- 4 r, ^2%cj\(ï Cursuééen voor 55-plussers. 2004-2005 Een hellend vlak Vakantietijd...? Thuiszorg erg zorgelijk Cursusboekje 55+ izorg C Klarinet opent seizoen Golftoernooi Lions Soestdijk voor seniorenvervoer Danscentrum Gerla klaar voor nieuw seizoen Wijk nÉÉHP SENIOREN Sport, Sport, Sport! AWBZ te duur en onbetaalbaar normen van Pearl IERSE ANBIEDING Schrijft u graag? >or 55-plussers op 10 september rtelochtend en nmelmarkt in - Klaarwater Avondrondleiding door Cantonspark Warme maaltijd voor 55-plussers Fietsexcursies met 'Betrap Eemland' Rode Kruis bustocht Seniorenbus voor alle 55-plussers Om Open Soest Pitch Putt Trofee www.rabobankonline.com Cursus Ikebana PFAFF Prachtig design uissteden DQO-k.k. -telft v.e. dubbel in [2S m) met uniek ^age en berging -ne en inh. 425 r i praktijk v. Rijn/Nijholt jnstgebitreparaties ?nde adviezen ïieuwe kunstgebitten ïkenfondspatiënten jarig grote parkeerterrein) J BK Baarn 541 35 25 lOENSDAG 8 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 23 Senioren Varia suios stichting welzijn ouderen soest 15e JAARGANG, NUMMER 5 iornctp van onder wnrHon knir .if l ergste van ouder worden. i men, is vereenzaming, iar op grond van eigen on- rvinding vind ik het ergste: lankelijk worden van hulp. de afgelopen vakantieperio- kwam dit weer in volle om- ig naar voren en kreeg ik wel ns het gevoel dat de hulpbe- evende er was voor de thuis- ■o, maar niet de thuiszorg orde gehandicapte. in vrouw is diabeet en be de dag 's morgens om 8 met het opmeten van de ledsuiker. Al naar gelang de nd spuit zij dan insuline of t een schepje suiker. Voor- rift is dan, dat ze daarna et ontbijten. Op basis van programma is de indicatie egeven voor hulp van thuis- g bij het wassen en aankle- i tussen 9.15 en 10.00 uur. de vakantieperiode kwam herhaaldelijk voor dat de p om half negen a kwart r negen al aanbelde. 'Nee vrouw, dat kan nu niet, ut mijn vrouw moet eerst bijten.' 'Ja maar, we hebben ort aan personeel, het is va- itietijd weet U.' 'Ja, dat kan waar zijn, maar het is niet afspraak en het kan niet.' als het nu niet kan, dan ik eerst pas terug tegen uur of elf.' g erger wordt het als om uur nog niemand geweest m te helpen met aankleden wassen. Ook ikzelf kan dan t uit de voeten, want ik et wachten tot de hulp is feest om mezelf te douchen, is namelijk nogal raar om kt onder de douche uit te ïen om de hulp binnen te n. Het wordt tien uur, het wordt half elf, het wordt elf uur en nog steeds niemand. Einde lijk om half twaalf wordt er ge beld. 'Hier is de thuiszorg. Ik kom u helpen met het wassen en aankleden. 'Nu mevrouw, u bent ook niet vroeg.' 'Nee, maar ja, het is vakantietijd en dus kan ik niet eerder, begrijpt u.' 'Nee mevrouw, dat begrijp ik niet. Ik heb 44 jaar gewerkt in de horeca en als u op zon dag in de vakantietijd voor uw verjaardag een brunch heeft besteld om 11 uur, dan heb ik te zorgen dat deze brunch op dat tijdstip wordt geserveerd, vakantietijd of niet.' Ik heb al die jaren tegen mijn gasten of tegen mijn baas nooit kunnen zeggen 'de brunch is niet klaar vanwege vakantie tijd'. Ook een kamer die was geboekt en die niet in orde of beschikbaar zou zijn, kon niet afgedaan worden met 'Het is vakantietijd'! Bovenstaande ervaring bete kende wel, dat mijn vrouw op deze bewuste zondag pas om twaalf uur was gewassen en aangekleed. Daarna kon ik on der de douche en pas om half een zaten we eindelijk aan de koffie. Onze zondag kon be ginnen. Vooropgesteld, de helpsters kunnen aan deze gang van za ken niet veel doen. Maar vol gens mij wordt het echt tijd dat de staf van de Thuiszorg zich eens op de werkvloer gaat be geven. Zij zien dan met eigen ogen, waarom de hulp moet worden afgestemd op de be hoefte van