aPW mm 0%, deJ^ekenj I Klanten tevreden over sociale dienst BBS Resultaten enquête leefbaarheid Soesterberg en Overhees Opening Veenpark in Boerenstreek IEF nwoners op't Hoogt Verkeersregelaars vaker in beeld Buurtworkshops energie 'Wel thuis!' in Klaarwater Activiteiten ~]M Week van de Vooruitgang ptember 2004 Pagina j woensdag 8 september 2004 Pagina 3 CLIËNTENRAAD BEGIN 2005 VAN START 1, kosten leerlingenvervoer illanten. Verder zou het mderhoud van sport- r verenigingen zelf kunnen jrdelen voor de gemeente en de geldmiddelen voor de vin-winsituatie dus. Ook dit rden bekeken. HANDELING Dehandelt de programma- 8 in oktober en stelt de lar vergadering van j wordt het beleid voor de gelegd. De data van de ngen vindt u bij het overzicht lissievergaderingen elders orzitting op donderdag »n over de begroting 2005- terlijk I oktober contact op Vliet (tel. 035-6093492, .nl). >k van harte welkom om mee publieke tribune, it om 19.30 uur en vindt itehuis. Inwoners uit de gemeenten Soest, Baarn en Bunschoten die te maken hebben met de sociale dienst zijn over het algemeen tevreden over de manier waarop deze dienst opereert. Wethouder Bert Krijger van sociale zaken is blij met de uitkomst van een enquête waaruit die positieve waardering blijkt. "Want er is nogal wat gebeurd. De sociale diensten van Baarn, Bunschoten en Soest (BBS) zijn samengevoegd en moesten op elkaar ingespeeld raken. Bovendien veranderde er tegelijkertijd nogal wat op het gebied van wetgeving, zoals de invoering van de Wet Werk en Bijstand. Het is een compliment aan de medewerkers van BBS dat ze er met z'n allen de schouders onder hebben gezet om de dienstverlening goed te laten verlopen." A an een deel van de klanten van BBS zijn ^enquêtevragen gesteld over de ervaringen iet de bijstandsaanvraag, de betaling van de uit ering en het hercontrolegesprek. Cruciale onder- elen in het proces dus. De algemene tevreden- eid is goed te noemen. Zo vindt een overgrote ïeerderheid dat de BBS-medewerkers hun klanten arrect te woord staan en terzake kundig zijn. ok zijn voor iedereen over het algemeen de rocedures duidelijk. "Je hebt toch te maken met lensen die in een afhankelijke positie verkeren n daar moet je op een goede manier mee mgaan", stelt Krijger. OORLOOPTIJD je wethouder is tevreden over de gemiddelde oorlooptijd van de aanvragen levensonderhoud, andelijk voorgeschreven is dat binnen 56 dagen ie aanvragen moeten zijn behandeld. Bij BBS gt dat op 42 dagen. "Het is belangrijk dat je daar duidelijk over bent tegenover de klanten", zegt Wibo Rip van de afdeling BBS. 'Als je van tevoren aangeeft hoe lang het gaan duren, creëer je duidelijkheid. Als iemand weet dat een afhan deling zes tot zeven weken gaat duren is degene tevreden als het geld er ook echt is rond die tijd. Het is niet alleen een kwestie van een formulier invullen, er moet ook uitgezocht worden of een verzoek rechtmatig is. Soms ben je daarbij afhan kelijk van derde partijen, zoals bijvoorbeeld de Kamer van Koophandel. We slaan landelijk in ieder geval geen gek figuur." Er wordt nog bekeken hoe de doorlooptijd kan worden verminderd. BEREIKBAARHEID Om de kwaliteit van de dienstverlening verder te verbeteren, wil BBS proberen ook de telefonische bereikbaarheid van de consulenten te verbeteren, bijvoorbeeld door beter aan te geven wanneer de consulenten bereikbaar zijn. "Die bereikbaarheid ERTIEN JAAR in het burgerinitiatief is dat e duidelijk laat blijken ook i betrokkenheid van jongeren rilen. Niet alleen kan iedere ;de een onderwerp of voor- litieke agenda zetten, maar vanaf veertien jaar kunnen De raad beoordeelt ieder nderlijk. Als blijkt dat aan s voldaan, wordt het onder- tvolgende vergadering e indiener van het verzoek gens de kans zijn voorstel p voor de raad of raads- aten. trwerp op de raadsagenda :n uitgewerkt voorstel op ip te sturen naar de plein 1, 3762 AV Soest, t.a.v. Ie website van Soest, en voorstel worden inge- In mei zijn in Overhees 654 en in Soesterberg 689 enquêtes verspreid