'Hilton Royal Pare hoort bij top vaderlandse hotellerie' Stuud Bartlema schildert over het geheim der dingen' Soest 975: groot korenfestival in Petrus en Pauluskerk ACTUEEL! Beschuit met muisjes voor bewoners van Overhees 'De terreur gaat maar door' mms Poëzie en verhaal als inspiratiebron jrging kaarsenmakerij oké, naar roken blijft verboden Gevonden voorwerpen gildefeesten Nieuwe vleugel hotel Soestduinen geopend Meningen I van lezers I Startbijeenkomst wijkbeheer in Idea Ijzondere expositie in Oude Kerk Richting Hospice Vos slaat weer toe bij Henny Schoor »CH S-ELEKTRO Over het werk van'Rüud Bartlema S'bergsestraat nog 2 avonden en nachten dicht Hondenpoep Middag- en avondconcert op 9 oktober d van 170 liter sse dus zeer zuinig it: 20 kg per 24 uur. ?en lage prijs. 'hirlpool prijs: 499,- nze actieprijs: NHOUD EL INVRIE5DOZEN SOESTER COURANT De kans dat er iets tijdens de gildefeesten blijft liggen of wordt verloren, is natuurlijk aanwezig. Sommige spullen worden ook weer teruggevon den. Hier een lijst van voorwer pen die door het Groot Gaes- beeker Gilde zijn gevonden: 2 sweaters, 1 kinderspijkerjack, 2 damesbloesjes, 1 kindervest, 1 sporttas met inhoud, 6 para plu's, 1 paar laarzen, 1 paar sandalen, 5 oorbellen, 4 arm banden, 3 fietssleutels, 1 sleu telbos, 1 bril, 2 zonnebrillen, 4 bankpassen, 2 pasfoto's, 1 vrij- waringsbewijs. Deze voorwerpen zijn af te ha len bij de politie Soest aan het Dalplein. Ter gelegenheid van de start van Wijkbeheer Overhees deelt de gemeente morgena vond beschuit met muisjes uit aan de bezoekers van de start bijeenkomst. Bewoners uit de wijk zijn vanaf 19:15 uur wel kom in Idea aan de Willaert- straat. Wijkbeheer is een samenwerking tussen gemeente, politie, bewoners winkeliers, Stichting Balans en de woningcorporaties Portaal en SCW. Met z'n allen zetten ze zich in voor een fijne, veilige, schone, goed onderhouden en gezellige buurt. Daarom is er morgenavond een startbijeenkomst. Wethouder Har- ry Witte zal iedereen welkom he ten, daarna wordt door het wijkbe- heerteam (WBT) uit de doeken gedaan wat de leden de grootste knelpunten in de wijk vinden. De gemeente heeft daar reeds conclu sies uit getrokken en die gaat Car- rien Eenhoorn, coördinator wijk beheer, toelichten. Uiteraard kun nen de bezoekers hierover in dis cussie treden met de gemeente en het WBT. De gemeente zal verder vertellen welke maatregelen ze in ieder ge val gaat uitvoeren en tot slot is er vanaf circa 21:00 uur een informa tiemarkt in de hal/foyer van Idea. Op de stickerwand kunnen bewo ners aangeven aan welke punten volgens hen aandacht moet wor den besteed. Verder zijn er stands van het WBT, de politie, Portaal, SCW en de gemeente (jeugd- en jongerenbeleid, zwerfvuil, groen onderhoud, speelruimteplan, hon denpoep, ondergrondse containers en Zomerschoon). Tijdens de in formatiemarkt komt er ook be schuit met muisjes op tafel. Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: verslaving sexualiteit geslagen worden alieen zijn iemand verliezen Als Henny Schoor de pers be nadert, zijn er twee mogelijk heden: haar hond is weer in de prijzen gevallen, of er heeft weer een vos toegeslagen. Dit maal is het laatste het geval. 'Wat een dierenleed. In twee dagen zijn er bij ons vijf huisdieren ver moord door de vos. Kipjes die 's nachts in de boom sliepen en bij het ochtendkrieken opgewacht werden door de vos, zijn nu dus dood. Hetzelfde lot was onze leu ke beige loopeend beschoren. Van haar vonden we alleen een poot terug. De rest was door het scha pengaas getrokken. In flarden was ze', meldt de Soesterse die aan het Eerste Heezerlaantje woont. Het 'vriendje' van de leuke loop eend ging er ook aan. Deze kwam, nadat hij was opgelapt na een ver keersongeval bij de familie Schoor terecht. Henny: 'Toen hij en de beige loopeend elkaar zagen, was het liefde op het eerste gezicht.' Na het desastreuze bezoek van de vos was het mannetje ontroostbaar en nergens meer te bekennen. 