de hulpvragende en beslist niet andersom. Louk Nachbar Redactie Senioren Varia Alles stond deze zomer in het teken van de sport. Het begon met Roland Garross, Wimble- don, de Tour de France, Euro pese kampioenschappen voet bal, de Olympische Spelen en als laatste de Paralympics. Al deze evenementen zorgden voor veel uitzendingen op de tv of stof voor de kranten en bla den. Het lijkt zo op het eerste ge zicht erg veel. In onze samen leving is bewegen en sporten erg belangrijk geworden. Be wegen is noodzakelijk. In het dagelijks leven is het niet meer nodig ons lichamelijk in te spannen en dan is sporten een goede vervanger. Ook voor ons senioren geldt dat. Eten is er in overvloed, als we ontbijten, koffiedrinken of lunchen nemen we snel teveel. Een ijsje, een koekje, een bon bon: allemaal extra terwijl we minder zijn gaan bewegen. FOUT!! SLECHT!! Dit alles komt onze gezondheid niet ten goede. Dus ook voor ons is sport een 'must'. Maar wat als men al op weg is naar de 70 jaar? Dan is er nog veel mogelijk. Probeer 'na een medische keuring' fit ness, of ga tennis leren spelen, of kies voor golf. Ook dit is op een wat gevorderde leeftijd te leren en te spelen. Natuurlijk, het kost geld! Maar als uw ge zondheid hierbij is gebaat, is het dat zeker waard. Er is nog een ander aspect aan het sporten dat erg belangrijk is en dat is met name het socia le contact. Het is erg leuk met leeftijdsgenoten een match ten nis in b.v. het dubbel te spelen en te winnen, of een mooie score te maken bij een stroke- play of matchplay wedstrijd. Het houdt je jong en... fit. Ook wij komen er niet onder uit: 'Sport is het of wordt het'. Denk er eens over en ga bewe gen of sporten! E.A. Drijver-Pina Redactie SeniorenVaria De volgende editie verschijnt op woensdag 6 oktober 2004. Kopij uiterlijk op 13 september 2004 aanleveren bij de werkgroep Seniorennieuws p/a Dalweg 6, 3762 SP Soest, of bij de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) of per e-mail swos@planet.nl Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden: dinsdag Urn vrijdag Nog één keer... u zich mijn stukje nog her- rt over de ergerniswekken- reclame van Pearl-brillen, een seniele oude man die fil een maaltijd heeft, maar tijd krijgt om deze op te dan kan ik u laten weten Pearl zeer sportief heeft ge leerd op dit stukje: rl Opticiens heeft besloten commercial niet meer uit )rg en Heizijn 9 in SOEST/BAARN. lijks inschakelen voor: ijke hulp en verpleging 2 zorg (AndereZorg) inschoten-Spakenburg efoon 033 - 299 46 69 vanaf 950,- (ine!. BTW) mét klokthermostaat V) s geldig t/m 29 oktober 2004 Uneto-Vni loodgietersbedrijf B.V. ioest - Tel 601 41 84 s: info@treba.nl te zenden op de televisie. Het is absoluut niet de bedoeling van Pearl Opticiens om individuele mensen of groepen met deze commercial te kwetsen. Mocht dit toch het geval geweest zijn, dan spijt ons dat enorm. Met vriendelijke groet, Pearl B.V.' Ik wilde u deze reactie niet onthouden. Goeie actie van Pearl. Louk Nachbahr Redactie SeniorenVaria Alle 5 5-plussers in Soest en Soesterberg kunnen vanaf sep tember 2004 actief aan de gang! In het hier afgebeelde boekje vindt u allerlei cursus sen, sport- en spelmogelijkhe- den, nuttige en gezellige activi teiten om anderen te ontmoe ten. Op zoveel mogelijk plaat sen in Soest wordt komend sei zoen iets georganiseerd. Het cursusboekje kunt u gratis afhalen bij het gemeentehuis, de bibliotheek, de ontmoe tingscentra, via de ouderen bonden en bij het SWOS kan toor. Bent u niet in staat een boekje af te halen dan kunt u een boekje aanvragen via 602 36 81 of secretariaat@swos.nl Bent u 55-plus, wilt u wel enig vrijwilligerswerk ter hand nemen en hanteert u bovendien de pen met enige