over het project 'Wel Thuis' (wonen en zorg in de wijk) en leefbaarheid. Hiervan zijn respectievelijk 289 en 262 enquêtes door bewoners teruggestuurd. OVERHEES De resultaten over de leefbaarheid in Overhees zijn over het algemeen positief: prettig wonen, bereikbaarheid, groen, water en straatmeubilair. Minder goed scoren het verkeer (te hard rijden en parkeerproblemen), veiligheid (vandalisme en inbraken) en overlast in de wijk (jongeren en brommers). Op de vraag of bewoners zich prettig voelden in de wijk reageerde 75 procent positief. Op de vraag hoe het komt dat bewoners zich niet helemaal of niet prettig voelen in de wijk werd in hoofdzaak geantwoord dat mensen zich onveilig voelen op straat. Dit is vooral 's avonds het geval. Onvoldoende politie, toename van criminaliteit en inbraken worden als redenen genoemd. Daarnaast werd aangegeven dat men hinder ondervindt van lawaai en/of vervuiling in de wijk en verkeersonveiligheid. Ook voelt men zich onprettig door gedrag van jongeren door overlast afkomstig van brommers en scooters in de wijk. SOESTERBERG Ook Soesterbergers wonen over het algemeen prettig in hun dorp (72 procent). Men gaf in hoofdzaak vier antwoorden op de vraag hoe het komt dat bewoners zich niet helemaal of niet prettig voelen in het dorp. Onvoldoende winkels voor dagelijkse boodschappen werd het vaakst genoemd. Daarna kwamen overlast van lawaai en/of vervuiling, onvoldoende openbaar vervoer en verkeersonveiligheid Uit de vragen over specifieke onderweipen bleek dat men in het dorp vooral tevreden is over de bereikbaarheid/ontsluiting en het groen. Minder te spreken is men over de verkeerssituatie (te hard rijden, parkeerproblemen), veiligheid (vandalisme en inbraken), bestrating en straatmeubilair (ongelijke bestrating en onvoldoende prullenbakken). De resultaten van de Wel Thuis enquête die in beide wijken zijn gehouden zijn niet in deze resultaten verwerkt. Voor een deel worden deze meegenomen tijdens de wijkavond op donderdag 9 september in Idea en op 14 september in het Dorpshuis in Soesterberg. Dan geeft de gemeente Soest een presentatie van de projecten over de leefbaarheidonderwerpen uit de gehouden enquête. Bewoners kunnen op de avonden aangeven wat ze van deze projecten vinden (zie ook artikel over de wijkavond op pagina 1). VERGADERDATA WIJKBEHEERTEAM DE ENG 21 september, 26 oktober, 23 november, 14 december |De vergaderingen vinden plaats om 19.30 uur in De Schoof, Molenstraat 142 Soest. De vergadering in september indt plaats in de Plantage aan de Smitsweg 311 te Soest Contactpersoon is Benike van der Ploeg, wijkcoördinator gemeente Soest, telefoon (035) 609 37 15. WIJKBEHEERTEAM SMITSVEEN 30 september, 28 oktober, 25 november, 9 december De vergaderingen vinden plaats om 19,30 uur in de Klimop school aan de Weegbreestraat 104-106 Soest. Contactpersoon is Carrien Eenhoorn, wijkcoördinator gemeente Soest, telefoon (035) 609 34 83. WIJKBEHEERTEAM SOESTERBERG 31 augustus, 28 september, 9 november, 7 december De vergadering vinden plaats om 19.45 uur in de podiumzaal van Dorpshuis Burgstede, Dorpsplein 17 Soesterberg. Contactpersoon is Benike van der Ploeg, wijkcoördinator gemeente Soest, telefoon (035) 609 37 15. WIJKBEHEERTEAM KLAARWATER 8 september, 10 november De vergaderingen vinden plaats om 19.30 uur in het ontmoetingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat 475 te Soest. Contactpersoon is Carrien Eenhoorn, wijkcoördinator gemeente Soest (035) 609 34 83 Wethouder Krijger: "Je hebt te maken met mensen die in een afhankelijke positie verkeren en daar moet je op een goede manier mee omgaan." van de consulenten zal nooit bijna hpndèrd procent kunnen zijn",aldus Rip, "want je kunt moeilijk verwachten dat iemand middèri in een persoonlijk gesprek met een klant de telefoon aanneemt. Dat gaat nu eenmaal niet. Honderd procent van de telefoontjes wordt aangenomen, maar niet alle maal meteen door de consulent van de klant." BINNEN BUDGET Verder wordt gekeken of sommige formulieren