'Wij maar roepen en zoeken, maar de trouw van het beestje aan de loop eend is hem noodlottig geworden. Omdat hij zich had afgezonderd, kon de vos ook hem te grazen ne- Deze eend bezweek aan de ern stige wond in zijn buik. men. We vonden hem terug met een groot gat in zijn borstkas', al dus Schoor. Medewerkers van de S oester Vo gelopvang hebben nog hun uiterste- best gedaan, maar de medische hulp mocht niet meer baten. Het is de zoveelste keer dat een of meer vossen hebben huisgehouden bij Henny Schoor. De laatste jaren vielen tientallen dieren ten prooi aan de vossen. 'Onze andere vogels zijn zwaar in de stress, durven niet meer te gra zen, zitten de hele dag als een prop op elkaar. Als we geen brood zou den bijvoeren, stierven ze van de honger. En de terreur gaat maar door. Niemand doet iets.' Dit jaar werd weer vergunning af gegeven voor de jacht op vossen, maar tot nu toe werden er niet veel afgeschoten. ✓^ELKE WEEK EEN^S. (soesterËScourmüt) vIN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg VRIJWILLIGERSHULP NODIG? *T ENSDAG 8 SEPTEMBER 2004 VOE PAGINA 5 door Maijan Haak De inventarisatie onder diver se verenigingen en instellingen in het jaar 2003 leverde vanuit de in Soest en Soesterberg ge vestigde koren zo veel positieve reacties op, dat werd besloten tijdens de viering van het 975- jarig bestaan van Soest een groots korenfestival te organi seren. Binnenkort is het zo ver. De vakanties zijn voorbij en de ac tiviteiten rond het hospice beginnen weer. We hebben onze eerste verga dering er al weer opzitten. We zijn allemaal van plan geweest in de va kantie de extra vrije tijd te gebrui ken om wat hospicezaken op een rij te zetten. Niemand van ons is daar aan toe gekomen. Kennelijk heb je de vakantietijd gewoon nodig om even alles aan de kant te zetten. Daarom is september ook altijd zo'n hectische maand. Alles begint weer en alle goede voornemens moeten alsnog uitgevoerd worden. Dit najaar is er een aantal bijeen komsten gepland waar we onze plannen willen presenteren. Goed voor de PR, maar ook handig om te horen wat mensen van de hospi- ceplannen vinden. Als eerste recla meactiviteit hebben we met een kraam op de gildefeesten gestaan. De uitnodiging daarvoor gaf mij even een wat nostalgisch gevoel. Mijn eerste column ging vorig jaar ook over de gildefeesten. René van Hal had mij toen uitgenodigd bij de dienst aan wezig te zijn waar gecol lecteerd werd voor het hospice. Hij zei toen al gelijk: 'Volgend jaar moeten jullie met een kraam op het veld staan'. Dat leek mij toen nog heel ver weg, maar nu was het al zo ver. Het was gelukkig prachtig weer. Heerlijk na een lange regenperiode. Het viel mij weer op hoe leuk het is om bij de gildefeesten betrokken te zijn. René van Hal vertelde ons met enige trots dat iedereen zich gratis voor de gildefeesten inzet Allemaal vrijwilligerswerk dus. Mensen die met het grootste plezier zich een aantal dagen vrij maken voor de gemeenschap. En die sfeer proefje ook. Het is gezellig en iedereen is actief bezig. Mensen van alle leeftij den doen mee. Voor onze doelstel ling is zo'n sfeer natuurlijk uitste kend. De reacties van de mensen die bij onze kraam kwamen kijken waren allemaal positief. Een aantal mensen