vaardigheid? Dan zou u kunnen overwegen om van tijd tot tijd een redactionele bijdrage voor de rubriek Se niorenVaria te verzorgen. De Soester Courant stelt acht maal per jaar ruimte ter beschikking ten behoeve van voorlichtende artikelen, me ningen vanuit de samenle ving, interessante wetens waardigheden, kortom voor een verscheidenheid van on derwerpen die voor de se nioren in onze gemeente van belang zijn. De inhoud van de rubriek wordt verzorgd door een klein redactieteam, dat als werkgroep ressorteert onder de Stichting Welzijn Oude ren Soest (SWOS), een ge subsidieerde stichting die, met inzet van zo'n 350 vrijwilligers, laagdrempelige welzijnsvoorzieningen aan ouderen aanbiedt. Daarnaast is het huidige re dactieteam dringend aan versterking toe om 8 keer per jaar aandacht te kunnen besteden aan de vele ont wikkelingen die zich ten aanzien van senioren in onze (plaatselijke) samenleving voltrekken. Mocht uw interesse gewekt zijn, neem dan eens vrij blijvend contact op met de directeur van de SWOS, mevrouw S. Gehrels, 8S 035-602.36.81, of via: secretariaat@swos.nl. We worden er nu al enkele maanden vanuit Den Haag op gewezen dat de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) onbetaalbaar dreigt te worden. Ik vraag me alleen af waarom Den Haag niet eens resoluut het mes zet in allerlei misstanden en de mensen die écht afhankelijk zijn van de AWBZ buiten schot laat. De rollator die steeds meer op gang begint te krijgen, valt ook onder de AWBZ. Het is voor veel ouderen en gehandicapten een zeer praktisch apparaat. Ze hebben natuurlijk wel on derhoud nodig. Voor de veilig heid lijkt het mij zelfs noodza kelijk dat deze hulpmiddelen jaarlijks een soort APK keu ring ondergaan. De rollator van mijn vrouw vertoonde enkele kleine man kementen. De rubberbandjes begonnen te rafelen en de schuimrubber handgrepen wa ren wat ingescheurd. Bellen naar de firma. Bezoek van een vertegenwoordiger. Afspraak: er worden nieuwe wieltjes op gemonteerd en nieuwe bekle ding voor de handgrepen aan gebracht. De volgende week wordt het in orde gemaakt. Op de afgesproken dag komt de monteur met een nieuwe rollator, dus geen andere wiel tjes en geen handgreepvoorzie ningen. 'Zo, een compleet nieuwe, wat gebeurt er nu met de andere?' 'Nou meneer, die gaat naar de schroothoop.' Weet u wat zo'n rollator kost? Tussen de 140,00 en 400,00. Twee dagen later in de lift zie ik dezelfde monteur met een andere gebruikte, nog goede rollator. 'Zo meneer, weer een omgeruild? Waar gaat deze naar toe?' 'Naar Polen,' luidt het ant- woord. Beste mensen, begrijpt u nu ei genlijk waarom de AWBZ zo onbetaalbaar wordt? Het zat mij niet echt lekker en toen heb ik het Zorgloket van de gemeente gebeld en om uit leg gevraagd. Tevens de vraag gesteld waar je nu een klacht moet neerleggen. 'Wel meneer, die klacht hoort in Den Haag thuis.' Dus ook het plaatselijke be stuur bemoeit zich niet met dergelijke geldverspilling, wat uiteindelijk in het nadeel is van de eigen bewoners. Het zou, volgens mij, toch beter zijn als de gemeenteambtenaren van Soest zich hiervoor wel zouden inzetten in plaats van de burger van het kastje naar de muur te sturen. LoukNachbahr Redactie SeniorenVaria Vrijwilligers Terminale Zorg Vrijwillige Terminale Zorg Een activiteit van het Nederlandse Rode Kruis Afdeling Soest-Soesterberg Bel voor informatie of hulp 0630189317 In Soest hoeft men ons niet te vertellen wat een hellend vlak is. We moeten allemaal wel eens de 'bult' over en weten dat tegen de helling op soms een hele klus is. En hoe ouder men wordt, hoe steiler die helling lijkt te worden. Dit gegeven werd me weer eens duidelijk toen ik een de zer dagen op de fiets naar het Medisch Centrum