verduidelijkt kunnen worden en of de voorlichting over de bijzonder bijstand beter kan door bij voorbeeld een nieuwsbrief te laten verschijnen. Momenteel wordt ook gewerkt aan de voorbe reiding van de oprichting van een cliëntenraad. In november komt er een voorstel in de gemeente raad. De verwachting is dat, als de raden van Baarn, Soest en Bunschoten akkoord gaan, de cliëntenraad begin 2005 kan starten. Net als wethouder Krijger is ook Wibo Rip tevreden ovér de gang van zaken bij BBS. "Wat ook aangeeft dat we hard gewerkt hebben, is dat we vorig jaar binnen ons budget zijn gebleven. Er was welis waar een ton extra beschikbaar voor de startende organisatie, maar die hebben we niet hoeven te gebruiken. Ik neem mijn petje af voor iedereen die daaraan meewerkte." Het regelen van verkeer was tot voor enkele jaren geleden uitsluitend voorbehouden aan de politie. Uitzondering daarop vormt de groep verkeersbrigadiers die op speciale locaties schoolkinderen overzetten. Door de verkeerstoename wordt de noodzaak steeds In eerste instantie moet de noodzaak tot het regelen van verkeer zowel door de wegbe- heerder, in dit geval de gemeente Soest, als de politie worden onder kend. Vervolgens dienen de personen die bij een evenement het verkeer gaan regelen door de politie opgeleid, te worden. Tenslotte dient de organisator van het evenement alle verkeers regelaars te verzekeren. De verkeersregelaars worden uiteindelijk aan gesteld door dë burgemeester. OPLEIDING Bij het regelen van het verkeer-dient de ver keersregelaar een oranje vestje of hesje te dragen met het opschriftverkeérsregelaar' Deze hesjes kunnen vanuit dë gemeente beschikbaar gesteld worden. Als de gemeente en de politie vinden dat er voor een evenement verkeersregelaars nodig zijn en de organisatie is niet in staat deze bij elkaar te krijgen, dan is de kans groot dat de vergunning voor een evenement Wordt geweigerd. In Soest zijn al vrij veel verkeers- groter het verkeer bij bijvoorbeeld evenementen te regelen. De politie heeft daartoe echter steeds minder mogelijkheden. Sinds augustus 1999 mogen daarom oók burgers het verkeer bij evenementen regelen. Uiteraard moet er wel aan bepaalde eisen worden voldaan. regelaars opgeleid. Meestal zijn dit leden en vrijwilligers van grote verenigingen/ Het is natuurlijk altijd mógelijk vaÉL die mensen gebruik'té maken, niaar dan moet men zelf met de betreffende verenigingen contact opnemen. STATUS Verkeersdeelnemers dienen zich ervan bewust te zijn dat een verkeersregelaar een wettebjk status heeft en als zodanig wordt beschermd. Het niet opvolgen van een aanwijzing van een verkeersregelaar is een overtreding die even zwaar aangerekend wordt als het niet opvolgen van de aanwijzingen van een politieagent. Een stopteken is echt een stopteken en de aanwijzing om een bepaalde route te volgen, moet echt worden opgevolgd. Overigens is bij veel evenementen toch politie aanwezig voor de begeleiding, zij houdt zowel de verkeersregelaars als de verkeersdeelnemers in de gaten en grijpt indien nodig in. Meer informatie: Ad van Wanroij van de gemeente Soest, telefoon (035) 609 36 84. Er kwamen 168 reacties op de oproep 'Verzin een naam voor het park in de Boerenstreek'. De winnende naam is: Het Veenpark. Zaterdag 28 augustus onthulde wethouder Witte en de bedenkers van de naam, de heren Massop (namens hem waren de kleinkinderen aanwezig) en Van den Brink, het naambord. Het park in de Boerenstreek is daarmee officieel geopend. Kinderen lieten honderden ballonnen op om dit te vieren. De eigenaar van de ballon die de grootste afstand aflegt, wint een mooie prijs. Over enkele weken is de winnaar bekend. Het Veenpark is in samenspraak met bewoners van de Boerenstreek ont worpen en is een park geworden met voor ieder wat wils. MAAK UW BELANGSTELLING KENBAAR Wilt u weten hoeveel energie u verbruikt? En wat u dat kost? Wilt u weten hoeveel energie u kunt besparen? Dus hoeveel geld u dat scheelt? Bezoek dan één van de buurtworkshops die de