beloofde donateur of vrij williger te worden. Al met al dus de moeite waard om onze vrije tijd aan op te offeren. Dat laatste is nog wel een punt waar we een beetje mee zitten. Dit soort za ken kosten natuurlijk wel veel tijd. We zijn met z'n zessen. In het week endzijn er meestal wel één of twee die een andere afspraak hebben. Dat betekent dat we al gauw krap zitten met de bemanning. We heb ben dan ook besloten uit te kijken naar vrijwilligers die ons kunnen helpen bij al die geplande PR-acti- viteiten. Je moet wel nuchter zijn wil dit soort werk leuk blijven. Volop activiteiten dus weer. Ab is bezig met een nieuwe folder. De folders die we nog hebben gaan we eerst verspreiden. Er zijn al weer. gesprekken gepland voor de huis vesting. Er moeten nog weer nieu we stappen gezet worden voor de personele invulling van de zorg. Werk genoeg dus, we hebben er weer echt zin in. Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het hospice in Soest. Informatie op www.hospicesoest.nl of S 603.76.54. i breed gasfornuis entionele oven met grill =rgie klasse prijs: 479,- ige prijs bij Schoemaker rijs: f komende zaterdag (11 mber) is in de Oude Kerk ande Torenstraat een exposi- ie te bewonderen van schilde- ijen van Ruud Bartlema, die gst hervormd predikant - diezelfde Oude Kerk - ook ^ldend kunstenaar is. Het !t om 'verbeeldingen' van de Jletters van het Hebreeuwse Ifabet. De titel is 'Wijsheid in ,e„, (Spetters spelen een belangrijke ol in de joodse mystiek. Elke let- Tieeft een naam, een bijzonde- letekenis en een spirituele 'la- j>'. De getalswaarde van de let- die tegelijk ook getallen nen weergeven - heeft te ma- I met de kabbalistiek, een stro- lig in de mystiek die ook de 6ste jaren in de belangstelling taat. ïffitlema is al jaren hevig geïnte- BSSeerd in de joodse mystiek. Tij lens zijn theologische opleiding diversiteit van Amsterdam) on- ierging hij al de sterke invloed van lénsen die de dialoog met het jo- Mndom in hun hart droegen. 'In iiie is het christendom niet meer !an een joodse sekte,' aldus de J ester predikant, die de joodse wortels van het christendom graag benadrukt. 'Mystiek bindt zich niet aan een organisatie en gaat niet uit van universele waarheden. Mystiek verruimt je blikveld; het is de geïn stitutionaliseerde godsdienst, met zijn dogma's, die zo vaak aanlei ding is geweest tot twisten en oor logen...' 2+2=5 Die spiritualiteit spreek Bartlema erg aan. Hij omschrijft het als be zig zijn met 'het geheim der din gen, zoals ze ook in filosofie en li teratuur - en in de kunst - tot ons komen.' De alledaagse realiteit - '2+2=4' - kan in de mystiek wel eens leiden tot de conclusie '2+2=5', legt hij uit. 'Maar zodra je die spiritualiteit gaat vangen in vaste formules krijg je een kerk. Wie de inhoud verabsoluteert be gint algauw aan een kruistocht - en voor je het weet staat de wereld in brand...' Bartlema was een paar jaar gele den nog in Jeruzalem om daar het Ivriet (modern Hebreeuws) te be studeren. Hij ontmoette daar kun stenaars die zich o.a. met de kab bala bezighielden, vanuit de mys tiek van het Chassidisme, de 18e- eeuwse joods-mystieke stroming uit Oost-Europa. Hij raakte er op nieuw onder de indruk van de bij- Ruud Bartlema met een van de 22 schilderijen in zijn atelier aan de Grote Melm. Foto: Soester Courant. Als beeldend kunstenaar is kuud Bartlema opgeleid o.a. Boor Maarten Krabbe, aan een jyan de Vrije Akademies in jVmsterdam. Ondertussen stu- Éeerde hij in diezelfde plaats heologie aan de Universiteit [van Amsterdam. Voor zijn schilderkunst vormen [poëzie en literatuur een belang rijke bron