ging. Vooral het laatste stukje vanaf de ro tonde op de Dalweg is behoor lijk steil. Nu hoef ik met m'n tachtig jaren niet zoveel body meer naar boven te sjouwen, maar met een paar kwaaltjes erbij is het toch wel zwaar. Als je dan boven aankomt, sta je toch wel even uit te hijgen voor je naar binnen gaat. Op dat moment vroeg ik me af, hoe men er toe kan komen een gebouw, dat toch ook veel door ouderen en gehandicapten wordt bezocht, daar neer te zetten. Maar desondanks zul len we het Medisch Centrum na 1 september zeker missen. Voor het complex 'Daelhoven' geldt hetzelfde met dien ver stande, dat daar de helling kor ter maar veel steiler is. Hoe komt men daar met een hand matig voortbewogen rolstoel op en af? Ook de bereikbaar heid van het gemeentehuis en het politiebureau is voor velen een bult te hoog. Zo kunnen we nog wel even doorgaan met b.v. het zieken huis in Baarn, dat op de berg ligt en waar geen openbaar vervoer langs komt. Is men er eenmaal dan moet men weer de diepte in om bij de hoofdin gang te komen. Als laatste voorbeeld een huis artsenpraktijk in Soest, waar men een bielzen trap op moet om in de wachtkamer te ko men. Je zult maar met een rol stoel of op twee krukken daar naartoe moeten. Laagdrempelig Men zegt wel eens dat ge meenschappelijke voorzienin gen laagdrempelig moeten zijn. In de gebouwen is dat perfect geregeld, maar de toegangswe gen zijn in deze gevallen hoog drempelig en dus voor velen moeilijk toegankelijk. Al deze locaties zijn destijds door de opdrachtgevers uitge zocht of door de gemeente toe gewezen om daar het gebouw neer te zetten. Architecten hebben zich uitvoerig over het ontwerp gebogen en er op ge let dat het gebouw in de omge ving past. Daarna gaat de aan vraag voor de bouwvergunning naar de gemeente. Kortom: er is heel wat deskundigheid mee bezig voordat met de bouw kan worden begonnen. Maar er schijnt niemand naar de be reikbaarheid voor ouderen en gehandicapten te kijken. En wie moet daar nu op aange sproken worden. Mijns inziens in eerste instantie de opdracht gever, maar ook de architecten en de gemeente moeten hier toch op letten. Men moet een project in zijn geheel beoorde len. Ligt hier geen adviserende taak voor de Patiëntenraad, de Gehandicaptenraad en/of de ouderenbonden Hoe het ook zij: men moet maar zien hoe men er komt. Men kan moeilijk een ander sturen. Maar een schoonheids prijs verdient het werk van de deskundigen zeker niet. Teun Duhen SeniorenVaria ontmoetingscentrum De rinet bruist het ook ko- id jaar weer van de activi- in voor 55-plussers. Om het oen op feestelijke wijze te nen, is er op vrijdag 10 sep- ber een speciaal program foor de doelgroep. De toe- l is gratis. werkgroep van De Klarinet, ïrdeel van de Stichting Wei- werk Ouderen, werkt daar- samen met de ouderenbon- f\NBO, PCOB en KBO. Ook Comité 975 jaar heeft een in'de orgapisatie, want de enopening heeft een plaatsje 'gen op de officiële agenda ie jubileumactiviteiten, aal gaat vrijdag op 13:30 uur voor alle 55-plussers van en een half uur later begint 'rogramma. Erwin Fillee en -ke D'estell zingen 'toppers au' en wisselen die af met ge- praatjes. Behalve het optre- van dit theaterduo is er in zaal i het ontmoetingscentrum aan larinet de traditionele Welfare 'op van de Soester afdeling iet Rode Kruis. Dames verko laar voor het goede doel hun emaakte spullen. tmoetingscentrum Klaarwater de Wiardi Beckmanstraat wör- deze week een vertelochtend ïen rommelmarkt gehouden, gen, donderdag 9 september, 55-plussers welkom op een nkomst, waarbij ze elkaar genoot kunnen maken van nneringen van vroeger. Deze Jochtend begint om 10:00 uur zaal. ruimte van Klaarwater wordt dag 11 september benut voor rommelmarkt. Deze vindt s van 