gemeente Soest organiseert. U draagt dan ook een steentje 'eO(JR bij aan de verbetering van ons milieu. De gemeente Soest spant zich in voor een vermindering van de C02- uitstoot (Verdrag van Kyoto). Gemeente Soest is daarom met een aantal klimaatprojecten bezig, waaronder het project Buurtworkshops over energie. In het najaar wordt in drie buurten een buurtworkshop gehouden. AANMELDEN Op dit moment onderzoeken wij welke buurten het meest geschikt zijn voor de buurtworkshops. Bewoners- en/of buurtverenigingen of huurders verenigingen die vinden dat hun buurt geschikt is voor het houden van de buurtworkshop, kunnen hun belangstelling kenbaar maken. Bel hiervoor (030) 656 79 05 of mail estacom@xs4all.nl. Bewoners van Klaarwater zijn in oktober van harte welkom op het mini symposium 'Wel thuis!'. Dan worden onder andere de resultaten bekendgemaakt van de enquête die voor de zomer heeft plaats gevonden en kunnen bewoners samen met betrokken organisaties verder meedenken over het levensloopbestendig maken van de wijk. In de loop van september ontvangen de bewoners van Klaarwater persoonlijk een uitnodiging voor deze bijeenkomst. Momenteel wordt een toegankelijkheidsscan gehouden in Klaarwater. Bekeken wordt of de wijk voldoende toegankelijk is voor ouderen en minder validen. Dit wordt op een kaart vastgelegd. Van de geconstateerde knel punten zijn foto's genomen en hiervoor worden oplossingen bedacht. Alle kinderen in Soest gaan weer naar school. :;:Hëf;milieucentrum start het nieuwe schöölseizoen met het Kabouternatuurpad. Elke Soester tussen de vijf en 18 jaar heeft in zijn of haar leven wel eens een kabouterna tuurpad meegemaakt. In 1990 was dit namelijk onze eerste activiteit en sindsdien schrijven kleutergroepen zich in grote getale in. Door in de tuin bij de Kwekerij tien opdrachten en spelen te doen, maken kleuters op een leuke manier kennis met de natuur in de Een duurzaam initiatief verder brengen? Meer informatie naar aanleiding van deze rubriek? TELEFOON (tijdens kantooruren): Johan Simon (035) 609 32 02 of Pauline van Norden (035) 609 34 54 E-MAIL: milleucentrum@soestnl herfst. Ze doen dit door in de huid van een kabouter te kruipen. Het pad is bovenal een belevingstocht en een eerste leuke kennismaking met de natuur. In oktober, november en decem ber kunt u in de Kwekerij de tentoonstelling SPINNEN bezoeken. Het gezegde 'onbekend maakt onbemind' geldt voor dit nuttige beest in hoge mate. v Bezoek de tentoonstelling en u zult daarna gegarandeerd anders naar spinnen kijken. ADRES: Molenstraat 157 Soest OPENINGSTIJDEN DE KWEKERIJ: dinsdag, woensdag, donderdag van 13.00 - 16.30 uur 16 TOT 22 SEPTEMBER Öndër het motto 'Groen licht voor duurzame mobilteit' worden in heel Europa in de week van 16 tot 22 september activiteiten georganiseerd om andere vervoermiddelen dan de auto positief in beeld te brengen. De week is bedoeld als bewustmaker en we hopen natuurlijk dat meer mensen vaker gaan kiezen voor een ander transportmiddel dan de auto, zeker als het gaat om kleine ver plaatsingen. Behalve dat het rustiger wordt op straat, is het ook beter voor het milieu, uw gezondheid, de veilig heid en de leefbaar heid in uw wijk. Soest doet mee aan de actie Op voeten en fietsen naar school op donderdag 16 september. Alle basisscholen zijn gevraagd of ouders en leerlingen op de 16de te voet of op de fiets naar school willen komen. Het is nu regelmatig een chaos rondom de scholen. Veel kinderen worden namelijk met de auto gebracht. Deze chaos leidt er toe dat meer ouders hun kind brengen vanwege de onveilige verkeerssituatie bij de. school. De gemeente vraagt verder alle gemeentemede werkers om maandag 20 septfemher op de fiets naar het geiftêeüfèh'uis te komen. In heel Nederland staat déze dag in het teken van de actie Fietsen naar je werk. Als u mee wilt doen of als u meer wilt weten over de activiteiten die elders plaatsvinden, kijk op de website: www.weekvandevooruitgang.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 13