van inspiratie. Via het werk van de joodse denker Martin Buber kwam hij al tij- Bens zijn studietijd in aanraking net de joods mystieke tradities tvan het Chassidisme. Deze ont- poeting ontsloot een onuitput- jblijk reservoir van beelden. Zo Êntstonden in de achterliggen de jaren series tekeningen, etsen en schilderijen rond b.v. de nystieke betekenis van de He breeuwse letters en Buber's 'hassidische vertellingen. In fopdracht van de KRO televisie werd een moderne kruisweg ge schilderd, die door het Bijbels fyuseum in Amsterdam werd aangekocht. pok rond de poëzie van Huub jposterhuis en Hans Andreus Êntstonden series schilderijen. Daarnaast kwamen er opdrach ten vanuit verschillende kerken en zorginstellingen voor het ontwerpen en uitvoeren van schilderingen als gedachtenis panelen en wandschilderingen voor stiltecentra, zoals in Baarn (Paaskerk), Zwammerdam (Hooge Burgh), Purmerend (Doortocht-kerk), Utrecht (re validatiecentrum de Hoog straat) en Joure (zorgcentrum De Flecke). Naast picturale kunst maakt Ruud Bartlema ook ruimtelijk werk. In zijn keramiek valt de cylindrische en opengewerkte vorm op. Werk van Ruud Bartlema werd geëxposeerd in Geldrop ('t Kruispunt), Nuenen (Galerie 't Weefhuis), Groningen (synago ge Folkingestraat, Liturgisch Instituut en Galerie Lijn 2), Haren (Galerie de Dilgt), Am sterdam (De Rode Hoed en Bijbels Museum), Den Haag (galerie Ruach), Utrecht (stilte centrum Hoog Catharijne, Domkerk), Kortenhoef (Dorps kerk), Nijmegen (studenten kerk), Amersfoort (Bergkerk, Omroeppastoraat), Velsen (ga lerie De Roze), Oosterbeek (Vredebergkerk), Vries (her vormde kerk), Aerdenhout (Adventskerk), Heiloo (Witte Kerkje), Grootschermer (gale rie Le Pignon). )nder voorwaarden is de ge- neente bereid een vergunning f te geven voor een bergruimte ij het Orlandogebouw. Dit ten ehoeve van De Kaarsenmake- ij fvan Amerpoort Asvz, maar ken zal ook daar uit den boze is, kort samengevat, de reac- -an het college op het verzoek de instelling die op de begane id van het gebouw aan de bi Isostraat een kaarsenmakerij [ft, waarin verstandelijk gehan- pten werken. Hgebrek aan ruimte slaat Amer- >rt het tuinmeubilair nu op in :euken. Daardoor moet er elke ag een lange weg worden bewan- eld om de stoelen en tafels naar uiten te brengen. Vandaar de an vraag voor een berging, ft college wil meewerken, maar terpoort dient dan de gebruike- ;e procedure te volgen en zelf or de kosten op te draaien, ocht de instelling het Orlando- bouw ooit verlaten, dan moet ze ook op eigen kosten de bergin6 laten verwijderen. Verder vraagt Amerpoort de ge meente of in de berging gerookt mag worden door de deelnemers en de medewerkers van de Kaar senmakerij. Nu doen ze dat buiten, maar bij slecht weer hebben ze geen beschutting. Roken blijft binnen, ook in de eventuele berging, verboden. Het college is niet van plan af te wijken van het ingezette rookbeleid. In gebouwen, waarvan gebruik wordt gemaakt door gesubsidieerde in stellingen en verenigingen, en die toegankelijk zijn voor publiek, geldt een rookverbod. Een uitzon dering maken voor de Amerpoort wil het gemeentebestuur niet. Dat zou bovendien een precedentwer king voor andere situaties kunnen hebben. Enkele weken geleden wees het college een soortgelijk verzoek van Shot af. De tafelten nisvereniging wil ook een aparte rokersruimte in het Orlandoge bouw, omdat veel rokende leden na de training of wedstrijd sneller weggaan. zondere zeggingskracht van deze vorm van spiritualiteit, waarbij niet alleen naar de tekst als zodanig wordt gekeken, maar ook naar de context en de uitleg die in