10:00 tot 13:30 uur. De engst van de verkoop komt goede aan activiteiten voor leren. -De seizoenopening duurt tot 17:00 uur en is het startsein voor de ac tiviteiten die het komende jaar ge houden zullen worden. Maaltijd De herfstmaaltijd op dinsdag 12 september (12:00 uur) is er daar één van. Het hoofdgerecht van het driegangenmenu is een Belgisch stoofpotje van mixgroenten, ge mengde salade en gekookte aard appelen. De kosten bedragen 4,00. Vanaf morgen 10:00 uur kan men zich aanmelden voor deze gezamenlijke maaltijd, tel. 6023139. Op donderdagavond 9 september, om 18:30 uur organiseren de Vrienden van het Cantonspark al weer de laatste publieksrondlei- ding van dit jaar. Deze rondleiding duurt ongeveer anderhalf uur. Het IVN Soest/Baarn heeft haar leden opgeroepen om aan deze rondlei ding deel te nemen. Het is dus mogelijk dat het extra druk wordt. Deelname aan de rondleiding is gratis. In verband met de gewijzigde slui tingstijden van de verschillende toegangen tot het park kunnen deelnemers alleen via de hoofdin gang aan de Faas Eliaslaan het park in. De rondleiding begint bij het tennishuisje, dat ligt aan het eerste pad links vanaf de hoofdin- De Vrienden van het Cantonspark geven naast de voor iedereen toe gankelijke publieksrondleidingen steeds meer rondleidingen op ver zoek van groepen of particulieren, die een feest, jubileum of reünie een extra cachet willen geven. Tijdstip en duur van deze rondlei dingen kunnen in overleg worden vastgesteld. Ook deze rondleidin gen zijn in principe gratis, maar moeten wel tijdig worden aange vraagd bij mevr. Steef van der Aa, Eemnesserweg 90, 3741 GC Baarn, S8035-543.23.20, of. e- mail: info@cantonspark.nl. Voor 55-plussers in Soesterberg wordt er op dinsdag 14 september gekookt in ontmoetingscentrum De Drie Eiken. Om 12:30 gaat men aan tafel voor de warme maaltijd, die bestaat uit groente soep, goulash, rijst, gemengde sla, en als toétje roomyoghurt met vruchten. De kosten bedragen 4,-. Opgeven kan tot vrijdag 10 september in het ontmoetingscen trum, telefoon 351402. Op zaterdag 11 september gaan de gidsen - omdat het 'nationale monumentendag' is - de deelne mers voor naar hertog Reynout. Op deze dag ligt het gemaal met deze naam namelijk 'onder stoom' en dat is een niet alledaags schouwspel. Vanuit Spakenburg vertrekken de gidsen om 13:30 uur na aankomst van de fietsboot van af de Westpier. Via de Zeedijk gaat de tocht naar het in werking zijnde stoomgemaal. Vervolgens door de polder met zijn vele wei devogels, via Vathorst naar Amersfoort. Op zondag 12 september staan de gidsen om 11:30 uur klaar bij Eemlust in Baarn. Via Eembrugge en Eemnes gaat de tocht naar de theetuin aldaar, om te genieten van wellicht de eerste herfstbloemen. Na de thee gaat de tocht verder via Blaricum en Laren over de Hilver- sumse heide. Na een korte stop bij 't Bluk eindigt de tocht ruim schoots op tijd in Baarn, zodat men met de boot van 16:00 uur weer terug kan varen naar Amers foort. Op woensdag 15 september be geleiden de gidsen de fietsers tij dens een tocht door, langs en om Baarn en Soest. Zij vertellen wie Christoffel Pullmann was en dat de Soester duinen een 'aardkundig monument' zijn. Ook wordt een bezoek gebracht aan de 'Paarden kamp', een plek waar vierbenige bejaarden liefdevol verzorgd wor den. De tocht eindigt bij de boot halte in Baarn (16:00 uur) of Soest (16:45 uur). Informatie: www.eemlijn.nl, of 83 033-480.20.82/480.90.37. Een flink aantal begeleiders en vrijwilligers van Het Rode Kruis Soest hebben ervoor gezorgd dat een groep minder valide Soesters er een lekker dagje tussenuit kon den. Na opgevangen te zijn in zorgcentrum Molenschot werd er ingestapt in een speciale bus van Eemland