in haar vergadering van 2 november. Daarbij wordt het beleid voor de komende jaren vastgelegd. De data van de begrotingsvergaderingen vindt u bij het overzicht van raads- en commissievergaderingen elders op deze pagina. HOORZITTING 7 OKTOBER 20 Wilt u tijdens de hoorzitting op donderdag 7 oktober iets zeggen over de begroting 2005- 2008? Neem dan uiterlijk I oktober contact op met griffier Rien van Vliet (tel. 035-6093492, e-mail vliem@soest.nl). U bent natuurlijk ook van harte welkom om mee te luisteren vanaf de publieke tribune. De hoorzitting begint om 19.30 uur en vindt plaats in het gemeentehuis. Wordt het tijd voor een speelplaats bij u in de buurt? Of is het schoolplein toe aan vernieuwing? U hoeft niet langer te wachten tot raadsleden dit soort voorstellen op de raadsagenda zetten. Sinds kort is het mogelijk om als inwoner een onderwerp of een uitgewerkt voorstel op de raadsagenda te plaatsen. Om het makkelijk te maken, kan het indienen van zo n burgerinitiatief niet alleen schriftelijk, maar ook digitaal. Het burgerinitiatief kan onder andere worden gebruikt om problemen in de directe leefomgeving op de agenda te plaatsen. Denk bij voorbeeld aan herinrichting van een groenstrook of het nemen van snelheidsbeperkende maatregelen. Met alles kan via het burgerinitiatief op de agenda worden geplaatst. Het is bijvoorbeeld niet toegestaan om via deze wég om belastingverlaging te vragen of een klacht te uiten. Wat wél de bedoeling is bij het indienen van een burgerinitiatief, is dat een ingediend voorstel door tenminste vijftig andere inwoners wordt onder steund. Het invoeren van het burgerinitiatief is een logisch vervolg op het recht van reactie, dat in de vorige raadsperiode werd ingevoerd. Dat geeft inwoners het recht om tijdens commissie- en raadsvergaderingen vragen te stellen en t>ENK MEE, PRAAT MEE.., verzoeken in te dienen. De werkgroep bestuur lijke vernieuwing achtte toen de tijd nog niet rijp voor het burgerinitiatief. Nu blijkt dat er veel gebruik wordt gemaakt van het recht van reactie, wordt alsnog overgegaan op het instellen van het burgerinitiatief. Dat gebeurt mede op voorspraak van de werkgroep Burgerparticipatie Wilt u eens met een raadslid van gedachten wisselen, een vraag stellen of gewoon uw mening laten weten? Neem dan gerust contact op. Alle contactgegevens van raadsleden en hun fracties vindt u in de gemeentegids op pagina 20 t/m 23. Daarnaast vindt u in de gemeentegids informatie over bijvoorbeeld inspreken bij raads- en commissievergaderingen. Heeft u geen gemeentegids, dan kunt u er één aanvragen bij de gemeente (035-609 34 11). Op de website van de gemeente Soest staan de gegevens van de raadsleden op www.soest.nl/smartsite3178.dws Via de site kunt u ook eenvoudig e-mail aan raadsleden versturen en kunt u onder andere doorklikken naar de websites van de verschillende raads fracties. Ook andere informatie van en over de gemeenteraad is te vinden op www.soest.nl. Komt u da raadsleden niet bij u in de j buurt tegen, neem dan gerust zelf eens contact met hen op. oensdag 8 september 2004 Pagii CLI Inwoners uit de gemeent met de sociale dienst zijn deze dienst opereert. Wc uitkomst van een enquêti nogal wat gebeurd. De so< zijn samengevoeg veranderde er tegelijkei invoering van de medewerkers van BBS dat Aan een deel van de klanten van BBS zijn enquêtevragen gesteld over de ervaringen met de bijstandsaanvraag, de betaling van de u kering en het hercontrolegesprek. Cruciale ond delen in het proces dus. De algemene tevreden heid is goed te noemen. Zo vindt een overgrote meerderheid dat de BBS-medewerkers hun klant correct te woord staan en terzake kundig zijn. Ook zijn voor iedereen over het algemeen de procedures duidelijk. "Je hebt toch te maken m mensen die in een afhankelijke positie verkerei en daar moet je op een goede manier mee omgaan", stelt Krijger. DOORLOOPTIJD De wethouder is tevreden over de gemiddelde doorlooptijd van de aanvragen levensonderhou Landelijk voorgeschreven is dat binnen 56 dagi die aanvragen moeten zijn behandeld. Bij BBS ligt dat op 42 dagen. "Het is belangrijk dat je VANAF VEERTIEN JAAR Opvallend aan het burgerinitiatief is dat Soest hiermee duidelijk laat blijken ook de mening en betrokkenheid van jongeren op prijs te stellen. Niet alleen kan iedere kiesgerechtigde een onderwerp of voor stel op de politieke agenda zetten, maar ook jongeren vanaf veertien jaar kunnen dat al doen. De raad beoordeelt ieder verzoek afzonderlijk. Als blijkt dat aan alle criteria is voldaan, wordt het onder werp de eerstvolgende vergadering behandelt. De indiener van het verzoek krijgt vervolgens de kans zijn voorstel of onderwerp voor de raad of raads commissie toe te lichten. Een voorstel of onderwerp op de raadsagenda plaatsen kan door een uitgewerkt voorstel op papier te zetten en op te sturen naar de gemeente (Raadhuisplein 1, 3762 AV Soest, t.a.v. de Griffie). Ook via de website van Soest, www.soest.nl, kan een voorstel worden inge diend. In mei zijn ir 689 enqui 'Wel Thuis leefbaarheid. 262 enquête OVERHEES De resultaten over de leefl positief: prettig wonen, be Minder goed scoren het v« veiligheid (vandalisme en brommers). Op de vraag of bewoners zi positief. Op de vraag hoe b prettig voelen in de wijk v\ onveilig voelen op straat. politie, toename van crimi genoemd. Daarnaast werd lawaai en/of vervuiling in zich onprettig door gedrag brommers en scooters in d SOESTERBERG Ook Soesterbergers wonen i Men gaf in hoofdzaak vier bewoners zich niet helema Onvoldoende winkels voor genoemd. Daarna kwamen openbaar vervoer en verkc Uit de vragen over specifie tevreden is over de bereik] spreken is men over de vei veiligheid (vandalisme en i bestrating en onvoldoende De resultaten van de Wel 1 zijn niet in deze resultaten tijdens de wijkavond op dc in het Dorpshuis in Soester' van de projecten over de le Bewoners kunnen op de a vinden (zie ook artikel ove WIJKBEHI 2.1 september, 26 okt De vergaderingen vinden plaats om 19.30 uur in D vindt plaats in de Plantage aan de Smitsweg 311 te gemeente Soesi WIJKBEHEE 30 september, 28 oki De vergaderingen vinden plaats om 19.30 uur i Contactpersoon is Carrien Eenhoorn, wijk< WIJKBEHEER 31 augustus, 28 septi De vergadering vinden plaats om 19.45 uur in de poe Contactpersoon is Benike van der Ploeg, v WIJKBEHEEF Dé vergaderingen vinden plaats om 19.30 ui Beckmanstraat 475 te Soest. Contactpersoon is Cari

Soester Courant | 2004 | | pagina 12