de loop der eeuwen in o.a. de Talmoed aan de teksten van de bijbel (Tenach) gegeven is. Relativering 'Het heeft mijzelf een totaal andere blik gegeven op de teksten van de bijbel. Die teksten zijn zó kwets baar. Inderdaad, dat heeft ook ze ker invloed gehad op mijn eigen uitleg op de kansel. Er is zo veel 'inlegkunde', al ontstaat er door allerlei ontdekkingen en de verder gaande taalwetenschap wel een steeds duidelijker inzicht in de oor spronkelijke betekenis van veel bij belse termen en begrippen. Dat leidt gelukkig ook wel tot correc ties in de gangbare uitleg en tot een duidelijke relativering ten op zichte van de traditionele christe lijke dogma's.' In 22 zeer kleurrijke schilderijen - acryl en ecotex op MDF - heeft Ruud Bartlema even zoveel He breeuwse letters afgebeeld. Elke letter fungeert daarbij als een 'kap stok' voor een visie op de mens en de schepping en beeldt de specia le betekenissen van die letter uit. Dat geldt ook voor de kleuren die hij toepast. De serie - het 'project', zoals hij het noemt - is in enkele jaren tot stand gekomen en vol tooid in het fraaie atelier aan de Grote Melm, waar Bartlema zich regelmatig terugtrekt om te schil deren. Hij gebruikte onlangs ook zijn studieverlof om, in opdracht van de Raad voor Kerk en Israël van de PKN, het project af te ron den. De schilderijen verschijnen ook als 'kunstkaarten' en vormen straks eveneens een onderdeel van een speciaal studieboek (ook met de titel 'Wijsheid in kleur') voor de cursus 'theologie voor gemeentele den'. Het boek verschijnt volgend voorjaar. Verder zal hij ook een aantal lezingen geven over hetzelf de onderwerp. Dé cultuurplek Dat de schilderijen in 'zijn' Oude Kerk worden tentoongesteld doet hem veel deugd. Hij is trouwens een vurig pleitbezorger van een grotere 'culturele' functie van het middeleeuwse kerkgebouw. 'We moeten eens met elkaar om de ta fel gaan zitten om te kijken of we de Oude Kerk niet dé cultuurplek kunnen maken die Soest een beet je smoel geeft. Maar dan moet het gebouw wel toegankelijker worden en moet er ook aan de faciliteiten heel wat verbeterd worden...' De expositie 'Wijsheid in kleur' wordt zaterdag 11 september om 14:00 uur geopend, met een optre den van zangeres Mariejan van Oort, die Hebreeuwse en joodse liederen ten gehore brengt, bege leid door pianist Jacques Verhei- jen. Vervolgens is de expositie elk weekeinde (zaterdag en zondag 14:00-17:00 uur) te zien tot en met 10 oktober, eventueel ook op afspraak (ffi 035-6030088). In verband met asfaltering is de Soesterbergsestraat nog twee avonden en nachten afgesloten tussen de bebouwde kom en de spoorwegovergang in Soestduinen. Met deze werkzaamheden is maandagavond een aanvang ge maakt. In de nacht van donderdag en vrijdag wordt het laatste deel van het traject voorzien van een nieuwe deklaag. Het werk vindt telkens plaats tussen 19:00 en 6:00 uur. Omdat de provinciale weg overdag veel wordt benut, is beslo ten het asfalteren 's avonds en 's nachts uit te voeren. Volgens de provincie kunnen bewoners van de Soesterbergsestraat hun woning wel bereiken. Een werkgroep, geformeerd vanuit de diverse koren en het Comité Soest 975 jaar, heeft een korenfes tival georganiseerd met een mid dag- en een avondprogramma, om zo veel mogelijk inwoners van Soest en Soesterberg de gelegen heid te geven het festival te bezoe ken. Aan het totale programma nemen maar liefst 14 koren deel. Het middag- en het avondpro gramma zijn totaal verschillend. Tijdens het middagconcert zullen 7 koren hun repertoire ten gehore brengen. Tijdens het avondconcert treden 7 andere koren