Reizen. Deze bus trok met al haar passagiers door de na tuur van Soest om uiteindelijk aan te komen bij de haven van Harder wijk. Vervolgens werd er opgestapt op een rondvaartboot die een tocht over de meren naar Nijkerk maak te. In Nijkerk aangekomen werden alle deelnemers aan het dagje uit weer keurig opgewacht door een bus. Met een schitterende rit door de landelijke omgeving van Amersfoort en Bilthoven werd de dag afgesloten. September is een maand waarin de da gen korter worden en de avonden lengen. Jammer genoeg moeten we terugkij ken op een natte periode, maar daarom toch ook weer fijn dat het regelmatige leven terugkeert na de zomervakantie. De activiteiten in de diverse ontmoetingscentra star ten weer, de zwemclubs in Spleasure Centre zijn begonnen, het Seniorenrestaurant in Molen schot draait op volle toeren. Kort om: mogelijkheden om niet in je leunstoel te blijven zitten, maar gezelligheid te zoeken bij en met andere senioren. Vervoer mag daarbij geen pro bleem zijn, want de vrijwilligers van de Seniorenbus zijn gaarne bereid u in Soest/Soesterberg te brengen waar u maar wilt en na tuurlijk brengen ze u ook weer thuis. U kunt ook gewoon de bus gebruiken voor een bezoekje aan de kapper, de dokter, tuincentrum, noem maar op. Wel gaarne bijtijds bellen om een rit te reserveren 601.91.90, werkdagen 9:00-16:00 uur), want er zijn altijd meer kapers op de kust. Tot ziens in de Seniorenbus! Lions Club Soestdijk zet zich in voor het seniorenvervoer in Soest en organiseert op 8 okto ber een golftoernooi. Inzet is de Open Soester Pitch Putt Trofee 2004. Het eerste golftoernooi om deze trofee wordt gespeeld op vrijdag 8 oktober op de Pitch Putt Heer- de en begint om 12:00 uur. De feestelijke prijsuitreiking vindt plaats tijdens de gezamenlijke bar becue, direct na afloop van de wedstrijd. De Pitch Putt golfbaan in Heer- de is schitterend gelegen op een bosperceel, dat grenst aan het prachtige natuurgebied Heerder- strand. Het is een kleine glooien de 18-holes golfbaan, die uitdaagt door lengteverschillen en hinder nissen als bunkers (kuilen met zand), struiken en vijvers. Van de afslag tot de vlag varieert de leng te van de holes tussen de 30 en 70 BLOEI S,"ini dijkt Maatschappij Afd. SOEST Bij Groei en Bloei wordt een cursus Ikebana voor be ginners gegeven. Het gaat daarbij om Ikebanaschik- kingen in kerami sche vormen van diverse keramiek- kunstenaars. De cursus wordt geleid door Anke Ma die zich al dertig jaar op hoog ni veau met Ikebana bezighoudt en zowel in binnen- als buitenland als een autoriteit op dit gebied wordt gezien. Zij exposeert tot en met 12 september in het Keramisch Ate lier aan de Brigittenstraat 12 te Utrecht. De eerste van vijf lessen bij Groei en Bloei is op woensdag 6 oktober. Deelname kost 32,50 voor leden en 47,50 voor anderen. Voor inlichtingen en opgave: Mechteld de Jong, tel. 6015408 (maandag donderdag tussen 19:00 en 20:00 uur). meter. Door de 'kleine' afstanden is dit golfspel geschikt voor ieder een. Ook mensen die nog nooit golf hebben gespeeld, kunnen op deze Pitch Puttbaan uitstekend uit de voeten. Inschrijving voor de Open Soester Pitch Putt Trofee 2004 staat open voor beginners en gevorder den, met of zonder GVB, uit Soest en verre omgeving. De kosten voor dit volledig verzorgde golftoernooi, inclusief welkomstdrankje en ge heel verzorgde barbecue na afloop, bedragen 45 per persoon. De opbrengst komt ten goede aan het seniorenvervoer in Soest. Aanmelden: Cees Schoonderbeek, 88 035- 601.59.07. Onder vermel ding van naam, adres en tele foonnummer ook per e-mail: lionsclubsoestdijk@hotmail.com. en vele extra's Extra naaicomfort, aantrekkelijk geprijsd. Het exclusieve Pfaff IDT-systeem. Absoluut gelijkmatig stoftransport. Van boven én van onderen! Verschillende naaiprogramma's, slanke vrije arm, 15 naaldposities, perfect knoops gat, traploos verstelbare steekbreedte en nog veel r\ meer. Koestraat 29 Amersfoort Tel. 033 - 463 77 74 Bijna is het zo ver: op vrijdag 24 september start danscen trum Gerla aan de Albert Cuy- plaan weer met het nieuwe dansseizoen. Alles is er hele maal klaar voor, de vloer in de was, muziek up to date, alle voorraden aangevuld. Frits en Karin hebben er weer zin in! 