op. Het motto dat voor dit feestelijk jaar is gekozen luidt 'Elkaar Actief Ontmoeten' en dat zal tijdens deze uitvoeringen ook weer tot zijn recht komen. Eén van de belang rijke doelstellingen voor een der gelijk korenfestival is de grote groep senioren die in de verschil lende zorgcentra (inclusief bewo ners van aanleunwoningen) in Soest en Soesterberg wonen in de gelegenheid te stellen het middag concert of het avondconcert bij te wonen. Het uitgangspunt is dat de senioren gehaald en gebracht wor den. Daarvoor zal (geheel koste loos) busvervoer worden ingezet. Onlangs zijn de diverse zorgcentra bezocht door een medewerkster van 'Matchpoint Maatschappelijk Ondernemen'. Deze organisatie zal mede door inzet van vrijwilligers zorgdragen dat zoveel mogelijk senioren de concerten kunnen gaan bezoeken. In de zorgcentra zijn inmiddels affiches opgehangen voor nadere informatie en zijn er afspraken gemaakt met betrekking tot de kaartverkoop in de zorgcen tra. Programma Het middagconcert begint om 14:00 uur; het avondconcert om 20:00 uur. Beide concerten wor den afgesloten met een grandioos slotstuk. De koren die optreden zijn (middagconcert:) Slavisch koor Byzantium; dameskoor St. Carolus; Sursum Corda; Soester Byzantijns Kleinkoor; Klein Soes ter Koor; Soester Mannenkoor Apollo en Coro Mediante; De nieuwe vleugel is geopend. V.l.n.r. de heren Van der Vliet, Janssen, Verhoog, Netjes en de schoonzwemster die de sleutel kwam brengen. Foto: Herman van Dam. verkocht. 'Nóg hoor je gemopper in Soest,' aldus Janssen, die ten slotte ook de 'Zonneglorendeal' van Krol noemde en Verhoog een mooie historische foto van het bad aanbood, die in de lounge een plaatsje zal krijgen. Peter van der Vliet beperkte zich tot de complimenten aan zowel Netjes en Janssen als Verhoog ('well done') en diens team. Ver volgens was op de schermen een fraai optreden te zien van een aan tal 'schoonzwemsters' in het nieu we Romeinse zwembad, gevolgd door de levende verschijning van een van de zwemsters - decent gehuld in badjas - met de sleutel van de nieuwe vleugel. Die over handigde' ze aan Verhoog, die hem doorgaf aan Janssen, die hem weer aan Netjes overdroeg. Waarmee Hilton Royal Pare officieel voor geopend ('heropend') werd ver klaard en de gasten groepsgewijs een kijkje in de nieuwe ruimten mochten gaan nemen. Dinsdag 31 augustus ging ik mijn honden uitlaten in het uitlaatge- bied langs de Clemensstraat. Ik was blij verrast, want het pad was door de gemeente aangeveegd en dus weer lekker schoon. Helaas was de blijheid van korte duur. Diezelfde avond was het alweer mis op dit pad. Er lagen weer ver schillende hopen hondenpoep op het pad i.p.v. in het gras of de struiken. Ik begrijp hier helemaal niets van. Ik heb mijn honden aan de riem en als ze ook maar de neiging hebben om op het pad te gaan zitten, trek ik ze het gras in. Lijkt me zeer nor maal, toch? En anders zorg je dat het opgeruimd wordt. Dit pad is 's avonds behoorlijk donker en het is net 'kruip door, sluip door' om de poep te ontwij ken. Ik kijk overdag vaak alvast om te weten waar ik die avond niet moet lopen. Ook mijn kinderen gaan graag mee de honden uitla ten. Maar die laat ik liever thuis, want ik ben het schoenen schoon maken zo zat! Ik hoop dat de mensen die hier verantwoordelijk voor zijn zich aangesproken voelen en er op gaan letten. En anders is het misschien een idee voor de politie om aan hun boetes per jaar te komen. Ga eens op de gebruikelijke uitlaattij- den hier posten en ik weet zeker dat u er een paar ziet waarvan de hond niet aangelijnd is. Een laat ste tip voor hen, kijk wel goed uit waar u loopt! L. Broekhuijzen Met grootse feestelijkheden is vorige week woensdag de nieu we vleugel van het Hilton Royal Parc-hotel in Soestduinen offi cieel in gebruik genomen. Het hotel is uitgebreid met 36 nieu we kamers, acht nieuwe verga derkamers, een 'Health Club' met o.a. een fraai zwembad, fit nessruimte, sauna, solarium en stoombad. De gasten werden vorige week be groet door general-manager Erwin Verhoog, die o.a. project-ontwik kelaar D. Netjes (eigenaar van het hotel) en vice-president Peter van der Vliet (Hilton Benelux) verwel komde. Soest was vertegenwoor digd door burgemeester Koos Janssen en wethouder Bart Krol, die o.a. van Netjes alle lof kreeg toegezwaaid, inclusief een ap plausje, voor zijn royale medewer king aan de totstandkoming van de nieuwbouw. De gasten kregen op vier levensgrote schermen een kor te power-point-presentatie te zien over Hilton 'worldwide' in het al gemeen en Hilton Soestduinen in het bijzonder. Netjes - president-directeur van Netjes Beheer bv, was vol lof over het hotel, dat er inmiddels 13 jaar staat. Hij stond ook nog even stil bij de roerige voorgeschiedenis ('discussie en deining in Soest') wegens de teloorgang van het Soester Natuurbad, maar haalde vooral zijn gram met een aantal kritische opmerkingen in de rich ting van de 'eigengereide, eigen zinnige en eigenwijze' oud-minis ter van Ruimtelijke Ordening Jan Pronk, die de uitbreiding een aan tal jaren met 'flauwekulsmoesjes' had opgehouden. 'Volkomen on nodig,' aldus Netjes, maar gelukkig had de Raad van State de minister dan toch 'afgeschoten'. En inmid dels was de nieuwe vleugel er dan toch, binnen 14 maanden zelfs. Hij was zeer content met het resultaat en constateerde dat Hilton Soest duinen daarmee tot de top van de vaderlandse hotellerie gerekend mocht worden. Gemopper Burgemeester Janssen dook in de historie en verhaalde o.a. van de ijstijd, de oercultuur, prehistorische grafheuvels ('hier vlakbij, 9 in ge tal'), de veranderingen in het land schap en de drinkwaterwinning in het gebied. Hij deed nog even ver slag van de opening van het na tuurbad in 1933 en de gebeurlijk heden daaromheen, ook de vrees voor het 'zedelijk bederf' van de Soester bevolking, en de omstre den politieke besluitvorming van 1990, toen het Natuurbad werd Karin de Lange. De kaarten kos ten 2,00 per stuk (inclusief een consumptie die in de pauze wordt verstrekt). De kaartverkoop is inmiddels ge start. Kaarten kunnen gekocht worden bij de VW, Steenhoff- straat; Idea (de bibliotheek), Wil- laertstraat; en bij de bibliotheek Dorpsplein te Soesterberg. Voor de inwoners van de verschillende zorgcentra zijn de kaarten te be stellen in de centra. De bewoners hoeven er dus niet extra op uit om hun kaarten op te halen, maar kunnen het 'in huis' regelen. De organisatoren hopen op 9 ok tober veel inwoners van Soest en Soesterberg in de Petrus en Pau luskerk te ontmoeten. Zo rond de 400 koorleden werken hard aan hun repertoire en hun slotstuk. Het korenfestival wordt mogelijk ge maakt door 14 koren uit Soest en Soesterberg, de Stichting Comité Soest 975 jaar, het Prins Bernhard Cultuurfonds, drukkerij Practicum en de Rabobank. (avondconcert): Cantemus Domi no; Joanneskoor; Kamerkoor Tourdion; Cantate Koor Soest; Cantorij Oude Kerk; Cantate Do mino; Chorus Line. De slotstuk ken zullen door de gezamenlijke koren worden gezongen. De koren zingen ieder hun eigen programma, dat bij de ingang van de kerk wordt uitgereikt. De pre sentatie van zowel het middag- als het avondconcert is in handen van

Soester Courant | 2004 | | pagina 5