'Heerlijk hoor vakantie, begrijp ons niet verkeerd en soms ook echt broodnodig, maar het moet niet te lang duren. Op een gegeven mo ment begint het dan toch echt weer te kriebelen, je mist de mensen om je heen, de verhalen, de gezellig heid en uiteraard het dansen!' merkt Frits op. Danscentrum Ger la is al bijna 20 jaar een begrip in Soest en de regio. Uiteraard van wege de vakkundige wijze van on derricht maar zeker ook vanwege de gezellige sfeer die in het dans centrum heerst. 'We vinden het heerlijk om met mensen te werken' zegt Karin. 'Of ze nu 8 of 80 zijn, ze hebben alle maal iets unieks. Er is nooit een dag hetzelfde! Aangezien ze alle maal een avondje uit zijn, hebben wij ook geen last van chagrijnige gezichten, iedereen is eigenlijk al tijd vrolijk!' Het danscentrum is van alle gemakken voorzien. Zo beschikt het over een uitstekende licht- en geluidsinstallatie en is het airconditioned. Uiteraard ziet het er bijzonder sfeervol uit en is er een knusse bar en dito zithoekjes aanwezig. Parkeerruimte is er in overvloed en het ligt zeer centraal in Soest. Ook met bus en trein is het danscentrum eenvoudig be reikbaar. Gevarieerd Danscentrum Gerla heeft een ge varieerd lesaanbod. Van de Ball- room- en Latijns-Amerikaanse dansen zoals Engelse Wals, Tango, Quickstep, Cha-Cha, Rumba en Jive tot een speciale club voor kids en de nog altijd populaire country- linedansen. De lessen voor de jeugd vanaf 13 jaar worden zoveel mogelijk in het weekend gegeven, zodat ze geen problemen oplopen met het maken van huiswerk e.d., de parenclubs zijn verdeeld over de overige avonden, terwijl de maandagavond geheel gereser veerd is voor de countrydansers. De kids dansen uiteraard op de middag. Er zijn clubs voor zowel beginners als vergevorderden. Ui teraard is het muziekaanbod ook diveTS. De jeugd houdt nu eenmaal van top 40 terwijl de ouderen wat va ker strikte dansmuziek zullen waarderen. Kortom, voor iedereen is er wel iets naar de zin te vinden. Alleengaanden 50+ Nieuw dit seizoen is het alleen gaanden dansen voor 50+ op de dinsdagmiddag. Geen partner hoeven zoeken maar gewoon lek ker een uurtje dansen in de week met mensen van je eigen leeftijd. Dat kan dus nu! Voor degenen die dat ene uurtje per week al snel te weinig zullen vinden hebben Frits en Karin natuurlijk ook nog de vrijdansavonden. Op zaterdag voor de jongeren en op vrijdag 2 maal per maand voor de paren en 2 maal voor de countrydansers. Kun je gewoon het geleerde nog even lekker in praktijk brengen en ben je ook weer echt een avond uit. Buiten het vrijdansen zijn er natuurlijk ook nog vele feest- en thema-avonden door het seizoen heen. Voor degenen die een kijkje willen nemen in het danscentrum zijn er op maandag- en woensdagavond speciale inschrijf/informatie-uren van 19:00 tot 20:00 uur, zodat ze een idee krijgen waar ze terecht komen en kennis kunnen maken met de leraren. Uiteraard staat de koffie klaar! Op maandag 13 sep tember is er een gratis proefles voor paren-beginners. Informatie of inschrijving: www.danscentrumgerla.nl. Telefo nisch is het danscentrum dagelijks, behalve op zondag, te bereiken van 17:00 tot 20:00 uur, 88 035- 602.28.11.

Soester Courant | 2004 | | pagina 23